wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN VLIJMEN 31 Gemeenteraad Waalwijk Betere Elshout Agenda en pre-adviezen BRILLEN BRILLEN Nieuwkuijk Vlijmen Haarsteeg e MAANDAG 23 JANUARI 1961 84e JAARGANG No. 7 De tcho van het Zuióen itgever aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen loofdredacteur: JAN TIELEN gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Dpgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" e. f. g- Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donder- dag 26 januari 1961 om half 8 ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1 Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehou den 22 december 1960. 2. Ingekomen stukken: a. Van de Minister van Binnenland se Zaken. 1. Koninklijk goedgekeurde ver ordening op de heffing van reinigingsrechten, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 sept. 60. 2. Koninklijk goedgekeurd raads besluit van 4 november 60 tot wijziging der verordening op de heffing van hondenbelas- b. Van de Gedeputeerde Staten. c. Van de Regionale Brandweer commissie Midden-Brabant te Tilburg. Mededeling goedkeuring rekening over 1959 en begroting voor 1961. d. Van d j Districts-Schoolartsen- dienst. Verslag over het 4e kwartaal 60. Van burgemeester en wethouders. Overzicht van de in '60 verhuur de woningwetwoningen, premie woningen, noodwoningen en ga rages. Van de Marktmeester. Verslag over de markt sinds 1 april 1960. Controle-verslagen rekenplichti- gen. 3. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aankoi. p van een volkswagen met mobilofoon ten behoeve van de politie. 4. Voorstel tot vaststelling van straatnamen. 5. Voorstel tot vaststelling van plan tot wijziging van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak. 6. Voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen Laageinde I. 7. Voo'rstel tot wijziging van het raadsbesluit van 5 oktober 1960 in zake waarborging betaling rente en aflossing van een te sluiten geld lening door de Hervormde Stichting voor Verzorging van Ouden van Da gen te Waalwijk. 8. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanleg gas, water en elektriciteit en straat verlichting in „Bloemenoord". 9. Voorstel tot afgifte van een noodzakelij kheidsverklaring als be doeld in artikel 25 der nijverheids onderwijswet, voor het geven van aanvullend schoolonderwijs aan de middelbare vakschool voor de leder en schoenindustrie alhier, ten be hoeve van een door de Federatie van Verenigingen van Nederlandse Lederfabrikanten te organiseren be drijfsopleiding voor de Lederindus trie. 10. Voorstel tot vaststelling van een verordening, regelende de tege moetkoming in de vervoerskosten van schoolgaande kinderen. 11. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de bouw van een transformatorstation in de omgeving van het St. Antoniusplein. 12. Voorstel tot uitgifte in huur koop van een industriehal aan de haven aan de firma Gebr. Teurlings. 13. Voorstel tot verkoop van het pand Grotestraat 249 aan de Naaml. Venn. P. de Gruyter en Zn. 14. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Burgemeester v. Heystlaan aan A. J. M. Embrechts. 15. Voorstel tot verstrekte deel neming in hét aandelenkapitaal der N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten. 16. Voorstel tot het verstrekken van een rentedragend krediet aan een lid van het gemeentepersoneel voor aanschaffing van een perso nenauto in het belang van de dienstuitoefening. 17. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer P. G. v. Vliet als directeur der gemeentelij ke licht- en waterbedrijven, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. 18. Voorstel tot wijziging der premiespaarregeling voor het ge meentepersoneel. 19. Wijziging begroting. Aankoop tweede volkswagen voor het politiekorps In de vergadering van 2 juli 1959 heeft de raad een krediet van 11.800 gulden gevoteerd voor de aankoop van een speciaal uitgeruste volks wagen voor het politiekorps. Deze wagen, in 1960 in gebruik genomen, werd ingezet voor het ver richten van surveillancediensten en heeft als zodanig zijn nut reeds ten volle bewezen. Gemiddeld werden hiermede per maand 2800 km. in dagdienst gedurende de nacht vindt surveillance nog uitsluitend per rijwiel plaats afgelegd. De verkeersstroom, welke voort durend in omvang toeneemt, als mede de snelle uitbreiding van het straten- en wegennet van onze stad, eisen een voortdurende paraatheid van een intensieve surveillering door het politie-apparaat. Het behoeft geen betoog, dat der gelijke werkzaamheden in het he dendaagse verkeer niet meer per rijwiel, doch uitsluitend gemotori seerd, naar behoren kunnen worden verricht. Teneinde regelmatiger de gemeen te te kunnen controleren, waardoor tevens tegemoet wordt gekomen aan de van vele zijden ingekomen ver zoeken om méér toezicht, en om ook 's nachts over een auto te kunnen beschikken, is het noodzakelijk nog een tweede volkswagen aan te ko- pen. Hierdoor wordt tevens bereikt, dat de surveillance in dag- en nacht dienst over twee wagens kan wor den verdeeld, hetgeen zowel aan de dienstvervulling als aan het mate rieel ten goede komt, en dat het dreigende tekort aan toezicht en surveillance, voortvloeiende uit een incomplete personeelssterkte vier agentenvacatures sedert september I960 voorkomen kan worden. De aanschaffingskosten bedragen inclusief mobilofoon 10.750.-. Straatnamen De voortschrijdende bebouwing heeft de behoefte doen ontstaan aan het vaststellen van enkele straatna men. De volgende namen worden door b. en w. voorgesteld: 1. Verbindingsstraat Gedempte Haven Tempelierstraat gelegen aan de buitenteen van de Winter dijk): Dijkstraat. 2. Verbindingsstraat Besoijense- straat van Assendelftstraat (naar een vroeger daar aanwezige geweest zijnde touwslagerij of lijnbaan): Lijnbaanstraat. 3. Verbindingsweg Eerste Zeine- Zanddonkweg (naar 't vroeger aan de oostzijde van het Kerkpad gele gen hebbende „reigerbos": Reiger bosweg. 4. Verbinding tussen de ver lengde Grotestraat en het Laag einde (naar de vroeger daar gelegen hebbende Molenvliet): Molenvliet- straat. 5. Verbinding tussen de Grote straat (vanaf het punt van samen komst met de onder 4 bedoelde straat) en de Heermanslaan: Groen van Prinstererlaan. Noodzakelijkheidsverklaring art. 25, 2e lid, der Nijverheidsonderwijswet Het bestuur van de in deze ge meente gevestigde „Middelbare Vak school voor de Leder- en Schoen industrie" heeft zich tot het ge meentebestuur gewend, met 't ver zoek om ingevolge art. 25, 2e lid, der Nijverheidsonderwijswet vereis te noodzakelij kheidsverklaring te willen afleggen voor de uitbreiding van het bestaande leerplan. Deze uitbreiding omvat het aanvullend schoolonderwijs voor de bedrijfsop leiding voor de lederindustrie, ver zorgd door de Federatie van Vereni gingen van Nederlandse Lederfabri kanten, in het kader van het leer lingstelsel. Het doel van dit onderwijs is der halve aan leerlingen, die in de be drijven van de lederindustrie een bedrijfsopleiding volgens het leer lingstelsel ontvangen, aanvullend schoolonderwijs te geven, bestaande enerzijds uit op het vak gericht on derwijs en anderzijds uit algemeen vormend onderwijs. De leerstof bevat m.n. de volgen de vakken: Maatschappij leer Nederlandse taal; Rekenkundige vakken; Vaktheorie en Materialenkennis. Bouw van een transformator station in de St. Antoniusparochie Tengevolge van de sterke uitbrei ding van de bebouwing in de St. Antoniusparochie en de daarmede gepaard gaande verhoogde elektrici teitsafname in dit gedeelte der ge meente, doet zich sinds enige tijd de behoefte gevoelen aan de bouw van een transformatorstation ter plaatse. Aangezien reeds enige storingen in de elektriciteitsvoorziening ten gevolge van overbelasting zijn op getreden, achten b. en w. de bouw van het bedoelde transformatorsta tion thans urgent. Als bouwplaats zal een centraal gelegen punt wor den gekozen, zodanig dat met de eventuele toekomstige uitbreiding in westelijke richting en de daar voor noodzakelijke elektriciteits voorziening, momenteel reeds reke ning wordt gehouden. De kosten van stichting van het transformatorstation worden met in begrip van de kosten voor de nodi ge hoogspanningskabels geraamd op ƒ23.000. Verzoek om ontslag directeur gemeentebedrijven Bij brief van 8 december '60 heeft de heer P. G. v. Vliet, directeur van de gemeentelijke licht- en waterbe drijven te Waalwijk, verzocht om, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 8 mei 1961, hem ontslag te verlenen uit zijn functie met ingang van 1 juni 1961. Gelet op artikel 109 van het Al gemeen Ambtenarenreglement der gemeente Waalwijk, stellen b. en w. voor aan de heer P. G. van Vliet voornoemd met ingang van 1 juni 1961' eervol ontslag te verlenen uit zijn functie bij deze gemeente met dankbetuiging voor de goede en langdurige diensten, door hem als directeur der gemeentelijke licht en waterbedrijven dezer gemeente bewezen. BRANDWEER De Vrijwillige Brandweer Drunen hield maandag jl. haar algemene jaarvergadering, waarop de jaar stukken ter tafel kwamen en waar op tevens het besluit werd genomen burgemeester mr. Stieger te benoe men tot ere-voorzitter van de ver eniging. De installatie tot ere-voorzitter van burgemeester Stieger vond za terdagavond op de jaarlijkse feest avond van de Brandweer plaats. Ge noemde burgemeester werd bij deze installatie toegesproken door de voorzitter, de heer Ad Brok, die gaarne van de gelegenheid gebruik maakte om burgemeester Stieger de belangen van de Brandweer aan te bevelen. Hij sprak o.m. als volgt: Edelachtb. heer burgemeester, Vorig jaar om deze tijd hebben wij op officiële wijze afscheid geno men van onze ere-voorzitter, omdat hij in de loop van het jaar als bur gemeester van onze gemeente, onze gemeente, en daardoor ook onze ver eniging ging verlaten vanwege het bereiken van zijn pensioengerech tigde leeftijd. Van de oprichting on zer vereniging af, heeft hij deze functie op waardige wijze vervuld, zodat we hem heel node zagen ver trekken. Thans rust op mij, als voorzitter onzer vereniging, de aangename en vererende taak om, namens de ge hele brandweer, u als nieuwe ere voorzitter te installeren. Toen het u bekend werd dat u als burgemeester van Drunen was be noemd, zo stel ik mij voor, zal het eerste wat u dacht wel geweest zijn: wat voor een gemeenschap zal ik daar aantreffen? Niet alleen de hoe danigheid der gemeente, maar voor al de geest en de mentaliteit der bevolking, enz. Toen het zover was dat u als burgemeester hier werd geïnstalleerd en ingehaald, heeft de bevolking u op een meer dan waar dige, ik zou haast zeggen voortref felijke wijze ontvangen en heeft ze u zelfs meteen al met geschenken overladen. Waren ze zo blij dat er weer 'n nieuwe burgemeester kwam, of was het de roem die u reeds was vooruit gegaan, als leidinggevend persoon in een gemeenschap? Een ding staat vast, dat door de hoge verwachtingen die van u ge koesterd werden, het voor u moei lijker werd in deze verwachtingen niet te kort te schieten. Daarbij komt nog: „elke haard heeft zijn ei gen aard". Ik wil maar zeggen: al is men voor een gemeenschap een ge schikte leider, bij een andere kan men nu eenmaal weer tegenvallen. Daarom eiste uw taak die u hier op uw schouders nam nog zoveel te meer voorzichtigheid, wijsheid en tact. En thans, na een goed half jaar mogen we wel zeggen, hebt u zich op buitengewone wijze van uw taak gekweten. De manier waarop u de mensen bent tegemoet getreden in eenvoud en oprechtheid, de belang stelling die van u is uitgegaan voor al wat in onze gemeente leeft en omgaat, in dit alles bent u, naar mijn mening, in de hooggespannen verwachtingen niet tekort gescho ten. Daarom is het voor ons van avond des te aangenamer u als ere voorzitter te mogen installeren. Wij hebben misschien even de kat uit de boom gekeken, voordat wij u iets aanboden in de vorm van dit ere voorzitterschap. Maar we doen dit dan ook met de volle overtuiging dat dit ere-voorzitterschap ook in de juiste hand is. Ook voor u is 't pret tiger om nu pas hierop in te gaan, omdat u nu onze mensen en onze vereniging al meer van nabij hebt leren kennen, zodat u zelf al een beetje weet wat voor spek u in de kuip krijgt. Dat u zich als jurist, zoals u maandag beweerde, eerst wel eens hebt afgevraagd welke con sequenties hieraan verbonden zijn, kunnen we volkomen begrijpen. Maar uit uw woorden van maandag is reeds gebleken dat u de bedoeling er van volkomen hebt begrepen en ingezien. Gewoonlijk zijn het bij 'n vereniging de financiële consequen ties die een rol spelen, maar wij kunnen u hierin geruststellen door dat dit bij ons niet het geval is; dit knappen we zelf wel op, zoals u maandag jl. wel gemerkt hebt. Maar wat voornamer is, uw ere-voorzit- terschap betekent voor ons een mo rele steun in de activiteiten die wij als brandweermannen ontwikke len. Door uw ere-voorzitterschap bent u meer aan onze vereniging gebonden, bent u één met ons, en zal ook de volle belangstelling van u naar ons uitgaan. Voor ons is het een eer en een trots dat wij weten dat een persoon als u achter ons staat en met ons meeleeft; dat kan voor ons slechts een aansporing zijn om onze plichten, die wij op ons ge nomen hebben^ als lid van de vrij willige brandweer ten nauwste te vervullen. Er is nog een reden te meer om u vanavond als ere-voor zitter van onze brandweer te instal leren. Zo kort nog maar in Drunen, hebt u reeds van nabij kennis leren maken in uw eigen woning met de rode haan die bij u op bezoek kwam en probeerde zijn kop eens even op te steken. Door het kordaat optre den van uw vrouw, is groter onheil voorkomen, en bewees zij meteen al uit het goede brandweerhout te zijn gesneden. Zij heeft ons een hoop werk bespaard, waar wij als goede brandweermannen steeds naar uit zien. U hebt nu echter ook kunnen merken hoe elk moment van de dag of de nacht de rode haan zijn kop kan opsteken, en daarom moet het voor u als burgervader een gerust stelling zijn dat u weet dat er een goed geoefende en met de modern ste communicatiemiddelen voorzie ne brandweer achter u staat, die bij het eerste teken haar werk in de steek laat om zich naar de plaats des onheils te begeven, om onze evenaasten te helpen die in nood verkeren. Van nu af aan bent u on ze ere-voorzitter Wij hopen en vertrouwen op een gezellige samenwerking met u. Wij zullen er zorg voor dragen dat u echt geen spijt zult krijgen dat u dit ere-voorzitterschap hebt aange nomen. Integendeel, wij zullen zor gen dat u er trots op zult gaan zo'n brandweer en brandweervereniging te bezitten in uw gemeente, waar wij u als burgervader nog heel veel succes toewensen, en Gods zegen op uw werk moge rusten. Aan mevr. Stieger werden bloemen aangeboden. Burgemeester Stieger, die gaarne 't ere-voorzitterschap had aanvaard, wees er op dat hij doordrongen was van de noodzakelijkheid van een goede brandweer en hij vond 't bij zonder prettig in Drunen een corps te hebben ontmoet met een prima geest en goed getraind. Hij wees er op dat hij zich met dit ere-voorzit terschap een beetje onwennig voel de. Hij had dit niet gekregen uit hoofde van verdienste voor de brandweer, maar meer uit hoofde van zijn functie. Tevens werd deze avond nog af scheid genomen van de brandweer man H. Calis, in verband met 't feit dat deze gaat emigreren. De heer Calis, die 10 jaar brandweerman is geweest, werd bij dit afscheid toe gesproken door de voorzitter, die hem bijzonder hartelijk dankte voor het werk voor de Brandweer en de plichtsgetrouwheid waarmee hij z'n werk voor de brandweer steeds heeft verricht. Hij deed zijn woorden ver gezeld gaan van 'n aardig geschenk. Mev. Calis kreeg bloemen. De verdere avond werd in gezel lig samenzijn doorgebracht. RIK- EN TOEP-CONCOURS De spaarclub Krasnapolsky houdt a.s. zaterdag en zondag in hotel Royal een Rik- en Toepconcours. Aanvang 8 uur. E.H.B.O. De r.k. E.H.B.O. is momenteel be zig met een donateursactie voor hun vereniging. Dit is de eerste dona teursactie van deze vereniging. De E.H.B.O.-vereniging in Drunen, die reeds in de eerste jaren van haar bestaan een buitengewone grote ac tiviteit heeft ontplooid, rekent op ieders steun bij haar bij uitstek so ciaal werk. JAARVERGADERING BOERINNENBOND DRUNEN-ELSHOUT Onder grote belangstelling hield de Boerinnenbond Drunen-Elshout haar jaarvergadering. In haar openingswoord gaf de pre sidente, mevr. Ploegmakers, 'n kort overzicht van de voornaamste ge beurtenissen van 't afgelopen jaar en sprak haar tevredenheid uit over de belangstelling van de leden. Uit het jaarverslag, door de secre taresse mej. Vissers, viel op te mer ken dat de Boerinnenbond, die thans 220 leden telt, niet alleen groeit, maar ook leeft. De diverse avonden werden druk bezocht. Op deze avond werd ook een spreekbeurt gehouden door Maria Emich uit Nijmegen over een op voedkundig onderwerp: „Gehoorza men is moeilijk, maar gebieden ook" De spreekster had hiervoor een aan dachtig gehoor. In haar betoog kwam vooral naar voren dat ge hoorzamen nu eenmaal moeilijk is en dat wij daarom het kind niet meer moeten gebieden dan nodig is, om zo uit te groeien tot een zelf standig mens. Het was voor allen weer een leer zame en geslaagde avond. BURGERLIJKE STAND DRUNEN over december 1960 Geboren Cornelia dv H Timmermans - Brok - Michael P A J zv M Frijters-v d Wiel - Clara C M dv A Boudens-Michon - Stephan H G zv G Nijland-Baars Maria dv J Pulles-v Huiten - Franciscus zv P v Hulten-v d Brand - Jacomijna dv J Vermeulen-v d Corput - Petronella dv J Muller-Traa - Petrus zv M H Aerts-van Gelder - Henny dv A Nelis-de Raden - Beata dv C Bergmans-Kleijsen - Jacomina dv L v Oijen-v d Ende - Andrea dv A v Delft-de Jong - Francisca dv A v Noort- Cales - Marjolein dv H de Gouw-v Son - Maria Anna dv C Stevens-Lodewikus - Elisabeth dv P v d Belt-Kluppell. Overleden Johannes J Pulles 71 j - Adriana Vos ev J Nelis 68 j - Robert v Drunen ev M Peters 78 j - Adrianus Berg mans 86 j. Gehuwd Hendrik A Tolsma 25 j Til burg en Gerdina P M Elshout 22 j alhier - Gijsbertus v d Sanden 28 j en Johanna H M v Son 21 j beiden alhier - Marius Peij- nenborgh 25 j Vlijmen en Adriana v Wezel 22 j alhier - Johannes A v Veluw 30 j Vlijmen en Mina C M Krol 26 j alhier - Wilhelmus L Beaart 25 j Vlijmen en An- tonetta M Merkx 22 j alhier - Bartholo mew A Eerden 28 j 's-Bosch en Maria P v Huiten 24 j alhier. TAFELTENNIS Voor de competitie van de NTTB speel de van Smashers dit weekend alleen het le herenteam. Het kreeg het 2e team van Hel mond op bezoek en wist daarvan op over tuigende wijze te winnen. Uitslag 2-2. Voor de tienkamp die a.s. zondag door de afd. Brabant worden georganiseerd zijn van Smashers niet minder dan 3 spelers uitge nodigd. M. Stevens zal uitkomen in de le klas, Sj. Dekkers in de 3e klas. Beiden zul len te Oisterwijk spelen. Op de tienkamp voor de junioren die te Vught in de zaal van JCV gespeeld wordt, zal van Smashers uit komen W. Janssen. Op grond van de be haalde successen in de afgelopen competitie zijn genoemde spelers uitgenodigd. O.L.VR. SCHUTS In de bestuursvergadering van de O.L.Vr schuts is besloten om op 4 en 5 febr. a.s. een barak- en schietconcours met de buks te houden in de zaal van café Klerks. De baten hiervan zullen dienen voor de finan ciering van de nieuwe costuums van de ven deliers en eventuele andere attributen. STATIEDAG A.s. zaterdag zal de kerkelijke fanfaie haar jaarlijkse statiedag houden, 's Mid dags zal men bij gunstig weer een muzikale wandeling maken door het dorp, die go- volgd wordt door een gezellig samenzijn in het clublokaal waarbij ook de dames der leden en de ereleden worden uitgenodigd. CARNAVAL Om de carnavalsviering voor de jeugd aantrekkelijk te maken heeft het comité be sloten een bepaald bedrag beschikbaar te stellen voor een kleine tractatie en eventu eel voor prijzen. Het een en ander zal nog met het personeel der scholen besproken worden. OPERETTE-UITVOERING De Nieuwkuijkse Gemengde Zangvereni ging Sempre Animato heeft het jaar in gezet met haar jaarlijkse uitvoering op za terdag en zondag j.l., die ditmaal de ope rette „lm weiszen Rossi" had. In verband met de televisie is er voor het amateurstoneel een moeilijke tijd aangebro ken, het publiek krijgt dag in dag uit zo veel voorgeschoteld dat het er geen behoef te meer aan heeft om een toneeluitvoering van een amateursgezelschap bij te wonen. De uitvoering van Sempre Animato was echter beide avonden geheel uitverkocht. De speelsters en spelers hebben zich uitstekend van hun taak gekweten en spel en zang op uitmuntende wijze vertolkt. Regisseur van Steensel, piano-begeleider Wilmont uit Waalwijk, alsmede de medespelers, hebben eer van hun werk gehad. Sempre Animato heeft aan velen wederom een genoeglijke avond bezorgd. DE PARELVISSERS De visclub „de Parelvissers" hield zaterdagavond in café H. van Delft haar algemene jaarvergadering, waarop de jaarstukken ter tafel kwamen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. v. Delft en J. Jung herkozen. Voor de heer D. v. Wezel, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer v. Hees. Verder werd bij de bestuurs- uitbreiding gekozen de heer Mun ster. Na de jaarvergadering had nog 'n gezellig samenzijn plaats, waarop ook de dames tegenwoordig waren. Deze jaarlijkse feestavond werd weer een echte coijtactavond, welke weer bijzonder slaagde en waarop een zeer prettige stemming heerste. ST. ELOY De metaalarbeidersbond St. Eloy, afd. Drunen, hield haar algemene ledenvergadering in café H. v. Delft. Op deze vergadering werd de heer v. Munster gekozen tot bestuurslid en secretaris. Eveneens werd tot be stuurslid gekozen de heer de Groot. Ook werd op deze algemene jaar vergadering, waarop de jaarstukken ter tafel werden gebracht, door de districtsbestuurder, de heer v. En gelen, de 45-urige werkweek be sproken. VERGADERING MIDDEN-BRABANT TE RIJEN Zondag kwamen de afgevaardigden van de Postduivenverenigingen op de Midden- Brabant-vergadering bijeen te Rijen. De op komst was zeer groot, want de grote zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Toen dé voorzitter de heer P. v. Geloven deze vergadering opende, wilde hij in ver band met de belangrijke agenda kort en zakelijk zijn. Punt 2, notulen; geen aanmer kingen. In het jaarverslag van de secreta ris was sprake van donkere wolken, wat een afgevaardigde deed vragen wat dit beteken de, want hij wist van niets; de voorzitter merkte op dat hij dit best te weten zou ko men. Bij de bestuursverkiezing kwamen de donkere wolken los en als men zich na de debatten die alles bijeen ruim 2 uur duur den, afvraagt wie de donkere wolken heeft veroorzaakt (of beter gezegd wie in het ge lijk stond, moet men het antwoord schuldig blijven. Het was een kwestie tussen Tilburg Vooruit en de Tilburgse Bond. Tenslotte werden gekozen de heren J. van Heeswijk, D. Verbiesen, M. Ververs en P. J, v. Loon. T. van Geloven en C. Jacobs behaalden niet het vereiste aantal stemmen, zodat er nog een candidaat moest komen, waarover een hevig debat volgde, waarop het bestuur voorstelde op de volgende vergadering het bestuur aan te vullen, zodat de verenigingen nog een candidaat konden stellen. De voor zitter de heer P. van Geloven was niet meer in het bestuur opgenomen; met strubbelin gen werd een voorzitter benoemd, die dank te voor het vertrouwen en daarna de verga dering schorrste; de nog af te werken pun ten van de agenda komen op de volgende vergadering aan de orde. Laten we bopen dat de druk besproken punten, die eigen lijk buiten Midden-Brabant liggen, op deze vergadering niet meer zullen worden aange roerd, anders komt er weer geen einde aan en het seizoen vordert met rasse schreden. UITVOERING UTILE DULCI De Vlijmense Toneelvereniging Utile Dul- ci presenteerde op zondag 22 januari in het Patronaat haar tweede winteruitvoering. Op gevoerd werd het blijspel in drie bedrijven: Drie wijze gekken, onder regie van Jo van Erp. Décors Marie Meesters. Verslag over deze uitvoering volgend nummer. KAB AFD. VLIJMEN De tweede ontwikkelingsavond voor de KAB afdeling Vlijmen zal plaats hebben op maandag 23 jan. in café De Braai, aanvang 19.30 uur. Als spreker zal optreden de heer Toon Kortooms, met als onderwerp: Het boek, de lezer en de schrijver. Heren, de feestavond was goed bezet; ook deze avond is belangrijk. BILJARTWEDSTRIJD De Vlijmense Biljartvereniging NAO speelde een thuiswedstrijd tegen Schotse Roos Den Bosch. Het werd een spannende partij en NAO won verdiend met 6-2. NAO - Schotse Roos L d Jong (llO)-Soestbergen (120) 110 - 69 J de Gouw (90) - Leffert (110) 63-110 R de Laat (90) - v Duimen (70) 90 - 65 H d Gouw (80)-v d Wildenberg (70) 80- 37 Hoogste serie NAO L de Jong 21; Schot se Roos Leffert 24 car. Programma deze week: Klase C Libre: Schotse Roos-ÖBK; Al tijd Cadres I - NAO I; Poedelvrees - Schut tershof; klase D I: OBK 2 - EBBC; DVK I -OBK 3; klasse D II: Poedelvrees 2-PTT; klase E: 't Zwaantje 2 - NAO 2. NIEUWS VAN DE IJSCLUB De vorst, die in het begin van de vorige week plotseling intrad en de ondergelopen weilanden in de polder alhier direct in een prachtige ijsvlakte deed veranderen, kwam vanzelfsprekend tegemoet aan de verlan gens van de schaatsrijders. Reeds woensdag heerste er een grote drukte, die donderdag nog toenam. De IJsclub alhier was dan ook spoedig in de weer om aan de wensen van de schaatsliefhebbers tegemoet te komen en zorgde er voor dat donderdagavond de ba nen reeds verlicht waren, om degenen die overdag niet in de gelegenheid waren te ko men, in de avonduren gelegenheid te bie den in actie te komen. Ook de leden van de hardrijdersvereniging Jaap Eden waren pre sent en trainden reeds resieus om aan even tueel te houden wedstrijden te kunnen deel nemen. Maar het was echter maar van kor te duur, want de plotseling ingevallen dooi maakte vrijdag het rijden reeds onmogelijk. HARMONIE-TOTO Het gaat nog steeds crescendo met de H.H.T.; de inzet van de 4e week bedroeg f 341.50 en wat belangrijker is, de inzet blijft steeds stijgen. Zeer zeker een com pliment aan het adres van Haarsteegs in woners die tonen dat de harmonie hun na

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5