Echo van het Zuiden 'Gemeenteraad Waalwijk DRUNEN n Uit da Langstraat WITTER DAN DE WITSTE HAAN SUNIL WAST STRALEND WIT Sprang-Capelle f iM/J C.N.V. FAMILIE-AVOND maandag tellingen Agenda en pre-advlezen Haarsteeg Vlijmen Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus min der! U en honderdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte haan verliest het van uw stralend witte wasl Cf\ Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld Sprang IIU 20 FEBRUARI 1961 84e JAARGANG No. 15 optionele flanneljlf: i"e ruiter;, fantasies dijk warme, e kwaliteit i wasbaar, rtimentitij essins. Voc; rokken, inderjurkje-: „.„re vergadering van de raad °P JUente Waalwijk op donder- 23 februari a.s. om half 8 ten ijjnieentehuize. Punten van behandeling: Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 26 januari 1961. Ingekomen stukken. a Van de Ged. Staten; b.' Controleverslagen rekenplich- tigen. Voorstel tot wijziging der alge- mene politieverordening. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het aan brengen van een geluidsinstal latie aan 't gemeentelijk zwem- c Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aan koop van warmtemeters ten be hoeve van de flatwoningen aan het Hertog Janpark 6 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van een riolering in de Altena- 7 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor verbete ring van een gedeelte van de Hoefsteeg. 8, Voorstel tot vaststelling van straatnamen. 9 Voorstel tot vaststelling van het overschot op de vergoeding als bedoeld in art. 55bis der lager onderwijswet 1920 en art. 34 van het besluit b.l.o. 1941, voor het jaar 1961. K) Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding als bedoeld in art. 75, vierde lid, der kleuteronderwijswet, voor 't jaar 1961. 11, Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor afbouw van het sportpark „Olympia". 12, Voorstel tot aankoop van 't pand Markt 3 van de fa. H. Speet. lf 13. Voorstel tot aankoop van een stukje grond aan de Kruisstraat. 14, Voorstel tot aankoop van grond in het partieel uitbreidingsplan „Bloemenoord". 115, Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Vondelstraat aan J. Stienstra. 16. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van industrieterrein aan de El- zenweg aan P. M. Bakkers. 11. Voorstel tot verweer in rechten tegen een op de gemeente inge stelde rechtsvordering. 18, Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door b. en w. kasgeld kan wor den opgenomen in de maanden maart t/m mei 1961. 15. Voorstel tot het verlenen van machtiging aan b. en w. inzake het uitzetten van kasgeld gedu- I rende het jaar 1961. 20. Wijziging begroting. Wijziging- algemene politie verordening. De bepalingen van art. 122 der al gemene politieverordening, inhou dende de verplichting van hotel- en logementhouders tot het inleveren bij de gemeentepolitie van een op gave van de namen, enz. van de genen aan wie nachtverblijf is ver leend, blijken in de praktijk niet tot het gewenste resultaat te leiden. Met name is het tijdstip van inleve ring (vóór 10 uur voormiddags) te laat, zodat het doel der controle (vergelijking met het opsporingsre gister en de mogelijkheid om aan houdingen te doen) zelden kan wor den bereikt. B. en w. stellen voor, het genoem de artikel zodanig te wijzigen, dat het voorschrift praktische waarde krijgt en voldoet aan de behoeften der gewijzigde tijdsomstandigheden. Aanleg geluidsinstallatie in zweminrichting „Het Hoefsven". De riante zweminrichting „Het Hoefsven" mag zich in een massale belangstelling verheugen. Een gevolg hiervan is, dat op top dagen van het bedienend personeel de grootste zorgzaamheid wordt ver eist en dat slechts met uiterste krachtsinspanning de organisatie in de hand kan worden gehouden. Ook de in het jaar 1959 georgani seerde internationale zwemfestivi- teiten hebben aangetoond, dat de outillage van de zweminrichting nog met compleet is. Met het oog hierop, heeft het col lege van b. en w. zich beraden om trent de mogelijkheden, om door toe passing van technische hulpmidde len merin verbetering te brengen. Bedoeld wordt hier met name de aanleg van een geluidsinstalatie. Boor middel van een dergelijke installatie kunnen immers aanwij zingen worden gegeven aan bezoe- Aankoop van warmtemeters t.b.v. 48 flatwoningen in het Hertog Janpark. Door een aantal bewoners van de flatwoningen, gelegen in het Hertog Janpark, is verzocht te willen over gaan tot aanschaffing en plaatsing van zgn. warmtemeters in hun wo ningen, welke ten doel hebben het registreren van de aan elke woning via de centrale verwarmingsinstal latie toegevoerde hoeveelheid warm te, uitgedrukt in calorieën. De be woners motiveren hun verzoek door er op te wijzen, dat zij momenteel bij de huidige verdeling van de zgn. variabele verwarmingskosten geen belang hebben bij het betrachten van zuinigheid, omdat deze kosten gelijkelijk over alle bewoners wor den omgeslagen. Bij het toepassen van warmtemeters kan de kosten verdeling plaats vinden aan de hand van de gerigistreerde warmte-afgif- te, hetgeen uiteraard een juister uitgangspunt vormt. Ongetwijfeld zal het gebruik van warmtemeters een efficiënter gebruik van de toe gevoerde warmte bevorderen, een factor welke kostenverlagend zal werken. De kosten, verbonden aan 't aan schaffen en monteren van de be doelde meters voor de 48 flatwonin gen in het Hertog Janpark, zullen een bedrag belopen van 3.895. De totale jaarlijkse lasten zijn te ramen op 872.zijnde 1.55 per woning per maand, welk bedrag zal worden beschouwd als een onder deel van de variabele kosten. Riolering Altenaweg. Nu het rioleringsstelsel van de ge meente zijn voltooiing nadert, moet nog een riool worden aangelegd in de Altenaweg. Deze weg, zijnde een ten noorden van de Langstraatweg gelegen parallelweg, loopt van de Laageindse Stoep tot aan de Zomer- dijkweg. Bedoelde riolering krijgt de func tie de lozing van het overstortwater van het stamriool op de haven. Verbetering Hoefsteeg. Bij besluit van 30 december 1958 werd medewerking verleend voor een verbouwing en uitbreiding met een 6e leslokaal van de Mariaschool aan de Loeffstraat. Na goedkeuring van het bouwplan en de bijbehoren de begroting, werd door de raad voor dit werk een krediet beschik baar gesteld. Per suppletoire begroting zal nog een kleine verhoging van het kre diet worden voorgesteld, nodig ge bleken na de inmiddels gehouden aanbesteding. Daarna zal zo spoedig mogelijk met de uitvoering van 't werk wor den aangevangen. De ingang van de school zal ko men aan de Hoefsteeg, zulks omdat het vóór de school gelegen klooster is verkocht. In de Hoefsteeg is tot nu toe slechts een zeer smalle be strating van klinkers aangebracht en dit slechts zover de school reikt, of nooduitgang van de school. Deze namelijk tot de daar aanwezige zij- bestrating dient thans verbreed te worden en verlengd, namelijk tot het einde van de nieuwe speelplaats. Tevens is het nodig een gedeelte van de Loint te rioleren, gelegen ten zuiden van de school. Door deze verbeteringen zal de situering van de school, welke school na de verbouwing aan zeer redelijke eisen zal voldoen, even eens zeer behoorlijk zijn. De kosten van bestrating en rio lering zullen belopen ƒ8.910.in begrepen de kosten van de dienst gemeentewerken. Afbouw sportpark „Olympia". Omdat het in verband met het te kort aan arbeidskrachten niet meer mogelijk is dergelijke projecten in D.A.C.W.-verband uitgevoerd te krijgen, hebben b. en w. zich tot de Nederlandse Heide-maatschappij te Tilburg gewend, met het verzoek, een begroting van kosten te willen opmaken voor de afbouw van het sportpark „Olympia", uit te voeren., als vrij werk. Deze afbouw omvat de uitvoering van diverse werkzaamheden in het zuidelijk gedeelte van genoemd sportpark. De kosten hiervan zijn begroot op 18.850.—. B. en w. stellen voor het terzake benodigde krediet tot een bedrag van 18.850.beschikbaar te wil len stellen. Aankoop onroerend goed van mevrouw M. A. Speet-Ploegmakers. In het kader van de plannen met betrekking tot de sanering van het centrum, hebben b. en w. onder handeld over de aankoop door de gemeente van 't winkelpand Markt 3, eigendom van mevr. M. A. Speet- Ploegmakers te Oss. Dit pand is bestemd om te wor den afgebroken voor de aanleg van de op het schetsplan geprojecteerde doorbraak vanaf de Markt vóór langs de r.k. kerk naar de Wilhel- minastraat. Betrokkene is voornemens om in het gesaneerde gebied rondom de r.k. kerk een nieuw winkelpand te bouwen. Er is overeenstemming in zake de prijs van genoemd pand. Verkoop bouwterrein aan J. SH. H. Stienstra. De heer J. H. H. Stienstra, make laar te Rosmalen, heeft verzocht om hem een tweetal bouwterreinen te verkopen, gelegen aan de oostzijde van de Vondelstraat. Betrokkene is voornemens om op elk van deze terreinen een vijftal middenstandswoningen te bouwen in de vrije sector. De bouwterreinen hebben teza men een oppervlakte van ongeveer 2977 m2. De prijs is in de desbetref fende exploitatie-opzet bepaald op 10.per m2, zodat de koopsom bedraagt 29.770. kerkhof, waarmee reeds een begin is ge maakt. De opbrengst was ruim f 1400; een mooi bedrag waar hartelijk dank voor werd gebracht in ale H. Missen. COLLECTE JEUGDZORG De collecte voor Jeugdzorg, juist voor de carnavalsdagen, is ook een succes geworden. Ruim f 400 werd bijeen gebracht, wat een mooi bedrag genoemd mag worden, waar voor allen die hebben bijgedragen hartelijk dank. PASTOOR HEESAKKERS X* Pastoor Heesakkers uit Vlijmen, die zon dag zijn 12V^-jarig jubileum als pastoor te Vlijmen zou vieren, is vrijdag in het zieken huis te Den Bosch opgenomen. In verband hiermee ging de receptie die zondagmiddag in de meisjesschool zou worden gehouden niet door. BILJART-PROGRAMMA voor deze week als volgt Klasse C Libre: NAO 1-Tivoli I; OBK Kkste^üT Libre, OBK 2 - Schuttershof 2; Arendje-OBK 3. Klasse D 2 Libre: VOG I- PoedeIvrees2. Klasse E Libre: NAO 2 - Luk Raak 3. UITREIKEN PRIJZEN VAN CARNAVAL kers en personeel, kunnen oproepen n mededelingen worden gedaan en an op daarvoor geschikte en ge- 'gende momenten muziek ten ge lore worden gebracht. kosten van aanleg van 'n der- fa sok' comPlete> installatie zullen 7i,ii bedragen. Voor dit bedrag t=i i-Jworc'en gemonteerd een zes- wi luidsprekers, te plaatsen op het nnid n' a*s ziJn(ie het centrale i ^an de zweminrichting, een l i microfoons en knijpcontact stiJL bassins, één microfoon op barim ln. Paviljoen en één in 't ziilw ersverblijf> in dit verblijf pan p vooris nog worden geplaatst en OQW ,al versterkers, een radio thppii- nvP i^nwisselaar met disco- v., Voorts is voor grondwerk ten behoeve van de aanleg van de no- 1. - V «n ut; nog een bedrag van 300 le knat trekken, zodat de tota- kosten zullen bedragen 4.525.—. AFSCHEID EN INSTALLATIE DEKEN-PASTOOR A.s. zaterdag 25 februari zullende parochianen van Drunen in de ge legenheid worden gesteld afscheid te nemen van Deken Rooij ackers, die in verband met zijn benoeming tot Vicaris-generaal Drunen gaat verlaten. Daartoe zal een afscheids receptie worden gehouden in de Hoge Braken op zaterdagmorgen van 11 tot 12.30 uur. Vooraf zal op een speciale bijeen komst in de Hoge Braken om 10 uur aan Deken Rooij ackers 'n geschenk worden aangeboden, waarmee de parochianen van Drunen hun dank baarheid willen tonen. De installa tie van de nieuwe Deken-Pastoor Werner zal plaats vinden op zondag 5 maart des middags om 5 uur. De ze datum werd bepaald tijdens een bezoek, dat de nieuwe Deken-Pas toor zaterdag j.l. aan Drunen bracht. OOST-PRIESTERHULP Deze week zal in Drunen de vijf jaarlijkse actie worden gehouden voor Oost-Priesterhulp. Deze actie wordt in Drunen verzorgd door de r.k. Boerinnenbond, in samenwer king met de R.K.J.B. Zij zullen deze week geld en andere middelen in zamelen voor Oost-Priesterhulp. In de Hoge Braken zal a.s. donderdag avond nog een film worden ver toond over het werk van Oost-Pries- terhulp, terwijl op het Raadhuis plein tevens een wagen van Oost- Priesterhulp te bezichtigen zal zijn. HERWONNEN LEVENSKRACHT KJV.V. Voor de katholieke arbeidersvrou wen sprak deze week de heer Asch- man van Herwonnen Levenskracht. Op deze avond werd er een film vertoond van de rheuma-bestrijding, terwijl na de pauze een speelfilm werd gedraaid, getiteld: Om het le ven van een kind. Onder de pauze werd een loterij gehouden, waarvan de opbrengst 32.was, bestemd voor Herwonnen Levenskracht. Het grote succes van de avond was wel dat 20 nieuwe donateurs konden worden ingeschreven en dat twee nieuwe medewerksters werden ge vonden. JAARVERGADERING S.H.J. De gymnastiekvereniging S.H.J. (400 leden) hield zondag haar alge mene jaarvergadering, waarop de jaarstukken op tafel kwamen. Het jaar 1960 was voor S.H.J. een be langrijk jaar, want toen werd n.l. het 50-jarig bestaan gevierd, terwijl tevens begonnen werd met de ver bouwing en uitbreiding van de gym nastiekzaal. Een verbouwing, die overigens zeer dringend was. De verbouwing van de grote zaal is mo menteel gereed, maar er moet nog worden gewacht op de verbouwing van de bijgebouwen. De voorzitter, de heer Roozen, had alle hoop dat dit nog dit jaar gereed zou komen. De belangstelling voor de gymnas- tieksport is, blijkens het ledental van 400, in Drunen zeer groot. SHJ heeft diverse afdelingen en onlangs werden deze nog uitgebreid met een afdeling gehuwde dames en een af deling kleuters. In 't bestuur kwam op deze vergadering geen wijziging, doch werd uitgebreid met een con tactman voor de afdeling atlethiek, n.l. de heer C. v. Drunen. Ondanks het feit dat men in verband met verbouwing zich moet behelpen, is de sterrsning onder de leden zeer goed en worden de oefenavonden druk bezocht. TAFELTENNIS De tafeltennisclub T.T.V.D. heeft deze week weer enkele goede resul taten geboekt; de uitslagen zijn: dames 2e klas Cor du BuyTTVD heren 2e klas TTVD—KAT heren 4e klas TTVD 3—Victoria 5 TTVD—RTV Zaterdag 18 febr. werden in café Jos Ge vers, Meliestraat alhier, de prijzen uitge reikt van de carnaval, van de groepenwed- strijd van dinsdagavond en de extra prijzen, zoals bekers en luxe prijzen van de carna valsoptocht en groepenwedstrijden. Ruim 8 uur was de Raad van Elf, Prins Hupino en gevolg, alle groepen en nog vele belangstellenden in café Gevers present, om het slot te maken van de carnaval 1961. De voorzitter van de Raad van Elf heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder Prins Hupino, gevolg en groepen en ver dere belangstellenden. Op de eerste plaats bracht hij hartelijk dank aan de Prins Hu pino de elfde voor de wijze waarop hij de carnaval geleid heeft. Spreker noemde hem Hupino de geweldige en overhandigde na mens de Raad van Elf een prachtige beker als aandenken en 'hoopt in 1962 weer zijn volle medewerking te geven; dit werd met een gul applaus beloond. Hupino dankte hiervoor hartelijk, dit is mij overvallen; hij beschouwde het als een eer om met zuike mensen in zee te gaan. Hij hoopte in 1962 zijn medewerking te verwezenlijken, maar hoopte vroeger te be ginnen, want nu waren de voorbereidingen te kort. Hij dankte alle groepleiders en de groepen voor de prettige samenwerking en ook de Hofkapel de expersiestekers en hoop te ook op hun medewerking. Hierna werden de prijzen uitgereikt van dinsdagavond; alle groepsleiders ontvingen ieder nog een extra prijs in de vorm van een fles wijn, worst en een half pond koffie. Hiervoor dankten de groepsleiders hartelijk, vooral de heer v. Beurden, die voor deze extra prijzen had gezorgd. Ook werd niet vergeten de groep die dins dagavond ter opluistering mee deed. De groep van de Wolput, onder leiding van P. Engel; een prachtige fruitmand was zijn be loning; tevens werd P. Engel nog dank ge bracht van de carnavalsschlagers, die door groot en klein door heel Vlijmen werd ge zongen. P. Engel bracht hiervoor hartelijk dank en gaf ook zijn volle medewerking voor 1962. Beker Locomotief voor de le prijs dins dagavond de Maliejannen; de groepsleider van de Mallejannen dankte en de jeugdige prins van deze groep sprak zijn carnavals- rede van dinsdagavond, wat veel bijval oogste. Van de groep die de laatste prijs had, Krek Gemaekt, 4 grote worsten, verder een gesloten enveloppe van M. v. d. Wiel, nog een enveloppe van M. v. d. Wiel voor de laagste punten bij de avonden; lest best was hier wel op zijn plaats, want ook nog een beker geschonken door Jos Gevers was voor Krek Gemaekt. De parels van carnaval ontvingen een be ker voor de eerste prijs op maandagavond van v. Reurmonde en ook voor de hoogste punten van beide avonden. De Spartabeker was voor de Parels van carnaval; de Tob- bers ontvingen een beker voor de 5e prijs op maandag van foto Faessen, ook de Lijmers een beker voor de 5e prijs dinsdagavond. Voor de eerste prijs op zondag ontving groep Jos Bruurmijn nog een beker. Verder werd bekend gemaakt de uitslag van de puzzle van Piet van Oyen, welke het gekste jaar was van carnaval van 1923 tot 1961. Deze extra prijs werd gewonnen door C. de Gouw, met het jaar 1961, hoe men het draait het blijft 1961. Hiermede was men aan het eind van de carnaval 1961, met de hoop tot weerziens in 1962. Hierna gingen de groepen naar café van Beijnen om zich nog eens te horen, want op een bandrecorder waren alle groepen op genomen. Ook was er gelegenheid in café 't Centrum, A. Peijnenburg-Boom, de film van de carnaval te zien; hiervoor was even eens ongekende belangstelling. Koks en F. v. d. Brandt werden bij accla matie herbenoemd; bij een gehouden stem ming werd laatstgenoemde aangewezen om namens de afd. de landelijke vergadering en de viering van het gouden bestaansfeest van de bond bij te wonen. Aan het slot van de vergadering hield de districtsbestuurder de heer van Berlo een spreekbeurt, met als onderwerp: De noden in de wereld. Het zou te ver voeren hier alles weer te geven wat spreker over dit onderwerp ter sprake bracht. Hij behan delde in hoofdzaak de actie „Wij en Zij", die door de landelijke KAB is ingezet, ten doel hebbende een grote som geld bijeen te brengen om de ergste nood in de onder ontwikkelde gebieden enigszins te kunnen lenigen. Met voorbeelden toonde spr. aan hoe schrijnend het leed is onder de bevol king in deze landen en liet duidelijk uitko men dat het een christenplicht is van de Westerse landen om te redden wat daar nog te redden valt, temeer nog omdat het com munisme daar steeds meer invloed krijgt. Hij spoorde dan ook alle stands- en vak organisaties aan deze actie van de KAB volledig en naar ieders vermogen te steunen. Namens de leden dankte de voorzitter de spreker voor zijn uiteenzetting en spoorde aan de actie die door de KAB ter plaatse zal worden georganiseerd, mede te helpen slagen. Met de rondvraag kwam het einde van deze korte jaarvergadering. Feestelijk gedeelte. Het 15-jarig bestaan bestond dan uit een feestelijk gedeelte met als hoogtepunt hul-, diging van vier jubilarissen, n.l. twee leden die vanaf de oprichting onafgebroken lid zijn en twee leden die reeds \2Vi jaar lid van de afdeling waren. Na eén aangeboden tractatie had dan allereerst de huldiging van de jubilarissen plaats, die werd geleid door de secretaris van de afdeling de heer F. v. d. Brandt. Eerst werden de leden die vanaf de oprichting lid zijn, n.l. de heren A. Timmermans en M. Siegers, letterlijk en figuurlijk in de bloemen gezet. Hartelijk werden deze jubilarissen door de secretaris toegesproken; hij dankte hen voor alles wat zijn in de voorbije 15 jaar voor de afd. heb ben gedaan en liet verder duidelijk uitko men dat zij als mede-oprichters en werkers van het eerste uur de grote pioniers zijn ge weest, die de afdeling mede hebben opge bouwd en de sociale gedachte dermate heb ben uitgedragen dat velen hen in hun stre ven om te komen tot het bevorderen en in standhouden van een goed geordende en goed geleide maatschappij hebben nage volgd. Als blijk van waardering bood spr. namens de afd. beide jubilarissen een'klein aandenken aan. Aan de echtgenoten werden bloemen geoffreerd. De leden W. Koks en H. Treuren, die 12'/2 jaar lid zijn, werden eveneens in de huldiging betrokken en toe gesproken. Met een persoonlijk woord richt te spr. zich tot jubilaris W. Koks, die reeds jaren deel van het bestuur uitmaakt en zich bij de ledenwervingsactie een bekwaam propagandist heeft getoond. Aan beide ju bilarissen werd eveneens een cadeau aange boden en de dames ontvingen een boeket bloemen. Namens de jubilarissen dankte de heer Timmermans het bestuur voor de ge brachte hulde en voor de aangeboden ca deaus. Nadat namens de KAB de heer J. Zeeuwen nog het woord had gevoerd, werd de avond verder in gezellig samenzijn door gebracht. 2—8 10—0 7—3 0—10 NOVEEN VOOR BOYS-SPELER VAN ESDONK De rechtsbuiten van het 2e elftal, van Esdonk, die deze competitie enkele wed strijden in het eerste elftal mee speelde, ligt in het ziekenhuis te Den Bosch, waar hij is voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. Zijn toestand is ernstig. Zondagavond heeft men een begin gemaakt met een Noveen. Laten we hopen dat deze sympathieke spe ler van de Boys spoedig mag herstellen, om de Boys-kleuren spoedig weer te verdedi gen. COLLECTE VERFRAAIING KERKHOF Dezer dagen werd een huis aan huis actie gehouden voor de verfraaiing van het 15-JARIG BESTAAN VAN DE FABRIEKSARBEIDERSBOND ST. WILLIBRORDUS. Bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan hield de afdeling Haarsteeg van boven staande bond zaterdagavond in café J. Sie gers in het bijzijn van een groot aantal le den een jaar-, propaganda- annex feest- vergadering. Aanwezig waren verder de distr.bestuurder de heer van Berlo uit Den Bosch, de oud-voorzitter de heer Th. de Vaan en het bestuur van de KAB en de KAV. Allen werden bij de opening door de voorzitter van de afdeling de heer M. van Bladel harrtelijk welkom geheten, die al len verder een prettige avond toewenste. Omdat de jaarvergadering zo kort mogelijk werd gehouden, verkreeg hierna direct de secretaris de heer F. v. d. Brandt 't woord, die na de notulen het jaarverslag uitbracht, waaruit kwam vast te staan dat 1960 voor de afdeling een uitstekend jaar is geweest, waarin het ledental steeg. Melding werd ge maakt van het feit dat de bond dit jaar 50 jaar bestaat, welk belafigrijk feit op 4 en 5 sept. a.s. gelijk met de grote landelijke ver gadering feestelijk zal worden gevierd. Er is verleden jaar een jubileumcommissie ge vormd, die het hoofdbestuur een cadeau wil doen bezorgeir in de vorm van duizenden nieuwe leden, met het doel de bond nog sterker te maken, zodat hij de belangen van de arbeiders nog beter zal kunnen beharti gen. Evenals alle 471 afdelingen van de bond heeft ook het bestuur alhier medewer king aan deze actie verleend, met als gevolg dat het ledental in een jaar is gestegen van 41 tot 60. Een verblijdend resultaat dat een belofte inhoudt voor de toekomst. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. Voor het keu rig verzorgd jaar- en financieel verslag wer den secr. en penn. door de voorzitter dank gebracht De aftredende bestuursleden W. sum SUN 57 2k 2508 BRAND Veestapel kwam in vlammen om. Zondagmorgen omstreeks kwart voor zes werden de bewoners van ons dorp uit de slaap opgeschrikt door het loeien van de brandweersirene. De buren, de heer en me vrouw Bos, gewej(>. door het knetteren van het vuur, ontdekten dat de nieuwe landbou- wersschuur van de landbouwer J. Kuijsten, Kerkstr. alhier, reeds in lichter laaie stond. Terwijl mevr. B. de familie Kuijsten wekte, alarmeerde dhr. B. de brandweer, die spoe dig ter plaatse was en met de bestrijding van het vuur begon. Burgemeester van Prooijen en de rijks politie waren eveneens spoedig ter plaatse. Met veel moeite konden nog twee stuks vee uit de stal gered worden; het vuur was echter reeds zo hevig dat het onmogelijk was verder nog iets te redden, zodat bijna de gehele veestapel in de vlammen om kwam twee paarden, een 13-tal prima melkkoeien en enkele stuks kleinvee, teza men een aanzienlijk kapitaal vertegenwoor digende, vonden de dood in de vlammen. De brandweer kon het vuur blussen; het smeulende hooi moest echter uiteen gehaald en verwijderd worden, waarmede de brand weer, bijgestaan door een aantal helpers, de hele zondag bezet waren. De kadavers wer den door een drietal wagens van de con- structordienst te Son opgehaald. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog volkomen in het duister; naar wij vernemen dekt verzekering slechts gedeelte lijk de ennorme schade. Als tragische bijzon derheid zij vermeld, dat landbouwer Kuijs ten voor 14 jaar op dezelfde plaats, ook op zondag, door een brandramp werd getrof fen. In de zaal van de Chr. Volksbond alhier werd j.l. zaterdagavond vanwege de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle de jaarlijkse CNV-familie-avond gehouden, waarin als spreker optrad de heer C. Braspenning, districts-bestuurder van de Chr. Bedrijfs groepen Centrale, uit Waalwijk, terwijl door de Werkende Jeugd uit Oud-Beijerland het toneelspel 't Sloofje werd opgevoerd. De zaal was goed bezet, toen de heer W. Kammenga, voorzitter van de Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle, de samenkomst opende. Na Schriftlezing en gebed heette de voorzitter de aanwezige leden en hunne dames hartelijk welkom en speciaal de spre ker en de dames en heren van de Werken de Jeugd uit Oud-Beijerland. Christen zijn in de welvaart. De heer C. Braspenning verkreeg hierna het woord, die sprak over het onderwerp: Christen zijn in de welvaart. Spr. begon ech ter met een speciaal woord tot de vrouwen. Het C.N.V. heeft n.l. een Vrouwenhond op gericht en het bestuur van de Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle wil trachten hier een afdeling van deze bond op te richten. Spreker spoorde daarom de vrouwen aan zich voor dit werk te geven en hij hoopte dat de pogingen om tot oprichting van een afdeling te komen zullen slagen. Tot zijn onderwerp komende zegt de heer

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5