De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL Uit de Langstraat Sprang-Capelle vvy Eishout Vlijmen .1 maandag geslaagd. Haarsteeg Sprang Capelle Waspik AAK VV SPAARZEGELS i K 6 MAART 1961 83e JAARGANG No. 19 ONGELUKKEN in de afgelopen week deden zich nogal u „„gevallen voor. Mevr. wed. v. d. A. f met haar fiets zodanig te vallen dat h schouder ontwrichtte. De timmer- a) cr v D verloor aan de zaagmachine "Tm'van m vit>ëer en het zoontie vfn ïuiwer C. B. kwam met zijn handje de bietensnijder met het gevolg dat rechterwijsvinger een lid zal moeten mis- sen. Aon rle Rijksuniversiteit te Utrecht r het doctoraal examen 2e gedeelte voor diergeneeskunde de heer jan Ver- ®eer' - -.3 'Vs i z. 8 i,a 4 «A OUDER-COMITÉ Uit de door het schoolbestuur voorgestel- J, oersonen die zich bereid verklaard had den om eventueel zitting te nemen in een te ormen ouder-comité, zijn na n gehouden stemming gekozen voor de meisjesschool mevr v Delft-Leysten, mevr. de Kort-Pul- mevr. Vermeer-v. Loon en de heren Adr', van Herpt, J. Muskens, P. Rombout. Als comité voor de jongensschool werden gekozen: mevr. Muskens-Akkermans en de heren M v. d. Hoven, M. van Sluisveld, Adr. Snijders, Joh. van Venrooy en H. Ver haak As woensdagavond 8 maart zal in het parochiehuis een bijeenkomst worden gehouden van de ouders der schoolgaande kinderen, waarbij dit comité zal worden ge ïnstalleerd en waarbij de heer Aarts in specteur van het lager onderwijs te iilburg een uiteenzetting zal geven over het vraag stuk van de oudercomité's, hun doel en werkwijze. ELSHOUT VOORUIT Onder auspiciën van Eishout Vooruit zal j s. zondag (halfvasten) in het parochiehuis een avond verzorgd worden door het be kende gezelschap „Humoresque" uit Gel- drop. Voor de pauze zal gespeeld worden „Theater-Bureau 't Zolderke", waarin uit geheeld worden de verwikkelingen waarin een jonge boer verzeild raakt wanneer hij een theater-bureau opricht, maar eigenlijk niet weet wat dit behelst. Na de pauze wordt opgevoerd een ko mische operette: „lm Kattenhimmel", waar in drie zwervende troubadoers een dorp in rep en roer zetten, doordat zij hun liefde verklaard hebben aan enige dorpsschonen, r echter de betrokken ouders niet erg op 1 zijn. Plaatsbespreken na de hoogmis. K.A.B. AFD. VLIJMEN De Vlijmense K.A.B. zal haar jaarver gadering houden op dinsdag 21 maart om 19.30 uur in café De Braai, A. Klerks. Be langrijke agenda: 1 Opening, 2 Notulen, 3 Verslag secretaris over 1960, 4 Verslag pen ningmeester over 1960, 5 Rapport kascon trole-commissie, 6 Bestuursverkiezing, peri odiek aftredend: voorz. J. Wijkmans, Th. Vennings en Joh. Kiviets, die zich niet her kiesbaar stellen. Door 10 of meer leden kunnen candidaten worden gesteld. De can- didaten moeten minstens 8 dagen voor de jaarvergadering bij de voorzitter of secre taris schriftelijk worden ingediend. Deze candidaatstelling moet vergezeld gaan van een bereidverklaring van de candidaat bij event, verkiezing het bestuurslidmaatschap te zullen aanvaarden (art. 16 van het afd.- reglt.). 7 Benoeming van een lid van de kas controle-commissie, 8 Begroting 1961, 9 Rondvraag en sluiting. STILLE OMGANG TE AMSTERDAM De Vlijmenaren die deel wensen te nemen aan de 80ste Stille Omgang te Amsterdam van 18 op 19 maart, kunnen zich opgeven hij de heer M. v. d. Heuvel, Catharinastr. MAANDVERGADERING DE ZWALUW De maandvergadering van de Postdui venvereniging De Zwaluw op zaterdag 4 maart is uitgesteld in verband met de be stuursvergadering van de BCC, waar be langrijke besluiten worden genomen, die nu zaterdag a.s. op de te houden vergadering kunnen worden medegedeeld, als africhting en verzending, enz. Aanvang 8 uur. KAMPIOENSCHAP DE ZWALUW De Wielerclub de Zwaluw alhier hield zaterdag 4 maart een wedstrijd voor het clubkampioenschap. Aan spanning heeft het hij de amateurs niet ontbroken; de gedach ten gingen toen uit naar van Heel uit Rcssum, die alleen weg sprong, 't 4 ronden uit kon houden en toen op het laatst werd ingehaald en met de 5e plaats genoegen moest nemen. Kampioen werd G. v. Lith, 2e Hairwasser, 3 v. d. Velde, 4 Fusiging, 5 v. Heel. De nieuwelingen leverden ook volop strijd; de renners beloerden elkaar sterk; niemand kreeg kans om weg te ko men en een massasprint bracht als kam pioen Hairwasser, 2 v. Bladel. Aspiranten. Hier was Hairwasser de sterkste en werd kampioen. Opvallend dat ue Gebr. Hairwasser bij de Zwaluw zulke opvallende successen boekten; 2 kampioe nen en een 2e plaats. De kampioenen wer den door de voorzitter na afloop gehuldigd. BILJARTEN NAO I De Vlijmense Biljartvereniging NAO speelde een uitwedstrijd tegen Schuttershof en wist deze wedstrijd te winnen met 3"-5. Uitslag als volgt: Schuttershof - NAO: G d Werdt (120)-L d Jong (110) 120-110 K Bevers (120) - J de Gouw (90) 120 - 57 J de Werdt (120)-R de Laat (90) 115- 90 Keulen (UO)-H d Gouw (80) 107- 80 Hoogste serie Schuttershof R. Bevers 30 car, NAO J. de Gouw 18 car. rogramma voor deze week Klasse C Libre: NAO - Kleine Hut; OBK -schuttershof; NV Vught - Poedelvrees. KasseD I Libre: DVK-OBK 2. lasse D II Libre: H. v. Brabant 4 - Poe- üelvTees. E Libre: NAO 2 H. v. Brab. 5. Vlijmense Boys 2 - TEG 2 3-1 De Vlijmense Boys 2 speelden een thuis wedstrijd tegen de leider van de le kl. 114 Brab. Bond. Als beide eftallen om half 3 present zijn ontbreekt de scheidsrechter en daar er voor beide partijen veel op het spel stond, werd overleg gepleegd om de wed strijd toch door te laten gaan. Een andere bondsscheidsrechter was niet aanwezig, wel een leider van de Vlijmense Boys, Jo van Overdijk, die meermalen wedstrijden leidt. LEG stemde tenslotte in en de wedstrijd begon met een half uur vertraging. De Boys hadden reeds in de eerste 5 min. succes, bij een goede aanval werkte de linksbuiten Westende zich mooi vrij, plaatste naar de vrijstaande midvoor van Engelen, die geen fout maakt, 1-0. Vlijmen had hier niet lang plezier van, want vanaf de af trap stormde LEG op het Boys-doel af, de midvoor werd te zwaar gehinderd, de vrije trap van de rand van het strafschopgebied werd door de midvoor feilloos ingeschoten, gelijk, 1-1. Het spel golfde vlug op en neer, maar wat te zien was, was niet van hoog gehalte, vooral TEG speelde zeer on besuisd, wat men van de leiders niet ver wacht had. De Boys waren ook deze mid dag niet in haar grootste vorm, zodat er voor de supporters wat spel betrof weinig was te beleven; wel in de 35e minuut, toen de linksbuiten in moeilijke positie een voor zet gaf welke van Engelen weer benutte, 2-1. TEG probeerde met alle geweld om gelijk te maken, maar doelman de Wijs was steeds op zijn post, zodat de rust met 2-1 voor Vlijmen inging. Na de rust hetzelfde spel, kansen aan beiden zijden, maar ze werden niet benut. In de 15e min. schoot Vlijmen weer raak, de links -achter brengt de bal mooi op, plaatst naar de vrijstaande van Engelen, die no. 3 aantekende, 3-1. TEG Zag dat het met geweld niet ging en begon rustiger te spelen; het spel werd mooier, maar doelpunten bleven uit. Vlijmen staat nu in winstpunten met TEG gelijk als zij de achterstallige wedstrijd wint. De scheidsrechter die een moeilijke taak had heeft zich er goed doorheen geslagen, hij was eerlijk in zijn beslissingen en de aan voerder van TEG bracht hem na afloop hiervoor dank. BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speelde DES I op een avond in de afgelopen week een wedstrijd tegen DVS b uit 's-Bosch. De gastheren waren uitstekend op dreef en won nen deze ontmoeting met 6-2. Door deze fraaie overwinning kan DES het kampioen schap van de cadre-klasse dist. 's-Bosch niet meer ontgaan. Om beslag op de zo zeer be geerde titel te leggen hebben de Haarsteeg- se biljarters nog maar 2 punten nodig en aangezien er nog 1 uit- en 1 thuiswedstrijd op het programma staan, zal reeds dinsdag avond, als in 's-Bosch gespeeld wordt tegen Hart van Brabant, het kampioenschap wel een vaststaand feit worden. Thuis tegeil D V S speelden de gastheren een unieke wed strijd. P. v. d. L»o, die vooral de laatste tijd grote vorderingen maakt, versloeg z'n te genstander gedecideerd, voor de 135 car. had hij maar 12 beurten nodig. A. Treuren deed het nog beter, want die maakte in 13 beurten de 150 car. vol, waarbij twee series van resp. 54 en 52 car. waren. Naar verwacht werd kon Jo v. Bokhoven het tegen de kersverse kampioen van Ne derland, Henk Emans, niet bolwerken, al scheelde het dan niet veel of hij had het tot een remise weten te brengen. Kopman C. v. d. Loo deed wat van hem verwacht werd en scoorde de 300 car. cadre 38/2 in 12 beurten bijeen met een gem. van 25. De gedetailleerde uitslag was als volgt DES - DVS b C. v. d. Loo (300) - B. Oremans (250) 300-194 J. v. Bokhoven (170) - H. Emans (280) 148 - 280 !K A. Treuren (150) - J. Oremans (100) 150- 49 P. v. d. Loo (135) - B. Oremans (90) 135- 27 Finale wedstrijden om het Persoonlijk kam pioenschap le klasse libre distr. 's-Bosch. De finale wedstrijden om bovenstaande titel, die in het voorbije weekend in café W. v. d. Loo alhier werden voortgezet, hebben een uitermate spannend verloop gehad. De oorzaak hiervan lag in het feit dat de grote kanshebbers om de titel tegen elkaar in het strijdperk traden. Want toen donderdag avond de partijen weer werden hervat, had den zowel v. d. Loo, Doomernik, Roeters en Soestbergen nog gelijke kansen. Verras singen zijn ook hier niet uitgebleven, zulks tot voorspoed voor de één en pech voor de ander. De eerste die een klap van de be kende hamer kreeg, was onze plaatsgenoot P. v. d. Loo, die via een nederlaag van Roeters weer de leiding in handen had. Vol spanning werd zaterdag uitgezien naar de ontmoeting v. d. Loo - Doomernik; het was een partij, die door beide spelers subliem werd gespeeld; er viel van hoogstaand spel te genieten en in de slotfase nam onze plaatsgenoot het initiatief in handen en won tenslotte met 20 car. verschil. Toen dan za terdagavond dê balans was opgemaakt, bleek dat v. d. Loo de leiding had, gevolgd door Roeters en Soestbergen. Voor de laatste dag stonden nog twee zeer belangrijke partijen op het programma en wel Doomernik - Soestbergen en v. d. Loo - Soestbergen, waaruit dan de kampioen te voorschijn moest komen. Over de resultaten van zon dag en de huldiging van de kampioen plaatsen wij in het nummer van vrijdag een overzicht, omdat de berichten voor dit num mer reeds zondagavond werden verzorgd. De diverse uitslagen en de standenlijst tot en met zaterdag volgen hieronder car. brt. h.s. gem. P. Gevers 123 25 23 4.92 G. de Werdt 200 34 19 5.55 A. Doomernik 174 34 35 4.83 P. Gevers 200 24 43 8,21 G. de Werdt 102 24 23 4.25 P. v. d. Loo 200 19 41 10.52 A. Doomernik 180 19 48 9.47 G. de Werdt 200 31 28 5.55 L. Soestbergen 196 31 22 5.44 De stand op zaterdagavond: car. brt. h.s. gem. pt. 1 P. v. d. Loo 1172 167 41 7.01 10 2 M. Roeters 1109 180 41 6.16 9 3 L. Soestbergen 996 163 52 6.11 8 4 G. de Werdt 1086 214 30 5.08 8 5 A. Doomernik 1154 172 48 6.71 7 6 P. Gevers 981 199 43 4.93 4 7 A. Mollen 1015 191 39 5.31 2 8 P. v. d. Hoven 925 206 29 4.49 0 G. de Werdt 200 14 40 14.28 P. v. d. Loo 49 14 17 3.50 P. v. d. Hoven 200 28 29 6.53 L. Soestbergen 183 28 52 8.14 P. v. d. Hoven 138 45 15 3.06 P. Gevers 200 45 22 4.66 A. Mollen 200 26 23 7.69 M. Roeters 159 26 34 6,11 M. Roeters 200 35 43 5.55 P. v. d. Loc» 172 35 23 4.71 A. Mollen 200 25 31 8.- NOOIT GEDACHT - HAARSTEEG 2 - 1 Twaalf minuten voor het einde van deze vooral door Haarsteeg maar slecht gespeel de wedstrijd voltrok de Nooit Gedacht-mid- voor het vonnis over de bezoekers. Op dat moment werd Haarsteeg's rechtsback v Oyen door twee spelers van de thuisclub zodanig in het nauw gebracht, dat hij de bal moest afstaan en voor de zeer actieve Nooit Ge dacht-linksbinnen was het toen maar een klein kunstje om doelman Kuis kansloos te passeren. Met het totstandkomen van dat doelpunt was de thuisclub op een 2-0- voorsprong gekomen en gezien het weinig goede dat er van de bezoekers uitging, viel er niet veel gevaar meer te duchten dat da punten Nooit Gedacht nog zouden ontgaan. Dat tenslotte een minuut voor het einde midvoor v. d. Heijden toch nog met een fraai doelpunt de achterstand verkleinde be tekende maar een formaliteit. Onder een stralende zon en op een uit stekende grasmat, waarop heel wat ama teurclubs jaloers kunnen zijn, bracht even over half drie midvoor v. d. Heijden de bal aan het rollen. Van meet af aan nam Haar steeg het initiatief in handen en de eerste minuten deden het beste verwachten; ach tereenvolgens had de Geffense doelwachter verschillende schoten te verwerken en tot twee keer toe stichtte een corner grote ver warring in de Nooit Gedacht-gelederen, maar steeds kon de bal worden wegge werkt. Na dit inleidend offensief deed de thuisclub zich meer en meer gelden, maar ook de Haarsteeg-achterhoede had voorals nog weinig moeite de voorwaartsen van de thuisclub in bedwang te houden, al moest ook hier doelman Kuis vaak z'n talenten tonen om een doorbraak te voorkomen. Zonder noemenswaardige feiten brak met dubbel blanke stand de rust aan. De thee scheen de thuisclub goed te heb ben gedaan, want ze begon meteen met een overwicht te forceren, dat met enkele uit zonderingen daargelaten, tot aan het einde bleef gehandhaafd. Naarmate de tijd ver streek werd Nooit Gedacht sterker en wat wel niemand ooit gedacht zal hebben, Haar- Gteeg was zo goed als nergens meer. Na on geveer een kwartier te hebben gespeeld kon linksachter v. d. Heijden bij een aanval de bal niet onder controle krijgen; de Nooit- Gedacht-midvoor greep snel in en hard en zuiver verdween de bal in het net, 1-0. Alles was nog niet verloren, maar Haar steeg wist zich niet te herstellen en dat was voor de thuisclub een teken om door te I stoten. Tenslotte werd het dan nog 2 - 0 en al wist Haarsteeg nog tegen te scoren, tijd I om nog op gelijke voet te komen was er niet meer, want direct na het totstandko men van deze goal liet de goed leidende arbiter inrukken. GEREF. GEMEENTE A.s. vrijdag 10 maart hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan de heer C. Harinck, theol. student uit Kloe- tinge; aanvang 's avonds 7.30 uur, kerk gebouw Julianalaan 8. GESLAAGDE ORIËNTATIERIT VAN „DE MARGRIETRUITERS". Zaterdag hield de Rijvereniging „De Margrietruiters" een oriëntatierit, waaraan werd deelgenomen door de Rijvereniging Zevenbergen en de Rijvereniging Land van Heusden en Altena, alsmede door 11 leden van de organiserende vereniging. Alle deel nemers waren bijzonder enthousiast over het bijzonder fraaie parcours. Overigens hadden de organisatoren het de deelnemers niet ge makkelijk gemaakt, want niemand van de deelnemers wist het 22 km. lange parcours zonder strafpunten af te leggen, hetgeen de spanning rond deze prachtige rit echter al leen maar verhoogde. De prijzen, die uit medailles bestonden, gingen tenslotte naar de volgende koppels: 1 mevr. Maris-v. Drimmelen en mevr. v. d. Schans-v Bruchem; 2 N. Pruijssers; deze deelnemer van de Margrietruiters reed het parcours alleen; 3 A. Keller- G. v. Bru chem; 4 mej. J. v. Wijk - A. Pruijssers. De troostprijs ging naar het koppel met de meeste strafpunten: A. Neleman - H. v. Bruchem. Na de prijsuitreiking bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen in café Pruijssers. CHR. BESTURENBOND SPRANG-CAPELLE De voor a.s. woensdagavond aangekon digde vergadering van de Chr. Besturen bond Sprang-Capelle, waarin de heer Beek man van het C.N.V. zou optreden, is in verband met het biduur voor het gewas in beide kerken, tot nadere aankondiging uit gesteld. BIDUUR A.s. woensdagavond zal in beide kerken biduur voor gewas en arbeid worden ge houden. In de Ned. Herv. Kerk hoopt daar in om half 8 voor te gaan Ds. P. J. Bos en in de Geref. Kerk hoopt om 8 uur voor te gaan Ds. W. B. v. d. Meulen. COLLECTE HOOGELAND Deze week wordt in onze gemeente de jaarlijkse collecte voor de Vereniging Het Hoogeland gehouden. Deze vereniging, die het opvoedings-, verzorgings- en reklasse- ringswerk verzorgd in 3 landkolonies en 5 tehuizen, verpleegd per jaar meer dan 560 personen van alle gezindten. Hiér voor is veel geld nodig en wij bevelen deze collecte daarom ten zeerste aan. CHR. BOUWARBEIDERS De leden van de afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bond van Arbeiders in de Bouw bedrijven komen a.s. donderdag 9 maart in feestelijke jaarvergadering bijeen, waartoe ook de dames der leden en afgevaardigden van zusterorganisaties zijn uitgenodigd. ZANGAVOND Onder het motto „Dat ons loflied vrolijk rijze" werd j.l. vrijdagavond, uitgaande van de Bijbel-Kiosk-Vereniging, Amsterdam, in de Ned. Herv. Kerk alhier een zangavond gehouden, met medewerking van de bekende zanger Kees Deenik, de Chr. Gemengde Zangvereniging Excelsior alhier en de plaat selijke predikanten, Ds. P. J. Bos en Ds. W. B. v. d. Meulen, terwijl het prachtige kerkorgel werd bespeeld door de heer Bo nefaas uit Gorinchem. De opening werd verricht door Ds. Bos, die na samenzang en gebed, de talrijke be langstellenden namens de Bijbel Kiosk Ver eniging hartelijk welkom heette en de hoop uitsprak op een goede en gezegende avond. Ds. Bos heette bijzonder belkom de Chr. Gem. Zangver. Excelsior en deelde mede dat de Chr. Gem. Zangver. Looft den. Hee- re door huiselijke omstandigheden van de directeur verhinderd was medewerking te verlenen. Onder leiding van de heer Jac. Groen werden vervolgens door Excelsior enkele nummers op verdienstelijke wijze uitge voerd, waarna de heer Kées Deenik een 2- tal nummers zong met begeleiding door de heer Bonefaas. Ds. v. d. Meulen las daarna een gedeelte uit de H. Schrift, naar aanleiding waarvan hij de aanwezigen in een korte meditatie op wekte zich met God te laten verzoenen. Na samenzang sprak de propagandist van de Bijbel Kiosk Vereniging een propagan distisch woord, waarin hij opwekte tot steun aan het werk dezer vereniging en waarin hij dit werk toelichtte, n.l. de bijbelse bood schap uitdragen op verschillende wijzen, als evangelisatiewerk, bijbel- en lectuurver- spreiding enz. Kees Deenik en Excelsior zongen vervolgens nog enkele mooie num mers, waarna onder leiding van Kees Dee- nig enige nummers van samenzang volgden, waarbij de heer Deenik krachtig opwekte ook thuis meer te zingen en daarvoor een één avond in de week de knop van radio of televisie om te draaien. Ds. Bos ging in dankgebed voor, waarna tot slot gezamenlijk Ps. 150 werd gezongen: „Looft God, looft Zijn Naam alom". BEEN GEBROKEN De NEO-speler Tonny van Vugt had za terdagmiddag in de wedstrijd tegen Dintel- oord het ongeluk een dubbele beenbreuk op te lopen. Na voorlopige behandeling moest hij per ziekenwagen naar het ziekenhuis te Waalwijk worden vervoerd. „GEZELLIGHEID" BRACHT „MORGENROOD". Onder regie van de heer C. Dekkers bracht de toneelvereniging Gezelligheid alhier j.l. zaterdagavond de tweede opvoering van het toneelspel in drie bedrijven van A. Boere „Morgenrood", voor een tot de laat ste plaats bezette zaal van de Chr. Volks bond. De aanwezigen zullen geen spijt gehad hebben deze uitvoering te hebben bijge woond, want zowel wat de inhoud van het stuk betreft als de opvoering, waren in één woord „af". De regisseur is in de rolver deling voor dit mooie stuk wel zeer bijzon der geslaagd, want in elk opzicht kan wor den gezegd dat de juist man of vrouw hier de juiste plaats innamen. Daarbij had de grimeur vooral de hoofdrolspeler, hoer Ver stegen (G. Bax) zo'n getrouwe en juiste typering gegeven van een oude boer, dat dit ook niet weinig bijdroeg aan de sfeer. Het spel van deze rasechte toneelspeler was zo natuurlijk, dat we niets dan lof voor zijn keurig spel kunnen hebben. Trouwens, het viel op dat alle speelsters, en spelers in dit stuk bijzonder rolvast waren en in elk op zicht zo'n rustig en natuurlijk spel te zien gaven. Stef van Kaathoven (G. Meijer), Aart (J. Haverhals), Clara, zijn vrouw (mej. J. v. Zwietering), Gijsbert Gries (Jac. Brou wer), Pleun Reggers (M. de Cloe), waren door hun ongedwongen spel o.i. onverbeter lijk, evenals trouwens Antje (mevrl Jac. de Vries-v. d. Kolk, Stien (mej. D. Versteeg) en Trien (mej. Wagemakers (die o.i. toch wel iets te weinig „gedienstig" leek), ga ven uitstekend en vlot spel te zien en heb ben de volle zaal een avond van waar genot verschaft. Het stuk is een echt uit het boe renleven genomen geschiedenis en de spe lers en speelsters wisten zich zonder uitzon dering zouden we haast zeggen, zo in hun rol in te leven, dat het geheel een zo mooi spel te zien gaf, dat de zaal tijdens het ge hele stuk in gespannen aandacht het met volle overgave gebrachte spel volgde en aan het einde met een daverend applaus haar dank bracht. De avond werd geopend met een wel komstwoord door de heer Jac. Vos en ge sloten met een dankwoord door de voorzit ter van Gezelligheid de heer J. Haverhals. Regisseur Dekkers en zijn speelsters en spelers kunnen op een geslaagde opvoering van Morgenrood terugzien. Een kleine verloting ten bate van de kas der vereniging deed enkele gelukkigen met mooie prijzen huiswaarts keren, maar alle bezoekers waren zeker voldaan over het ge- bodene. JAARVERGADERING MA.C. MARIJKE Vrijdag 3 maart j.l. hield de motorclub Marijke haar alg. jaarvergadering, welke door ruim de helft der leden werd bijge woond. Er moest een omvangrijk program ma worden afgewerkt, doch de vlotte leiding van de voorzitter droeg er toe bij, dat de diverse afgendapunten vlot werden afge werkt. Na het welkomstwoord van de voor zitter werden de notulen der vorige verga dering gelezen en vervolgens kreeg men 't jaarverslag te horen. In dit jaarverslag werd gewag gemaakt van een goed verenigings jaar. Er bleek een groei te zijn van 16 le den, zodat de club momenteel 41 leden telt. Ook de sfeer onderling is goed geweest over het afgelopen jaar. Dit vond, aldus de voor zitter, ook zijn oorzaak doordat men het clubkampioenschap had afgeschaft. Men hoopte dat ook in 1961 de onderlinge goede sfeer zal worden bewaard. Het verslag van de penningmeester gaf geen reden tot het maken van op- of aan merkingen. Het kassaldo bleek meer dan verdubheid te zijn vergeleken bij andere ja ren. Dit gunstige resultaat was, aldus de voorzitter, ook te danken aan het feit, dat men het afgelopen jaar vele prijzen voor de diverse ritten gratis had gekregen. Bij de bestuursverkiezing werd besloten het bestuur uit te breiden met 2 personen. Herkozen werd het aftredende bestuurslid de heer Th. van Beek, terwijl als nieuwe le den werden gekozen mej. W. Oerlemans en de heer B. Stam. Het secretariaat werd op gedragen aan mej. Oerlemans. Vervolgens werd het programma voor het jaar 1961 besproken. Als eerste rit staat op het programma de Dorpshuisrit op 3 april a.s. (2e Paasdag). De baten van deze rit zullen geheel ten goede kome# aan het te stichten Dorpshuis Sprang-Capelle. Deze rit heeft men bijna geheel gereed. De voor zitter hoopte dat deze rit een zeer gunstig financieel resultaat zou opleveren. Op motorsportgebied volgt dan op 27 mei Marijke's betrouwbaarheidsrit. Deze rit zal meetellen voor het kampioenschap van Nederland en voor selectie der uitzending naar de Motorzesdaagse, zodat deze rit weer door geheel Nederland zal worden besproken. Naast het bestuur is voor deze rit een speciale sportcommissie benoemd, bestaande uit de heren J. Maris, secretaris, C. Haverhals en J. Rosenbrand, die met medewerking van de heer Th. v. Beek voor de uitzetting en bekrijting van de route zul len zorgdragen. Vervolgens zullen in juni en juli enkele clubritten worden gehouden. Voor septem ber is een voorstel aangenomen om een oriëntatie-nachtrit uit te stippelen in samen werking met clubs uit Drunen en Kaatsheu vel. De start voor deze rit zal zijn in Ca pelle. Kustplaats Drunen en finish te Kaats heuvel. De lengte van deze rit zal ongeveer 180 km zijn. In oktober zal wederom een clubrit worden gehouden. In november zal dan zeer waarschijnlijk de Marijke-rit wor den verreden. In principe werd besloten hiervoor een avondrit van te maken. Het programma zal besloten worden met de traditionele St. Nicolaasrit met opdrach ten en boodschappen. Na de rondvraag, sloot de voorzitter deze vergadering en dankte allen voor de vlotte afwerking der agendapunten. REISVERENIGING De reisvereniging Poolsestraat hoopt a.s. woensdagavond een alg. vergadering te hou den in café De Witte Brug alhier. BAZAR DORPSHUIS Zoals reeds enkele malen in dit blad ver meld, zal a.s. donderdag 9 maart de bazar worden geopend, welke gehouden wordt ten bate van de stichting dorpshuis Sprang-Ca pelle. Het bazar-comité heeft thans alles ge reed. Er zijn diverse attracties, o.m. na tuurlijk de bekende raden van avontuur. Daarnaast ontbreken ook niet de schiettent, sjoelbakken, ringen werpen en voorts zal er een grote rozenboom aanwezig zijn. Dit zijn slechts enkele attracties. Aan deze bazar is een grote verloting verbonden en de trekking daarvan zal plaats vinden op maandag 13 maart 1961 ten overstaan van notaris J. Waverijn. Voor deze loterij zijn een aantal zeer prachtige prijzen verbonden en de hoofdprijs zal zijn een schitterende brom fiets. De opening zal plaats vinden donderdag- avond 7 uur door de E.A. heer M. van Prooijen, burgemeester van Sprang-Capelle. De plaatselijke muziekkorpsen zullen de openingsplechtigheid muzikaal opluisteren. Tot slot mogen we alle gemeentenarren wel opwekken aan deze bazar een bezoek te brengen. Immers de netto-opbrengst zal ten goede komen aan het stichtingsbestuui Dorpshuis Sprang-Capelle. Er is over de bouw van dit dorpshuis veel gesproken en uit de verschillende meningen mogen wij toch wel opmaken, dat de bouw van dit dorpshuis zeer urgent is. Doch voor de bouw is veel geld nodig en het bazar-comité hoopt door de organisatie van deze bazar erin te zullen slagen om een gedeelte van de bouw som bijeen te brengen. Weken lang heeft dit comité met medewerking van verschil lende personen, w.o. ook de afdeling Spr.- Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, gewerkt om alles tot in de punt jes te verzorgen. Hierin is men zeer goed geslaagd en thans hoopt men dat men van de zijde der inwoners ook weer mag reke nen bij de 4 bazar-avonden. Men heeft di verse mooie prijzen. Een bezoek aan deze bazar is dan ook alleszins de moeite waard. Stelt daarom het comité niet teleur en brengt met Uw gezin één of meermalen een bezoek aan de bazar, welke gehouden wordt in een tent staande op het Raadhuisplein. U.,.ul KEURING JONGVEE Dinsdag 7 maart a.s. v.m. zal de assistent veeteelt-consulent de heer P. Bastiaansen de keuring verrichten van de 22 stuks kalve ren van het geboorte-jaar 1960, welke zijn ingeschreven voor de kalver-opfokwedstrijd van de RKJB Waspik - Raamsdonk. Een en j ander zal plaats vinden op het weiland van de heer J. de Craen nabij de zuivelfabriek. VOORJAARSVERGADERING RKJB In café de Statie zullen de leden van de RKJB Waspik 13 maart a.s. bijeenkomen voor de voorjaarvergadering. Tijdens deze vergadering zal o.m. het zomerprogramma worden doorgenomen zoals dit door het be stuur is samengesteld. De heer A. Kuysters, kassier van de plaatselijke Boerenleenbank zal tijdens deze vergadering een uiteenzet ting geven over de mogelijkheden welke de Boerenleenbank kan bieden aan de agra rische bedrijven. Voorts zal er een film wor den gedraaid van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst. RONDE VAN WASPIK Op Hemelvaartsdag, 11 mei a.s., zullen op het prachtige parcours te Waspik, de amateurs en onafhankelijken, de nieuwelin gen, de aspiranten van de vaderlandse wie- Ierwereld, hun jaarlijkse slag gaan leveren om de „grote prijs van Waspik". Dit wordt de elfde ronde van Waspik. VOLLEBAL Het Waspikse Atak heeft in Tilburg in de eerste klas NeVoBo een schitterende 2-0 overwinning behaald op TPSOV. De set standen 15-13 en 15-4 spreken voor zich. KORFBAL De dames van Amicitia I speelden zon dag een z.g. dubbelwedstrijd tegen Braban- tia uit Hilvarenbeek. In de eerste game be haalden de gasten een krappe 2-1 over winning. De tweede ontmoeting eindigde onbeslist 2-2. SCHILDERIJENTENTOON STELLING IN MISSIEHUIS „ST. ANTONIUS" Zaterdagavond werd in het Mis siehuis „St. Antonius" een schilde rijententoonstelling geopend van de Brabantse kunstenaar Jan Heesters. Nadat patsr-rector drs. F. v. d. Wiel de aanwezigen had verwel komd en een korte inleiding had gehouden over de expositie, sprak de heer Heesters een kort dank woord, waarin hij hoopte dat iedere bezoeker met veel genoegen van z'n werken zou kennis nemen. Vervolgens gaf de rector 't woord aan dr. J. Bauwens uit 's-Hertogen- bosch, oud-rector van het R.K. Ly ceum aldaar en oud-leraar Frans aan de R.K. Leergangen, die, meer bekend met de carrière, de werken en de mérites van de heer Heesters, de aanwezigen daarvan een indruk hoopte te geven. Dr. Bauwens begon met de kun stenaar Heesters te schilderen als een zeer bescheiden mens, waardoor niet iedereen wel eens van hem ge hoord zal hebben. Dat neemt niet weg dat reeds 35 jaar geleden, naar aanleiding van een met een viertal jonge schilders georganiseerde ten toonstelling, in een landelijk blad gewag werd gemaakt van zijn weer galoze virtuositeit. Zijn werk werd door de heer Siedenburg, destijds directeur van de bekende kunsthan del Buffa, als zeer goed gekwalifi ceerd. De heer Heesters heeft zich altijd aan de kunst gegeven, welke hem jaren lang genoeg was. Als le raar aan de R.K. Lycea beschikte hij over lange vacanties, welke hij schilderend doorbracht in België, Frankrijk, Spanje, Italië, Oostenrijk en Noord-Afrika, en met het bezoe ken van musea. Hij bleef, wellicht onbewust, echter altijd zichzelf, heeft bewondering voor de grote meesters, doch met het oordeel des onderscheids, en maakte zich eigen wat hem alleszins aanstond. Dr. Bauwens heeft zelf grote be wondering voor de kunst van de heer Heesters, wiens werk hij ver eenzelvigde met dat uit de Middel eeuwen, toen men meer behoefte aan schoonheid dan aan comfort had, iets wat tegenwoordig, zacht uitgedrukt, niet algemeen is. Men wil tegenwoordig in korte tijd be roemd en rijk zijn, waardoor vele zogenaamde moderne kunstproduc ten niets minder dan een agressie zijn tegen de goede smaak. De ab stracte, de non-figuratieve kunst is geheel aan de kant van de geest en het is niet mogelijk te achterhalen wat ze met die kleuren en lijnen bedoelen. De heer Heesters heeft echter zijn eigen weg gevolgd, de traditionele weg, wiens werk uit de eerste jaren hij vóór alles realistisch zou willen noemen, waarin de hoofdlijnen sterk uitkomen en de details globaal worden aangegeven of zelfs worden weggelaten. Inge houden kracht en Franse elegance zijn kenmerkende eigenschappen van zijn werk. Zijn kleuren zet hij vaak onvermengd naast elkaar en wel zo, dat alle nuances er nochtans in vertegenwoordigd zijn. De heer Heesters heeft betrekkelijk weinig geëxposeerd, o.a. te 's-Hertogen- bosch (Provinciaal Genootschap), te Eindhoven (v. Abbe-museum), te Amsterdam (Stedelijk museum). Hij stelt zich tevreden met lid te zijn van Arti et Amicitiae en St. Lu cas, die, wanneer ze 'n goede plaats krijgen toebedeeld, ook kopers vin den. Dr. Bauwens noemde de kunst aristocratisch, waarvoor men, om ze te kunnen beoordelen, aanleg nodig heeft. Hij hoopte dat de aanwezigen het belang van het schone, dat het leven zoveel mooier, interessanter en vooral minder oppervlakkig maakt, zouden inzien. Nadat de rector de. spreker had dank gebracht voor zijn interessan te uiteenzetting, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. De heer Heesters, die als teken leraar verbonden is aan het Missie huis St. Antonius, werd 8 januari 1893 te Schijndel geboren. Hij ont ving zijn opleiding aan de Haagse academie, de Rotterdamse academie onder Luns, behaalde de akten Mid delbaar tekenen MA en MB, stu deerde daarna nog drie jaren aan de Rijks-academie te Amsterdam onder Prof. der Kinderen en aan dë aca demie Julian en Colarossi te Parijs. De expositie, welke een dertigtal olieverf-schilderij en en daarnaast een aantal etsen, apuarellen en pas teltekeningen bevat, is een bezoek ten volle waard. Nog te weinig is men te Kaatsheuvel in de gelegen heid van verantwoorde kunst te ge nieten. Meestal zijn het de Paters van het Missiehuis St. Antonius die SAW1 Vraagt Uw winkelier SAWI rw hierin een prijzenswaardig initiatief aan de dag leggen en er voor zorgen dat er op dit terrein eens iets" te be leven valt. Het zou dan ook jammer zijn als niet velen van hun waar dering daarvoor door een bezoek aan deze tentoonstelling zouden la ten blijken. Men heeft daartoe van af heden tot 22 maart iedere dag tot 's avonds half tien gelegenheid en iedereen is er van harte welkom.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5