WAALWIJK Sprang-Capelle WASPIK DANSEN R0ESTELBERG 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JANUARI 1961 Heusden Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer GESLAAGD Op de op 13 en 14 dec. te Til burg gehouden examens van de Nederl. Associatie voor Praktijk examens slaagden mej. Lucie Mahieu en de heer L. v- d. Hoven voor het diploma M.B.A. Zij genoten hun opleiding aan de Dr. v. Beurdenschool. AANBESTEDING MEISJESSCHOOL Vrijdagmorgen had ten gemeen- tehuize de aanbesteding plaats van de uitbreiding van het ge bouw der r.k. Meisjesschool aan de Hoefsteeg te Baardwijk. De inschrijving was als volgt Th. A. de Graauw, Waspik 87.970.— H. Kanters, Waspik 87.749. J. C. de Kort, Waalwijk 86.220.40 Fa. Gebr. de Wit, Drunen 82.950.— Fa. A. Rosenbrand, Sprang-Capelle 82.347.— A. G. Kramer 's Bosch 81.800.— Fa. H. v. Noorloos, Andel 80.61)0. C. H. N. Horsten Tilburg 80.500.— A. Kleijngeld K'heuvel 79.933. Fa. A. J. den Teuling en Zn., Waalwijk 78.940. Fa. v. Brunschot, Waalwijk 76.740. Fa. H. J. v. Huiten- Fa. G. v. Hest en Zn., Loonopzand 76.500. v. Bladel, Waalwijk 75.780. Fa. H. Maas Waalwijk 75.760.— C. v. Dongen, Dussen 73.227. Fa. D. Oversteeg, en Zn. Sprang-Cap M. W. Verhagen, Sprang-Capelle 69.747. N. Kooien, Waalwijk 69.000.— A. C. Vermeer W'wijk 67.654.— Fa. Gebr. v. d. Aa, Waalwijk ƒ67.243. R.K. SPORTCLUBS A.s. zaterdag te 6 uur zal in de parochiekerk van St. Jan een plechtige H. Mis worden opgedra gen ter intentie van de leden van alle r.k. sportclubs van Waal wijk. WEGOMLEGGING WAALWIJK VOOR VERKEER OPEN De wegomlegging Waalwijk van de nieuwe provinciale weg is j.l. zaterdag voor het verkeer opengesteld. Het betreft hier het gedeelte tussen de Baardwijkse brug en de Emmikhovensestraat. Sprang-Capelle 71.580.— MEMISA-KOLLEKTE ST. ANTONIUSPAROCHIE De gisteren bij de kerkingang gehouden kollekte voor de Memi- sa heeft in de St. Antoniusparo- chie een bedrag van 481.46 op gebracht. HERV. KNAPENVER. ..JOZUA" 40 JAAR Vrijdag a.s. hoopt de Herv. Knapenvereniging „Jozua" in Be- soijen haar 40-jarig bestaan te herdenken in een bijzondere ver gadering, die onder leiding zal staan van ds. Vink. De agenda vermeldt o.m. een causerie van de leider M. Nieuwenhuizen over „Taak en opvoeding", Bijbelbe spreking en hersengymnastiek. JAARFEEST R.K. WERKMEES- TERSBOND In De Gecroonde Leersse hield de afd.' Waalwijk van de r.k. Werkmeestersbond zaterdag haar jaarlijkse feestavond. Door het gezelschap „Zonnig Brabant" werd de operette-parodie „Avon turen in San Marco" van Antoine du Monarque voor het voetlicht gebracht. De Eindhovenaren, die reeds eerder in Waalwijk optra den, brachten ook nu weer een sprankelend en tintelend stuk operette op het toneel, met dik wijls uitstekende zang en pittig spel in een keurig verzorgde enscenering. De afdelingsvoorzitter, de heer Hoevenaars, had dan ook alle lof voor deze uitvoering en dankte „Zonnig Brabant" op zeer harte lijke wijze voor deze uitstekend geslaagde avond. De bondsvoor zitter, de heer van Kouwen, gaf uiting aan zijn vreugde over de groei van de afdeling. Hij spoor de de leden aan zich meer en meer te ontwikkelen. Ook hij had veel lof voor deze feestavond. FEESTAVOND R.W.B. „Als er dan met alle geweld niet gevoetbald mag worden, dan maar feesten", dat is de leuze ge worden van R.W.B.dat op zater dag a.s. haar drie-en-vijf tigste verjaardag hoopt te vieren. Op deze avond zal in de zaal van de heer Jan de Nijs een vlot en prettig cabaretprogramma op gevoerd worden. Dit programma dat voor de pauze zal worden ge bracht, is getiteld „Laat maar waaien", voorwaar een toepasse lijke titel voor het le elftal, dat er de laatste tijd inderdaad een beetje met de pet naar gooit. Na de pauze zal worden opge voerd de operette-parodie „De ritmeester", waarna een (hope lijk) geanimeerd bal zal volgen, waarvoor de muziek zal worden verzorgd door het welbekende A.B.C.-orkest o.l.v. Piet Mulders. Alle factoren zijn dus aanwe zig om de slechte resultaten der laatste weken te vergeten en eens lekker uit te waaien, en daar het le elftal zich heeft voorgenomen om ondanks alles toch nog kam pioen te worden, is dit ook een mooie gelegenheid om het als 'n voorproefje te beschouwen op hetgeen straks nog komen gaat. Deze avond is toegankelijk voor alle leden en donateurs, als mede de heren scheidsrechters van Waalwijk en omgeving. Aanvang 8 uur precies. Deze avond geen jute zakken, maar zijden rokken en petti coats, geen teleurstellend voetbal maar een frisse, gezellige en op beurende R.W.B.-avond, die, als de voortekenen niet bedriegen, alle voorgaande avonden zal overtreffen. Welaan dan... opstellen voor de feestmars... Klaar? Start op zaterdag 28 januari te 8 uur in de zaal van de heer Jan de Nijs. Denk om de babysitters! BINNENBRANDJE Doordat de vlam in een pan met frituurvet sloeg, ontstond zaterdagavond een begin van brand in café de Ruijter aan de Markt. De brandweer rukte wel uit, maar behoefde niet in aktie te komen, daar het vuur reeds door de bewoners was geblust. De schade beperkte zich tot en kele gesprongen ruitjes en wat brandschade aan het houtwerk. VEELBELOVENDE JEUGD Door de politie werden enkele knapen in hun kraag gegrepen, die in een in aanbouw zijnde wo ning in de Hugo Verrieststraat ergerlijke vernielingen hadden aangericht. Zij hadden o.a. het behang van de muren getrokken en het verfwerk en enkele kranen vernield. Twee andere veelbelovende knapen werden door de politie betrapt bij het stuktrappen van straatlantaarns (men trapt daar bij net zo lang tegen de lichtmast tot de lamp stukspringt). De pit tige jongens hadden op deze wij ze in de St. Antoniusparochie reeds 25 lampen vernield. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Handschoenen; damesring met steen; shawl; kinderjasje; zak met inhoud; auto-oliefilter; slin ger van auto; kindershawl (wit met groen)ceintuur. Verloren Portefeuille met inhoud; da mesportemonnee met inhoud vulpen; regenbroek; maand abonnement B.B.A.; blanke plaat zinkgouden herenring m. steen vuilnisemmer no. 1918; jongens- bril; sleutelbos; kindermuts; das. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Gang- sterjeugd", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Moordenaars", 18 jaar. Dinsdag. Musis Sacrum 8 uur: „Tiger Bay", 14 jaar (Kunstkring). Woensdag. Kantine Timtur 8 uur: Repeti tie 1ste violen Waalwijks Orkest. Donderdag. Gemeentehuis 7.30 uur: Open bare raadsvergadering. Vrijdag. Kantine Chroomlederfabr. De Amstel 8 uur: Repetitie 2de vio len Waalwijks Orkest. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak bovenzaal Gecroonde Leersse. Zondag 12 uur repetitie man nen Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Provinciaal nieuws CULTUURDAGEN TE HILVA RENBEEK OP 22 EN 23 JULI De Groot-Kempische Cultuur- dagen te Hilvarenbeek worden dit jaar gehouden op zaterdag 22 en zondag 23 juli. Als hoofdthe ma van de besprkingen is het on derwerp gekozen„Kunstenaar en publiek". Een viertal prominente kun stenaars zullen op persoonlijke wijze hun visie geven op dit on derwerp. Deze kunstenaars zijn: Albert van Dalsum (toneel), Ma- ri Andriessen (beeldende kunst), en de Vlamingen André Demedts (literatuur) en Lode de Vocht (muziek). Aangezien dit jaar het derde lustrum wordt gevierd, zullen de cultuurdagen een bijzonder luis terrijk karakter krijgen. Aan de omlijsting wordt medegewerkt door vooraanstaande dans-, mu ziek- en vendelgroepen uit Neder land en Vlaanderen. Voor de kin deren is een speciaal evenement ingelast en de studerende jeugd wordt actief bij de cultuurdagen betrokken middels een opstel- aan de The Musical Stars Hotel Café Restaurant BERG EN DAL wedstrijd voor middelbare scl lieren uit Noord en Zuid, wa: van de feestelijke prijsuitreiki; des zondagsmiddags zal pla, vinden, tesamen met de gel» kelijke uitreiking van de ront prijs. Bijzonder belangwekkend looft de tentoonstelling te den van kunstschatten uit Kempische abdijen, welke inl kader van de cultuurdagen wo: gehouden. De zondag zal op de tradis nele wijze gesloten worden j een nieuw openluchtspel van! Naaijkens. HEEMKUNDIGE STUDIEDAGEN Brabants Heem zal op de ïJ dagen 5 en 19 febr. a.s. te Bos! in de aula van het Jacob ft landscollege haar 14e reeks i diedagen houden voor haar: den en geïnteresseerden. Op 4 hoogstaande dagen zullen belai rijke problemen worden bespi ken aangaande de bestuderi van de Brabantse geschiedenis Op zondag 5 febr. zal dr. G, J. Bannenberg spreken over ,J vroegste kerstening van 4 streek" en prof. dr. F., C. Gat hof, hoogleraar aan de Gent universiteit, over: „De Fran! sche Staatsinstelling". De tweede zondag, 19 februs spreekt Dom C. Damen, 0.S1 hoogleraar kerkgeschiedenis ai de St. Paulusabdij te Oosterho over „De Angelsaksische kers ning in deze streken", terwijl: de middag prof. dr. H. Dra; hoogleraar aan de r.k. Univer feit van Leuven, zal behandelt „De Frankische kolonisatie haar littekens". Na de lezingen van 's midda zullen discussies plaats hebt over de bespraken onderwerp: Dit programma van Braba Heem is van het grootste bek bij de studie over de beide Ei banden. De Frankische peris is nog nimmer door deze slit ting belicht en zal mogelijk mi klaarheid in deze duistere pet de brengen. De Angelsaksist en Frankische kerstening t hun staatsbestel samen vormi de begingeschiedenis van ot gewesten. Hun voorgangers w den reeds op vorige studiedas besproken en het ligt in del doeling van Brabants Heem historie chronologisch te volgt Pluimvee CORRESPONDENTIE De heer Mr. G. W, H. v. d. K.l den Haag. Van Uw vriendelijke ui nodiging om de pluimveetentoonsü ling „Avicultura", den Haag tel zoeken, evenals „Ornithophilia", Utrecht, kan ik helaas geen gefcn maken. Als ik 't beleven mag, i schien volgend jaar. DRINK- EN VOEDERBAKKEI 1 VOOR ONS PLUIMVEE. Bij kippenhouders zie ik dikt in de rennen en scharrelruimten lerlei modellen drinkbakken, w onder zulke ongeschikte en, laai het maar ronduit zeggen, zulke t ze en totaal verkeerd geplaatste, men niet begrijpen kan, hoe zo: aan de dieren in gebruik gegeven! worden. Bij vele gebruiksvoorweit voor de kippen treedt zeer dik» het verkeerde idee op de voorgio: dat het oud en versleten moet i dus een bak uit een oude plank f maakt, een oude pot, een oude ma of emmer enz. enz. Waarom, zo vit ik al eens, waarom moet dat ai toch oud en afgesleten wezen? 1 onze beste legsters, onze wakkere! nen, onze veelbelovende kuikens,!, niet iets degelijks waard? Dit geldt in de eerste plaats v de drinkgelegenheid. Een oude p een beschadigd diep bord zelfs, J iets anders, mits caduc, zodat hel-* de keuken enz. niet meer gebruikt' worden is voor de kippen nog genoeg. Die zo denkt, begrijpt t eigen voordeel niet, want als b.v.e emaille pan afgedankt is omdat gevaar kan opleveren voor de sen, levert die, bij voortgezet gehy en soms daarbij onzindelijke beha® ling nog meer gevaren op voor dei ren, die er elke dag uit moeten h ken of eten. Wie het goed mett aan het hart ligt. Dat de getallen die worden geraden elkaar niet veel toegeven, blijkt uit het feit dat er deze week 8 winnaars wa ren; zij zullen V\ van de inzet, zijnde een bedrag van f 88.-, uit te keren in waar debonnen, samen moeten delen. Voor de 2e prijs, zijnde een bedrag van f 15. -, te be steden naar keuze bij het schildersbedrijf van M. Vugts alhier, kwamen elf personen in aanmerking. Na loting kwam de heer N. de Ronde als winnaar uit de bus. De belangstelling van de middenstanders voor de toto neemt ook steeds toe; deze week weer een tweede prijs, zijnde een be drag van f 10 te besteden bij en beschikbaar gesteld door slager M. v. Bokhoven. Als klap op de vuurpijl nog een extra prijs, schoenwinkelier Cor van Helvoirt stelt een paar kinderschoenen beschikbaar, voor jon gen of meisje naar keuze. Na 4 weken te hebben getotood heeft het actie-comité ook de totale inzet over die periode bekend ge maakt en met dankbaarheid aan alle deel nemers wordt gezegd dat de inzet over 4 weken de f 1200 reeds heeft overschreden. Ook de vrij-loten zijn gedrukt en worden deze week thuisbezorgd. De toto-formulie ren van deze week moeten vrijdagavond in café J. Siegers worden ingeleverd, waar ook zaterdagavond de trekking plaats heeft. BILJARTEN Het le viertal van de biljartclub DES speelde vrijdagavond in hotel Suisse in Den Bosch voor de competitie van de KNBB een wedstrijd tegen het le viertal van de aldaar gevestigde biljartclub DVS. De Haarsteeg- se biljarters hadden geen goede dag en ver loren met 5 3. Kopman C. v. d. Loo kon het tegen de sterke cadrespeler Jan Verha gen niet bolwerken en verloor gedecideerd. Jo van Bokhoven kon evenmin op stoot ko men en moest ook de overwinning aan zijn tegenstander laten. Beter ging het A. Treu ren, die er in slaagde om remise te spelen. P. v. d. Loo was het tenslotte die met subliem spel de volle buit binnen wist te halen. De gedetailleerde uitslag was als volgt: DVS-DES: J Verhagen (300)-C v d Loo (300) cadre 300 - 189 B Oremans (210) - J v Bokhoven (170) libre 210-110 A Amiot (110)-A Treuren (150) 110 - 150 J v d Aa (10) - P v d Loo (135) 98 - 135 Ook het 2e viertal van DES speelde een comp.-wedstrijd en wel tegen Limburiga 2 uit 's-Bosch. De reserves deden het uitste kend en wonnen met 6-2. Kopman A. de Groot gaf het goede voorbeeld en won op overtuigende wijze. A. v. Bladel toonde zijn goede vorm en won eveneens onbedreigd. Wegens ziekte van W. v. Bokhoven speel de G. v. Bijnen twee partijen, wist de eerste te winnen maar verloor de tweede. DES 2 - Limburgia 2 A de Groot (85) - J Pelser (100) 85 - 55 A v Bladel (70) - P Pieters (70) 70 - 64 G v Beijnen (70)-J Paanakker (70) 70-45 G v Bijnen (70) - A Eijkemans (70) 51 - 70 Ook DVK I speelde in hotel Suisse in 's-Bosch tegen DVS 3 en won met 6 2. De biljarters uit café M. Reuser doen het de laatste tijd uitstekend en bezetten op de ranglijst momenteel een eervolle plaats. De uitsiag hiervan was: DVS 3-DVK I P Oremans (80) Th Boelen (100) 80 68 J Verhoeven (75)-H vd Heijden (80) 73 - 80 A Zengerink (70) - J v Bijnen (75) 42 - 75 A v Heugten (65)-A v Helvoirt (60) 29 - 60 AFSCHEID DS. LANGHOUT Ds. Langhout, hervormd predikant alhier, hoopt wegens zijn vertrek naar Brakel, op zondag 9 april a.s. afscheid te nemen van Heusden. Op zondag 16 april hoopt hij zich aan zijn nieuwe gemeente te verbinden, na in de morgendienst te zijn bevestigd door zijn vader, ds. Langhout, emeritus-predi- te Leiderdorp. JAARVERGADERING 'T ROZEKNOPJE De Gem. Zangver. 't Rozeknopje hield j.l. donderdagavond in de zaal van de heer P. Pruijssers een algemene ledenvergade ring. De voorzitter, Dr. N. L. Gerlach, opende te ruim 8 uur deze bijeenkomst en sprak er zijn voldoening over uit, dat alle leden tegenwoordig waren. Spr. gaf een kort resume over de verrichtingen der vereniging over het afgelopen jaar, doch die per over de zaken wilde spr. niet ingaan, omdat dit wel zou blijken uit het jaarver slag van de secretaresse. De notulen der al gemene ledenvergadering van het vorige jaar gaven geen aanleiding tot het maken van bemerkingen. De heer Heurter gaf ver volgens een overzicht van de financiële zij de der vereniging. Hieruit bleek, dat er een nadelig saldo was van f 85.56. Mevr. Maris- Kerst verkreeg hierna het woord om haar verslag over het jaar 1959 aan de leden ts doen voorleggen. Hieruit bleek, dat het af gelopen jaar alleszins goed was geweest. Jammer dat enkele leden hadden gemeend te moeten bedanken als lid der vereniging. In het kort werd een overzicht gegeven van het 50-jarig jubileum. Alles wat in het af gelopen jaar is geschied, aldus de secreta resse, heeft gestaan in het teken van het 50-jarig bestaan der vereniging. En terecht, zoals werd opgemerkt, mogen wij terugzien over een goed geslaagd jaar. De verkie zing van twee bestuursleden leverde geen moeilijkheden op, daar de beide aftreden- den, t.w. de heren Dr. N. L. Gerlach en C. D. Kooter, op voorstel van de heer de Bas, bij acclamatie werden herkozen. Bei de heren namen onder dankzegging voor het in hun gestelde vertrouwen hun benoeming wederom aan. Voorts werd besloten in '61 deel te nemen aan een concours. In verband hiermede wekte de directeur, de heer van Gestel, de leden op trouw ter repetitie te komen, opdat men zo goed mogelijk naar het concours zou kunnen gaan. Verder wer den de plannen besproken over het jaar lijkse uitstapje. Om niet in het gedrang te komen met de vacantie besloot de vergade ring om dit jaar reeds zeer vroeg een uit stapje te maken. Een levendige discussie ontstond over dit punt. Het resultaat was, dat men naar Keukenhof zou gaan, terwijl het bestuur zou uitzien om op deze dag te vens een bezoek te brengen aan een beken de industrie. Te ruim half 11 werd deze ledenvergadering gesloten ónder dankzeg ging aan de leden voor hun opkomst en te vens spoorde de voorzitter de leden aan trouw de repetities te bezoeken opdat men dit jaar met een goed resultaat zou behalen bij een zangconcours. Na afloop bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. WINKELIERSVERENIGING De winkeliersvereniging Sprang-Capelle heeft evenals vorige jaren ook een St. Ni- colaasactie gehouden. Het bestuur had be sloten de netto opbrengst van deze actie te bestemmen voor het bestuur van de stich ting bouw Dorpshuis Sprang-Capelle. Een dezer dagen mocht de voorzitter van de stichting van het bestuur de netto-opbrengst ontvangen en de winkeliersvereniging kon aan de voorzitter het mooie bedrag van f 457. - overhandigen. Het laat zich in denken, dat het bestuur dit bedrag met gro te dankbaarheid heeft in ontvangst genomen. Uit dit alles blijkt wel, dat er een groot me deleven bestaat met de plannen van het be stuur. BAZAR DORPSHUIS Zoals reeds bekend zal zijn zal op 9. 10, 11 en 13 maart a.s. een bazar worden ge houden ten bate van de bouw van 't dorps huis. Een daartoe ingesteld comité heeft reeds de nodige plannen gemaakt voor deze bazar. Middels een huis aan huis-circulaire worden de inwoners van Sprang-Capelle op gewekt hun medewerking te verlenen voor deze bazar. Een aantal dames heeft zich be reid verklaard een rondgang door de ge meente te maken om bij de inwoners te in formeren of men bereid is een gift of een bijdrage in natura voor deze bazar beschik baar te stellen. Wij mogen vanaf deze plaats de inwoners van Sprang-Capelle wel ver zoeken de collectanten niet teleur te stellen en hun een gift ter hand te stellen. Doch zeer zeker zijn giften in natura zeer harte lijk welkom. Sprang-Capelle heeft steeds bewezen, dat men voor een plaatselijke in stelling gaarne een bijdrage over heeft. Laat het thans ook blijken. BELANGRIJKE GIFT BOUW DORPSHUIS In dit blad hebben wij reeds enkele malen een mededeling mogen doen van giften voor de bouw van het dorpshuis. Enkele coöp. verenigingen hebben de voorzitter van de stichting bouw dorpshuis Sprang-Capelle een dezer dagen een schrijven doen toeko men waarin zij de toezegging deden aan het bestuur een bedrag van f 5000 beschikbaar te stellen voor de bouw van het dorpshuis. Het laat zich indenken, dat dit schrijven met zeer grote voldoening werd ontvangen. Wij hopen een volgend maal de schenkers van dit bedrag in dit blad te vermelden. GESLAAGD De heer G. T. van Helden, momenteel werkzaam in de administratie bij de firma Bergmans alhier, is dezer dagen te s-Bosch met lof geslaagd voor het pratijk examen moderne bedrijfsadministratie. LEDENVERGADERING Het fanfarekorps Kunst na Arbeid alhier hoopt op donderdagavond 26 januari a.s. in de zaal van mevr. Cové-van der Haart, een algemene ledenvergadering te houden. Naast de gebruikelijke punten komt o.m. op de agenda voor de bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heren Mr. J. W. Maris on H. M. J. Kommers. Tevens zal op deze algemene vergaderring de uitreiking plaats vinden van het gouden K.n.A.-speld je aan de heren H. A. Mouthaan, A. A. v. d. Schans, J. Rosenbrand Nzn, C A. Qui- mijns en P. J. Sprangers. Genoemde leden zijn allen 25 jaar of langer lid der vereni ging- JAARVERGADERING De v.v. HNC alhier hoopt woensdagavond 25 jan. a.s. een algemene ledenvergadering te houden in de zaal van de heer PPruijs sers. Naast de gebruikelijke punten zoals opening, notulen, jaarverslag secretaris en penningmeester, komt aan de orde bestuurs verkiezing wegens aftreding van de heren van Gijzel en Janson. Voorts zal ter sprake worden gebracht de herdenking van het 12 Vè-jarig bestaan der vereniging. DORPSFILM De gem. zangver. 't Rozeknopje heeft vorig jaar een film laten vervaardigen over een groot deel der gemeente. Deze film is thans gereed gekomen en op dinsdag 31 januari en 1 febr. a.s. zal men deze film vertonen in de zaal van de heer P. Pruijs sers alhier. Op beide avonden zullen twee voorstellingen gegeven worden en wel om 6.45 en 9 uur. Des middags zal een kinder voorstelling gegeven worden. Voor de kin deren zal ook een leuk kinderfilmpje ver toond worden. Het wordt een onvergetelijke middag ook voor de allerkleinsten. Zonder dat men de film gezien heeft kan men zich niet voorstellen hoeveel, ook ko mische, situaties zijn opgenomen op de dag dat de cameramensen hier rondgezworven hebben en daarbij ook nogal eens opnamen hebben gemaakt zonder dat men het be merkte. Wij raden daarom eenieder aan de ze film te gaan bezoeken. Men zal zeker niet teleudgesteld worden. carnavalsliederen naar voren gebracht, waaruit een geformeerde commissie een keuze deed. Een werkje van tekstdichter Wim Langermans (3 daoge leut) bleek het hoogst te zijn gewaardeerd. Als deze avond een voorafspiegeling moet zijn van het a.s. carnavalsfeest (en waarom zou dat niet zijn?) dan wordt het carnaval 61' in Waspik weer een plezierig gebeuren. KINDERCARNAVAL De besturen der gezamenlijke karnavals- verenigingen De Schuimzuigers, Drie dao- gen leut, Hoe zotter hoe liever, De ster renplukkers en Egge mér leut hét, welke na overleg met de Raad van Elf evenals an- DE BURGEMEESTER VAN WASPIK EN MEVROUW VAN ERP-THOMASSEN danken de genen, die hun persoonlijk of schriftelijk Nieuwjaarswensen aan boden en wensen wederkerig een zalig en gelukkig Nieuwjaar tAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA< dere jaren de organisatie van de kindercar naval op zich hebben genomen, hebben in een vergadering besloten voor dit doel een huis aan huis-collecte te houden. Het is nl. vorig jaar al gebleken dat bij het steeds groter wordend aantal kinderen dat aan de kindercarnaval deel neemt de kosten van organisatie en traktatie voor de verenigings kassen te groot worden. Vandaar dat langs deze weg de hulp van de gehele gemeen schap wordt ingeroepen. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk op dinsdag 24 janua ri 1961, des avonds half 8. Agenda 1. Goedkeuring van de notulen van de openbare vergadering gehouden op 21 de cember 1960. 2. Ingekomen stukken 3. Benoeming leden commissie tot we ring van schoolverzuim te Raamsdonkdorp en Raamsdonksveer wegens periodieke af treding op 3 maart 1961. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot vasststelling van een verordening regelende de vergoedingen voor het brandweerperso neel. 5. Voorstel met ontwerp-besluiten tot af rekening van de voorschotten op de vergoe dingen ingevolge de Kleuteronderwijswet over 1958 en 1959. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot uit breiding van de deelneming in het maat schappelijk kapitaal van de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot be schikbaarstelling van een extra bijdrage ten behoeve van de bouw van een woning ter vervanging van een krotwoning. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot toe kenning van een eenmalige bijdrage aan de Stichting „Breda-1961". 9. Voorstel met ontwerp-besluiten tot verkoop van bouwterrein in de Nieuwe Pol der. VOORLICHTINGS- EN STUDIE-DAG VOOR DE LANDBOUW De landbouw in de westelijke Langstraat heeft met diverse problemen te kampen, Welke men elders niet kent. Nietemin legt zij een grote activiteit aan de dag. Een groot aantal wedstrijden en de jaarlijkse Boeren- jeugddag getuigen daarvan. De ouderen ver diepen zich in de problemen en mogelijk heden, welke ons heden ten dage worden ge boden. Elk jaar wordt een z.g. voorlichtings dag georganiseerd, waarop diverse actuali teiten worden besproken. Dank zij een goe de verstandhouding van de dorpen, de NCB en Mij. van de Landbouw te R'donk, Was pik en G'berg onderling, is ook dit jaar weer in nauwe samenwerking met de plaat selijke Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst een dergelijke dag georganiseerd en wel op a.s. woensdag ,25 jan. te, Raamsdonk in hotel Nieuwenhuijzen. Aanvang 9.15 uur. De gastvrouwe van deze dag is ditmaal de Mij. van de Landbouw te Raamsdonk. Het programma luidt als volgt: 9.15 uur opening door de voorzitter; 9.30 uur inlei ding door de Weled.gestr. heer Ir. L. J. P. Kupers, rijkslandbouwconsulent te Zeven bergen: De gevolgen van de bedrijfsspeciali- satie ten aanzien van de techniek in de land bouw; 10.30 uur pauze en discussie; 11 uur: inleiding door de heer U. D. Kalverkamp, hoofdassistent A voor landbouwwerktuigen en arbeidsmethoden te Wageningen: Welke perspectieven bieden ons de mechanisatie en de bedrijfsvereenvoudiging; 12 uur Dis cussie; schorsing voorm.-vergadering; 13.30 uur opening der nam.-vergadering: inleiding door de weled.gestr. heer mr. J. v. Gulik, kantonrechter te Gorinchem: De opvolging en vererving van het boerenbedrijf; 14.30 uur pauze en discussie; 15 uur: Forum voor beantwoording van schriftelijk en mondeling te stellen vragen; 16 uur sluiting door de voorzitter. De boerenbevolking van deze streek ken nende, kan een groot aantal belangstellen den verwacht worden, temeer daar de spre kers voor deze dag bekend staan als des kundige en goede sprekers. GULLE GIFT De Konijnenfokvereniging Helpt Elkan der heeft een gedeelte van een verloting beschikbaar gesteld voor de Ned. Ver. tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds. Zij kon f 100 afdragen. De directeur van 't fonds de heer W. F. Ridder van Rappard, betuigde zijn hartelijke dank voor deze spontane gift. UNIFORMENFONDS Door een inwoner van R'veer werd het initiatief genomen tot oprichting van een uniformenfonds voor de jeugddrumband. Hij stortte een bedrag op naam van de pen ningmeester van deze vereniging. Als deze geste navolging vindt zal de jeugddrumband De Veerse Trommelaeren, spoedig kunnen verschijnen in een keurig uniform. PRINS BART IV ZAL WEER REGEREN Tijdens de a.s. carnavalsviering zal Prins Bart de 4e weer de scepter zwaaien over het Maonenblusserslaand. Dit betekent dus dat door de Raad v. Elf dhr. B. v. Dongen Jzn. weer tot Prins Carnaval is gekozen, andere zou Bart IV omgedoopt zijn geworden in Bart de Ve. Een en ander werd de carna vallisten van Maonenblusserslaand duidelijk toen in de zaal van café De Statie om elf min. voor elf onder bazuingeschal en saluut schoten de deuren voor de herkozen prins openzwaaiden en de vorst aan het enthousi ast publiek werd voorgesteld. De geluk kige bezitters van een entreebewijs voor dit Prinsenbal (het was immers uitsluitend toe gankelijk voor de leden der diverse kana- valsverenigingen) vormden een uitbundig en spontaan karnavalesk maar volgzaam ge hoor bij de gebruikelijke ceremoniën. Eer der op de avond waren enkele ingezonden I r^»^'n*vvwv>66ri*vvi('gv><vi<i*i6ivü*^l| De Motorclub D.V.B. geeft op zaterdag 28 januari 1961 een bal-avond voor leden en donateurs. Donateurskaarten a 1ver krijgbaar aan de zaal. ORKEST

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6