waaLwij kse en LAnqstRAAtse cour An t DRUNEN VLIJMEN Sprang-Capelle Nieuwkuijk Stassar Betera MAANDAG 30 JANUARI 1961 84e JAARGANG No. 9 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" brand i fabrieksarreidersbond luchtbuks- en barak concours ESshout Haarsteeg BRILLEN BRILLEN H.K.H. kroonprinses Beatrix, die morgen haar 23ste verjaardag viert. Foto Max Kroot Sprang-Capelle Sprang Jaarvergadering „A Tempo". Vorige week hield de Mando linevereniging „A Tempo" te Sprang o.l.v. haar 2e voorzitster mevr. B. Spierings-Vos haar jaar vergadering. In haar openings woord sprak zij er haar vreugde over uit, dat zovele leden aan de oproep gehoor hadden gegeven en zij hoopte, dat in het nieuwe jaar de wekelijkse repetitieavon den even goed bezocht zullen worden. Hierna sprak zij waar derende woorden aan liet adres van het lid D. Klootwijk, die bij na geen enkele repetitie heeft ge- mis't in de 12% jaar, dat hij lid van A Tempo is geweest. Zij stel de hem tot voorbeeld van alle le den en overhandigde hem na mens de vereniging een reiswek- kertje. De heer Klootwijk was hiervoor zeer erkentelijk en hij dankte alie leden hartelijk en be loofde op de ingeslagen weg te zullen blijven voortgaan. Hierna werden de notulen van de vorige jaarvergadering, het jaarverslag en het financieel ver slag over 1960, door resp. secre taris en penningmeesteresse ge lezen. Hieruit bleek, dat het le dental van A Tempo praktisch is gelijk gebleven, maar dat men er financieel niet zo goed voor staat als vorig jaar, hoewel 1960 toch nog met een voordelig saldo kon worden afgesloten. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende leden, mevr. B. Spierings-Vos, en de heren J. de Groot en A. Hoefnagel bij accla matie herkozen. Door het bedan ken en 't zich niet meer beschik baar stellen van de bestuursleden mevr. D. de Jong-v. Zeist en de heer A. M. Versteeg, moesten er twee nieuwe bestuursleden wor den gekozen. De stemming wees uit dat mej. H. de Rooij en de heer D. Klootwijk waren geko zen. Beiden namen hun benoe ming aan. Praktisch met algeme ne stemmen werd hierna de heer Hoefnagel tot voorzitter geko zen, terwijl door het bestuur de functie van secretaresse werd toebedacht aan mej. H. de Rooij, Kerkstraat 123, Waalwijk. Van de rondvraag werd een dankbaar gebruik gemaakt. De directeur, de heer H. Han sen, spoorde de leden nog aan om vooral geregeld de repetities te bezoeken, waarna de nieuwe voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de trouwe op komst sloot. Capelle De tcho van het Zuióen aahvijk'se Stoomdrukkerij aa J Antoon Tielen [ofdredacteur: JAN TIELEN it'hlad"verschijnt 2 x per week pgericht Vrijdagmiddag brak brand uit bij de heer A. Snijders in Elshout. De brand is vermoedelijk ontstaan door Ivonken uit de schoorsteen op het 'met riet gedekte dak. De brandweer die onmiddellijk werd opgeroepen, 1 behoefde niet uit te rukken, daar de i brand door buurtbewoners en leden van de slangenploeg uit Elshout, Lpds was bestreden. De schade wordt geschat op pl.m. 500.—. De r.k. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus hield deze week haar algemene jaarvergadering, waarop Ide jaarstukken ter tafel kwamen. Bij de bestuursverkiezing werd de I-heer H. Damen in het bestuur ge- i kozen. De heer Berlo besprak op deze bijeenkomst de aspecten rond de 45-urige werkweek. STATIEDAG CONSTANTIA De handboogvereniging Constan- tia zal op dinsdag 31 januari haar jaarlijkse statiedag houden in de zaal van Gez. Elshout. JAARVERGADERING tennis club „de KLINKAERT" De tennisclub „de Klinkaert" zal op dinsdag 31 januari in hotel Royal 's avonds om 8 uur haar algemene jaarvergadering houden. Het O.L. Vrouwe Schuts in Els- i hout heeft voor zaterdag 4 en zon dag 5 februari a.s. in haar stamcafé Cor Klerks te Elshout een groot luchtbuks- en barakconcours geor ganiseerd. De deelname is vrij voor iedereen. Er zijn prima buksen aan wezig; ook eigen buksen mogen worden gebruikt. En natuurlijk zijn er ook vele waardevolle prijzen. BOERENGEZINSDAG DRUNEN-ELSHOUT Op donderdag 2 februari zal de N.C.B. Drunen-Elshout wederom 'n Boerengezinsdag houden. Deze dag zal beginnen met om 9 uur in beide parochiekerken een H. Mis. Om 10 uur is er in de grote zaal van de Hoge Braken 'n bijeenkomst, waar op de algemeen geestelijk adviseur van de N.C.B., kapelaan Merkx, een inleiding zal houden. Na de koffie tafel van 12.30 uur volgt in de mid dagbijeenkomst nog een spreekbeurt door Ir. Mathot van de C.A.V. over de Land- en Tuinbouw en de E.E.G. 's Avonds om 7 uur is er in de Hoge Braken nog een ontspanningsbijeen komst, waarop leden van de N.C.B. uit Drunen en Elshout, onder regie van Kees Spierings, een blijspel zul len opvoeren, getiteld „Als je maar geld hebt". CARNAVALSLIED 1961 Op de onlangs uitgeschreven prijs vraag voor het carnavalslied 1961 zijn diverse inzendingen binnenge komen. Door de Raad van Elf en de Hofkapel zijn deze week de prijs winnaars bekend gemaakt. De tekst, geschreven door de heer Timmer mans, Amalia v. Solmstraat, werd gekozen en deze won hiermede de eerste prijs; nr. 2 werd de heer J. Elshout, Jacob v. d. Meijdenstraat en nr. 3 de heer Leestermans, Hoge Schijf. De tekst zal deze week huis aan huis worden verspreid. CARNAVAL Behalve in de café's zal Carnaval in het parochiehuis weer op bijzondere wijze ge vierd worden. Groepen die ook in het paro chiehuis wensen op te treden moeten zich, vooral met het oog op het samenstellen van het program, spoedig opgeven bij Th. v. d. Aa. Een deskundige jury zal de verschil lende prestaties beoordelen. Alle deelne mers ontvangen een prijs. De hoogst ge classificeerde ontvangt de wisselbeker. ONGEVAL Bij het schaatsen kwam W. J. zodanig te vallen dat hij zijn arm brak. De dienst doende geneesheer liet hem naar het zie kenhuis te Waalwijk overbrengen. Na voor zien te zijn van een gipsverband, kon hij naar huis vervoerd worden. TAFELTENNIS Op de Brabantse tienkampen, die door Taxandria te Oisterwijk werd georganiseerd en waaraan twee leden van Smashers deel namen, wist M. Stevens de derde plaats te bezetten in de heren eerste klas. Sjef Dekkers werd 2e in de heren 3e klas. W Janssen die was aangezocht voor de jun.- tienkamp kon wegens een armbreuk opge lopen bij het schaatsen, niet aan de wed strijden deelnemen. STATIEDAG Zaterdag hield de kerkelijke fanfare haai statiedag. Wat in zeker 25 jaren niet is voorgekomen, overkwam de vereniging nu wel. De muzikale rondgang door het dorp kon wegens het slechte weer niet doorgaan. Omdat men toch even naar buiten wilde, werd ondanks de regen toch even naar de pastorie getrokken om de Z.E. heer Pastoor de gebruikelijke serenade te brengen. Des avonds waren de dames der leden en de ere leden met hun dames aanwezig. De verzor ging van een lekker hapje was bij mej. Klerks in goede handen. Voor een humo ristische en muzikale omlijsting zorgde het duo van Grinsven en van Venrooy uit Den Dungen. De Z.E. heer Pastoor met Kap. Raemakers waren ook enige tijd present. UITVOERING Voor een goed bezette zaal bracht de R.K. Kunstkring uit Valkenswaard voor de leden van Elshout Vooruit het zeer boeiende mysteriespel: Als de klok waarschuwt. Het stuk werd vlot gebracht en de aanwezigen hebben volop genoten. Jammer dat vele oudere leden van Elshout Vooruit door het slechte weer van een bezoek aan de zaal hebben afgezien. ONGEVAL Toen vrijdagavond de heer J. de W., Pas toor van Akenstraat, van zijn werk kwam op de bromfiets, kwam hij door de glad heid van de weg zo ernstig te vallen dat zijn schouder uit de kom ging. Medische hulp was noodzake1"'- J, - -i TT OM HET KAMPIOENSCHAP VAN GROOT-VLIJMEN Zaterdag 28 jan. werd de derde wed strijd om het kampioenschap van Groot- Vlijmen voortgezet op de binnenbanen van het Kruisbooggezelschap Rozenknopje, ge vestigd in café Peijnenborg-Boom. Er was weer volop spanning, want de voorsprong van Rozenjacht, 10 pt., werd door Onder linge Vriendschap Haarsteeg teruggebracht tot 5 pt., dus er is nog alles mogelijk. StandCorps A: 1 Rozenjacht Vlijmen 510 pt.; 2 Onderlinge Vriendschap Haar steeg 505 pt.; Corps B: 1 Rozenjacht Vlij men steeds aan de leiding; 2 Rozenknopje. Koningskruis: W'. v. Engelen nog steeds de leiding met 129 pt.. Persoonlijk kampioenschap: 1 K. v. d. Meijden 133 pt; 2 Sj. van Beijnen 133; 3 v. d. Dungen 131; 4 P. van Engelen 131; 5 W. van Engelen 129; 6 W. Koks 126; 7 J- van Beijnen 125; 8 A. van Engelen. Nog volop spanning. Personeel A: 1 P. van Engelen 25 pt.; 2 A. van den Dungen 24; 3 J. van Beijnen 24. Personeel B 1 A. van Vugt 24 pt.; 2 Sj. v- d. Wiel 23. Extra dagprijs klasse A: P. van Engelen; klasse B: Sj. v. d. Wiel. BILJART-WEDSTRIJD De Vlijmense Biljartvereniging NAO I speelde een uitwedstrijd tegen Altijd Cadre Den Bosch en wist deze te winnen met 6 2. Altijd Cadre I - NAO I: n Jansen (110) - L de Jong (110) 106 - 110 Mappen (80) - J de Gouw (90) 58 - 90 foppelen (80) -R de Laat (90) 54- 90 K Vehhuizen (75)-H de Gouw (80) 75 - 68 Hoogste serie Altijd Cadre H. Jansen 19, NAO L. de Jong 25 car. Programma van deze week 'asse G Libre: Kleine Hut-Poedelvrees; NAO-EBBC; OBK-Altijd Cadre. Klasse D I Libre: OBK 3 - Excelsior; H. van Brabant 3 - OBK 2 Klasse D II Libre: Kleine Hut 2 - Poe delvrees 2. Klase E Libre: NAO 2 - DVS 4. 25 JAAR HOOFD DER SCHOOL Woensdag a.s. 1 februari herdenkt de heer A. Loonen de dag dat hij 25 jaar ge leden alhier als hoofd van de R.K. jon gensschool werd aangesteld. Des morgens zal er op die dag om 9 uur een H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen, waarna in het patronaat de huldiging zal plaats hebben. Na de huldiging tractatie der kin deren. NIEUWE BOERENLEENBANK Het bestuur van de Boerenleenbank al hier heeft besloten over te gaan tot de bouw ener nieuwe boerenleenbank op de Vlied berg. Reeds op 6 febr. a.s. zal er aldaar een bijkantoor worden geopend. AFSCHEID PASTOOR Op 6 juni a.s. hoopt de Zeereerw. heer Becx, pastoor onzer parochie zijn 50-jarig priesterfeest te herdenken. Hij is dan 30 jaar pastoor in de parochie Nieuwkuijk ge weest. Het lag bij Z.E. in de bedoeling om in juni, na zijn 50-jarig priesterfeest als herder der parochie heen te gaan. Geheel onverwachts voor de parochianen maakte de pastoor zondag vanaf de kansel bekend dat hij vanaf heden als pastoor der parochie heen zal gaan. Hij bracht dank aan de parochianen voor al het goede dat hij gedurende 30 jaar van hen heeft gehad. Nieuwkuijk krijgt dus deze week een nieuwe pastoor. NIEUWS VAN DE IJSCLUB De vorst die vorige week dinsdag voor de tweede keer plotseling intrad en het beste deed verwachten dat de liefhebbers van de schaatssport nu eindelijk eens voor goed in actie konden komen, maakte ook nu weer op vrijdag plaats voor dooi, met als gevolg dat die illusies weer de bodem werden in geslagen. Toch maakten op woensdag en donderdag velen van de gelegenheid ge bruik om op de ondergelopen weilanden in de polder alhier, die in een fraaie ijsvlakte waren herschapen, een baantje te maken. Ook de hardrijders waren actief met het doel beslagen ten ijs te komen voor even tueel te houden wedstrijden. Ook de ijsclub stelde alles in het werk om het de schaat senrijders naar de zin te maken en zorgde er voor dat des avonds op het ijs verlichting aanwezig was, dit ten gerieve van hen die overdag verhinderd waren. Maar ook dit was van korte duur, want in de loop van vrijdagavond maakte de regen en de ont stane gladheid een einde aan het ijsfestijn. VIERING VAN CARNAVAL. De carnavalsdagen, ofwel de dagen van dwaze zotternij zijn weer in aantocht, op 12, 13 en 14 febr. a.s. zijn deze dagen bij uit- - .e': geschikt om eens echt dwaas te doen. Ook alhier zullen die dagen niet onopge merkt voorbij gaan. Besloten is dat er op zendag op twee plaatsen een gecostumeerd bal za! plaats hebben en in café M. Reuser io er cabaretmuziek. Op maandag- en dins dagavond zu'len weer groepswedstrijden worden gehouden, waaraan steeds verschil lende groepen deelnemen. Ook dit jaar is de deelname weer groot en naar bekend is zullen iedere avond negen groepen optre den. In ieder café zal een jurylid aanwezig zijn om het gebodene te beoordelen. Al met al beloven het weer enkele gezellige dagen te worden. JAARVERGADERING HARMONIE. In de grote zaal van café J. van Oyen hield de Kon. Harmonie St. Cecilia zendag na de Hoogmis haar jaarvergadering over het boekjaar 1960. Uit deze vergadering, die onder, leiding stond van de voorzitter de heer L. v. d. Plas, kwam vooral de eens gezindheid van de werkende leden tot uiting om ook in 1961 te trachten het korps op een nog hoger peil te brengen. Na met een hartelijk woord van welkom te hebben ge opend, waarbij de voorzitter zich speciaal richtte tot de beschermheer de E.A. heer burgemeester Hoefnagel van Groot-Vlijmen, herdacht de voorzitter allereerst op piëteit volle wijze de heer Johan van Halder, die in november j.l. op 72-jarige leeftijd het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. Spr. liet de grote verdiensten van de heer van Halder in het kort de revue passeren, waar uit bleek dat hij bijna een halve eeuw lid, waarvan vele jaren bestuurslid, van de har monie is geweest. Ook het directeurschap werd bij afwezigheid van de directeur vaak door hem waargenomen. Met het iri acht nemen van een ogenblik stilte werd zijn heengaan gezamenlijk herdacht. Verder wijdde spr. aandacht aan het be langrijke feit dat de harmonie in het afge lopen jaar in de Vaandelafdeling van de Ned. Federatie is terecht gekomen. Een succes dat niemand had durven verwachten, maar dat men dank zij eenparige samen werking heeft weten te bereiken. Omdat stilstaan achteruitgang betekent, vroeg de voorzitter aller medewerking voor de plan nen van directeur en bestuur, want naar hij mededeelde bestaat het voornemen om ook dit jaar weer op concours te gaan. Verder kwam ter tafel dat de directeur voorne mens is met St. Cecilia in 1962 deel te ne men aan het Wereldmuziekconcours te Kerkrade; de inschrijving heeft reeds plaats gehad en nu moet nog worden afgewacht of de inschrijving zal worden geaccepteerd. Hartelijk dankte de voorzitter de beide directeuren voor hun activiteit en de leden voor de getoonde ambitie, want naar het oordeel van de voorzitter zijn het in laatste instantie toch de leden die voor dit grote succes hebben gezorgd. Toen kreeg de secretaris de heer L. v. d. Heijden het woord, die allereerst de pre sentielijst en daarna de notulen van de vo rige vergadering voorlas, welke laatste on veranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag kwam vervolgens de grote activiteit van de harmonie tot uiting. Er hadden vier bestuursvergaderingen plaats, er werden 7 muzikale wandelingen gehouden, drie concerten gegeven en twee serenades gebracht, en ten bate van de kas werden vijf dansavonden georganiseerd. Vooral werd gememoreerd het grote suc ces te Kaatsheuvel, waarbij met 113 punten en lof der jury de Vaandelafdeling werd be reikt. Daarna deed de bibliothecaris dhr. J. v. d. Heijden voorlezing van de stand van zaken en de heer J. van Bijnen gaf een overzicht over het repetitiebezoek in 1960. Namens de kascommissie deelde de heer Th. van Bijnen mee dat boeken en beschei den keurig in orde waren bevonden en de chargeerde de secretaris voor het gevoerde beleid. Tot leden van de kascommissie wer den voor dit jaar benoemd W. v. Bijnen, J. v. d. Heijden en M. v. Heijst. Het verkrijgen van de nodige financiën vormt wel het grootste stuikelblok voor de harmonie; het bereiken van de Vaandelaf deling brengt grote financiële verplichtingen met zich mee en maatregelen zullen moeten worden genomen om hierin te voorzien. Dank bracht de voorzitter aan allen voor de steun die wordt ondervonden en hij sprak de hoop uit dat de gemeenschap zich eenparig achter de harmonie zal plaatsen. Ook bur gemeester Hoefnagel werd dank gebracht voor de financiële steun die van gemeen tewege wordt ontvangen. Naast de opbrengst uit de harmonietoto zullen nog diverse ac ties moeten worden ondernomen; als eerste actie staat het ophalen van oud papier op het programma en verschillende leden gaven zich op om zich met het ophalen te belas ten. Verder werd besloten om op zaterdag 4 febr. de jaarlijkse teerdag te houden, waarbij ook de dames zullen worden uitge nodigd. Tot slot sprak burgemeester Hoef nagel nog een opwekkend woord tot bestuur en leden, dankte allen voor de inspanning die tot het grote succes heeft geleid en zegde de volledige steun van de gemeente toe. Met de rondvraag waarvan maar wei nig gebruik werd gemaakt, sloot daarna de voorzitter met een woord van dank de ver gadering. UITWISSELINGSCONCERT Met twee touringcars van de firma Ki- vits uit Vlijmen maakte zondagavond de Kon. Harmonie St. Cecilia alhier de reis naar Hilvarenbeek om aldaar op uitnodi ging van de Kon. Harmonie Concordia een concert te verzorgen. Zoals wij in dit blad reeds uitvoerig hebben gemeld bracht Con cordia op zondag 8 jan. j.l. een bezoek aan Haarsteeg en verzorgde onder leiding van hun eminente dirigent de heer van Gooi uit Tilburg een hoogstaand concert. Direct wer den contacten gelegd om tot een tegenbe zoek te komen met als resultaat dat verle den zondag het tegenbezoek plaats had. Kennelijk hadden de inwoners van Hil varenbeek in de afgelopen twee weken mid dels hun muziekgezelschap kennis genomen van de kwaliteit van de Haarsteegse har monie, want in grote getale waren de Hil- varenbekers opgekomen om te luisteren naar het concert dat St. Cecilia aldaar in de grote zaal van hotel Concordia met me- dewetking van de aldaar bestaande harmo nie gaf. Zij zullen daarvan weliicht ook geen spijt hebben gehad, want St. Cecilia bracht onder leiding van de directeur de heer Sef Pijpers een zestal hoogstaande mu zieknummers ten gehore die onder doodse sii.te en met volle aandacht door de tjok volle zaal werden beluisterd en een dave rend applaus aan het einde van ieder num mer was wel een bewijs dat het aller in stemming had. Daarna was het de beurt aan Concordia, en onder leiding van de heer van Gooi werden eveneens zes muzieknum mers uitgevoerd. i Vooraf sprak de president van Concordia j de heer Smolders, een hartelijk welkomst woord tot de Haarsteegse muzikanten en aan het slot dankte de voorzitter van St. Cecilia, de heer v. d. Plas, bestuur en leden van Concordia voor de prettige ontvangrt en de ondervonden gastvrijheid. Als voorzitter van de Nederl. Federatie voor N.-Brabant sprak de burgemeester van Hilvarenbeek waarderende woorden tot de Haarsteegse muzikanten, feliciteerde het korps met het bereiken van de Vaandelaf deling en sprak de hoop uit dat St. Cecilia het onder leiding van de heer Sef Pijpers nog ver zou weten te brengen. Toen gingen de stoelen aan de kant en werd een band geformeerd dat zorgde voor dansmuziek en het ging er zo gezellig naar toe, dat de kleine uurtjes reeds waren ver streken voordat de terugreis werd aan vaard. AMATEURSAVOND De door de in café J. van Oyen geves tigde mannenzangvereniging verzorgde ama teursavond, die zondagavond j.l. in de grote zaal van genoemd café plaats had, is bui ten ieders verwachting een ongekend succes geworden. De publieke belangstelling voor dit evenement was alleen al van dien aard dat de grote zaal en de caféruimte de be zoekers* allen niet kon bevatten en velen teleurgesteld huiswaarts moesten keren. Dat lag ook wel enigszins in de lijn der ver wachtingen, want voor deze avond hadden verschillende bekende muzikale bands in geschreven, waarvan wij slechts noemen het huisorkest van de fam. Siegers uit Vlijmen, De Tophit-Matadors uit Drunen en de The River Strings uit Ammerzoden. Het optre den van deze bands en verder de verschil lende dilettanten werd met de grootste be langstelling tegemoet gezien. De avond werd geopend door de man- nenzangvereniging alhier, die onder leiding .van de heer Lambrechts uit Drunen enkele zangnummers ten gehore bracht. Medewer king verleenden verder het gemengd koor *en het dameskoor uit Elshout, die met hun optreden de avond de nodige luister wisten bij te zetten. Toen was het de beurt aan de deelnemers om op het podium te verschij nen en zij hebben zich geducht doen horen door middel van voordrachten, muziek, zang en declamatie, en hebben het de jury, die werd gevormd door de heren Th. v. d. Heijden alhier en de heer Boelen uit Dru nen, uiterst moeilijk gemaakt een juist oor deel te vellen over het gebodene. Vanzelf sprekend werd de uitslag met spanning te gemoet gezien en na bekendhaking bleek die als volgt te zijn: 1 Han en Marjan Ach ten Haarsteeg 49 pt.; 2 Jo v. d. Heijden Haarsteeg 47 pt.; 3 Ria van Beurden Haar steeg 44Vl pt.; 4 Chr. v. Wordragen Am merzoden 44 pt.; 5 Huisorkest fam. Sie gers Vlijmen 43'/^ pt.; 6 The River Strings Ammerzoden 43 pt.; 7 Rina Soeland en Ria Ketels Haarsteeg 40Vi pt.; 8 Tophit Mata dors Drunen 39 pt.; 9 Willy v. Bokhoven Haarsteeg 38'/k pt.; 10 M. v. Heijst Haar steeg 38 pt. Aan het slot van de avond bracht de voorzitter van de organiserende vereniging allen hartelijk dank die aan het welslagen van deze amateursavond hun me dewerking hadden verleend. - GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 3 fe bruari 1961, des nam. 7.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming commissie tot wering van schoolverzuim. 5. Goedkeuring begroting 1961 der Ge meentelijke Instelling voor Maatschappelij ke Zorg. 6. Vaststelling gemeentebegroting voor het dienstjaar 1961. 7. Vaststelling bedrag ex artikel 55bis der Lager-Onderwijswet 1920 voor 1961. 8. Vaststelling bedrag bedoeld in arti kel 101, 5e lid, der Lager-Onderwijswet 1920 voor 1961 t.b.v. de bijzondere ulo school alhier. 9. Aanschaffing leer- en hulpmiddelen t.b.v. de openbare lagere school. 10. Subsidiëring Vereniging voor R.K. Gezinsvoogdij en Patronage te 's-Bosch. 11. Subsidiëring Prov. N.-Brab. Ver. Het Groene Kruis t.b.v. het Medisch Op voedkundig Bureau. 12. Verbetering Poolsestraat. 13. Doortrekking Burgemeester Meijer- straat. 14. Aanleg trottoir in de Margriet straat, Irenestraat én Marijkestraat. 15. Aanbrengen beplanting langs nieuw aangelegde woonstraten. 16. Aanschaffing automatische telefoon installatie. 17. Aanschaffing foto-kopieer-apparaat. 18. Overname en verbetering muziek- kiosk te Capelle. 19. Wijziging gemeente-begroting voor de dienstjaren 1960 en 1961. 20. Mededelingen. 21. Rondvraag. 22. Sluiting. GIFT VOOR DORPSHUIS De vier grote plaatselijke coöperatieve verenigingen, t.w. de Coöp. Zuivelfabriek, de Coöp. Landbouw-aankoopvereniging en de twee Ccöp Boerenleenbanken hebben ge zamenlijk een bedrag van f 5000 geschon ken aan het bestuur Stichting Dorpshuis Sprang-Capelle. Door deze gift is thans reeds een bedrag van f 13.756.76 beschik baar. Het stichtingsbestuur is zeer verheugd dat er zo'n prachtige bijdrage uit de parti culiere sector is gekomen en dat er zo'n prettig aandoende medewerking is uit alle lagen der bevolking om dit zeer urgente dorpshuis te verwezenlijken. PLOTSELING STERFGEVAL J.l. zaterdagmorgen overleed plotseling de 53-jarige A. v. d. Mast, wonende in de Wilhelminastraat. Als tragische bijzonder heid moet wórden vermeld dat zijn echtge note juist die dag jarig was. CROQUETTEN-ACTIE. De j.l. zaterdag ten bate van de jeugdbe weging der Geref. Kerk gehouden croquet- ten-actie heeft ruim f 300. - opgebracht. Een 1600-tal croquetten die vooraf voor 't merendeel in bestelling waren opgenomen, werden door de leden der jeugdverenigingen warm thuisbezorgd. NUTS-AVOND De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen depart. De Langstraat, zal op 2 februari a.s. een Nutsavond houden in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart alhier. Lode van Gent zal er een lezing houden over het onderwerp Met de camera door de binnenlanden van Kongo, met kleuren- projectie. Lode van Gent, die ieder jaar en kele maanden in Kongo verblijft, vertelt over zijn belevenissen tijdens zijn laatste reis in de zomer van 1960. Met het oog op de plaats gehad hebbende gebeurtenissen in de Kongo, is dit onderwerp thans zeer ac tueel Wij kunnen daarom eenieder aanra den deze lezing bij te wonen. Aanvang 8 u. LEDENVERGADERING De muziekvereniging Kunst na Arbeid hield j.l. donderdagavond haar algemene le denvergadering. Na een kort openings woord van de voorzitter de heer Kerst, wer den de notulen der vorige alg. ledenverg. gelezen. Vervolgens verkreeg de penningm. gelegenheid tot het uitbrengen van zijn fi- nanciëel verslag over 1960. Dit verslag gaf geen aanleiding tot het maken van opmer-

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5