)e Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN eur Sprang-Capelle Waalwijk II Elshout ïaandag 10 APRIL 1961 83e JAARGANG No. 29 4 RG LMOH - B t blad K.I.-CENTRALE vrijdagavond had in café Elshout J vergadering plaats van üe K.I.- rpniging Urunen en omstreken. J mand van de aanwezige leden t op deze byeenKomst bezwaar Laid tegen de oprichting van n f centraie voor midden-Erabant. deze centrale zullen de vier tóngen uit midden-ürabant dan «efen opgaan. In de diverse alde- Zten van ae Kring Lrunen-Elshout „ln de leden zien straics nog moe- w uitspreken ox zij al of niet tot 1 zuil en overgaan. Op de laatst «ouden jaarvergadering werd „or urunen tegengestemd. B.O.S. De B O.S. houdt a.s. donderdag in ie zaal'van Gez. Elshout een onder- toge schietwedstrijd. SCHIETWEDSTRIJD 0d 2de Paasdag opende het St. HuDertusgilde met een onderlmge letweostrijd het schietseizoen op Lar schietterrem. Na een spannen de wedstrijd was de uitslag als "fsj. Brok; 2. T. v. Veggel; 3. Ir. ju'j W v. Lammeren; 4. Jo van Dommelen Jr.; 5. L. v. Oosterhout; j^vd. Broek; 7. G. van bon; 8. Mevr v. Huiten; 9. L. v. Huiten; 10. A. G. Auts; 11. Mevr. v. d. Broek; 12 J, v. ilommelen; 13. J. v. d. Wiel; 14 J A. Vissers; 15. F. L. H. Smit. Het openingsconcours' werd beslo ten met prijsuitreiking aan de deel- naners in het Güdehuis. Nieuwkuijk Sprang OP VERZOEK VAN DUIZENDEN: NU OPNIEUW DE F 1.25 20 MERKJES 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN Haarsteeg Capelle KONINKL. ONDERSCHEIDING IN ZILVER VOOR DE HEER JAC. OPHORST, BIJ 40-JARIG TIMTUR JUBILË. Op vrijdag 7 april was het de heer Jac. Ophorst die zijn 40-jarig dienst- jubileum bij Timtur mocht herdenken. De jubilaris werd hiertoe, verge zeld van zijn echtgenote, in de can- tine ontvangen door het personeel van de model-afdeling, waarvan de heer Ophorst reeds geruime tijd chef is, alsmede door de collegae-chefs van de bovenwerk afdelingen. Namens collegae en personeel werd hier het woord gevoerd door de heer E. Hoe- venaars, die de jubilaris en mevrouw geluk wenste met dit 40-jarig jubilé. Hij schetste de heer Ophorst als een zeer prettig collega en een groot vakman, die in de vele jaren bij Tim tur een groot aantal leerlingen heeft opgeleid in het modelleursvak. Spr, bracht dan ook speciaal dank namens de aanwezige leerlingen die nog da gelijks van de grote vakkennis en les sen van de heer Ophorst profiteren. Als blijk van erkentelijkheid en hulde bood de heer Hoevenaars een moder ne fauteuil aan, daarbij de hoop uit sprekend dat de heer Ophorst in de beste gezondheid nog vele jaren in dezelfde prettige verhouding met al len zal blijven samenwerken. Na een kort dankwoord van de ju bilaris werden de heer en mevr. Op horst op het privé-kantoor ontvangen door directie, bedrijfsleiding, ontwer pers en staf, waarbij ook de Edel achtbare heer Burgemeester J. L. P. M. Teijssen zijn opwachting maakte. Als eerste sprak de directeur, de heer J. P. M. Verschure, die het een eer noemde namens de directie van Unischoen de jubilaris op deze ge denkwaardige dag te mogen compli menteren. Hij memoreerde hierbij dat de jubilaris van de 40 dienstjaren bij Timtur, 37 jaren onafgebroken in de modelafdeling heeft doorgebracht en van leerling op zeer jeugdige leeftijd, door regelmatige promoties de top van deze afdeling bereikt heeft, zo dat hij reeds een aantal jaren met de totale leiding is belast. „Gij hebt U", aldus de heer Verschure, „daardoor gemaakt tot één der steunpilaren van Timtur, waarop de directie met recht trots kan zijn". Spreker wees daarbij nog op de zeer belangrijke functie, waarbij aan vakbekwaamheid en accuratesse de hoogste eisen worden gesteld. De heer Verschure bracht dan ook in hartelijke woorden dank voor de schier onschatbare diensten aan Tim tur bewezen, sprak de hoop uit dat de heer Ophorst eens het gouden Tim- tur-jubileum zal mogen vieren, en gaf van zijn erkentelijkheid blijk door de aanbieding van de traditionele gou den Timtur-medaille, alsmede cadeau onder couvert en bood mevrouw Op horst een fraai bouquet anjers aan. Hiema kreeg de Edelachtbare heei Burgemeester het woord, die zich spontaan aansloot bij de hulde van de heer Verschure en in hartlijke be woordingen de grote verdiensten van de jubilaris illustreerde en daarbij speciaal benadrukte dat de jubilaris is geworden, hetgeen de heer Ver schure zeer terecht noemde „een steunpilaar van Timtur". „Dat de directie van Timtur steedi tenvolle tevreden is geweest over Uw prestaties", zo sprak de Burgemees ter, „blijkt wel uit de promoties die U ten deel vielen, waarmee ik dan ook van heler harte geluk wens. On getwijfeld zult gij deze jubeldag met vreugde beleven, doch groter nog zal Uw vreugde zijn, wanneer ik U me dedeel, dat ik de eer heb U ervan in kennis te stellen, dat het Hare Ma jesteit de Koningin heeft behaagd U toe te kennen de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau". Dit zilveren onderscheidingsteken werd de jubilaris door de Burgemees ter op de borst gespeld. Na het maken van een groepsfoto in de met palmen versierde hal, werd de ere-wijn rondgediend en het glas geheven op de gezondheid van de ju bilaris en mevrouw Ophorst. In zijn dankwoord richtte de heer Ophorst zich op de eerste plaats tot de heer Burgemeester, die zo vrien delijk was ondanks zijn drukke werk zaamheden hier aanwezig te willen zijn. Hij sprak zijn welgemeende dank uit voor de woorden van hulde tot hem gesproken en voor de eer die hem te beurt viel uit handen van de Burge- I meester en op diens voordracht de Koninklijke onderscheiding te mogen ontvangen. „Ik weet", zo sprak de heer Op horst, „hoe mijn vader die bij zijn 40 jarig Timtur jubileum de Koninklijke onderscheiding in brons mocht ont vangen, hierop zeer trots was, doch eerst nu mij de eer te beurt valt de zilveren ere-medaille te mogen ont vangen, kan ik werkelijk tenvolle be grijpen wat een Koninklijke onder scheiding betekent, hetgeen mij met grote dankbaarheid vervult. Ik zal deze medaille dan ook met vreugde dragen". a ras r-* éi *n 'av Voorts dankte spreker de heer Ver schure voor de betoonde hulde en waardering en de aangeboden cadeaus en gaf de directie de verzekering dat hij in de vele jaren die hem nog res ten voor de pensioengerechtigde leef tijd, zijn beste krachten zal blijven geven aan Timtur. Hij dankte directie, bedrijfsleiding en ontwerpers voor de prettige ver standhouding en sprak de hoop uit met allen nog lang op dezelfde wijze te mogen blijven doorwerken. Wederom werd het glas geheven en bleef men nog geruime tijd in pret tige stemming bijeen, waarna het feest verder in huiselijke kring werd voort gezet. I M\ iar« Hjiti "2nd, Prlmi jk beukenhs, '°gen m 8 Induik Me uitvet meniilifi en i ONGEVAL .'L- Jij zijn werkzaamheden kreeg W. M. een hoeveelheid balen zo ongeluxkig op zijn lichaam dat zijn bovenbeen brak en hij, na- Jai eerste hulp was verleend, met een am- kuiancewagen naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. GESLAAGD {C-tyiLdï de middelbare landbouwschool te tel slaagde voor het einddiploma Dré van Hullen Pzn. Aan de avond-nijverheids- ichool te Waalwijk behaalde Kini pulles Mzb. het diploma smeden-bankwerken en ]os. Geelen Adrzn. en Mich. Vugts Jzn. het diploma timmeren (getuigschrift „B" v. d. 2-jarige vervolgcursus). KERMIS Met de a.s. kermisdagen zullen de bewo- ters van Elshout en de vele kermisbezoe- iits hun centen behalve aan de gewone ver- akelijkheden ook nog nuttig kunnen beste de aan de grote fancy-fair die in het pa rochiehuis gehouden wordt en waarvan de opbrengst bestemd is voor de gezamenlijke jeugdverenigingen in de parochie. Had men bet vorig jaar tegelijk een grote loterij ge houden voor het aanschaffen van nieuwe jjmnastiekwerktuigen, nu houdt men een grote loterij voor de restauratie van het Ma- iia-altaar en de genade-kapel ter ere van je Wonderbare Moeder. Zoals iedere pa rochiaan en elke pelgrim weet, is een gron dige restauratie van beide heel hard nodig. Met een geslaagde loterij krijgt men de eer ste financiën bij elkaar, die nog aangevuld moeten worden met bijzondere giften. Voor hetzelfde doel wordt kermiszondag een open- schaal-collecte gehouden. Het comité heeft echter nog enige andere acties op het oog en zal daar als de eerste middelen binnen ziju nog mee voor de dag komen. OPBRENGST COLLECTE Het Vastenoffer, de zogenaamde nood kist actie, heeft in onze parochie ruim 1 570.- opgebracht. TAFELTENNIS Door een 9-1 overwinning op NVR te Kaatsheuvel heeft het tweede herenteam van Smashers het kampioenschap veilig weten te stellen. De nog te spelen wedstrijden kun tien daar geen invloed meer op uitoefenen. Het team zal nu van de derde naar de tweede klas promoveren. PRIESTERFEEST -usr~ raws Op de buurtvergadering ter voorberei ding van het priesterfeest van de eerw. pa ter Gorgonius (M. van Sluisveld) is het een au ander besproken en een bestuur samen gesteld. Tot voorzitter werd gekozen de heer Adr. Snijders, penningmeester de heer G. van Aalten, secretaresse mej. Joh. Klijn en tot leden mej. N. Bink en de heer Fr. van Delft. De heer P. Janssen zal voor enkele feestgezangen zorgen. Om de neomist een behoorlijk geschenk te kunnen aanbieden en om de onkosten van versiering enz. te kun nen dekken werd een bijdrage per huisgezin vastgesteld. Voor de volgende vergadering tal het bestuur met enige uitgewerkte sug gesties ter tafel komen. TAFELTENNIS In onderling overleg werd door de tafel tennisvereniging Smashers en TTVD uit Duinen in het parochiehuis te Elshout een Drunense tienkamp georganiseerd. Er werd tan deelgenomen door van beide verenigin gen 5 junioren en heren senioren en door o dames van TTVD en 4 dames van Smas- bers. Door de voorzitter van Smashers worden de Drunense deelnemers hartelijk nlkom geheten en de hoop uitgesproken, doze ontmoeting de onderlinge goede verstandhouding ten goede zou komen. Er boerste heel de dag een gezellige sfeer en or werden prachtige partijen gespeeld. De verrassingen bleven zoals op elk tournooi Wuurlijk niet uit. De Elshoutse junioren n aalden 27 winstpunten tegenover de runense 18. De eerste prijs kreeg W. Jans- jon, de tweede André van Huiten, Falken- utg, V. Venrooy en Muskens werden resp. o, Ge en 8e. Oosterwaal, v. Velthoven, v. Hoven, Melis en Pulles bezetten resp. CR"J^e' en Plaats ®j de dames behaalden de prijzen J. v. d. '1 oil mevr. Dörner, beiden van TTVD. A. anssen, J. v. Son-Wijkmans, G. Pulles en Janssen bezetten resp. de 3e, 4e, 5e, 6e sn 7e plaats. de heren werd Tijs Stevens no. één en P. v. d. Wiel nummer twee. H. v. Logten, Sj. Dekkers, G. Oerlemans, H. v. d. Heuvel, A. Pulles, H. v Rijn, A. Peldersen, J Dörner bezetten resp. de 3e, 4e, 4e, 4e, 5e, 6e, 6e en 7e plaats. Door dat Smashers totaal 11 winstpunten meer had kwam de wisselbeker voor de eerste keer in Elshouts bezit. Door de heer Dörner werd hij aan Smashers overhandigd. De an dere prijzen werden met dank voor de spor tieve prestaties aan de andere winnaars aangeboden. RUIL VERK A VELIN GSNIEUW S De werkzaamheden in het complex 1961 beginnen nu geleidelijk op gang te komen. Van de hoofdwaterleiding is reeds een lengte van pl.-m. 1400 m gegraven. Door de slechte weersomstandigheden moest dc grond in depót gezet worden. De aannemer is nu bezig de grond in de te dempen slo ten te verwerken en nieuwe kavelsloten te graven. De nieuw gevormde kavels zullen worden gefreesd, geploegd en met een prima graszaadmengsel worden ingezaaid. In verband hiermede zijn ingevolge art. 54 van de ruilverkavelingswet 1954 een groot aantal percelen op de „Hooigracht" van de „Over de laageindse Wetering" van „Over de tweede brug" buiten gebruik ge nomen. De plaatselijke commissie zal alles in het werk stellen om aan de belanghebbenden in augustus een kavel beschikbaar te stellen voor hooiwinning. Verder zal voor het ge mis van de eerste snede een schadevergoe ding worden betaald. De plaatselijke com missie is er van overtuigd dat de genomen maatregelen niet iedereen zullen bevredi gen, doch deze is nu eenmaal onvermij delijk. In die gevallen, waar ernstige moei lijkheden ontstaan voor de beslissing zal men op korte termijn trachten compensatie mogelijkheden te scheppen. 50 JAAR BOERENLEENBANK Op dinsdag 11 april zal het 50 jaar gele den zijn dat de Vlijmense Boerenleenbank werd opgericht. Dit bijzondere feit zal dan feestelijk worden gevierd. Na een H. Mis in de Vlijmense parochiekerk zal er een kof fietafel worden aangericht in Hotel Prinsen Fr v Gerven (100)-R de Laat (90) 78 90 Akkermans (75)-H de Gouw (80) 62 - 80 Hoogste serie W. v. Vught J. Rutten 37 car.; NAO L. de Jong 31 car. BURGERLIJKE STAND MAART 1961 Geboren Mechelina C D M dv J v Buul-Slegers - Philippina J J M dv J Ver- boord-v d Pol - Rudolph J zv A Kroos- Overgoor Petronella C M dv P Hens- kens-v d Hout - Martinus P Th zv W v d Berk-v Bladel - Adriana A J dv J Sle- gers-v Bladel - Antonius A J zv H Kivits- Fitters - Helena C dv A Vogel-Treuren - Anna A M dv C Fitters-v Spijk - Bi- anka dv G Zwart-Verhoofstad - Dingena M H dv B Kronenburg-v Iersel - Herman J M zv H v Bijnen-Michels - Carolina W A M dv F Kuis-Heesakkers - Cornelia M dv A Pijnenborgh-Boom - Henri A A J zv F Impens-v Schijndel - Yvonne B M dv J Jansen-Evers - Lucien J zv J Pes- kens-Jansen - Brigitte W A A M dv J v Beurden-Peijnenborgh. Overleden Wilhelmus Pulles 75 j echtg van J v d Water. Huwelijken Mathijs P Bloks 22 j en Theodora H M Meijs 21 j - Martinus J M v Beurden 26 j en Antonia P J Pulles 28 j. HULDIGING A. VAN DEN MEERENDONK Aan boord van het m.s. „Pieter Caland" - het vlaggeschip van de Rotterdamse ha vendienst Spido - is donderdag en vrijdag op bijzondere wijze het gouden dienstjubi- leum van de heer A. H. M. van den Mee- rendonk, procuratiehouder bij de N.V. Con- servenfabriek van Wagenberg-Festen te Heunsden herdacht. De huldiging en feest viering betekende tevens het afscheid van de heer v. d. Meerendonk, die de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt. Er werden vele hartelijke en waarderende woorden gericht tot de gouden jubilaris, welke met waardevolle geschenken werden onderstreept. Aan het diner, dat tijdens d6 vaart Heusden - Hedel v.v. werd gebruikt, zaten ook de burgemeesters van Heusden en Vlijmen aan. Tijdens de receptie, welke vrijdag aan boord van de Pieter Caland werd gehouden, werd de heer v. d. Meeren donk gelukgewenst door vele vrienden, ken nissen en zakenrelaties. De Heusdense Jeugdfanfare en de harmonie Concordia uit Vlijmen kwamen ook hun muzikale geluk wensen aanbieden. Het feest werd vrijdag avond gesloten met een feestavond voor het leidinggevend personeel, waarbij een gezel schap uit het eigen bedrijf op het feestelijk geïllumineerde vlaggeschip een revue voor het voetlicht bracht, die zeer in de smaak viel. leiding van de nieuwe functionarissen crescendo zal mogen gaan. Deze zomer zal er een gewassenwedstrijd worden gehouden met als gewas suikerbieten en de deelne mers worden verzocht vrijdagavond in café J. Siegers bijeen te komen voor het afhalen van de boekjes. Tot slot werd nog het woord gevoerd door de geestelijk adviseur kap. Vijfeiken, die er in zijn toespraak op wees dat het vooral voor de jonge boeren absoluut nood zakelijk is dat zij zich ontwikkelen. De land- en tuinbouw heeft in de na-oorlogse periode een grote omwenteling doorge maakt, de handenarbeid is zo goed als ver dwenen en daarvoor zijn de machines in de plaats gekomen; de werkmethoden zijn ver anderd met als gevolg dat er kennis ver eist is om economisch en verantwoord te kunnen werken. Daarnaast is het noodzake lijk geworden dat de jonge boeren ook ad ministratief onderlegd zijn, dit omdat de boerenstand ook aan allerlei voorschriften is gebonden en naar diverse wetten moet handelen. Als geestelijk leidsman stak hij de leden een riem onder het hart, om toch vooral niet naast het stoffelijke, de geestelijke be langen te verwaarlozen. Om de kennis van de leden eens te peilen ging op het laatst de heer Jansen over tot het organiseren van een onderlinge wedstrijd in hersengymna stiek en toen bleek toch wel duidelijk dat de jonge boeren zich toch wel verdiepen in allerlei vraagstukken, want de meeste vra gen werden door de deelnemers vlot be antwoord. Met een woord van dank aan allen sloot later op de avond de voorzitter de vergade ring weer met de Chr. groet. HAARSTEEG - DSC 2 - 1 Deze onder zeer grote belangstelling ge speelde wedstrijd is uiteindelijk door de thuisclub toch nog tot een goed einde ge bracht. Maar de thuisspelers hebben toch een zeer lange aanloopperiode nodig gehad, vooraleer het verlossende en beslissende doelpunt tot stand kwam. Het liep al kort naar het einde, toen eindelijk midvoor v. d. Heijden zijn doorzetten zag beloond en met een beheerste kopstoot de jeugdige DSC- doelman het nakijken gaf. Om tot deze 2-1 stand te komen was er een fel beleg en goed voetbal nodig geweest, want de DSC-ers beten geducht van zich af, zo zelfs dat de uitslag wel eens andersom had kunnen zijn, maar de Haarsteeg-defensie, met doelman Kuis in goede doen, wist alle aanvallen af te weren. Tijdig kwam er meer vaart in de voorhoede en het was vooral plaatsvervan ger Timmermans die uitstekend voldeed. Hij paste zich goed aan en wist dikwijls zeer goede aanvallen op te bouwen. Het eerste halfuur van de wedstrijd kon de thuisclub er, ondanks het windvoordeel, niet erg inkomen en tot ongenoegen van alle supporters was het in dit tijdperk maar een zwakke vertoning. DSC daarentegen trok fel van leer en doelman Kuis moest heel wat vaker in actie komen dan zijn concurrent aan de overzijde. Enkele keren moest hij zelfs al zijn talenten tonen om de situatie meester te blijven, en de wijze waarop hij eenmaal een ziedend schot in de lucht zwe vend wist te onderscheppen, ontlokte een daverend applaus. Maar toch kwam Haar steeg terug en eenmaal was het bijna raak, toen uit een omhaal van v. d. Heijden de bal de binnenkant van de paal raakte, maar tot verbazing van iedereen weer in het veld terugkaatste. Met blanco stand brak ten slotte de rust aan. In de tweede helft is er 45 minuten lang door beide partijen een zeer aantrekkelijke partij voetbal gedemonstreerd» uiteindelijk kon men toch wel constateren dat de thuis club wel iets meer in haar mars had. Met Bnelle en open aanvallen ging het meestal gevaarlijk op het DSC-doél af en eindelijk had v. d. Bosch succes, toer. hij van dichtbij hard inschoot, 1-0. Deze achterstand in spireerde vooral de gasten om het tempo te verhogen en toen ook Haarsteeg op ho ger verzet overschakelde, was de wedstrijd het aanzien ten volle waard. Even dreigde het mis te lopen toen de arbiter een du bieus handsgeval van achterspeler van der Heijden met een penalty afstrafte en Haar steeg daarmee geen genoegen kon nemen; de strafschop werd benut en de stand was 1-1. De situatie was snel opgelost en toen begon de thuisclub aan een denderend of fensief, kennelijk met het doel het aan gedane onrecht op een andere manier goed te maken zetten alle thuisspelers alles op de aanval en tenslotte was het dan v. d. Heij den, die met een kopstoot de DSC-doelman kansloos sloeg. In de resterende tijd legde Haarsteeg het accent op de verdediging en toen was het pleit voor DSC beslecht. Al met al won Haarsteeg toch verdiend met 2-1. FEESTVERGADERING CHR. METAALBEWERKERS. Ter viering van het 60-jarig bestaan van de Chr. Metaalbewerkersbond in Nederland kwamen de leden van de afdelingen Sprang- Capelle en Waspik met hunne dames en in- troducees j.l. donderdagavond in de zaal Ruijtenberg uit Waspik dia's te vertonen over Israël. Aanvang der vergadering 4.30 uur. DE ROZEKNOP OP REIS De gem. zangver. 't Rozeknopje, alsmede het jeugdkoor, hopen op 25 april a.s. een reis te maken naar de bollenvelden, Schip hol en Amsterdam. OF NAAR KEUZE voor het bestuur en de 300 leden met hun ne dames. Ongeveer 11 uur begint de f eest vergadering, waarin de heer A. Fleskens, ere-voorzitter van de Centrale Coöperatieve Boerenleenbank en oud-lid van de Tweede Kamer een feestrede zal uitspreken. Ook zal het woord worden gevoerd door de voorzit ter van de Vlijmense Boerenleenbank dhr. M. van Engelen, alsmede door de kassier de heer M. A. van Wagenberg. In de middag wordt er in het Zwarte Schaap een receptie gehouden. De Harmonie Concordia zal dinsdagavond een serenade brengen. Woensdagavond is er in café 't Centrum, H. Peijnenborg-Boom, een gezellige feest avond voor de leden van de jubilerende bank en hunne dames. Het bekende Cabaretge zelschap Ton en Joop van Engelen zal dan optreden. Dit gezelschap is voor Vlijmen niet onbekend. GESLAAGD Voor het eindexamen aan de R.K. Mid delbare Tuinbouwschool te Breda slaagde de heer Gerard van Wagenberg. MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 8 april werd de laatste verga dering gehouden voor het vliegseizoen. De opkomst was zeer groot toen de waarn. voorzitter de vergadering opende en de le den verwelkomde. Hierna volgde presentie en notulen van de vorige vergadering die onveranderd werden goedgekeurd. Daarna werd het voorstel besproken be treffende de vlucht Orleans met jonge dui ven niet meer voor het kampioenschap te rekenen. Daar de meningen hierover ver deeld waren, werd hierover gestemd; de uit slag was 24 tegen Orleans bij de kampioen schappen en 16 voor; de rest was blanco, zodat Orleans nu voor de kampioenschappen afvalt. Dan volgden belangrijke mededelingen over het vliegseizoen; medewerking werd gevraagd bij inkorven en klokken lichten enz.; alle medewerking werd toegezegd. Dan volgde nog opgave derbyringen en opgave fondclub, waar verschillende leden gebruik van maakten. Bij de rondvraag kwamen drie leden met hetzelfde verzoek, n.l. reclames bij de wedvluchten te melden voor Haar steeg bij Cor van Heivoort en voor Vlijmen bij P. Vermeulen en reclames van verkeerde ringen of wedstrijduitslagen bij A. H. de Vaan. Hierna dankte de voorzitter Voor de grote opkomst en voor de vlotte vergade ring. BILJARTVER. NAO NAO I speelde een uitwedstrijd tegen 't Wapen van Vught en wist deze wedstrijd te winnen met 5-3. Wopen van Vught I - NAO I J Rutten (150) - L de Jong (110) 150 - 110 J Stakenburg (110)-J de Gouw (90) 110- 37 WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag werd de eerste wedvlucht gehou den vanuit Duffel België, afstand 84 km. De duiven werden gelost om 8 uur met NO wind. De eerste duif bereikte haar hok om 9-17-11, laatste prijsduif 9-33-30. Jo v. d. Heuvel was de overwinnaar en kwam in het bezit van een grote krentemik, geschonken door P. Vermeulen. VERGADERING R.K.J.B. Uit de gebruikelijke voorjaarsvergadering die de afdeling Haarsteeg van de RKJB vrijdagavond in café J. Siegers hield, kwam de activiteit van de jonge boeren weer eens tot uiting. Deze activiteit lag geheel opge sloten in de waardevolle prijzen, die aan de prijswinnaar van de in het afgelopen sei zoen gehouden wedstrijden werden uitge reikt. De voorzitter sprak er dan ook zijn voldoening over uit, dat de gehouden wed strijden zo goed waren geslaagd, al zag hij toch graag nog meer deelname. Het be stuur stelt in samenwerking met de land- en tuinbouw-technische adviseurs alles in het werk om de leden op velerlei terrein meer kennis bij te brengen en daarom vindt het bestuur het toch jammer dat niet alle leden aan de wedstrijden en cursussen deelnemen. De voorzitter spoorde derhalve allen aan 't volle profijt te trekken van de kansen die worden geboden om zich steeds meer te ontwikkelen en kennis op te doen, die in deze tijd van zo enorm groot belang is, te meer nog omdat de mechanisatie van de landbouw steeds meer toeneemt. De prijswinnaars van de diverse wed strijden waren: Kalveropfokwedstrijd: 1 A. van den Brandt; 2 Jos. van Bokhoven; 3 G. van Oyen; 4 H. van Falier; 5 H. van Beurden. Graslandwedstrijd: 1 Jos. van Bokhoven; 2 A. v. d. Brandt; 3 H. van Delft; 4 N. Siegers; 5 J. van Bladel. Tuin- bouwwedstrijd: 1 H. van Falier; 2 N. Sie gers; 3 G. van Beurden; 4 M. v. Bladel. Bouwboek: 1 H. v. Delft; 2 A. v. d. Brandt. De leider van de sportafdeling de heer N. Siegers, bracht verslag uit van de ge houden droptochten en als blijk van waar dering ontvingen de leden die aan beide tochten hadden deelgenomen ieder een pak je sigaretten. Door de technisch adviseur voor de tuin bouw de heer v. d. Berk, werd een voorstel ter tafel gebracht om deze zomer een tuin- bouwwedstrijd te houden, met als gewas spruiten en 8 leden gaven zich hiervoor op Het lid H. van Falier, die namens de aE- deling verleden jajr een reis meemaakte naar het Genadeoord te Lourdes en daar 't Maria-Congres bijwoonde, gaf vervolgens een keurig verzorgd verslag van deze reis. De assistent van de RLVD, de heer Jan sen, die als adviseur aan de afdeling is ver bonden, installeerde hierna de nieuwe voor zitter en secretaris, resp. H. van Delft en G. van Beurden. Spr. bracht allereerst dank aan de scheidende bestuursleden voor het vele dat zij voor de afd. hadden gedaan en sprak de hoop uit dat het de afd. onder van de Chr. Volksbond alhier in feestelijke vergadering bijeen. De samenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de afde ling Sprang-Capele de heer van der Ham men, die na Schriftlezing en gebed, de aan wezigen hartelijk welkom heette, in het bij zonder o.m. de districtsbestuurder van de bond, de heer van Tuijn, die als spreker zou optreden, en de operateur, die de filmver toning zou verzorgen. In zijn vlotte openings speech herdacht de voorzitter met dank do pioniers van het eerste uur, en wees er op dat er in de 60 jaar van het bestaan van de bond veel ten goede veranderd is. Spr. waarschuwde er echter voor dat het de taak van alle leden is de christelijke beginselen op het terrein van de arbeid te blijven uit dragen, opdat het oordeel van „noch koud noch heet" uit de brief aan Laodicea ook hen niet treft. Als voorprogramma werd hierna een film vertoond, waarin de visserij duidelijk in beeld gebracht werd. De districtsbestuurder van de Chr. Me taalbewerkersbond de heer F. v. d. Tuijn, verkreeg vervolgens het woord, die in een kernachtig betoog de oprichting en de groei van de bond uiteenzette en daarbij de aan wezigen vooral wees op de lhoedige daad van een 3-tal pioniers te Amsterdam, die het aandurfden in eigen levenskring door het uitdragen een een eigen levensbeschou wing iets te doen voor hen die na hen kwa men, al werden zij al gauw uitgekreten voor socialisten en communisten. De heer v. d. Tuijn wekte vooral de jeug dige leden op tot trouw aan de organisatie en wees met dank aan God op de grote ze geningen die door het werk van de bond werden verkregen. In de pauze die hierna volgde werden de aanwezigen met kwistige hand getracteerd op koffie met gebak, verfrissende dranken enz.; een gratis verloting bezorgde enkele gelukkigen een aardig prijsje. Als hoofdfilm werd gedraaid de prach tige Cefa-film: „Het meisje Marion", waar van de aanwezigen bijzonder hebben geno ten. Met een dankwoord van de voorzitter werd de geslaagde feestvergadering be ëindigd. LEGERPREDIKANT Ds. W. B. van der Meulen, predikant bij de Geref. Kerken van Sprang en Waalwijk, zal per 1 augustus a.s. als legerpredikant in militaire dienst gaan, voor de geestelijke verzorging onder de militairen. RINGVERGADERING De meisjes- en jongelingsverenigingen uit de ring 's-Grevelduin-Capelle hopen op zaterdag 15 april a.s. een ringvergadering te houden in het gebouw Elthato alhier. Ds. de Heer uit Babiloniënbroek zal het een en ander vertellen over de geestelijke verzor ging in het leger. Des avonds hoopt mej. ONGEVAL Zaterdag kwam dhr. P. Groeneveld in de bocht Heistraat - Korte Nieuwstraat met zijn bromfiets, waarop zijn vrouw als duo- passagiere zat, ten val. Aanvankelijk leek dit met enige ontvellingen nogal mee te vallen, maar later bleek zijn vrouw ook nog een lichte hersenschudding te hebben opgelo pen. Ook de bromfiets werd beschadigd. OPENING CHR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL De officiële opening van de Chr. Land- bouwhuishoudschool zal plaats vinden op dinsdag 9 mei a.s. Wij komen hierop nog nader terug. DE LUCHTVAART De P.V. de Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Duffel, afstand 98 km. De uitslag was als volgt: M v d Galiën 1, 43, 56; H Dalmaijer 2, 24, 55; M v Peer 3, 23, 42, 49; H Verduijn 4, 11, 13, 40; A Klootwijk 5, 10, 20, 37; C Blok 6, 35; C de Cloe 7, 19, 32, 39; A v Oos terhout 8, 31, 53; E Haverhals 9, 29; C Boer 12, 21, 50; H v Campen 14, 15, 48; B Pols 16, 18, 45; A Tactor 17, 25, 34, 44; G Treffers 22, 33; C Groeneveld 26; J Nieuwenhuizen 27, 52; A v Beek 28; R v Raamsdonk 30, 38, 54; Jac Verduijn 36; P Nieuwenhuizen 41, 46; A Versteeg 47; H v d Galiën 51. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Vilvoorde. Inkorven a.s. vrijdag des nam. 7.30 uur. 1 JIBUTIIf"1 :.WH 1*1 -f! -i i I 1 f; I

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5