WAALWIJK Curtmantle Groot tooeel met onderhoudend amusement MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GODDEN BOEM 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 MAART 1961 3 Toen het doek voor de laatste maal gevallen was over de wereld première van Christopher Fry's nieuwe toneelstuk „Curtmantle" kon men ondanks het warme applaus toch een gevoel van niet helemaal bevre digd zijn bespeuren in de vorstelijke zaal van de nieuwe Tilburgse schouw burg. Zekér, men had subliem to neelspel gezien tegen een imposant decor en in een majesteitelijke to neelruimte, maar evenzeer had men de tekortkomingen en de kwetsbare plaatsen gevoeld, waarmee Fry zijn jongste geesteskind heeft toegerust. Men was geconfronteerd met de kracht en de diepte van een toneel spel van grote allure, maar ook met het onderhoudend amusement van 'n onbetekenend niemendalletje. Om iets van Fry's nieuwe stuk te kunnen begrijpen en om te kunnen meeleven met de handeling, moet men eerst uitvoerig geschiedkundig geïnformeerd zijn, hetgeen in zeker opzicht een bezwaar mag heten. De kern van het stuk is de felle machts strijd tussen koning Hendrik 11 van Engeland en Thomas Becket, aarts bisschop van Canterbury. Hendrik II is de eerste vorst uit het huis Anjou- Plantagenet. Hij is hertog van Nor- mandië en graaf van Anjou, Maine en Tours, wanneer hij op 19-jarige leeftijd Eleonora van Poitou, gema lin van Lodewijk VII van Frankrijk, schaakt, hetgeen de behaagzieke Ele onora maar al te graag toestaat. In middels heeft Hendrik zijn macht ge vestigd op het Britse eiland en in 1154 komt zij naast hem op de En gelse troon. Hendrik is een rusteloos, dynamisch man, die zich op het paard beter thuis voelt dan op de troon, meer soldaat dan koning en begiftigd met de bijnaam „Curtman tle" vanwege de korte mantel welke hij altijd draagt. Het voornaamste doel dat Hen drik zich stelt is: versterking van de koninklijke macht en in dit streven vindt hij in Thomas Becket als kan selier een bekwaam, energiek en toe gewijd medewerker en er groeit dan ook een hechte vriendschap tussen de beide mannen. Deze vriendschap slaat echter om in felle vijandschap wanneer Hendrik zijn vriend Becket heeft benoemd tot aartsbisschop van Canterbury. Becket wordt nu een fel voorvechter en verdediger van de rechten van de Kerk en hij weigert om de Constituties van Clarendon - 16 artikelen waarbij de macht van de kerkelijke rechtbanken aan banden wordt gelegd te ondertekenen. Beschuldigd van hoogverraad vlucht Becket naar Frankrijk. Inmiddels verneemt Hendrik uit Frankrijk, dat er een troonopvolger is geboren. In allerijl roept hij zijn zoon Hendrik de Jonge tot mede-koning uit, om daar mee zijn opvolging te verzekeren, 'n daad, die door zijn andere zoons: Godfried, Richard (later Richard Leeuwenhart) en Jan (later Jan zon der Land) met spot wordt bejegend. In Normandië komt na verloop van tijd 'n verzoening tussen Hendrik en Becket tot stand, maar terwijl Becket naar Canterbury terugkeert, wordt hij door vier edelen van Hendrik, die hun vorst een dienst willen be wijzen, gevolgd en vermoord. Hen drik is buiten zichzelf van woede en verdriet, want dit heeft hij nooit ge wild. Daarna taant de macht van Hendrik snel. Zijn vrouw en zoons komen tegen hem in opstand en ma ken gemene zaak met Philips II van Frankrijk. Godfried en Hendrik de Jonge ontvallen hem en Richard trekt samen met Philips II tegen Hendrik op, omdat deze weigert Ri chard tot opvolger van Hendrik de Jonge te benoemen. Overal wordt Hendrik teruggedreven en ten slotte sterft hij eenzaam in het veld, van zijn kleren beroofd door n' groepje vluchtelingen. Prachtig is de taal, welke Fry han teert en waar het spel zich concen treert op de machtsstrijd tussen Hen drik en Becket reikt Fry tot grote hoogte. De entourage rond deze strijd is echter weinig zeggend en de figuur van Eleonora heeft dan ook niet veel meer dan een verklarende functie, die aan de dramatische span ning en intensiteit van het stuk af breuk doet. Guus Hermus maakte van Hen drik II een aangrijpende en onverge telijke creatie. Hij heeft dit stuk ge dragen op een wijze, die hem op nieuw stempelt tot een van onze grootste hedendaagse acteurs. Indrukwekkend en overtuigend was ook de Becket, welke Jan Retèl voor het voetlicht bracht, een geladen, on buigzaam man. Wel moet het ons van het hart, dat Fry de figuur van Becket wel wat erg weinig relief heeft gegeven. Men zou Fry bijna van partijdigheid willen beschuldigen, want tegenover de veel verder uitgediepte en mense lijker figuur van Hendrik moest Bec ket welhaast de onsympathieke fi guur zijn. Men kan niet aan de in druk ontkomen, dat Fry in „de zaak Hendrik II contra Becket" stelling genomen heeft en aan een voor Bec ket zeer ongelijke strijd gestalte heeft gegeven. Een bijzonder mooie vrouw was Andrea Domburg als Eleonora van Poitou en zij speelde deze overigens onbelangrijke figuur met een zuiver gevoel voor alle nuance ringen van de behaagzieke, speelse en ook gedesillusioneerde, onbete kenende vrouw. Haar bekoorlijkheid kon de val van groot toneel naar on derhoudend amusement evenwel niet opvangen. Als vierde hoofdrolspeler gaf Guus Verstaete een boeiende vertolking van Marshal, vertrouwe ling en later kanselier des konings. Het is uiteraard niet doenlijk om al le dertig medespelenden aan een na dere beschouwing te onderwerpen. Volstaan wij met te vermelden, dat zij zich allen uitstekend van hun taak kweten. De slotscène, waarmee Fry zijn stuk afsluit, was beslist aan de te lange kant, waardoor naar onze smaak veel van de indringende kracht verloren ging. Bewondering mag men hebben voor de gave vertolking, welke Dolf Verspoor in anderhalve maand ver vaardigde. Ondanks het gevoel van niet hele maal voldaan zijn mag toch worden gezegd, dat de Tilburgse schouw burg met deze „Curtmantle" op grootse en unieke wijze is geopend. STICHTING JEUGDBELANGEN In de Adviesraad van de Stichting Jeugdbelangen in de parochie St. Jan zijn onlangs weer enkele nieuwe le den benoemd. Omdat ons meermalen gevraagd wordt tot wie men zich moet wenden voor inlichtingen over en contact met de stichting Jeugdbelan gen, laten wij hieronder de volledige samenstelling van de parochiële ad viesraad volgen voorzitter: P. J. A. Lenglet, Burg. Moonenlaan 9; secre taris: H. J. G. M. Peters, dr. Moller- laan 2; leden: Mevr. M. Boelaars-de Bruijn, mrLuijbenstraat 21; P. Brock, van Voorststraat 10; Fr. Cou- wenbergh, Wilhelminastraat 81; F. de Haart, van Renesse van Baarstr.; A. Hoffmans, Grotestraat 146; M. Hooijmaaijers, Wilhelminastraat 35; kapelaan Lempens, Grotestraat 285; Mevr. E. v. Loon-Steenhuis, mr. van Coothstraat 26; F. H. Marcelis, Am- brosiusweg 19; J. Mombers, Burg. Moonenlaan 4; Broeder Sidonius, Grotestraat 198a; Th. Verwiel, Wil helminastraat 59; N. Vlaar, Burg. Moonenlaan 13; H. A. M. Wester burger, N. Parallelweg 41; Mej. P. Wagemakers, Julianastraat 22 (ad- min. verjaardags-actie). R.K. BEJAARDENBOND VERGADERDE Donderdagmiddag hield de Waal- wijkse afdeling van de r.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in het parkpaviljoen haar jaarvergadering. Na een woord van welkom van voor zitter H. van Berkel, die zijn teleur stelling uitsprak over de zeer matige opkomst (slechts een- klein gedeelte van de 150 leden was aanwezig), en na de zeer geslaagde viering van het 10-jarig bestaan te hebben gememo reerd, richtte de voorzitter zich met een woord van dank tot de heer Hen- kelman, die wegens gezondheidsrede nen zijn bodewerkzaamheden heeft moeten beperken. De heer Henkei - man heeft veel en belangrijk werk ge daan voor de Waalwijkse afdeling en de voorzitter hoopte dan ook, dat de heer Henkelman nog menig donateur zou binnenbrengen. De notulen en het jaarverslag van; de secretaris, de heer Dankaert, wer den goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1960 aan de afdeling 10 leden zijn ontvallen door overlijden. In het afgelopen jaar steeg het leden tal van 142 tot 150. Met spijt deed de voorzitter mededeling van het be sluit van de heer Dankaert tot het neerleggen van zijn functie als secre taris wegens gezondheidsredenen. Hij bracht de scheidende heer Dankaert, die bijna vanaf het begin van de op richting van de afdeling de functie van secretaris heeft vervuld, dank voor diens vele en belangrijke werk. Uit het jaarverslag van penning meester v. d. Hoven bleek, dat de viering van het 10-jarig bestaan een flinke hap uit de financiën heeft ge nomen. Door de kascommissie, be staande uit de heren van Gorcum, van Meeuwen en Swinkels, werden de be scheiden en boeken in orde bevonden. Als laatste punt vermeldde de agen da een bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren Dankaert en Pullens, waarvan eerstgenoemde zich niet meer herkiesbaar stelde. Als candi- daat voor een bestuursfunctie was naar voren geschoven de heer W. dej Graaff, die door de aanwezige leden bij acclamatie tot secretaris werd ge- kozen. De heer Mari Pullens werd herkozen. De rondvraag bracht een woord van dank van de heer Henkelman tot de penningmeester voor de prettige samenwerking en verstandhouding. Verder merkte de heer Henkelman op, dat er in het bondsorgaan nooit iets van de Waalwijkse afdeling, die toch mag aangemerkt worden als een van de beste afdelingen, vermeld staat. Hij drong er bij het bestuur op aan hierop eens de aandacht te vesti gen. De voorzitter kon hierop ant woorden, dat het bestuur zal trachten hierin verbetering te brengen, daarbij echter opmerkende, dat het bestuur uitvoerig mededeling aan het hoofd bestuur had gedaan van de viering van het 10-jarig bestaan van de Waalwijkse afdeling. De énige reactie hierop is een gelukstelegram ge weest, aldus de heer van Berkel. OUDERAVOND ANTONIUSPAROCHIE Morgenavond, dinsdag 7 maart zal door de Jeugdraad van de St. Antoniusparochie 'n ouderavond worden gehouden. Met betrek king tot deze avond, welke in de zaal De Lindeboom zal worden gehouden, zal een forum de di verse vragen, welke de ouders kunnen stellen, beantwoorden. Tevens zal over de a.s. zomer kampen, de contributiegelden, de a.s. fancy-farr enz. en diverse andere problemen aangaande de jeugdbeweging enige toelichting worden gegeven. De avond zal worden geopend met de opvoe ring van een toneelstukje. COLLECTE „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" De vorige week in onze ge meente gehouden collecte ten ba te van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft 't fraaie bedrag van 460.opgebracht. GESLAAGDE BAZAR TEN BATE VAN ORGELFONDS In de grote zaal van De Ge croonde Leersse is j.l. vrijdag en zaterdag een bazar gehouden ten bate van het orgelfonds van de Ned. Herv. kerk aan de Haven. Het was ds. J. Breeuwsma, die deze bazar vrijdagmiddag met een kort woord opende, waarin hij memoreerde dat het actie-co mité reeds geruime tijd activitei ten ontplooit oni de benodigde gelden voor de restauratie en uit breiding van het orgel bijeen te brengen. Een van deze activitei ten is de oud-papier actie, die reeds een bedrag van 15.000. heeft opgebracht. Ook voor deze bazar is een dames-comité maan den lang in de weer geweest. Met dankbaarheid maakte ds. Breeuwsma melding van de grote medewerking welke de dames van de zijde van de middenstand en ook van vele andere zijden hebben mogen ondervinden. Zo werd o.m. door verschillende bij dragen een bedrag van 1000.— bijeengebracht. Hij zag daarin 't bewijs van een goede en hartelijke samenwer king tussen de verschillende reli gies in Waalwijk. Verder wtees ds. Breeuwsma er op, dat de restau ratie en uitbreidfng van het orgel niet alleen voor het kerkelijk le ven van belang is, maar ook voor het culturele leven van de gehele gemeente. Hij bracht dank aan de leden van het bazar-comtié en hoopte, dat dit niet de laatste ac tiviteit ten bate van het orgel fonds zou zijn. Met de wens, dat deze bazar een klinkend succes zou mogen worden, verklaarde ds. Breeuwsma de bazar voor ge opend. En we mogen zeggen, dat de bazar inderdaad een succes is ge worden, want velen hebben vrij dag en zaterdag een bezoek aan De Gecroonde Leersse gebracht om uit de vele aantrekkelijke ar tikelen een keus te doen of om, hun geluk te beproeven. Dank zij de vele bezoekers heeft de bazar een flink batig saldo opgeleverd. POSTZEGELVERENIGING „DE LANGSTRAAT E.O." De Vereniging van Postzegel verzamelaars „De Langstraat e. o." zal op donderdag 9 maart des avonds om 8 uur in Hotel Moo- nen haar maandelijkse vergade ring houden. Ook niet-Ieden zijn van harte welkom. CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE Donderdag j.l. kwam de Waal wijkse afdeling van de Chr. Be drijfsgroepen Centrale in verga dering bijeen. De voorzitter, de heer M. Faro, heette in zijn ope ningswoord in het bijzonder wel kom de heer C. Braspenning, lid van het hoofdbestuur van" ge noemde organisatie, die sprak over het onderwerp „Loonpoli tiek". Aan de heer M. v. Rooij werd m deze vergadering het w C.N.V -msigne uitgereikt \ye! zijn 25-jarig lidmaatschap, EMERITAAT De FIoogEerw. Heer Msr t Heeeemans, oud-deken en toor van Eindhoven, vroeger toor van St. Jan alhier, zal te Eindhoven vestigen in'tJ' Wilhelminaplein 18. De ZeerEerw. Heer H. G L, emeritus-pastoor van NiemvU heeft zich gevestigd in het kin' ter Maria-oord te MeerveldW E.H.B-O.-WEDSTRIJD In De Gecroonde Leersse door de Kon. Ned. Vereni® voor EBOH afd. WaalwijkZ strijden voor eerste hulp b;u gelukken georganiseerd 4i aan werd deelgenomen door nW gen uit Sprang-Capelle, 'i venmoer, Veen en Andel Dei» werd gevormd door de dokt® Starmans, Gerfpch en van Tav Winnaar werd de ploeg uit 'i del. De volgende plaatsen wa resp. voor Veen, Sprang-Capj en 's-Gravenmoer. De eec1 plaats voor de beste leidster» naar mevr. de Freyter. s W.S.V. „HERTOG JAN Op zaterdag 11 maart houdti W.S.V. „Hertog Jan" haarden tocht in de serie „Winterwaak lingen voor de jeugd". Start var. af Venkelstraat 33 om half De afstand bedraagt 10 km. „F1DES SPORT" OPENT UNIEKE SPORTZAAK Na Kapsalon Willem,se en Sli terij „De Roemer" is „I Sport" de derde in de rij nieuwe winkelpanden in de tionsstraat, die met een roya! in- en uitwendige verbouwing}! der architectuur van arevhiter K. C. Mekel tot stand zijn gek men en waarmee deze snel derniserende winkelstraat 'nvs aantrekkelijker aanzien heeftgf kregen. „Fides Sport" is gevestigd in pand Stationsstraat 51a en dei sportzaak mag een unicum vu Waalwijk en de Langstraat noemd worden. Het winkelt» en de entrée doen royaal en i nodigend aan. Door een moi c;jrJ#y 52). Mac Muzzle was net klaar met deze arbeid, toen Pie Yah Ma weer binnen kwam, glimlachend als altijd. „Ik zal je maar niets vragen", zei Mac. „Kijk eens, ik ben klaar met het briefje." Hij reikte Pie Yah Ma het zo juist geschreven briefje over, alsmede het echte briefje, dat ze in 't hol le bot hadden gevonden. Pie be keek ze nauwkeurig en stelde tenslotte vast: „De Oosterling ziet geen verschil in schrijfwij ze." „Mooi zo", zei Mac. „Dan nu op weg om het briefje af te leveren." Zo stopten ze het pa piertje in het been en maakten er een mooi pakje van. Toen gingen ze op weg en het eerste wat ze deden was een rijwielzaak opzoe ken. Ze hadden er al gauw een gevonden en stapten de winkel binnen. De fietsenmaker was net bezig een bandje te plakken. „Goeie middag, beste man", zei Mac Muzzle. „Kunt u mij w vanmiddag een goeie fiets verk ren?" De rijwielman wees middellijk naar een hoek vanzij werkplaats. „Zeker, zeker", woordde hij. „Ik heb daan; prima rijwiel staan. De wiek zijn wel niet even groot en de ra ontbreekt, maar er is nog iemand doorheen gezakt. 1 zit er een prima stuur en 'n bes! hel op. De huurprijs is vijf guide hij vooruitbetaling. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE VISSER VAN FLORIDA door RICHARD POWELL 3) Als de vis haar een arm uit de kom had getrokken, zou ze zich waarschijnlijk slap hebben gelachen. Het gevecht hield aan. Nu en dan werd het wateroppervlak gespleten door een grote, gekromde rug en een slaande staart. Arab liet enkele me ters lijn glippen en wond haar moei zaam terug, verloor opnieuw terrein, haspelde weer en bracht tenslotte een zilver-en-koper kleurige vis langszij de boot, waarna ik hem naar binnen hees. Toen ik haar op de bodem van de boot zag ploffen, kreeg ik aan vechtingen, uit te stappen en verder te wandelen om de boot wat te ont lasten. „Een zalm!" hijgde Arab. „Een kanjer van een zalm! Die weegt min stens twintig pond!" Ik schoof zover mogelijk van de vis af en keek om me heen. Ik had de motor afgezet, zodra de vis hapte en het gevecht had ons doen belan den in een kleine kreek die door man groven nagenoeg van de rivier was afgesloten. Aan de oever lag een woonschuit gemeerd, de eerste men selijke verblijfplaats die we zagen sinds we Jake hadden verlaten. Ach ter de woonschuit was een strook mangroven gekapt en ik zag een zand weg en karresporen waarschijn lijk dezelfde weg die langs het huis van Jake voerde. De woonschuit was glimmend don kergroen geverfd, in overeenstem ming met de mangroven, en had aan beide zijden slechts één ruitje, hoog stens een decimeter in het vierkant. Een paar bamboestaken rustten in ha ken langs de ene kant van de opbouw en over rekken op de oever hingen visnetten. Er scheen niemand in de buurt te zijn. Toen ik een ogenblik toevallig naar Arab keek, zag ik, dat ze alle belangstelling voor haar vis verloren had. Ze staarde naar de woonschuit. „Pagaai wat dichterbij, Andy", zei ze. „Waarom? Wat moeten we om een andermans boot heen snuffelen?" „Dat noem ik geen snuffelen. Mag ik niet een beetje belangstelling van buur tot buur tonen?" Het geval scheen te onbenullig, om verdere tegenwerpingen te maken, dus pakte ik een riem op en pagaaide naar de woonschuit toe. Ik peddelde de motorboot langs drie kanten van het gevaarte en zag Arab's wenkbrau wen beleefd omhoog gaan, als had ze een gat in de kous van een ander meisje gesignaleerd, of een revolver in een mannenheupzak. Ik hoopte dat het niet het laatste was. „Nou dan", zei ik, „voor de dag er mee". „Nu, zei ze, ik zie een woonschuit die zodanig verborgen is, dat je haar van de rivier af niet kunt zien". „En ik, antwoordde ik prompt, „zie een woonschuit, die zodanig op geborgen ligt, dat stroom en getij haar niet kunnen deren." „Toe, schei uit, Andy. Ik zie een visnet met kapotte mazen en hoog stens de helft van het oorspronkelijke aantal kurken en loodjes." „Die knaap drijft natuurlijk een handeltje in vistuig, laat de toeristen de vis vangen en laat ze voor dat voorrecht dik betalen". „Ik zie twee bamboe vishengels. En ik heb een gezicht achter dat achter raampje gezien", fluisterde Arab. Waarom het idee van een gezicht achter een raampje me een onprettig gevoel moest geven, weet ik niet. Iedere dag kijken er miljoenen ge zichten door miljoenen ramen. Ik gluurde naar het ruitje. Het was ver laten. „Het raam was te klein om haar gezicht te zien te geven", zei Arab, „maar lelijk was ze niet." Ik gluurde niet langer, ik staarde. Het onprettige gevoel was verdwenen. Het raam was aldoor verlaten. „Ze is de vrouw van de ex-visser", zei ik. „Ze zit hier achter een spinne wiel te wenen, smachtend naar een bioscoopje". „Ssssst!" Haar scherpe vermaning gaf me een schrik, alsof er vlak naast me een locomotief stoom afblies. Ik keerde om en hoorde voetstappen en toen ik naar de woonschuit keek, zag ik een meisje door het nauwe gangboord langs de kajuit naderbij schuifelen. Afgaande op Arab's beschrijving had ik iets adembenemends verwacht, maar dit was slechts een mager, don ker harig meisje van een jaar of twaalf, dertien. Ze had grote, moede ogen en een droefgeestig lachje. Ze kwam naar het achterdek en zei: „Hallo." „Hallo", antwoordde ik en Arab zei „Ik hoop, dat je ons niet kwalijk neemt, dat we jullie woonschuit een beetje bekeken". „O, nee hoor," zei het kind, „dat is goed." Ze sloeg een been om het andere. „Komt u van Jake vandaan?" „Ja", zei Arab, „daar hebben we de boot gehuurd." „Als u soms teruggaat", zei het kind, „zou ik mee mogen? Ik moet in Fort Myers een paar dingen voor mijn oom halen. Hij is uit vissen." „Met alle plezier", zei Arab, „maar hoe kom je hier dan weer terug?" „O, ik neem wel een bus of iets dergelijks en de rest loop ik." „In het donker?" vroeg Arab. „De hoofdweg is drie mijl hier vandaan." „Ik geef niet om het donker." „Je oom zal nog wel beter vistuig hebben, dan wat ik hier heb gezien", zei Arab. „De staaldraad op die hen gels is nogal geroest en dat net mag wel eens gerepareerd worden." „Daarom moet ik naar de winkel", zei het meisje. „Mijn vrouw maakte zich erg on gerust over die hengels en dat net." Ik was van plan Arab er eens fijn tussen te nemen. „Vangt je oom veel vis?" vroeg Arab. „O, ja zeker." „Wat voor vis vangt hij dan?" „Nou, zoals u daar hebt, en elft en zo". „O, juist," zei Arab. „Als je klaar bent, kunnen we gaan." „Een minuutje", zei het meisje en schuifelde langs de kajuit naait deur aan de voorzijde. Ik grinnikte tegen Arab en zei „Hallo, detective Ze antwoon niet. Iets in haar gezicht gaf met denken. Ze keek zo voldaan, juist een oude vriendin ontmoet k wier slanke lijn met vakantie was. Ik kreeg geen kans vragen te si len, want het kind kwam terug klauterde in onze boot en we gil op weg naar Jake. Arab probeerde onderweg een? sprek met onze passagier te houden, maar het meisje schi verlegen te zijn; ze bloosde enstó terde voortdurend, zelfs toen wek vroegen in welke klas ze kwamk ze weer naar school ging. Haar voornaam was Sherry en had kennelijk weinig lust haar act naam aan een paar nieuws?®; Yankees te vertellen. We legden a de steiger aan. Jake bewonderd! zalm en keek verbaasd naar Sherr „Ze mag met ons meerijdenJia Fort Myers om een paar pen te doen," legde ik uit. „Ze®1 in een woonschuit een stroomopwaarts. Ik denk er heen gaat." „Van wie is die woonschuit"; zus?" vroeg Jake. „Van Harry'® Ik zag hem dezer dagen eo'n di»j rivier op slepen". (Wordtver» MARKT 25 's-HERTOGENBOSCH AVAN/

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2