0e Echo van het Zuiden I960 voor veiling „De Langstraat" minder gunstig DRUNEN 8 8 8 f KAATSHEUVEL m 49.. Vergadering gaf geen medewerking voor stichting Bouwfonds t X Schoiten's Textiel X STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN v. Mik Sprang, Waalwijk i: N.C.B. KAATSHEUVEL HERDACHT HAAR VIJFTIGJARIG BESTAAN Weer een bijzondere aanbieding van Kalter! ^^aooiocsoaoQiooio Filmjournaal Japonnen Rokken t Blouses Elshout Waalwijk N0UGAT EIEREN MET SLAGROOM Doet uw voordeel bij: Loon op Zand VRIJDAG 24 MAART 1961 83e JAARGANG No. 24 Het voorstel van het bestuur van de Veilingvereniging De Langstraat, om 1 van de omzet te heffen voor de stichting van een bouwfonds, werd dinsdagavond de algemene jaarvergadering, welke in de Ho'ge Braken werd gehouden, door de leden verworpen. De stichting van eeny bouwfonds werd hiermede een jaar opgeschort. He voornaamste bezwaren van de afdelingen Waspik en Capelle waken, dat de nlannen nog vrij vaag waren, terwijl ook verondersteld werd, dat uit een gro tere exploitatie-winst mogelijk bijdrng van een bouwfonds werd hiermede een Hè voorzitter, de heer H. Vissers, drie maanden geleden tot voorzitter be noemd, had overigens op deze jaarvergadering, alvorens dit voorstel ter tafei werd gebracht, de leden al enkele minder mooie mededelingen moeten doen en enkele onpopulaire maatrege en moeten aankondigen. Zo was er in 1960 een vermoedelijk verlies van f 108.000 op een dubieuze debiteur, terwijl ook een verlies op fust van f 12.000 moest worden vastgesteld. Met de reserve van vo rige jaren, alsmede de winst van 1930, f 20.936. -zal slechts een klein ge deelte van het verlies kunnen worden gedekt. Aangekondigd werd dan ook een strenger toezicht op de exploitatie en de con tributie zal worden Verhoogd van f 1. - tot f 5. - Tevens kondigde hij aan dat de jaarwedde van voorzitter en secretaris belangrijk zal moeten worden ver hoogd. Dat over de diverse agendapunten uitvoerig werd gedebateerd, moge blijken uit het feit, dat men vijf volle uren nodig had om de agenda door de werken. OPENING ln zijn openingswoord reeds wees de «rzitter er op, dat hij bij deze eerste ver- dering die hij moest leiden, sombere ge lden moest laten horen. Hij hoopte echter jai Je leden het bestuur het vertrouwen zouden kunnen schenken en stelde vooral, dat hij in 8e toekomst en vooral ook deze avond, de zaken openhartig wilde bespre- kêB. ]n 1960 heeft de veiling door schuld van eo expediteur een vermoedelijk verlies ge- yen van f 108.000. - Reeds is faiilisse- «ent aangevraagd, maar er is een vermoe den dat dit veriies niet veel verder zal kun nen worden teruggebracht. De voorzitter, ft openhartig de gang van zaken had be licht, gaf ruiterlijk toe, dat het bestuur op sommige punten mogelijk gefaald kon heb- len maar stelde duidelijk, dat zaken-doen ui eenmaal risico's meebrengt. Hij vroek daarom begrip voor de situatie, die hij zeer letreurde. Na dekking door reserve en hui dige winst zal vermoedelijk nog een schuld overblijven van f 50.000, welke gezamen lijk door de leden der veiling zal moeten worden gedragen. Ondanks de moeilijke po sitie zal de veiling haar werk in het belang van plaats en streek moeten voortzetten en spreker wees er dan ook op, dat de bouw san een nieuwe veiling binnen nu eu 5 jaar zeker niet mag worden opgehouden. Voor wat het expioitatiebeheer betreft, zegde de voorzitter toe dat mede in ver bad met het nogal behoorlijk tekort op list, een en ander zal moeten gescheiden. ]\AR VERSLAG liet jaarverslag gaf een omzet van (4124.495.- tegen f 4.246.142.- in '59. Ondanks de kleine omzet mag 1960 voor Je tuinders niet ongunstig genoemd wor den, De exploitatie-winst was f 20.987.84. DIVERSEN Het bestuursvoorstel om de winst a f 20.987. - te reserveren voor afschrijving debiteuren, werd aanleiding om er op te wijzen, dat bij een omzet van 414 miljoen een winst van f 20.000. - maar erg sober was. Men zag gaarne een verhoging hier van. Over het beleid inzake geleden verliezen debiteuren had de vergadering een mild oordeel. Voor wat betreft verlies op fust achtte men het noodzakelijk dat er een goede regeling komt. De uitslag der verkiezingen gaf aan dat alle aftredende leden zijn herkozen. Wel nam deze avond afscheid de president-com missaris, oud-burgemeester Snels, in wiens plaats burgemeester Mr. Stieger werd ge kozen. De voorzitter nam afscheid in een hartelijke toespraak, waarin hij oud-burge- meTster Snels dankte voor zijn werk voor de veiling en daarmede voor de gehele streek en overhandigde de scheidende pre sident een boekenbon. In zijn afscheidswoord wees de heer Snels er op, dat de veiling-omzet in de laatste 12 jaren van de f 450.000 steeg naar de 4li miljoen. Dit feit al houdt in dat de groei der veiling haar moeilijkhe den en problemen heeft. Al moest op deze avond dan een somber geluid worden gehoord, zaken doen .houdt nu eenmaal risico's in. Spreker spoorde aan de saamhorigheid niet te verliezen tn ondanks alles door te gaan. De ontwik keling van deze tijd en de ontwikkeling der streek eist dit. De provisie werd voor 1961 onveranderd vastgesteld. De intreegelden werden gesteld op f 2.50 en de contributie werd verhoogd van f 1.- op f 5. - Het bestuur kreeg machtiging tot aan koop van fust. ZONDAGDIENST ARTSEN i J .1 Zondagdienst deze week Dr. Verhaak OPENING NIEUWE ZAAK De gebr. v. d. Sanden-Mommersteeg openden woensdag in de nieuwe wijk Bra- ten Oost een fraaie nieuwe zaak in levens middelen in de uitgebreidste zin. Naast de specifieke kruidenierswaren is ook de ver koop ter hand genomen van vleeswaren en diepvries, terwijl ook textiel en aanverwan te artikelen in deze nieuwe zaak aanwezig ijl De gebr. v. d. Sanden-Mommersteeg, Ie deze nieuwe zaak gaan drijven onder de aam Végé Tast Toe, hebben bij voorbaat li bewoners van de nieuwe wijk met de stichting van deze zaak een dienst bewezen. De jarenlange ervaring van de ondernemers stat er ook borg voor dat deze zaak niet alleen voortvarend, maar ook deskundig zal «orden geleid. Deze nieuwe zaak is een aan winst voor Braken Oost. INSTUIF De Instuif Jong Drunen zal a.s. zondag avond in de bijzaal van de Hoge Braken wederom een balavond houden. Het orkest van deze avond zijn The AU Stars. IDEEËNBUS LIPS GOED GEVULD De ideeënbus-commissie van Lips N.V. in Drunen heeft over het jaar 1960 weer uit stekende resultaten geboekt. Het zou wel MS kunnen gebeuren dat zij ten opzichte van andere Nederlandse bedrijven dre er 'n ioeeënbus op na houden, met de beste re sultaten uit de bus komt. De ideeënbus van pa N.V. heeft een inzendpercentage dat jet boven alle andere bedrijven in Neder land ligt en zelfs in Europa; 55 pet. der «eën is afkomstig van geschoolden, 15 jan mannelijke beambten, 8 van vrouwe- i]ke beambten, 10 van controleurs en voorlieden, 7 van leidinggevend en ho bu personeel, 5 van leerlingen en onge- ^Doolden. Er werden in 1960 in totaal 1113 ideeën '«gezonden, waarvan er 1009 werden be- ^dekl. Van dit aantal bleken er 301 bruik- P^OSOOSOOsOOsOOOOSOOsO NIEUWBOUW Hierover werd in het algemeen overzicht het volgende gezegd Op de laatst gehouden algemene verga dering is gesproken over verplaatsing van de veiling, aangezien het te verwachten is dat in onze streek een grote ontwikkeling van de tuinbouw komt. In de pers en zelfs over de radio is hier gewag van gemaakt.. Nu is het niet de bedoeling van het be stuur om overhaast te werk te gaan, ook al met het oog op het wegenplan, welke plan nen nog niet vast liggen. En daar de aan- en afvoerwegen van kardinaal belang zijn voor een veiling, dienen wij thans adeen maar waakzaam te zijn en de ontwikkeling tt volgen. Wel is het zaak dat de veiling over giond gaat beschikken om de plannen t.z.t. te kunnen realiseren. In deze heeft het be stuur al toezegging gekregen, zodat er al een steun in de rug is gegeven. Een tweede punt, dat wij nog niet tot nieuwbouw overgaan, is het motief dat de nieuwbouw van 1952 nog een zware belas ting is voor de vereniging en dat het blok, •vaarin het bestuur denkt dat de veiling het meest gunstig zou komen te liggen, eerst in 1963 of '64 in verkaveling komt. In het kader van de streekverbetermg, waarin de gedachte leeft om te komen tot een grotere veiling, hebben ook fusiebespre kingen plaats gevonden met de veilingen Vlijmen en Den Bosch. Deze besprekingen zullen nog wel een lang verloop krijgen al eer hier resultaten te zien zijn. Het bestuur stelde in ieder geval wel voor de stichting van een bouwfonds; deze zou moeten geschieden door de heffing van 1% op de omzet. De kosten voor de bouw van een nieuwe veiling worden geraamd op ruim 1 miljoen. Bij een heffing van 1 zou over 3 jaar, geschat naar de omzet van heden, het bouw fonds f 200.000. - bezitten. In de vergadering kwam geen enkele stem naar voren die dit voorstel toejuichte. Men was er zich van bewust dat er een bouwfonds zou moeten komen, maar gezien liet feit dat de plannen nog maar erg vaag waren, achtte men het niet verantwoord om nu al van de leden dit offer te vragen. Spe ciaal Waspik en Capelle waren tegen. Men zag gaarne eerst een en ander in de kring besproken, waarna concretere plannen kon den worden opgemaakt. Ook achtte men 't mogelijk dat door grotere exploitatie-win- steen het offer van de leden kon worden teruggebracht. Men was ook van oordeel dat een opschorting van 1 jaar niet be hoefde in te houden dat de bouw dan later tot siand zou moeten komoen. Na de rondvraag, waarvan ook nog druk gebtuik werd gemaakt, sloot de voorzitter Je veigadering. baar. De ideeën werden beloond met een totaal bedrag van f 8889,50, gemiddeld dus 120.50 per toegepast idee. NIEUWE SCHOOL LIPS DRUNEN Het Lips-complex te Drunen wordt op 't ogenblik uitgebreid met een nieuwe bedrijfs- school die 10 leslokalen zal omvatten, waar in straks alle theorie-opleidingen zullen ge schieden. De praktijk-opleidingen zullen in de werkplaatsen blijven plaatsvinden. De school zal worden uitgerust met een natuur-scheikunde lokaal, een lokaal voor mechanische proeven en een filmlokaal i.v. m. de vertoning van instructiefilms. Voor het schoolgebouw wordt een grote ontvangsthal gebouwd die ook benut zal worden voor een permanente expositie ruimte van bij het bedrijf vervaardigde produkten. ST. HUBERTUSGILDE Opening Schietseizoen. - Het St. Hu- bertusgilde opent 2e Paasdag het schietsei zoen met een onderlinge schietwedstrijd. Rikconcours. - A.s. zaterdag 25 en zon dag 26 maart organiseert 't St. Hubertus- gilde een groot rikconcours in café Fr. van Delft. Aanvang 8 uur. Er worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. Aan dit concours kan iedereen deelnemen. AGENDA Vrijdag 24 maart: 8.30 uur Dansles Hoge Braken. 8 uur Repetitie Harm Drunen, zaal Els- hout. Zaterdag 25 maart 2.30 uur Balletles Hoge Braken. 8 uur Slavenkaravaan, Hoge Braken, 14 j. Zondag 26 maart: 11.15 uur Bibliotheek, Hoge Braken. 4 uur Slavenkaravaan, Hoge Braken 14 j. 6.15 u. Teenagermelodie, Hoge Braken, alle leeftijden. 8.30 uur Te jong voor liefde, Hoge Bra ken, 18 jaar. 7.30 uur Instuif Hoge Braken. Zondagdienst Dr. Verhaak. Maandag 27 maart: 7.30 uur Middenstandscursus, R.K. Jon gensschool. kafcblU „SLAVENKARAVAAN" Sensatie, avontuur, maar vooral ook humor zij'n de voornaamste ingredi ënten van deze oosters getinte film, waarin Kara Ben Nemsi (Viktor Staal) en zijn trouwe helper Halef Omar (Georg Thomalla) het moeten opnemen tegen de drieste slaven handelaar Abu el Mot en zijn trawan ten. Medespelenden in dit humor volle drama zijn verder een oude En gelse geleerde (Theo Lingen) en de schone slavin Senitza (Mara Cruz). Aanvankelijk heeft het er natuurlijk alles van weg dat Abu el Mot aan het langste eind zal trekken, maar de arm der gerechtigheid blijkt tenslotte toch langer en sterker dan die van de boosheid, zodat alle brave bojsten heelhuids uit het avontuur te voor schijn komen. Zaterdag om 8 en zondag om 4 u. Toegang 14 jaar. „TEENAGER MELODIE" Met Conny (Froboess) en Peter (Krauss) als middelpunt is het alle maal teenager-muziek wat deze film- klok slaat. Het gaat er dus pittig en vrolijk aan toe en iedereen met een zwak voor dit genre films kan zich er best mee amuseren. Zondag om 6.15 uur en woensdag om 8 uur. Toegang alle leeftijden. Grotestraat 175 Waalwijk „TE JONG VOOR LIEFDE" Zestien jaar is Beate (Corny Col lins), van goede huize, maar slecht opgevoed. Haar ouders hebben het veel te druk met zichzelf en geven het kind in alles haar zin. Op het lyceum voelt Beate zich als een soort konin gin, die een grote indruk tracht te maken op een der leraren, dr. Agast (Peter van Eyck). Zonder succes ove rigens, want Agast is een serieuze en sportieve kerel, die alle aandacht be steedt aan zijn zoon Dieter, die ove rigens verliefd is op Beate, niet we tende dat hij uitsluitend door 't meis je wordt gebruikt om de vader beter te kunnen benaderen. Beate wil be slist dr. Agast tot een van haar ver overingen maken en als dat niet langs de normale weg kan, dan maar op een schunnige. Zij weet dan ook een voor dr. Agast zeer delicate situatie te forceren, die er toe leidt dat de vol komen onschuldige Agast wordt ge schorst. De hele school keert zich dan tegen Beate en het eind van dit trieste verhaal is, dat Agast in ere wordt hersteld en Beate, op straat wordt gezet. Het nut van een dergelijke film is ons vooralsnog ontgaan. Zondag om 8.30 uur. Toegang 14 jaar. NAAR CONCOURS ;S 13 Aan het bondssolistenconcours dat door de Bond van Harmonieën en Fanfare-ge zelschappen De Langstraat wordt georgani seerd en a.s. zondag te Ammerzoden ge houden'zal worden, zullen van de kerkelijke fanfare deelnemen: in de derde afdeling: Hans Lommers, B. en R. van Engelen duo, T. en A. v. d. Sanden duo, en met een kwarter Leo Klerks, Tini van Mook, Jan de Kruijf en Alb. v. d. Lee; in de tweede afdeling: P. van Balkom; in de eerste afde ling: B. van Son en Th. v. d. Lee duo; B. van Son, Th. v. d. Lee, H. Lommers en J. v d. Lee kwartet; in de superieure afdeling: Hein van Dommelen. Laten wij hopen dat hun deelnemen met succes bekroond wordt. OUD PAPIER-ACTIE N, H. KERK BAARDWIJK Zaterdagmiddag a.s. zal er een rondgang door de gemeente worden gemaakt teneinde oud papier e.d. in te zamelen. De opbrengst hiervan komt ten goede aan 't uitbreidings comité van de Ned. Herv. Gemeen te Baardwijk. Dit comité is in 't le ven geroepen om door het organise- proef ze ze zijn heerlijk piuci £.k> zo zijn neemjK ren van diverse acties gelden in te zamelen, waaruit de kosten zoveel mogelijk kunnen worden bestreden voor de uitbreiding van vergader ruimte voor de verschillende vere nigingen, zoals het kerkkoor met ruim 40 leden, jongensclub en zon dagsschool. Het comité rekent op uw aller me dewerking en steun, waarvoor het u bij voorbaat hartelijk dankt. ld. I.UI IS 'i J Dinsdag en woensdag heeft de afdeling Kaatsheuvel van de N.C.B. op waardige wijze haar viiftigiarig- bestaan gevierd. Na een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan volgde de feestvergadering in de zaal van de Gildenbond, welke werd bijge woond door geestelijke en wereld lijke autoriteiten, vertegenwoordi gers van organisaties en verenigin gen. die gelukwensen kwamen aan bieden en hun waardering uitspre ken voor het belangrijke werk, dat de jubilerende vereniging met haar onderafdelingen Boerenleenbank, C.H.V:, Boerinnenbond, Jonge Boe renstand, enz., voor de Kaatsheu- velse boerengemeenschap in de afge lopen vijftig jaren had gedaan. Voorzitter A. in 't Groen opende deze feestelijke bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, waarna hij in een uit voerige rede een historisch overzicht gaf van de Kaatsheuvelse N.C.B., welke op 19 maart 1911 in aanwe zigheid van de onvergetelijke pro motor van de N.C.B., pater v. d. El zen, werd opgericht, nadat Kaats heuvel vooordien met Loon op Zand en St. Joachimsmoer een afdeling had gevormd. De grote betekenis van de N.C.B. voor de boerengemeenschap illu streerde hij met een terukblik op de toestand van vijftig jaar en langer geleden. De tijd, dat de hoeren nog met zeis en dorsvlegel hun magere producten van de zandgronden ver werkten. Toen er nog potstallen wa ren, waarin men heiplaggen, zand en uitraapsel van de sloten bracht. De tijd, dat de boerin zelf haar boter karnde en met dit product en een mand eieren wekelijks te voet naar de markt te Tilburg en 's-Bosch moest en 's-avonds met een beetje winkelwaren en nog minder geld op dezelfde wijze of met de tram huis waarts keerde. Tengevolge van het land- en tuin- bouwonderwijs, het invoeren van allerlei kunstmeststoffen en de me chanisatie der bedrijven, is hierin 'n belangrijke verbetering gekomen en heeft de boerenstgnd zich prach tig kunnen ontwikkelen. Een op brengst van 1500 kg. per ha. was voorheen al veel, maar 3000 tot 4000 kg. is tegenwoordig geen zeldzaam heid meer, aldus de voorzitter. Hij herdacht met dankbaarheid de man nen van 't eerste uur, die in hoofd bestuur en plaatselijke afdelingen hiervoor hebben geijverd en gestre den. Ook met het beSchavings- en ont wikkelingspeil is het steeds cres cendo gegaan. Kwamen vroeger uit de boerenstand enkel een groot aantal religieuzen, thans bewijzen zij ook in de burgermaatschappij nuttige diensten. Toch ging er nog te veel talent verloren en de voor zitter drukte de ouders op het hart hun kinderen de gelegenheid tot studie niet te ontnemen. Hij besloot zijn toespraak met dank te brengen aan het gemeentebestuur voor zijn waardering en steun, aan de K.A.B. voor het steeds bescchikbaar stellen van de Gildenbondszaal bij verga deringen enz. en de zusters Fran ciscanessen voor hun bijdrage tot de huishoudelijke opvoeding van de boerenmeisjes. Dr. J. Schouten sprak namens het hoofdbestuur van de N.C.B. Hij was van oordeel, dat voor de boeren standsorganisaties ook in de toe komst nog een belangrijke taak is weggelegd. Hij benadrukte de waar de van samenwerking op econo misch (coöperaties), sociaal (be drijf shulp) en technisch gebied (uitwisseling landbouwwerktuigen). Wethouder Grootswagers, spre kend namens het gemeentebestuur, verklaarde, dat de boerengemeen schap in de gemeente Loonopzand binnen enkele jaren uit haar isole ment verlost zal zijn. De kringvoorzititer van het dis trict Tilburg, de heer P. de Brou wer, vond het jammer dat er nog steeds een aantal boeren zijn, die hun aankopen doen buiten de coö peraties. Ir. A. Korten van de landbouw- voorlichtingsdienst betoogde, dat Brabant in Nederland op het ogen blik vooraan staat, waar het gaat om de vooruitgang van de land bouw. Hij wees op het grote belang van een goede bedrijfsvoering, ook in sociaal opzicht- De heer F. Jochems, directeur van het bijkantoor van de C.H.V. te Tilburg, was er trots op dat de C. H.V. het goede voorbeeld had gege ven bij de prijsverlaging van super. Hij hoopte dat ook in de toekomst de boerencoöperaties hun macht zullen behouden. De heer J. v. d. Loo, voorzitter van de afd. Loonopzand, nam de ge legenheid waar om het gemeentebe stuur te wijzen op de desiderata van de boeren in de gemeente. Voor de prettige samenwerking met de ju bilerende afdeling Kaatsheuvel toon de hij zich erg dankbaar. K.A.B.-voorzitter Jac. Stokker- mans wees op het feit, dat de N.C.B. maar mail en vrouw als de eerste cel van de samenleving, waaruit de gemeenschap wordt opge bouwd. In een interessant betoog schet ste kapelaan Pas, hoe dan ook op heden de sacramenten worden gegroepeerd rond het huwelijks sacrament. Zonder huwelijk geen doop, zonder huwelijk geen vorm sel, zonder huwelijk geen pries terschap en geen Eucharistie. Vanuit deze opzet concludeer de spr. nu, dat de godsdienstige opvoeding alleen kan gebeuren in en vanuit het gezin, waar vader en moeder „verlossing" kunnen overdragen op de kinderen krach tens hun huwelijkssacrament. Verschillende practische con clusies kunnen hieruit worden afgeleid, zoals wel bleek uit de gedachtenwisseling na de pauze, omdat in deze gedachtengang de ouders de godsdienst samen met de kinderen moeten beleven, in de heilige Mis, de biecht, 't vorm sel enz. Kap. Pas besloot zijn betoog met te zeggen, dat naarmate ook de vrouwenemancipatie nog zou voortschrijden, vader en moeder steeds meer in de „kleine huis kerk" van het gezin geschikt zou den worden, om de verlossings genaden door te geven aan hun kinderen, omdat wat een kind van vader en moeder ziet, echt is, maar wat het zonder vader en moeder moet doen, in het gods dienstige, spel voor het kind blijft. Spreker beëindigde zijn doorwrochte rede met een beleve nis van een vacantie in Wenen, een zeer ongodsdienstige stad, waar een jonge kapelaan temid den van al die verwording begon nen was met rond zich te verza melen 23 jonge gezinnen, omdat alleen vanuit het gezin volgens die priester nog redding te 'ver wachten is. De heer Annegarn besloot in zijn dankwoord deze serie „Ge zinsproblemen" met te zeggen, dat deze rede van de inleider een mooie afsluiting was van de vier vorige avonden en dat de frisse, eerlijke wijze, waarop de kape laan het onderwerp had behan deld, boven alle lof verheven was. Jammer, dat eigenlijk nog zo weinig ouders van deze hoogst leerzame avond hebben geprofi teerd. In de Volksuniversiteit mag dit onderwerp gerust nog eens aan de orde worden gesteld. Kapelaan Pas, proficiat! i ii VLOTTE REGENJASSEN Model 1961 In de bekende Ninoflex kwaliteit in de nieuwe kleuren Bronze-or en Blue Méditerranée met of zonder ceintuur. al 25 jaren een prettige medebe woonster is van«de Gildenbond. Gelukwensen werden nog aange boden door G. Klijn, voorzitter van de R.K.J.B., door mevr. G. Nou- wens-Verboven, voorzitster van de R.K. Boerinnenbond, geestelijk ad viseur pastoor P. v. d. Spijker en de oud-adviseur emer. pastoor F. de Klijn. In zijn slotwoord bracht voor zitter A. in 't Groen nog hulde aan de heren B. IJpelaar en J. Smulders die beiden vijftig jaar lid zijn van de Kaatsheuvelse N.C.B. 's Avonds was er een feestmaal tijd, waaraan ook de besturen van de Boerinnenbond en Jonge Boeren stand deelnamen, terwijl tot besluit van deze dag het cabaretgezelschap v. Engelen uit Waalwijk de aanwe zigen op een amusant programma vergastte. Woensdag kreeg de boe- renjeugd boven de 15 jaar de gele genheid het heugelijk gebeuren te vieren met zich te goed te doen aan een goed voorziene koffietafel, waarna men in de avonduren even eens genoot van de prestaties van genoemd cabaretensemble. VOLKSUNIVERSITEIT De Godsdienstige opvoeding in het gezin Voor de Volksuniversiteit hield kapelaan Pas dinsdagavond een merkwaardige inleiding over de godsdienstige opvoeding in het gezin. Spreker begon met te zeggen, dat op de vier avonden van de serie gezinsproblemen leken het woord hadden gevoerd en dat nu op de 5e avond over de gods dienstige opvoeding een priester was uitgenodigd, terwijl een priester toch geen ervaring heeft aangaande opvoeding. Daarom wilde kapelaan Pas trachten de diepere grondslagen bloot te leggen, waarop de gods dienstige opvoeding kan steunen, "ij ging daarbij uit van de ge schonden orde tussen man en vrouw na de zondeval, als de man zoals de Bijbel zegt zal heer sen over de vrouw en deze in al lerlei vormen als de mindere van de man wordt beschouwd, waar over deze als het ware kan be schikken. Dit heeft Christus nu hersteld. Vanuit het geloofsgegeven, dat het huwelijk een sacrament is, toonde spr. aan, dat deze aller kleinste gemeenschap tussen mensen innerlijk is verlost. Niet dus de Staat, niet de Gemeente, KYNOLOGIE Mooie successen Op de Internationale hondententoonstel ling, welke op zondag 19 maart te Brussel werd gehouden, behaalde de heer Fr. Els- hout met zijn Duitse dwërgpincher, teef, Puppchen von Hugelicht, in de Fokkerklas le prijs, uitmuntend, kampioen en beste pincher, en de heer H. Elshout met kees hond, reu, kampioen Sigelinski's Teun, in de fokkersklas le prijs, uitmuntend, kam pioen en speciale prijs (beker) als beste keeshond. Tevens werd Teun aangewezen als beste hond op twee na van de gehelo tentoonstelling (in totaal 1025 honden). Met dit behaald succes werd Teun definitief na tionaal en internationaal kampioen. Als beste op twee na van de gehele expositie bezorgde dit zijn eigenaar een prachtige kristallen vaas. BILJART-PROGRAMMA Kampioensronde: maandag 27 maart: HKS-KOT; Euponia - Altijd Raak. Bekerronde: maandag 27 maart HGL - NAS; KTO - de Efteling; De Dreef - 't Centrum. AGENDA Apollotheater: zaterdag 8 uur en zondag 6 uur en 8.30 uur: Der Czardaskönig. Alle leeftijden. Levensschool: dinsdag 28 maart; Volks universiteit. Spreker: drs. F. v. d. Wiel, m.s.f. Efteling: voetbal, zondag 14.30 uur: Desk I - Gemert I. Gildenbond: zaterdag 7 uur, bal, muziek 'ine joly Sextet. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand worden waargenomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. Zaterdag en zondag zal de praktijk van dr. K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstr. 99 te Sprang, tel. 04167-2350. KAARTCONCOURS De Kaartvereniging Tot Onderlinge Vriendschap zal zaterdagavond 25 maart een groot kaartconcours houden in zaal Vermeulen, om 8 uur. Iedereen kan hieraan deelnemen. Er zijn prachtige prijzen aan verbonden. Kaartliefhebbers benut deze kans. PALM-PROCESSIE Zoals dit jaarlijks gebruikelijk is, zal a.s. zondag wederom de palmprocessie plaats vinden. In het parochiehuis heeft om 10 uur de plechtige wijding der palm plaats, waarna

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 17