wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt ^INNEN- EN BUITENLAND EERSTE WEEK VAN 1961 BRACHT NIEUWE OORLOGSDREIGING GEBEURTENISSEN IN BELGIË EEN WAARSCHUWING. EEN IWEEBE KOREA DREIGT DE WERELD. VRIJDAG 6 JANUARI 1961 84e JAARGANG No. 2 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Het nog piepjonge 1961 is nu niet bepaald met veel vreugde ingezet. De oorlogsdreiging, die al weer zo'n beetje op de achtergrond was ge raakt, is weer levensgroot en bijna tastbaar geworden tengevolge van de communistische agressie in Laos, waar een tweede Korea dreigt te ont staan. De Amerikanen zijn namelijk niet van plan de communisten vrij spel te geven in het Verre Oosten, al zullen een paar duizend Amerikaanse mariniers ook niet lang in staat zijn een halt toe te roepen aan de rode stormvloed, die ongetwijfeld vanuit China zal losbreken wanneer de (he laas verdeelde) westelijke wereld zich met de zaken in Laos gaat bemoeien. Mocht het in Laos tot een gewapend conflict tussen Oost en West komen, dan ligt weer een lange en uitputten de oorlog in het verschiet, waaruit tenslotte toch geen echte vTede zal geboren worden. In België zijn de socialisten on danks het nieuwe begin doorgegaan met de afbraak van 't eigen land, dat aan de staking al vele miljoenen gul dens schade heeft geleden. Ook hier blazen de subversieve communistische elementen natuurlijk dapper hun par tijtje mee en in t troebele water van onlusten, demonstraties en sabotage daden vangen de rode hengelaars al tijd wel wat. Toch zal deze monstru euze staking de Belgische socialisten geen goed doen en de stem van vele weldenkende Belgen zal bij de eerst volgende verkiezingen dan ook onge twijfeld uitgaan naar een positievere en meer opbouwende politieke stro ming, want vele Belgen zal de schrik om het hart geslagen zijn door deze socialistische dwingelandij, die niet voor daden van terreur is terugge schrokken. Ferrat Abbas, de leider van de Al gerijnse rebellen, heeft de Algerijnen opgeroepen om de door generaal de Gaulle vastgestelde volksstemming te boycotten. Abbas gelooft namelijk niet in de vrijheid en onafhankelijk heid welke de Gaulle in het vooruit zicht heeft gesteld. Hij ziet in de po litiek van Frankrijks sterke man een poging om Algerije onder ogenschijn lijk aantrekkelijke voorwaarden on der het Franse juk te houden. Mis schien wil Abbas echter wel het on derste uit de kan, want het blijft voorlopig nog een heel grote vraag of hij erin zal slagen om uit deze nu al zo lang durende en bloedige oorlog de volledige onafhankelijkheid van Algerije met uitsluiting van alle Fran sen zal weten te halen. Een mislukte volksstemming zou de Algerijnse kwestie nog wel eens in een veel ern stiger en gevaarlijker stadium kunnen brengen. Het enige lichtpunt dat de eerste week van het nieuwe jaar te zien gaf, was de terugkeer van het volledige kabinet de Quay met het afgedwon gen nieuwjaarscadeau van 2500 goed kope woningen. De beste en ook enig mogelijke oplossing bij de huidige politieke situatie, die er wel eens toe zou kunnen leiden - en hopelijk ge beurt dit ook - dat de confessionele partijen zich hechter aaneen gaan sluiten. De winst, die de PvdA en in mindere mate ook de communisten en de pacifisten uit deze kabinetscrisis hadden gehoopt te hunnen halen, kon wel eens een enorme tegenvaller wor den. Wij verwachten voor dit jaar een zeer sterk kabinet de Quay, waar over Wim Kan zich in december geen zorgen zal behoeven te maken. Al met al heeft deze eerste week van 1961 toch niet gebracht waar naar we al zo lang uitzien het uit zicht op een lichtere en zonnige toe komst. is met DE KABINETSCRISIS OPGELOST. Prof. de Quay komt met z'n hele kabinet teru Na een drukke tweede nieuwjaars dag voor tal van politieke figuren, na een dag van vergaderen der fracties, der partijleiders al of niet met de in formateur, is tenslotte maandag avond, na een bezoek aan de minis ter-president, de informateur naar Soestdijk vertrokken, om H. M. de Koningin van zijn slagen op de hoog te brengen, waarna te ongeveer 10 uur prof. de Quay eveneens naar Soestdijk vertrok ter conferentie met H. M. Het resultaat was dat 's avonds de volgende mededeling van 't kabinet der Koningin verscheen „Hare Majesteit de Koningin heeft heden ten paleize Soestdijk de infor mateur prof. mr. W. F. de Gaay Fort man ontvangen. Prof. De Gaay Fort man heeft de Koningin verslag uit gebracht van zijn onderzoekingen om tot een spoedige oplossing te gera ken van de kabinetscrisis met handha ving van dezelfde politieke samen stelling als die van het huidige kabi net. Vervolgens heeft Hare Majesteit de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, ontvangen en hem op de hoogte gebracht van de resultaten van het onderhoud met prof. De Gaay Fortman. In aansluiting daarop heeft de Ko ningin prof. De Quay in overweging gegeven terug te komen op de geza menlijke ontslagaanvrage van de mi nisters en de staatssecretarissen. Prof. De Quay heeft daarop, na overleg met de ministers en de staats secretarissen, de ontslagaanvrage in getrokken". En hiermee was de crisis, die 12 dagen geduurd heeft ten einde, een crisis die degenen die de aanleiding hiervan waren, geen enkel voordeel heeft gebracht, integendeel niets dan narigheid, gezien uit partij- en per soonlijk oogpunt, prestige-verlies voor leider en partij. Maar laten we nu de zaken geregeld zijn niet verder polemiseren en afwachten hoe de sa menwerking in de toekomst zal zijn. Hoe het resultaat met 't compro mis is, is nog niet juist en zal uit de verklaring van de premier duidelijk zijn, maar algemeen verwacht men dat de A.R. en C.H. hun eisen hebben laten vallen en genoegen genomen hebben met de toen ingediende mo tie van de heer Andriessen (K.V.P.). Het is wel duidelijk, dat de regering herhaalt bereid te zijn de motie-An- driessen uit te voeren. Dus niet 80.000 woningen dit jaar, maar 82.500 en in mei bekijken of het er 85.000 kunnen zijn. Het meerdere moet ten voordele zijn van de goed kope woningwetbouw en de niet zo dure premiebouw. Van de woning wetwoningen zouden er 10.000 extra goedkoop moeten zijn. NIEUWJAAR IN DE WERELD Het heeft aan vriendelijkheden en beste wensen met Nieuwjaar niet ontbroken. Staatshoofden wisselden gelukwensen uit en hoopten op een toekomstig vre dig leven, al ziet het er werkelijk niet naar uit. Z. H. de Paus ontving de diplo maten en riep aller medewerking in om waar mogelijk het geluk en de vrede in de wereld te brengen. Kroetsjef heeft in en allervrien delijkste boodschap de nieuwe president van Amerika begroet en de verwachting uitgesproken dat de verhouding tussen de Sov jet en Amerika onder zijn be wind zeker zal verbeteren en aan de koude oorlog een einde zal ko men; daags voor Nieuwjaar werd tussen West-Duitsland en Rus land voor de tijd van drie jaar, een handelsverdrag gesloten, met inbegrip van West-Berlijn, waar op Adenauer positief is blijven staan en waarin hij gelijk heeft gekregen en waarbij het vertrou wen werd uitgesproken dat dit handelsverdrag de verdere gun stige betrekkingen gunstig zou beïnvloeden en zo zouden we door kunnen gaan. Of dit alles de werkelijke toestand ten bate zal komen? Laat 't ons hopen, al ziet het er niet naar uit. Ziet naar La os, ziet naar Algerije, ziet naar België, dat men als een zuivere binnenlandse aangelegenheid kan beschouwen, maar voor onze zui derburen een ware ramp vérstrekkende gevolgen. In ons land is alles in pais en vree en we zouden zeggen prettig verlopen. Op oudejaarsavond hebben radio en televisie hun best gedaan de mensen in de wa re stemming te brengen met een ernstig woord, maar ook met veel vermaak en gezwam. Wij noemen hier b.v. de over zichten in woord en beeld over 't afgelopen jaar in ons land en daarbuiten, de interessante sa menspraak voor de KRO, prompt gevolgd door Wim Kan met „uit huilen en opnieuw beginnen", waarin vooral De Quay met z'n mede-kabinetsleden op de prop pen kwamen en dat op zo fijne, geestige manier, dat de luiste raars zeker vijf kwartier zullen hebben genoten. Hij wist verschil lende zuilen en „mopjes" mees terlijk te brengen. Prof. de Quay wenste hij of aan de Brabantse koffietafel of naar de Raad van State, maar ook de Planta-affai- re, Nieuw-Guinea, de Duitsers in ons land kregen hun steek boven water. Hij nam daarbij iedere po: litieke partij onder de loupe, hij was meesterlijk geestig, ook in z'n liedjes. En zo ging oud en nieuw voor bij, met alle goede wensen en voornemens voor 1961. ROTTERDAMSE HAVEN VORIG JAAR NIEUW HOOGTEPUNT. In de Rotterdamse haven zijn in 't afgelopen jaar 24.297 schepen bin nengelopen. Daarmee is een nieuw hoogtepunt bereikt. Vergeleken met de 23.291 schepen van 1959 is de vooruitgang niet zo spectaculair. Burgemeester van Walsum zei het zo: „Deze aantallen imponeren ons niet meer. Niet omdat ze op zichzelf niet belangrijk zijn, maar omdat de schepen steeds groter worden. De tonnage van de schepen en de hoe veelheid goederen bepalen dus eerder de bedrijvigheid." De oudejaarstoespraak werd ge houden door mr. dr. K. P. van der Mandele, die over 1960 bijzonder te vreden was. Grote taken voor de nieu we periode van 5 jaren vol graven en ploeteren, noemde mr. van der Man- dele, verdubbeling of verbreding van de Nieuwe Waterweg de verantwoor de bebouwing van Rozenburg, de bouw van 't Concertgebouw, de bouw van 't Wereldbouwcentrum en nieuw bouw voor de Economische Hoge school. CHEMISCHE FABRIEK OP ARUBA Op Aruba zal een combinatie van chemische fabrieken worden ge bouwd. Deze combinatie zal bestaan uit fabrieken voor de vervaardiging van ammoniak, zwavelzuur, fosfor- zuur, salpterzuur, ureum en gemeng de kunstmest. Deze vestiging vergt een totale investering van 50 miljoen gulden (Antill. crt.). De onderneming zal worden gebouwd in de streek van Balashi en de bouw, die medio 1961 aanvangt, zal gedurende 2 tot 3 jaar werk verschaffen aan 200 mensen. Voor de financierring van het be drijf is opgericht de „Aruba Chemi cal Industries", met Amerikaans, Duits, Italiaans, Nederlands en plaat selijk kapitaal. De olie-industrie op het eiland, van de „Standard Oil", zal de bouw en de exploitatie van de am- moniakfabriek voor haar rekening ne men. Voorts zal worden overgegaan tot ontginning van de fosfaatlagen in de streek Seroe-Colorado. Waarom Stram en Stijf door 't leven? Verdrijf Uw Rheumatische Pijnen! met Krusehen Salts. U kunt alleen maar zelf ondervinden, wat Krusehen voor U kan doen. Daarom moet ge liever vandaag dan morgen met de bloed zuiverende Krusehen kuur beginnen. De aansporende werking van Kruschen's vijf minerale zouten op de bloedzuiverende or-, ganen, doet 't bloed krachtiger stromen, on zuiverheden worden uitgedreven langs na tuurlijke weg en daarmee ook de oorzaak van Uw lijden en pijn. DAKOTA IN ZEE BIJ BIAK 3 doden, 2 vermisten Tijdens een nachtvlucht in de na bijheid van het marine-vliegkamp Bi- ak, is maandagavond om kwart over 8, een Dakota van de marine-lucht vaartdienst verongelukt en in zee ge stort. Het ongeluk gebeurde op 8 km van de basis. Van de vijf inzittenden zijn er drie geborgen. Aangenomen wordt dat ook de andere twee om het leven zijn gekomen. De inzittenden waren luitenant ter zee der 2de klasse oudste categorie B. Smits, 29 jaar, uit Biak, gehuwd; sergeant-vlieger R. Mulder, 30 jaar, uit Biak, gehuwd, twee kindeen; ser geant-vliegtuigmaker algemeen G. Bontius, 32 jaar, uit Rijnsburg, ge huwd, drie kinderenkorporaal-vlieg- tuigmaker constabel M. van de Wieb 28 jaar, uit Katwijk, gehuwd; korpo raal vliegtuigmaker-vliegtuigmonteur G. Immers, 31 jaar, uit Katwijk, ge huwd, twee kinderen. De stoffelijke overschotten van lui tenant ter zee Smits, sergeant Bon tius en korporaal van de Wiel zijn in middels geborgen. Sergeant Mulder en korporaal Immers worden vermist. De oorzaak van het ongeluk is ver moedelijk een voor een oefening af geworpen parachutefakkel, die in de staart van het vliegtuig verward moet zijn geraakt. Daardoor zou de bestu ring onklaar geraakt zijn. Het onder zoek wordt voortgezet. De verongelukte Dakota is er een van de vier, die sinds een half jaar in het bezit zijn van de marine. Zij wer den aangeschaft na het afdanken van de Martin-Mariners, waarmee zoveel ernstige ongelukken waren gebeurd. ONGELUKSSCHOT DOODT JONGEN Tijdens een fietstocht is de 17-ja rige Huibert Groeneveld uit Werken dam zaterdagavond om tien voor ze ven door een pistoolschot dodelijk ge troffen. Het ongeluk gebeurde toen de 17-jarige T. van O. uit Werken dam al fietsend een pistool aan zijn vriend Huibert Groeneveld liet zien en het wapen daarbij waarschijniijk in de aanslag hield. Het pistool ging af en Huibert Groeneveld werd in de hartstreek getroffen. Een arts, die toevallig passeerde, vond de jongen stervend op de weg. Het slachtoffer is ter plaatse overleden. MOEDER SPRINGT JONGEN NA DOOR TREIN GEDOOD. De 42-jarige Margriet Alvoet-Bon- te, moeder van elf kinderen, werd maandag gedood toen zij haar tien jarige zoontje Luc, die op het per ron van Torhout, in West-Vlaande ren, uitgleed en op de rails viel, na sprong. Het gezin Alvoet wachtte op de trein die hen weer naar huis zou bren gen na een nieuwjaarsbezoek aan fa milieleden. Luc, die aan de rand van het per ron liep, gleed uit en viel op de rails. Op dat ogenblik kwam de trein juist binnen. De moeder sprong hem, in een wanhopige poging de jongen voor de aankomende trein weg te trekken na. De 42-jarige vader Jerome bedacht zich geen seconde en sprong op zijn beurt zijn vrouw achterna, teneinde deze te redden. De vrouw kwam onder de trein en werd op slag gedood. Haar echtge noot raakte ernstig aan het rechter been gewond. Toen de trein tot stil stand was gekomen, kroop de kleine Luc er onder vandaan. Hij had slechts enkele schrammen en builen opgelo pen. BUITENLAND DUITS-RUSSISCH HANDELS VERDRAG OMVAT OOK WEST-BERLIJN Sovjet-diplomaten en partijpolitici in de bondsrepubliek noemden zon dag het nieuwe Duits-Russische han- l delsverdrag een gunstig voorteken 5 voor de ontwikkeling der betrekkin- I gen tussen Bonn en Moskou in 1961. Het akkoord is op de valreep tussen het oude en het nieuwe jaar gepara feerd. Enkele minuten vóór de plech tigheid had de Russische diplomaat met onbewogen gezicht een schrifte lijke verklaring van Adenauer aan genomen „De bondsregering gaat er van uit, dat het nieuwe verdrag gel dig is voor hetzelfde gebied waarop de vroegere overeenkomsten zijn toe gepast." De bedoeling van deze vaag klin kende formule was voor de beide han delspartners glashelder. Zij betekent, dat West-Berlijn zoals in het ver leden - stilzwijgend wordt ingesloten in het staatsverdrag. Als het Krem lin in het nieuwe jaar het verkeer naar Berlijn gaat afknellen, kan Bonn met een beroep op de geheime voor waarde van het handelsverdrag zijn leveranties aan de Sovjet-Unie on middellijk stopzetten. In het nieuwe verdrag zijn West- Duitsland en de Sovjet-Unie over eengekomen om elkaar tot eind 1963 goederen te leveren tot een totale waarde van ruim 1600 miljoen gul den per jaar. Dat is 20 percent meer dan het volume dat in het afgelopen akkoord was vastgelegd Zal het Kremlin terwille van die commerciële buit werkelijk politieke concessies doen? Adenauer heeft de bondsrepu- blikeinen vrijdag al voor illusies ge waarschuwd „Het Kremlin heeft zijn doeleinden niet prijsgegeven. Daarom is ook onze politiek geen streep veranderd. Wij moeten hard en standvastig blijven." Zondag werd de juistheid van Adenauers standpunt bevestigd. Tijdens een uitbundige ontvangst in het Kremlin trok Kroes- jef zich een vol uur uit het gedrang terug voor een gesprek met Hans Krol, de Westduitse ambasadeur in Moskou. Zondag kabelde de Kremlin-chef opvallend vriendschappelijke nieuw jaarsboodschappen aan president Lübke en kanselier Adenauer. Maar ondanks al zijn amicale woorden, maakte de Kremlin-chef duidelijk, dat hij zijn „Duitse programma", stich ting van een vrijstad Berlijn en een vredesverdrag naar Sovjet-model - dit jaar in elk geval wil uitvoeren. CANADA:MEER WERKLOZEN DAN OOIT Canada heeft nu, bij het intre den van het nieuwe jaar, te kam pen met grote werkloosheid. Er zijn sinds de laatste wereldoorlog nog nooit zoveel werklozen ge weest als thans en dit ondanks de hardnekkige pogingen van de regering om de werkgelegenheid te bevorderen. Half november waren er 429.000 mensen zonder werk ofwel 6,6 procent van het totale arbeidspo tentieel, groot 6.458.000 man. TWEE FAMILIEDRAMA'S IN BELGIË Tijdens het weekeinde hebben zich in België twee familiedra ma's voorgedaan, die aan een man, een vrouw en drie kinderen het ieven hebben gekost. In Luik schoot een in moeilijk heden geraakte politieagent zijn vrouw en twee dochters in zijn huis neer en richtte daarna de revolver op zichzelf. De twee meisjes, 12 en 16 jaar oud, over leden aan de verwondingen. Man en vrouw werden ernstig gewond naar 'n ziekenhuis overgebracht. In Mechelen werden in een stil staande auto de lijken van een boer en zijn vrouw aangetroffen, beiden gedood door revolver schoten. Op de boerderij werd de 14-jarige zoon van het echtpaar, eveneens levenloos, aangetroffen. Vermoed wordt dat de vader, die met een faillissement bedreigd werd, zijn vrouw en kind om het leven heeft gebracht en daarna zelfmoord heeft gepleegd. DE TOESTAND IN BELGIË. De dinsdag werd met angst en vreze in België tegemoet gezien; dan kwam de Kamer bijeen om over de Een- heidswet te spreken en te stemmen en zouden geweldige demonstraties gehouden worden. 't Een en 't ander is zeer meege vallen en in de Kamer en op straat was 't rustig en de Kamer nam de wet aan met 121-83 stemmen, dus een flinke meerderheid. Op 't ogenblik draait 't niet zo zeer In België is een reusachtige span ning ontstaan sinds de socialistische vakbonden besloten hebben de rege ring Eyskens omver te werpen. Het is duidelijk, dat dit regelrechte revolu tie betekent, want in een parlemen tair-democratisch geregeerde staat kan een regering alleen door het par lement worden weggezonden. Het motief, dat aanvankelijk werd gebruikt, n.l. dat de bezuinigingen van de eenheidswet ongedaan moes ten worden gemaakt, geldt al lang niet meer. De Belgische arbeiders hebben overigens al meer schade ge leden door de revolutionaire staking dan ooit de gewraakte wet aan nade len met zich zou kunnen brengen. Het is een der minst sympathieke eigenschappen van onze niet-Vlaam se zuiderburen, dat zij zo onredelijk kunnen zijn en koppig weigeren on gelijk te bekennen. Zolang wij in Ne derland daarmede niet te maken heb ben, kunnen we ons buiten deze kwestie houden, hoewel wij het toch voor België zeer betreuren. Maar* wanneer wij met deze minder fraaie eigenschappen ook te maken zouden krijgen in de Benelux-samenwerking, dan zijn wij wèl direct erbij betrok ken. Dan zouden deze eigenaardig heden ons wel direct schade kunnen berokkenen. Immers wanneer socialisten zo te gen hun eigen regering optreden met voorbijzien van recht en redelijkheid, dan bestaat, er geen reden te verwach ten, dat zij op zeker ogenblik niet hetzelfde zouden doen tegen Neder land. Hopelijk zullen de Nederlandse socialisten hen niet bijvallen als dit mocht gebeuren. Als men echter so cialisten bezig hoorde in een „Tele visie-forum" als vorige week, waarin de straatschennende socialisten in België in het grootste gelijk werden gesteld, zelfs de plicht hadden zo te handelen, dan voelt men zich toch niet geheel gerust ten deze. In een televisie-forum waar een der leden rustig kon uitroepen „Er is geen God", „Er is geen God"! Het is zeker, dat de communisten pogen Laos in handen te krijgen. Maar de Westerse wereld en heel in het bijzonder de Ver. Staten zullen niet dulden dat het communisme in het Verre Oosten nog verder op dringt. Men heeft dat duidelijk kun nen horen tijdens de verkiezingen van een nieuwe president. Toen waren beide candidaten vast besloten tot de ze politiek, zij het dan, dat de een Quemoy belangrijk achtte en de an der niet. Het is duidelijk, dat Rusland in Laos intervenieert, of althans wapens heeft geleverd. Het is niet duidelijk in hoeverre het ook troepen levert. Reeds bij een vorige gelegenheid is het duister gebleven of dit inderdaad geschied is. Een onpartijdig onderzoek toonde later aan, dat de pro-Westerse bevel hebbers verkeerde geruchten de we- om deze wet, maar propageert men j reld in gestuurd hebben. in Wallonië een afscheiding, of lie ver België in 2 delen, een Waals en een Vlaams, en is er al een tweespalt te ontdekken tussen de oudere en jongere socialisten. Scheuring bedreigt België en het Belgische socialisme. „Wij willen een splitsing van België", schreeuwde de Waalse stakingsleider André Renard in de Luikse voorstad Grivegnée tij dens een betoging „laat Belgïe een federale staat worden met een socia listisch Wallonië tegenover een kle rikaal Vlaanderen". „Als de huidige spanning voortduurt", zei voorzitter Léon Collard, van de Belgische So cialistische Partij in een radio-inter view iets gematigder, „komt de een heid van het land in het geding". Een ware sensatie verwekte dins dagavond de vergadering van de Waalse socialistische Kamerleden tij dens de parlementszitting. De Waal se socialisten betuigden in een com muniqué na afloop van hun bijeen komst hun solidariteit met de stakers zowel Vlamingen als Walen. Maar om de laatsten ging het. „Alleen een her vorming van het staatsbestel kan de huidige problemen oplossen. Dan al leen kan Wallonië zelf zijn toekomst bepalen". Vandaar dat de Ver. Staten nu de Z..-Aziatische verdedigingsraad bij een geroepen hebben, die hetzelfde is voor dat gebied als voor Europa de Nato. Er zal militair overleg worden ge pleegd. En men kan ervan verzekerd zijn, dat de Westerse machten, al of niet via de Ver. Naties, de commu nisten in Laos zullen tegemoet treden. De Amerikaanse 7e vloot wordt al paraat gehouden om in te grijpen. Maar niemand kan voorzien waar toe dit zal leiden en of de strijd tot Laos beperkt zal blijven. SCHOLIER NA CHARGE OVERLEDEN Tijdens charges van de Haagse politie, maandagavond na afloop van een officiële kerstboonuer branding in de bomen- en bloe- menbuurt, is de 16-jarige scho lier Wirn Scholte uit de Manda rijnstraat om het leven gekomen. De jongen kreeg van een politie agent een sabelsteek in de rug. De sectie van dr Zeldenrust heeft uitgewezen dat de sabel een li chaamsslagader heeft geraakt, waardoor een inwendige bloe ding ontstond. Volgens de politie heeft de scholier actief meege daan aan het verstoren van de orde tijdens en na de kerstboom verbranding. De fcho van het Zuióen

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1