De Echo van het Zuiden WAALWIJK KAATSHEUVEL JföAfc ^Aficuiofaatsbal WEKKERS Stassar Waalwijk Stassar Betore VRIJDAG 6 JANUARI 1961 84e JAARGANG No. 2 DE LOOP DER BEVOLKING IN HET JAAR 1960 Bevolking per 1 januari 1960: M. V. Totaal 8794 8625 17419 Vermeerdering door: Geboorten249 241 490 Vestiging: 475 497 972 9518 9363 18881 Vermindering door: Overlijden: 53 37 90 9465 9326 18791 Vertrek: 304 333 637 Stand der be volking per 31 dec. I960: 9161 8993 18154 Stand der bevolking per 31 dec. 1960 1 januari 1960 Vermeerdering in het jaar 1960: 18154 17419 735 NATIONAAL MUSEUM VOOR DE SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE In de laatst gehouden bestuurs vergadering van het museum, wijdde de voorzitter, de heer J. W. van Heesbeen, een gevoelvol woord aan de nagedachtenis van het overleden bestuurslid de heer C. J. Pullens, die vanaf de oprich ting van 't museum deze functie met veel belangstelling had ver vuld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de heer Jan Tielen, die wegens ongesteldheid niet tegenwoordig kon zijn, waar in deze mededeelde, dat hij zich wenste te houden aan de af spraak dat hij het secretariaat zou blijven vervullen tot 't nieu we museum geheel gereed en of ficieel geopend was. Nu dit het geval was, verzocht hij zijn man daat neer te leggen en voor hem 'n plaatsvervanger te benoemen. De voorzitter, die dit besluit, vooral waar het 't secretariaat be treft, betreurenswaardig m^ar te vens begrijpelijk vond, bracht in herinnering, dat de heer Tielen, na 't secretariaat der tentoonstel ling „Waalwijk 1948" vanaf de oprichting van 't museum het se cretariaat met veel ambitie heeft waargenomen, waarvoor hij hem alle hulde en dank bracht. Het bestuur zal trachten in de volgende vergadering twee nieu we bestuursleden te kiezen. Daarna werd de begroting voor 1961 vastgesteld en verschillende huishoudelijke zaken besproken, o.m. de te voeren reclame, o.a. door een folder en advertenties in reisbladen enz. Wij kunnen nog meedelen dat dezer dagen een opname van 't museum is gemaakt voor een causerie voor de AVRO-radio, waarvan wij de uitzending nader zullen vermelden en ook een aanvraag is binnengekomen van de NCRV voor een uitzending voor de televisie, die in de loop van 't voorjaar zal geschieden. De belangstelling in en voor 't museum neemt du§ gaandeweg toe. a.s. de dienst zal verlaten, nog vele jaren in een goede gezond heid tezamen met zijn echtgenote en temidden van zijn kinderen. Als feestgave van de directie ontving de jubilaris uit handen van de heer Verschure het bij dit jubileum gebruikelijke gouden Timitur-horloge, alsmede cadeau onder couvert, terwijl mevrouw Hamers werd vereerd met een fraai boeket anjers. Na het serveren van de erewijn dankte de heer Hamers de heer Verschure voor de vriendelijke woorden en aangeboden cadeaus en sprak de hoop uit dat zijn bei de zoons op dezelfde prettige wij ze bij Timtur zullen mogen blij ven werken en hun steentje zul len bijdragen in de groei en bloei van Timtur en tot vervolmaking van het Timtur-product. Opnieuw werden de glazen ge vuld en bleef het gezelschap nog enige tijd in zeer geanimeerde stemming bijeen, waarna 't feest verder in huiselijke kring werd voortgezet. P.V. DE VRIENDSCHAP Bovengenoemde postduiven vereniging biedt de postduiven- liefhebbers van Waalwijk en omi- geving op woensdag 11 januari te 8 uur een gratis filmavond aan, welke zal worden verzorgd door de bekende veevoederfabriek de Witte |Molen uit Meeuwen. De uitvoering geschiedt in de nieuw gebouwde zaal van de heer A. v. Hilst aan de Olympiaweg. De Vriendschap verwacht voor deze avond een enorme drukte, want geen enkel rechtgeaard liefheb ber zal deze uitzonderlijke gele genheid willen missen. Binnenkort zal tevens een fo rumavond worden verzorgd door de bekende schrijver van 't Ned. Postduivenorgaan, de heer M. de Zeeuw uit Eindhoven. Hierop ko men wij echter t.z.t. nog nader terug. Voor de jeugd vermeldt 't pro gramma voor dit weekeinde de volgende wedstrijden: Waalwijk a-Forward a; Waal wijk b-Rapidity b; Waalwijk p- Forward p; Den Bosch q-Waal- wijk q. DOOR DAK GEVALLEN Bij werkzaamheden aan 't dak van een in aanbouw zijnde nood woning naast café Tromp is j.l. maandag de heer R. P. door het dak gevallen. Hij kwam met zijn onderlichaam op 'n deur terecht en moest per ambulance-auto naar het St. Nicolaasziekenhuis worden vervoerd. GEEN VOORRANG VERLEEND Op het kruispunt Stationsstr.- Burg. v. d. Klokkenlaan-Paral- lelweg verleende de autobestuur der V. uit Waalwijk geen voor rang aan de van rechts komende personenauto^ bestuurd door dr. J. O., eveneens uit Waalwijk. De beide auto's werden bij deze bot sing ernstig beschadigd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. AGENDA Vrjjdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Waar over men niet spreekt", 18 jaar. Luxenor 8 uur: „IJsparade", alle leeftijden. Dezelfde voorstellingen zondag om 6 en 8.30 uur. Zaterdag en zondag. Gecroonde Leersse: Pluimvee-, Konijnen- en Sierduivententoon- stelling. Zaterdag. Gemeenschapshuis 8 u.Nieuw jaarsbal r.k. Instuif. R.K. INSTUIF De r.k. Instuif zet het jaar 1961 in met een Nieuwjaarsbal, dat morgenavond in 't Gemeen schapshuis zal gehouden worden. De muziek zal worden verzorgd door het Kaatsheuvels Revue Or kest. R.K. INSTUIF - WAALWIJK BURGERLIJKE STAND EERSTE TIMTUR-JUBILARIS IN 1961 De zeer lange rij van Timtur- jubilarissen voor net jaar 1961 werd reeds op 2 januari geopend en wel door de heer C. Hamers, die het feit herdacht dat hij voor 35 jaar in dienst trad bij de N.V. Timtur. Om dit heuglijke feit feestelijk te herdenken, werd de heer Ha mers, vergezeld van zijn echtge note en twee zoons, beiden even eens bij Timtur werkzaam, in de cantine ontvangen door het vol tallig personeel van de finish-af- deling, waar na de gebruikelijke tractatie de heer Korteweg de tolk van de collegae was en in 'n kleurrijk gedicht de persoon van de heer Hamers schilderde als een zeer plichtsgetrouw werker en een prettig en gewaardeerd collega. Hij deed zijn gelukwen sen vergezeld gaan van een fraaie schemerlamp, alsmede bloemen voor mevrouw Hamers. Nadat de jubilaris de aanwezi gen had bedankt voor de hulde en allen de jubilaris en diens fa milie persoonlijk de hand hadden gedrukt, werd de familie Hamers op het privé-kantoor ontvangen door directie, bedrijfsleiding, staf en afdelingschef, waar de direc teur, de heer J. Verschure, de jubilaris toesprak en hem noem de een der stille werkers van het bedrijf. Spreker dankte de jubi laris voor zijn trouwe plichtsbe trachting, gedurende de afgelo pen 35 jaren aan het bedrijf ge wijd en memoreerde dat dergelij ke krachten in feite eerst opval len wanneer zij hun post verla ten en er een grote leemte ont staat wanneer zij gepensioneerd worden. De heer Verschure wens te de heer Hamers, die in april KAMER VAN KOOPHANDEL Op maandag 16 jan. a.s. zal de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Noordelijk Noord- Brabant in vergadering bijeenko men in het gebouw van de Ka mer alhier. Tijdens deze vergade ring zal de jaarrede worden uit gesproken. OPLEIDING MUZIKANTEN HARMONIE ST. JAN Naar wij vernemen heeft zich tot nu toe een 20-tal jongens en meisjes opgegeven voor de mu zieklessen, die door de harmonie St. Jan worden georganiseerd ter opleiding van muzikanten. Een zeer bevredigend resultaat dus en we verwachten dat zich te elfder ure nog wel meer liefheb bersisters) zullen aanmelden. De eerste oriënterende bespre king van de leerlingen met de le raar zal a.s. zondagmiddag om 3 uur in het Gemeenschapshuis te Baardwijk worden gehouden. Zij die zich nog niet opgaven en toch ambitie hebben om een harmo nie-instrument te leren bespelen, zijn op deze bijeenkomst even eens welkom. Zoals reeds gemeld, zullen de lessen worden gegeven door de heer v. Ingen, hoornist van het Brabants Orkest. HOCK EYPROGRAMM A Het programma van de KMHC Waalwijk voor het komende weekeinde ziet er als volgt uit: Zondag: Dames 3-Warande 1; Dames 4-Forward 5; Were Di 6- Heren 2; 's-Bosch 4-Heren 3; Geldrop-Veteranen. Geboorten Catharina dv J Westerveld- Vermeer; fMaria E G J dv H A M Schomaker-Horsten; Paulus zv LJv Zutphen-Smits; Theodorus C J zv M J v Drunen-Meijs te Drunen; Wilhelmus P M zv P Brekelmans-Couwenberg te Dru nen; Maria A E dv H A E Jans sen-Janssen; Cornelia L M dv A T v Son-Leijtens; Maria G dv C W v d Assem-v Loon; Josephus A C M zv J J A Wilke-Schapen- donk; Johanna M dv M v d Mast- v Helden; Andreas J G zv P v d Broek-Sup te Loonopzand; Mir jam J dv P J A Lenglet-Peper- zakWilhelmus PAGAzvAF Koolen-KelderCornelia J M dv W A Heesbeen-van de Ven. Overlijden Susanna van Lier 65 jaar; Ge- rardina'Timinermans 85 jaar we duwe M v Veldhoven. Huwelijksaangiften: Gene. Huwelijken: C P Laudijsen 28 jaar te Oss en CAT Kooien 29 jaar alhier; P J Vrijhoeven 21 jaar te Drunen en W E Verhagen 22 jaar alhier; J F T M Beukenex 24 jaar te Til burg en E W M Pulles 23 jaar alhier. Ingekomen G J Preijde van België; C M T v Dongen van Loonopzand; J M v d Wiel en gezin van Drunen; D J Elemans van Wageningen; A C Versteeg van Sprang-Capelle Vertrokken: T v d Kolk naar Maastricht; J Langhout naar 's-Hage; T J Langhout naar 's-Hage; A G N v d Meijdenberg naar 's-Bosch. der koningen, goud, wierook en myrrhe, maar dit jaar ook het lied een cijfer kan geven, dat meetelt om de hoogste bekroning te beha len. WANDELSPORTVERENIGING Enige tijd geleden konden wij melding maken van de plannen van enkele jongelui om in Kaatsheuvel een wandelsportvereniging op te richten. Enkele vooraanstaande per sonen ter plaatse hebben voor dit prijzenswaardig initiatief een daad werkelijke belangstelling aan de dag gelegd, door zich bereid te ver klaren in het oprichtingscomité zit ting te nemen. Dit comité is thans samengesteld uit drs. K. van Tuyn, kapelaan J. Pas, de dames J. en R. Opperman en de heer C. van de Ven. Het secretariaat wordt waar genomen door mej. J. Opperman en is gevestigd Prins Mauritsplein 32. Op vrijdag 6 januari a.s., 's-avonds om 8 uur, wordt in het patronaats gebouw der parochie St. Jan een oprichtingsvergadering gehouden, welke geleid zal worden door ge noemd oprichtingscomité. Gezien de steeds meer toenemen de belangstelling voor deze mooie en vooral gezonde sport, twijfelen we niet aan het succes van de ini tiatiefnemers (sters), en zullen vele jongelui van de gelegenheid gebruik maken om zich als lid op te geven. BRILLEN BRILLEN DE DRIEKONINGEN-FOLKLORE Kaatsheuvel verwacht dit jaar weer een drukke deelname aan de Driekoningen-folklore, die 't vorig jaar zo'n groot succes is geweest. De V.V.V. heeft de medewerking weer gekregen van 't Patronaatsbestuur; de jury heeft zich weer bereid ver klaard ter beoordeling van de deel nemers. Naar we vernemen, worden weer mooie prijzen beschikbaar ge steld, -enwat een voornaam punt is, in de scholen zal de aan dacht worden gevestigd op de ver zorging, die de uitbeelding van „De Driekoningen" nu eenmaal eist. Daarbij zal dit jaar bijzondere aandacht worden gewijd aan de ver zorging van de zang. Was vorige jaren „Driekoningen, Driekoningen, geef mij 'ne nieuwe hoed" voor velen het lijflied, nu wordt verwacht dat de muzikale jeugd van Kaatsheuvel wel een an der, meer toepasselijk, cultureel ho ger staand lied zal laten horen. Om half acht wordt het patronaat open gesteld voor de deelnemende groe pen. Goed lezen; voor de deelne mende groepen, want 't is niet mo gelijk een vrij entree te geven voor alle nieuwsgierigen; de beoordeling eist nu eenmaal dat er orde gescha pen wordt om de groep te kunnen laten optreden en van elke groep afzonderlijk costumering, zinnebeel dige voorstelling van de attributen en de zang te kunnen beoordelen. De jury rekent er dus op, dat om half acht de deelnemende groepen zich aan het patronaat presenteren en dat iedere groep een groepsnaam zal opgeven, waarop de beoordeling kan geschieden. Er wordt nogmaals de aandacht op gevestigd, dat niet uitsluitend de costumering, die gerust mag ge schieden met een drapering van om slagdoeken, wand- of tafelkleden en ander materiaal, en de zinnebeel dige voorstelling van de offergaven In aansluiting op ons verslag omtrent de plechtigheden op maandag 26 december, geven we hier het ogenblik dat het feestcomité, gevormd bij gelegenheid van de eerste plech tige H. Mis van p. Adelbert Bergman o.f.m., namens de buurt een geschenk aanbiedt. STATISTIEK PAR. ST. JOZEF Hieronder volgt alsnog de paro chie-statistiek der parochie St. Jo zef over 1960. De tussen haakjes geplaatste cijfers betreffen de ana loge gevallen over 1959. H. Communies: 90.000 (100.000), doopsels 92 (79), eerste communi canten 79 (89), overledenen 28, waaronder 1 kind (22, waaronder 3 kinderen), huwelijken 14 (24). Aantal zielen 3167 (3188). Zilveren dienstjubileum. ^Maandag 2 januari kon de heer C. v. Wezel terugzien op 25 jaren dienstverband als vertegenwoor diger bij P. H. Vloemans Schoen fabriek N.V. Deze gelegenheid werd door directie en collega's aangegrepen om hun waardering voor de zil- ren jubilaris onder woorden te brengen en deze te onderstrepen met het aanbieden van enkele mooie en doelmatige geschenken. Traditiegetrouw kwamen daarna de afdelingsschefs en oud-40-jarige jubilarissen de heer v. Wezel even eens gelukwensen met deze gebeur tenis. De heer v. Wezel dankte op zijn beurt voor de waarderende woorden en geschenken, maar voor al voor de prettige samenwerking met directie en bedrijfsgenoten ge durende de afgelopen 25 jaren. AGENDA Patronaat St. Jan: vrijdag 6 jan. 8 uur, oprichtingsver gadering wandelsportvereniging. Apollo-theater: zaterdag 7 jan. 8 uur en zondag 8 jan. 8.30 uur „Te jong voor liefde", Leeftijd 18 jaar. Zondag 8 jan. 6 uur: M L door dik en dun. Alle leeftijden. Café A. Vugts: vrijdag 6 jan., zaterdag 7 jan., zon dag 8 jan., maandag 9 jan.: finale biljartkampioenschappen 2e klas li bre. De Efteling: zondag 12 uur, voetbal Berkdijk 1Hilvaria 1 12 uur; DESK 4RKC 3 ZONDAGSDOKTERSDIENST Komend weekend wordt de prak tijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel, waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 6, Loon op Zand, j tel. 04166—250. I Zaterdag en zondag wordt de prak- tijk van dr H. Winkelman te Sprang waargenomen door dr K. van Tuyn, j Rozenstr. 48, Kaatsheuvel, tel. 04167—2006. Loon op Zand Biljarten Handbal Bureau Jan Tuerlings zaterdag 7 januari a.s. K.R.O. orkest Aanvang 20.00 uur Gemeenschapshuis Baardwijk Junghans Kienzle Mauthe ECHO DER DUINEN De Gemengde Zangvereniging Echo der Duinen alhier zal zondag a.s. een pro gramma verzorgen in samenwerking met het Udenhoutse Dameskoor „Zanglust". Geza menlijk zullen zij onder leiding van de heer Brekelmans uit Udenhout de Operette „Tan- hauser in het Vagevuur" opvoeren, in het parochiehuis te Udenhout, om 8 uur. De heer Brekelmans is n.l. ook dirigent van De Echo der Duinen. Het is een gedurft staaltje, doch hij hoopt dat deze operette een succes zal worden. De heer Brekelmans is heel wat gewoon op dit gebied. Later in januari zal deze zangvereniging met „Zanglust" het werk in Loonopzand brengen, waarover bericht volgt. Haar statiedag zal gevierd worden op 14 januari a.s. P.V. DE LUCHTBODE Ook deze vereniging wil 't nieuwe jaar met feest begroeten en daarom zal zij op zaterdag 7 januari haar statiedag vieren. Het belooft een gezellige middag te wor den in zaal Echo der Duinen. GOUDEN BRUILOFT Reeds druk is men in de buurt Berg straat, Kerkstraat, Klokkenlaan, bezig met de verzorging van het a.s. gouden huwe lijksfeest van het nog zeer vitale echtpaar J. v. d. Steen-Balvers, dat plaats heeft op 23 januari. AGENDA Doktersdienst Zondag 8 jan. zal de doktersdienst voor beide doktoren te Kaatsheuvel worden waargenomen door Dr. A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, tel. 04166-250. Zaal Parochiehuis Zondag 8 jan. 11.30 uur Leesbibliotheek. Dinsdag 10 jan. 7.30 uur Cursus EHBO. Dinsdag 10 en donderdag 12 jan. Ont spanning Ouden van Dagen, 14.30 uur. Zaal Vermeulen Zondag 8 jan. Bal m.m.v. De Janssens. Aanvang 7 uur. Zaterdag 7 jan. Statiedag St. Crispijn Schutterij en Koningschieten Kruisboog. Zaal Echo der Duinen Zaterdag 7 jan. Statiedag P.V. de Lucht bode. Zondag 8 jan. Bal m.m.v. The Mixers. Aanvang 7 uur. SportVoetbal GW 2 - Uno Animo 2. Heusden 3 - Uno Animo 5. Assisië - Uno Animo 3. BILJARTSPORT K.N.B.B., DISTRICT KAATSHEUVEL Finale 2e klas Kampioenschappen Libre. A.s. vrijdagavond wordt in café De Ef- teling, van A. Vugts, gestart met de finale om de kampioenschap 2e klas libre van het district Kaatsheuvel. Zaterdag en zondag worden de wedstrij den voortgezet, terwijl maandagavond de slotpartijen worden gespeeld. Uit de voorwedstrijden zijn de volgende finalisten naar voren gekomen: A. Voogd van de b.v. Euphoria, H. van Mook van de b.v. Poedelvrees, A. Netten en Groenendaal van de b.v. De Dreef, P. Balvers en M. Fijneman van de b.v. NAS, W. Mandema- kers van de b.v. HKS en K. Kemmeren van de b.v. De Efteling. Het is moeilijk te voorspellen wie van deze acht maandagavond als kampioen ge huldigd zal worden. Alle deelnemers heb ben tijdens de voorwedstrijden bewezen uit het goede biljartershout te zijn gesneden en zijn toen tot uitstekende prestaties gekomen. Het zal er daarom vooral op neerkomen, wie van hen over de beste wedstrijdmenta liteit beschikt. Het zou n.l. niet de eerste keer zijn, dat de beste speler door een te veel aan zenuwen het moest afleggen tegen een minder begaafde, omdat deze laatste over het ware vechtersinstinct beschikt en tot de laatste carambole voor de punten blijft knokken. Dat er gedurende bovengenoemde dagen in café de Efteling enorme spanning zal heersen en dat er voor de wedstrijden grote belangstelling zal bestaan, daarvan zijn we overtuigd. Vooral de clubs, die een of meer vertegenwoordigers in deze finale hebben, zullen zeker niet op het appèl ontbreken. De organisatie is bij de b.v. Ons Genoe gen en de Efteling in goede handen. Indien dus ook de spelers zich stipt aan de voor hen vastgestelde aanvangsuren houden, kan alles een vlot verloop hebben. De partijen gaan over 150 caramboles. Voorwedstrijden extra klasse libre om het Kampioenschap van Nederland. Een andere en niet minder belangrijke gebeurtenis op biljartgebied vormen de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland, extra klasse libre. De KNBB heeft via het district Kaats heuvel de organisatie van deze voorwed strijden toegewezen aan de b.v. KOT, ge vestigd in café P. van Dun. Dat KOT deze eer te beurt is gevallen, is natuurlijk 'n feit waarop zij terecht trots mag zijn. Het vormt ontegenzeggelijk het bewijs van de uitste kende reputatie, welke deze vereniging bij de KNBB geniet als gevolg van de voor beeldige verzorging van diverse grote bil jartevenementen in het verleden onder su per-leiding van haar organisator pur sang, Wim Soeterboek. En dat ook bovenge noemd biljartgebeuren 'n prima regeling zal krijgen, daarvan zijn we vast overtuigd. Overigens zal de deelname van vier plaatselijke cracks uit het plaatselijk district niet vreemd zijn aan het feit, dat het distr. Kaatsheuvel deze voorwedstrijden mag or ganiseren. Het spelpeil van de Kaatsh. bil- jartsport is de laatste jaren met sprongen vooruitgegaan, met het gevolg dat thans liefst vier spelers gerechtigd zijn in deze hoogste libre klasse uit te komen. En van deze vier behoren de meesten bovendien nog tot de jonge garde, die 'n belofte inhouden voor de toekomst, mits zij hun sport op de juiste wijze blijven beoefenen. De wedstrijden worden gespeeld van woensdag 11 tot en met zondag 15 jan. en de deelnemende spelers vormen een sterke groep. Uitgesproken favoriet hiervan is toch wel H. Emans uit 's-Bosch, die in het seizoen 1958-1959 kampioen van Nederland was van deze klasse. Emans is een zeer sterk speler, bijzonder knap in het kleine positie spel en een kenner van de serie Ameri- caine. Hij speelt momenteel in de compe titie van Den Bosch met een gemiddelde van ruim 38. -Commentaar is o.i. verder overbodig. Nr. 2, A. Gulickx uit Tilburg, heeft een speciale voorliefde voor de serie Americai- ne, welke hij volledig beheerst. Hij komt daardoor vaak tot zeer hoge series. Het eigenaardige van deze speler is echter, dat zijn prestaties, gezien zijn werkelijke capa citeiten, soms uitgesproken slecht kunnen zijn. Hij is eeen zeer wisselvallige biljarter, die bekend staat om zijn zg. „uitschieters". Nr. 3, Jan van Helvoirt uit Waawlijk, een jeugdige, zeer sterke, biljarter. Hij be schikt over een goed moreel en is een all round speler. Niet zo'n groot technicus, maar iemand die iedere stoot kan maken, en bekend is om zijn fantastische oplossingen. Speelt momenteel zeker met 'n gemiddelde van 20, - En dan de vier Kaatsheuvelse vertegen woordigers a. Bertus Dekkers van de Efteling, een snel stijgende biljartster aan ons Kaatsheu vels biljartfirmament. Als sterkste van on ze vier geven we hem toch wel een kans. b. Richard van Dinteren van 't Cen trum. Een zeer sterke speler, die echter uitermate wordt geremd door zijn eigen ze nuwen. c. Antoon van Wanrooij van H.K.S., eveneens een goed libre speler, maar nog niet ernstig genoeg. Dus voor hem een ge legenheid om zijn talenten te tonen. En tenslotte de voorzitter van het district Jan van der Kaa, die momenteel in goe de vorm is en waarvan we dus goede hoop hebben, dat hij tot prima prestaties zal ko men. Het tournooi is verder een gelegenheid bij uitstek voor de liefhebbers om van deze wedstrijden en speciaal van het librespel iets te leren. Er wordt dan ook veel be langstelling verwacht. De lengte van de partijen is gesteld op 350 car. Er wordt dus wel iets van de phy- sieke kracht van de spelers geëist. Mede hierdoor, alsmede doordat het biljart ge heel wordt vernieuwd, worden echter re cord-prestaties mogelijk gemaakt, en kun nen er spannende partijen verwacht worden. Het programma is als volgt: woensdag 11 jan. 8 uur, R. van Dinteren - A. van Wan rooij; 10 uur B. Dekkers - J. v. d. Kaa. Donderdag 12 jan. 6 uur, J. van Helvoirt - J. v. d. Kaa; 7.45 uur: A. Gulickx - A. v. Wanrooij; 9.30 uur, R. van Dinteren - J. van Helvoirt; 11 uur, B. Dekkers - A. Gu lickx. Vrijdag 13 jan. 6 uur, H. Emans - J. v. d. Kaa; 7.45 uur, A. v. Wanrooij - B. Dek kers; 9.30 uur, J. v. Helvoirt - H. Emans; 11 uur, R. v. Dinteren - J. v. d. Kaa. Zaterdag 14 jan, 4 uur, A. Gulickx - H. Emans; 5.45 uur, R. van Dinteren - B. Dek kers; 7,30 uur A. Gulickx - J. v. d. Kaa; 9.15 uur H. Emans-A. v. Wanrooij; 11.30 uur J. v. Helvoirt - B. Dekekrs. Zondag 15 jan. 2 uur, J. v. Helvoirt- A. v. Wanrooij; 3.45 uur, A. Gulickx - R. van Dinteren; 5.30 uur, H. Emans-B. Dekkers; 7.15 uur, J. v. Helvoirt-A. Gu lickx; 9 uur, H. Emans - R. v. Dinteren; 11 uur, J. v. d. Kaa - A. van Wanrooij. KAATSHEUVEL R.K. HANDBALVERENIGING DESK. Na 2 weken rust gaat de Hadbalvereri- ging Desk zondag 8 januari weer naar Bre da voor de 2e speelzondag in de zaalhand balcompetitie, welke aldaar wordt gehouden in de veilinghallen. Voor de eerste maal gaan nu ook de aspiranten jongens mee, waarvoor inmiddels een afdeling is bijge komen en in welke afdeling door Desk met een team wordt deelgenomen. Desk neemt nu met 6 teams aan deze competitie deel en is Kaatsheuvel daarmede in Breda prach tig vertegenwoordigd. Het zeer behoorlijke spel en de mooie resultaten, welke Desk tot op heden in deze competitie behaalde, doet ook voor zondag weer het beste verwachten al moet Desk zondag op zeer sterke tegenstand rekenen. De dames sr. hebben 2 wedstrijden te spelen tegen Were Di 2 en zullen de Desk dames het hier niet gemakkelijk krijgen. De dames jr. spelen een wedstrijd tegen Were Di en een wedstrijd tegen Uno Animo, wel-, ke laatste dus een plaatselijke derbij is en volop spanning kan brengen. De dames jr. hebben a.s. zondag nog iets goed te maken en wordt verwacht dat zij zich zondag zul len revancheren. De heren sr. I spelen een wedstrijd tegen Were Di en een wedstrijd tegen Juliana. In beide wedstrijden komen de heren sr. voor een zware taak te staan en zullen zich geheel moeten geven om hier een behoorlijk resultaat te behalen. De he ren sr. II hebben ook twee wedstrijden. Een tegen Volt 2 en een tegen KSB 2, waarvan de eerste wedstrijd mogelijk een zware kluif zal zijn voor Desk. De heren jr. I spelen eveneens twee wedstrijden, een te gen Were Di en een tegen Dongen. In de vorige wedstrijden hebben de junioren reeds een behoorlijke tegenstand ontmoet en zijn dus gewaarschuwd de wedstrijden van zon dag niet te licht op te nemen. De jongens aspiranten ondergebracht bij de heren jr. II spelen een wedstrijd tegen Rapid en zijn wij benieuwd hoe zij het in deze eerste kennis making met de zaalhandbalcompetitie er af zullen brengen. Dessers veel succes zondag in Breda. De reis zal worden gemaakt met 2 bus sen en is het vertrek vanaf patronaat St. Jan om 10.30 uur. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenslraat KAATSHEUVEL

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 13