wAALwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt i, F, TROMMELEN, 40 jaar bij Waalwijkse Ghroomlederfabriek v/h van Dooren - de Greeff ugatw FILMJOURNAAL Musis Sacrum JAPONNEN ROKKEN BLOUSEN Luxor Diploma-uitreiking Avond-nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken geniet VRIJDAG 7 APRIL 1961 83e JAARGANG No. 28 SSfkse Stoomdrukkerij f,aa J Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN rtironuninier 507yo Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Hontract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo" Gouden koninklijke onderscheiding en benoeming tot onder-directeur Het huldigen van werknemers met een staat van 40 jaar trouwe en voortreffelijke dienst is bij de N.V. Waalwijkse Chroomlederfabriek v/h van Dooren-de Greeff welhaast traditie aan het worden. Mocht het bedrijf in het afgelopen jaar twee werknemers met 40 dienstjaren huldigen, j.l. dinsdag waren directie en personeel opnieuw in Hotel Ver- wiel bijeen om hulde te brengen aan procuratiehouder N. F. Trommelen ter viering van diens 40-jarig dienstjubi- leum. En terecht mocht burgemeester Teijssen in een fees telijk woord dan ook opmerken dat het bijna jaarlijks te rugkeren van 40-jarige dienstjubilea bij de Chroomleder fabriek v/h van Dooren-de Greeff een bewijs is van de goede geest in dit bedrijf, een bewijs van samenwerking, begrip en wederzijdse waardering. Hoogtepunten in deze jubileumviering waren de uitrei king van een koninklijke onderscheiding de gouden ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau tijdens de huldigingsbijeenkomst en de benoeming van de jubilaris tot onder-directeur tijdens de druk bezochte re ceptie in de middaguren. Het was de heer P. van Heesbeen, die namens commissarissen en direc tie tijdens de huldigingsbijeenkomst in Hotel Verwiel als eerste het woord richtte tot de jubilaris, die was ver gezeld van zijn echtgenote en familie leden. Hij wees op het bijzondere ka rakter van dit jubileum, dat wordt geaccentueerd door de diverse func ties welke de heer Trommelen in het bedrijf heeft bekleed. Tot alle vlak ken van de bedrijfsvoering heeft de activiteit van de heer Trommelen zich uitgestrekt, tot de boekhouding zo wel als tot de reisvereniging, de on dernemingsraad, de ontspannings vereniging en de sociale verzekering, aldus de heer van Heesbeen. Grote belangstelling had de heer Tromme len ook altijd voor de persoonlijke moeilijkheden van de personeelsle den en hij kende iedereen in het be drijf van nabij. „Alles wat in de af gelopen veertig jaar tot stand is ge komen, is dan ook voor 'n groot deel te danken aan Uw medewerking en hulp", aldus de heer van Heesbeen, die verder in het bijzonder prees de omgang van de heer Trommelen met de zakenrelaties. „U was altijd de zelfde rustige man, die iedereen naar wens kon ontvangen". Over het dienstverband van de jubilaris zei de heer van Heesbeen verder nog „Ge zien het aantal jaren dat U in ons be drijf bent werkzaam geweest, zouden we beter kunnen spreken van een 50- jarig dan van een 40-jarig dienst verband en dat meerdere zijn dan geen overuren, maar overjaren." In de feestvreugde rond dit jubi leum wordt uiteraard door het gehele bedrijf gedeeld en de heer van Hees- been kon dan ook mededelen dat er op 3de Pinksterdag een trip voor het gehele personeel is gepland. Tenslotte liet de heer van Hees- been namens commissarissen en di rectie zijn hartelijke gelukwensen ver gezeld gaan van een prachtig televi sietoestel en een oorkonde, terwijl mevr. Trommelen nog een fraai boe ket bloemen in ontvangst mocht ne men. De heer van Heesbeen besloot zijn toespraak met een persoonlijk woord tot de jubilaris, waarin hij er de na druk op legde dat er tussen directie en jubilaris meer dan een zakelijk contact is gegroeid. „In het bijzon der dank ik U voor de steun welke U mijn vader altijd hebt gegeven in de lange jaren van samenwerking." ONDERSCHEIDING Ook burgemeester Teijssen onder streepte in zijn toespraak de belang rijke en waardevolle bijdrage welke de heer Trommelen tot de groei en de uitbouw van het bedrijf heeft gele verd en maakte met respect melding van de vele activiteiten welke de ju bilaris in het bedrijf heeft ontplooid. „Groot respect heb ik voor Uw bij zondere carrière. Van jongste bedien de bent U opgeklommen tot adjunct boekhouder, boekhouder, hoofdboek houder en tenslotte tot procuratie houder. Ik complimenteer U dan ook van harte met Uw voortreffelijke staat van dienst." Met vreugde deed burgemeester Teijssen tenslotte mededeling van de bijzondere onderscheiding welke door H. M. de Koningin aan de jubilaris was toegekend de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau. „Ik hoop van harte dat U deze onderscheiding nog veel jaren in goede gezondheid zult mo gen dragen", aldus burgemeester Teijssen, die tenslotte de jubilaris, diens echtgenote en familieleden, alsmede de directie van het bedrijf hartelijk gelukwenste met dit bijzon dere jubileum. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer M. van Iersel, die in het bijzonder de goede eigenschappen van de heer Tromme len vriendelijkheid, eenvoud en medeleven - onderstreepte en nader uitweidde over de vele activiteiten van de jubilaris, in het bijzonder met betrekking tot de toneelvereniging. Hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een kamervolière met een 6-tal prachtige tropische vogels. „Ik ben er beduusd van", zo zei de heer Trommelen in zijn dank woord en toonde zich bijzonder dank baar voor deze grootse huldiging, waarin naar zijn mening zijn kwali teiten en activiteiten wel wat te zwaar waren aangedikt. „Ik heb mijn werk altijd graag en met liefde gedaan en de goede sfeer in het bedrijf heeft mij mijn taak altijd licht gemaakt". De jubilaris dankte voor de hoge ko ninklijke onderscheiding, de prach tige cadeaus en de waarderende woorden. Een bijzonder woord van dank richtte de heer Trommelen tot de oud-directeur van het bedrijf, de heer J. W. Heesbeen, die eveneens deze huldigingsbijeenkomst bijwoon de. „Bij U heb ik altijd grote waar dering voor mijn werk gevonden en Uw kunde en energie zijn voor mij altijd een aansporing geweest." De jubilaris sprak er zijn vreugde over uit dat deze goede en vruchtba re samenwerking is voortgezet met de heer P. van Heesbeen. Dank bracht hij ook aan de collega's voor de goe de samenwerking en verstandhouding en hij sprak de hoop uit het bedrijf nog vele jaren tot steun te kunnen zijn. In het kader van deze jubileum viering werd in de middaguren in Hotel Verwiel een receptie gehou den, die door zeer vele vrienden, ken nissen en vooral zakenrelaties werd bezocht. Tijdens deze receptie wer den de vele en grote verdiensten van de heer Trommelen voor de N.V. Waalwijkse Chroomlederfabriek v/h van Dooren-de Greeff nog eens na drukkelijk onderstreept en gewaar deerd door zijn benoeming tot onder directeur van het bedrijf, van welke benoeming de heer P. van Heesbeen mededeling deed. Aan de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken werden door de directeur der school, de heer van Steenderen, de volgende diploma's uitgereikt voor de diverse avond schoolcursussen. Gediplomeerde leerlingen per 31-3-'61 Getuigschrift „A" (3-jarige cursus): Smeden-Bankwerken: A. L. M. Hamers, Kaatsheuvel; G. M. v. Ier sel, Waalwijk; M. Kroot, .Waal wijk; J. A. Smits, Drunen; A. Tim mermans, Sprang-Capelle; J. M. Ver- hoofstad, Waalwijk; J. Straasheym, Eethen. Schoenmaken Th. A. v. Bijnen, Waalwijk; A. H. J. A. M. v. Hees- wijk, Waalwijk; J. G. M. Klerks, Dru nen; C. A. J. Leytens, Waalwijk; P. E. M. Leytens, Waalwijk; C. van der Meyden, Vlijmen; H. P. Pullens, Waalwijk; J. J. F. Veraa, L.opzand. Timmeren B. B. Boere, Fleus- den; W. Damen, Loonopzand. Burgem. Teijssen speldt de jubilaris de koninklijke onderscheiding op. Schilderen M. v. Beek, Sprang; A. G. Branderhorst, Genderen; H. L. Branderhorst, Genderen; C. W. Kok je, Drunen; J. S. Kuysten, Sprang; C. Nieuwkoop, Genderen; H. v. d. Plas, Drunen; A. A. J. v. Sambeek, Drunen; H. v. d. Ven, Nieuwkuijk. Electriciëns J. M. T. v. Beek, CapelleJ. Blom, Waalwijk; J. T. M. Hornes, Waalwijk; M. van de Leur, Waalwijk; M. G. F. van Oyen, Haar steeg; Th. C. G. v. d. Ven, Waalwijk; M. Versteeg. Wijk. Niet gedipl.: 3. Metselen J. B. A. van der Aa, Waalwijk; J. H. M. Anemaat, Waal wijk; H. Haverhals, Kaatsheuvel; C. G. Kamerman, Heusden; E. Krol, Nieuwkuijk; M. T. v. Laarhoven, L. opzand; A. M. J. Mutsaers, Loonop zand; W. P. G. Pullens, Waalwijk; A. M. van der Sanden, Drunen; A. M. F. Schaafstra, Kaatsheuvel; H. v. Vugt, Sprang; C. F. Verhoeven, Waalwijk. Niet gediplomeerd drie. Prijzenlijst diploma A Smeden-Bankwerken le prijs Jac. Straasheym, Eethen; 2e pr. Am. Timmermans, Sprang-Capelle. Schoenmaken le prijs Hendr. Pullens, Waalwijk; 2e pr. Alb. van Heeswijk, Waalwijk. Prijzenlijst diploma B Smeden-Bankwerken le pr. P. A. Blom, Waalwijk; 2e Adr. E. Ver- boven, Kaatsheuvel; 3e P. H. Stam, Sprang. Timmeren le prijs Fr. Bertens en Joh. W. v. Spijk beiden Nieuwkuijk; 2e P. W. F. Boeren, Heusden en A. J. Rosenbrand, Capelle; 3e M. Lub- berdink, Aalburg; 4e M. van Son, Aalburg. Schilderen le prijs A. A. J. v. Sambeek, Drunen; 2e C. Nieuwkoop, Genderen. j Electriciëns le prijs J. Blom, 1 PARADISO Waalwijk; 2e J. M. T. van Beek, Capelle. Metselen le prijs A. M. van der Sanden, Drunen; 2e E. Krol, Nieuw kuijk; 3e H. Haverhals, Kaatsheuvel. SchilderenL. C. van Loon, Waalwijk. Niet gediplomeerd: drie. Electriciëns H. Wijnands, Spr.- Capelle. Metselen J. W. A. Bool, Waal wijk; J. F. Moonen, Sprang-Capelle. Niet gediplomeerd: één. Getuigschrift „B" (2-jarige vervolg cursus) Smeden-Bankwerken: P. A. Blom, Waalwijk; G. J. M. van Broekhoven, Waalwijk; J. W. J. Buyks, Waspik; J. M. J. v. Heesbeen, Loonopzand; J. M. Klerks, Drunen; L. F. M. Klerks, Drunen; J. IVL A. Maas, Waalwijk; C. G. Oerlemans, Drunen; M. F. M. Pulles, Elshout; J. M. Pij nenburg, Udenhout; P. de Rooy, Sprang; Fr. M. Schaafstra, Kaats heuvel; P. FI. Stam, Sprang; A.. E. A. de Vaan, Vlijmen; A. E. Verboven, Kaatsheuvel; P. M. Verschure, Waal wijk. Niet gediplomeerd: één. Timmeren G. Bax, Heesbeen; A. van Beek, Capelle; Fr. Bertens, Nieuwkuijk; P. W. F. Boeren, Heus den; G. J. Bouman, Wijk en Aalburg; J. Th. v. d. Broek, Waalwijk; M. A. J. v. Broekhoven, Kaatsheuvel; H. G. Broers, Waalwijk; C. J. A. Colijn, Dussen; J. W. v. Corstanje, Waal wijk; L. Q. A. v. Cromvoirt, Waal wijk; J. A. G. Dankers, Loonopzand; A. J. M. Geelen, Elshout; M. Groe- neveld, Sprang; A. M. de Groot, Raamsdonk; H. M. de Hart, Vlijmen; H. M. van Heeswijk, Drunen; M. J. van Hilst, Waalwijk; W. J. Klerks, Drunen; C. Klootwijk, Capelle; M. Lubberdink, Aalburg; G. Nieuwkoop, Aalburg; A. H. M. Pullens, Kaats heuvel; G. P. de Rooy, Capelle; A. J. Rosenbrand, Capelle; J. C. Rijken, Capelle; H. Smits, Drunen; M. A. v. Son, Aalburg; J. W. v. Spijk, Nieuw kuijk; A. J. Verduijn, Capelle; M. J. M. Vugts, Elshout; J. C. S. A. B. v. Vuren, Wijk en Aalburg; W. P. Werts, Drunen; Th. M. v. d. Wiel, Waalwijk. „ECHT IETS VOOR CONNY" Echt iets voor de teenagers, de ze Conny-musical, waarin 't idool van tienduizenden spijkerbroe ken in gezelschap van Fred Ber- telman, Rex Gildo, Margit Nünke en vele andere Nachwuchs-Stern- chen over het witte doek danst en springt tegen de achtergrond van een onbetekenend verhaaltje. We zien Conny hier als een ove rigens wleinig bedroefde wees, die door haar oom wordt voor bestemd om zangeres te worden. Deze oom beheert een grammo foonplatenzaak, die de brave ou ders Conny hebben nagelaten. Conny ziet echter heel weinig in Schubert en nog minder in Beet hoven en laat zich stiekem in- SCHOLTEN'S TEXTIEL Grotestraat 1 75 Waalwijk schrijven voor een talentenjacht in het rijk van de lichte muze. Natuurlijk moet ze vermomd op treden en dat heeft natuurlijk heel wat verkleedpartijen, achter volgingen en complicaties tot ge volg. Het slot is natuurlijk een grote show met Conny als mid delpunt. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang alle leeftijden. „SLUIERS VAN BAGDAD" Terug naar het machtige Otto maanse Keizerrijk van Suleiman de Grote in het jaar 1560. Er heerst een allesbehalve toestand je. Het rijk van Suleiman wordt bedreigd door twee schurken, met name de dikke Pascha Ham man van Bagdad en diens Vizier Kassim, die samen met enkele Europese landen de poten onder 't rijk van Suleiman willen weg zagen. Zij verzamelen daartoe goud om de vele bergstammen te kun nen omkopen. Een zekere Antar (Victor Mature) weet zich op sluwe wijze in het gevolg van Kassim te dringen. Antar is een van de vertrouwelingen van Su leiman. In het paleis van Kassim verveelt hij zicii allerminst, want hij vermaakt zich uitstekend met Rossana (Virginia Field), de vrouw van Kassim, en weet zo doende achter alle snode plannen des viziers te komen. Verder wordt hij ook smoorverliefd op de exotische danseres Selima (Mari Blanchard), die in Bagdad op zoek is naar de moordenaar van haar vader. De sluwe en genadeloze strijd tussen de volgelingen van Sulei man en Hamman en Kassim ein digt ten slotte na veel spectacu laire avonturen in een klinkende overwinning voor Antar, die met Selima aan z'n zijde de troon van Bagdad bestijgt. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. „WIR WUNDERKINDER" Een voortreffelijke satirische komedie die geen enkele film liefhebber zien moet laten ont gaan. Een beeld van Duitsland in de jaren 1913, 1923, 1933 en .1945. De hoofdfiguur, Hans Boeckel, student en later afgestudeerd philosoof en journalist, ziet het Nazi-regime opkomen. Zijn eer ste liefde gaat er door kapot. Zijn latere vrouw zal een Deense zijn, die hij in 1933 op het Carnaval in München ontmoet. Hitler is dan beslist geen grap meer. Regisseur Kurt Hoffman schil dert op eminente wijze het Duits land in de diverse perioden. Scherp wordt de profiteur, de Na zi Bruno Tiches geschilderd, die ook na de oorlog weer zijn stem dreigt te verheffen. Scherp ook is de tekening van de nationaal-so- cialistische sfeer getekend, maar nergens wordt de film een zwaar- op-de-handse, opdringerig-valse aanklacht. Integendeel: de toon van de film is die van een satiri sche komedie. „Wir Wunderkin- der" is het meesterlijke verhaal van Duitse mensen; mensen, die ons verontwaardigd stemmen en ontroeren, maar die ons voor al les een spiegel voorhouden van een tijd, die grotendeels ook onze tijd was. Een tijd van vaak even treurige als lachwekkende tegen strijdigheden. In de hoofdrollen Hansjörg Felmy, Johanna von Koczian, Robert Graf, Wera Frydtberg en Ingrid van Bergen. Maandag en woensdag. Toegang alle leeftijden, „DE WRAAK VAN EEN VERDACHTE" Een bijzonder spannend en knap verfilmd verhaal, met als hoofdpersonen Dawson (Robert Hossein) correspondent van Uni versal Press in Rome, en de knappe Hélène (Marina Vlady), de dochter van de „big boss" uit Amerika. Deze Hélène blijkt een zeer wonderlijke vrouw7 tei zijn en ze speelt met Dawson een heel vreemd spelletje. Als ze op zekere dag vermoord wordt gevonden, breekt er voor Dawson een moei lijke tijd aan, want hij had van Hélène's vader opdracht om een Exclusieve mantel oogje op haar te houden. Boven dien behoort Daw7son door een onprettige samenloop van om standigheden zelf tot de verdach ten. Natuurlijk wordt het geval ten slotte tot ieders bevrediging opgelost, maar voordat het zover is, kan de toeschouwer getuige zijn van veel opwindende zaken. Een bijzonder boeiende film. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „MET DE 3 STOOGES DE LUCHT IN" Een doldwaze ruimtevaart-ko medie, waarmee men zich enkele uren uitstekend kan amuseren, vooral na alle doodserieuze din gen welke er te pas en te onpas over de ruimtevaart worden ge zegd en geschreven. Drie knet tergekke jongens vinden een enorm krachtige brandstof uit, die overigens bestaat uit popcorn soda en leidingwater, en komen ten slotte per raket op Venus te recht, waar ze de meest idiote dingen beleven en in een elektri sche stad verzeild raken. Vermaak voor iedereen. Maandag en woensdag. van het Zuióen GOEDE EIGENSCHAPPEN BEDUUSD ONDER-DIRECTEUR SALVATORE CAPRINO Aparte kollektie] Zoekt U een komt U dan eens gezellig kijke w - Ü|,MARKT 17 DEN BOSCH TEL. 37073 i

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5