DRUNEN Deken Werner in Drunen geïnstalleerd LAATSTE WAALWIJK s Stassar j Betera 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 MAART 1961 o SAWI SAWI SPAARZEGELS AAA V V hebben veel waarde. Drukkerij Boxtel - i- iH BRILLEN BRILLEN Waspik Bureau Jan Tuerlings DE KAATSHEUVELSE TAFEL TENNISKAMPIOENSCHAPPEN HADDEN EEN SUCCESVOL EN SPORTIEF VERLOOP Zondag vierde de tafeltennissport in de grote zaal van de Gildenbond hoogtij. Voor de tweede maal wer den n.l. de Kaatsheuvelse tafelten niskampioenschappen gehouden, na dat dit sportevenement acht jaar geleden voor de eerste keer plaats vond. De vereniging N.V.R., onder leiding van de heer Molenschot, had de organisatie op zich genomen en haar oproep tot deelname aan deze wedstrijden, welke ook open stond voor niet bij verenigingen aangeslo ten beoefenaars van de tafeltennis sport, had tot resultaat dat er niet minder dan 60 inschrijvingen waren binnengekomen. Hieronder behoor den een 12-tal veteranen, zodat, wat de deelname betreft, de opzet reeds een succes was. Maar ook sportief hadden de wedstrijden een prachtig verloop; alles verliep volgens het vastgestelde schema, zodat N.V.R. na afloop met voldoening op haar veelomvattend werk kon terugzien. Nadat voorzitter Molenschot des morgens om 11 uur de opening had verricht, waarbij dank gebracht werd aan alle medewerkenden en spelers en speelsters en een succes volle en vooral sportieve dag was toegewenst, konden de wedstrijden een aanvang nemen. Natuurlijk zijn er enkele verras sende uitslagen gevallen. Reeds in de 1ste ronde kreeg de 1ste klasser T. Zwaans een nederlaag te incas seren van de 3e klasser J. Hendriks, in het dames-enkelspel verloor mej. A. Klis in de halve finale van mej. R. Soeterboek en kon kanshebber Jan Hendriks in de B-klasse heren finale het niet bolwerken tegen N. v. d. Velden. De uitslagen van de finale-par tijen waren: Veteranen: A. BalversK. Beerens 21-19, 21-10. Winnaar: A. Balvers. Herendubbel A-klasse: A. Brent H. Balvers tegen C. BeerensK. Beerens 21-18, 18-21, 21-14. Win naars: A. Brent-H. Balvers. Heren-enkel B-klasse: N. v. d. Vel denJ. Hendriks 18-21, 28-26, 21-16. Winnaar: N. v. d. Velden. Dames-enkel: D. Dingemans-R. Soe terboek 21-10, 21-11. Winnaar: D. Dingemans. Gemengd dubbelspel: H. Balvers W. Beerens tegen J. HendriksD. Dingemans. Winnaar: D. Dingemans J. Hendriks. Junioren-dubbel: T. de KortF. v. van Woensel tegen P. EmmersK. Soeterboek 21-14, 21-15. Winnaars: T. de KortF. v. Woensel. Junioren-enkel: v. KuijkJ. Bee rens 21-13, 12-21, 12-21. Winnaar: J. Beerens. Dames-dubbel: D. DingemansJ. Hendriks tegen R. BrokA. Klis 11-21, 21-19, 15-21. Winnaars: R. BrokA. Klis. Herendubbel B-klasse: J. Hendriks- W. Hoevenaar tegen B. Hoevenaar- M. Hoevenaar 21-18, 22-24, 21-14. Winnaars: J. HendriksW. Hoeve naar. Heren-enkel A-klasse: C. Beerens A. Brent. Winnaar: A. Brent. 's Avonds werden deze wedstrij den besloten met een gezellig bal, tijdens hetwelk voorzitter Molen schot met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uitreikte. De verenigingsprijs, beschikbaar gesteld door de heer J. Schagen, ju welier te Kaatsheuvel, kwam met 't kleinst mogelijke verschil in punten in het bezit van K.A.T., n.l. 25. De vereniging N.V.R. behaalde n.l. 24 punten. VOOR KAATSHEUVEL GILDE ST. JAN Het gilde St. Jan beëindigde zon dag haar schietcompetitie, welke ge houden werd in het kegelhuis van hotel Euphonia. De dagstand was: 1. A. Merkx 103 p.; 2. P. Schoenmakers Pzn. 103 p.; 3. P. v. Nieuwstadt Sr. 102 p.; 4. P. Schoenmakers Czn. 97 p.; 5. Th. Sperber 94 p.; 6. H. v. Balkom 93 p.; 7. J. Dingemans 89 p.; 8. J. Verhoe ven 85 p. De eindstand na 100 schoten was: 1. P. v. Nieuwstadt Sr. 1057 p.; 2. H. v. Balkom 982 p.; 3. P. Schoen makers Pzn. 974 p.; 4. A. Verhoeven 941 p.; 5. H. v. Nieuwstadt 936 p.; 6. P. Schoenmakers Czn. 896 p.; 7. Th. Sperber 844 p. AFVAARDIGING NAAR REGERINGSJUBILEUM KONINGIN JULIANA Vandaag gaan afgevaardigden van alle gemeenten naar Den Haag in verband met het 12%-jarig rege ringsjubileum van H.M. Koningin Juliana. De deputatie, welke daarbij de gemeente Loon op Zand zal ver tegenwoordigen, is samengesteld uit burgemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, diens 12-jarig dochtertje Reinilde, mevr. M. v. Esch-Leltz uit Loon op Zand en de heer J. Tuer- lings uit Kaatsheuvel. i Onder grote belangstelling en pri ma weersgesteldheid is deken-pas toor Fr. Werner zondagmiddag in Drunen geïnstalleerd. Deken Werner, die aan de grens van de gemeente verwelkomd werd door burgemeester Stieger, zag hier in het bewijs dat de wil tot samen werking gelukkig aanwezig is. Over weldigd door de enorme belangstel- lang en groots onthaal, dante hij reeds bij de kerkdeur, waar hij werd toegesproken door de heer C. Pijnenburg namens het kerkbestuur, voor deze onvergetelijke intocht. Met bloemen, vlaggen, muziek en veel vertoon is Deken Werner in Drunen verwelkomd. Aan de grens van de parochie werd de nieuwe Deken afgehaald doo^ de landelijke Rij vereniging en bij de Remise tot waar de diverse verenigingen hem waren tegemoet gekomen, werd hij verwelkomd door burgemeester Stieger. Deze stelde er een eer in namens de inwoners van Drunen en 't gemeentebestuur Deken Werner een welkom toe te roepen. Sprekende over de groei en ontwikkeling van deze gemeente, feliciteerde spr. Deken Werner met zijn komst in Drunen, waar het, al dus burgem. Stieger, prettig werken is. Deken Werner dankte burgemees ter Stieger voor het feit dat hij de goede gewoonte om de nieuwe pas toor aan de grens van de gemeente te verwelkomen, heeft gehandhaafd. Hij zag hierin het bewijs dat de wil tot samenwerken aanwezig is, een samenwerking die in een groeiende gemeente als Drunen zeer zeker no dig is. Deken Werner was er van overtuigd dat deze samenwerking, wanneer zij uit liefde en toewijding voor de gemeenschap geschiedt, deze ook aan de gemeenschap ten goede zal komen. Voorafgegaan door muziek, jeugd verenigingen, Gilde en bruidjes, trok de stoet naar de kerk, waar de heer C. Pijnenburg, namens 't kerk bestuur, Deken Werner een welkom toeriep, daarbij de hoop uitspreken de dat in onderling overleg en goed vertrouwen voor de parochie Dru nen veel tot stand zal kunnen wor den gebracht. Spreker wees er op dat de eerbied voor en de aanhan kelijkheid voor het geestelijk gezag in Drunen in ruime mate aanwezig is. Deken Werner antwoordde dat hij overweldigd was door de grootse in tocht die hem was bereid. Nu hij stond voor de kerk, door zijn em- nente voorganger gebouwd, beving hem als het ware een angst voor de grote taak en de grote verantwoor delijkheid, die hij alleen met Gods hulp zou kunnen volbrengen. Hij hoopte ook op een goede samenwer king en goede verstandhouding met het kerkbestuur, om zodoende in 't voetspoor te kunnen treden van zijn voorganger. De installatie geschiedde door Mgr. Oomens, die, na deze installa tie, de verdiensten van mgr. Rooij- ackers en de goede gemeenschaps zin van de Drunense parochie had belicht, Deken Werner schetste als een goed en plichtsgetrouw priester. Deken Werner hoopte zich spoe dig geheel te hebben ingewerkt en dankte voor het bijzonder onthaal dat hem deze middag was bereid. Officieel, aldus Deken Werner, ben ik thans uw pastoor, dat wil zeggen uw herder; in werkelijkheid moet ik het nog worden. Ik hoop met Gods hulp dat ik dat bereiken mag. K.I.-VERENIGING DRUNEN EN OMSTREKEN NIET VOOR AAN SLUITING BIJ MIDDEN-BRABANT De K.I.-vereniging Drunen-Els- hout en omstreken, waarbij aange sloten Nieuwkuijk, Vlijmen, Waal wijk, Herpt, Haarsteeg, Hedikhuizen en Berlicum, hield vrijdag in café P. Klerks een belangrijke vergade ring over de aansluiting bij de Mid den-Brabantse Coöperatie, tezamen met Tilburg, Udenhout, Hilvaren beek en Den Bosch. Ondanks het feit dat de voorzit ter, de heer Ploegmakers, aan 't be gin van de vergadering de voorde len van deze centralisatie had opge somd, stemde later de vergadering met 59 tegen en 14 voor het voorstel tot aansluiting en daarmee ophef fing van de vereniging Drunen en omstreken af. Als voordelen noemde de voorzit ter betere leiding, betere voorlich ting, meer kans op betere stieren en betere gezondheid in het algemeen. Gezien in het raam van de sterke ontwikkeling ook op gebied van de veefokkerij, achtte spreker de mo gelijkheden bij centralisatie groter dan alleen. De nadelen zijn de grote kosten, verbonden aan de centrali satie; de kosten van het gehele ob ject wordt geschat op ƒ360.000. wat met exploitatie zou neerkomen op 10per koe. De voorzitter, de heer Ploegmakers, wees ook nog op de goede resultaten van de centrale in de Kempen en bracht, hoewel hij duidelijk stelde dat de vergadering vrij was in haar beslissing, onder 't oog dat men met zijn tijd mee moest en dat de mogelijkheid niet uitge sloten is dat indien men thans niet zou aansluiten, men dit over 5 jaar misschien toch zou moeten doen. De verschillende plaatselijke afdelingen zoals Herpt, Hedikhuizen, Haarsteeg, Vlijmen, Nieuwkuijk en Berlicum staan tot 1964 nog contractueel on der Drunen, maar kunnen daarna ieder voor zich nog vrij besluiten de aansluiting bij Drunen te handha ven of te verbreken. Uit de vergadering kwam echter al direct een stemming die er op wees dat de afdeling zou tegenstem men. Als reden werd aangevoerd de hogere kosten en de kwaliteit van de stieren die in Drunen en omge ving veel hoger is dan in Udenhout, Tilburg, Den Bosch en Hilvaren- beek. Terwijl uitwisseling van sper ma met de genoemde afdelingen toch steeds mogelijk is, zag men ook geen direct nut in samengaan met midden-brabant. Drunen heeft drie brabantse kampioenstieren en daar door beter materiaal; de kosten zijn hoger en als voorbeeld werd ook nog gesteld dat ze in het land van Cuyk ook wéér terug willen naar kleine coöperaties. Groot verband geeft niet alleen voordelen, maar ook nadelen, aldus de vergadering. De stemming die hierna volgde met als resultaat 59 tegen 14 voor en 2 blanco, besliste dat Drunen en om streken voorlopig zullen blijven doorgaan. CULTURELE AVOND R.K.J.B. DRUNEN EN OMSTREKEN De afdelingen Drunen, Elshout, Waalwijk en Nieuwkuijk hielden donderdagavond in de zaal van H. v. Delft een culturele avond, die ge organiseerd was door de afdeling Drunen en tot doel had de activitei ten van de leden ook op dit terrein op te voeren. Zoals bekend, worden in kring- en interkringverband voor de R.K.J.B. ook steeds culturele da gen georganiseerd. De uitslagen voor declamatie voor deze avond waren: Dames: Ria Ploegmakers 1, Berta Klein 2, Diny v. Kuik 3, Jo van den Bosch 4 en Berta de Haan 5. Duetten dames: 1 Jo Brok en Riet Pulles, 2 Annie en Nelly v. Mierlo. Heren: 1 Jan Klein en Ad Kolle- mans. Heren; 1 A. Smits, 2 Theo v. Mier lo, 3 A. v. Dal, 4 K. de Gouw, 5 A. v. d. Lee. Na afloop van de culturele wed strijd werd nog een quiz gehouden, die gewonnen werd door de combi natie Drunen-Nieuwkuijk met 100 tegen 80 van Waalwij k-Elshout. De avond werd besloten met een bal. ARTSENDIENST Ingaande zaterdag 11 maart hou den dr. Verhaak en dr. v. d. Wouw voortaan op zaterdag spreekuur 's morgens van 8.30 tot 9 uur uitslui tend voor dringende gevallen. Het zaterdagmiddag-spreekuur vervalt vanaf die datum. De zondagsdienst begint dan voortaan op zaterdag om 1 uur tot maandagmorgen 8 uur. BALLET Het jeugdballet, onder leiding van Nelleke Valentijn, zal op maandag 13 maart in de zaal van de Hoge Braken een balletvoorstelling geven 's avonds om 8 uur. Medewerking wordt verleend door het kinderkoor „Fris gezongen" uit Heusden. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Wagenma kers-v. d. Wiel en op zaterdag van 34 uur aan de zaal. POLLY PERKINS De toneelgroep van de K.A.J. gaf zondagavond in de zaal van H. van Delft een toneelavond. Onder regie van de heer v. Nistelrooy werd op gevoerd het blijspel Polly Perkins. De belangstelling was goed. Dit was het eerste optreden van deze toneel groep en er werd met enthousiasme gespeeld. Het geheel kwam goed tot zijn recht, decor en grime alsmede de gehele verzorging was prima en de aanwezigen hebben echt kunnen genieten. Men oogstte dan ook een gul en dankbaar applaus. BURGERLIJKE STAND over februari 1961 Geboren: Wilhelmus, zv. J. Trom melen-Vrijhoeven; Annemari, dv. M. v. d. Ven-Smits; Lucia, dv. J. Bie- kens-Ver donk; Johanna, dv. G. Pij nenborg-Timmermans; Johanna, dv. M. Knippels-v. d. Brugge; Richar- dus, zv. H. Roelofs-Jansen; Johanna, dv. J. v. Rooij-Liefting; Hendrika, dv. M. Janssen-v. d. Broek; Hen drika, dv. F. Assman-v. d. Putten. Gehuwd: N. v. Drunen 25 jaar en Th. v. Weert 25 jaar, beiden alhier. Overleden: W. van Beers, wedn. van J. Koenraad, 82 jaar; W. v. d. Bosch, wed. van A. v. Delft, 81 jaar. RKDVCVlijmense Boys Het mooie voorjaarsweer trok weer een record aantal toeschou wers naar het RKDVC terrein om de bijna derby te noemen wed strijd te aanschouwen tegen de Boys uit Vlijmen. Als er om half drie begonnen wordt, zien we een beetje verken nend voetbal, wat langzaam maar zeker in een licht overwicht voor de thuisclub overging en de voor hoede van DVC had er blijkbaar meer zin in als de laatste weken het geval is geweest, wat bleek uit de open aanvallen en de be tere opbouw van alles, en er werd ook meer geschoten. Maar de Boys probeerden het ook ie dere keer, maar de achterhoede gaf geen krimp .In de 13e minuut trapte de doelman van DVC een bal ver door het midden naar vo ren, die op het hoofd van mid- voor v. Gorkum kwam en door de oplopende v. d. Velden prima werd ingeschoten. Na de aftrap een aanval van de Boys, die werd onderschept door DVC, die een nieuwe aanval lan ceerde, waaruit v. d. Velden een prachtkans kreeg, maar deze ver naast schoot. Enkele minuten la- ter werd een flater in de achter hoede van de Boys afgestraft met een goed schot van J. de Wit, 2-0. Vlijmen deed alles om de achter stand te verkleinen, maar de doelman van DVC die ook een paar pracht safes verrichtte kon niet gepasseerd worden. In de 21e minuut was het weer J. de Wit die met een hard schot 30 liet aantekenen, waarna het spel weer wat verdeeld verder ging. Doelpunten werden.in de reste rende tijd niet meer gemaakt. Na de thee zagen we een ge heel ander Vlijmen, ze zaten er goed op met vele aanvallen en ook niet zonder gevaar. DVC speelde wat te zelfverzekerd al was daar nog geen reden toe, want een paar doelpunten zijn gauw gekomen. De Boys maak ten dan ook in de 15e minuut een tegenpunt doordat 3 spelers van DvC werden gepasseerd en de bal goed werd ingeschoten. 31. Na een aanval van DVC werd de bal steeds flink naar voren gespeeld wat goed en vlot gebeurde en de Boys hieven aan- nouden. In de 3de minuut lukte het de Boys om nog een tweede doelpunt te maken dat de stand op 3—2 bracht. Toen werd het voor DVC nog oppassen, want iff een kwartier kon nog veel ge beuren. Maar achter werd wel vaak met kunst- en vliegwerk opgeruimd, maar het ging en uit een aanval over links kwam de bal goed voor de voeten van midvoor v. Gorkum en die le pelde de bal over de uitlopende doelman der Boys heen. 42. In de resterende minuten gebeur de er niets meer, want de Boys, die sportief hadden gestreden za gen hun verlies nu wel in. Oirschot V.Waspik 22 Ondanks dat Oirschot in haar wedstrijd tegen het bezoekende Waspik in technisch opzicht de betere ploeg was heeft Waspik stand gehouden. Zelfs is Waspik in deze ontmoeting tot 2 maal toe aan de leiding geweest. De wedstrijd was nog maar enkele minuten oud toen Willy Ver voort de score opende 01. De Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven oDOenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat KAATSHEUVEL vreugde in het Waspik-kamp was echter van korte duur, want even snel als Waspik deze ope ningstreffer liet aantekenen had Oirschot haar antwoord klaar 11. Kort voor de rust kende de scheidsrechter aan Waspik 'n strafschop toe wegens hands. Een van de paal terugspringende bal welke door Bosman opnieuw werd ingeschoten zou zeker de roos hebben getroffen ware het niet dat een der achterspelers van Oirschot de functie van zijn keeper had overgenomen. De strafschop werd door Willy Vervoort vakkundig ingeschoten 12. In de tweede speelhelft kwam Oirschot via een voltref fer in de 15e minuut opnieuw en nu voorgoed naast Waspik 22. voot Nederland volgt Duitse HOGERE WAARDE VAN GtLj Zelfde percentage als Mark |i De Nederlandse gulden worj onmiddellijke ingang opgewaa^ met 4% percent ten opzichte va, le andere munten, behalve f over de Westduitse mark, deze r in de loop van zondag plótselm!! revalueerd. Het besluit tot oor dering van de Nederlandse 1- werd maandagnacht om één tï kendgemaakt door de raad vaJ nomische aangelegenheden uit ministerraad. De raad heeft fc uur vergaderd voor het besluit' genomen de Nederlandse guljt te waarderen. Het regeringste betekent, dat van heden at 3,63 gulden moeten worden bels voor een dollar. De oude ptijs, 3,80 gulden voor een dollar. Ds ZANDT, LEIDER SGJ OVERLEDEN Zaterdagmiddag rond 5 uur is zijn woning aan de Phoenixstraj Delft dominee P. Zandt, de 80-j® leider van de staatkundig-ge;;! meerde partij, overleden. Hij' vandaag 81 jaar zijn geworden Zandt, bekend als de felle bestrf van Rome, Romme en de poli van de „roomsen", is 35 jaar lid de Tweede Kamer geweest. SNEL TEMPO BIJ BOUW ST. ANTONIUSKERK Wie afgelopen weekend onder 't genot van een warm voorjaarszon netje eens een wandelingetje heeft gemaakt naar de in aanbouw zijnde kerk in de St. Antoniusparo- chie, heeft kunnen zien dat de bouw van dit project in bizonder snel tempo gebeurt. Hoewel men in het begin met het aanleggen van de funderingen veel last heeft gehad van de overvloedige regens, welke de werkzaamheden hebben ver traagd, heeft het uitzonderlijke goede weer in de maand januari er veel toe bijgedragen dat deze ver traging kon worden ingehaald. Alle funderingen van de kerk zelf, de pastorie en van de toren zijn reeds gestort en men is sinds gerui me tijd bezig met het optrekken van de muren. Bij de pastorie heeft men reeds de eerste verdieping be reikt en over het geheel bezien krijgt men reeds een ruwe indruk van de omvang en vormgeving van de kerk ,wat betreft de oppervlak te. Fundamenteringen van gewapend beton voor de pilaren, welke het linkerzijschip van de overige kerk ruimte moeten afscheiden voor de vorming van de z.g. „dagkerk", die op de dagen door de week wanneer het minder druk is en welk idee tevens in de winterdagen voordeel zal opleveren met de verwarming, zijn ook reeds aangebracht. De dag- kerk zal plaats bieden aan 296 per sonen, hetgeen voor de missen in de week ruimschoots genoeg zal zijn, terwijl het hoofdschip plaats biedt aan 903 personen. DE HEER L. AMMERSDÖRFFER KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN 40-Jarig dienstjubileum bij Timtur Op vrijdag 3 maart herdacht de heer L. Ammersdörffer het feit dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de N.V. Timtur. Hij werd, vergezeld van zijn echtgenote, een dochter en zoon, beiden eveneens bij Timtur werkzaam, in de cantine ontvangen door het personeel van de onder- werk-afdeling. Hier werd het woord gevoerd door de heer F. Smits, die namens de collegae woorden van hulde sprak, de jubilaris dankte voor de prettige kameraadschap en feliciteerde met dit jubileum, waar bij hij namens de aanwezigen een fraaie lamp alsmede een loper aan bood. Na een kort dankwoord van de jubilaris en de gebruikelijke trac- tatie, kregen alle aanwezigen de ge legenheid de jubilaris en zijn fami lie persoonlijk geluk te wensen. Op het privé-kantoor werd de fa milie Ammersdörffer ontvangen door directie, bedrijfsleiding, afde lingchef en staf, terwijl tevens de edelachtb. heer burgemeester Teijs- sen zijn opwachting maakte. Hier nam de directeur, de heer J. P. M. Verschure, het woord, die de heer Ammersdörffer geluk wenste met dit zeer langdurige dienstverband. Het verheugde spreker zeer, reeds zo vele lieden onder het personeel te kunnen tellen die op een lange reeks dienstjaren kunnen terugzien en op wie Timtur steeds heeft kun nen bouwen. De heer Verschure sprak zijn grote waardering en dank uit voor de voorbeeldige ijver en trouw in deze lange reeks van jaren aan het bedrijf gewijd en gaf van zijn waardering blijk door de heer Ammersdörffer de gouden Timtur- eremedaille en cadeau onder cou vert aan te bieden en bracht mevr. Ammersdörffer hulde in de vorm van een bouquet anjers. Hierna kreeg de edelachtbare heer burgemeester Teijssen het woord, die, zich aansluitende bij de woor den van de heer Verschure, in een gloedvolle speech zijn bewondering en waardering uitsprak bij dit ju bileum, de heer Ammersdörffer en familie gelukwenste en nog speciaal benadrukte de grote verdienste van de heer Ammersdörffer door in de afgelopen veertig jaren een waar devolle kracht te zijn geweest, die heeft mogen bijdragen tot de groei van Timtur, tot het grote bedrijf,, de firma thans is. Het verhei hem zeer te kunnen meedelen; het H.M. de Koningin had behas de jubilaris te begiftigen met bronzen ere-medaille, verb»' aan de Orde van Oranje Nas welke door de burgemeester soonlijk werd opgespeld. Zowel van de uitreiking van i onderscheiding als van de aait ding der cadeaux door de heerVi schure, werden enkele foto's maakt, waarna het glas werd ven op de gezondheid van dep laris. Na het dankwoord van de juli ris aan burgemeester Teijssen ei heer Verschure voor de gespui woorden en aangeboden cade; waarbij spreker de burgemes verzocht ook zijn dank te wi overbrengen aan H.M. de Koniit voor de ontvangen onderschei bleef het gezelschap nog enige in feestelijke stemming bijeen,n na het feest verder in huisel; kring werd gevierd. NATIONAAL HULDEBETOO! Aan het nationaal huldebeli in Den Haag ter gelegenheid het 12V2-jarig regeringsjuü van H.M. de Koningin is deelgenomen door een deputa van drie inwoners uit onze; meente onder leiding van heer J. A. Swarts, hoofd van centrale administratie gemeu bedrijven. BEVORDERING Binnen enkele dagen is i Kon. Besluit te verwacht: waarbij de Ontvanger van Rijks belastingen, de heer J. de Bree, hoofd van het kart der directe belastingen en acci, zen te Waalwijk, wordt ben derd tot hoofdontvanger-tital Met ingang van IC maart a.s, hij reeds in dat.ambt worden 1 last met het beheer van het anekantoor der invoerrechten accijnzen te Roosendaal. OPENING GÏLDEHAL „JONG NEDERLAND" Zaterdagmiddag is onder p belangstelling de nieuwe gil hal van het St. Antoniusgil van Jong Nederland in de S Antoniusparochie op enigs feestelijke wijze in gebruikgi men. In zijn begroetingswol mocht de gildeleider namens staf onder meer welkom bet de districtsaalmoezenier, de» eerw. heer Knaapen en de to zitter van de R.K. Jeugdbewej district de Langstraat de heer Waal, het voltallige bestuur' de stichting Jeugdbelangen Antoniusparochie "met aan hoofd de voorzitter, de heers Eyl, de districtcoinniissar; mej. v. d. Heyden en de distrir commissaaris de heer Broeks het Jong Nederlandgilde enL hoofdleidsters en hoofdleii van de verschillende jeugdbe» gingen van de St. Antoniusp» chie. Na 't openingswoord door de aalmoezenier van lief rochieel jeugdwerk de welt» heer v. Beers, die nieuwe g" hal ingezegend. De instal van de jeugdleidsters, hoof der en enkele jongensleden een bijzonder stemmingsij plechtigheid. De middag ts sloten met een z.g. bonte rt waarmede ouders en jongens'! een prettig uurtje bijeen wan JUBILARIS BIJ CHROOtf DERFABRIEK VAN DOOf DE GREEFF Op 4 april a.s. zal de heer Trommelen, procuratiehouder» n.v. Waalwijkse Chroomlederfs v.h. van Dooren-de Greeff, W; herdenken dat hij 40 jaar aan h; drijf is verbonden. Ter

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6