WAALWIJK WASPIK KAATSHEUVEL HENK VAN DER GRIFT WERELDSCHAATSKAMPIOEN GEMEENTE WASPIK Krachtsport Capelle VERBOD AARDAPPELTEELT Raamsdonksveer Drukkerij van Boxtel Braspenning dat het moeilijk is om in deze tijd van welvaart christen te zijn. Wij moe ten dankbaar zijn dat we welvaart hebben, maar we moeten begrijpen dat dit verant woordelijkheid van ons allen vraagt, want het is moeilijker om welvaart te verdelen dan armoede. De Chr. Vakbeweging heeft de taak te werken voor een rechtvaardige ver deling van de welvaart, naar de normen van Gods Woord, de normen van recht en ge rechtigheid. Als het goed gaat*in een bedrijf, moet daarvan ook de werker profiteren, maar het is moeilijk dié koek te verdelen en ook de Overheid heeft het daar moeilijk mee, want wanneer drie miljoen arbeiders tegelijk 10 pet. meer loon krijgen, betekent dit dat de consumptie sterk stijgt en dat heeft o.m. tot gevolg dat wij niet meer op de buitenlandse markt zouden komen. Bij loonsverhoging mag ook geen prijsstijging optreden waardoor de loonsverhoging weer teniet gedaan zou worden. Daarom zijn er ook andere middelen om in de welvaart te delen dan loonsverhoging, zegt spr., b.v. be- drijfspensioen naast de A.O.W., spaarrege lingen enz. Christen zijn in de welvaart betekent ook dat wij een offer over hebben voor hen die "in de wereld in nood verkeren; er is zo ont zettend veel nood en armoede in de wereld. Spr. wijst nog op het sociale fonds Draagt Elkanders Lasten, dat de leden van de Chr. Vakbeweging op verschillende manieren helpt en in 1959 f 550.000.- uitkeerde. Het is een zegen dat wij over welvaart mogen spreken, zegt de heer Braspenning, maar dat legt op de arbeiders ook een grote verantwoordelijkheid, die God van hen vraagt, en tot. die verantwoordelijkheid be hoort ook het zó werken dat de welvaart be houden blijft; bij arbeidsverkorting zó wer ken dat de productie niet daalt. Als wij zo met elkander ook bouwen aan het C.N.V., zullen wij straks ook daarvan de vruchten weer plukken. Met de opwekking tot mede werking aan de doorwerking van de begin selen van het C.N.V. besloot de heer Bras penning zijn met vuur uitgesproken en aan dachtig gevolgd betoog. De voorzitter dankte de spreker en noem de het een verheugend feit dat de C.B.B. de beschikking heeft over zulk een spreker. 'T SLOOFJE. De Afdeling Werkende Jeugd van het C.N.V. uit Oud-Beijerland gaf hierna de opvoering van het toneelspel in drie be drijven van Ys. Vissel,,'t Sloofje", een 6pannend spel, waarin vooral de hoofdrollen van Jan Maron, scheepsbouwer, door de heer J. Hagen en Maaike Boelsma, dienst meisje ('t Sloofje), door mej. T. Hagen, op zeer treffende en verdienstelijke wijze wer den vertolkt. Beiden wisten hun wel bijzon der zware en lange rol, met zoveel gevoel en op zo echt menselijke, ongekunstelde wij ze te brengen, dat de zaal met spannende aandacht het verloop van de geschiedenis volgde. Het stuk handelt over een jonge man die als emigrant naar Amerika trok om daar een bestaan op te bouwen, waarin hij bijzonder wel slaagde, met de bedoeling, zijn aanstaande, een molenaarsdochter, zo spbedig mogelijk als zijn vrouw te laten overkomen. De knecht van de molenaar, een sluwe bedrieger, Ties Roeks (H. Gouds waard) lichtte met Hendrik Bleu (M. Grousz) de molenaar op en bracht hem tot armoede; maar beducht voor de gevolgen van de daad die Ties met zijn vrouw samen beraamde, kwamen zij van kwaad tot erger en brachten tenslote op een sluwe manier de molenaar om het leven, -maar wisten de schuld daarvan op zijn eigen dochter te werpen, die als moordenares van haar va der 12 jaar in de gevangenis doorbracht. De verloofde van het arme meisje kon ech ter niet geloven aan de schuld van zijn aan staande en komt in het land terug om deze zaak opnieuw eens grondig te onderzoeken. Het tweede bedrijf laat iets zien van de wij ze waarop hij daarbij te werk gaat en het derde bedrijf brengt de ontknoping, waarbij de ware daders worden ontmaskerd en het meisje tot eerherstel komt. Het is een van het begin tot het einde bijzonder spannend stuk, waarbij de rollen van de vrouw van de molenaar door mej. L. Hagen, dokter Freda (E. Groenewoud) en de tante van Jan Maron (mevr. Grousz- Dorst) zich zeer goed bij de hoofdpersonen aansloten en dikwijls uitstekend spel te zien gaven. Er schuilen zeer goede krachten on der dit jeugdige gezelschap; er waren mo menten van ontroerend en hoogstaand spel, die aan een amateursgezelschap wel zeer hoge eisen stelden. Al met al mogen we zeggen dat de Werkende Jeugd de zaal een avond van uitstekende kwaliteit ontspanning geboden heeft, waarvoor het publiek het ge zelschap dat ook met een hartelijke en ver diende ovatie dankte. Voorzitter Kammenga sprak een kort dankwoord en bood de speelsters en spelers een kleine attentie aan. De heer C. Braspenning ging in dankge bed voor, waarna de bijeenkomst werd ge sloten. De aan de uitgang gehouden collec te voor het fonds D.E.L. bracht f 32.35 op. In de pauze werd aan de aanwezigen koffie met koek rondgediend. Het was weer een geslaagde C.N.V.-fa- milie-avond! WAALWIJK KREEG GROOTSTEEDS WARENHUIS BENOEMING ARMBESTUUR De heer J. Thijssen te Baardwijk is benoemd tot lid van het r.k. Arm bestuur in de parochie St. Clemens. ST. JANSKERK Vandaag wordt een begin gemaakt met de werkzaamheden in de kerk van St. Jan. Het priesterkoor wordt uitgebreid en er komt een vaste al taartafel tussen beide preekstoelen. In verband met deze werkzaamhe den, die met Palmzondag voltooid moeten zijn, worden deze week de H.H. ^Missen in de kapel van de eer waarde zusters gehouden. GOUDEN DIENSTJUBILEUM Op zaterdag 18 maart a.s. zal de heer P. Voogd te Waalwijk de dag herdenken waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de Lederfabriek Gragtmans Wiesman alhier. 1 R.K. BOND VAN BEJAARDEN Op donderdag 2 maart a.s. houdt de R.K. Bond van Bejaarden haar jaarvergadering des middags om 3 uur in het Parkpaviljoen. GESLAAGDE JEUGAVONDEN IN ANTONIUSPAROCHIE De jeugdavonden, die op zaterdag en zondagavond in de zaal De Lin deboom in de Antoniusparochie ge houden werden en behoorlijk bezet te zalen trokken, mogen goed ge slaagd genoemd worden. De zanggroep o.l.v. de heer Fr. Wiïmont deed zijn best en bracht diverse aardige nummertjes ten ge hore, zowel voor als na de pauze. Enkele vlotte nummertjes werden tevens gebracht op het accordeon door Jeanne Adriaanse en Betsie Kroot, waarmee ze veel succes oogst ten. De balletgroep o.l.v. mevrouw Vasseur (Drunen) en mej. v. Hel- voirt bleek sinds vorig jaar heel wat bijgeleerd te hebben en bracht en kele geslaagde balletjes, zoals de Russische dans, een Engelse Volks dans en o.a. nog een Boerinnendans. Mevr. Vösseur gaf nog een solodans ten beste. Na de pauze werd door de meisjes toneelgroep, o.l.v. mevr. Trimbach, het stuk „Liefde per televisie" ge speeld, hetwelk hun bizonder vlot afging, waarna de zanggroep „de vrolijke noot" nog enkele liederen ten afscheid zond. Alles bijeen zijn het twee gezellige en goed geslaag de avonden geworden, die 't jeugd werk in de Antoniusparochie wel zullen stimuleren. Hoewel bovengenoemde groepen, niet zonder succes, optraden, viel 't ons op dat diverse andere jeugdver enigingen, met name o.a. de georga niseerde verenigingen, in 't geheel niet aan bod kwamen. O.i. is de be doeling van een jeugdavond om de ouders te tonen, wat er zo al op 't gebied van het jeugdwerk in de pa rochie gedaan wordt en natuurlijk ook om de kas te spekken. Als wij nog aan de avonden, welke vorig jaar werden georganiseerd, terug denken, welke wel bizonder ge slaagd mogen genoemd worden en waarbij o.a. de Pius XII-groep en kele nummertjes verzorgde, dan moet ons van het hart, dat wij geen totaalindruk kregen wat er op dit gebied voor alle jeugd zoal gedaan wordt. Wij hopen maar, dat de vol gende keer, de gehele jeugd van de Antonius-parochie z'n beste beentje voorzet, en niet een deel daarvan. AANRIJDING Op het kruispunt Parallelweg Wilhelminastraat kwamen 'n BBA- bus, bestuurd door P. F. uit Terheij- den, en een personenauto, bestuurd door J. B. alhier, met elkaar in bot sing, doordat eerstgenoemde geen voorrang verleende aan de van rechts komende B. De bus werd licht, de personenauto zwaar be schadigd. Ook een lantaarnpaal, waarmee de personenauto in aanra king kwam, werd beschadigd. De echtgenote van de heer B. liep een gebroken rechterarm op. JEUGD IN ACTIE Vier jeugdige insluipers in de leef tijd van 912 jaar, hebben zich toe gang weten te verschaffen tot het gymnastieklokaal van de St. The- resiaschool. Zij braken enkele kas ten open en verbrandden enkele boeken, terwijl ze zich verder onle dig hielden met het verontreinigen van het lokaal. De ouders van de 9- jarige H. H„ de 11-jarige B. v. S„ en de 12-jarigen C. S. en F. v. B., allen wonende te Waalwijk, zijn van het gebeurde in kennis gesteld. AGENDA maandag en dinsdag MUSIS SACRUM 8 uur; „Met één voet in de hel", 18 jaar. LUXOR 8 uur: „Hongkong Affair", 14 jaar. woensdag KANTINE TIMTUR 8 uur: Repeti tie Waalwij ks Orkest. DE TWEE KOLOMMEN 8 uur: Al gemene jaarvergadering der lieder tafel „Oefening en Vermaak". donderdag GEMEENTEHUIS 7.30 uur: Open bare raadsvergadering. zondag DE TWEE KOLOMMEN 12 uur: Repetitie mannenkoor „Oefening en Vermaak". GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: shawl; portemonnee; rozenkrans; bril; vulpenset; combi natietang; babyschoentje; kinder- bril; plastic pop; damesmantel. Verloren: vulpenset; herenpols horloge; gouden kinderringetje; por temonnee m. inh.; damesarmband horloge; handschoenen; gymnastiek schoen; zwart rozenkranszakje met inhoud; step; jongensjasje; vuilnis emmer; damesring. Ad. van de Wiel van de Waalwijkse Kracht- sportvereniging voor de derde achtereen volgende maal Kampioen van Nederland. Het is nog slechts enkele weken geleden dat een lid van de Waalwijkse Krachtsport vereniging, A. Heesters, in de 2e klasse zwaar-middengewicht het kampioenschap van Nederland op zijn naam bracht. Nu is het weer een ander lid dezer jonge energie ke krachtsportvereniging die de kleuren van zijn club heeft hooggehouden en de naam van Waalwijk in geheel Nederland weer meer bekendheid op sportgebied heeft ge geven, n.l. Ad. v. d. Wiel, die het j.l. za terdag in Tegelen bestond om voor de der de achtereenvolgende maal in de klassee extra vedergewicht het kampioenschap van Nederland te behalen. Een unieke prestatie van deze Waalwijkse athleet, die thans 28 jaar oud is en sinds 4 mei 1958 lid van de Waalwijkse Krachtsportvereniging. Ad v. d. Wiel maakte reeds in 1958 zijn debuut, toen hij deelnam aan de kampioen schappen van Zuid-Nederland 2e klasse, waar hij 3e werd. Reeds in hetzelfde jaar werd hij kampioen van Nederland Body- Building. Toen reeds een geweldig succes van deze jonge athleet, die de krachtsport nog slechts korte tijd beoefende. Met ener gie werd de training voortgezet en de re sultaten hiervan bleven niet uit. Reeds in Onder zeer grote belangstelling werd jl.. donderdag in Waalwijk het warenhuis Kombi geopend, waarvan elders in dit blad een verslag is opgenomen. Vlak voor de opening maakten wij dit plaatje: v.l.n-r. burge meester J. Teijssen, mevr. Teij ssen, Deken Dr. B. J. v. d. Hurk mevrouw Klerkx-Nillisen en de heer Piet Klerkx. UITVOERING JEUGDORKEST Op woensdag 22 februari a.s. hoopt het jeugdorkest Kunst na Arbeid onder leiding van Majoor Jansen, een uitvoering te geven in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart. Het programma zal worden geopend met de mars La Benediction. Vervolgens komen o.m. aan de orde de uitvoering van de na volgende stukken: Dankt, dankt nu allen God; een wals van Elsenaar; La Creole, polka mazurka; het Andante en Menuet uit de Johann Krieger Suite van A. den Arend. Dit optreden zal worden afgewisseld met enkele soli van - leden van het grote korps en het optreden van het tamboercorps van Oefening en Uitspanning uit Wijk en Aal burg. Het jeugorkest verwacht, dat velen zich zullen opmaken om deze uitvoering mede te maken. Aanvang 8 uur precies. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Sprang-Capelle van de Bond van Plattelandsvrouwen hield een dezer da gen een vergadering, in het gebouw van de Chr. Landbouwhuishoudschool. Te 7.30 uur werd deze vergadering door de Presidente geopend waarna het bondslied werd gezon gen. Nadat men enkele huishoudelijke aan gelegenheden had afgehandeld ging men over tot het eigenlijke doe! der bijeenkomst, n.l. het maken van roosjes voor de z.g. ro- zenboom der te houden bazar voor het dorpshuis. Al spoedig werd onderling deze avond „roosjes-avond" genoemd. Onder dit werk werd thee gedronken en kregen de da mes zulen de vergadering bijwonen op 3 deeld, dat alle gemaakte of verkregen goe deren voor de bazar vóór 1 maart a.s. die nen te worden ingeleverd bij de dames v. d. Heide, Minnaard en Waverijn. Enkele da mes zulen de vergadering bwonen op 3 maart a.s. ten gemeentehuize, alwaarde verdere werkzaamheden voor de Platte landsvrouwen zullen worden medegedeeld. Na afloop dezer bijeenkomst sloot de presi dente deze vergadering met enkele welgeko zen woorden. VOLKSONDERWIJS De afdeling Sprang-Capelle van Volks onderwijs hoopt op dinsdag 28 februari en woensdag 1 maart 1961 een tweetal propa- ganda-avonden te houden in de zaal van de heer P. Pruijssers. Medewerking aan deze avonden hoopt te verlenen de bekende Volksonderwijs-toneelgroep uit Gorinchem. Deze vereniging zal opvoeren het toneelspel „De grote Liefde" van André Roussin. De voorzitter der afdeling hoopt een korte rede te houden over het onderwerp: Doe wel mee aan nieuwe dingen, zij voeren U niet ten verderve. De eerste avond is toe gankelijk voor hen die wonen ten noorden van de spoorlijn en de tweede avond voor hen die woonachtig zijn ten zuiden van de spoorlijn. Aanvang beide avonden 8 uur. Door aanplakking aan het gemeentehuis is op 15 fe bruari 1961 door mij de beschikking L/PA 670 van 29 oktober 1955 alsmede de wijzigingsbeschikking no. L/PA 3001 van 24 november 1956 van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening openbaar bekend gemaakt. Met deze beschikking zijn de terreinen en gebieden aangewezen waarop krachtens artikel 3 van het Be sluit bestrijding Aardappelmoeheid de teelt van de vol gende gewassen is verboden: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boomkwekerijprodukten, koolraapplanten, koolplanten, stekbieten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden ge rooid, één en ander voorzover ze kennelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. Vanaf heden liggen voor iedere belanghebbende ge noemde beschikkingen alsmede de bijbehorende kaar ten en lijsten ter inzage, waarop de betreffende gebie den en/of terreinen zijn aangegeven. WASPIK, 16 februari 1961. De burgemeester, van Erp. WHITE BOYS - WASPIK eeu sensationeel duel. Alle voortekenen ten spijt heeft Waspik zondag j.l. als winnaar het strijdperk (in dit geval het terrein van de White Boys, waar White Boys en Waspik in een plaat selijke ontmoeting hun prestige-slag uit vochten) verlaten. Kort na het begin van de wedstrijd leek het daar heslist niet op. Niet alleen was de eerste aanval na de af trap voor White Boys, maar al voor het eerste kwartier was verstreken stond White Boys met 2-0 aan de leiding. Wel een sensationeel begin dus. Trouwens de wed strijd bleef tot aan het einde, die opwin- 1959 werd hij kampioen van Nederland 2e kl. gewichtheffen en promoveerde naar de le kl., om ook in deze klasse een maand later het kampioenschap van Nederland op zijn naam te schrijven. Ook in Body Buil ding werd hij in 1959 kampioen van Ne derland en prolongeerde hij deze titel. Van zelfsprekend zouden we haast zeggen werd hij in 1959 le bij de Body Building kam pioenschappen van Amsterdam en verover de hij de Herculeswimpel. In 1960 prolon geerde hij zijn titel bij het Gewichtheffen en Body-Building en werd hij wederom eer ste bij de kampioenschappen van Amster dam Body Building. En thans in 1961 ver overde hij in Tegelen j.l. zaterdag voor de derde achtereenvolgende maal het kampi oenschap van Nederland in de klasse extra vedergewicht, waardoor hij zijn naaste con current K. Urgert van Hercules den Haag met 7M> kg versloeg. Bij het drukken haalde v. d. Wiel 80 kg en de Hagenaar 17V2 kg. Bij het trekken waren deze cijfers resp. 70 kg en 67 V2 kg en bij het stoten resp. 95 kg en 92 V2 kg, zodat het totaal van v. d. Wiel 245 kg en dat van Urgert 237V2 kg be droeg. Wel probeerde de Hagenaar nog om 100 kg te stoten, hetgeen hem echter niet lukte, evenmin als een poging van v. d. Wiel om het Ned. record drukken dat op 81 kg staat op zijn naam te brengen, doch met trots en voldoening nam hij het kam pioenschap van Nederland mede naar Waalwijk, een triomf voor hemzelf, een succes voor de Waalwijkse Krachtsportver eniging en een eer voor Waalwijk, dat zulke topathleten in haar midden heeft, want al woont v. d. Wiel momenteel in Dussen, hij is een Waalwijks athleet., waarop we met recht trots kunnen zijn. dende en typische derby sfeer behouden. Vooreerst doordat er niet minder dan 7 doelpunten werden gescoord en vervolgens omdat op zijn minst evenzoveel doelrijpe kansen werden gemist. Neem daarbij nog de wijze waarop bijvoorbeeld de eerste 2 goals tot stand kwamen en de laatste vuurpijl waarmee Willy Vervoort de wedstrijd be sliste en men heeft stof genoeg dm weer een week over te praten. AI gaf deze ont moeting geen hogeschoolvoetbal te zien, boeiend was ze wel. Tien minuten na het eerste fluitsignaal van de bijzonder goed leidende scheidsrechter, maakte de nog jeugdige keeper van Waspik een bijzonder grote blunder, waardoor hij White Boys in staat stelde de score te openen. Totaal on begrijpelijk waarschijnlijk ook voor hem zelf, liet hij na een bal te grijpen die vlak onder zijn beheer kwam. Een droog schot volgde en de bal plakte tegen het net, 1-0. Nog niet van deze schrik bekomen, bleef nog geen twee minuten later de gehele ver dediging van Waspik staan om lijdzaam toe te zien hoe de aanvalsleider van White Boys Han van Etten op zijn dooie gemak met de bal aan zijn schoen naar het doel liep om nummer 2 te laten aantekenen. Slechts langzaam kwam toen de Waspik-verdedi ging weer in haar normale doen. In de 25e minuut werkte Willy Vervoort op juiste wij ze een voorzet van zijn rechtsbuiten Paul Smits af 2 - 1Met dit doelpunt kreeg zo als later bleek, de wedstrijd een geheel ander aanzien. Tien minuten voor rust kreeg de linksbuiten van Waspik de kans van zijn leven om de stand gelijk te maken. Hij miste echter voor open goal. In de tweede helft ontsnapte eerst het doel van White Boys (10e min.) en later het doel van Was pik (18e min.) ternauwernood aan een doorboring. Hierna brak Willy Vervoort met een korte dribbel door, schoof de bal naar binnen, waar Paul Smits het beslis sende tikje gaf, 2-2. Nog geen 2 min. la ter bracht Han van Etten zijn ploeg opnieuw aan de leiding, 3-2. Toen Jan Vervoort in de 35e min. weer uit een voorzet van Paul Smits, de ploegen weer naast elkaar bracht, 3-3, steeg de spanning naar 'n maximum. Piet Kuyten, met Han van Etten een der gevaarlijkste van het aanvalskwintet van White Boy, had deze middags met zijn rush es en schoten weinig succes. Zoals bij Whi te Boys deze 2 spelers het leeuwen-aandeel in de voorhoede leverden, zo waren het in de aanvalslinie van Waspik Paul Smits en Willy Vervoort, die voor de nodige stoot- Wat iedereen wel heeft ge droonid, maar niemand heeft duiven verwachten, is dan toch waarheid geworden: Henk van der Gritf, derde op de Europese kampioenschappen in Helsinki, heeft met de allure van '11 groot all-round schaatser op de kunst- Ijsbaan van het Zweedse Göte- borg naar het wereldgoud gegre pen. Een joelende mensenmenig te rees overeind, toen v. d. Grilt aan de laatste twee ronden van de 10.001) meter begon, iets meer dan 20,5 seconden mocht de dap pere Nederlander, van wie de Russen zeiden dat hij niet stay- eren kon, verliezen op de Rus Viktor Kosifskin, die in grote stijl de 10.000 meter had gereden in 16.35.9. Daarmee had de Rus de snelle Fransman Kouprianoff uitgeschakeld voor de titel en daarmee zou hij ook de Nederlan der van der Grift van de troon stoten. Dat dacht hij tenminste. Maar de Russen hadden geen re kening gehouden met de enorme moed en het ongelooflijke uit houdingsvermogen van de man uit Breukelen. Negentien secon den lag van der Grift achter op Kositskin, toen hij aan de laatste twee ronden begon. De Russen rekenden al op een verdere te rugval. Maar toen gebeurde het wonderbaarlijke: met enorme kracht snelde van der Gritft door die laatste twee ronden in ach tereenvolgens 39 en 38.6 sec. (Ko sitskin in 40 en 39.6). Een or gaan van enthousiasme daverde door het Ullevi-stadion en deze duurde voort toen de slanke Ne derlander, gehuld in een grote bloemenkrans, eenzaam over het ijs schoof en zijn ererondje reed. Maar dat was nog niet alk Er stond nog een Nederlander het erepodium bij de ceremon protocolaire. Rudi Liebrecht! elfde in Helsinki en new-cou» onder de grote Europese schaak matadoren, diende zich drukwekkende wijze aan en i de vóór de Fransman Kouph noff beslag op het brons. En alt of het feest niet op kon: Nedei land viel ook op alle vier de ai standen in de prijzen. Van t Gritf tweede op de 500 ineL eerste op de 1500 meter en op de 10.000 meter; Rudi u brechls tweemaal een le nw' on dé 5000 en de 10.000 nieter Het was daar in Göteborge([ Nederlands scliaatsfeest zoals t dat al heel lang niet meer hebk beleefd. De 10 besten van Göteborg ren: 500 1500 5000 10.000 punt, m. m. 111. m. 1. Van der Grift 42.2 2.17.8 8,24.0 16.53.6 189,21; 2. Kositskin 44.3 2.18.9 8.09.8 16.35.9 189,3 3. Liebrechts 44.4 2.20.4 7.59.1 16.51.2 189.® 4. Kouprianoff 43.3 2.20.3 8.09.1 17.03.2 190,ij; 5. Stenin 43.1 2.19.1 8.21.2 17.11.6 191, 6. Nilsson 45.1 2.21.0 7.58.0 17.08.6 191,g 7. Merkulof 43.0 2.20.9 8.23.1 17.18.3 192, 8. Wang Chin Yu 43.1 2.20.0 8.26.1 17.19.2 192,33; 9. Karenus 44.2 2.19.9 8.21.7 17.16.5 192828 10. Strutz 45.1 2.22.5 8.15.6 17.02.4 193» W'J- Vrijdas daguur, kens ern: toen zij I de rijweg De fabric heuvel, c ten, mee: arbeiders kon haai kracht zorgden. Weliswaar moet worden gezegd dat Vervoort het spel vaak afremde door de bal te lang in zijn bezit te houden, daartegenover staat, dat hij ook deze wed strijd voor een groot deel moet beslissen. Speciaal in samenwerking dan met Paul Smits, die vooral in de tweede helft een prima partij speelde. Het 7e en laatste doelpunt kwam vijf minuten voor het einde tot stand door een onverwacht fel afstands schot van Willy Vervoort. KRINGWEDSTRIJD Woensdag a.s. zullen enkele jonge boeren en boerinnen hun afdeling gaan vertegen woordigen op de culturele wedstrijden in declameren en, spreken in het openbaar van de Kring Den Bosch. De wedstrijden wor den gehouden in Vught. Voor het spreken worden afgevaardigd de heren Joach. Kamp en Jos Kamp. Voor het declameren de da mes Rie Verschuren en Jo Smits en de he ren A. Smits en Joach. Kamp. FILM- EN FORUMAVOND De film- en forum-avond betreffende de sport, georganiseerd door de Katholieke Jeugdraad van Waspik kon geen doorgang vinden, omdat de leden van het forum we gens de dichte mist Waspik niet konden be reiken. Het ligt nu in de bedoeling een en ander begin maart te doen plaats vinden. TUINBOUWVEREN1GING DE LANGSTRAAT. De heer J. van Hooren te Waspik is tij dens een vergadering van de tuingbouwver. De Langstraat herkozen als bestuurslid van deze vereniging. BESCHERMING BEVOLKING In café van de Wassenberg wordt dins dag a.s. een oefening gehouden voor leden der blokploegen van de Waspikse B.B, aan vang 8 uur. DS. A. VAN GRIETHUYSEN 80 JAAR Ds. A. van Griethuysen, emerritus pre dikant van de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. woensdag 22 febr. de leeftijd van de zeer sterken te bereiken. Ds. van Griethuysen werd op 22 febr. 1881 in de herv. pastorie van Overschie geborren. Nadat de heer van Griethuysen in 1907 door het Prov. Kerk bestuur van Friesland was toegelaten tot de Evangeliebediening, werd hij op 5 jan. '08 bevestigd als predikant van de Herv. Ge meente van Langerak. Daarna diende da jubilaris de Herv. gemeente van Hagestein, 1910 tot 1917, Oud Vosmeer 1917 tot 191 Zuid-Beijerland 1924 tot 1932 en nog m;- 15 jaar die van Mijdrecht, waar hem m: ingang van 5 jan. 1948 emirritaat werd tê leend. Na zijn emiritaat vestigde bij i metterwoon te Waspik, waar hij nog kele jaren werkzaam is geweest als hij. prediker en tot april 1953 ongeveer 2 jaj bijstand in het pastoraat heeft verleend, OUDERAVOND Op dinsdag 21 februari wordt er in i R.K. Jongensschool alhier een ouderavond belegd. Van 7 tot 10 uur zal het ondemj zend personeel in de schoo' aanwezig ij; om de diverse ouders in de gelegenheid s stellen kennis te nemen van de result* van het onderwijs aan hun kinderen e hiervoor met de klasse onderwijzeres) w gedachte te wisselen. BILJARTEN CLUBKAMPIOEN Na een zeer spannende strijd is A. Ys wijmeren clubkampioen geworden van i biljartvereniging De Vriendenkring. einduitslag luidt als volgt A. Verwijmeren 80 14 10 4 0 20 5,4: F. Zwets 60 14 9 4 1 19 3.(8 J. Diepstraten 100 14 8 4 2 18 SI C. Bouwens 50 14 8 4 2 18 3,3: A. Vos 60 14 7 5 2 16 3,4 J. de Boer 120 14 5 9 0 10 51 H. Bouwens 40 14 4 10 0 8 A. Lambregts 200 14 1 12 1 3 711 GEZINSVERZORGSTER Na een jaar praktijk behaalde mej, Blom uit R'veer het diploma gezinsveraif ster. BUS OP VRACHTWAGEN. Een BBA-bus bestuurd door G. G, ii R'veer reeds op een bij het woonwaga kamp aan de Terheijdenseweg rijdend vrachtauto. De vrachtauto werd bestaiiii door J. Ch. K. uit Breda. De bus werd u de voorzijde zwaar beschadigd. Van vrachtwagen werd de laadbak ontzet en es zijkant helemaal vernield. Er deden ziet geen persoonlijke ongelukken voor. JAARVERGADERING K.A.B. Zondag 19 februari hield de KAB „St. Jozef", afd. Kaatsheuvel, in de zaal van de Gildenbond haar alge mene jaarvergadering. Voorzitter J. Stokkermans sprak in zijn ïtpeningswoord over de struc tuur-wijziging, gegeven door de bis schoppen. Hierdoor krijgen de ar beiders de kans om zich verder te ontwikkelen. Vooral het kader spoorde hij aan om hieraan mee te werken, speciaal op het gebied van de propaganda .Verder memoreerde hij de activiteiten van de diverse in stellingen van de K.A.B. en bracht hij een warm woord van dank en hulde aan het adres van concierge J. Koning en diens echtgenote voor de keurige wijze waarop zij het te huis van de K.A.B. verzorgen. De jaarverslagen van de secreta ris en penningmeester werden on der dankzegging goedgekeurd. In de kas-contrölecommissie werd wegens periodiek aftreden van J. v. Boxtel benoemd C. van de Louw. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bestuurslid H. IJpe- laar als zodanig ontslag heeft geno men. Deze vacature zal op een vol gende ledenvergadering worden her zien. De bestuursverkiezing, welke hierop volgde, had tot resultaat dat de aan de beurt van aftreden zijnde leden, G. Bouman, A. v. Heijst en C. v. d. Velden werden herkozen. Bij de mededelingen werd bekend gemaakt, dat de op 27 februari vast gestelde ontwikkelingsavond geen doorgang zal vinden. In verband met de te houden ac tie „Wij en Zij" voor de onderont wikkelde gebieden, deed de voorzit ter een beroep op de leden om hun medewerking te geven voor de huis- aan-huis-collecte, welke binnenkor zal worden gehouden. Meegedetï werd ten slotte dat een bericht va verhindering was binnengekomet van de oud-geestelijk adviseur, pastoor F. de Klijn, die nog s een grote belangstelling heeft vooi de K.A.B. De geestelijk adviseur, pastoor! Simkens, sprak nog een kort wood over de onrust in K.A.B., kerk a samenleving. Door de onrust wort men onbehaaglijk en vlucht men li kerk en organisatie. Maar deze .on rust heeft ook een goede uitwerk::: namelijk de bezieling, welke staat door de noden welke hiervar het gevolg zijn. Ook in de kerkte men door deze onrust een meer te wust mens worden, hetgeen toch a) tijd nog een winstpunt betekent, al dus pastoor Simkens. Van de rondvraag werd een mati| gebruik gemaakt. Na de sluiting var deze geanimeerde vergadering vol|- de nog een gratis verloting. VOOR Dr. v. Beurdenstr 13-15 KAATSHEUVEL Tol. 04167-2121

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6