wAAlwijkse en IvnqstRAAtse couRvnt WAALWIJK VLIJMEN IwuLd afboek UI Banketbakkerij VERWiEl ct. WEEKREKLAME van 13 t/m 19 januari 100 gr. BACON 100 gr. GEBRADEN GEHAKT De Verenigde Waalwijkse Slagers VRIJDAG 13 JANUARI 1961 84e JAARGANG No. 4 ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 14 en zondag 15 jan. Arts Ds. E. v. Rooij. Apotheek Geers. Drogisterij MIOCH N. H. KERK WAALWIJK Zondag 15 januari 1961 10 uur: Ds. J. Breeuwsma. Voorbereiding H. Avondmaal. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 15 januari 1961 10 uur: Ds. J. Vink. Bediening H. Doop. Voorbereiding Heilig Avondmaal. 2.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. In beide diensten extra- collec.- te voor noodlijdende kerken en personen. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 15 januari 1961 9 uur v.m.Ds. C. B. Schuurman. GEREFORMEERDE KERK Zondag 15 januari 1961 Willem van Oranje College: 10 uur: lezing; 4.30 uur Ds. Drie van 's-Gravenmoer. Luxe dozen bonbons SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Zaterdags: 16.00 u.17.00 u. Zondags: 12.00 u.13.00 u. STILLE OMGANG De afdeling Waalwijk en Omstre ken van het Genootschap „De Stille Omgang" heeft uit Amsterdam de mededeling ontvangen, dat de rege ling voor de Stille Omgang, die dit jaar op de zondagen 5, 12 en 19 maart a.s. gehouden zullen worden, voor de Langstraatse afdeling nage noeg gelijk zal zijn aan die van vorig jaar. Er zal nog nader worden be kend gemaakt op welke zondag de deelnemers uit Waalwijk en omgeving de bedetocht naar Amsterdam kunnen maken. De algemene gebedsintentie luidt dit jaar: „Mogen allen één zijn." CONTACTGROEP VOOR HAN DEL EN INDUSTRIE. Op vrijdag 20 jan. a.s. zal de jour nalist, de heer Th. C. Droogh, in Ho tel Verwiel voor leden van de Con tactgroep voor Handel en Industrie een causerie houden over het onder werp „Nederlandse kansen in het Verre Oosten". Aan de hand van kleurendia's, films en geluidsbanden zal de heer Droogh spreken over Singapore, Hongkong, Tokio, Nw.- Guinea en Indonesië. Verder zal hij laten zien hoe nederlandse bedrijven in het buitenland hun produkten aan de man brengen. WAALWIJK EN DE STREEK- RAAD TILBURG. Wij lezen in het verslag met me morie van antwoord op de begroting van Tilburg, 't volgende over boven staande aangelegenheid Verdient het geen aanbeveling om ook Waalwijk binnen de Streekraad voor midden-Brabant te betrekken? Op deze vraag antwoorden b. en w. van Tilburg, dat met de burge meester van Waalwijk enkele keren contact is opgenomen over diens toe treding tot de streekraad. Waalwijk meent echter vooralsnog meer belan gen gemeen te hebben met een aantal Langstraatse gemeenten, waarvan Waalwijk het centrum vormt, dan met de streek rond Tilburg. Uiteraard kan Waalwijk zijn stand punt herzien als de omstandigheden daartoe aanleiding geven. Dit zou, al dus b. en w. van Tilburg, met name het geval kunnen zijn als tot opstel ling van een structuurplan voor mid den-Brabant wordt overgegaan. Met het opstellen van een structuurplan zal moeten worden gewacht tot de re sultaten van het door het E.T.I. in te stellen vooronderzoek bekend zijn. KEURING INGESCHREVENEN LICHTING 1962 Zij, die voor 8, 9 en 10 februari '61 door de burgemeester van Waal wijk ter keuring voor dienstplicht zijn opgeroepen, worden er op attent ge maakt dat bij de keuring de oproe- pingskaart, het trouwboekje van de ouders en eventuele diploma's ge tuigschriften en rijbewijs moeten wor den getoond. Voorts dienen de keuringsplichti- gen bekend te zijn met naam en adres van hun huisarts, alsook met de tijd vakken, waarin de door hen bezochte scholen werden doorlopen. f PATER PLECHELMUS DE BREE O. M. CAP. Op Driekoningendag, 6 januari, overleed in het St. Ignatius-zieken- huis te Breda, na een langdurig ge dragen lijden in de leeftijd van 72 King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere WERKTIJDVERKORTING IN ONS BEDRIJF. Te beginnen met a.s. zaterdag 14 januari a.s. zal in ons bedrijf als proef om de 14 dagen een vrije za terdag worden ingevoerd. Spoedorders (bij overlijden, ge boorten e.d.) kunnen steeds worden uitgevoerd. Berichten, advertenties voor 't no. van maandag e.a. orders kunnen za terdags worden opgegeven onder tel. no. 2621. jaar, de zeereerw. pater Plechelmus (in de wereld G. L. J. de Bree), in het 52e jaar van zijn professie en in het 47ste jaar van zijn priesterschap. De plechtige uitvaart en begrafe nis hebben plaats gehad op maandag 9 januari om 11 uur in de kerk van de paters Capucijnen te Breda, waarna de begrafenis op 't klooster kerkhof aldaar. Pater Plechelmus (G. L. J. de Bree) werd op 29 april 1889 te Waalwijk geboren en trad op 3 okto ber 1907 in de orde van de Paters Capucijnen. Na zijn priesterwijding op 6 juni 1914 werd hij als professor verbonden aan het klein seminarie te Langeweg, dat na de oorlog in Voor schoten was gevestigd en sinds enkele jaren te Oosterhout N.B. Behalve een professoraat van meer dan 40 jaar vervulde pater Plechelmus in de se minaries nog verschillende andere functies. Aan de r.k. Leergangen te Tilburg behaalde hij de acte middelbaar Frans en enkele jaren later zijn doctoraal Frans aan de universiteit te Amster dam. Enkele jaren is hij nog verbon den geweest aan het juvenaat te Ze venaar van de Broeders der Congre gatie Onbevl. Ontvangenis te Maas tricht. Daarna was hij rector aan het ziekenhuis St. Johannes de Deo te 's-Hertogenbosch. De laatste levens jaren bracht pater Plechelmus door in het Bredase Capucijnenklooster en wijdde hij zich nog aan het retraite - en recollectiewerk. Hij ruste in vrede. JEUGDWANDELTOCHTEN De Wandelsportver. „Hertog Jan" zal morgen haar tweede tocht houden van haar serie wintervvandeltochten voor de jeugd. De start heeft plaats om 2.30 uur vanaf Venkelstraat 33. De afstand bedraagt 10 km. Vlijmen - Haarsteeg Het mag dan waar zijn, dat we zo stilaan wel geleerd hebben ons over niets meer in deze wereld te verba zen, de ergernis is er toch niet min der om, wanneer we kennis nemen van de ridicule, trieste en ook wel mensonterende zaken, waarmee we dagelijks in alle ernst of op onbe schaamde wijze worden geconfron teerd. Zo las ik deze week dat mevrouw Jacqueline Kennedy (niet te verwar ren met Trruus), de echtgenote van de president van de Verenigde Staten, is gekozen tot de best geklede vrouw van het jaar 1960. Nu is dat natuur lijk al een heel mooi ding in een tijd, waarin een vrouw meestal tot iets wordt gekozen op grond van haar ontkleding, maar het is nauwelijks minder dwaas. Want afgezien van het feit, dat het epitethon „best geklede" weinig of niets zegt van de vrouw die daaronder schuil gaat en het dus niet kan worden aangemerkt als een „waardevolle verdienste" - laat staan dat het dus vermeldenswaard zou zijn - moet het voor mevrouw Kennedy helemaal niet zo'n toer zijn om heel best gekleed te gaan. De Kennedy's zijn, meen ik, enkele ma len miljonair en zullen dus per jaar wellicht meer aan kleding besteden dan een arbeidersgezin in vijf jaar verdienen kan. De japonnetjes, rok jes en truitjes van mevrouw Kennedy zullen wel geen Vee Deetjes of C. Aatjes zijn, denk ik zo, en er zal wel geen feestje zijn waarop zij in een al eens eerder gedragen jurkje zal verschijnen. Natuurlijk is dat heer lijk voor mevrouw Kennedy 'en dat zij het breed laat hangen omdat zij het nog breder heeft, is heel begrijpelijk. Niemand zal haar deze welstand mis gunnen en iedere andere jonge vrouw zou in haar positie wellicht precies hetzelfde doen, miljoenen dro men ervan. Maar dat het in deze om standigheden een bijzondere verdien ste van mevrouw Kennedy zou zijn om de best geklede vrouw van het jaar te zijn, nee, echt niet. Als zij met een paar duizend gulden kleedgeld Jan Goderie, schrijft in ,,'t Bra bants Nieuwsblad" 't volgende „Uit je" Hebt u gelezen van die man in Dusseldorf, die van de burgemeester met nieuwjaar een fles jenever cadeau heeft gekregen, omdat hij twaalf jaar lang zonder mankeren alle vergade ringen van de gemeenteraad heeft bij gewoond? Vaak was hij de enige van zijn 700.000 stadgenoten die de pu blieke tribune „bevolkte". Ongetwijfeld een aardige geste, gezien van de kant van de burge meester, die dit natuurlijk niet had behoeven te doen, maar er kennelijk prijs op stelde, zijn waardering voor de belangstelling van zijn trouwe on derdaan op vloeibare wijze te uiten. Gezien van de kant van de onder daan, vind ik het maar een karige be loning. Nog voor geen duizend fles sen jenever zou ik de gemeenteraads vergaderingen van Dusseldorf of van welke andere stad ter wereld, twaalf jaar lang willen bijwonen. Het leven van deze man moet wel ongemeen saai en eenzaam zijn, dat het gepraat en geredekavel van een gemeenteraad hem zo kunnen boeien, dat hij twaalf jaren lang geen enkele vergadering heeft overgeslagen. Nu zal het feit dat ik een groot deel van mijn leven vele gemeente raadsvergaderingen beroepshalve heb moeten bijwonen, natuurlijk wel een woordje meespreken. Alles wat je per jaar deze onderscheiding had ver diend, dan zou ik zeggen hé, dat is een pittig en handig vrouwtje, dat met een paar centjes en met de no dige vindingrijkheid toch de best ge klede vrouw van het jaar kan zijn. Maar wanneer men bij Dior, Schu- berth, Schiaperelli 'en Balenciaga kind aan huis is, dan wordt de zaak wel iets anders. Trouwens, als mevrouw Kennedy mevrouw Kennedy niet was geweest, dan zou ze die kampioenstitel nooit gekregen hebben, als u begrijpt wat ik bedoel. Als u de plaatjes in een der damesweekbladen gezien hebt, dan zal het u duidelijk zijn dat u als Mientje van de bakker of als Ali uit de speelgoedwinkel nooit in aanmer king zult komen als de best geklede vrouw van de wereld. U bestaat he lemaal niet voor de 2500 deskun digen, die na lang wikken en we gen mevrouw Kennedy hebben uit verkoren. U bent gewoonweg een slons, ook al ziet u er in uw eigen gemaakte spulletjes het hele jaar uit om te stelen, u bent nog minder dan het kamermeisje van mevrouw Ken nedy. Nee, zolang u niet de vrouw van een bier-, kauwgom-, havermout- of autokoning bent, kunt u de best geklede wereldtitel wel afschrijven. U blijft Mien,.Ali of Truus (niet te verwarren met Jacqueline) en daar aan kan alleen een heel rijke jongen iets veranderen. Maar misschien denkt u dan nog geef mij maar een simpel jumpertje en laat de rest maar zitten, want er zijn zo enorm veel mensen die hele maal niet gekleed gaan. Niet kunnen gaan! moet, daar gaat de aardigheid gauw af. Maar toch, als ik nu nog wel eens de verslagen van verschillende ge meenteraden onder ogen krijg, dan bekruipt me toch maar zelden de ge dachte: „Hè, ik wou dat ik daar eens bij had kunnen zijn". Ik herinner me nog, dat in de al lerlaatste raadsvergadering die ik „verslagen" heb, er meer dan een uur gedebatteerd werd over de vraag, of achter een blok gemeentewoningen kippenhokken gebouwd zouden wor den, ja dan nee. De voorstanders betoogden, dat men het bouwen van die hokken beter zelf ter hand kan nemen, omdat anders later de bewoners het toch zouden doen. Dan zouden er allemaal ver schillende bouwsels verrijzen, het geen het aesthetisch aanschijn van de buurt niet ten goede zou komen. De tegenstanders voerden aan dat kippenhokken altijd een aantasting van de standing der buurt betekenen, dat ze op de duur altijd vies en rom melig worden en dat bovendien een massaal hanengekraai en gekakel een permanente overlast voor de bewo ners zou zijn. Toen het debat meer dan een uur geduurd had, kon een van de colle ga's zich niet meer inhouden en riep vanaf de perstafel naar de burge meester „Meneer de voorzitter, als we eens een commissie ad hoe be noemden!" Natuurlijk verrichten de gemeen teraden nuttig werk, natuurlijk zijn er vaak belangrijke debatten, natuur lijk moeten wij ons als goede gemeen tenaren daarvoor interesseren, maar om bij wijze van „uitje" twaalf jaar lang de vergaderingen bij te wonen, nee, geef mijn portie maar aan een ander. Dan krijgt hij mijn portie je never op de koop toe. Tot zover Jan Goderie in 't Brab. Nieuwsblad en ik moet zeggen dat ik 't in grote lijnen volkomen met hem eens ben en dit riep bij mij een aar dige herinnering op. Ik begon zo'n 60 jaar geleden in de eerste periode van de persversla gen van openbare raadsvergaderin gen ten plattelande en toen kwam men heel dikwijls zeer onaangename ont moetingen tegen, vooral met burge meesters, die er volstrekt niet op ge steld waren, dat er een verslag in de courant kwam van raadszittingen, waar het onder de dekmantel van hun gezag, zo genoegelijk, huiselijk, nu soms vredig, dan weer niet-vredig toeging. Maar aan een der vergaderingen hebben we altijd een prettige herin nering bewaard. Het was in een der kleinste gemeenten dezer streek, waar de gemeenteraadsvergaderingen be gonnen des ochtends om 10 uur. Daar werd uw verslaggever door de voorzitter uitgenodigd mede plaats te nemen met de vroede vaderen aan de groene tafel. De veldwachter was steeds ter plaatse en voor dat de be spreking der belangen begon, vroeg de voorzitter, waar de veldwachter een vorig maal een fles geestrijk vocht had gehaald, om dan ditmaal een andere ingezetene de penning te gunnen. Zo gezegd, zo gedaan en na korte spanne tijds, zat uw verslaggever met de raadsleden aan de tafel, zij om de belangen der gemeente en schrijver dezes om z'n reporterswerk te ver richten, een en ander besproeid met een enkel hartversterkertje. Kom daar nu eens om. Die goede jaren zijn historie. De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. .04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" liêlfe. Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk KIMMMMMMIMIMII VLIJMENS REVUE GEZELSCHAP Het Vlijmens Revue Gezelschap dat met succes in Vlijmen 3 volle zalen trok met de revue Binnen zonder kloppen, zal zon dag 15 januari deze revue opvoeren in Oir- schot. VERGADERING VISCLUB DE HUT Zondag 15 jan. vergadering van de Vis club de Hut in café H. Boom-v. d. Wiel. Belangrijke agenda; trouwe opkomst ver wacht. VOGELLUST. Het bestuur van de Kanarievereniging Vo- gellust gevestigd in café De Witte alhier, heeft besloten om met de vereniging een bezoek te brengen aan de kampioententoon stelling te Haarlem. Wegens het te ver ge vorderde seizoen zullen de leden van Vogel- lust met geen vogels aan deze tentoonstelling deelnemen. VOETBAL Reusel Sport - Vlijmense Boys Zondag 15 januari spelen de Vlijmense Boys een uitwedstrijd voor de competitie tegen Reusel Sport. Dit wordt voor de Boys een zware uitwedstrijd, want Reusel Sport zal haar kansen voor het kampioenschap ze ker zien te behouden. De Boys, die wegens het stilleggen van de competitie met vriend schappelijke wedstrijden de spelers in con ditie heeft gehouden, zal haar uiterste best doen om de kleine achterstand op de kop groep te verkleinen. Dit zal zeer moeilijk gaan, maar als er zo gewerkt wordt als de laatste zondagen is succes mogelijk. Supporters, zondag zeker allen present bij deze zware uitwedstrijd. Boys succes. SCHITTEREND GESLAAGD CONCERT Om Haarsteegs inwoners dank ts bren gen voor de ondervonden belangstelling bij het bereiken van de Vaandelafdeling van de Ned. Federatie van Muziek- en Fanfare gezelschappen en de geldelijke steun om te komen tot algehele vernieuwing van het instrumentarium, gaf de Kon. Harmonie St. Cecilia alhier zondagavond in de zaal De Harmonie een concert dat zonder enige twijfel aller waardering zal hebben onder vonden. Welwillende medewerking werd verder nog verleend door de Kon. Harm. Concordia uit Hilvarenbeek, die uitkomt in de Ere-afdeling van reeds genoemde fede ratie. Voor de aanvang sprak de voorzit ter van St. Cecilia de heer v. d. Plas, een hartelijk welkomstwoord tot bestuur en le den van Concordia en verder tot de talrijke aanwezigen. Spr. memoreerde in het kort hoe op een bondsvergadering het idee was geopperd om tot een uitwisselingsconcert te komen, een idee dat aller medewerking had, met als gevolg dat Concordia alhier te gast was. Onder leiding van de dirigent de heer van Gooi uit Tilburg trad Concordia het eerst op en een zestal prachtige muziek nummers werden op onberispelijke wijze uitgevoerd. De overvolle zaal stak z'n waar dering niet onder stoelen of banken, maar uitte dit door een daverend en welgemeend applaus. Na een korte pauze betrad St. Cecilia het podium en onder leiding van de zeer bekwame dirigent de heer Sjef Pijpers wer den eveneens zes muzieknummers, waaron der de beide concoursnummers La Cotê d'Azur en Cubania op niet te verbeteren wijze ten gehore gebracht. Het waren vooral de beide laatste num mers die door de talrijke aanwezigen met de grootst mogelijke aandacht werden ge volgd en men raakte kennelijk onder de in druk van zoveel muzikaal genot. Ook de „Pro Juvenis Suite", ingestudeerd en uit gevoerd onder leiding van de tweede diri gent, onze dorpsgenoot Jan v. d. Wiel, oogstte veel bijval. Aan het slot van deze muzikaal hoog staande avond sprak de voorzitter van Con cordia, de heer Smolders, een hartelijk dankwoord aan het adres van de gastheren. Hij prees de ondervonden gastvrijheid en de prettige ontvangst en wenste verder Haar steeg gelijk met zo'n uitstekend muziek korps. Spr. hoopte op even joviale wijze de Haarsteegse harmonie te mogen begroeten als ze op zondag 22 januari a.s. een tegen bezoek aan Hilvarenbeek zal brengen. HARMONIE-TOTO. Het gaat goed met de toto die door de Kon. Harmonie St. Cecilia wordt georgani seerd en waarvan de baten bestemd zullen worden om het instrumentarium te ver nieuwen. De inzet was deze week f 299,25 en na gehouden controle bleek dat de 2e directeur van de harmonie dhr. Jan v. d. Wiel als enigste deelnemer de inzet juist had geraden. Hiermee kwam hij in het be zit van 25 van het ingelegde bedrag, uit te keren in waardebonen en te besteden bij ds Haarsteegse middenstand. BILJARTEN. In de laatste maand van het afgelopen jaar was het 10 jaar geleden dat in het be kende café van de heer Jan Siegers een biljartclub werd opgericht die de naam kreeg van D.V.P.: De Vrolijke Poedelaars. Zoals bij iedere vereniging het geval is be dankten er in de. loop der jaren verschillen de leden, maar er traden ook nieuwe leden toe. De oudere leden hadden nu het plan opgevat om bij gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan een wedstrijd te spelen tegen de thans nog aangesloten leden. Omdat in to taal 9 partijen moesten worden gespeeld, werd de lengte bepaald op 15 beurten. De gedetailleerde uitslag was als volgt: J Kuijs - W Koks 60-16; Th Siegers- Joh v Bijnen 36 - 15; H Kivits - J Koks 78 - 40; J Siegers - F v d Dungen 43 - 23; A Timmermalrs - W v Bijnen 25-18; J van Asseldonk - Th Timmermans 30 - 22; Th v Gestel - J v Bijnen 46 - 29; Ad Treuren - L v Bijnen 17-26; B Kuijs - P Koks 15-9. De huidige leden wisten de wedstrijd ruim schoots te winnen n.I. 16-2. FILMAVOND Daartoe in staat gesteld door een be vriende relatie vertoonde zaterdagavond on ze dorpsgenoot de heer Th. Siegers, die mo menteel met vacantie vanuit Belgisch Kon go alhier vertoeft, in het café van zijn ouders een film over de staat Roeanda- Urundi; waar hij drie jaar in dienst van een Ned.-Belgische handelsmij. heeft doorge bracht. Het was zeer interessant iets te zien en te vernemen over de schoonheid van dit land en de levensgewoonten van de mensen aldaar. Een mondelinge toelichting maakte het geheel zeer duidelijk en degenen die de ze film-reportage hebben gevolgd kregen terecht een goede indruk van dit land dat de laatste maanden zulke grote omwentelin gen heeft doorgemaakt. TONEEL „Amor in de 'gouden laars". Door de toneelvereniging van de RKJB en .de .Boerinnenbond werd verleden zondag in café J. Siegers voor het Haarsteegs to- neelminnend publiek een heropvoering ge geven van de dol-komische klucht: Amor in de gouden laars, van de toneelschrijver D. Ie Feber. De heer H. Theunissen, die de regie in handen had en op het gebied van toneel z'n sporen al lang heeft verdiend, heeft ook nu weer alle eer van zijn werk gehad, want de diverse dilettanten hebben zich tot het uiterste ingespannen om deze klucht zo goed mogelijk op de planken te brengen. Het stuk leent er zich ook echt toe om de lachspieren eens danig in bewe ging te brengen. Het was in alle drie be drijven echt amor in de gouden laars, een naam van een schoenwinkel die .wordt ge dreven door twee vrijgezel dames van mid delbare leeftijd en het in het geheim toch echt niet eens waren met het feit dat zij het niet tot een huwelijk hadden weten te brengen. Zo nu en dan gaven zij daarvan toch wel eens blijk en de amor begint dan ook als op een dag de één een huwelijks aanzoek krijgt en daarop in gaat. Maar haar zuster probeert met allerlei verzinsels die band te verbreken en erger wordt het als de huiseigenaar de huur opzegt. In het ver dere verloop komen er nog meer personen aan te pas o.a. een nichtje en het dienst meisje. Maar na allerlei verwikkelingen 1/lJa* komt ook hier alles in orde en krijgen de beide eigenaressen toch hun zin. De toneelclub van de RKJB en de Boe rinnenbond, die het heeft aangedurft om met deze toch heus niet gemakkelijk te spe len klucht voor het voetlicht te verschijnen, kan met trots hierop terugzien en middels een welgemeend applaus aan het einde van ieder bedrijf en bij open doek, gaf het tal rijke publiek blijk daj het gebodene zeer in de smaak was gevallen. De voorzitter van de RKJB was dan ook de tolk van allen, toen hij aan het slot van de avond zowel regisseur als dilettanten har telijk dank bracht voor het gepresteerde..

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5