waalwijkse en LanqstRaatse couRant WAALWIJK 70 FILMJOURNAAL S^usis Sacrum Luxor WASPIK Gemeenteraad Waspik ct. Banketbakkerij VERWIEL Burgemeester Teijssen gaf startsein voor bouw van hervormd bejaardencentrum te Waalwijk WEEKREKLAME van 30 dec. t/m 5 jan. De Verenigde Waalwijkse Slagers 100 gr. ONTBIJTSPEK 100 gr. PRESK0P ZONDAGSDIENST ARTSEN Zaterdag 31 december na 18.00 uur en zondag 1 januari 1961 Arts Dr. L. v. Daal. Apotheek Geers. Drogisterij MIOCH N. H. KERK WAALWIJK Zaterdag 31 december. 7.30 uur n.m.: Ds. J. Breeuws- ma. Oudejaarsavonddienst. Zondag 1 januari 1961. 10 uur: Ds. J. Breeuwsma. N. H. KERK BESOIJEN. Zaterdag 31 december. 7.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. Extra collecte voor het fonds Emeriti predikantsweduwen en wezen. Zondag 1 januari 1961. 10 uur v.m.: Ds. J. Vink. 0.30 uur n.m. Ds. J. J. de Heer van Bahiloniënbroek. N. H. KERK BAARDWIJK Zaterdag 31 december. 6.30 u. n.m.: Ds. C. B. Schuurman Zondag 1 januari 1961. 9 uur v.m. Ds. C. B. Schuurman. GEREFORMEERDE KERK Zaterdag 31 december Willem van Oranje College: 7.30 uur: Ds. B. Wentsel, em. pred. te Ridderkerk. Zondag 1 januari 1961. Willem van Oranje College: 10 uur en 4.30 uur: Ds. B. Went sel, em. pred. te Ridderkerk. Luxe dozen bonbons SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Zaterdag geopend van 3-5 uur; zondag gesloten. GESLAAGD Op het te Eindhoven gehouden examen voor het tweede gedeelte van het Staatspraktijkdiploma Boekhouden slaagde de heer Th. W. G. Kelder alhier. Hii genoot zijn opleiding aan de r.k. Leergangen te Eindhoven. STICHTING St. ANTONIUSHOF De heer J. W. van Heesbeen, die onlangs wegens gezondheids redenen ontslag moest nemen als voorzitter van de Kamer van Koophandel, heeft om dezelfde reden afscheid genomen als voor zitter van de Stichting St. Anto- niushof, waaronder ook 't Baard- wijkse bejaardencentrum St. Cle- menshof ressorteert. UITVOERING Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah" en het meisjeskoor „Hosanna" Tweede Kerstdag gaf de Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah" en 't meisjeskoor „Hosanna" haar jaarlijkse zanguitvoering in het Ned. Herv. Kerkgebouw te v.m. Besoijen, waarvoor grote belang stelling bestond. Ds. Vink opende de avond met Schriftlezing en gebed en roept de aanwezigen een hartelijk wel kom toe. Hij geeft de verdere lei ding over aan de heer Z. Christ, directeur van beide koren, waar na het groot koor de volgende nummers uitvoert: „Het lied van de zee" van P. Hartog, „Jubel zang" van Jac. Hoogslag, „Tene- brae te sunt" van H. Altink, „Rust mijn ziel" en „God onze Vader", beide van P. Kiel. Nu is het de beurt aan 't meis jeskoor en dit zorgt voor een verrassing: alle meisjes verschij nen namelijk in uniform wat een prachtig gezicht is. Wat het koor ten gehore brengt, is niet minder mooi: „Het Torenliedje" van J. Prins, „Wiegelied" van Mozart, „Sijsterke" van H. van Rheenen, „Avondliedje" van H. Altink. Nu volgt het groot koor met: „Breek aan, o heerlijk morgen licht" van J. S. Bach, „O Jezus mijn heil" van J. S. Bach en „Waakt ontwaakt", J. S. Bach. Het meisjeskoor laat verder horen: „Vol van pracht" van J. de Heer, „De herdertjes lagen bij nachte" van J. de Heer, Kerst cantate met solo, P. v. Woensel. Het groot koor sluit daarna met de Kerstcantate van G. Jel- lesma. Beide koren hebben hun pro gramma zeer verdienstelijk uit gevoerd, alsook de solisten en de pianiste hebben zeer zeker een pluim verdiend en kunnen met huil directeur op een goed ge slaagde uitvoering terugzien. Ds. Vink sloot deze avond met dankgebed. FRAAIE OPDRACHT Aan de firma J. Zeegers Zn. alhier is opdracht verleend tot uitvoering van het loodgieters- werk aan 190 nieuwe woningen in het uitbreidingsplan ,,'t Zand" te Tilburg. Opdrachtgeefster is de N.V. Gebr. v. d. Ven, Aannemingsbe drijf te Tilburg. WINTERTOCHT W.S.V. „HERTOG JAN" Op 7 en 8 jan. a.s. zal de WSV „Hertog Jan de derde tocht hou den in de serie winterwandel- tochten. De start heeft plaats bij De Gecroonde Leersse, op 7 jan. om 2.30 uur en op 8 jan. om 12.00 uur. De afstand bedraagt ca. 20 km. De tocht zal voeren door de Drunense en Loonse Duinen. AANRIJDING Op de hoek Kerkstraat-Grote straat had een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door A. O. uit Tilburg en een motorrijwiel, bestuurd door F. v. d. K. uit Sprang-Capelle. De aan rijding ontstond doordat O., die vanuit de Kerkstraat kwam, geen voorrang verleende aan de van rechts komende v. d. K. Laatst genoemde kwam te vallen en kneusde vrij ernstig zijn knie, die door dr. Lenglet werd behandeld. AGENDA Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „De hond van de Baskervilles", 14 jaap. Luxor 8 uur: „De priester en het meisje", 18 jaar. Dezelfde voorstellingen zondag zondag om 6 en 8.30 uur. EEN LATE OPROEP De hoofdredacteur van ons blad ontving hedenmorgen een oproep om deel te nemen aan de groslijststemming voor leden van de Provinciale Staten op zondag 28 januari 1958 in de o. 1. school te Waalwijk. De oproep droeg de poststempel 28 december 1960. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Gijsbcrta E H dv J M Bijnen- Kleijsen; Heika dv H J de Jongh- Tiggelaar; Catharina G C dv C A van der Sanden-van Gelder; Ger- dina A M E dv J P van Beijnen- Verhoeven; Arnoldus C M zv J A Vermeer-van Hul ten; Josée M N dv C J Slaats-van de Pas; Gerar- dus J M zv H P P Janssen-Tim- mermans; Johannes G A zv A v Beek-Verduijn; Willem A zv H Bouman-Poortvliet. .Overlijden Martiuus J Brok 81 jaar wedr J v Delft; Maria A J T Verwiel 30 jaar echtg R J L Hastert te Luxemburg. Huwelijksaangiften W J Brekelmans 25 jaar te Loonopzand en J H A IJpelaar 26 jaar alhier; M M G v Heesch 26 jaar en M M v Riel 22 jaar beiden alhier; J L G Sars 23 jaar en P A Pullens 23 jaar beiden al hier. Huwelijken A Timmermans 23 jaar te Raamsdonk en H M Damen 22 jaar alhier; M J T Boreas 34 jaar te Sittard en A H Colijn 31 jaar alhier; H J Timmers 25 jaar te Loonopzand en W M Wagema- kers 26 jaar alhierL J Dirksen 30 jaar te Loonopzand en H J W Klerx 28 jaar alhier; M C van Baardwijk 27 jaar enEPv Breu- gel 24 iaar heiden alhier; T Reu- ser 26 jaar en H M Smid 22 jaar heiden alhier; E A Leijtens 23 jaar en J P Dollekens 19 jaar beiden alhier. Ingekomen: J M Zwetsloot van Uithoorn; C J M van Hout en gezin van 'sl Bosch; J H ten Broeke en gezin van Medeinblik; A J Snijders van 's-Hage; II A C van Mosselveld van Loonopzand; J J P Claesen en gezin van Tilburg; B van der Mast en echtg van Dongen. Vertrokken: Gene. kerkeraden van Waalwijk, Baard wijk, Drunen en Besoijen. Hij vond het jammer dat niet meer kerkeraden waren vertegenwoor digd, maar hoopte dat dit bij de opening van 't bejaardencentrum die in het najaar van 1962 is ge pland, wel het geval zal mogen zijn. JUIST OP TIJD Toestemming net op tijd verkregen Met een symbolisch volmaakte maar technisch niet helemaal volvoerde handeling heeft burge meester Teijssen van Waalwijk j.l. woensdagmiddag 't startsein gegeven voor de houw van het Hervormde Bejaardencentrum op de hoek van Ï3erckenrodelaan Mercatorlaan in Tuindorp-Be- soijen. Dit startsein was de kroon op enorm veel voorbereidend werk en dc zucht van opluchting na een tijd van gespannen wachten, want pas toen Ged. Staten hun goedkeuring gaven aan het ga- rantiebesluit van de Waalwijkse gemeenteraad, was de bouw van dit bejaardencentrum verzekerd. Ds. Vink, voorzitter van het stichtingsbestuur gaf in zijn wel komstwoord dan ook onomwon den uiting aan zijn grote vreugde over het feit dat het nu dan toch eindelijk zo ver was. „En daarom is dit voor ons een belangrijke en historische dag." Het verlangen naar het stichten van een bejaar dencentrum leefde reeds vele ja ren, aldus ds. Vink, die in deze een stichting van christelijk ge loof zag. „Wij zijn geroepen het werk der barmhartigheid en naastenliefde te beoefenen. Dit is niet iets van vandaag of gisteren, maar dateert reeds uit de tijd der contra-reformatie." Daarna is dit werk voortgezet en ds. Vink haalde daarbij het „Diakenhuis- Burgemeester Teijssen zei in zijn wederwoord dat het gemeen tebestuur gaarne aan de uitnodi ging van 't stichtingsbestuur ge volg had gegeven, omdat het ge meentebestuur bijdragen heeft kunnen leveren tot het rondma ken van de plannen en omdat het overtuigd is van de behoefte aan en de noodzaak van een hervormd bejaardencenruin voor Waalwijk en de Langstraat. Burgemeester Teijssen bracht een ander hoofd stuk uit de Camera Obscura in herinnering en wel „Hoe warm het was en hoe ver", daarmee doelende op de spannende en lan ge tijd van wachten voordat de goedkeuring eindelijk afkwam. Hij complimenteerde het stich tingsbestuur met de start van de houw en kon hieraan toevoegen, dat de toestemming juist op tijd was gekomen, want uit zeer wel ingelichte bron was hem juist die dag medegedeeld, dat door de rijksoverheid voorlopig geen vergunningen meer voor het houwen van bejaardencentra zul len worden afgegeven in verband met de overspanning van de bouwmarkt. Ten slotte sprak burgemeester Teijssen de wens uit dat het ge bouw zowel in materieel als gees telijk opzicht zou mogen beant woorden aan de doelstelling en ook hij hoopte dat God Zijn ze gen aan het werk zou mogen schenken. Prof. Wieger Bruin, de archi tect, zegde gaarne toe dat door allen met inzicht, toewijding en liefde aan het gebouw zal worden gewerkt. „Ik had gaarne wat meer ruimte gehad voor de reali sering van dit project, maar ik hoop u toch een gebouw te kun nen afleveren dat u hebt ver wacht." Namens de bouwcombinatie Spuijbroek-Wijnands sprak de heer Wijnands een woord van dank voor de eervolle opdracht en voor het in hen gestelde ver trouwen. Hierna verrichtte burgemees ter Teijssen de handeling die het startsein betekende voor die bouw van het Hervormde Bejaarden centrum. mannetje" uit de Camera Obscu ra van Hildcbrandt aan. Het is echter niet hij een ver langen en praten gebleven, aldus ds. Vink, die schetste hoe na dc inleidende besprekingen in 1956 de stichting van een hervormd bejaardencentrum langzaam een feit is geworden. Hij bracht hier bij bijzondere dank aan het ge meentebestuur van Waalwijk voor het beschikbaar stellen van de benodigde bouwgrond en het afzonderen van het bouwvolume. In het hijzonder dankte hij bur gemeester Teijssen voor diens persoonlijke bemoeiingen en hij nodigde burgemeester Teijssen dan ook gaarne uit om de handel van de dragline over te halen voor de eerste grondverplaatsing. Ds. Vink hoopte dat architect, aannemers, onderaannemers en arbeiders met inzicht, toewijding en liefde zouden mogen werken aan dit gebouw, dat een zeer be langrijke voorziening voor de Langstraat genoemd mag worden waarbij alle hervormden betrok ken zijn. Tot slot bad ds. Vink Gods zegen en gunst over het werk af. In zijn inleidend woord heette ds. Vink in het bijzonder welkom burgemeester Teijssen en de bei de wethouders, gemeentesecreta ris Vlaar, de directeur van ge meentewerken, de heer Kobben, en de vertegenwoordigers van de „DE HOND VAN DE BASKERVILLES" Opnieuw heeft de filmindustrie zich geworpen op de verfilming van het verhaal „De hond van de Basker villes". En geen wonder, want deze story is het beroemdste verhaal dat de beroemde Sir Arthur Conan Doyle ooit geschreven heeft. Het mag klas siek genoemd worden in deze zin, dat het een verhaal is dat iedere genera tie opnieuw zal boeien en deze nieu we versie met Peter Cushing, Chris topher Lee en André Morell in de hoofdrollen bewijst dit opnieuw. Het is een filmverhaal waarbij men in zijn stoel zit te huiveren en Cushing en Morell laten als resp. Sherlock Hol mes en dr. Watson voortreffelijk spel zien. Misschien is Cushing wat te klein van stuk, omdat Sherlock Hol mes ons altijd als een lange figuur is voorgetekend. Wie van griezelsensaties houdt moet zich deze „hond" niet laten ontgaan. Het verhaal vertellen wij u liever niet, om niets van de spanning weg te nemen. Bovendien zal dit beroemde verhaal de meesten uwer wel bekend zijn. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „MAN VAN DEL RIO" Een voortreffelijke, keiharde wes tern met een sublieme hoofdrol van Anthony Quinn als Dave Robles, de scherpschutter, die van de bewoners van het rustige stadje Mesa de op dracht krijgt om Ed Bannister en zijn bende de stad uit te jagen. De strijd bepaalt zich aanvankelijk tot revolver duels en ontzagwekkende vuistge vechten, maar tenslotte behaalt Dave zijn uiteindelijke overwinning niet met de revolver, maar met zijn presti ge, een facet dat men in de gebruike lijke westerns niet dikwijls tegen komt. Een voortreffelijke film met voor treffelijk spel. De vrouwelijke hoofd rol wordt gespeeld door de knappe Kathy Jurado. Maandag en woendag. Toegang 14 jaar. „DE HOND VAN VLAANDEREN" Het jeugdmatinee brengt zondag middag een cinemascopeproduct, n.l. „De hond van Vlaanderen". Deze hond is een oude karhond, die door de jonge Nello van de dood wordt gered. Nello is een gevoelige jongen van twaalf jaar, die niets liever wil dan schilder worden, maar voorlopig nog bij zijn grootvader in het boeren bedrijf werkzaam is. Het loopt alle maal anders dan hij had verwacht en hij moet de ene teleurstelling na de andere verwerken, maar tenslotte is het de hond Patrasche die hem uit de moeilijkheden helpt. Een aantrekkelijke en gevoelige film. Zondagmiddag 3 uur. Toegang alle leeftijden. „DE PRIESTER EN HET MEISJE" De bewoners van het kleine dorp Mariëntal zijn niet bijster ingenomen met de nieuwe kapelaan. De notabe len zijn teleurgesteld, omdat ze veel liever een partner voor hun borrel uurtje hadden gezien en de vrome kletstantes zijn al evenzeer teleurge steld, want kapelaan Walter Hartwig is een jonge priester met de geest van het moderne christendom, die niets moet hebben van benepenheid en overdreven vroomheid. In het bijzon der bemoeit zich kapelaan Hartwig (Rudolf Prack) met de slotheer von Gronau (Willy Birgel), die als rijkste man van de omgeving maar heel wei nig belangstelling heeft voor de fi nanciële noden van de parochie. Hij ontmoet daar de dochter van von Gro nau, Eva (Marianne Hold), die ten gevolge van een ongeval bij 't paard rijden is verlamd en daardoor verbit terd en zonder belangstelling voor het leven is geworden. Hartwig bemerkt al spoedig dat het niet alleen de li chamelijke ziekte is, waardoor het le ven van deze knappe jonge vrouw dreigt te verschrompelen. Het is voor hem veelbetekenend dat Eva's onge val volgde op het verbreken van haar verloving met een jonge diplomaat. Hartwig weet Eva nieuwe kracht en nieuwe moed te geven en tenslotte komt het zover dat ze weer kan lopen. Dan blijkt echter dat Eva met haar gehele liefde aan de jonge priester hangt, die daarmee voor de moei lijkste beslissing van zijn leven komt te staan, want het wordt hem duide lijk dat hij Eva weer in haar eenzaam heid en vertwijfeling zal terugstoten, indien hij haar liefde niet accepteert. Een gesprek met zijn bisschop wijst de priester de juiste weg welke hij moet gaan. Een sober en fijngevoelig verfilmd verhaal met een uitstekende rolbezet ting. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „MOORD BOVEN DE AFGROND" Een zeer boeiend en knap verfilmd verhaal, dat zich afspeelt tegen het imponerende decor van de Grand Canyon. Het is een mengeling van wildwestverhaal en detectivestory met als slot een adembenemend gevecht boven de duizelingwekkende afgrond van de Grand Canyon. Over het ver haal zelf laten wij u liever in het on gewisse om niets van de spanning van deze spectaculaire film weg te nemen. De hoofdrollen worden vertolkt door Cornel Wilde en Victoria Shaw. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. r*flKKKi STRAATBELASTING VERHOOGD In een zeer snel tempo heeft de Waspikse gemeenteraad woens dagavond een weinig om het lijf hebbende agenda afgewerkt. In verband met de uitkering uit het gemeentefonds besloot de raad de heffingspercentages voor de straatbelasting te verhogen en wel van 6% tot 10% wegens ge bouwde en van 3% tot 5% we gens ongebouwde eigendommen. Tot lid van de Gem. Instelling voor Maatschappelijke Zorg werd herkozen de heer L. H. Timmers. Vastgesteld werd een partiële herziening van het uitbreidings plan Waspik-Beneden „noorde lijk gedeelte". In verband met de geplande bouw van 8 woningen door de N.V. „Aldox" te Dord recht aan de westzijde van de Ju- lianastraat ging de raad akkoord met een voorstel tot eigendoms- ruil met de heer G. Kamp. Voor de aanleg van een weg langs de 8 nieuw te bouwen woningen vo- terde de raad een bedrag van 44.000.De heer van Dongen vroeg of het niet mogelijk was deze weg in eigen beheer uit te voeren, waardoor z.i. 20.000. op de aanleg zou kunnen worden bespaard. De voorzitter, burge meester van Erp, antwoordde hierop, dat b. en w. hiertegen geen bezwaar hebben. De ge meente beschikt wel over kundi ge werkkrachten om dit werk uit te voeren met uitzondering dan t.a.v. de rioleringswerkzaam- heden maar de voorzitter vreesde, dat het werk dan wel lang zou gaan duren, omdat ook zoveel andere werken moeten worden uigevoerd. B. en w. zul len de mogelijkheden tot uitvoe ring in eigen beheer echter ern stig bezien. Goedgekeurd werd de 1ste wij ziging van de Algemene Salaris verordening 1960. Verder besloot de raad tot deelname in 't maat schappelijk kapitaal der N. V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten. Aangeboden werden de be grotingen 1961 van de gemeente en de Gein. Instelling voor Maat schappelijke Zorg en de gemeen terekening 1958. Tot leden van de begrotingscommissie werden benoemd de heren Akkermans, Smits, Timmers en Verduijn, en tot leden van de commissie van onderzoek der gemeentcrekening en de rekening van de Gem. In stelling voor Maatschappelijke Zorg de heren v. d. Broek, van Dongen, Savelkouls en Kamp. Voor de aanschaffing van een schrijf boekingsmachine voteerde de raad een bedrag van 7065. Bij de ingekomen stukken be vond zich een voorstel van de heer Timmers om de aanleg van een sportveld in eigen behe*..- uit te voeren. Naar aanleiding hier van deelde de voorziter mee dat b. en w. binnenkort aan de raad een voorstel zullen doen omtrent deze materie. De heer v. d Broek wees op de ontoereikende sport- accomodatie in de gemeente en onderstreepte daarbij vooral het ontbreken van een zwembad. De voorzitter verzocht het punt van de sportaccomodatie te laten rusten tot de behandeling van de begroting 1961. BILJARTEN VRIJDAG 30 DECEMBER 1960 83e JAARGANG No. 102 i my De Echo vain het, Zulten 83e JAARGANG No. 102 Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk Uitslag Waspikse competitie: Uitkijk 1 - Altijd Raak 2 7-3; Alt. Raak 1-HGL 14-6; HGL 2-Nooit Gedacht 2 10-0; Nooit Gedacht 1 - Vriendenkring 2 3-7; Vriendenkring 1-VVK 2 2-8; WK 1 - Fotsers 2 6-4; Fotsers 1 - Uit kijk 2 4 - 6. De stand ies nu als volgt: HGL 2 86 pt. uit 12 wedstrijden; WK 2 70 uit 12; Foteers 2 60 uit 12; Uitkijk 2 65 uit 12; HGL 1 65 uit 12; Nooit Gedacht 1 62 uit 12; Altijd Raak 1 62 uit 12; WK 1 61 uit 12; Fotsers 1 60 uit 12; Altijd Raak 2 54 uit 12; Uitkijk 1 51 uit 12; Nooit Ge dacht 2 48 uit 12; Vriendenkring 1 44 uit 12; Vriendenkring 2 44 uit 12. Dc stand in de onderlinge competitie van Vriendenkring luidt: G. Akkermans 8 wed strijden 14 pt.; M. J. Verschure 8-13; W. Oerlemans 9-10; C. Luijten 10-11; P. Buijks 11-9; B. van Erp 9-8; Ad v. d. Mosselaar 9-8; Adr. Zijlmans 8-7; H. IJpelaar 5-6; Fr. Oerlemans 8-6; P. Ver schure 9-6; T. Lambooij 10 - 6.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 17