wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt SINNEN- EN BUITENLAND 155 HUN DE WINKELDIEFSTAL WIJZE DAAD de sponTznati Meerderjarige vrouwen en groepjes jongens zijn winkeldieven bij uitstek nv. MAAREN's BRIL I VOOR AL UW/ Provinciaal nieuws MAANDAG 10 APRIL 1961 83e JAARGANG No. 29 everStoomdrukkerij Antoon Tielen Redacteur. JAN TIELEN ySjCTsehijnt 2 x per week gericht Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. -van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Sinds 1 januari zijn de plaatse- Be verenigingen van huisartsen L hun particuliere tarieven imam aan te passen volgens het advies dat hen daartoe door algemene vergadering van de landelijke huisartsen in novem ber I960 gegeven is. De aanpas- L komt neer op een herschik- jn» waarbij de tarieven soepe. (r worden aangepast aan de «kracht van de patiënten. In bet vorige advies van de landelij ke vereniging kende men 'n gro ter aantal inkomensgroepen, na melijk de groepen van 0 6, 6 9, q.12 12-15, en hoger dan 15 mille. Dit aantal groepen is nu terugge bracht tot de klassen 0-8, 8-12, 12-18, en meer dan 18 mille. PRIJSVERANDERINGEN NEDERLANDSE KOLEN Naar het ANP van de zijde der steenkolenindustrie verneemt bebben de Nederlandse mijnen nieuwe prijslijsten voor huis. brandkolen en voor enige indus triesoorten bij de hoge autoriteit der E.G.K.S. ingediend. Wat betreft de huisbrandkolen is de prijs van de afmeting noot jes 4 naar gelang van de kwali teit met 2 a 7 gulden per ton af mijn verhoogd. Tegenover deze prijsverhoging staan evenwel prijsverlagingen voor andere soorten, met dien verstande, dat bet prijsniveau van het gehele pakket huisbrandkolen op het zelfde niveau is gebleven. De prijzen van nootjes 4 heeft men gemeend te moeten verho gen, omdat de vraag naar deze soort door het gebruik van de moderne kolenhaarden enorm is toegenomen. Anderzijds heeft men gemeend ie vraag naar de grotere afme tingen, die door deze verbruiks- mtwikkeling enigszins in het ge lang zijn gekomen, te moeten 'imuleren door prijsverlagingen k variëren van 1 tot 3 gulden per ton af mijn. Deze prijsverla gingen gelden voor de nootjes 1 en 2, voor de magere kolen is de prijs met 3 gulden verlaagd. De prijzen van nootjes 5 zijn met 10.75 per ton verlaagd. Deze prijsveranderingen, die dus be doeld zijn om wat meer even wicht in de vraag naar diverse soorten te brengen, zijn vastge steld door de Nederlandse mijnen engelden dus voor de handel. Wat de consequenties zullen llijf „KNAP" en zie „BETER" met zijn voor de consument is 'n punt jan bespreking tussen de federa tie van brandstoffenhandelaren en het ministerie van economi sche zaken. Dit jaar worden weer de ge bruikelijke voorjaars. en zomer, kortingen op de prijzen van huis- brandkolen toegestaan. In de huisbrandsector heeft voorts besloten tot een ver- g van de prijs van de soor- cokes, die voor centrale ver warmingen het meest worden ge bruikt, met 1 gulden per ton. Amerikaans onderzoek naar omvang levensverzekering NEDERLAND VIERDE OP WE- GELDLIJST, EERSTE IN WEST EUROPA Een onderzoek naar de om. ang van de levensverzekering 11 landen, waarbij voor elk het totale bedrag aan le- jnsvcrzekeringen werd uitge. 13 een percentage van het ationale inkomen, heeft uitge ven dat Nederland op de vier. JiNs staat. Wat de situatie bWesLEuropa betreft, is uit 't |.„,er50ek gebleken dat Neder- ueemt eers*e P'33^ in~ Het Amerikaanse „Institute of Reinsurance", dat het onder- i 'boeide, heeft berekend dat ni e 3edrag aan levensver- «jeringen in ons land 86% van p„„n,dronale inkomen bedraagt, mïw j s*aa* aan de top met «i-/° I aan volgen de Verenigde latiien 137% en Nieuw-Zee- J*«97%. In West-Europa p». f Nederland gevolgd door (66%), "België (42% h! tsland (30%). «resultaat van dit onder. jjj' ?at elk jaar wordt inge. Li ditmaal voor ons land ugnjk gunstiger dan in vo rige jaren. Voorheen liet het Amerikaanse instituut nl. de verzekeringen, die periodieke uitkeringen garanderen (rente verzekeringen) buiten beschou wing. Thans is voor het eerst ook met deze verzekeringsvorm, die juist in ons land een belang rijke plaats inneemt, rekening gehouden, waardoor een zuiver der beeld is verkregen. Het totaal verzekerde bedrag was per 1 januari 1960 in ons land 35 miljard gulden; per 1 ja nuari jl. kan het op 38 miljard worden geraamd. Op basis van deze cijfers zou het percentage voor Nederland nog iets gunsti ger zijn dan bij het internatio nale onderzoek is vastgesteld; in verband met de vergelijkings maatstaf worden bij dit onder zoek echter iets lagere cijfers aangehouden. SOEKARNO OOK NAAR ENGELAND UITGENODIGD Den Haag is „niet aangenaam getroffen" President Soekarno van Indo nesië is uitgenodigd een officieel bezoek aan Groot.Brittannië te brengen als gast van de Britse regering, zo heeft een woord voerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken meegen deeld. In Djakarta worden thans besprekingen daarover gevoerd, voegde men er aan toe. De woordvoerder van het Ne derlandse ministerie van buiten landse zaken heeft desgevraagd meegedeeld dat de Britse regering de Nederlandse regering inder daad geconsulteerd heett over de wenselijkheid van zulk een be zoek. Van Nederlandse zijde is geen onzekerheid gelaten over de indruk die een uitnodiging als thans zou zijn gedaan, in Neder land zou maken. Weliswaar zijn van Engelse zijde bepaalde toe zeggingen gedaan omtrent het geen met de president van Indo nesië zal worden besproken, doch niettemin heeft het bericht de Nederlandse regering niet aange naam getroffen. VIER DODEN BIJ AUTOBOTSING Op de rijksweg E-9 te Maas. braclit St. Joost is donderdag een auto-ongeluk gebeurd, waarbij 4 personen om het leven zijn geko men. Een personenauto, komen de uit de richting Maastricht, is frontaal in botsing gekomen met een uit de richting Roermond ko mende Duitse trekker met opleg ger. Het ongeluk gebeurde toen de personenauto uit de file kwam op het ogenblik dat de trekker passeerde. De bestuurder van de personen auto werd uit de auto geslingerd. Hij, zijn vrouw en twee kinderen kwamen om het leven; de auto werd verpletterd. De twee inzit tenden van de Duitse trekker met oplegger raakten beklemd. De bestuurder kon vrij spoedig wor den bevrijd. De trekker trok twee tanks, waarvan er een door de botsing is gekanteld. Het verkeer was ge stremd en er bestond explosiege vaar, aangezien een zuur uit de tank over de straat liep. De slachtoffers zijn de 47-jari- ge T. W. M. Nelissen, zijn echtge note, de 33-jarige mevrouw Ne. lissen.van Jachtmond en hun beide zoontjes, 7 en 6 jaar oud. 8 JAAR VOOR ROOFOVERVAL IN PURMER De gebroeders Gerard en Frans T. uit Velsen, die donderdag pre cies tien jaar geleden drie be jaarde bewoners van een boerde rij in Monnikendam ernstig mis handelden zodanig dat een van hen, de 76-jarige heer P. Laan, aan de gevolgen daarvan overleed en er daarna met 'n portemonnaie met 30 gulden vandoor gingen, zijn donderdag morgen door het gerechtshof te Amsterdam beiden veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek. De rechtbank had hen in eerste instantie tot zes jaar met aftrek veroordeeld. Het vorig jaar, pas, negen jaar na het gebeurde kwam vast te staan dat de gebroeders T. de da ders van deze roofoverval waren. Bij de behandeling van deze zaak voor het hof ontkende Gerard hardnekkig dat hij deelgenomen zou hebben aan de geweldpleging De procureur-generaal had tegen beiden negen jaar geëist met af trek. FOUT VAN MONTEUR WAS OORZAAK RAMP BIJ RDM Een onderzoek van de rivier politie en de arbeidsinspectie heeft de oorzaak van de ramp bij de RDM, waarbij zeven mensen om het leven kwamen, aan het licht gebracht. Door een verkeer de nanüeung van een monteur is de üooizuui gasinstallatie in wer king gesieiu, waardoor ruim 49 mensen, uie in de macninekamer aan net werk waren, werden be dwelmd. NEDERLANDS ZAKENMAN IN LOiNDEN BEiU/OXD De Nederlandse zakenman Lam- nertus Scnoonneim en zijn eciit- genote zijn in Londen het slaclit. oiier geworden van een brutale dielstai. GePruik makend van een valse sleutel haalde een geralti- neerde Bende voor 1UU.UUU gulden aan Bontjassen, juwelen, travel- ler-chéques en geld in verschil lende valuta uit de hotelsuite van liet ectitpaar. EEN MOOI BUITJE Een boekhouder in Zaandam heett 59.990 van zijn firnxa we ten te verduisteren, waarvan ook opdrachtgevers de dupe zijn. JAARVERSLAG NEDERLANDSCHE HANDEL1 MAATSCHAPPIJ N.V. 1960 heeft voor de Nederlandsche Handel-Maatschappij gunstige resul taten opgeleverd, zo deelt de Directie in het pas verschenen jaarverslag mee. Aan de vergadering van aan deelhouders wordt voorgesteld een kiers etc. had gehoord en zich klaarblijkelijk goed bezonnen heeft bij zijn rapport aan de ko ning uitgebracht, die daarna de voorzitter der C.V.P., de heer Le- fèvre belast heeft met de vor ming van een kabinet. Een grote financiële schoon maak en de oplossing van de Vlaams-Waalse moeilijkheden worden de voornaamste taken van Belgiës nieuwe regering. Doortastend omschreef hij zijn hoofdgedachten. De 47-jarige Gentse advocaat, die reeds ruim 10 jaar met verve en felheid de christelijke volkspartij leidt, zei: „De Belgische kiezers hebben al le partijen een uitbrander gege ven. Zij verwachten, dat het staatsbestel beter functioneert. Dit wordt onze voornaamste op dracht". De formateur verklaarde, dat de omstandigheden niet gemak kelijk zijn. „Ik wil een regering vormen met een brede opzet, nieuwe mensen en een breed en stoutmoedig programma. Geen van de drie partijen kan doctri nair aan zijn eigen programma vasthouden na deze verkiezings uitslagen. We moeten gezamen lijk de financiële problemen op lossen en een gedurfde econo mische politiek voeren, die nieuwe markten voor België opent. Daarnaast is uitermate be langrijk het probleem van de dividend van 12 Vè uit te keren, ^laamsAVaabe verhoudingen. len (in 1959 werd 12 Vè in contan- oplossing laten brengen, zoals 't vorige kabinet de Belgische schoolkwestie oploste." Men vermoedt in België een rooms.rode combinatie. ALGERIJNEN TERRORISEREN FRANKRIJK Niet alleen dat bommen worden geworpen naar agenten, op open bare pleinen, naar huizen van te genstanders, deze week hebben de Algerijnse terroristen het be staan om een ziekenhuis tot hun werkterrein uit te breiden. Op het bezoek.uur vroegen ze de portier waar een zekere Alge rijn lag, ze gingen naar diens ka mer en schoten hem op bed neer; voorts hebben ze in een ander gedeelte een bom geworpen, die drie doden en talrijke gewonden veroorzaakte. BOMMENWERPER PER ONGELUK NEERGESCHOTEN Een straaljager van de Ameri kaanse luchtmacht heeft boven Nieuw-Mexico in de buurt van Albuquerque per ongeluk een straalbommenwërper neergescho ten. Het hoofdkwartier van de Amerikaanse luchtmacht heeft meegedeeld, dat de bommenwer per en de straaljager aan het oe fenen waren. Bij de zesde schijn- aanval vuurde de jager een „Si dewinder" af een raket, die zelf haar doel opzoekt en zich au tomatisch daarop richt, wanneer het de baan kruist van de hete uitlaatgassen van het „vijandelij- ten uitgekeerd). Ondanks het wegvallen van de In donesische kantoren vertoonde de omvang van het bedrijf een verdere stijging. De winst van de gezamen lijke buitenkantoren is gedaald, maar als gevolg van de toeneming der kre dietverlening, de gunstige uitkomsten van het effectenbedrijf en de uitbrei ding der buitenlandse uitzettingen is de winst van het Nederlandse bedrijf gestegen. De resultaten van de geaf filieerde en gelieerde instellingen wa ren tevredenstellend. Aan baten uit provisie en effecten werd ontvangen f 27,6 miljoen (v.j. f 29,1 miljoen), uit interest en wis sels f 56,1 miljoen (v.j. f 49,9 mil joen) en aan inkomsten uit cultuur ondernemingen f 0,3 miljoen (v.j. f 0,3 miljoen). De onkosten bedroe gen f 47,1 miljoen (v.j. f 42,2 mil joen) en de bijdragen aan pensioen fondsen f 3,9 miljoen (v.j. f 3,3 mil joen), zodat een voordelig bedrijfs resultaat, incl. onverdeelde winst van vorig jaar, bleef van f 34,0 miljoen (v.j. f 34,6 miljoen). Hiervan werd voor belastingen gereserveerd f 12,1 miljoen (v.j. f 13,7 miljoen). Van het netto bedrijfsresultaat van f 20,8 mil joen (v.j. f 20,0 miljoen) wordt f 0,9 miljoen bestemd voor afschrijving op gebouwen en f 9,1 miljoen wordt ge reserveerd. De voor de eerste maal opgeno men geconsolideerde balans, waarin de cijfers zijn opgenomen van zes dochterinstellingen, wijst een totaal aan van f 2,3 miljard. De omvang en samenstelling der toevertrouwde mid delen, zo verklaart de Directie,, stel len in staat om mede te voorzien in de toenemende behoefte van het be drijfsleven aan middellange kredie ten. Op zeer bescheiden schaal zijn ook langer lopende leningen ver strekt aan de overheidssector. In het verslag wordt een beschou wing aan de economische ontwikke ling gewijd, waarbij o.a. aandacht wordt besteed aan de revaluatie van de gulden. De Directie van de N. H. M. acht deze maatregel niet bevor derlijk voor de internationale krediet verlening, waaraan Nederland in ruime mate deelneemt. Zij is tevens van mening dat een directe noodzaak tot herwaardering niet aanwezig was. Nederland is veel sterker af hankelijk van de export dan Duits land, heeft een zwakker exportpak ket en zag al in 1960 haar export minder sterk toenemen dan die van de meeste concurrenten. Een verdere toeneming van de arbeidskosten, me de in verband met de algemene wens tot verkorting van de arbeidstijd, wordt door de revaluatie niet tegen gehouden. De structurele ontwikke ling van onze economie, die juist in verband met de snelle bevolkings groei de handhaving van een belang rijke kostenvoorsprong eist, is met de revaluatie niet gediend. DE CVP.ER LEFÈVRE TOT FORMATEUR BENOEMD IN BELGIË Nadat de informateur Hermei alle partijen, vakbeweging, ban- Met het toenemen van de wa renhuizen en de zelfbedienings winkels neemt ook ia Nederland het aantal diefstallen onrustba rend toe. Nu ware die stijging nog tot zover, als er niet 't tries te verschijnsel bij kwam, dat door de winkeldiefstaliën zovele vrouwen met de justitie in aan raking komen, die toch de meest eerzame vrouwen ter wereld zijn of die soms helemaal niet nodig hebben er iets bij te stelen. Vooral de schande in de buurt, onder kennissen en familie, die ontstaat wanneer een eerzame huismoeder op diefstal wordt be trapt, maakt het verschijnsel van de winkeldiefstallen tot een van de werkelijk tragische „kleine misdaden". Wij zeiden reeds, dat het aan tal winkeldiefstallen aanzienlijk toeneemt. De Katholieke Midden stand heeft aan dit probleem aandacht gewijd en in De Kern vastgesteld, dat het aantal dief stallen, officieel aangegeven, in 1953 bedroeg 1457, terwijl dat van jaar tot jaar toenemend thans ge stegen is tot 3296. Hiermede zijn lang niet alle ge vallen weergegeven, zelfs niet die welke door ondernemers zijn ge constateerd. Hoe vaak wordt' gelukkig de zaak in der minne geschikt, dank zij tussenkomst van echtgenoten. WIE PLEGEN DE WINKELDIEFSTALLEN Hierover heeft De Kern aardi ge cijfers verzameld. In 1957 waren de politie in ons land 3172 daders van winkeldief stallen bekend. Hieronder bevon den zich 993 mieer der jarige en 360 minderjarige vrouwen. In to taal dus 1353 personen van het vrouwelijk geslacht. Tegenover de 993 meerderjarige vrouwen bevonden zich 260 meerderjarige mannen, doch naast de 360 min derjarige vrouwen telde men niet minder dan 1559 minderjarige personen van het mannelijk ge slacht. Eenzelfde beeld geven de cij fers van 1958. In totaal waren er toen 3613 daders bekend. Hieron der waren 1201 meerderjarige en 395 minderjarige vrouwen 'tegen 346 meerderjarige en 1671 min derjarige jongeren. Ook hier dus op het totaal van meerder- en minderjarigen geen meerderheid van vrouwen. Wel echter een zeer duidelijk over wicht in de groep van meerderja rigen. Deze cijfers beziende kan men zich nu afvragen of bij deze da ders zowel mannelijke als vrouwelijke veel gelegenheids delinquenten voorkomen. Dit laatste is inderdaad het geval. De winkeldieven die met systemen werken, recidivisten, zijn betrek kelijk klein in aantal. Wat de minderjarigen onder de dieven betreft en dan weer in het bijzon der de jongens, is het vaak zo dat deze in kleine groepjes optreden, aangevoerd door een „held". Het gaat dan meestal echt niet om kinderen, die thuis tekort komen of aan hun lot worden overgela ten, maar vaak leerlingen van middelbare scholen uit goede milieus. Onder de meerderjarigen zijn het vooral de vrouwen, die aan de verleiding niet kunnen weer staan, doch ook een zeer groot deel van hen is gelegenheidsde- linquente. De meeste meerderjarige vrou wen, die zich schuldig maken aan winkeldiefstal, hebben geen rede lijk motief voor hun daad. Velen hunner pleegden nimmer een an der strafbaar feit en kunnen het gestolene gemakkelijk betalen of hebben er zelfs geen behoefte aan. Wat kan dan toch de oorzaak zijn, dat er, relatief genomen al thans zoveel meerderjarige vrou wen tot winkeldiefstal komen? De verklaring schijnt wel te zijn, dat het emotionele uit het leven van de vrouw haar werk zodanig in beslag kan nemen, dat ze haar geestelijk evenwicht kwijt raakt en niet meer in staat is aan de verleiding te weerstaan. Het zou ons te ver voeren hier uitvoe rig in te gaan op theorieën door psychologen en psychiaters ont wikkeld. Vele van deze geleerden hebben echter met meerdere voorbeelden uit hun practijk aan nemelijk weten te maken, dat vooral vrouwen met een zwakke psyche, in bepaalde perioden als het ware eerder gepraedisponeerd zijn om winkeldiefstallen te ple gen. Dat mensen, en dan in het bijzonder vrouwen, die aan de een of andere neurose lijden, eer der tot stelen komen, kan even eens aannemelijk lijken. Men komt hier mensen tegen, die uit een soort sensatiezucht behoefte hebben risico te lopen. Samenvattend zou men kunnen zeggen dat met name veel dieveg gen primitieve vrouwen zijn, die opkomende neigingen in daden omzetten zonder eerst over de draagwijdte en de mogelijke ge volgen van die daden na te den ken. PRINS BERNHARD NAAR MEXICO Uitgeleide gedaan door de koningin, is prins Bernhard per K.L.M. van Schiphol naar Mexico vertrokken. Op zijn programma staan voorts be zoeken aan Los Angeles en Was hington. Van 20 tot 23 april zal hij als voorzitter de tiende Bilderberg- conferentie leiden, die in de buurt van Quebec in Canada zal worden gehouden. Vooraanstaande figuren uit Europa, de V.S. en Canada zul len er aan deelnemen. Op 27 april wordt de prins op- Schiphol terug verwacht. „Met president Adolfo Lopez Ma- teos van Mexico, die ik al vaker heb ontmoet, ook toen hij nog geen pre sident was, ga ik een paar plannen bespreken die wij samen willen uit voeren. Voor publikatie zijn die plannen nog niet rijp, dus noemt u het maar een privé-gesprek", aldus de prins. In Los Angeles zal de prins zelf aan de stuurknuppel nieu we vliegtuigen beproeven. Nederland heeft zijn bedoelin gen ten aanzien van Nieuw.Gui- nea voor het forum van de we reld niet duidelijker kunnen to nen dan door de installatie van de democratisch gekozen Nieuw- Guinea.raad in de afgelopen week. Tussen de blinde vijan digheid van Indonesië en de po litieke kleurloosheid van Ameri ka moeten we de installatie van deze Raad zien als een daad die getuigt van wijsheid, oprecht heid en goede wil. Hij is tevens een afdoende antwoord op de uit de lucht gegrepen beweringen en beschuldigingen van Indone sische zijde dat, Nederland in Nieuw-Guinea een kolonialisme van terreur en uitbuiting zou be drijven. Elk goedwillend land zal het nu duidelijk zijn dat Indone sië met alle middelen van grof onfatsoen de heerschappij en dan in de meest kwalijke zin van het woord over Nieuw Guinea wenst te verkrijgen. De Neder landse daad betekent wel het to tale demasqué van het misleiden de en bedrieglijke Indonesische optreden inzake Nieuw.Guinea, dat met „bevrijding" niets en met onderwerping en het schep pen van een nieuwe economische chaos alles te maken had. Mis. schien gaat het Afro-Aziatische blok „vriend" Indonesië nu in een wat duidelijker licht zien en krijgt Amerika wat meer begrip van wat echte democratie nu eigenlijk zeggen wil. Voor Nieuw.Guinea zelf bete kent de installatie van de Nieuw. Guinea-raad het begin van een nieuw tijdperk, de eerste stap op weg naar algehele onafhankelijk heid en absoluut zelfbestuur. Er zal van deze Raad bijzonder veel gevergd worden, want het met fel rood doortrokken Soekarno- isme zal zich nu heus niet in be scheidenheid gaan terugtrekken. Laster en dreiging met wapenge weld zullen de in wording zijnde nieuwe staat blijven omringen. De infiltraties zullen doorgaan en de politieke chantage zal met onverminderde kracht worden voortgezet. Van de jonge Raad zal daarom wijsheid en een rus tige maar ook sterke houding worden gevraagd, die allen die het wei menen met de vrijheid en de vrede zal moeten overtui gen en de ogen zal moeten ope nen ten aanzien van de ware be doeling van Indonesië en de rode provocateurs. Deze wijsheid, rust en sterkte wensen wij de Raad gaarne toe. s© EN KLEDING EXPOSITIE „ZO ZAGEN ZIJ BRABANT" Van 8 april tot 2 juli is in het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen (Be- thaniestraat 4, Den Bosch) een tentoonstelling te bezichtigen on der de naam „Zo zagen zij Bra bant". Deze expositie omvat prenten, tekeningen, etsen en aquarellen uit 4 eeuwen van o.m. de navol gende kunstenaars: Pieter Saen- redam, Jozua de Grave, Valentijn Klotz, Roeland Rogman, Hendrik Spilman, Jean de Beyer, Cornelis Pronk, T. Ver rij ck, Johan Greive, J. Jelgershuis, Jan Bulthuis, Ni colas Wicart, J. Stellingwerf, Willem Witsen, Jan Weissen- bruch, Gerard Gerrits, Frans Slager, Jan Heesters, A. Ver horst, Hendrik de Laat, W. v. d. Nat en Andreas Schotel. De expositie is alle werkdagen geopend van 10-17 uur, op zon dag van 11-17 uur en op woens dagen bovendien van 19-21 uur. 1UAÜDIL»AVJ IV AI AVAü At/U A ""IV e i cho van het Zuiöen DEN BOSCH, Vughterstraat 25 TILBURG, Markt 32 BREDA, Nw. Ginnekenstraat 23 ju/ie ïuum-cxi worden §ere§eld. Ik. mnwui5uoov. waarvan desgewenst 10 in aande- deze regering daarvoor de ke" toestel, STATIONSSTRAAT 51 a WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1