De Echo van het Zuiden BINNEN- EN BUITENLANE KAATSHEUVEL HOGE BRAKEN TE DRUNEN met opening van nieuwe zaal voltooid VLIJMEN 4 MAANDAG 2 JANUARI 1961 84e JAARGANG No. 1 DE GAULLE DREIGT MET AFTREDEN Op oudejaarsavond heeft pre sident De Gaulle in zijn tweede radio- en televisierede, die aan 't referendum van 8 januari voor afgaat, verklaard, dat wanneer 't i' .anse volk afwijzend of met een „lUiiie meerderheid instemmend zou antwoorden op de volks- sieniiiiiug ïnzaire zijju Algerijnse poiiLica, hij niet m staat zal zijn Zyli laan voort te zetten. aa maarschalk juin hebben tiians echter ook de generaals V anuy en jl ouzet du Vigier open- iijk pioiest en verzet aaugete- kfcdu tegen ue Algerijnse politiek van presiuent Lie Gaulle. Gene raal vauuy, oud-oppernevelheb- ner van ue iNA i Ü-strijdkrachten m iViiuüen-Jti.uropa, heeft ver- Kiaaru uat ue uoor maarschalk juin aan Lie Gaune gerichte brief voor ue regering, wie het niet aan waarschuwingen heelt ont- moticn, een extra-aiarmkreet is over ue geestesgesteldheid in het r ranse leger, ueneraai Valluy meent uat ue taak die het leger tot nu toe ui opdracht van de vierue en de Vijlde Republiek in Algerije neeit vervuld, niet meer oveiecii te urengén is met de van oiiicteie zijüe geuane politieke üuuiUiiiiigen. Volkskr. VADER EN KlND OMGEKO- MEN RiJ GRAND Ren ongewoon felle brand op ne vvijker Maasoever te Maas- iiiCnt ueeit in oe late avond van Aieuvvjaarsüag twee mensenle vens SeeisL. Op de uitgebrande ao.uei veruiepmg van zijn woning aan ue nourgognestraat hoek Alexander Galiastraat vond de hranuweer ue 42-jarige vader Ni co ötoilenwerck levenloos liggen over het lijk van zijn eenjarig zoontje Tommy. Bij zijn poging zijn jóngste kind te redden heeft ue vauer het bewustzijn verloren, neiueii stierven de verstikkings dood; net kind had slechts lichte uruiiuwonden in het gezicht. GE8L1SSENDE DAG VOOR KABINET Vandaag is een belangrijke dag voor het werk van informateur prof. de Gaay Fortman. In het r \v cede Kamergebouw vergade ren alle groepen, die geestver wanten ui het kabinet-De Quay hebben KVP, ARP, VVD en GtlU. De fracties moeten zich uitspreken over het ontwerp van een regeringsverklaring, die pre mier De Quay, na een eventueel herstel van zijn kabinet, in de Tweede Kamer zal moeten afleg gen als 't debat over de woning bouw de aanleiding tot de cri sis wordt hervat. AMERIKA WAARSCHUWT COMMUNISTISCH CHINA President Eisenhower heeft de Amerikaanse chefs van staven gewaarschuwd alles klaar te hou den om op het eerste signaal Amerikaanse strijdkrachten van leger, luchtmacht en marine in te kunnen zetten ter verdediging van Laos. De Amerikaanse rege ring heelt zich tot nu toe beperkt tot liet geven van een waarschu wing aan communistisch China en Noord-Vietnam zich te ont houden van militaire interventie in Laos. In Noord-Laos wordt thans een veldslag tussen Laoti- aanse strijdkrachten en troepen van de inheemse communistische Pathet-Lao, die naar het schijnt versterkt zijn met enkele batal jons uit Noord- Vietnam. Noord- Vietnam heeft ontkend, dat er vanuit dit gebied een „invasie" wordt uitgevoerd in Laos. KORTE „WAPENSTILSTAND" IN BELGIË België is het nieuwe jaar be gonnen met een „wapenstilstand" die naar men algemeen verwacht morgen explodeert in nieuw ge weld. Dinsdag komt het Belgisch parlement weer bijeen na 'n kor te kerstvakantie. De socialisti sche stakers hebben gedreigd het parlement aan te vallen, terwijl daar de omstreden saneringswet van de regering weer ter tafel komt. Ondanks de ogenschijnlij ke rust van de nieuwjaarsdag kregen de rode stakers aanlei ding tot versterkte strijdlust. Ruim 50 nieuwe arrestanten be gonnen 19(51 in de gevangenis. Op oudejaar sloeg de politie scherp toe in Luik, Charleroi, Orey en een aantal andere Waal se plaatsen. Op heterdaad betrap te saboteurs, vechtersbazen en leiders van vliegende stakings brigades werden daar ingerekend. In socialistische gelederen schiep dit ingrijpen heftige opwinding en ontketende het nieuwe actie tegen de „fascistische methodes" van de regering. DE TOESTAND IN LAOS WORDT CRITIEK. Pro-communistische troepen in Laos, die zouden worden gesteund door Russische Iljoesjin-bommenwer- pers, hebben de strategische stad Xieng Choeang na een bombarde ment van acht uur op de regerings troepen veroverd. Volgens een bericht van het com- munistische-Chinese persbur. Nieuw- China zou zaterdag ook de stad Phongsaly, in het noordoosten van Laos, zijn gevallen. Bij de legerauto- riteiten in Vientiane is niets bekend over het lot van de 1.200 man rege ringstroepen in dat gebied. Voor de hoofdstad Vientiane wordt de situatie nu gevaarlijk. Xieng Choeang ligt enkele kilo meters ten zuidoosten van de „Vlakte der kruiken", zo genoemd naar de oude, op kruiken gelijkende grafste nen die in dit gebied liggen verspreid. Volgens berichten uit het communis tische Noord-Vietnam zou de stad za terdagavond zijn veroverd door troe pen onder commando van kapitein Kong Le. 10 jaar „Efteling" Van bevoegde zijde vernamen wij dat ter gelegenheid van het Rf-jarig bestaan van De Eiteling in net voorjaar 1961 uit vrienden en medewerkers van De Eftelllig een actie-comité is sa mengesteld. Dit comité heeft bij de Amster damse Bank N.V. te Kaatsheuvel een inschrijving geopend om vrienden van de Eiteling in de gelegenheid te stellen ook hun uijoragen voor een collectief ju- mleunigeschenk aan het bestuur van het Natuurpark De Eiteling ter beschikking te stellen. Viering oud op nieuw. De viering van oud op nieuw heeft weer z'n traditioneel ver loop gehad en voor zover ons be kend, zonder nadelige gevolgen. Natuurlijk hadden vélen het nodige materiaal vergaard om uoor middel daarvan aan te kon digen, dat 1961 z'n intrede had gedaan. Toen dan ook de laatste stag van twaalf was gevallen, orak een hels lawaai los van tot ontploffing gebracht vuurwerk, waarmee dat wordt aangekon digd, maar dat in wezen voor het merendeel bestaat uit de beken de rotjes enz. Nog nimmer is bij ons weten het geweld dusdanig geweest als ditmaal, en met uit zondering van de grote ontplof fingen, welke Kaatsheuvel op z'n grondvesten deden daveren met dolle dinsdag in september 1944, waanden we ons ditmaal bijna terug op genoemde dag, toen naast het grote materiaal ook de kleine munitie op de opslag plaats langs de provinciale wég door onze in paniek geraakte be zetters tot ontploffng gebracht werd. Van ongelukken hebben we niets gehoord, maar dat is dan natuurlijk meer geluk dan wijs heid geweest. Immers de manier waarop met dit gevaarlijke goed je door sommigen al enkele we ken vooraf is omgesprongen, is zonder meer onverantwoordelijk. Eén geval op de speelplaats van een der lagere scholen kwam ons ter ore, waarbij een in het wilde weggeworpen rotje een der kin deren in het aangezicht rof. Met een gezwollen mond liep dit ge val in zoverre goed af dat er geen ziekenhuis aan te pas hoefde te komen. Verder gunnen wij iedere win kelier, die deze rommel verkoopt, van harte een goed belegde bo terham, maar wij menen dat deze zonder de winstmarge, welke aan de verkoop van dit „speelgoed" vast zit, toch wel met smaak te verorberen is. Toen we 't bedrag hoorden noemen, dat dit jaar ter plaatse aan vuurwerk naar schat ting is opgeofferd, dachten we met gemengde gevoelens aan de met meer koper dan zilver gevul de open schaal, als resultaat van de op deze eerste zondag van 1961 gehouden collecte voor de ker kenbouw in ons bisdom, en dit ondanks het aansporende woord van onze bisschop en parochie- overheid. Met een beetje minder geknal over de hele linie en het aldus gespaarde overschot geofferd voor het aangehaalde doel, zou den we niet alleen het gehele bis dom, maar ook ons zelf een be tere weldaad bewijzen dan nu, en hadden we 1961 op een waar diger wijze ingezet. Ernstig bedrijfsongeval. Vrijdagmorgen was onze plaats genoot, de heer G. Smit, werk zaam bij Lips N.V. te Drunen, het slachtoffer van eön ernstig on geval in de koper-extrusie-afde- ling van genoemd bedrijf. Hij trapte n.l. in de met giét- stof gevulde electro-oven. Hoe wel hij daarbij ernstige brand wonden opliep aan voet en enkel, had de getroffene nog de tegen woordigheid van geest de kleding van het getroffen been te rukken, waardoor hij nog brandwonden aan z'n handen opliep. Aangezien niemand van het ongeval getuige was, duurde het nog geruime tijd voordat dit werd opgemerkt en de heer Smit door de geneeskun dige dienst van het bedrijf en de Elaatselijke geneesheer de eerste ulp werd verleend, die hem daarna naar het St. Nicolaaszie- kenhuis te Waalwijk lieten over brengen. Het is nog niet bekend of het slachtoffer blijvende nadelige ge volgen van dit ongeval zal heb ben. Parochie-statistiek. Wij geven hieronder de paro chie-statistiek over het jaar 1960. De tussen haakjes geplaatste ge tallen zijn de overeenkomstige cijfers over het jaar 1959. Parochie St. Jan: H. Commu nies 142.000 (148.000). Doopsels 124 (115); Eerste communican ten 104 (105); overledenen 39, waaronder 4 kinderen (28)hu welijken 44 (46). Aantal zielen per 31 dec. 1960: 5062; op 31 dec. 1959: 5025. Parochie Berndijk: H. Commu nies: 70.000 (73.000); doopsels 51 (49)Eerste communicanten 58 (55)overledenen 10, waar onder 2 kinderen (12 waaronder 2 kinderen); huwelijken 15 (13). De gegevens van de parochie St. Jozef waren thans nog niet bekend. Deze hopen wij de vol gende keer te publiceren. Onder grote belangstelling opende burgemeester Stieger zondag avond de nieuwe bijzaal (300 personen) van het cultuur-, vermaak- en jeugdcentrum, de Hoge Braken. Door het feit dat deze opening geschiedde met een instuif-bal, was het grootste gedeelte van de belangstellenden de jeugd. Onder de aanwezigen bevonden zich ook Deken Rooij ackers en de heer Vis sers, evenals de leden van de r.k. Jeugdcentrale. Direct na de opening door burgemeester Stieger, bracht Prins Car naval met zijn Raad van Elf en lofkapel een bezoek aan deze nieuwe zaal en gaf daarmee het sein voor een groots bal. Een nieuwe zaal voor de jeugd Het eerst werd het woord gevoerd door de heer L. Th. v. Drunen, voor zitter van de r.k. Jeugdcentrale. De Hoge Braken, drie jaar geleden ge opend, bleek te klein om alle activi teiten van de jeugd te kunnen op vangen. De r.k. Jeugdcentrale, die steeds ijvert voor de jeugd, zat met het grote probleem van goede huis vesting voor de jeugd, en de heer v. Drunen dankte waarom op bij zondere wijze de M.C.C.D. voor hun steun en begrip. Zonder deze steun zou de nieuwe zaal die voor het jeugdwerk in zijn geheel zo hard mogelijk was, er nooit gekomen zijn. De heer v. Drunen zag in deze nieu we zaal een nieuw tehuis voor de jeugd, waar hobby-clubs, ballet groepen, dansgroepen en instuif in zouden kunnen worden opgevangen. Met het tot stand komen van deze nieuwe zaal, heeft de jeugd van Drunen ruimere mogelijkheden tot ontspanning en ontwikkeling gekre gen. Een cultuur-arme jeugd, aldus de heer v. Drunen, van thans is een cultuur-arm volk van straks, en het is daarom dat de jeugdcentrale blijft werken voor de jeugd om hun te bieden wat nodig is voor ontspan ning en ontwikkeling. hebben voor de gezamenlijke jeugd beweging, n.l. dinsdagavond om 8 u., terwijl op woensdagavond een de monstratie zal plaatsvinden van de hobby-clubs en ballet. De jeugdweek, die ter gelegenheid van de opening van deze nieuwe zaal wordt gehouden, wordt zater dag en zondag besloten met een fan cy-fair voor het jeugdwerk. BEDRIJFSONGEVAL Bij het aantreden van de dagploeg had vrijdagmorgen om pl.m. half 8 bij de fa. Lips N.V. in de koper- extrusie afdeling een bedrijfsonge val plaats, waarvan de arbeider Smit uit Kaatsheuvel het slachtoffer is geworden. Smit trapte in een met gietstof gevulde elextro-oven, waar door hij ernstige brandwonden aan voet en enkel opliep. Na hulp door de geneeskundige dienst van 't be drijf en Dr. Verhaak, werd 't slacht offer overgebracht. Zijn toestand is thans redelijk wel. DE HEER R. VAN DRUNEN TEN GRAVE GEDRAGEN Onder grote belangstelling vond donderdagmorgen de uitvaart plaats van de heer R. v. Drunen. Deze was in zijn leven een van de plaatselijke voorvechters van de boerenzaak, op richter van verschillende verenigin gen en coöperaties, o.a. ook van de Veilingvereniging De Langstraat, waarvan hij tot voor enkele jaren nog een ijverig bestuurslid was. De heer v. Drunen was ook vele jaren lid van de gemeenteraad, in welk college hij naast het boerenbelang ook, dank zij zijn ruime visie, ook steeds het algemeen belang in het oog hield. De heer v. Drunen werd 78 jaar. Hij ruste in vrede. AGENDA. Gemeentelijke waardering voor het werk van de Jeugdcentrale. Burgemeester Stieger, die hierna de zaal officieel opende, nam deze gelegenheid te baat om, zoals hij zei, de r.k. Jeugdcentrale eens in het openbaar hulde te brengen voor haar werk voor de jeugd. Het tot stand brengen Van deze zaal en het gehele werk van dé Jeugdcentrale acht het gemeentebestuur van emi nent belang. Speciaal dhr. v. Gooi, de technisch man, en de heren Kop en Aerts, de administratieve men sen die alle drie zo bijzonder voor de totstandkoming van deze zaal hebben gewerkt, werden hiervoor door burgemeester Stieger geprezen. Spreker was er van overtuigd dat deze nieuwe zaal, waarin de jeugd een tehuis zal vinden, in een grote behoefte zal voorzien. Eveneens hoopte hij dat de jeugd in deze prachtige zaal de goede sfeer en stemming zal bewaren die er thans heerst, waardoor de mogelijkheid tot goede en gezonde ontspanning mogelijk blijft. Hiermee verklaarde burgemeester Stieger de zaal voor geopend en gaf daarmee het sein tot een grandioos bal. Deze week zal verder in de Hoge Braken nog een ouderavond plaats HET NIEUWE JAAR Haarsteeg Sprang-Capelle Sprang Raamsdonk Raamsdonksveer Loon op Zand Maandag 4 uur Balletjes, zaal Gez. Elshout. 8 uur Dansles. 7.30 uur Middenstandscursus R.K. Jon gensschool. Dinsdag 8 uur Ouderavond R.K. Jeugdwerk, Ho ge Braken. 7 uur Trainen DV'C-junioren. Woensdag 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Lokvogels der nacht, 18 j. Hoge Braken. 8 uur Demonstratie Hobbyclubs, Hoge Braken. Vrijdag 8.30 uur Danscursus, Hoge Braken. Nieuwjaar is wederom in Vlijmen rustig verlopen; wel waren hekken en poortjes van eigenaar verwisseld, maar dit was ook al les. Het is te zien dat oud en nieuw meer in huiselijke kring wordt gevierd, met een lekker hapje na. PAROCHIE-NIEUWS. In alle H. Missen sprak de Z.E. heer Pastoor de parochianen toe, wenste een Za lig Nieuwjaar aan allen en gaf een jaar overzicht- van wat er in 1960 was gebeurd: overleden 23, geboren 104, huwelijken 38. Al deze getallen zijn minder dan in 1959; dit komt meer door de splitsing Vliedberg, dat gedeeltelijk onder Nieuwkuijk is geko men. Ook was de Z.E. heer Pastoor vol lof over wat tot stand was gekomen wat be treft jeugdzorg, comité voor bejaarden, wat in 1961 zijn bewerking zal krijgen. Ook dat het oorlogsmonument tot stand zal komen; en dan volgden de plannen die dringend no dig waren, als de weg naar het kerkhof, ver fraaiing van het kerkhof, wat dringend no dig is en dan de parochiekerk, zowel van buiten als van binnen moet er wat aan ge daan worden. De kosten zouden gelijk ko men met het bouwen van een nieuwe kerk. Voor verschillende punten werd de mede werking van de parochianen gevraagd; ook de scholen, die meer dan 100 jaar oud zijn, brengen grote kosten mee van vernieuwing. Alles bijeen moet er zo nogal wat opgeknapt worden. Dat eT door samenwerking iets tot stand kan komen, bewijst wel een paar jaar geleden het nieuwe kerkplein; eenieder is trots op deze verfraaiing. Laat ons over een paar jaar weer eens kunnen zeggen: dat is toch ook weer voor mekaar. BILJARTWEDSTRIJDEN De Vlijmense Biljartvereniging NAO 2 speelde een inhaalwedstrijd voor de afwer king van de eerste helft van dè competitie en heeft met succes deze uitwedstrijd met 8-0 gewonnen, waardoor zij maar liefst 7 punten behaalde in de laatste 4 wedstrijden: 3 gewonnen en een gelijk. H. v. Brabant 5 - NAO 2 H Meijs (60)-W v Vugt (70) 49-70 H Hoffslag (60) - J Coensen (70) 56 - 70 P Aalders (55) - A Klerks (60) 39 - 60 P. Aalders (65) - J Heesbeen (45) 38 - 45 Hoogste serie H. v. Brabant P. Aalders 7; NAO 2 W. v. Vugt 9 car. Programma voor deze week Na de korte rustperiode is het program ma voor de Vlijmense biljartverenigingen deze week als volgt Klasse C Librè: Poedelvrees - EBBC; Limburgia - NAO; OBK I - Wapen van Vught. Klasse D I: Arendje-OBK 2; OBK 3- Valkenhof. Klasse D II: DVK 2 - Poedelvrees 2. Klasse E: VOG 2 - NAC 2. MAANDVERGADERING Zaterdag 7 jan. maandvergadering van de Postduivenvereniging De Zwaluw in café A. Klerks. Belangrijke agenda: ringen 1961 zijn verkrijgbaar; stemmen nieuw lid; mededelingen over vergadering Midden brabant. Mededeling over het voorlopig vliegprogramma 1961, wat betreft de vluch ten op zaterdag is door de ZNB bericht dat de tijd hiervoor nog niet rijp is daar allen de vrije zaterdag nog niet hebben; enz. enz. VOETBAL Vlijmense Boys 1 - Boxtel 11-0. Zondag 1 jan. speelden de Vlijmense Boys een vriendschappelijke wedstrijd betrof en tel, een eerste kl. amateurvoetbal. Daar het een vriendschappelijke wedstrijd betreft en dan na oudejaarsviering, is er niet veel van te zeggen, maar met dit alles viel het spel van Boxtel toch wel erg tegen. Nu en dan zag men wel aardige combiaties goed op- Boxtel-aanvallen het gevaarlijkst, maar vooi het doel was de afwerking te slecht voor succes. De Boys-aaiivallen strandden het meest in buitenspel lopen, dat de Boxtel- verdediging goed afging, vooral midvoor v. Heivoort liep er vaak in. Maar toch kwam van zijn voet het winnende en enigste doel punt van de wedstrijd: de Boxtel-verdedi ging was ver opgedrongen, een verre trap over de Boxtel-verdediging, midvoor van Heivoort ging de bal na, was de snelste en kwam vrij voor doel en schoot beheerst buiten bereik van de Boxtel-doelman in, 1-0. Toen probeerde Boxtel van alles om gelijk te maken maar die gelijkmaker bleef uit en de Boys wonnen verdiend met 1-0. BOSLOOP Op een fraai uitgezet parcours in de pol der alhier had de jaarlijkse bosloop van de RKJB Kring 's-Bosch plaats. De afstand bedroeg voor de senioren 5 en voor de junioren 3 km. Na een spannen de race bleek de uitslag als volgt te zijn 1 J. van Bokhoven Herpt; 2 A. van Dal Drunen; 3 J. Achten Haarsteeg; 4 Leo Kok Haarsteeg; 5 J. van Drunen Drunen. Junioren: 1 A. van Loon Drunen; 2 H. van Bokhoven Haarsteeg; 3 J. van Delft Haarsteeg; 4 J. Kok Haarsteeg; 5 A. Kamp Waspik. BOERENGEZINSDAG. Donderdag 5 jan. a.s. houden de geza menlijke boerenorganisaties alhier t.w. de N.C.B., de Boerinnenbond en de RKJB, weer hun jaarlijkse boerengezinsdag. De dag wordt begonnen met een H. Mis die om 9 uur door de geestelijk adviseur, pastoor Serrarens wordt opgedragen. Daar na begeven allen zich naar café De Hut om aan te zitten aan een Brabantse koffietafel. Het eerste gedeelte van de dag wordt af gesloten met een spreekbeurt die zal worden gehouden door de heer Theo van der Steen, nationaal leider van het studiecentrum van de NCB te Nijmegen. In de avonduren verenigen allen zich weer in dezelfde zaal waar door de toneelclub van de RKJB de komische klucht „Amor in de gouden laars" zal worden opgevoerd. Op zondag 8 jan. zal deze klucht even eens in café De Hut voor iedereen tegen een lage toegangsprijs nogmaals ten tonele wor den gebracht. JAARVERGADERING ONDERL. VARKENSVERZEKERING. Voor het bijwonen van de jaarvergadering kwamen de leden van de bovengenoemde verzekering vrijdagavond in café J. v. Oyen bijeen. Uit het overzicht van de voorzitter de heer H. van Esch kwam duidelijk vast te staan dat het voorbije jaar voor de ver zekering geen best jaar is geweest. Een groot aantal varkens moest door de verze kering worden overgenomen, met als gevolg dat de financiële positie van de kas niet erg rooskleurig is, middelen zullen moeten worden beraamd om hierin verbetering te brengen. Door de secretaris de heer J. Sie gers werden vervolgens de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, die onver anderd werden goedgekeurd. Uit het jaar verslag bleek dat in totaal werden overge nomen 106 mestvarkens, 35 biggen beneden 15 pond, 38 biggen van 16 tot 40 pond en 9 zeugen, totaal 188 stuks. In levende staat werden nog overgeno men 4 zeugen, 1 beer en 8 mestvarkens, waarvoor nog f 957,80 terug werd ontvan gen. De inkomsten bedroegen in totaal f 9797,63 en de uitgaven f 10054,06, zodat er een nadelig saldo was van f 256,43. De aftredende bestuursleden K. Kok en B. van Bladel werden met algemene stem men herkozen. Het aftr. bestuurslid tevens WIJ VERHUREN GELEGENHEIDSKLEDING VOOR HEREN gebouwd, maar het schieten van de voor hoede was slecht te noemen, vooral toen de Boys een 1-0 voorsprong kregen na de rust, toen alles door Boxtel werd gepro beerd om gelijk te maken kon de Boysver dediging stand houden. Over de wedstrijd het volgende Vlijmen stelde zich op met enkele inval lers; stopper Diepstraten en rechtsbuiten Verschuren waren geblesseerd; de invallers, vooral de rechtsbuiten, konden er niet in komen. Toch waren de Boys het eerst in de aanval, maar zonder succes; de Boxtel verdediging kon de aanvallen afslaan en bracht nu en dan met goede passes de Box tel-voorhoede in de aanval, maar zij brach ten het niet verder dan enkele corners die werden geforceerd, maar die niets ople verden. Zo golfde het spel op en neer, maar doelpunten bleven uit en de ruststand was 0-0. Na de rust hetzelfde spelbeeld, om beurten in de aanval. Hiervan waren de wijkmeester H. v. Bladel zal in een aparte bijeenkomst door de wijk Mommersteeg moeten worden herkozen, omdat er uit die wijk te weinig leden ter vergadering waren. De op te ruimen varkens werden bij inschrij ving verkocht aan Jac. Vugts alhier voor de prijs van f 0.40 per kg voor biggen van 25 tot 40 kg., f 0.60 per kg. voor varkens van 41 tot 60 kg. en f 0.80 per kg. voor varkens met hoger gewicht. Besloten werd om in het voorjaar extra op te halen om de kas steviger te maken en verder nam men het besluit scherper toe te zien op mogelijke zieke kooien en indien de uitkering de grens van f 1000. - per lid te boven gaat door een deskundige de kooien op eventuele ziekten te laten onderzoeken. Ook kregen de wijkmeesters de opdracht stipt na te gaan of het aantal opgegeven varkens ook juist is. Met een woord van dank sloot de voorzitter nadat de rondvraag aan de orde was ge weest, deze jaarvergadering. P.V. NOOIT gedacht; De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, houdt dinsdag 3 januari om 8 uur baar le denvergadering. Tevens zullen dan de kam pioensdiploma's uitgereikt worden. De kampioenen van 1960 zijn als volgt: Vitesse 1 C. van Tilborgh 2356 pt., 2 J. Pols 1960 pt., 3 F. Tactor 1900 pt. Midfond 1 C. van Tilborgh 1660 pt.; 2 A. Florijn 1156 pt.; 3 H. Vos 1056 pt. Fond 1 H. van Zeist 1496 pt.; 2 C. Broeks 768 pt.; 3 A. Florijn 760 pt. Jonge duiven IJ. van Zeist 1792 pt.; 2 C. van Tilborgh 1684 pt.; 3 A. Vos 1646 Pl- Generaal kampioen1 C. van Til borgh met 5700 pt 2 A Vos met 4575 p.,.t.j 3 G. Rozenbrand met 4494 pt. Hetbestuur verwacht dat alle leden aan wezig zullen zijn. BRAND Waarschijnlijk door een petroleumkachel ontstond j.l. vrijdagmorgen brand in de fri- teszaak van de heer Bax aan de Kerkstraat alhier. De brand greep snel om zich heen, zodat ér gevaar bestond voor het door twee gezinnen bewoonde pand. Door het krachtig optreden van de brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon de woning nog worden be houden; de friteszaak brandde geheel uit, terwijl het woonhuis veel waterschade op liep. De schade beloopt naar wij vernemen ca. f 10.000. Het gezin kon tijdelijk in een leeg stand pand worden ondergebracht. RUILVERKAVELING KREEG GROTE MEERDERHEID. Van de 714 stemgerechtigde eigenaren in het ruilverkavelingsblok Raamsdonk, stem den er slechts 27 tegen de voorgenomen ruilverkaveling. In oppervlakte grond uitge drukt betekent deze stemming dat van de 1373 ha, die het blok groot is, er slechts 86,5 ha tegen - 1283,5 ha voor was. KERSTOEFENING In de R.K. Kerk van O.L. Vrouw Hemel- voort te R'veer werd op maandag 26 dec. te 17 uur een kerstoefening gehouden. Hier aan werkte mee het R.K. Gema Koor on der de goede leiding van de heer J. Nollen. Een 8-tal kerstnummers werden op prachtige wijze uitgevoerd, de kerstgedich ten werden gedeclameerd door dhr. Kamp, lid van het gem. koor. De ca. 600 aanwe zigen hebben wel genoten van deze mooie oefening, welke werd gesloten met het Tan tum Ergo en zegen, waarna nog door allen werd gezongen de herdertjes lagen bij nach- te. BENOEMD Met ingang van 15 jan. werd tot post- commandant te Raamsdonk benoemd de heer Nagtzaam uit R'veer. GOED AFGELOPEN Toen een vrachtwagen van de fa. v. Gorp uit Waspik vanuit de richting R'veer kwam slipte hij in de draai bij de Ned. Herv. Kerk alhier en botste tegen het woonhuis van de heer Ch. Kuijsters. De klap kwam zodanig aan, dat de wagen moest opgehaald worden door een takelwagen. UNIVERSITEITSACTIE 1960. De Universiteitsactie 1960 bracht in R'veer f 603. - op. KULTURELE KRING. Wederom is het noodzakelijk het pro gramma te wijzigen. Wegens ziekte van de leidster kan het Ballet Marjo voorlopig niet meer optreden. De uitvoering van deze bal letgroep op 7 jan. a.s. kan dan ook geen doorgang vinden. Ondanks diverse pogin gen bleken ook andere balletgroepen en kunstgezelschappen niet meer in de gele genheid te zijn in dit seizoen een uitvoe ring te brengen. In de plaats van de bo- oogde uitvoering zal door de Toneelgroep De Jonge Spelers uit Eindhoven - U allen zeer goed bekend - Teeds op zaterdag 14 jan. 1961 worden gebracht het toneelstuk; „Een man genaamd Judas". Dit toneelstuk is van Claude André Puget en Pièrre Bost, regie Edwin Thomas; het bestaat uit 3 be drijven. Over de inhoud van het stuk het volgende Het religieus drama „Een man genaamd Judas" zou men een passiespel kunnen noe men, ware het niet, dat de hoofdgebeurte nissen van het Passieverhaal slechts de ach tergrond vormen voor de menselijke trage die van Judas, in de vrije, van het Evan gelie afwijkende theater-versie van het stuk. De mens van deze tijd zal zich bij deze Ju das en zijn conflict betrokken voelen en uit de voorstelling geestelijk rijker naar huis gaan. Het is een niet geringe verdienste van een toneelstuk als het tot bezinning strekt en men van „toeschouwer" „nabeschouwer" wordt. Zaal Huis ten Deijl te R'veer, aan vang voorstelling 8 uur 's avonds. Omtrent het op 12 maart 1961 op te voe ren toneelstuk wordt nog overleg gepleegd. PAROCHIËLE STATISTIEK. In de H.H. Diensten heeft de Zeereerw. heer Pastoor Mommers, zijn parochianen een Zalig Nieuwjaar toegewenst en de be langrijkste kerkelijke feiten herdacht, en die welke hij in 't komende jaar wenst verwe zenlijkt te zien. Slechts één parochiaan, de Z.E. heer Pater Coomans werd priester ge wijd. Hij zei dat er slechts weinig priester roepingen, alsook kloosterroepingen uit on ze parochie waren. Hij beval hiervoor te bidden, opdat dit toe zal nemen. De vorig jaar geplande Maria-week zal dit jaar van 19-26 maart gehouden wor den door de Paters van Uuland. Het bezoek van de door de weekse H. Mis is zeer miniem. Een beroep op de pa rochianen werd gedaan althans één lid van het gezin de H. Mis te laten bijwonen. Osk het lof 's Zondags is niet druk bezocht ge weest. Als de pastoor een eigen kerkboekje gaat uitgeven, dat dit jaar mogelijk is, wil hij dit bevorderen. De kerkschalen t.b.v. de kerkenbouw kon veel béter zijn en een episcopale aanmoe diging is nodig gebleken. Het plaatsengeld 's zondags om 9 uur, is nog niet in orde. Er zijn nog steeds „onderduikers". Wat de restauratie van kap en toren be treft, dit zal dit jaar eindelijk aanvangen. Met de commissie van Monumentenzorg zul len in april besprekingen worden gevoerd. Voor onderhoud van pastorie e.d. dankte de pastoor de medewerkers. De statistiek is als volgt H. Communie 140.000 (vorig jaar 145.000); eerste H. Communikanten 46 j. en 45 meisjes (46 - 36); doopsels 83 (78J; huwelijken 29 (34); sterfgevallen 25 (19) volwassenen; kinderen 1 (1).

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5