waaLwijkse en lAnqstRAAtse cour An t ELKE DAG KAATSHEUVEL HOOF OP ONTSPANNING WASPIK BURGEMEESTER VAN ERP STELT ZINVOLLE TRADITIE IN Heksenketel Kongo A. W. F. Wooning f AFWEZIG P. VAN ROOIJ VRIJDAG 3 FEBRUARI 1961 84e JAARGANG No. 10 tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwükse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" In zijn eerste ontmoeting met de pers heeft de nieuwe president der V.S., Kennedy, meegedëeld dat twee Amerikaanse vliegers door de Sowjet- Unie zijn vrijgelaten. Zij zijn intus- sen reeds in hun vaderland aangeko men en door de president persoonlijk begroet. Het betreft hier twee over levenden van een toestel, dat in het hoge noorden aan de grens der Sow- jet-wateren is neergeschoten, hoewel de V.S. betwisten, dat het vliegtuig ooit boven een sowjetzee heeft gevlo gen. De vliegers zijn ook niet in de Sowjet-Unie van spionage beschul digd, zoals de piloot Powers, die in mei verleden jaar is neergeschoten boven de Oeral. Moskou had de twee mannen veel eerder kunnen vrijlaten, maar heeft kennelijk gewacht, gezien de ruzie met Eisenhower, totdat dit „ge schenk" kon worden aangeboden aan de nieuwe president. Deze heeft zich verheugd getoond over het opruimen van een hinderpaal, om weer tot nor male diplomatieke contacten te ko men. Van een topconferentie is voorlo pig geen sprake. Maar niet uitge sloten wordt, dat indien Chroesjtsjow dit voorjaar weer een zitting zou bij wonen van de algemene vergadering der V.N. in New-York, hij zal ken nis maken met Kennedey. Tot de te kenen van ontspanning rekent men ook het feit, dat Kennedy een blijven de overeenkomst over het staken van kernproeven nader bestudeert. En dat hij ook de verhouding tot China aan een onderzoek onderwerpt, hoewel op dit terrein wel niet veel zal verande ren, althans voorlopig niet. Onder-onsje Zoals altijd zijn er in west-Europa stemmen opgegaan, die de vrees te kennen geven, dat de Amerikanen en Russen in een onder-onsje tot bepaal de resultaten zouden komen, waarin dan west-Europa niet zou worden ge kend. Die angst lijkt ongegrond. Nim mer hebben de Amerikanen eenzijdi ge concessies gedaan aan Moskou. Eerder hebben de Britten zich be klaagd over een te harde houding van de V.S. Er kan voor Washington geen sprake van zijn, dat het west-Europa zou opofferen aan Russische expan siedrang. In dat geval zouden de V.S. als grote mogendheid ophouden te bestaan en zou niemand in de wereld Kongo. zijn er momentén waarop uw lichaam behoefte heeft aan een extra dosis energie. De opwekkende en ver kwikkende eigenschappen van King pepermunt vol doen aan die behoefte: u voelt u weer fit en fris. De natuurzuivere I meer rekening met hen houden. Voor de veiligheid van Amerika zijn de Europese bondgenoten even onont beerlijk als omgekeerd. Toch is het in het belang van Europa, als de twee grootste mogendheden minder vijan dig tegenover elkaar staan. Een oor log tussen hen zou zeker en mis schien wel in de eerste plaats worden uitgevochten in Europa, dat er het meest de dupe van zou zijn. Dus is het wel goed als Kennedy en Chroesjtsjow eens praten. Aan de an dere kant moet men daarvan niet te veel verwachten op allerlei terrei nen en in andere werelddelen gaat zogenaamde „vreedzame coëxisten tie het zonder oorlog naast en met elkaar leven, gepaard met felle con currentie op economisch en propa gandistisch gebied. Een van die terreinen waarop gro te mogendheden elkaar ontmoeten is Kongo. De stand van zakei is nu on geveer deze. Deze Amerikanen steu nen de V.N. van Hammarskjöld om de eenheid van Kongo te handhaven. Maar dat schijnt al een overwonnen standpunt, want die eenheid bestaat al lang niet meer. Het internationale politieleger verliest trouwens binnen kort 5000 van de 20.000 man troe pen die door Ghana, de Verenigde Arabische Republiek en Indonesië worden teruggetrokken. Deze landen - en andere Afro-Oziatische staten - weigeren langer Kasavoeboe te ondersteunen, al is die dan door de algemene vergadering der V.N. er kend als wettige president. In werke lijkheid heeft hij door de gevangen neming van de premier Loemoemba een deel van Kongo tegen zich in het harnas gejaagd. Dit deel, voornamelijk bestaande uit het oostelijke gebied, wordt ge steund door de Ver. Arabische Repu bliek, en de Egyptenaren helpen de aanhangers van Loemoemba kenne lijk aan wapens, die zij op hun beurt weer krijgen van het sowjetblok. In het westen regeert Kasavoeboe nog - o.a. in de hoofdstad Leopold- stad - met generaal Moboetoe, die niet erg populair is. En in het zuiden, in Katanga, heeft Tsjombe de macht. De Belgen staan achter Tsjombe en hebben hem veroorloofd, een vreem delingenlegioen te vormen. Honder den avontuurlijke lieden uit allerlei landen zijn in Katanga aangekomen om voör Tsjombe te vechten, en het schijnen rauwe knapen te zijn, die zelfs Tsjombe moeilijkheden bezor gen. Franse bezorgdheid De Fransen juichen toe, dat de Bel gen zich handhaven in Katanga. Zelf proberen zij hun invloed uit te brei den in Leopoldstad, enigszins ten koste der Amerikanen. De zaak is namelijk, dat in het westen, het ge bied van de Neder-Kongo, altijd nei gingen hebben bestaan zich aan te sluiten bij het vroegere Franse Kon go, dat aan de overzijde ligt van de rivier, en waarvan de hoofdstad Brazzaville is. De ex-Franse Kongo is nog erg trouw aan het moederland. En als het er de gewezen Belgische Neder-Kongo bij kon krijgen, zou het geheel een omvangrijke staat vor men, waarvan de Fransen hopen, dat zij er veel invloed in zullen hebben. Toen Kasavoeboe, die uit dit ge bied afkomstig is, een jaar geleden in Brussel was om met de Belgen te praten over onafhankelijkheid, is hij al uitgenodigd naar Parijs te komen. Toen al wensten de Fransen hem over te halen, met Frans Kongo in zee te gaan. De Belgen waren daar toen tegen. Maar als zij zelf nu Ka- tanga onder hun hoede kunnen hou den, de rijkste mijnprovincie, dan zouden zij de Fransen wel het westen gunnen. Samen kunnen zij dan po gen, de aanhangers van Loemoemba uit het oosten te verdrijven. Of dit zou kunnen zonder Amerikaanse hulp, is een grote vraag, want zij stuiten op Afro-Aziatische en Sow- jet-agenten. Wat er intussen moet terechtko men van de V.N., die de eenheid des lands moesten handhaven, is een raadsel. Zij hebben de handen vol om vluchtende Europeanen en zwarte vij anden van Loemoemba uit het oosten te beschermen, en slagen daarin niet eens. Roeanda republiek Ten oosten van Kongo ligt het voogdij-gebied Roeanda-Oerroendi. Het was vóór de eerste wereldoorlog Duits, en is sindsdien Belgisch ge worden. Maar het stond eerst onder controle van de Volkenbond en nu van de V.N. De Belgische voogden moeten het onafhankelijkheid verle nen. In Roeanda, een der twee delen van het voogdijgebied, is nu de re publiek uitgeroepen, natuurlijk met goedvinden van de Belgen. Dit was bedoeld om een vorst af te zetten, die pro-Loemoemba is en als anti-Bel gisch geldt. Hij komt voort uit een van ouds overheersende stam, die niet de meerderheid heeft. Tegeirdie stam hebben de Belgen de voorheen onder worpen meerderheid gemobiliseerd, welke pro-Belgisch is. Zo hopen de Belgen - die al sinds 1959 de staat van beleg hebben moe ten instellen om gevechten tussen de stammen het hoofd te bieden - zich te handhaven. Of dit gelukt is een vraag. De voorheen onderworpen stammen bedienen zich van de Bel gen, om zich te ontdoen van vroegere gehate heersers. Worden zij zelf over heersend, dan kunnen zij op hun beurt de Belgen moeilijkheden genoeg be zorgen. De Santa Maria De Belgen en Fransen in Kongo zijn ontevreden over onvoldoende steun van de zijde der Amerikanen. In het gesprek, dat De Gaulle dit weekeinde heeft gehad met de Britse premier MacMillan, moet hij er bij de Engelsman op hebben aangedron gen in deze niet de zijde te kiezen van Washinton. Nog ontevredener is Portugal. Na dat het passagierschip de Santa Ma ria is buitgemaakt door tegenstanders van de Portugese regering, heeft de ze laatste aan Amerikanen en Engel sen gevraagd, hun sterke vloot in te zetten om het schip te achterhalen. De reactie daarop was nogal flauw. In Engeland en de V.S. was men ge neigd, het geval meer te beschouwen als een binenlandse aangelegenheid, en er in de eerste plaats op bedacht, de passagiers er af te halen. Maan dag lag het schip voor de kust van Brazilië en het wilde zijn pasagiers wel kwijt. Het wachtte op de ambts aanvaarding van de nieuwe president, Quadros, die de rebellen goed gezind heette te zijn. Is dat zo, dan dreigt een conflict tussen de gewezen Por tugese kolonie Brazilië en het oude moederland. (Nadruk verboden) Alle sektoren van het maatschappelijk leven hebben behoefte aan goed opgeleide mensen die in staat zijn verantwoordelijk heid te dragen en die eerbied hebben voor de persoon en het belang van de ander. Het gehele beleid van de regering is daarom ge richt op een maatschappelijke en bestuur lijke orde die de mens in staat stelt zich zo goed mogelijk te ontplooien." Met deze pas sage uit de troonrede besloot burgemeester Van Erp zijn nieuwjaarsrede, uitgesproken in de vergadering van woensdag 1.1. eindi gend met de woorden: „Moge Gods zegen ons streven naar dit doel in het komende jaar vergezellen". Aan het jaaroverzicht van 1960 ontlenen wij het volgende Bevolking 1 januari 1960 bedroeg het aantal inwo ners 1835 mannen en 1743 vrouwen, totaal 3578. Geboren in 1960 47 jongens en 35 meisjes is 82 (in 1959 was dit 84); overle den 11 mannen en 19 vrouwen is 30 (33); gevestigd 83 mannen en 105 vrouwen is 188 (151). Hierin zijn opgenomen 52 personen van 17 schippersgezinnen liggende in de Oude Maas. Vertrokken 67 mannen en 73 vrouwen is 140 (148). Een vestigingsover schot derhalve van 16 mannen en 32 vrou wen is 48 (in 1959 was dit negatief aantal 65. Derhalve is de totale bevolkingstoename 52 mannen en 48 vrouwen in totaal dus 100, waardoor het inwonertal momenteel is te ramen op 3678. Politie. In het afgelopen jaar is 1 diefstal ge pleegd bij nacht waarvan de dader bekend is en 1 waarvan de dader niet bekend is; 1 rijwiel werd ontvreemd, terwijl nog 4 an dere diefstallen werden gepleegd. Geval len van openbare dronkenschap 2. Totaal aantal misdrijven 15, totaal aantal overtre dingen 309, ongevallen met letsel ten gevol ge hebben de .8, overige verkeersongeluk ken 21, voorgeleiding 1, misdrijven door personen beneden 18 jaar 1, ten uitvoer gelegde vonnissen 10, uitgereikte gerech telijke stukken 33. Deze cijfers aldus bur gemeester van Erp geven geen aanleiding tot grote verontrusting. Brandweer. De brandweer moest 2 maal uitrukken voor uitslaande branden, waar- I van de brand in de Benedenkerkstraat toen 3 boerderijen in de as werden gelegd niet gauw uit ons geheugen zal zijn. Spreker bracht dank aa nhet brandweerkorps voor haar optreden. Door het gereedkomen van de nieuwe motorspuit, de aankoop van de nieuwe kazerne en het verkrijgen van kre dieten voor een trekker-manschappenwagen en nieuwe uniformen was 1960 voor de brandweer een belangrijk jaar. Gas. Op 31 december 1959 waren 336 van de 545 aansluitbare percelen aangeslo ten, dit is 61,6 (landsgemiddelde 60 35 percelen werden in de loop van het jaar nog aangesloten. Totaal dus nu 371. Bouwaktiviteit en woningvoorraad. Er werden 55 bouwvergunningen aange vraagd waarvan er 44 zijn verleend. 15 ver zoeken tot onbewoonbaarverklaring werden ingediend, 5 huizen werden gesloopt en 5 ontruimd. Gereedgekomen woningen: woningwet woningen 7, premiewoningen 28, vrije sek- tor 2, woningverbetering 11, boerderij 1, gebouwen voor handel en industrie 6, tuin- derskassen 3 (totale waarde f 42.300. - schuren en dergelijke 20. Nog werden op aanvrage vergunningen verleend voor 2 wo ningwetwoningen, 2 premiewoningen, 3 wo ningen uit het Terlingenfonds, 3 in de vrije sektor, 1 meisjesschool, 2 boerderijen en 1 gebouw voor handel en industrie. Deze cij fers doen ons voor de toekomst het beste verwachten. Voor 60 woningzoekenden bie den zij echter nog onvoldoende mogelijkhe den. In dit geval 60 zijn begrepen 25 aspi rant huwelijken en 15 gezinnen wonende in een onbewoonbaarverklaarde woning; 35 gezinnen hebben dringend grotere woon ruimte nodig. Met een enkel woord sprak de burge meester in dit verband over de moeilijkhe den die zich gaan voordoen met betrekking tot de hoge huurprijs van woningwetwonin gen. We zullen moeten bewerkstelligen dat huurders met een redelijk inkomen de duur dere woningen gaan betrekken om zo de goedkopere vrij te maken voor de minder draagkrachtigen. Openbare werken. Het jaarverslag van de technische dienst maakt onder meer melding van de tot stand- koming der Margrietlaan en Marijkelaan en de verbetering van de Vrouwkensvaartse- ctraat, de Carmelietenstraat en de Juliana- straat. Ook de uitbreidingsplannen kregen de nodige aandacht. Voorts werd een begin gemaakt met verwezenlijking van riolerings plan en trottoirplan. Vleeskeuringsdienst. Er hadden in het afgelopen jaar 179 be- drijfsslachtingen plaats van runderen, 579 van varkens en 15 van kalveren. De huis slachtingen liepen terug met 50, de bedrijfs- slachtingen van runderen met 16, terwijl de bedrijfsslachtingen van varkens steeg met 77. Onderwijs en sport. Met betrekking tot het onderwijs sprak de voorzitter zijn voldoening uit over bet feit dat de nieuwe meisjesschool zijn vol tooiing nadert. Omtrent de toewijzing van de vergunning voor het bouwen van een nieuwe jongensschool schijnen de berichten hoopgevend al is niet uitgesloten dat een eventuele bouw in fasen zal moeten geschie den. In 1960 kwam nog een korfbalveld tot stand voor de meisjesport terwijl B. en W. een volgende vergadering een beperkt voor stel hopen te doen voor de aanleg van een voetbalveld aan de Parallelweg. Ten aan zien van de maatschappelijke zorg is de hoop gewettigd dat Waspik binnenkort in de vakature van een maatschappelijk werk ster zal kunnen voorzien. Uitbreiding en industrialisatie. Bij Ged. Staten zijn enkele wijzigingen van uitbreidingsplannen in behandeling. Om de belangstelling voor nieuwbouw op te kunnen vangen hoopt het gemeentebestuur spoedig tot aankoop van gronden over te kunnen gaan. Met het kerkbestuur werd in deze overeenstemming bereikt. Het afge werkte programma naar industrialisatie is niet bijzonder spektaculair maar toch mo gen wij ons gelukkig prijzen met enige trots te kunnen vaststellen dat toch een en ander werd gerealiseerd. De vestigingen van een lederwarenfabriek, een schoenfabriek, een kunstmeststoffenfabriek en de Amsterdam- sche Bank maakten 1960 tot een bijzondei jaar. Wij moeten daaraan de stimulans ont lenen voort te gaan op deze weg. Bij vesti ging van industrie op het platteland kan de ondernemer rekenen op een goed type werk nemer. Zijn afkomst uit een agrarische ge meente is duidelijk merkbaar door zijn duld- zaamheid, zelfstandigheid en zijn opvat tingen omtrent de verhouding direkteur - werknemer. Zijn rechtstreeks of in tweede of derde generatie afstammen van de boe renstand geeft hem diverse gunstige eigen schappen boven de stadsarbeider. Een om standigheid waarop wij een beroep kunnen doen als verruiming van werkgelegenheid zich voordoet. Voorts wees burgemeester Van Erp er op dat een dorpsgemeenschap levende elementen genoeg heeft en dat haar type samenleving nog moeilijkheden te over heeft om te kunnen geloven in de eigenheid van het dorp. Hij noemde het moderne ge dragspatroon dat verstedelijking veronder stelt dan ook een verkeerd uitgangspunt tn wees er op dat het voor velen het beste zou zijn op het platteland te blijven. Kom daar nu eens omin Waspik. Geïnspireerd door een artikel in de pers van Jan Goderie en een redaktionele aan vulling daarop in de Echo van het Zuiden, nodigde burgemeester Van Erp de pers uit met de heren raadsleden een heildronk uit te brengen op de goede gang van zaken in Waspik en tevens op de goede relatie met de pers. Uit het betreffende krantenknipsel citeerde de burgemeester „Ik begon zo'n zestig jaar geleden in de eerste periode van persverslagen van open bare raadsvergaderingen ten platte lande en toen kwam men heel dikwijls zeer onaange name ontmoetingen tegen vooral met bur gemeesters die er volstrekt niet op gesteld waren dat er een verslag in de krant kwam van de raadszittingen, waar het onder de dekmantel van hun gezag zo genoeglijk, huislijk, nu eens vredig en dan weer niet vredig toeging. Maar aan een der verga deringen hebben wij altijd een prettige her innering bewaard. Het was in een der kleinst gemeenten dezer streek, waar de gemeenteraadsvergaderingen begonnen des ochtends om 10 uur. Daar werd de verslag gever door de voorzitter uitgenodigd mede plaats te nemen met de vroede vaderen aan de groene tafel. De veldwachter was steeds ter plaatse en voor de bespreking der be langen begon vroeg de voorzitter waar de veldwachter een vorige maal de fles geest rijk vocht had gehaald, om dan ditmaal een andere ingezetene de penning te gunnen. Zo gezegd zo gedaan en na korte spanne tijds zat Uw verslaggever met de raadsleden aan de tafel, zij om de belangen der ge meente en schrijver dezes om zijn reporters- werk te verrichten, een en ander besproeid met een enkel hartversterkertje. Kom daar nu eens om! Die goede jaren zijn histo risch". Ik wil dit, aldus burgemeester Van Erp, traditie maken na de Nieuwjaarsrede en zeggen: Kom daar nu eens om, dat is in Waspik historie. Hierna volgde een korte afhandeling van de weinig omvattende agenda. Een voorstel tot verhoging van de presentiegelden voor raadsvergaderingen en commissievergade ringen, een voorstel tot wijziging van de verordening regelende de vergoeding van het personeel der brandweer en tot slot een voorstel tot onteigening van gronden gele gen in het uitbreidingsplan. De heer van den Broek zei het in hoge mate te betreuren dat de trekker-manschap penwagen van de brandweer zo lang op zich laat wachten. De laatste afspraak, antwoord de de burgemeester, is dat de wagen op 1 april klaar zal zijn. Inderdaad zijn wij in de overmaat van goeder trouw teleur ge steld. Ik zelf alsook de commandant hebben ons zeer veel moeite getroost het tempo bij de bouw van de wagen op te voeren. Tot slot bracht de heer van den Broek namens de raad dank aan de burgemees ter voor diens jaarverslag. Hij wenste de voorzitter en diens gezin het beste toe in 1961 en stelde: Wij hebben de kiel gelegd voor vele plannen. Ik hoop dat er hard aan zal worden gewerkt en dat wij ons daarbij allen van onze verantwoordelijkheid bewust zullen zijn. UITVOERING BALLETGROEP PAROCHIE ST. JOZEF Op woensdag 8 februari a.s. zal de balletgroep van de parochie St. Jozef een uitvoering geven in de Apollozaal. Aan deze uitvoering zal medewerking worden verleend door de beroepsklasse van -de ballet school „Pirouet" te Tilburg, o.l.v. Greet de Cock. De voorstelling vangt aan om 8 uur. Des middags om 3 uur zal een kindervoorstelling worden gegeven, eveneens in de zaal van Apollo. Voor de entreeprijzen zie de af fiches. AUTO-ONGEVAL Maandagmiddag vloog 'n zo goed als nieuwe Ford-Taunus, komende uit de richting Tilburg, even vóór het restaurant „de Efteling" uit de bocht en belandde via het naastge legen rijwielpadin een naastgelegen sloot. De wagen werd daarbij prak tisch geheel vernield. Het mag een wonder worden genoemd dat de be stuurder en enig inzittende van het voertuig, de 39-jarige heer H. Kops uit Waalwijk, slechts zeer lichte verwondingen opliep aan hoofd en been, zodat hij zich op eigen gele genheid naar huis kon begeven. SCOOTER GESLIPT Dinsdagmorgen omstreeks 7 uur is de heer Blij levens uit Rijen, be drijfsleider van een schoenfabriek te Kaatsheuvel, op de weg Kaats heuvel naar Dongen, ter hoogte van café „de Dreef" van L. Groenen- daal, met z'n scooter in de bocht ge slipt. De scooter schampte daarbij langs een paar home», waarna de berijder tegen het wegdek smakte. Voorbijgangers, die het slachtoffer in bewusteloze toestand aantroffen, brachten hem naar genoemd café over, waar een dokter uit Sprang- Capelle de eerste hulp verleende. De heer B. bleek er ernstig aan toe te zijn. Vermoedelijk heeft hij een zware hersenschudding, schouder breuk en gekneusde ribben opgelo pen. Nog steeds bewusteloos, werd hij naar het ziekenhuis te Breda ge transporteerd. De scooter bleek slechts betrekkelijk lichte averij te hebben opgelopen. TANDARTS T van 4 februari tot 19 februari. Spoedgevallen worden waar- Z genomen door collegae van z Sprang-Capelle en Waalwijk. AUTOCLUB „KAATSHEUVEL" Na een rustperiode van ruim drie maanden, gaat de autoclub „Kaats heuvel" de wedstrijden om 't club- en gastenkampioenschap weer voort zetten. Zondag 5 februari a.s. wordt de tweede kaartleesrit verreden, die is uitgezet door de heer Ad van Oversteeg. Deze rit wordt geen spe ciale kaartleesrit, maar een combi natie van strip- en kaartlezen. Start en finish vinden weer plaats bij ho tel Euphonia, waar de eerste deel nemer om half twee wordt losgela ten. Vanaf 1 uur is er nog gelegen heid tot inschrijving. De totale lengte van de rit be draagt circa 50 km. Er moet gereden worden met een gemiddelde van 36 kilometer en volgens het bekend nationaal sportreglement. De deel nemers dienen voorzien te zijn van een A.N.W.B.-kaart van Noordbra bant, westblad, schaal 1 100.000 en vervolgens een meetlatje en pot lood. BENOEMD Onze plaatsgenote, mej. C. Vloe mans, tot dusver werkzaam ten kan tore van het gemeentelijk gasbe drijf, is met ingang van 1 februari te werk gesteld op de afdeling per soneelszaken der gemeente Tilburg. CARNAVAL IN AANTOCHT Nog ruim een week, en dan zal weer het startschot vallen voor het jaarlijkse feest der zotternij, carna val. In sommige steden en dorpen, ook in kleinere dorpsgemeenschap pen, zijn de Raden van Elf gefor meerd, Prins zus of zo benoemd en geïnstalleerd, worden de laatste voorbereidingen getroffen voor de gebruikelijke optochten die variëren van overweldigend tot zeer beschei den, zijn de costumes weer voor de dag gehaald en nagezien of door 'n andere creatie vervangen. Vooral de optochten, hoe primitief van opzet en bescheiden van om vang dan ook, vormen een duidelij ke aanwijzing dat er in de betref - EEN BRIL volgens het voorschrift van uw oogarts; EEN MONTUUR uit een keuze van honder den; EEN BEDIENING a la minute DESKUNDIG en VERTROUWD; dat biedt Uw opticiën Gasthuisstr. 44, Kaatsheuvel V fende gemeenschappen een geest van saamhorigheid aanwezig is, die de betrokkenen in staat stelt deze carnavalsdagen in eigen omgeving zodanig te beleven, dat het 'n feest is voor iedereen. Wat echter ook in verschillende omliggende plaatsen op dit laatste terrein in het klein is begonnen en geleidelijk aan is uitgegroeid tot 'n belevenis, waaraan door jong en oud wordt meegedaan, schijnt voor Kaatsheuvel nog steeds niet moge lijk te zijn. Of denkt men hier, dat zoiets meteen in het groot moet worden aangepakt om kans van sla gen te hebben en dat het anders geen zin heeft? Om het tegendeel te bewijzen zouden we dan maar meteen als voorbeeld willen aan halen de vorig jaar gehouden kin deroptocht bij gelegenheid van het bevrijdingsfeest. Wie heeft hiervan niet genoten? Laat men met de jeugd beginnen in buurten of stra ten en het zal zichzelf ontwikkelen. Wie na een afwezigheid van b.v. 15 jaren met het carnaval in de Kaats- heuvelse danszalen geconfronteerd wordt, kan zijn ogen niet geloven en zou dit vermoedelijk nooit voor mo gelijk hebben gehouden. Dit is ook niet ineens gebeurd, maar heeft zich

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 13