UW HGIIIIIK! KAATSHEUVEL Waalwijk swwii 111 iwrwri 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JANUARI 1961 7 262 3.69 26 4 277 3.55 17 4 273 3.41 17 4 258 3.14 20 4 356 3.17 17 3 345 2.84 25 4 262 2.38 15 1 6 Loon op Zand Laatste berichten 3^ Alleen deze week SMARIUS GOUDSPECULAAS fa dieren meent, wie ook de kansen van schadelijkheid wil ontgaan, zal voor goede drink- en voederbakken zor gen, die gemakkelijk kunnen ont daan worden met borstel of spons van de slijmerige laag, die zich weldra hecht aan de binnenzijde en waarin ontelbare levende wezentje snel voort woekeren. Menig kuiken heeft door zulk een onzuiver drinken darmstoor nissen opgelopen, die een vroeg ein de aan zijn leven maakten. Ook komt het er wel degelijk op aan voor welke dieren de bak be stemd is, want wat voor een bepaald ras goed is, deugt daarom nog niet voor een ander. Zo hebben de kuif- hoenders om het nat-worden van hun kuif te voorkomen, er een nodig van bijzonder model, met een smalle tuit of bek, zo iets als een vogelfontein. Zulk een model is ook te gebruiken voor kuikens en andere fijne hoen dersoorten, maar ik heb er alleen maar op tegen, dat een echte schoon maak ervan niet gemakkelijk is. Maar vooral komt het ook aan op de goede plaatsing, afhankelijk van de hoogte der dieren. Wat de duiven niet doen, doen juist de kippen wel, namelijk met de poten scharrelen, zodat een te laag geplaatste overigens goede drinkbak, direkt zol zit met aarde en zand. Was het nu maar enkel zand, maar er zijn ook mestdeeltjes in en die werken verkeerd op de organen. Des zomers behoort de drinkbak buiten de zon geplaatst en des win ters in het minst koude hoekje. Bij vriezend weer vult men telkens na een voedering een klein voorwerp b.v. een emaille bakje, met lauw water; het is toch kippengewoonte direkt na het eten en het leggen te gaan drin ken. Plaats verder de drinkbak naar gelang van de grootte der dieren, zo hoog, dat ze er juist nog gemakkelijk bij kunnen komen of men zette de bak op een of andere verhevenheid, b.v. een omgekeerd pakkistje, maar zó, dat er op het kistje ruimte blijft om goed op te kunnen staan. Inspekteer Uw drink- en voeder bakken eens goed en dan zo nodig, overgaan tot verbetering of het aan schaffen van iets dergelijks. De die ren zullen er in de eerste plaats wel bij varen. Enige vrage zal ik een volgend maal behandelen. Kippenvriend. eenheidswet in de senaat". Dit bete kent in praktijk half april, veertig da gen na de ontbinding van het parle ment eind februari als de senaat dan de eenheidswet heeft aangenomen. Normaal eindigt de vierjarige parle mentaire termijn pas in mei volgend jaar. PREMIER TSJOMBE „VERZOENING"? Premier Tsjombe van Katanga is gedeeltelijk teruggekomen op zijn be sluit de verzoeningscommissie van de UNO niet te woord te staan. Hij heeft de leider van deze commissie, de Ni- geriaan Wachoekoe, ontvangen om met hem een „particulier" gesprek te voeren. TAAL Geachte redactie,. In een bekend weekblad las ik dat- er van de zanger Willy Al- berti een nieuwe plaat is uitge komen. Aan een zijde kan men beluisteren: „Eenmaal komen er tranen", aan de andere kant: „Waar ben je nu?" De schrijfster van deze platen- rubriek tekent hierbij het volgen de aan: „We zijn eigenlijk zo ge wend van Willy Alberti alleen maar Italiaanse liedjes op de plaat te horen, dat je er even aan moet wennen als je hem ineens hoort zingen in 't... Nederlands". Zaterdagavond 21 januari 1.1. beluisterde ik een uitzending via de radio van de K.R.O. In deze uitzending, waarin via „De springplank" jongeren hun kans krijgen, hoorde ik een vier tal jonge zangeressen en zangers. Ze zongen werkelijk aardig, daar niet van. Maar bij alle vier kon ik geen woord Nederlands ont dekken. Beppie Best was Duits getaald, Dick Rienstra Engels, enz. enz. Ik vraag me wel eens af wat hier nu eigenlijk de oorzaak van is. Leent "onze eigen moedertaal zich niet meer om te zingen? Men behoeft de radio maar aan te zet ten, om vele gerenommeerde zan gers en zangeressen hun lied in verschillende talen te horen zin gen. Sporadisch echter in onze eigen taal. Met weemoed denk ik daarom wel eens terug aan die „goeie ou we tijd". De tijd van Lou Bandy, Willy Derby, Kees Pruis e.a. Wat men toen hoorde was puur Hollands van a tot z. Het lied van toen dat kon je aanspre ken, ontroeren zelfs. Men kon 't verstaan. Wil men 't tegenwoor dig bij kunnen houden, dan mag men behalve de eigen taal nog wel een stelletje talen machtig zijn. Met dank voor de opname. Waalwijk. J. M. VERSTEEG BRITSE NATO-OFFICIER DOOD TERUGGEVONDEN In een eenzame streek in de Schotse hooglanden bij Blair gowrie is in een verongelukte au to het lijk gevonden van de Brit se vaandrig Henry Drummond, die al sinds enige tijd werd ver mist. Deze marineman was op de hoogte met belangrijke militaire geheimen. Zijn plotselinge ver dwijnen had enige onrust gesticht bij de Britse admiraliteit. Drum mond was 35 jaar oud. ZES DODEN BIJ BRAND Bij een geweldige brand in New York zijn een moeder en vijf van haar negen kinderen -- tot 7 jaar om het leven gekomen. Vijf andere bewoners van de vier woonhuizen, die in de vlammen opgingen, werden gewond. NEDERLANDERS VERLATEN ZIEKENHUIS IN NEW YORK Mr. R. Nye, hoofd van de Pri- lips-landengroep Canada, Mexico en Zuid-Afrika, die, vorige week bij een vliegramp in New York werd gewond, heeft zaterdagmor gen het ziekenhuis verlaten. In een telefoongesprek met New York heeft mevr. Nye in Eindho ven zaterdagmiddag dit goede nieuws uit de mond van haar man zelf gehoord. Hij heeft geen polsbreuk zoals werd gemeld, hij heeft alleen een flinke vleeswond «aan de pols. Mr. W. van der Hei- op van het secretariaat van Pri- lips, die met de heer Nye op za kenreis naar Mexico was, komt maandag uit het ziekenhuis. Hij zal echter minstens nog drie we ken rust moeten nemen: zijn rechterschouder is ernstig ont zet. „Maak je geen zorg" was za terdagmiddag zijn commentaar per telefoon aan zijn vrouw in Eindhoven. De schouder hebben de dokters weer goed in elkaar gezet. Waalse stakers capituleerden HEEL BELGIË WEER AAN HET WERK Vervroegde verkiezingen in april Heel België gaat vandaag aan het werk na ruim een maand stakingen, die het land in totaal 675 miljoen gul den kostten. De Belgische minister Van deh Boeinants heeft deze uitein delijke becijfering van de schade in een officiële rede bekend gemaakt. In Brussel zelf kwam de kwestie van nieuwe verkiezingen aan de orde. Het partijbestuur van de katholieke CVP sprak zich daarvoor officieel uit. Een datum is nog niet vastgesteld, maar het partijbestuur wilde die „zon der verwijl na de goedkeuring van de Gegund. De aanleg van de Vossenberg- selaan te Kaatsheuvel, waarvoor de onderhandse aanbesteding op 4 januari j.l. heeft plaats gebad, is door burgemeester en wethou ders gegund aan het aannemers bedrijf F. C. van Leijden te Don gen vaart voor de som van 165.590.Met de uitvoering van dit werk zal binnenkort een aanvang worden gemaakt. Volksuniversiteit. Dinsdag 24 januari zal voor de deelnemers van de Volksuniver siteit aan de serie „De weg naar het eigen leven" door de lieer J. Annegarn, directeur van de R.K. Levensschool alhier, gesproken worden over het onderwerp „be roepskeuze voor jongens'Naar we vernemen zijn ook de ouders van de jongens der zesde klas, middels de hoofden der lagere scholen, door het bestuur der Volksuniversiteit in de gelegen heid gesteld deze voor hun kin deren belangrijke avond tegen 'n geringe vergoeding bij te wonen. R.K. HANDBALVER. DESK Woensdagavond j.l. werd er voor de le den van de Handbalver. Desk een filmavond gegeven in de Levensschool. De heer Vlak, voorzitter, memoreerde in zijn openings woordje het verloop der zaalhandbal, de re sultaten zijn over 't algemeen gunstig. Hij stimuleerde de leden toch vooral de training niet te verwaarlozen. Na deze opening draaiden diverse films, waaronder een film van de Olympische Spelen en een sport film; deze beide laatsten waren zeker tot genoegen van de Dessers. Onder de pauze werd door de Coco-Cola-fabrieken natuurlijk coca cola geserveerd. OPEN KAATSHEUVELSE TAFELTEN- NIS-KAMPIOENSCHAPPEN Tafeltennisver. NVR. In de gehouden bestuursvergadering op donderdag j.l. werd door NVR besloten voor Kaatsheuvel iets unieks te organiseren n.l. de open Kaatsheuvelse tafeltenniskam pioenschappen. Dit houdt in dat niet alleen leden van een tafeltennisvereniging hieraan kunnen deelnemen, doch ieder niet georga niseerde tafeltennisser(ster). Personen die dit op een of ander bedrijf of thuis beoefe nen kunnen hieraan deelnemen. Deze OKTK worden op 5 maart gehouden in de Gil denbond. Er zijn diverse klassen voor in schrijving, waarmee bekers en medailles te verdienen zijn. Er zal ook nog een vereni- gingswisselprijs beschikbaar worden gesteld. T.z.t. komen wij op deze OKTK terug. TIENKAMP N.V.R. Voor de tienkamp die gehouden wordt in Oisterwijk op 29 jan. zijn de heren J. Mo lenschot en J. Hendriks uitgenodigd. Proficiat. GEWESTELIJKE BILJART KAMPIOENSCHAPPEN NoordbrabantZeeland A. van Keulen, Vught, na buiten gewoon spannende en interessante eindstrijd gewestelijk kampioen, 3e klas libre Zaterdag en zondag werd in café „de Sportwereld" van L. van Ee, de finale verspeeld van het biljartkam pioenschap 3e klas libre van het ge west Noordbrabant-Zeeland van de K.N.B.B. De wijze waarop 't district Kaats heuvel in het verleden belangrijke biljartevenementen had georgani seerd, was voor deze Bond aanlei ding haar opnieuw de regeling van een belangrijk kampioenschap toe te vertrouwen. Het district op haar beurt belastte de biljartvereniging „Altijd Raak" voor de eerste maal met de organisatie hiervan, wel we tende dat dit bij deze vereniging, met in haar midden districtswed strijdleider Ties Zeebregts, in ver trouwde handen was. En laten we er maar direct aan toevoegen dat deze vereniging dit vertrouwen niet heeft beschaamd en de organisatie op voorbeeldige wijze heeft ver zorgd, waarvoor haar dan ook van de zijde van het gewestelijk bestuur terecht alle hulae werd gebracht. Voorzitter Steeniage en z'n mannen kunnen met gerechtvaardigde trots op deze première terugzien. Hoewei de wedstrijden in de lage re regionen nu eenmaal nooit het kenmerk kunnen dragen van tech nisch hoogstaand spel, hoge series enz., daarvoor leent de spelopvat ting der meeste spelers zich nu een maal niet, wordt dit gemis echter altijd ruimschoots vergoed door de enorme, soms adembenemende span ning, welke in sommige partijen kan heersen, want er wordt bij momen ten tot de laatste carambole als het ware gevochten om de winstpunten En wat dit nu betreft, zijn de tal rijke bezoekers van deze wedstrij den in „de Sportwereld" ruim schoots aan hun trekken gekomen. Ter illustratie laten we hier tussen door even de standenlijst volgen, zoals deze bij het afsluiten van de eerste avond luidde: 1. A. v. Keulen 3 2 0 1 2. P. Klaassen 3 2 0 1 3. F. v. Bijnen 3 2 0 1 4. Dr. J. Braber 3 2 0 1 5. A. Matthijs 4 112 6. J. Broeders 4 2 0 2 7. A. Timmermans 3 0 12 Hieruit blijkt dus dat niet minder dan vier spelers uit drie partijen 4 winstpunten verzameld hadden en op geen stukken na te zeggen was wie zondagavond als kampioen naar voren zou treden. Wel waren er en kele spelers die aan hun spel een opbouwend karakter gaven en daar mee als favorieten konden worden aangemerkt, maar het ouderwetse grote spel van sommige anderen, die hierin sterker waren, stelde de liefhebbers van het „gekruimel" nog al eens voor aanvangsproblemen, welke menige poedel opleverde, waardoor de balans weer in even wicht raakte. Maar uiteindelijk wa ren het toch de mannen van 't mo derne spel die de kopgroep gingen formeren. De spanning bereikte zon dagavond haar hoogtepunt toen er nog twee partijen moesten worden gespeeld, want hierbij waren nog liefst drie kanshebbers voor de titel betrokken; v. Keulen, v. Bijnen en Klaassen hadden nl. resp. 8, 8 en 6 punten. Won dus Klaassen in zijn partij van v. Bijnen, dan kwam hij ook op 8 pnt., en zou v. Keulen zo vriendelijk willen zijn om z'n laat ste partij te verliezen, dan eindig den deze drie dus gelijk en zou het algemeen gemiddelde dus de kam pioen moeten aanwijzen. Maar zo ver is het niet gekomen. Na een zenuwslopend gevecht won v. Bij nen, zij het slechts met 2 car. ver schil, van concurrent Klaassen. En toen kon aller aandacht zich concen treren op, en was het laatste woord aan v. Keulen. Hij moest zijn partij van Broeders absoluut winnen, maar bovendien zorgen dat z'n gemiddel de boven dat van v. Bijnen bleef; v. Keulen was in deze laatste ont moeting uitgesproken de beste man; hij won royaal en hoewel de „ou derwetse" Broeders hem tegen het einde nog voor een paar problemen stelde, was ook zijn gemiddelde vol doende, en daarmee kwam 't kam pioenschap terecht bij de man die daarop, gezien zijn vrij constante spel en vrij goede spelopvatting, het meest recht had. Het zou ons te ver voeren alle partijen onder de loupe te nemen, maar enkele spannende ontmoetin gen willen wij onze lezers niet ont houden. Zo was er voor v. Bijnen tegen Timmermans met de stand 91 om 73 geen enkele reden om zich ongerust te maken. Wat in een spe ler echter omgaat, daarnaar kan men slechts gissen. Want voor de laatste 9 car. had hij notabene even veel beurten nodig. En z'n tegen stander putte hieruit zoveel moed, dat hij met één car. verschil net nog een remise miste. Ook voor dokter Braber uit Drei- schor was er tegen Broeders bij de stand 90 om 73 geen vuiltje aan de lucht. Blijkbaar begonnen toen de zenuwen te werken, en aangezien hij natuurlijk voor dit keer geen medicamententas had meegebracht, leverden de volgende vijf beurten maar twee punten op. Bijtijds ver- mandde hij zich om met 8 te fi nishen, maar 't werd tijd ook, want zijn tegenstander was tot 95 gena derd. Matthijs stond tegen Timmermans op een moment 91 om 80. Toen maakte hij in de volgende 6 beurten slechts 1 punt. Daarvan maakte de ander gebruik om de 100 te berei ken, hetgeen Matthijs in de nabeurt met 8 echter ook deed. Dat lukte hem echter niet in z'n partij tegen v. Keulen, waarin hij op 96 strand de. Onze jeugdige favoriet, Piet Klaassen, heeft zeer goede niet slechte momenten afgewisseld. Speltechnisch kwam hij de kam pioen o.i. het meest nabij. Maar zoals zo dikwijls gebeurt, heeft ook hij gedemonstreerd, dat de jeugd in het algemeen te gehaast is. Hij durfde echter met goede bedoelingen risico te nemen, doch voor het overige zou hij, in navolging van zijn tegenstanders sommige spelsituaties beter wat rustiger kunnen bekijken. Hij smaakte overigens het genoegen de hoogste serie (35) te scoren, hetgeen wijst op zijn capaciteiten en "een belofte inhoudt voor de toekomst. Na afloop van de wedstrijden, waarover wij kort kunnen zijn, reikte de voorzitter van 't gewest de heer Uijtendaal de kampioens medaille aan de winnaar uit en hoopte dat deze de eer van het gewest op de nationale kampi- schappen goed zou verdedigen. Hij prees het district Kaatsheu vel, dat zoveel voor het gewest betekent, en huldigde daarbij in het bijzonder voorzitter J. v. d. Kaa en secretaris W. Soeterboek en bracht een bijzonder compli ment aan „Altijd Raak" voor de keurige Organisatie. Voorzitter v. d, Kaa bracht eveneens hulde aan Altijd Raak, dat met deze organisatie „raak" had. geschoten, aan wedstrijdlei der lies Zeebregts en hospes v. Ee, en ten slotte aan de spelers die niet gerekend, maar geknokt hadden. Hij deed nog de sugges tie om de wedstrijden wat vroe ger te laten beginnen en maakte daarna de totaaluitslag bekend, waarbij hij iedere speler nog even Onder de loupe nam. De heer P. Steenlager, voorzit- i ter van Altijd Raak, bracht dank en hulde aan hospes v. Ee voor zijn keurig materiaal, aan zijn medeleden voor hun werk en aan het publiek voor hun medewer king gedurende beide dagen. Hij overhandigde hierna aan kampi oen v. d. Meulen een fraaie zilve ren beker, alsmede een fraai boe ket bloemen voor diens vrouw, en verzocht hem en de andere deelnemers een keuze te maken uit een aantal nuttige geschen ken, welke voor deze gelegen heid waren aangeschaft. De heer Vorstenbosch, pen ningmeester van het gewest, hoopte dat andere verenigingen een stimulans zouden vinden in de wijze waarop dit kampioen schap was georganiseerd. Namens de spelers dankte de heer Broeders voor de organisa tie van dit tournooi, in het bij zonder de heer Zeebregts, voor de gezellige sfeer en de goede zorgen van hospes v. Ee, aan de besturen van district en gewest, het publiek voor zijn houding en de spelers voor de buitengewoon gezellige onderlinge sfeer. Ook ons is het weer opgeval len hoe, zoals hier, een aantal mensen uit verschillende streken op toevallige wijze bij elkaar ko men en zich ogenblikkelijk één voelen in hun geliefde sport, en dit op zo'n ongecompliceerde en hartelijke wijze demonstreren. Het waren voor hen sportieve en oergezellige dagen. Tot besluit volgt hier de eind uitslag. car. brt. h. gm. alg. gm. h.s. pnt 1. A. v. Keulen, kampioen, Vught 562 159 4.76 3.53 26 10 2. J. v. Bijnen, Meerveldhoven 573 170 5.55 3.37 22 10 3. A. Matthijs, Bergenopzoom 556 173 4.54 3,21 17 4. P. Klaassen, Kaatsheuvel 541 161 4.54 3.36 35 5. Dr. J. Braber, Dreischor 476 177 3.84 2.75 20 6. J. Broeders, Zevenbergen 456 173 3.85 2.58 20 7. A. Timmermans, Oss 482 197 2.63 2.45 20 Huw.-aangiften H Th v d Linden 29 j Oisterwijk en J M J v Breugel 29 j alhier - Gvd Waal 45 j Dordrecht en A Brenters 42 j alhier - G C v d Oetelaar 26 j Uden- hout en Cornelia A W v d Lee 27 j alhier - M Kemmeren 24 j en E A C Taks 23 j beiden alhier - L v Boxtel 27 j en Anny J Damen 25 j beiden alhier. Huwelijken H M J Klijsen 25 j en W Fr M Netten 23 j beiden alhier - W M Stokkel 24 j en W J E v Gompel 24 j bei den alhier - J W Willemse 30 j Ouden bosch en J A E Toorians 27 j alhier - A G J Bekkers 26 j Tilburg en J Snoeren 23 j alhier. Overleden E C v d Sande ev J Zwaans 75 j - J W Ralten ev J Blom 75 j - Tj de Jager geh gew met M Huitema 79 j J M v Wanrooij ongeh 84 j. Ingekomen Th J Habraken van Oir- schot - H Wientjens en gez van Oploo ca. - P Pruijmboom en gez van Hilvarenbeek - H J W Klerx van Waalwijk - A Derks van Vught. Vertrokken M W F Verschuren naar Grave -HA Damen naar Tilburg - W J Brekelmans naar Waalwijk - J Snoeren naar Tilburg -HAP Dannenberg naar Utrecht - A J J Sweere naar Oosterhout - P Eevers naar Vught - Henrica A Mau- rits naar Waalwijk Dimphna M C Boons naar Mierlo - Sebastiaan H M C DTieshen naar Hoensbroek A J M Wevers naar Eindhoven Henricus WAM Ruijs naar Oss - Augustinus P G H Hoes naar Til burg - Cornelius M de Gast naar Dussen - Johannes WAM Verheggen naar Mij drecht - Coenraad Vervoort naar Rotter dam - Wouterus N J Deliën naar Oss - Johannes M de Bont naar Tilburg - Mar- tinus J Coster naar Ouder-Amstél - Cor nells J M v Loon naar Tilburg - Maria A M Klijn naar Tilburg - Louisa MAC Dekkers naar Breda Frederik W Grönen- feld naar Rotterdam - Johannes L de Goeij naar Tilburg - Franciscus J v Noije naar Tilburg. BRAND. Vrijdagochtend om pl.m. 7.10 uur werd Loonopzand wakker gemaakt door de brand- sirenes. Het pand, aan de Kerkstraat nr. 5, bewoond door de heer van Wanrooy, stond in een minimum van tijd in lichter laaie. De brand ontstond in het achtergedeelte van het huis. De brandweer, die direct ter plaat se was en het vuur met drie stralen be streed, kon niet verhinderen dat het pand - dat een heel oud huis was, doch keurig is onderhouden totaal door het vuur werd vernield, in een half uur tijds. De schade is groot, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook aan het bedrijf van de firma Howan is schade toegebracht, want de administratie, magazijn en monsterafde lingen waren er in ondergebracht. Aan de fabriek is geen schade. Het gezin is zwaar gedupeerd. STATIEDAG BIJ DE SCHUTTERIJ VAN HET ST. HUBERTUSGILDE Zaterdag 21 jan. j.l. hieiden de schutters van dit gilde hun jaarlijkse statiedag. Om half drie werd begonnen met een onderlin ge schietwedstrijd, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1 A Bink; J Bink; 3 J Schoo- nus; 4 H Akkermans; 5 C Ebbing; 6 J Bax; 7 E van Noije'; 8 W van Dielen; 9 J v d Meer; 10 M. Hoesen; 11 J. Snoeren. Om 6 uur waren de schutters met hun dames weer present voor de gezamenlijke koffietafel en men liet zich het worstebrood goed smaken. De voorzitter dhr. E. van Noije liet de gebeurtenissen van het afge lopen jaar de revue passeren. Hij dankte de leden voor de prettige onderlinge verhou ding en hoopte dat het komende seizoen evenveel succes zou brengen als het vorige, toen zeer veel mooie prijzen werden be haald. Hierna mochten de dames een klein cadeautje in ontvangst nemen. Voor de vro lijke noot zorgde het trio Weijters-Brock, die de hede avond de aanwezigen deden scha terlachen, waaruit wel blijkt, dat het bestuur hierin een goede keuze had gedaan. Het was dan ook te vroeg sluitingstijd. St. Hu- bertus kan weer terugzien op een goed ge slaagde statiedag. STATIEDAG CONCORDIA Zaterdag 28 januari is het de jaarlijkse statiedag van de Kon. Erk. Harmonie Con cordia, welke zal gevolgd worden door een uitvoering voor leden en donateurs der har monie op zondag 29 jan. Het programma laten wij dezer dagen volgen. FILMVOORSTELLING Zaterdag a.s. zal in het Parochiehuis een filmvoorstelling gehouden worden, waarvan de baten ten goede komen voor de missioni- sering van de Paters van de H. Geest. De voorstelling begint om 8 utir en gedraaid, zal worden de bekende film ,,Un Missio nair" of „De beproeving van de nacht". Het is een historisch verhaal, gebaseerd op fei ten en een jong missionairis in West-Afri- kan. Hij ondervindt al de moeilijkheden van het missionarisleven, omdat hij het slacht offer wordt van z'n eigen voortvarendheid. Het pioniersleven van de missionaris is steeds weer een opnieuw beginnen. Dit is een belangrijke film die reeds veel goede resencies heeft gehad en welke zeker be zocht moet worden. In de namiddag zal ook een kinderfilm worden vertoond. GOUDEN BRUILOFT Volgens de wens van het gouden bruids paar v. d. Steen-Balvers, in de Bergstraat, zal vandaag hun gouden huwelijksfeest bin nenshuis gevierd worden. Het buurtcomité heeft in de buurt een collecte gehouden en zal vanavond een bescheiden cadeau over handigen. Het bruidspaar v. d. Steen-Bal vers, van harte proficiat! E. H. B. O. Dinsdagavond heeft de cursus plaats voor de gediplomeerde leden van onze vereni ging. Weest allen zo goed mogelijk present. GROOT VOCAAL CONCERT In de zaal van De Echo der Duinen is zondagavond een groots vocaal concert ge geven door de gem. zangvereniging Echo der Duinen, met medewerking van het Da meszangkoor Zanglust uit Udenhout. Beide koren stonden onder leiding van dhr. Anton Brekelmans uit Udenhout. Het concert is aangeboden aan de leden en donateurs der plaatselijke zangvereniging met hunne da mes. In 't eerste deel van de avond hoorden we De Echo der Duinen met een drietal liede ren, waarvan we bewondering hadden voor 't Pilgerchor van Rich. Wagner, dat subliem is gezongen. Het tweede deel bevatte een 6-tal liederen door het Udenhouts koor, waaruit bleek dat de dirigent wel iets in z'n mars had. Met nog 3 prachtnummers sloot De Echo voor de pauze, waarbij het „Chor der Landleute" het goed deed. Na de pauze volgde de operette: Tanhau- ser in het Vagevuur, waarin de op hoge leeftijd zijnde C. v. d. Velden, als bas, de Landgraaf vertolkte. Hij was jong opnieuw met dit successtuk. De bariton M. v. d. Aa en vooral de tenor van Ingen deden hun spel voortreffelijk. De dames Elisabeth en Venus resp. jo van Noije en Jo Maas als de beide sopranen speelden en zingen dat 't 'n lust was. 't Was voortreffelijk opgevoerd onder begeleiding van mej. Schoonus uit Udenhout als pianiste. Gezamenlijk zongen de koren Jerusalem van Verdi - een machtig koor met een schitterende volume -en vooral het Hallelujah uit der Messias van Handel begeesterde het talrijke publiek. Het laat ste werd begeleid door het uitgebreide So phia's Klein Orkest. Het oogstte een dank baar applaus want dat was af! Zie hier eens wat samenwerking vermag. De heer H. v. d. Heuvel dankte allen die aan deze avond hebben meegewerkt, vooral de dirigent, de gasten uit Udenhout, mej. Schoonus en de debutanten van de Operet te. Hartelijk dankte hij het SKO voor diens bereidwilligheid en wenste haar harmonie veel succes voor haar komend concours. SCHAAKCLUB WAALWIJK Zaterdagavond j.l. trok een zo sterk mo gelijk opgesteld Waalwijks schaakteam op naar Oosterhout, om zich daar te meten met „d 4". Deze 25 leden tellende club had ditmaal moeite een tiental op te stellen en kwam met 3 invallers uit. Verleden jaar werd Waalwijk op eigen terrein door „d 4" verslagen met 3-7. Vanzelfsprekend waren onze mensen gebrand op revanche. Na een zeer spannende, soms boeiende strijd, aan ieder bord prettig en sportief, kwam om streeks het middernachtelijk uur een flinke Waalwijkse zege vast te staan: 7-3! Op de terugweg werd een en ander op timistisch gereleveerd en begon in 't ver schiet zelfs een kampioenschap te gloren. Enfin, op 't ogenblik leidt Waalwijk in de competitie! „d 4" - „WSC" H. Busio - M. C. Goudberg 0-1 Ch. Krijnen - P. H. Guijsten 1-0 W. Möhlmann - D. Pullens 0-1 J. v. Bekhoven - J. Pullens 0-1 A. v. d. Velden - A. de Munnik 0-1 A. Sips - P. v. d. Hoven 1-0 A. Verhulst - J. Kooij 0-1 L. van Beveren - G. Smits 1-0 F. Haanegraaf - W. J. Zeeuwen 0-1 G. v. Roosmalen - F. Beerens 0-1 3-7 BURGERLIJKE STAND Geboren Justina J H J zv H Zwaans- Roelen - Marinus F J zv H v Boxtel- Damen - Alexandra W J M dv H Oer- lemans-Klijn Johannes M H zv J Da- men-Dekkers Gisela M A S dv Fr Fij- naut-v d Bemt - Theresia E M dv Ver- boven-de Jong - Margarita J dv J Oerle- mans-Vrienten Paulus J Fr zv F Hes sels-Marinus Jacoba A A W dv P Mar- celissen-Damen Gerdina A M G dv P Schoenmaker-v d Ven. VANDAAG AKTE TEGEN EICHMANN In Tel Aviv verwacht men, dat de akte van beschuldiging tegen Eich- mann vandaag zal worden gepubli ceerd. De advocaat van Eichmann, dr. Servatius, is zaterdag in Israël aangekomen. Het proces begint 15 maart. WIL NEHROE AFTREDEN Een bericht in de Daily Herald, dat premier Nehroe tegenover een verslaggever van dit blad heeft ver klaard, dat het voor India en voor zichzelf het beste zou zijn wanneer hij zou aftreden, heeft in Indiase re geringskringen verbazing gewekt. Nehroe zou hebben gezegd ,,'n meer normaal leven te willen leiden en de Congrespartij reeds op de hoog te hebben gebracht van zijn wens om af te treden. PATHET LAO TERUGGESLAGEN Door met succes een wig te drij ven tussen de troepen van de pro- communistische en links-gezinde rebellen, zijn de soldaten van het koninklijk Laotiaans leger er in ge slaagd de belangrijke hoofdweg tus sen Loeang Prabang en Vientiane weer over een lengte van bijna 140 kilometer vast in handen te krijgen. 'n Geurige, kruidige en knapperige speculaas. Bijzonder fijn van smaak. Van 1.05 voor 0.88 per pak. Vraagt de Smarius broodverkopers.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7