waalwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND ZWITSAL ZWITSAL DESTRUCTIEF SOCIALISME HOEST UW KIND...? DE KWESTIE NIEUW-GUINEA MOEDER WORDEN... Pracht handen Zo'n Zunrbrand wordt sneller geblust dan ze gesticht ls. BUITENLAND QABYSET DE LUXE BINNENLAND Tube9Sci Hamea-Gelei Provinciaal nieuws Herderlijk schrijven over Concilie VRIJDAG 13 JANUARI 1961 84e JAARGANG No. 4 De ïcho vah het Zuióen Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Het huisvuil, dat in de Belgische steden in grote stinkende hopen ligt bij eengesmeten, mag in meer dan één opzicht typerend worden ge noemd voor alles wat het socialisme gedurende de laatste weken in Bel gië heeft ondernomen en teweegge bracht. Het is kenmerkend voor de onverantwoordelijke hardnekkig heid waarmee de staking in 't leven is gehouden, maar evenzeer voor datgene waarin deze is ontaard: een domme, betreurenswaardige en des tructieve politieke revolte, die het land al voor vele miljoenen schade heeft berokkend en die vele mensen met zorg en weerzin vervult. Het „Weg met de eenheidswet" en „Weg met Eijskens" is al lang niet meer de kern van de staking, ook al worden de opgezweepte arbeiders nog met deze leuzen de straat opge stuurd. De economische staking is een totale mislukking geworden en om dit te verbloemen, hebben de Belgische socialisten onder de oude leuzen een nieuwe wending aan de Met een ol twee Rennies speelt D 't klaar. En op prettige wijze. Deze smakelijke tabletjes gewoon maar la ten smelten op Uw tong - en alle leed is geleden. Prompt. Want niet zodra komt de Rennies-oplossing met Uw speeksel in de maag of alle overtollig maagzuur wordt ge neutraliseerd en kan U geen kwaad meer doen. Koop 'n pakje Rennies en steek 'n paar bij Dan bent U altijd veilig en Uw maaltijd wordt nooit verstoord. Onder 't eten niet, ook niet erna. Alleen maar bij de eerste aanwijzing Rennies nemen, onopvallend, zonder water of wat ook... zaak gegeven. Zij hebben de strijd van 't economische front verplaatst naar het zuiver politieke toneel: het Waalse streven naar federalisme, 'n actie die nog ongelukkiger genoemd mag worden en die in België uit sluitend sympathie ontmoet bij de communistische agitators, die de si tuatie op alle mogelijke manieren trachten uit te buiten. Of de Belgische socialisten, die in eigen land enorm veel goodwill ver speeld hebben hoeveel zal straks wel blijken er in zullen slagen deze afbraakperiode op rekening te schuiven van communisten en anar chisten, is vooralsnog een grote vraag. Zij zullen er in elk geval wel hun best voor doen. „JA" Het Franse volk heeft volmondi- ger „ja" gezegd tegen de Algerijnse politiek van generaal de Gaulle dan zelfs de grootste optimist had dur ven verwachten. Het referendum is in Frankrijk zelf een éclatant succes voor de sterke man van Frankrijk geworden en hieruit mag worden afgeleid dat zijn tegenstanders, Soustelle, Salan, Bidault, Poujade, maarschalk Juin en Lagaillarde, in Frankrijk weinig of geen aanhang bezitten. In Algerije zelf was het stemmingsbeeld heel anders. De oorzaak hiervan moet gezocht wor den in het feit, dat 41 percent van de Algerijnse bevolking niet aan de stemming heeft deelgenomen. Dat de Europeanen in Algerije „neen" zou den stemmen, lag natuurlijk voor de hand. Beziet men echter het glo bale resultaat van dit referendum in Frankrijk, Algerije en de overzese departementen tezamen, dan blijkt dat 28,1 percent niet aan de stem ming heeft deelgenomen en dat van de resterende kiesgerechtigden 75 percent „ja" en 25 percent „neen" heeft gestemd. Voor de Europeanen in Algerije was deze uitslag uiteraard een grote te leurstelling, maar wellicht is dan dit het ogenblik om na te gaan of niet de tijd gekomen is om te onderzoe ken of er geen mogelijkheid bestaat tussen een vergelijk tussen de Eu ropeanen en de Algerijnse nationa listen. Het is overigens wel duide lijk dat dit referendum niet het ka rakter van de Algerijnse kwestie heeft veranderd, maar hoogstens 'n beter klimaat heeft geschapen voor een politieke oplossing, al mag niet uit het oog worden verloren dat dit referendum in Algerije zelf een nog diepere kloof heeft doen ontstaan tussen Europeanen en de moham medaanse bevolking. Of de Gaulle er in zal slagen deze scherpe con troverse weg te nemen, is nog twij felachtig, maar hij zal in ieder geval snel moeten handelen om het succes van de achtste januari verder uit te buiten, waarbij dan de F.L.N. als volwaardig onderhandelingspartner zal moeten worden tegemoet getre den. De Gaulle heeft wel het fiat van zijn volk gekregen, maar de weg naar de overwinning zal nog lang en moeilijk zijn. Het zou ook wel eens de Gaulle's laatste kans kunnen zijn, want het is zeer wel mogelijk dat een derde referendum in zijn nadeel zal uit vallen. Het verschil in cijfers tussen de referenda van 1958 (de invoering van de gaullistische wet) en 1960 spreekt daaromtrent duidelijke taal. Vergeleken bij 1958 is het aantal niet-stemmers (onthouders dus) ge stegen van 4,4 miljoen tot 6,03 mil joen ofwel van 15,4 tot 22,5 percent; het aantal neen-stemmers steeg van 4,6 tot 4,9 miljoen, terwijl het aan tal ja-stemmers daalde van 22,5 tot 20,1 miljoen. In 1958 kreeg de Gaul le 66 percent van het gehele elec toraat, in 1960 daalde dit tot 57 per cent. Veel kan het dus niet meer lijden. SABOTAGE IN BELGIË. Zoals wij nog in ons vorig nummer konden melden, lag het in de bedoe ling der Belgische saboteurs, men kan niet spreken van stakers, om zondag nacht en maandag een vloedgolf van sabotage over België uit te storten, vooral in de industrie- en mijnstreek de Bourinage. Het ministerie of lie ver die moeten waken over de veilig heid waren goed ingelicht en namen direct maatregelen om vitale bedrij ven en punten te bezetten. Maar er was aan wegen en spoorlijnen al veel schade aangericht. De regering heeft besloten nog eni ge duizenden militairen uit Duitsland Dit It d« titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bi] aanschaffing van een te laten terugkeren om de zaak nog beter in handen te hebben en op alles voorbereid te zijn. De politie en mi litairen hebben grotere bevoegdheden gekregen. Maar ondertussen gaan de stakers door met demonstreren en saboteren, aangezet door een der leiders, Re- nard, die openlijk tot oproer en wan daden aanspoort en die men vrij laat rondlopen, om weer elders het vuur aan te stoken, wat voor onze begrip pen onbegrijpelijk is. Trouwens, het is ons ook niet duidelijk dat de katho lieke Vlaamse arbeiders geen tegen wicht kunnen vormen tegen deze op roerkraaiers en saboteurs. Met voldoening lezen we dat het Chr. Nat. Vakverbond en de K.A.B. deze Belgische proteststakingen in hoge mate afkeuren en in geen en kele mate steun zullen verlenen, zoals het N.V.V. een lening van een half miljoen gulden toestond, maar op al le manieren zelf tracht dit goed te praten, wat haar toch niet lukt. DE TOESTAND IN FRANKRIJK Generaal De Gaulle en z'n re gering blijken zeer tevreden over het referendum. Daarentegen is het een lelijke tegenvaller voor Salan, Soustelle en vele generaals en hoge omes die vroeger in Al giers de lakens uitdeelden en ook de rebellen-regering is lang niet tevreden en zoekt 't maar in het alternatief „de uitslag is vals". Maar het kan voor De Gaulle c.s. niet blijven bij het succes van 'n overgrote meerderheid van „ja"- stemmers in Frankrijk en in de overzeese gebiedsdelen en ook naar verhouding in Algerië zelf. Hij zal nu z'n beloften, al waren die wel vaag, moeten inlossen. Hij is reeds naar Parijs vertrok ken om met het kabinet de ver dere maatregelen voor 't bestuur van Algerië te bespreken en zo mogelijk contact te zoeken met de rebellenregering. Wij kunnen nü maar hopen dat zijn verdere maatregelen zul len slagen en eindelijk een vrede te bereiken, al zal deze tenslotte niet ten voordele van Frankrijk uitvallen. VOERT MOSKOU EEN „ZENU WENOORLOG" TEGEN ONS LAND De minister van buitenlandse zaken van de Sovjetunie, A. So- bolev, heeft zaterdag aan de Ne derlandse ambassadeur in Mos kou, de heer H. A. Helb, een nota overhandigd, waarin wordt ge waarschuwd tegen de aanwezig heid van Amerikaanse atoomwa pens in Nederland, zo heeft het persbureau Tass gemeld. „Door toe te laten, dat Ameri kaanse atoomwapens worden op geslagen, stelt de Nederlandse re gering het Nederlandse volk voor een geweldig risico en brengt zij de veiligheid van het Nederland se volk en de zaak van de vrede in gevaar", aldus wordt in de no ta o.m. opgemerkt. Voorts wordt gezegd dat, wanneer Nederland in een eventuele atoomoorlog als atoombasis fungeert, vergeldings- aanvallen met atoomwapens niet kunnen worden ontgaan. Het ministerie van buitenland se zaken in Den Haag kon nog geen commentaar geven op de in houd van de nota, omdat deze eerst bestudeerd moest worden. In diplomatieke kringen brengt men het tijdstip waarop de nota werd ingediend, in verband met een Russisch-Indonesisch wapen verdrag, dat eveneens zaterdag werd bekend gemaakt. Sommigen zijn van oordeel, dat Moskou een „zenuwenoorlog" te gen Nederland voert i.v.m. Nw.- Guinea. TREINONGELUK EISTE ZEKER 25 LEVENS Een frontale botsing tussen de nachtexpress uit Valencia en een goederentrein in een buitenwijk van Barcelona heeft maandag ze ker 25 mensenlevens geëist. Vol gens de voorlopige schattingen bedraagt het aantal gewonden op zijn minst veertig. KONINGIN JULIANA THUIS, MARGRIET IN ZWITSERLAND Koningin Juliana, prins Bern- hard en de prinsessen Irene en Marijke zijn teruggekeerd van hun vakantie in de Oostenrijkse wintersportplaats Lech am Arl- berg. Maandagavond even na ze ven uur kwamen zij met de rege- rings-Friendship op Soesterberg aan. Prinses Margriet, die gele den heeft aan de ziekte van Pfeif fer (klierkoorts), is maandag- i morgen voor definitief herstel voor een drietal weken naar Zwitserland vertrokken. Zondagavond hadden ski-in structeurs van Lech ter ere van de Nederlandse koninklijke gas ten een fakkeloptocht gehouden op de Schwedenkopf, een van de favoriete skibanen van koningin Juliana. Ongeveer vijftig skiërs, onder wie prins Bernhard en prinses Irene, daalden in een kronkelende lijn met fakkel de baan af. Na afloop had het ko ninklijk gezin een afscheidsbij eenkomst in het Post-Hotel in Lech. STRAALJAGER NEERGE STORT, PILOOT GEWOND Maandagmiddag is een F-84 F- Thunderstreak van de Neder landse luchtmacht, die was opge stegen van de vliegbasis Volkel, neergestort in de omgeving van Bremen in Duitsland. De piloot heeft zich kunnen redden met z'n valscherm. Hij is met niet ernstige verwon dingen opgenomen in een zieken huis te Geestemuende. Naar het Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met KINDER HONING SIROOP^ wrak van het vliegtuig wordt nog gezocht. Het is waarschijnlijk er gens in het gebied van de Wezer- monding in het water terecht ge komen. De piloot, die de machine be stuurde, was de eerste luitenant Th. Groothof uit Eindhoven. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. VERDOVENDE MIDDELEN GESTOLEN UIT APOTHEEK Uit een apotheek op de hoek van de Van Baerlestraat en de Van Eeghenstraat in Amsterdam is de gehele voorraad verdovende middelen ontvreemd. De eigenaar van de apotheek, dr. G. de Haas, schat het gewicht van de verdo vende middelen (vooral morfine- houdende preparaten) op bijna 1200 gram. De handelswaarde be draagt ongeveer 1400 gulden. Niet bonafide handelaars in verdovende middelen vragen ech ter minstens het tienvoudige. Het is de inbreker alleen om de ver dovende middelen te doen ge weest, want andere in het gefor ceerde kastje bewaarde medicij nen werden niet meegenomen. De inbreker moet dan ook een inge wijde zijn geweest. Bij het onder zoek zijn naast rechercheurs van het bureau Leidseplein en poli tiemannen van de vingerafdruk- kendienst ook rechercheurs van de centrale recherche, speciaal belast met de bestrijding van de handel in verdovende middelen, ingeschakeld. ROTTERDAMS GROOTSTE INBREKER GEPAKT Verdacht van scheepsdiefstallen Nauwe samenwerking tussen de recherchegroepen van de rijkspolitie te water in Amsterdam en Rotterdam heeft geleid tot arrestatie van de 36- jarige Rotterdamse koopman C. N., die in de onderwereld van de Maas stad beter bekend is als „Cor de kra ker" of „de hondekop". Hij wordt verdacht van een reeks diefstallen aan boord van voornamelijk buiten landse schepen in nagenoeg alle Ne- Het Is de Hamemelis die 't 'm doet derlandse havens. Hoewel men nog niet kan vaststellen om hoeveel dief stallen en hoeveel geld het gaat, meent de recherche van de rijkspoli tie te water toch bij benadering te kunnen vaststellen dat bij deze dief stallen ongeveer een ton is verdwe nen.. Nooit werken maar veel geld vergokken. De Rotterdamse onderwereldfi guur, die vrijdagochtend j.l. van zijn bed werd gelicht, blijft hardnekkig ontkennen. Bij zijn arrestatie vond men boven zijn bed in een boek een bedrag van f 3800 verborgen. Dit is volgens de rijkspolitie het restant van een kraak op een Grieks schip in de Amsterdamse haven, waarbij op 19 december j.l. ruim f 17.000 in verschillende coupures verdween. De rest heeft N. waar schijnlijk vergokt. Een tip van een be diende bij een Rotterdams wisselkan toor, waar N. biljetten van 50 en 100 dollar had gewisseld, leidde tot zijn arrestatie. Ook zijn vrouw (moeder van 9 kinderen) de 34-jarige W. N.- B., werd aangehouden, doch zij is in middels op vrije voeten gesteld. „Cor de kraker" die een goede bekende van de politie is, is ingesloten in het hoofdbureau van politie te Amster dam. Hij zal voor de officier van justitie worden geleid. Gedurende de wereldoorlog en ook daarna is Nederland een der trouwste bondgenoten en heeft miljarden ge offerd voor zijn plicht als lid van de NAVO. Geen land heeft beter zijn aangegane verplichtingen nageko men en ook de door de omstandighe den vereiste stijgingen netjes opge bracht. Wat is nu 't resultaat? Natuurlijk dat wij ons aandeel heb ben in de verdediging van 't Weste lijk blok, waartoe ook wij behoren, maar verder Amerika, Engeland enz. zien hoe wij ons in Nieuw Guinea op alle mogelijke wijze beijveren om de Papoea's zo spoedig mogelijk te bren gen tot een onafhankelijkheid waarop zij recht hebben, zeker zo goed als de vele vrije staten en staatjes in Afrika en de terrenr-staat Indonesië. De grote mogendheden, onze bond genoten lezen en horen hoe Soekarno, Soebandria en anderen, elke dag drei gen tegen Nederland en inplaats van hun woord gestand te doen om al leen door onderhandelen 't gewenste doel te bereiken, ronduit verklaren dat de dag niet ver meer is, dat zij een inval zullen doen in Nieuw- Guinea om de Nederlanders eruit te jagen. Hiervoor zijn zij naar Duitsland, maar speciaal naar Moskou getrok ken, om zware wapens te kopen voor de invasie op Nieuw Guinea. Rus land levert dit a raison van 325 mil joen dollar en Kroetsjef belooft hen openlijk alle steun bij 't verdrijven van de Nederlanders!! Hoort men van de andere zijde, van Amerika, van Engeland, van de Navo-landen enig protest tegen deze openlijke bedreiging, die tenslotte tot een wereldkrijg zou kunnen leiden en de inheemse bevolking tot slaven van Soekarno en de zijnen, met een vrij heid als die in Rusland en Indonesië. Zo is 't gegaan bij de bevrijding van Indonesië en zo gaat het ook nu. De groten hebben geen tijd voor de rechtvaardige belangen der klei nen, vooral Amerika, dat zich hoe langer hoe meer terugtrekt van Euro pa en zijn onderlinge geschillen; er zijn andere zorgen, want in Afrika ligt Algerije, de Kongo enz. en in Azië vooral het rijke Indonesië en dat is belangrijker. Nederland is weer de dupe en Rusland lacht in z'n vuistje. Drs. P. PESSERS VOORZITTER E.T.I. Tijdens een vergadering van het bestuur van het Economisch Technologisch Instituut voor N. Brabant is tot voorzitter gekozen drs. P. W. C. Pessers uit Oister- wijk, voorzitter van de Tilburgse Kamer van Koophandel. Tot vi- ce-voorzitter werd gekozen de heer P. H. Coppes, lid van Gede puteerde Staten van Noord-Bra bant. ueide nieuwe functionaris sen volgen resp. de heren H. A. J. Mannaerts en G. P. Philippart op die onlangs hun functies hebben neergelegd. Voorzitter Bossche K. v. K. W INKELSLUITING OP ZATER DAG VOORLOPIG ABSURD. In zijn nieuwjaarsrede heeft de voorzitter van de Bossche Kamer van Koophandel, dr. G. de Gruijter, het verlangen naar sluiting van winkels op zaterdagmiddag absurd genoemd, zolang niet bij benadering valt te voorzien in welke richting en in welk tijdsbestek de koopgewoonten zich zullen wijzigen. Het winkelpersoneel, aldus de heer de Gruyter, heeft voor de bescherming van zijn belangen het winkelwerktijdenbesluit, maar de win kelsluitingswet is er gekomen in het belang van de werkgevers. Daarom achtte hij het onjuist, dat de uitvoe ring van deze wet in handen is ge legd van een politiek samengesteld orgaan als de gemeenteraad, hetgeen de objectieve toepassing ervan niet bevordert. Een ander belangrijk punt dat dr. de Gruyter aanroerde, was de paralel- Iisatie van het assortiment en in ver band hiermee de toepassing van de vestigingswet kleinbedrijf. Door som migen wordt de opvatting gehuldigd, aldus de voorzitter van de Bossche Kamer van Koophandel, dat verva ging van de branchegrenzen een eu vel is, dat met toepassing van de ves tigingswet zoveel mogelijk tegenge gaan dient te worden. Anders zou er een bedreiging ontstaan van sommige gevestigde en traditionele belangen. Volgens dr. de Gruyter is deze be dreiging echter inhaerent aan ons economisch stelsel, dat gebaseerd is op vrije vestiging en vrije concurren tie. Het zou een gevaarlijke verzwak king van de dynamiek van ons eco nomisch leven betekenen, indien men de vestigingswet zou gaan hanteren als een soort marktverkaveling, ter wijl het groeiproces in een geheel an dere richting wijst. EERSTE ACTIVITEITEN VAN STREEKORGAAN LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA.- De diverse secties van het op 17 nov. 1960 geïnstalleerde Streekor- gaan in het Land van Heusden en Al- tena zijn met hun eerste activiteiten gestart. De sectie „maatschappelijke vraag stukken", die onder leiding staat van burgemeester W. van Dijk van Veen, Wijk en Aalburg, heeft besloten om te trachten op korte termijn iets te bereiken op het gebied van de lec tuurvoorziening. De hiertoe in het leven geroepen commissie bestaat uit: pastoor G. Baselaar, ds. A. de Bruijn, mevr. P. v. Buuren-v. d. Schans, K. Bouman, V. Mutsaerts, F. Kooyman en H. Boven. Verder zal worden ge streefd naar een grotere samenwer king en coördinatie in de gezinszorg. Met het doel om de bevolking de nodige voorlichting te geven over het werk van het Streekorgaan en ander zijds om te peilen welke wensen en Bezinning op de roeping als Christenen in de wereld De aartsbisschop en de bis schoppen van Nederland hebben een herderlijk schrijven gericht aan alle gelovigen en priesters uit onze kerkprovincie over het aanstaande Vaticaans concilie. Hieronder volgt de verkorte in houd van deze brief. Op 25 januari 1959, bij de slui ting van de Internationale Bid week voor de eenheid der Chris tenen, heeft Paus Johannes XXIII een A lgemene Kerkvergadering aangekondigd. Inmiddels is de onmiddellijke voorbereiding be gonnen. De Paus roept een Algemeen Concilie bijeen, wanneer een bij zondere nood van de Kerk dit noodzakelijk maakt. Herhaalde malen heeft de Paus de motieven kenbaar gemaakt, welke hem tot dit belangrijke be sluit hebben bewogen. Over het komende Concilie verklaart de Paus letterlijk het volgende: „De moderne wereld is er een die zich teweer moet stellen tegen een schier uitsluitend jacht maken op de stoffelijke goederen. Zien derogen verzwakken de beginse len van geestelijke en bovenna tuurlijke aard. In deze moderne wereld gaat het dan ook niet zo zeer om punten van kerkelijke leer of tucht, als wel veeleer om de opgave het menselijk denken naar zijn inhoud hoger op te voe ren tot christelijke hoogten". Het komende Concilie zal het antwoord moeten geven op de vraag: „Wat dient er te gebeuren wil de Kerk steeds meer zijn „zonder vlek en rimpel", zodat we daarna tot alle anderen zou den kunnen zeggen: „Ziet, broe ders, dit is de Kerk van Chris tus". Het Concilie zal zich moeten bezinnen op de roeping, die wij allen als christenen hebben, en op de praktische beleving van het Evangelie in onze tijd. Het Concilie zal zich moeten bezinnen op een vernieuwde en verjongde beleving van 't Chris tendom, in echte trouw aan het geen ons in het Evangelie wordt voorgehouden door Hem, die „woorden van eeuwig leven" heeft gesproken. Daarbij zullen zij de belangen van de Wereldkerk en de meer onmiddellijk aansprekende belan gen van hun eigen gelovige volk telkens tegen elkaar moeten af wegen. De Paus verwacht dat dit Con cilie een innerlijke zuivering en hervorming in het leven der Kerk tot gevolg zal hebben. Dat dit Concilie zich uitsluitend met binnenkerkelijke aangelegenhe den zal bezig houden, betekent echter geenszins dat de stem van de gescheiden broeders niet zal worden gehoord. Er is juist een speciaal secretariaat ingesteld om contact te houden met de an dere christelijke Kerken. Dan volgt er een uiteenzetting over de bevoegdheid van een al gemene kerkvergadering. Uit naam van de gehele Katholieke Kerk en haar Opperherder vragen de bisschoppen ons aller gebed voor de komende Kerkvergade ring en de voorbereiding daarop, die reeds volop aan de gang is. Op het einde van de brief volgt dan nog het gebed dat de Heilige Vader heeft opgesteld om zegen over het komende Concilie af te smeken. verlangens er leven, zullen in de di verse dorpen van de streek voorlich tingsavonden worden gehouden. De sectie „planologie, volkshuis vesting, industrie en werkgelegen heid", die onder voorzitterschap staat van burgemeester J. Slot van Eethen, zal nagaan welke mogelijkheden de nieuwe situatie straks gaat bieden voor de verbetering van de economi sche structuur van de streek. In dit verband acht de sectie de opstelling van een structuurplan noodzakelijk. Ook werd besloten de mogelijkheid te onderzoeken tot oprichting van een lagere technische school ergens in het gebied. Een commissie, bestaande uit pastoor J. v. d. Heijden uit Hank, H. Blok, G. Werther en H. Boven, zal zich hiermee speciaal gaan bezig houden. Het ligt verder in de bedoeling om in februari of maart een contactbij eenkomst te houden voor de leidende figuren uit het bedrijfsleven in het Land van Heusden en Altena.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1