SPORTZONDAG 1961 DRUNEN PRISMA- en S TASS AR 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 JANUARI 1961 verbijsterende aanklacht. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „MIJN DOCHTER PATRICIA" Een onderhoudende Duitse film met veel pikante verwikkelingen rond een jonge apotheker, Lüthi (Gerhard Riedmann) en twee aan trekkelijke jonge meisjes, Patricia (Gerlinde Locker) en Denise (Cha- riklia Baxevanos). De meisjes zijn allebei op de apotheker verliefd, die uiteraard slechts een van beiden kan trouwen. Na veel verwikkelin gen wordt dat dan Patricia en daar mee is dan tevens weer de rust in het kleine stadje teruggekeerd. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. Elk jaar viert de Nederlandse Katholieke Sportbond op zondag Septuagesima de z.g. Sportzon- dag. Voor dit jaar is dat dus a.s zondag 29 januari. Deze zondag is bedoeld als een dag van bezin ning op de sportbeoefening en de plaats daarvan in het katholieke leven. Deze bezinning is ook al leszins op haar plaats, want het is een onloochenbaar feit dat de sport een steeds groter plaats gaat innemen in de samenleving van de moderne mens. Er wor den voor de sport en de sportac- comodatie enorme bedragen be schikbaar gesteld en nog dage lijks bijna kan men verzoeken om meer geld voor de sport lezen of beluisteren. De sport neemt een zeer grote plaats in in de vrije tijdsbeleving en deze plaats zal nog meer in betekenis gaan toe nemen wanneer de vrije zaterdag in de nabije toekomst algemeen zal zijn geworden. Vele tiendui zenden mensen houden zich elke week met de sport bezig, actief zowel als passief en daarom mag men van de Kerk een profetische en misschien herderlijke taak verwachten ten aanzien van de sport. LICHAAM EN ZIEL Hoezeer de Kerk de sport posi tief beaamt en in christelijke lief de de positieve waarden van de sport opneemt, blijkt wel over duidelijk uit de woorden van Paus Johannes XXIII bij de aan vang van de XVIIe Olympiade te Rome. De H. Vader zei toen o.m. „Gij moet immers niet de prijs die in het stadion behaald kan worden, het voornaamste achten, maar de juiste lichaamstraining. Indien een goede opvoeding in 't gezin en een behoorlijke vorming van de jeugd eisen dat men er over waakt in de sport niet het lichaam als het hoogste goed van de mens te beschouwen en dat men er zorg voor draagt dat zoals soms gebeurt de ijver voor de sport geen beletsel wordt voor het juist vervullen van de plichten die men op zich heeft genomen, hét is desniettemin ze ker dat de betamelijke lichaams oefeningen en de eerlijke sport wedstrijden altijd in ere gehou den moeten worden en sterk moe ten worden aanbevolen. Inder daad worden talrijke waardevol le talenten en begaafdheden door middel van de sport in de mens ontwikkeld: namelijk gezond heid, kracht, behendigheid en schoonheid voor het lichaam; voor de ziel echter uithoudings vermogen, dapperheid en de ge woonte van zelfverloochening." De sportbeleving zal echter al leen dan die weldaden opleveren, als zij geschiedt onder leiding van de geest. En hiermee wordt dan niet bedoeld een „uitge kookte technische geest" doch de geestelijke ziel. Pas wanneer zij gesteld wordt onder de leiding van de geest, zal de sport de ech te en grote weldaden kunnen schenken aan de hele mens, aan lichaam en ziel. VREUGDE Er gaat van de sport, in tegen stelling met de meeste andere ac tiviteiten, met name de arbeid, een blijde uitnodiging uit naar de jonge mens, die naar 't sport veld gaat in de stellige verwach ting dat hij daar vreugde zal be leven. Die vreugde van het bele ven van het spel brengt hem tot grotere overgave aan het spel en deze overgave voert hem tot be ter spelen en nog meer vreugde. Het kan niet anders of dan be ginnen zelfbewustzijn en de wil om nog meer te presteren in de sporter te groeien. En in dit ver hand mag er dan wel eens na- drukkelijK en met vreugde op gewezen worden, dat vele joilge mensen, die de wilskracht en het zelfvertrouwen voor een zedelijk goed leven misten, langs deze op gaande lijn in de sport de wils kracht en 't vertrouwen in zich zelf, dat zij zo nodig hadden, heb ben teruggevonden. De sport vraagt een strenge tucht, een gewennen aan ver moeidheid, het verdragen van pijn, het aankweken van matig- neid en zelfbeheersing, het reke ning houden met anaeren. Maar dan ook overtreft de sport de aomme, brute kracht en leidt zij tot gevormde kracht en morele grootheid. Dan wordt de sport een school van eerlijkheid, moed, gehardheid, ernstige concentratie en universele broederlijkheid; natuurlijke deugden, die echter de basis vormen voor de boven natuurlijke deugden en die voor bereiden om het gewicht ook van de zwaarste verantwoordelijkhe den te dragen. De sport heeft dus niet alleen een taak ten aanzien van het li chaam, maar ten aanzien van de vorming van karakter en ziel. Er heeft ten aanzien van deze twee opgaven steeds een wisselwer king in de sport plaats. Geestelij ke krachten worden ingescha keld om het lichaam tot de acti viteit van ontwikkeling en ver sterking te brengen en omge keerd stelt de sport de ziel in de gelegenheid het aldus getrainde lichaam te gebruiken voor het uitwendige en inwendige leven van de menselijke, christelijke persoon. Zo begrepen is de sport geen einddoel doch middel. Haar eind doel is de volmaakte evenwichti ge vorming van de hele mens, die in de sport een effectief hulpmid del vindt voor het vreugdevol vervullen van zijn plicht in be roep en familie. Voetbalsport R. K. C. RKC—RKTVV Was het vorige week niet de vorst, maar een van de andere weergoden die ons land rijk is, die roet in het eten gooide, op 't moment dat deze beschouwing woedt geschreven, ziet het er niet naar uit dat er ook zondag a.s. gevoetbald zal worden. Mocht dit wel het geval zijn, dan ontvan gen de geelblauwen dezelfde te genstander die zij zondag j.l. ont moet zouden hebben. Het pro gramma is n.l. in z'n geheel ver schoven. Als het weer meewerkt, komt dus het Tilburgse RKTVV zondag naar het sportpark aan de Akkerlaan. We hopen maar dat we niet te veel spelers wegens militaire dienst moeten missen, want er zal gewonnen moeten worden om te blijven meetellen. Zondag allemaal 't beste beentje voor, dan is succes niet uitgeslo ten. Aanvang half drie. Ook voor de lagere elftallen geldt hetzelfde programma. BW 4—RKC 2, 12 uur. Heusden 3—RKC 3, 2.30 uur. WSC 4—RKC 4, 12 uur. RKC 5—WSC 6, 12 uur. Handbal R.K. HANDBALVERENIGING DESK Zondag a.s. zijn er voor 4 teams van de Handbalvereniging Desk weer wedstrijden te spelen in de zaalhandbal-competitie te Breda. De meisjes-junioren komen uit tegen Uno Animo en Tachos. In de eerste wedstrijd tegen Uno Animo zullen de junioren zich geheel moe ten geven om tot een overwinning te komen. Mits het spel goed ver deeld wordt en niet getracht wordt alléén doelpunten te maken, zijn er winstkansen; dat is in de vorige wedstrijd tegen Uno Animo bewe zen. Van Tachos is minder tegen stand te verwachten, zodat verwacht mag worden dat deze wedstrijd in een overwinning voor de meisjes junioren van Desk zal eindigen. De heren sr. I komen tweemaal binnen de lijnen tegen Tachos II en gezien de resultaten van Tachos tot op heden, lijken deze wedstrijden op evenzoveel overwinningen voor Desk te zullen uitdraaien. We geven de heren sr. echter wel de raad hun krachten beter over de gehele wed strijd te verdelen en niet in 't begin alles te geven, zodat aan het eind nog voldoende tempo opgebracht kan worden. De heren sr. II krijgen twee las tige tegenstanders, n.l. Taxandriall en Volt II; het zal voor senioren II hier oppassen zijn geen punten te verspelen. Het vertoonde spel in voorgaande wedstrijden geeft senio ren II wel heel goede kansen, maar zij zullen er zondag rekening mee moeten houden dat de punten niet cadeau worden gegeven. Vooral niet in de wedstrijd tegen Volt II, waar tegen in de eerste ontmoeting na felle strijd gelijk werd gespeeld. Voor de heren-junioren staan ook twee wedstrijden op het program ma. Een wedstrijd tegen Dongen en een wedstrijd tegen Ivo. De laatste wedstrijd zal wel vlug door de he ren-junioren bekeken en gewonnen worden, doch laten zij Dongen niet onderschatten. Dongen heeft nog behoorlijke kansen op de bovenste plaats en zal zich zeker niet zonder meer bij een nederlaag neerleggen. Als de heren-junioren echter van 't begin tot het eind hun normale spel blijven geven, zullen zij de punten mee kunnen nemen en zal 't kam pioenschap weer dichter in zicht zijn. Vertrek om 10.30 uur per bus vanaf het patronaat. Wedstrijdprogramma: Dames-junioren 13.10 uur veld 3 Uno Animo-Desk 15.05 uur veld 3 DeskTachos Heren-senioren I 15.40 uur veld 3 Tachos 2Desk 18.20 uur veld 4 DeskTachos 2 Heren-senioren II 14.20 u. veld 4 Desk 2Taxandria 2 15.40 uur veld 4 Volt 2Desk 2 Heren-junioren 12.00 uur veld 3 DeskDongen 13.45 uur veld 3 DeskIVO Voor de dames-senioren zijn geen wedstrijden vastgesteld. Wedstrijdprogramma voor zaterdag 28 januari Jongens-aspiranten 3.00 uur DongenDesk Meisjes-aspiranten 3.30 uur DongenDesk Vertrek per fiets vanaf het patro naat om 2.15 uur. ZAALHANDBAL IN BREDA Tachos, ondanks nederlaag tegen S.O.A., mede aan de leiding Na de prima gespeelde wedstrij den van de vorige week, heeft Ta chos zondag jl. danig teleurgesteld. Het spelpeil lag beduidend lager en de tegenpartij heeft hier dankbaar van geprofiteerd. De dames verlo ren hun eerste wedstrijd tegen SOA met 21, terwijl tegen Weri Di met moeite een 22 gelijk spel uit het vuur werd gesleept. De heren von den hun Waterloo eveneens tegen S.O.A. De uitstekend spelende Bre- danaars, tot dan toe nog zonder winst, hadden bij rust reeds een forse voorsprong en Tachos kwam er met 117 nog genadig af. In de tweede wedstrijd moest men aantreden tegen K.S.B., wat we kun nen samenvatten onder de kop: Handballende kannibalen. De ploeg uit Broekhoven, debu terende in de le klasse, is n.l. niet bij machte zich op normale wijze in deze klasse te handhaven. Zo ook tegen Tachos. Met steenharde char ges recht op de tegenstander, tracht te ze de verdediging niet alleen te desorganiseren, maar tevens te ver nietigen. Aanvallen op hun eigen veste werden op de meest ordinaire wijze getorpedeerd. Het werd uit eindelijk (opnieuw) hun ondergang, want na een ruw, bikkelhard ge vecht dat met handbal niets, maar dan ook helemaal niets te maken had, slaagde Tachos er in een 96 achterstand op te halen. De laatste minuut voelde K.S.B. zelfs het ge lijke spel als droog zand door de vingers glijden, toen de Tachos-1.- buiten via break out het winnende doelpunt dreigde te scoren. In zijn volle ren, op het moment van afzet ten voor een springschot, werd hij echter door twee van deze handbal dwazen met een verschrikkelijke klap tegen de stenen vloer gesme ten. De toegekende penalty werd onder daverend gejuich van het publiek feilloos benut; 109. De stand in de zaalhandbalcom petitie is nu: Heren le klas Dames le klas EBHV 4—6 LONGA 4—6 Tachos 4—6 EBHV 4—6 Volt 46 Tachos 45 Rapid 54 Were Di 45 KSB 4—2 SOA 4—2 SOA 5—2 Volt 40 CERT IN A HORLOGES WAALWIJK Wielrennen VASTGESTELDE DATA VOOR BRABANTSE WEGKOERSEN Naar wij vernemen zal de KN WU op zaterdag 4 febr. in café restaurant „Old Dutch" te Til burg een vergadering beleggen, waarop dé wielerkalender voor Brabant voor het seizoen 1961 wordt vastgelegd. Reeds vastgestelde data zijn: 26 maart Best; 16 april Zundert; 30 april aankomst te Breda van de driedaagse Benelux-koers; 7 mei Sprundel; 11 mei Waspik; 11 juni Rijen- 18 juni Goirle en St. Willebrord; 20 juni Ossen- drecht; 2 juli Den Besterd; 8 en 9 juli Ronde van Brabant; 16 juli Prinsenbeek en Omloop van de Kempen; 23 juli Made. Voor het provinciaal kampioenschap, dat op 20 mei wordt verreden, zijn Achtmaal en St. Willebrord kan didaat. Land- en tuinbouw Zondagsdienst Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. Concours. A.s. zaterdag en zondag orga niseert de Spaarvereniging Kras- napolsky een rik- en toepcon- cours in Hotel Royal. Het is de eerste keer dat in Drunen een toepconcours gehouden wordt. Carnaval. De Raad van Elf is weer druk bezig met de voorbereidingen voor het komende carnaval. De intocht zal weer groots worden. Ook is er weer een kinderoptocht op maandagmiddag. Voor de mooiste groepen zullen enkele prijsjes beschikbaar gesteld wor den. Mina is ook weer gegroeid en zal weer drie dagen op het Raadhuisplein prijken. Er zijn dit jaar ook enige groepen. Jaarvergadering Boerinnenbond. De Boerinnenbond afd. Dru- nen-Elshout hield deze week haar algemene jaarvergadering. In haar openingswoord gaf de presidente, Mevr. Ploegmakers, een kort overzicht van de voor naamste gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Zij sprak er haar tevredenheid over uit dat de be langstelling der leden bij de di verse gebeurtenissen steeds zeer groot was. Uit het jaarverslag van de se cretaresse mej. Vissers viel op te merken dat liet ledental groeide tot 220 en dat de diverse ont- spannings- en ontwikkelings avonden druk werden bezocht. Op deze avond werd door Ma ria Emich uit Nijmegen 'n spreek beurt gehouden over een opvoed kundig onderwerp onder de titel „gehoorzamen is moeilijk, maar ook gebieden is moeilijk". Zoals altijd was het weer een leerzame en gezellige avond. R.K. Vrouwengilde. Het r.k. Vrouwengilde Drunen- Elshout heeft voor de maand fe bruari weer haar programma ge reed. Op maandag 6 februari zal Manus Willemse in de foyer van de Hoge Braken een lezing geven onder de titel „hoe leer ik naar muziek luisteren". Op dinsdag 21 februari zal een verdiepingsmid dag worden gehouden, terwijl voor 27 februari nog een voor lichtingsavond op het program ma staat over een huishoudelijk onderwerp. LEVENSSCHOOL Agenda. Vrijdag 27 januari. 8 uur repetitie Harm. Drunen. 8 uur oefenavond EHBO Wit- Gele Kruisgebouw. 8.30 uur dansles Hoge Braken. Zaterdag 28 januari. 8 uur toep- en rikconcours in Hotel Royal. 8 uur „Rio Bravo", 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 29 januari. 11.15 uur r.k. bibliotheek. 3.45 uur „Rio Bravo", 14 jaar. Hoge Braken. 6.15 en 8.30 uur „Freddy und die Melody der Nacht", 14 jaar Hoge Braken. 7.30 uur instuifbal H. Braken. 8 uur rik- en toepconcours in Hotel Royal. Maandag 30 januari. 7.30 uur middenstandscursus r.k. Jongensschool. 4 uur balletles Hoge Braken. 8 uur dansles Gez. Elhout. Dindag 31 januari. 7.30 u. hobbyclubs H. Braken. 7 uur trainen DVC. Woensdag 1 februari. 8 uur „Freddy und die Melody der Nacht". Hoge Braken. Donderdag 2 februari. Boerengezinsdag Hoge Braken. Vrijdag 3 februari. 8.30 uur dansles Hoge Braken. 8 uur schietavond BOS, zaal gez. Elshout. Filmjournaal „RIO BRAVO" Het gaat weer van dik hout zaagt men planken in deze spectaculaire western met de laconieke John Way ne in de hoofdrol en het kleine stadje Rio Bravo gaat er helemaal van on dersteboven. De oorzaak van alle na righeid is natuurlijk weer een stel schurken, dat onder aanvoering van 'n zekere Nathan Burdette de sheriff John Chance (John Wayne) wil be letten dat deze Joe Burdette, die een ongewapende tegenstander brutaal heeft neergeschoten, aan de justitie uitlevert. Nathan trommelt zijn hand langers op en omsingelt het stadje, waar de sheriff het moet zien te rooi en met twee revolvervlugge jongens Dude (Dean Martin) en Colorado (Ricky Nelson). Om voor de sheriff de poort naar een betere toekomst te openen, is er ook nog een alleraar digst meisje, een zekere Feathers (Angie Dickinson) die eigenlijk al leen maar dient ter versterking van het moreel der troepen. Enfin, er wordt duchtig geschoten en de situa tie voor de brave sheriff wordt er niet beter opt Maar juist als de boosheid meent het zaakje gewonnen te heb ben, gebeurt er iets dat ons geloof in recht en wet staande houdt. Het schurkendom wordt opgeruimd en de sheriff, ook niet van gisteren, gaat er met Feathers tussenuit. Zaterdag 8 en zondag 3.45 uur. Toegang 14 jaar. „FREDDY UND DIE MELODIE DER NACHT" Freddy Quinn, die zich als zingen de zeeman een filmcarrière heeft op gebouwd, heeft in deze film de woe lige baren verwisseld voor een wat vastere, maar zeker niet minder ge vaarlijke bodem. Hij is taxichauffeur in een miljoenenstad, een niet be paald opwindend baantje en vooral 's nachts erg eenzaam. Zijn enige prettige afleiding in de lange nach ten zijn de ontmoetingen met Ilse (Heidi Brühl), het bloemenverkoop- stertje in bars en nachtclubs. Maar dan op een nacht steekt plotseling het noodlot een vinger uit. Hij krijgt twee zonderlinge knapen als vracht je. Zij worden door de politie ge zocht wegens een mislukte roofover val. Een van hen laat het magazijn van zijn pistool in Freddy's wagen liggen. Freddy slaat er eerst geen acht op, maar als hij later verneemt dat een collega is overvallen en be roofd, herinnert hij zich de twee ke rels. Er volgt een wilde jacht, waar aan de politie, Freddy en Ilse deel nemen en die ten slotte eindigt in de nederlaag van de gangsters. Een spannende en avontuurlijke film, waarin ook nog enkele goede songs te beluisteren zijn. Zondag 6.15 en 8.30 uur en woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. Nieuwkuijk Vlijmen Nooit meer angst voor die schroeiende vuurzuil die opstijgt vanuit Uw maag soms tot hoog in de keel. Een of twee Rennies blusse: Uw zuurbrand onmiddellijk KLAVER IN GRASLAND Het doel van grasland is het produceren van veevoeder, hetzij gras (weide-, kuil- of gedroogd gras), hetzij hooi. Wanneer dit voeder van de hoogste kwaliteit zal zijn, dan moet de zode van het grasland be staan uit verschillende grassen, klavers en kruiden van goede hoedanigheid. Voor een zo hoog mogelijke opbrengst en kwaliteit van het van grasland gewonnen veevoeder, zijn verschillende cultuurmaat regelen noodzakelijk, zoals het gebruik van een goed gras- en klaverzaadmengsel, een rationele bemesting, een gunstige water huishouding en een doelmatige oogstwin- ning. Vooral de bemesting speelt hierbij een zeer belangrijke rol. Stikstof bevordert de ontwikkeling van de goede grassen. Fos- forzuur, kali en kalk doen dit eveneens, maar stimuleren daarnaast in sterke mate de groei van de klavers. Na de oorlog is de productie van gras land enorm gestegen door toepassing van hoge stikstofgiften. Het gevolg hiervan is echter geweest dat de klaver in de meeste Nederlandse graslanden sterk op de achter grond is getreden. Door gebrek aan klaver in het gras en hooi, is het rantsoen eigenlijk te eenzijdig van samenstelling geworden. Het gevolg is dat er zich op vele bedrij ven storingen voordoen in de stofwisseling van het vee, die o.a. kopziekte veroorzaken. Deze storingen worden veroorzaakt door een relatief te laag gehalte van het gras en hooi aan kalk en magnesium. Klaver bevat een hoog gehalte aan kalk en magnesium. Het is derhalve zaak de ont wikkeling van klaver in grasland te bevor deren. Dit is mogelijk door enerzijds de stikstofgiften niet te hoog op te voeren, an derzijds door de bemesting met kali, fos- forzuur en kalk te bevorderen. Een doelmatige toepassing van kalizout en slakkenmeel (bevat fosforzuur en kalk) op grasland bevordert de ontwikkeling van de klaver. Beide meststoffen kunnen heel goed met elkaar worden gemengd, waar door op arbeidskosten kan worden be spaard. Op woensdag 18 januari hield de levens school Drunen e.o. de jaarlijkse ouderavond. Ditmaal in de Hoge Braken te Drunen. De opkomst der ouders was zeer groot. De voorzitter van het schoolbestuur, Ir. Th. v. Lammeren, zei in zijn openingswoord dat het met de school zeer goed gaat. De school telt meer dan 100 deelnemers, allen afkomstig uit bedrijven in de gemeenten Drunen, Heusden en Vlijmen. Hij sprak zijn dank uit aan de Heren werkgevers vooi hun steeds groeiende medewerking. Vervolgens verzocht hij de directeur der school, de heer W. P. v. d. Heijden om aan een 10-tal jongens de getuigschriften uit te reiken. Aan de hand van in de school zelf opgenomen kleurendias, gecompleteerd door een begeleidend woord van de directeur, werd aan de ouders een algemeen inzicht gegeven t.a.v. het levensschoolwerk. Na een korte pauze kreeg de aalmoeze nier der school, de Zeereerw. heer Pastoor J. Kamp het woord. Deze gaf als zijn me ning te kennen dat er bij de opvoeding twee belangrijke aspecten zijn, die in het oog die nen te worden gehouden: bij geboden en. verboden alleen die zaken tot onderwerp nemen, waarvan men zeker weet ze te kun nen hanteren; consequent zijn bij de opvoe ding, wat niet moeilijk is wanneer men zich vooraf realiseert of een bepaald standpunt te handhaven is. Na dit officiële gedeelte werd aan de ouders gelegenheid geboden om op infor mele wijze contact te zoeken met de direc teur en andere medewerkers der school, ten einde over hun jongens te kunnen pra ten. Van deze gelegenheid werd druk ge bruik gemaakt Was het officiële gedeelte ongeveer kwart voor 10 afgelopen, de in formele contacten duurden tot 12 uur. Niet in de minste niate werd het geheel, vooral door het laatste gedeelte, een zeer geslaagde avond. FEESTAVOND Op zaterdag 21 januari had, weer in de Hoge Braken, de jaarlijkse feestavond der levensschool plaats. Een groot aantal jon gens, benevens een aantal meisjes, waren bij deze avond, die uitsluitend tot doel had, een gezellige avond te bieden, aanwezig. Een Jazz-band onder leiding van Cees Siegers uit Cromvoirt, verzorgde het mu zikale gedeelte. Mr. Varia uit Eindhoven trad op als goochelaar, snelrekenaar, ge heugenkunstenaar en telepaat. Daarnaast waren er enkele jongens der school die een nummertje zang of muziek ten beste gaven. Aangevuld met enige consumpties was het een gezellige avond. WIJKGEBOUW WIT GELE KRUIS Er is reeds meerdere malen gewezen op de belangrijkheid van de periode, die „Het Wit-Gele Kruis" op het ogenblik door maakt. Er komen de laatste jaren zoveel veranderingen in de omvang en de aard van de gezondheid, binnen het kader van het werk der vereniging tot stand, dat het bestuur van een dergelijke organisatie waar lijk geen sinecure is. Hiermede wil uiteraard niet gezegd zijn, dat de evolutie voor zover die op medisch of sociaal terrein ligt, het werk zou zijn van het bestuur; dit immers is de taak van des-' kundigen. Maar de ontwikkeling moet or ganisatorisch mogelijk gemaakt worden en dat vraagt vaak zeer belangrijke beslissin gen. Het bestuur betreurt het derhalve zeer, dat er zo weinig belangstelling is van de kant der leden. De meeste leden zijn blijk baar tevreden met de service die hun ge boden wordt en wensen zich verder niet met de zaak te bemoeien. Zij zijn zich niet be wust van hun eigen macht en hun eigen verantwoordelijkheid in de vereniging. Een en ander blijkt steeds duidelijker op de le denvergaderingen, waar de belangstelling uitermate miniem is. Het jaar 1961 zal voor de vereniging een belangrijk jaar worden. De bouw van een wijkgebouw zal zeer bin nenkort in een beslissend stadium van voor bereiding komen. Ondanks veel inspant is het tot nu toe niet gelukt een va; diverse ontwerpen goedgekeurd te krii; maar er wordt verwacht, dat binnenki nodige toestemming wordt verkregei de instanties, die de inrichting en het lijk van het gebouw moeten beoordelen leden en het bestuur zullen dan weer mot beslissen of de consequenties, die au bouw verbonden zijn, acceptabel zijn. is daarvoor en nog voor vele andere slissingen, dat het bestuur thans meet ooit vraagt om meer belangstelling voor Wit-Gele Kruis. CARNAVALSPLANNEN De raad van elf in Nieuwkuijk heel volgende plannen vastgesteld: Met de komst van Z.K.H. de Prins beginnen dagmiddag 12 febr. de carnavalsfeesten een feestelijke rijtoer door 't dorp, y*, ook in groepsverband en gecostumeerl, kinderen deelnemen, wordt de prins at voormalig gemeentehuis verwelkomd, maandag 13 en dinsdag 14 febr. hebbes des avonds groepswedstrijden JEUGD HOUDT INZAMELING VOOR KONGO De leerlingen van de lagere schol® Vlijmen zijn druk bezig met de inzamn van blikken levensmiddelen voor de bos rende bevolking van de Kongo. Hut thousiasme vindt onder de Vlijmense iaj tenen zoveel weerklank, dat dinsdag*; in de winkels alle blikken melkpoeder; ren uitverkocht. De kinderen brengen; levensmiddelen mee naar school, wat worden verzameld. Voor ouders die inVl men geen kinderen op school hebben, 1 staat de mogelijkheid hun gaven aan schoolkinderen mee te geven. De jt» waaruit het initiatief zelf is gekomen, i wacht dat van deze mogelijkheid ook gebruik wordt gemaakt. UITVOERING UTILE DULCI. Zondag 22, maandag 23 en dinsdag I januari presenteerde de Vlijmense Tonsj vereniging Utile Dulci in het Patronaat! blijspel in drie bedrijven: Drie wijze gj ken. Iedere avond was de zaal goed le als de voorzitter de heer W. Kuijs de it wezigen verwelkomde, en dank bracht nj de ontvangen steun; hij hoopt wanneer werd aangeklopt ook op de steun te kt rekenen. Wat het blijspel betreft heeft l'; Koop 'n pakje Rennies, steek er altijd» paar bij uit voorzorg, voor Uzelf en Uw disgenoten. Rennies kunt U onoptj merkt innemen, zonder water of wat rij gewoon laten smelten op de tong. En ze r nog lekker ook... Dulci een goede keus gedaan, om detoE liefhebbers een paar gezellige uren te zorgen. Vooral de hoofdrollen, de drie ze gekken, n.l. de heren M. Meesters, Nicols en J. van Dommelen, warett hun len goed toevertrouwd. Zij maakten dek spieren los. Ook de dames kunnen met noegen terug zien op deze uitvoering»» in zij hun mooie rol vertolkte; het pils: plaus na elk bedrijf was wel verdiend.! regisseur de heer Jo van Erp komt is eens alle lof toe, evenals de heer Andri Laat voor de goede decors. BILJARTEN Uitslagen district Den Bosch van del: mense biljartverenigingen, klasse C lit Tivolie - Poedelvrees 2-6; NAO-SAs Roos 6-2; OBK - Limburgia 6 -2; mooi succes voor de Vlijmense biljart; enigingen; alle cfrie winst. Klasse D I: OBK 3-OBK 2 2-6, Klasse D II: Schuttershof 3-Poedel® 2 4-4; klasse E: NAO 2 - Excelsior3tj BILJARTCLUB NAO. NAO speelde een uitwedstrijd tegen! Zwaantje II te Ammerzoden en moest c lege handen huiswaarts; deze vereniging; te sterk voor deze afdeling. 't Zwaantje II - NAO 2 Chr de Looijer (90)-W v Vugt (65) 90- T v Vugt (80) - J Coensen (65) 80- Fr Kremers (75)-A Klerks (60) 75-1 F. Roeters (70) J Heesbeen (45) 70-1 Hoogste serie 't Zwaantje T. v. Vugt: NAO W v Vugt 12 car. VOLLEYBAL Heren le klasse EBVC-Ever Read' 2-3. Na 12 wedstrijden is de stand: 1 Den Bosch 22 pt.; 2 Odulphus 20 3 Tornado 18 pt.; 4 Bume 12 pt.; 5, Ever Ready, EVVC en Sarto elk 10 f en 9 EBVC en Tilburg elk 4 pt. CARNAVALSVIERING In een schrijven aan ale ingezetene! de gemeente wijst burgemeester mr. ft nagel er op, dat het dragen van masker: dergelijke door de Prins en gevolg, kelijk is verboden. Ook andere persone: het verboden maskers te dragen of herkenbaar te sminken of te verkleden. Vergunning tot het rondtrekken en tel: optreden van Carnavalsgroepen wordt'; leend voor maandag 13 en dinsdag 11! De ouders worden er aan herinnerd, kinderen beneden de 16 jaar zonder gi de van een meerderjarig persoon niet café's aanwezig mogen zijn. CARNAVALSPROGRAMMA. Er is ook dit jaar weer van alles gi om de carnaval te doen slagen en om een grootser feest van te maken dan het rig jaar. Om te beginnen zal er op 5 febr. a.s. een voetbalwedstrijd worde» speeld tussen een elftal van caféhouder^ een elftal van de politie en gemeentes®, naren. Deze „wedstrijd van het jaar worden gespeeld op het hoofdterrein vu Boys en begint om half drie. Ook zal deze dagen begonnen wordei het huis-aan-huis aanbieden wan steunt® ten. Er wordt een beroep op alle in# gedaan om aan deze steunactie alle lijke medewerking te verlenen. Op maandag J 3 febr. zal 's avondj grote kinderoptocht gehouden worden1 deren of kindergroepen, die aan deze tocht willen deelnemen, kunnen zich voor vóór 6 febr. a.s. opgeven bij mej.»1 dijk, hoofdleidster van de Jeugdzorg,1 Mols, leidster van de Jeugdzorg, hoofden van scholen en bij de heer Wiel, Achterstraat 1.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10