FEUILLETON GERARD VER WIEL 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JANUARI 1961 2 OVERLEVENDEN VAN VLIEG RAMP TERUG IN NEDERLAND „De veiligheidsgordels hebben vermoedelijk ons leven gered. Wij schaften ons er meteen een aan in de auto." Dat zeiden don derdagmorgen Mr. W. van der Heyden en Mr. R. Nye, beiden van de Philipsfabrieken te Eind hoven, toen zij uit New York op Schiphol aankwamen. Een week geleden ontsnapten zij aan de dood, toen een DC-8 straalmachi- ne van de Mexicaanse maatschap- ij onmiddellijk na de start van et New Yorkse vliegveld Idle- wild verongelukte en in brand vloog. Ondanks dit angstaanjagende avontuur keerden zij nu weer in een DC-8 machine van New York naar Nederland terug, ditmaal echter van de KLM. „Zoiets gebeurt toch immers niet tweemaal vlak na elkaar" zei de 40-jarige mr. van der Heyden, bedrijfsjurist van Philips, die er echter aan toevoegde: „Maar voorlopig wacht ik toch even met vliegen in machines van an dere maatschappijen dan de KLM". Bijna een week geleden spron gen zij vlak buiten het vliegveld Idlewild als eersten van circa 100 passagiers uit het reeds branden de wrak van de Mexicaanse DC-8, die in een felle sneeuwstorm zijn aanloop had genomen. De cockpit werd tijdens de mis lukte start door obstakels, die dit reuzenstraalvliegtuig op zijn weg over de grond ontmoette, van de romp gerukt en daarin kwam op één piloot na de bemanning om. De toestand van de overleven de vlieger is kritiek. Hij zal in ie der geval beide benen moeten missen. Veiligheidsgordels hielden het. „Wij zaten in de eerste klasse op de voorste rij stoelen tegen 't tussenschot van de pantry aan", vertelde mr. van der Heyden ver der. „Ik zat voor het raam en ik bemerkte na enige tijd dat 't toe stel niet omhoog ging. Het bleef maar over de startbaan razen". Tenslotte hadden beide Neder landers zich in „crash-houding" voorovergebogen en toen dan de schok tenslotte kwam, bleven zij dank zij de vastgesnoerde veilig heidsgordels in hun stoelen en klapten niet tegen het tussen schot. Lof voor Amerika „Voor alles wil ik zeggen hoe enorm wij beiden onder de in druk zijn gekomen van 't gedrag dér Amerikanen, die ons nu we in nood verkeerden, op een waar lijk ontroerende wijze hebben ge holpen". Bliksemsnel had een jonge Amerikaan de aan de hand ge wonde Nederlander, wiens rech terarm uit de kom was gescho ten, samen met een der Mexi caanse en eveneens gewonde ste wardessen, naar een ziekenhuis vervoerd. Zijn naam wilde hij niet zeggen. De hele week had hij onze landgenoot in het zieken huis opgezocht en voor hem al lerlei boodschappen gedaan. In het ziekenhuis ondervonden onze landgenoten een overweldi gende belangstelling. Na de be richten in de kranten regende het telegrammen, zowel uit Neder land als uit Mexico. Enorme steekvlam Mr. van der Heijden beaamde, dat zijn redding en die van de overige 100 passagiers ditmaal bijna als een wonder mocht wor den beschouwd. Vlak nadat zij allen naar de weg waren gerend, spoot er een ontzettende steek vlam uit de machine, die 40.000 liter brandstof aan boord had en waarvan ook niets meer dan een onherkenbaar wrak over is. De derde en laatste Nederland se passagier van het vliegtuig, de heer Joh. L. van Run uit Den Bosch, zat in de toeristenklasse, die meer naar achteren is inge- 3&Spï -•wSfiürc taflSbkuatf richt. Hij wist zich zonder enige verwondingen op te lopen, in vei ligheid te brengen en is intussen naar Mexico doorgereisd. In de toeristenklasse zaten 73 passagiers en volgens Mr. van der Heyden is het voor een groot deel aan de jeugdige Mexicaanse purser te danken, dat deze men sen binnen 4 minuten zonder in paniek te raken, allen veilig het reeds brandende toestel konden verlaten. „Die jongen zelf bleef in de machine tot iedereen er uit was en daarbij raakten z'n longen vol met rook. Daarom werd hij in het ziekenhuis behandeld. Zijn flin ke optreden is beloond met een felicitatieboodschap van de Mexi caanse president". GLADHEID LEGDE VERKEER LAM Uit het zuidwesten opdringende zachte lucht heeft zich vrijdagavond aangediend met regen en natte sneeuw, die de wegen in spiegelglad de ijsbanen veranderde. De gladheid deed zich tegen de avond het eerst voor in het westen van het land, maar breidde zich in de loop van de avond over het gehele land uit. De vorst, die vrijdagmorgen in Zuid-Limburg plaatselijk nog 13 graden bedroeg, nam in de loop van de dag geleidelijk af. In de avond kwam het kwik voor het eerst sinds drie dagen weer boven nul. Zó glad was het vrijdagavond al lerwegen dat zelfs de televisie-weer man verstek moest laten gaan; de man kon de studio niet tijdig bereiken. En de duizenden schaatsliefhebbers die vrijdag na het avondmaal nog een baantje wilden gaan trekken, bleven maar liever thuis teneinde zich val partijen onderweg te besparen. Vele anderen die nog van hun werk naar huis moesten - hetzij per bus, brom mer of fiets - overwinterden enkele uren in café's. Vastgelopen verkeer dat was het grote euvel vrijdagavond. Vooral in en om de grote steden was dat uiterst lastig. Op de rijksweg Amsterdam - Utrecht waren vele auto's gestrand. De rijkspolitie in surveillancewagens had hier handen vol werk om de scha de op te nemen. De gladheid heeft in west- en mid den-Brabant niet tot ernstige onge lukken geleid. Vrijdagavond laat had den de verschillende politieposten nog geen meldingen binnen gekregen. De busdiensten van de BBA zijn in mid den-Brabant nagenoeg geheel stilge legd. Van BBA-zijde werd gezegd, dat rijden in de Langstraat levensgevaar lijk was. vast op had laten mestelen, totaal af gerukt, een boompje bij het graf werd vernield. Voor dergelijke streken kan nie mand nog een goed woord over heb ben en tegen een dergelijke straat jeugd kan men alleen maar met de strengste middelen optreden. Overi gens lacht deze jeugd in haar vuistje, want ze weet maar al te goed dat de politie niets onderneemt, niets kan ondernemen. Ik neem aan dat de po litie er niet veel meer tegen kan doen dan een flinke uitbrander en een paar uur laten zitten op het politiebureau, maar het wordt dan toch wel hoog tijd dat de politie andere middelen in handen krijgt om deze meer dan er gerlijke vernielzucht met kracht en afdoende te bestrijden. En wanneer men dan het eerst de ouders van de ze raddraaiers aanpakt (zonder meer financieel aansprakelijk stelten), dan komt het er misschien van dat deze ouders er wel op zulten toezien wat hun kinderen in hun vrije tijd doen en waar ze uithangen, want voor velen is de portemonnee belangrijker dan de opvoeding van de kinderen. Als deze ouders zich uit zich zelf dan niet be wust zijn van hun taak en plicht, dan moeten ze er maar met andere mid delen met hun neus bovenop geduwd worden. Het is toch wel meer dan schan dalig dat zelfs de graven niet meer veilig zijn voor de straatschennende jeugd. Ik ben er dan ook van over tuigd, dat alle weldenkende inwoners van Waalwijk hier zullen willen aan dringen op de strengst mogelijke maatregelen. Aan de streken die de jeugd in overmoedige uitgelatenheid pleegt uit te halen, zijn al heel wat woorden besteed en het laatste woord is hier over nog lang niet gezegd en geschre ven. Het betreft hier overigens een verschijnsel van alle tijden, want waar jeugd is, daar zal men altijd die grol len en grappen vinden, die men dik wijls zeer ten onrechte als baldadig heid'bestempelt. Streken, guiten streken zo u wilt, zijn onverbrekelijk verbonden met de speelsheid, de uit gelatenheid en het energie afblazen van de jonge mens. Het is allemaal niets om zich over op te winden en de oudere die zich aan dergelijke Dik Tromse operaties ergert, vergeet dat hij zelf ook deze wilde jaren heeft gekend. Men moet trachten om, wan neer men die heerlijke jeugdjaren eenmaal achter de rug heeft, ook in de ouderdom jong te blijven. Het is een uitstekende remedie tegen alle mogelijke kwaaltjes en sombere over peinzingen. Geheel anders wordt de zaak ech ter, wanneer de jeugd haar vrije tijd doorbrengt met baldadigheid en het aanrichten van vernielingen, met stre ken dus waarmee aan anderen nadeel en schade berokkend wordt, hetzij materieel of geestelijk. In dat geval zijn ergernis en ontstemming op hun plaats en moeten er maatregelen ge troffen worden om hieraan paal en perk te stellen. Nu kan men er zich wel vanaf maken met te zeggen ach, de jeugd realiseert zich niet altijd wat zij onderneemt, zij is zich niet altijd van haar daden bewust en zij beseft veelal niet de gevolgen van hetgeen ze in baldadige overmoed uithaalt. Dit is zonder twijfel waar, maar daarmee zijn we niet ontheven van de taak om de jeugd deze ver antwoording, dit bewustzijn en dit onderscheid tussen grap en wange drag bij te brengen. Én die „wij" zijn dan op de eerste plaats de ouders, die verantwoordelijk zijn voor de opvoe ding van hun kinderen. HET CAMERA MYSTERIE door PERCY KINO 49). „Niet mijn regeling. Ik voer 't programma uit, zonder meer. Ik moet je overigens op een vergis sing attent maken, Melchior. Ik heb niets voor te lezen. Settle zal zich persoonlijk tot het gezel schap richten!" De mededeling was zó absurd, dat niemand er direct op wist te reageren. Daniel Ross overwon 't eerst de stupide verbazing. Hij lachte zachtjes. Wanneer men zich hem dacht zonder snor en puntbaard, die aan zijn uiterlijk een zekere nonchalante artistici teit gaven, evenals de zwierige haardos, zou hij op en top een Moncrieff zijn; de familiegelijke nis had hij met de naam niet kunnen afleggen. Daniel stapte 't vertrek door, hield even halt bij de rookstandaard opzij van de di van. Hij mompelde iets, dat nie mand verstond, schudde 't hoofd en keerde naar de kring terug. Bij het lopen trok hij met het rechterbeen. ,)Misschien begreep ik de invi tatie verkeerd", zei hij monter. „Ik had er geen flauw idee van dat ik was uitgenodigd tot een spiritistische seance." Henderson was een en al aan dacht voor Daniel's stem. Deze klonk zacht, beschaafd, met een lichte ondertoon van ironie en enigszins gevoileerd. Een stem, die hij bij zijn weten nooit eerder had gehoord. „Dat bent u ook niet", ant woordde hij. „Ik meen wat ik zei. Het is inderdaad Settle's wens, 'n kort woord tot het gezelschap te richten." „Ach kerel! Schei uit met dat geraaskal", foeterde Melchior. Henderson negeerde hem. „De zaak zit zó. Settle had een voor gevoel, dat hij zou worden ver moord. Ook door wie. Met het oog daarop gaf hij me instructies toen ik de laatste maal bij hem was, 14 februari. Hij wist dat hij het physiek moest afleggen, en daarom nam hij zijn toevlucht tot een list, want één ding stond bij hem vast: hijzelf zou de naam van zijn moordenaar openbaar maken. U ziet de rookstandaard daar bij de divan. Ogenschijnlijk Het is helaas een nogal triest ei gentijds verschijnsel, dat veel ouders zich maar bitter weinig aan de op voeding van hun kinderen gelegen laten liggen. Zij verkeren in de merk waardige en treurige opvatting, dat zij met „eten, drinken en kleren" het hunne aan de opvoveding wel gedaan hebben. De rest moet de school maar doen. In de praktijk komt het dan hierop neer, dat de straat het doet. Het aantal ouders, dat niet weet waar hun kinderen in hun vrije tijd zijn of wat zij doen, is ontstellend veel gro ter dan men denkt. Nu zijn er voor deze „nalatigheid" -- want daar komt het gedrag van deze ouders toch op neer - heel veel oorzaken (thuis werk!) aan te wijzen, maar geen van deze oorzaken of redenen rechtvaar digt het feit, dat ouders niet op de hoogte zijn van het doen en laten van hun kinderen. Hiermee wil ik natuur lijk niet de baldadigheid en de ver nielzucht van de jeugd goedpraten, maar deze komen daarmee toch wel in een heel ander licht te staan. Kin deren, die in hun ouders niet alleen maar meerderenhebben, maar ook „kameraden" en „deelgenoten" in hun leven, zullen zich niet te buiten gaan aan zoiets lummelachtigs als het stuktrappen van de lampen van straatlantaarns of aan het vernielen en ontluisteren van graven op het kerkhof. Dit laatste zult u misschien niet geloven 'en toch is het de trieste waar heid. Het is zelfs de reden waarom ik dit thema (nog weer eens) meen te moeten aansnijden. Een inwoonster van de St. Antoniusparochie heeft mij haar nood geklaagd. Herhaaldelijk zijn de graven van twee gezinsleden door werkelijk niets ontziende ele menten op ergerlijke wijze geschon den. Vazen zijn op de grafzerk stuk gesmeten, bloemen zijn vertrapt of zonder meer meegenomen, een op de grafzerk geplaatste ingelijste foto werd vernield, een beeldje werd stuk gesmeten en later, toen men het er directeur van de N.V. van Loon's Importmij.; oud-voorzitter van de Ned. Ver eniging van Lederimporteurs; oud-voorzitter van de Vereniging van Belanghebbenden bij de Looistof- fenhandel; lid van 't Dagelijks Bestuur van de Ned. Huiden- en Lederbeurzen; commissaris en lid van de Com missie van Advies Transatlantische Hypotheekbank (sinds 1952); bestuurslid Contactgroep Huiden, Leder en Schoenen (sinds 1951); bestuurslid „Interleder"-beurs ter Bevordering van de Export (sinds 1952); bestuurslid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noor delijk Noord-Brabant (sinds 1953); In het maatschappelijk leven be kleedde de heer Verwiel de volgende functies voorzitter en mede-oprichter van de Waalwijkse Kring voor Kunsten en Wetenschappen; beschermheer van het Waalwijks Kamerorkest (sinds 1951); bestuurslid van de Stichting „Vrienden van het Brabants Orkest" (vanaf oprichting); oud-bestuurslid van Waalwijks Be lang; beschermheer van de Kon. Erk. Harmonie Concordia te Loonopzand. Op sportgebied was de heer Ver- wiel oud-voorzitter van de Kon. Ned. Motorbootclub, beschermheer van de voetbalvereniging W.S.C. en van de Veteranenclub van de Gymnastiek vereniging „Ons Huis". Zeer velen zullen het plotselinge heengaan van deze joviale, sympa thieke persoonlijkheid en deze grote zakenman als een groot verlies en ge mis beschouwen en voelen. Dit droevige verscheiden krijgt nog een tragischer aspect wanneer men weet, dat juist een maand geleden de enige dochter van de heer Verwiel, die met haar kindjes de feestdagen thuis zou komen doorbrengen, op 26- jarige leeftijd plotseling kwam te overlijden. Een slag, die de heer Ver wiel diep heeft getroffen. Moge God de zwaar beproefde fa milie, die wij onze welgemeende deelneming betuigen, kracht en ver trouwen schenken in deze zo moeilij ke uren. Hij ruste in vrede. Waalwijk heeft weer een zijner beste burgers verloren in de persoon van de heer Gerard Verwiel, die j.l. donderdag plotseling in de leeftijd van 62 jaar is overleden. Hij had dien morgen te Oosterhout nog een H. Mis bijgewoond ter na gedachtenis van zijn dochter, voelde zich in de namiddag niet wel, is toen naar 't ziekenhuis te Tilburg overge bracht, waar hij des avonds is overle den. Met de heer Verwiel is een man heengegaan, die niet alleen een ge ziene figuur was in het milieu van zijn vrienden en kennissen, maar ook in de kringen van de schoen- en leder industrie, waar hij een leer-import en -exportmaatschappij van wereldfaam had opgebouwd, later uitgebreid met de nieuwste vindingen op plasticge- bied. Het veelomvattende werk als groot zakenman verhinderde hem echter niet tal van activiteiten op het terrein van het gemeenschapsleven in onze plaats en provincie te ontplooi en. Ook beijverde hij zich in bijzon dere mate waar het de bevordering van de belangen van de leder- en schoenindustrie betrof, terwijl hij te vens grote ambitie aan de dag legde met betrekking tot het stimuleren en uitbouwen van het culturele lewen in plaats en provincie. Zijn grote energie en daadkracht en liefde voor plaats en streek komen wel heel sterk naar voren in de vele j functies welke de heer Verwiel op economisch, maatschappelijk en cul tureel terrein vervulde. In het economisch leven bekleed de de heer Verwiel o.m. de volgende functies Biljarten COMPETITIEWEDSTRIJDEN DISTRICT WAALWIJK KNBB Prachtig gemiddelde (45.7) van Ad van Cromvoirt 8-0 overwinningen van BSV 1 Nooit Volleerd 2 en OOG 2 De competitiewedstrijden van het district Waalwijk van de KN BB zijn in de afgelopen week voortgezet en de uitslagen, voor al in klasse C, hebben de span ning zeer verhoogd. Doordat b v BSV 1 en Nooit Volleerd 2 beiden met 8-0 hun ontmoetingen van resp. Nooit Volleerd 1 en HBS 1 wonnen, liepen beide viertallen hun achterstand op de koploper van deze klasse, 't Zwaantje 1 die heus niet zo bijzonder groot is, weer een weinig in, daar de laatstgenoemde vereniging met slechts 6-2 van Keesje 1 won. Ook OOG 2 maakte ditmaal 'n uitstekende beurt door KOT 2 (Waalwijk) met 8-0 te verslaan Wat de persoonlijke prestaties betrett, stak Ad van Cromvoirt ditmaal weer met kop en schou ders boven allen uit, door zijn partij van 320 car. (cadre) in 7 beurten te beëindigen met een gem. van 45.7 en een hoogste se rie van 84, hoewel ook door ver schillende andere spelers goede resultaten werden behaald.' We laten hier het verloop van de ge speelde ontmoetingen volgen. Klasse C. In klasse C ontving BSV 1 een van haar sterkste zustervereni gingen. n.l. Nooit Volleerd 1. De club van Frans Slaats heeft ech ter maar weinig plezier van dit bezoek beleefd. Zoals we hierbo ven reeds aanhaalden, was Ad v. Cromvoirt weer in ouderwetse, d.w.z. uitstekende vorm, getuige zijn fraaie gemiddelde van 45.7. Zijn tegenstander J. Vissers van Nooit Volleerd kreeg hierdoor geen schijn van kans en verloor met groot verschil. Ook R. Maas van BSV speelde een goede partij en hoewel ook Frans Slaats zich een prima te genstander toonde moest hij toch een nederlaag incasseren. P. van Cromvoirt van BSV wist op over tuigende wijze te winnen van zijn oom L. van Cromvoirt van Nooit Volleerd, terwijl M. Slaats van BSV door een overwinning op A. Slaats van Nooit Volleerd er voor zorgde, dat de 8-0 overwinning van BSV een feit werd. Nooit Volleerd 2 was ditmaal de gastheer van HBS 1 en wist ook de volle buit, 8-0, in eigen huis te houden. C. Teurlings van eerstgenoemde vereniging was ditmaal wel bijzonder op dreef. In zijn partij tegen J. v. Helvoirt speelde hij met een gemiddelde van 15 en een hoogste serie van 92, zodat J. van Helvoirt zelfs met een gemiddelde van 17.35 en een hoogste serie van 67 car. in C. Teurlings ditmaal zijn meer dere moest erkennen. Ook Leo van Cromvoirt gaf met een gemiddelde van 10 en een hoogste serie van 48 A. v. d. Wiel van HBS geen schijn van kans en daar ook Piet van Crom voirt met groot machtsvertoon A. van Oudheusden versloeg en J. Verheijden zijn partij won van Jo van Delft, moest HBS 1 dit maal met ledige handen huis waarts keren. 't Zwaantje 1, de lijstaanvoer- ster van klasse C ontving Keesje 1. P. van Huiten speelde in zijn partij tegen J. Blom wel iets be neden zijn kunnen, doch wist de overwinning toch in de wacht te slepen en hoewel M. v. Bracht ook zijn partij won van J. Knuist was ook deze partij er nu niet di rect een om over naar huis te schrijven. M. Teurlings wist eveneens te winnen van M. Knuist, doch An- dré Hamers, die zijn vorm nog maar steeds niet kan terugvin den, verloor van F. Leenheers, zodat deze ontmoeting uiteinde lijk met 'n 6-2 overwinning voor 't Zwaantje 1 eindigde. verschilt hij in niets van welke andere. Er zijn afdelingen voor sigaren, sigaretten, lucifers; een koperen asbak ontbreekt even min. Toch is deze standaard enig in zijn soort. Hij werd zo stevig bevestigd, dat hij niet kan wor den omgestoten. De koperen bak heeft nooit as bevat van Settle's sigaren of van wie ook, want hij is het mondstuk van een spreek buis, die onder de vloer uitkomt en daar in verbinding staat met een dictaphone". „Origineel idee", prees Elea nor Mason. „Dat was het zeker. Veronder stel nu neen, we hebben niets te veronderstellen. We weten wat op de noodlottige avond gebeur de. De moordenaar sloop Settle's bibliotheek binnen en dwong de oude man hem in de kluis te la ten. Daar lag een enveloppe met opschrift: „De waarheid inzake het Camera-mysterie". Tevoren had de schurk Dave Collins weer loos gemaakt. Settle zou Settle niet zijn geweest zo hij geen voor zorgsmaatregelen had genomen om de misdadiger zijn gerechte straf te doen ondergaan. Van daar de verdekt opgestelde dicta phone. Terwijl de indringer in de kluis was, drukte Settle op een knopje, dat de dictaphone onder de vloer in werking zette. Settle sprak juist luid genoeg, om zijn stem te doen vastleggen. De man in de kluis verstond er niet het minst van." Eleanor glimlachte. „En wat zei Settle?" „We zullen het weldra horen. Natuurlijk- wist hij niet met ze kerheid, dat de man was geko men om hem te doden, maar voor het geval dit wel zijn voor nemen mocht zijn, wilde Settle 'n boodschap achterlaten, waarbij de identiteit van de misdadiger werd vastgesteld. Laten we ho pen dat de dictaphone aan haar doel heeft beantwoord. Anders vrees ik dat de moordenaar vrij uit gaat. U weet dat de politie van Purth in haar onderzoek bij gestaan werd door de knapste speurders uit Glasgow. Zij heb ben geen vingerafdrukken, niet de geringste aanwijzing gevon den." „Ja, schiet maar op!" zei Mel chior verveeld. „Breng de dicta phone op gang! Dan kunnen we ons overtuigen of Settle de naam van zijn moordenaar achteliet!" „In orde", stemde Henderson toe. Het gezelschap nam plaats in fauteuils voor de lessenaar: op de voorste rij Melchior, Mary Brent en Lawrence, achter hen Eleanor Mason en Daniel Doss. „Nog een woord vooraf", zei Henderson. „Het relaas bestaat uit twee ge deelten. Het eerste, dat u direct hoort, sprak Settle 14 februari uit. De machine bezit een ver sterker, zodat u alles duidelijk kunt vernemen. Nu en dan zal 'n kleine pauze nodig blijken voor het opzetten van een rol, maar Settle heeft gezorgd dat het ver band er niet onder lijdt." Onder wijl had hij de lichten van de kroon uitgeknipt; een schemer lamp bij het schrijfbureau voor kwam dat het vertrek geheel in duister was gehuld. Lawrence grinnikte. „Je schijnt het onmogelijk bui ten theatrale bombast te kunnen stellen!" „Denk je? Je moet me nu lang genoeg kennen, Lawrence, om te weten, dat ik nooit iets zonder bedoeling doe. Het grinniken zal je spoedig zijn vergaan." Hender son plaatste de stekker in 't stop contact en bracht, na even ge wacht te hebben, met een vinger de rol in beweging. In ademloze stilte, een en al voor spanning, had het gezelschap de laatste voorbereidingen gadege slagen. Al wist ieder, dat wat hij zou horen, het resultaat was van een dier vindingen der techniek, waaraan het verrassende reeds lang vreemd was toch door voer allen, óók Lawrence, 'n hui vering, zodra de eerste woorden door de kamer klonken. Woor den, die een man sprak, wiens ontzielde lichaam de dag tevoren door de aarde was ontvangen. XXII. „Ik weet", begon de stem zon der enige inleiding, „dat ik een fout beging met te spreken over het bestaan van een document, dat tot titel heeft: De waarheid inzake het Camera-mysterie. Er zijn personen die er het grootste belang bij hebben, dat de inhoud nimmer bekend wordt. Eén in 't bijzonder en ik twijfel er niet aan of hij zal mij van het leven bero ven, om in het bezit van het do cument te komen. Maar hij be reikt er zijn doel niet mee. De waarheid wordt onthuld zo zeker als de nacht volgt op de dag. „De waarheid inzake het Ca mera-mysterie". (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2