VLIJMEN Uit tie Langstraat Sprang-Capelle 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 APRIL 1961 10 DOCHTERS VAN O. L. VROUW VAN HET H. HART Op 30 maart van dit jaar was het een halve eeuw geleden, dat de zusters Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart vanuit Frankrijk naar Nederland kwa men en zich vestigden te Waal wijk. Thans bezit de Nederlandse provincie huizen te Overdinkel, Tilburg, Overloon, Hooglander veen, Klazienaveen, Hapert, Eind hoven, Giesbeek, Santpoort, Hansweert, Rijs, Veldhoven. Ven- lo, Arnhem, Nijmegen, Waspik en Goirle. HERENIGINGSZONDAG Zondag 16 april Herenigings zondag. Kerkdeurcollecte paro chie St. Jan, voor de noden in 't Nabije- en Midden-Oosten. Help het Apostolaat der Here niging door uw offer deze noden lenigen. KOPEREN JUBILEUM Woensdag 12 april j.l. herdacht de heer Mr. J. Robbers, adjunct secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord-Brabant te Waalwijk, de dag dat hij 12% jaar geleden in dienst trad. In te genwoordigheid van het bestuur en van het personeel werd hij en zijn echtgenote op het kantoor der Kamer hartelijk gelukge wenst door de voorzitter en de secretaris. 10-JARIG BESTAAN NED. HERV. KERKKOOR BAARDWIJK-DRUNEN A.s. zaterdag 15 april hoopt het Ned. Herv. Kerkkoor Baard- wijk-Drunen het 10-jarig bestaan te herdenken. Het bestuur is voornemens dit feit op die avond enigszins feestelijk te vieren in het Gemeenschapshuis te Baard wijk. Alle donateurs en donatri ces worden hierdoor uitgenodigd deze avond bij te wonen. Ook niet-donateurs zijn van harte welkom. Het programma ver meldt na het officiële gedeelte koorzang, solozang, voordracht. In de pauze worden nog enkele aardige prijzenij verloot. JAARVERGADERING K.A.B. De afdeling Waalwijk van de K.A.B. zal op woensdag 19 april a.s. des avonds om 8 uur in zaal Ouwerkerk haar algemene jaar vergadering houden. De agenda vermeldt de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, het verslag van de kascontrolecom missie en bestuursverkiezing. Af tredend zijn de heren J. v. Hui ten, J. Westerburger, H. van Kol, die reeds bij acclamatie herkozen zijn, daar geen andere candidaten zijn ingediend. In deze vergadering zal verder het woord worden gevoerd door de heer Reinhart over de actie „Wij en zij". ORANJEVERENIGING CENTRUM De Oranjevereniging in 't Cen trum zal a.s. maandag 17 april de algemene jaarvergadering hou den in Hotel Verwiel alhier. Be halve jaarverslagen van secreta ris en penningmeester zal ook de viering van Koninginnedag ter sprake komen. Aftredende leden zijn de heren v. d. Rijken, Wildeman en Leij- tens, die herkiesbaar zijn. OPTICA BOGAERTS GEOPEND Vandaag zal in het pand Grote straat 220 een nieuwe speciaal zaak in brillen worden geopend onder de naam „Optica Bo- gaerts". De oude winkelruimte is door een verbouwing en nieuwe inrichting herschapen in een smaakvolle en moderne zaak. De opening zal hedenmiddag om 3 uur plaats hebben. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit numt- mer. WAALWIJKSE TEENAGERS WONNEN BEKER „The Modern Youth", een Waal- wijkse jeugdband, heeft op het muziek- en teenagerfestival te Dongen, georganiseerd door de Dongense muziekband „The Blue Jeans", een fraai resultaat ge boekt. De Waalwijkse teenagers legden beslag op de fraaie beker, die voor de beste deelnemende band was uitgeloofd. „The Mo dern Youth" is een onlangs opge richte jeugdband en staat onder de kundige leiding van de heer Kees Schoelitz, leraar gitaar te Waalwijk. HERHALING „ROOIE SIEN" Aangezien door de grote be langstelling voor de voorstelling, die „Het Amsterdams Volksto neel", directie Beppia Nooy, op 31 januari van dit jaar gaf, velen moesten worden teleurgesteld, heeft de directie besloten om nog één enkele herhaling te geven van 't fel-realistisch zedendrama van Marius Spree met zang en dans „Rooie Sien" met Beppie Nooy in haar sterke creatie van de titelrol. Deze voorstelling zal plaats vinden op 18 april a.s. in Musis Sacrum. Gegevens over de kaartverkoop e.d. zijn vermeld in de advertentie elders in dit blad. Gezien de wederom- te verwach ten zeer grote belangstelling is tijdige plaatsbespreking dringend aan te bevelen. VRIJWILLIGE VEILIGHEIDS INSPECTIES OOK IN WAALWIJK In het begin van deze maand heeft de vrijwillige periodieke veiligheidsinspectie, tot stand geh komen door een samenwerking lussen het Verbond voor Veilig Verkeer en de BOVAG, zich ook uitgebreid tot Noord-Brabant, 'n „historische gebeurtenis", die in Den Bosch een bijzonder tintje kreeg met de inspectie van de au to van de Commissaris der Ko ningin in de Provincie, mr. Kort maan. Het Verbond voor Veilig Ver keer heeft in samenwerking met de BOVAG en de plaatselijke po litieautoriteiten in een groot aan tal Brabantse gemeenten dealers gevonden, die men geschikt acht om het verantwoordelijke inspec- tiewerk te verrichten. In totaal zijn het in midden- en oost-Bra bant ongeveer 110 bedrijven. De automobilisten ontvangen bij el ke vrijwillige keuring de kos ten bedragen één rijksdaalder een keuringsrapport en een vig net op de voorruit. De inspecties vinden plaats elk half jaar óf om, de 10.000 kilometer, afhankelijk van verschillende omstandighe den, zoals het merk en het ge bruik. De bevindingen worden aangetekend in een logboekje, dat bij de wagen blijft. Het vignet wordt natuurlijk alleen uitge reikt, indien de auto aan de eisen gesteld in het politierapport, vol doet. Elk half jaar wordt de kleur van 't vignet gewijzigd, zodat di rect te zien is wanneer de wagen de laatste veiligheidsinspectie ondergaan heeft. De inspectie heeft in hoofdzaak betrekking op de voor de veilig heid noodzakelijke onderdelen van het voertuig, zoals de stuur inrichting, chassis, veren, brand stoftank en -leidingen, wiellagers remmen en verlichting. Bij een proefrit wordt ook de remvertra- ging gemeten. Het een en ander geldt uitsluitend voor de' bezit ters van personenauto's en van lichte bestelwagens met een laad vermogen van maximaal één en drie en een kwart ton. Het is begrijpelijk, dat bij de keuze van de garagebedrijven niet over „één nacht ijs" wordt gegaan. De verantwoordelijkheid komt zeker tot uiting bij de ver koop van tweedehands wagens. Vandaar dat het bedrijf niet al leen een goede naam moet heb ben, maar ook in staat moet zijn een vrijwillige veiligheidsinspec tie te houden. Blijkens een advertentie in dit nummer kan men deze veilig heidskeuring in Waalwijk laten geschieden bij Automobielbedrijf N.V. Waveem en Automobielbe drijf De Langstraat N.V. De automobielbedrijven die bij deze „inspectie-actie" zijn aange sloten, zijn kenbaar aan 'n groot „veiligheidsinspectieschild". II Het mantel- costume waarvan U droomt vindt U in onze collectie. Komt U rustig even kijken Haarsteeg KLEDING-VERHUUR BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJES JAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren] naar de laatste mode. Bossche kleding-service Vughterstraat 205 Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-HERTOGENBOSCH Heusden Sprang Capelle Raamsdonksveer GEMEENTERAAD t Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 14 april 1961 des nam. 19.30 uur, ten raadhuize der ge meente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeeester en Wet houders tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van de door een 5-tal personen, onder verband van eer ste hypotheek, aan te gane geldleningen voor de bouw van 5 woningen in het uitbreidings plan „De Vliedberg". 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot intrekking van enkele gedeel ten van het Wederopbouwplan Kern Vlij men. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot ruiling van grond met F. Sinne- ma alhier t.b.v. de realisering van het uit breidingsplan in onderdelen voor de kom Vlijmen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een gedeelte, ter grootte van 25 m2, van het aan M. van Wagenberg alhier in eigendom toebehorend perceel, kadastraal bekend gemeente Vlij men sectie L nr. 359 t.b.v. de verbreding van de Pastoor van Akenstraat. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een gedeelte van het kadastrale perceel gemeente Vlijmen sectie K nr. 1561 van W. van der Lee en echtgenote, Meester Prinsenstraat 48 alhier t.b.v. de realisering van het uitbreidings plan in onderdelen voor de Kom Haarsteeg. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van het op de Middel- Heide gelegen perceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie H nr. 2383 van H. M. van Zon alhier t.b.v. de realisering van het uitbreidingsplan „De Vliedberg". 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandse verkoop van een 2-tal perceelsgedeelten aan de provincie Noord-Brabant. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van grond aan de Stichting Lips Woningbouw te Drunen t.b.v. de bouw van 17 woningen aan de Abraham van Diepenbeekstraat en de Rembrandt- straat in het uitbreidingsplan „De Vlied berg". 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een complex bouw percelen, gelegen aan de zuidzijde van het Burgemeester van Houtplein in het uitbrei dingsplan „De Vliedberg" aan het make laarskantoor H. Bertrams en Zoon te 's-Hertogenbosch of diens rechtverkrijgen den t.b.v. de bouw van 7 winkel/woonpan- den met garage's. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een complex bouw terreinen aan de noordzijde van de Oranje laan in het uitbreidingsplan „De Vlied berg" aan het makelaarskantoor H. Ber trams en Zoon te 's-Hertogenbosch of aan diens rechtverkrijgenden t.b.v. de bouw van 20 ééngezinswoningen met garage's. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van grond, gelegen aan de zuidzijde van de Theodoor van Thulden- straat en de west- en oostzijde van de Rem- brandtstraat in het uitbreidingsplan „De Vliedberg" aan de N.V. Vlissingse Aanne- mings Mij. „VI.A.M." te Papendrecht of diens rechtverkrijgenden, t.b.v. de bouw van 42 ééngezinswoningen. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van grond aan de Nas- saulaan, Rembrandtstraat en Jacob van Ruijsdaelstraat in het uitbreidingsplan „De Vliedberg" aan de N.V. Vlissingse Aan- nemings Mij. of diens rechtverkrijgenden, t.b.v. de bouw van een complex van 28 woningen. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van het op de hoek Heistraat/Ekelaarlaan gelegen bouwterrein aan M. v. d. Wiel en Wed. H. M. van Esch-de Laat, beiden wonende alhier t.b.v. de bouw van een dubbele woning 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het onderhands verpachten van het visrecht a. van een 2-tal wielen ten oosten van De Gemeint en een 4-tal wielen langs de Bossche sloot aan de Kon. Erkende Hengel- vereniging „De Hut" te Vlijmen; b. van de 6 wieltjes ten oosten van de Vergereiseweg aan M. van de Water, al hier. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onbewoonbaarverklaring van het pand Molenstraat nr. 1. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van een renteloos voorschot aan het St. Ambrosiusgilde te Haarsteeg. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crediet t.b.v. de instelling van een organi satie-onderzoek voor de dienst gemeente werken en de gemeente-secretarie. MAR 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crediet t.b.v. de verbetering van de In- laagdijk en een gedeelte van de Voordijk. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot a. voorlopige vaststelling van het bedrag van de overschrijding per leerling voor het openbaar gewoon lager onderwijs, als be doeld in art. 55ter der L.O. wet 1920( over de periode 1953/1957; b. voorlopige vaststelling van de vijf jaarlijkse afrekening, bedoeld in art. 103 der L.O. wet 1920, over gemelde periode voor het bijzonder gewoon lager onderwijs. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlening van medewerking in gevolge art. 72 der L.O. wet 1920 aan het Bestuur van de parochie van de Goddelijke Voorzienigheid voor de bouw van 2 nood- lokaliteiten t.b.v. het lager onderwijs op „De Vliedberg". 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van het totaalbe drag van de vergoedingen en de voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven over de jaren 1958, 1959 en 1960 tot 1 september voor het bestuur van de R.K. Meisjesschool te Haarsteeg. 23. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een kasgeld lening en een vaste geldlening, beide groot f 255.000.-. 24. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de gemeente-be grotingen 1960 en 1961. 50 JAAR BOERENLEENBANK IN VLIJMEN Dinsdag j.l. herdacht de Boerenleenbank in Vlijmen zijn 50-jarig bestaan. In het ka der van de feestelijke herdenking hield de heer Fleskens (86), ere-voorzitter van de Centrale Boerenleenbank, een feestrede, waarin hij nog eens onderstreepte hetgeen reeds door andere sprekers naar voren was gebracht. „De boerenleenbank heeft niet al leen materiële bijstand verleend, zij heeft ook - geboren uit Ijperenleed en -nood - de basis gelegd waarop een christelijke samenleving kan worden gebouwd in deze verwarrende tijd." De boerenleenbank is meer dan een zuiver economisch instituut, hij heeft ook een sociale taak. De bank streeft niet naar winst en stelt haar leden aansprakelijk. De heer M. van Wagenberg, kassier van de jubilerende bank, prees vooral de wer kers van het eerste uur, die prachtig werk van christelijke naastenliefde hebben ver richt. Ook pastoor Heesakkers richtte ge lukwensen tot de jubilerende instelling, waarbij hij er op wees dat men zich ook tchatten voor de hemel moet vergaren. Burgemeester Hoefnagel onderstreepte in het bijzonder de taak van de bank t.a.v. de agrarische reconstructie van de Langstraat. De heer Dekkers liet zijn gelukwensen ver gezeld gaan van een geschenk onder cou vert. De bank werd op 3 april 1911 opgericht en in het eerste jaar bedroeg de omzet f 55.000, welk bedrag tot vandaag gestegen is tot 34 miljoen gulden. De herdenkingsdag werd ingezet met een H. Mis, waarna de feestvergadering in Ho tel Prinssen volgde. In Hotel Het Zwarte Schaap had in de middaguren een zeer druk bezochte receptie plaats. Woensdagavond werd er in het kader van deze jubileum viering een feestavond gehouden. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw-een wedvlucht vanuit Duffel Bel gië, afstand 84 km; los 8 uur; eerste prijs- duif 9.17.32, laatste prijswinnende duif 9- 32-37. Uitslag als volgt J v d Heuvel 1, 3, 10, 54; H de Laat- Parijs 2, 6, 23; M Herman 4, 55, 61; J v d Broek 5, 59; J de Vaan 7, 29, 63; C v Heivoort 8, 12, 14, 21; L Nicols 9; P v Dal 11; G v d Wiel 13, 52; P v Gestel 15, 38; C Diepstraten 16, 18, 19, 49, 50; H v d Wiel 17, 33; Jan Kuijs 20, 26, 60; L Klerks 24, 57; Th v Overdijk 25, 30, 62; Th v Bokhoven 27; Jos Kuijs 28; Th v Es- donk 31; M v Dal 32, 42; N v Esdonk 34, 51; Th Stupers 35; W v Ravensteijn 36; P Wijkmans 37; H v Beijnen 39; H Pelders 40; L de Laat 41; M Libregts 42; P Ver meulen 43; R de Laat 44; J Heesbeen 45, 47; A v Heivoort, Fut, 46, 48; J v d Wiel 53; R v Esdonk 56; H de Vaan 58; K Kivit 64. A.s. zondag wedvlucht van de Postdui venvereniging De Zwaluw vanuit Vilvoorde, afstand 102 km. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur; leden die vroeger kunnen komen, niet wachten tot 8 uur, anders hebt u kans dat uw'duiven niet meer ingekorfd kunnen worden, daar de voerman goed 8 uur in Vlijmen is. Zondag hoofdprijs een waardebon van f 15.-. Duivenliefhebbers uit de Langstraat, at tentie; daar de uitslagen van de Langstraat in de Echo vermeld, elders graag gelezen worden, had ik een verzoek, om het los singsuur, tijd eerste en laatste prijswinnende duif te vermelden. Hartelijk dank. VOETBAL Vlijmense Boys - GW Zondag spelen de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen GW Geldermalsen, een ploeg die ook nog kampioenskansen heeft. Maar., zij zal zondag in Vlijmen op heftige tegenstand stuiten, want het Vlijmens Boys- j elftal as herboren, gezien de mooie overwin ning zondag op OJC. De spelers hebben er weer zin in en dat zou GW zondag wel eens noodlottig kunnen worden en daar Vlijmen nog wat goed te maken heeft van de gele den nederlaag in Geldermalsen met 3-0, zal er zondag zeker weer een aantrekkelijke wedstrijd op het Vlijmense Boys-terrein te zien zijn. Supporters, zondag allen weer present en laat ons hopen dat de wedstrijd weer zo spannend is als verleden zondag. Boys doet allen uw best en houdt de pun tjes thuis. Berghem Sport 2 - Vlijmense Boys 2 Dit wordt voor de Boys zondag de moei lijkste uitwedstrijd van het seizoen, want Berghem Sport beschikt over een goed elf tal, wat de Boys nog wel in het geheugen zit van de thuiswedstrijd tegen Berghem. Vlijmen won toen, maar Berghem had wat het spel betreft zeker de overwinning ver dient en nu zondag thuis wordt gespeeld, zou Vlijmense Boys wel eens geducht op moeten passen, om niet met een nederlaag naar huis te moeten keren. Boys, vanaf het begin tot het einde flink aangepakt en pro beer de puntjes meer naar Vlijmen te bren gen. Haarsteeg 2 - Vlijmense Boys 3 Het derde elftal gaat naar de leiders van de afdeling, Haarsteeg 2. Daar Vlijmen j.l. zondag een verpletterende nederlaag leed, hebben de spelers nog wat goed te maken. Maar om in Haarsteeg tot winst te komen, zal niet meevallen. Als Vlijmen een gelijk spel zou behalen, kunnen wij toch juichen, dus doet allen uw uiterste best. Vlijmense Boys 4 - Haarsteeg 3 Ook in deze wedstrijd zitten weinig winst kansen voor Vlijmen 4. In deze derby voor i eigen publiek zou het Boys-elftal mogelijk een gelijk spel kunnen forceren, maar dan beter aangepakt als verleden zondag. Junioren-programma zaterdag 15 april Vlijmense Boys 1 - Haarsteeg; Heivoort - Vlijmen 2; BVV 6 - Vlijmen 3; Vlijmen 4 - Boxtel. KORFBAL NEVER DOWN I - SNA De Vlijmense dames die in de hoofdklasse zo goed van start gingen, zijn nu weer wat aan het afzakken; de mooie plaats op de ranglijst is verkeken, want zondag tegen de leiders SNA werd weer verloren. Dames, het kan beter. Never Down 2 - JCH 2-0 Ook van Never Down 2 moet gezegd worden: het gaat niet best. Zondag was er weer alle inspanning en het resultaat was een overwinning, waardoor Never Down zich veilig stelde voor de onderste plaats. BILJARTEN Van het districtsbestuur van de KNBB ontving dezer dagen onze dorpsgenoot Piet v. d. Loo, die lid is van de bekende biljart club DES en onlangs persoonlijk kampioen werd van de le klasse van het Bossche district, de mededeling dat hij zaterdag en zondag deel kan nemen aan de Geweste lijke kampioenschappen van het Gewest Brabant- Zeeland. Deze wedstrijden, waaraan nog verschil lende districts-kampioenen deelnemen, vin den plaats in café St. Joris en hotel Maurick- zicht te Vught. Wij wensen hem vanaf deze plaats bij voorbaat veel succes toe. IfMÉfel' 'feÉMtlBvi - i De leden van DES, Jo van Bokhoven en Ad. Treuren namen in het voorbije weekend deel aan de finale wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap hoofdklasse libre, die eveneens in Vught werden gehouden. Deze finale-wedstrijden worden zaterdag en zondag nog voortgezet en daarom zal zondagavond de kampioen pas bekend zijn. Genoemde spelers behaalden op de eerste drie wedstrijdavonden zeer goede resulta ten, maar het ziet er momenteel toch niet naar uit dat de titel bij de Haarsteegse bil jarters terecht zal komen, want beiden heb ben reeds enkele partijen verloren, terwijl nog enkele andere spelers ongeslagen zijn. Maar in de sport is nu eenmaal alles mogelijk en het zou best kunnen gebeuren dat de titel door een van onze plaatselijke vertegenwoordigers wordt behaald. De bekende biljarter Kees v. d. Loo, die enkele weken geleden deelnam aan de voor- wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland cadre 38/2 le klasse en deze wist te beëindigen met het fraaie moyenne van 23,93 en zo goed als zeker was van deel name aan deze wedstrijden om de hoogste eer, ontving van het hoofdbestuur van de bond bericht dat hij vanwege zijn uitzon derlijke prestatie bij keuze is gepromoveerd naar de hoogste klasse in deze spelsoort. Alhoewel deze promotie op zich een hele prestatie is van deze sterk naar vorren ko mende speler, betekent het toch een des illusie voor hem, daar hij nu is uitgesloten van deelname aan deze finale-wedstrijden, temeer nog nu hij zich terdege had voor bereid om een gooi te doen naar de titel van kampioen van Nederland cadre 38/2 le klasse. VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG Nu de kampioen van de afdeling be kend is, is de spanning in het verdere ver loop volledig geweken. Voor de staartclubs is de situatie nog onzeker en het is nog niet te voorzien wie uiteindelijk het kind van de rekening zal worden en zal moeten degra deren naar de onderafdeling. Haarsteeg heeft zich nog steeds bij de kopgroep weten te handhaven en mogelijk zal in de eind rangschikking een zeer goede plaats wor den ingenomen. Nog drie wedstrijden staan er op het programma en wel tegen RKJVV en BMC en thuis nog tegen de Linge-Boys. A.s. zondag komt Haarsteeg voor een krachtproef te staan, want dan moet in Den Bosch worden gespeeld tegen kampioen RK JVV. Omdat er niets meer op het spel staat, kan het een interessante partij voet bal worden en staat alleen maar de eer van de overwinning op het spel. Haarsteegs re serves nemen op de ranglijst nog steeds de tweede plaats in, vlak achter leider Hel- voirt. De Haarsteegse voetballers zullen on getwijfeld die plaats willen handhaven en als Helvoirt somtijds eens mocht struikelen is er nog van alles mogelijk. Vlijmense Boys 3 komt a.s. zondag op bezoek en mogelijk zit hier wel een over winning in voor de thuisclub. Haarsteeg 3 heeft eveneens nog een behoorlijke kans op de titel; de spelers gaan naar Vlijmen om aan te treden tegen Vlijmense Boys 4 en hoe de uitslag hier zal worden is onbekend. Tenslotte krijgt het 4e elftal bezoek van Zwaluw VFC 5 uit Vught. Al met al een druk programma, want hier komt nog bij dat a.s. zondag alle ju- nioren elftallen ook moeten spelen, zodat in dit weekend maar liefst zeven elftallen op het veld verschijnen. WIELRENNEN Verleden week berichtten wij dat onze plaatsgenoot, de bekende wielrenner Wint van Heijst in de gelederen van de amateuis zulke fraaie successen begint te boeken. Dat zulks geen uitschieter is geweest be wees Wim verleden zondag in Best, waar hij deelnam aan een wielerronde, de z.g, Ronde van de Bata. Hij wist op uitsteken de wijze het hoge tempo te volgen en zat voortdurend in de voorste gelederen; ten slotte kwam het op een massa eindsprint aan en wist hij zich als 11e te klasseren in de zelfde tijd als de winnaar. Zeer zeker weer een fraai succes en het laat zich aanzien dat er nog meerdere zullen volgen. PASTOOR VINKENBURG GEÏNSTALLEERD Zaterdag j.l. werd Heusdens nieuwe pastoor, de ZeerEerw. heer J. Vinkenburg, door Deken J. Werner uit Drunen, in de R.K. Kerk van de parochie St. Catharina alhier, geïnstalleerd. Vooraf was de nieuwe pastoor aan de grens van de parochie afgehaalddoor de Heusdense jeugdfanfare, het St. Blasius- gilde en deputaties van diverse R.K. jeugd verenigingen. Bij aankomst aan de grens der parochie werd de nieuwe herder toege sproken door de Burgemeester de Edelacht bare heer A. van Delft, waarna de pastoor zich door een dichte haag belangstellende parochianen naar de kerk begaf. Na de installatieplechtigheid werd de nieuwe pastoor en zijn familie een koffie- tafel aangeboden in hotel Central. DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99 alhier, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 16 APRIL 1961 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. J. v. d. Kooy van Wolpheze. HARMONIE MARIJKE Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Ned. Chr. Federatie van Muziek gezelschappen zal op Hemelvaartsdag, 11 mei a.s., te Utrecht een feestelijke herden king worden georganiseerd in Tivoli. De Harmonie Marijke alhier zal aan deze fees telijkheden deelnemen. Door Ds. Meijnen uit Utrecht zal o.m. een herdenkingsrede worden gehouden. KONINGINNEDAG Door de Oranjevereniging Juliana alhier zullen op Koninginnedag (1 mei a.s.) in samenwerking met het personeel van, de Kleuterschool en de Chr. lagere school, 'we derom feesten voor de schooljeugd worden georganiseerd. Het ligt in de bedoeling in de voormiddag een kinderoptocht te hou den, terwijl vermoedelijk een kinderaubade voor het gemeentehuis zal worden gehouden. Voor de verschillende groepen van de te houden optocht worden aardige prijzen be schikbaar gesteld, terwijl de schooljeugd na afloop van de optocht in de scholen zul len worden getracteerd. Ter bestrijding van de kosten hieraan verbonden zullen de da mesleden van het comité een collecte langs de huizen der ingezetenen houden, welke wij gaarne in aller milddadigheid aanbevelen. Het ligt verder in de bedoeling om in de namiddag voor de kinderen een film vertoning te geven in de Chr. Volksbond. DODENHERDENKING Het ligt in de bedoeling van de Oranje vereniging Juliana op donderdagavond 4 mei a.s. weer de jaarlijkse dodenherdenking te organiseren, met een herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk, waarvoor als voor ganger zal worden uitgenodigd Ds. W. B. van der Meulen. Na de dienst zal een stille tocht naar het monument van Jan de Rooij gehouden worden. Na de gebruikelijke twee minuten stilte, zal gelegenheid voor bloem- legging worden gegeven, waarna de 'Chr. Gem. Zangver. Excelsior enkele toepasse lijke zangnummers zal uitvoeren. VIERING KONINGINNEDAG De Oranjevereniging Wilhelmina alhier heeft besloten om in samenwerking met het onderwijzend personeel van de openbare en bijzondere school op 1 mei a.s. de Konin ginnedag te houden. Des voormiddags zul len de kinderspelen worden gehouden. Een dezer dagen zullen de collectanten een bij drage vragen voor deze kinderspelen en men verwacht, dat eenieder naar vermogen zijn bijdrage zal geven voor de kinderen. Des avonds te ongeveer 8.30 uur hoopt de Oranjevereniging een film te vertonen op het plein van de openbare school te Ca pelle. Deze filmvertoning brengt grote kos ten met zich mede en daarom ziet het be stuur zich genoodzaakt een kleine bijdrage te vragen van hen die deze filmvertoning willen bijwonen. Het wordt een zeer komi sche film. De entreeprijs bedraagt voor kin deren 10 cent en voor de ouderen 25 cent, REPETITIE-AVOND K.N.A. De heer Moors, directeur van de muziek vereniging Kunst na Arbeid alhier, is be noemd tot directeur van het Stedelijk Or kest te Tiel. In verband met deze benoeming is de repetitie-avond van K.N.A. verzet van donderdag- naar dinsdagavond, ingaande 18 april a.s. Aangezien echter het repetitie lokaal van KNA op dinsdagavond door een andere vereniging is bezet en de besprekin gen tussen Judo-club en KNA niet het ge wenste resultaat hebben opgeleverd, zal het grote korps voorlopig zijn repetities gaan houden in de zaal van mevr. Cové-van der Haart, alhier. MUZIEK- EN SONG FESTIVAL IN HUIS TEN DEIJL Zaterdag 22 april om 5 uur zal in de grote zaal van Huis ten Deijl alhier, een groot muziek- en song festival wordeen ge houden. Reeds een 30-tal jonge en andere talenten hebben zich aangemeld. In deze wedstrijd zal worden uitgemaakt wie op 23 augustus, in een zeer grote tent op het Hereplein een avond zullen verzor gen met de bekende radio- en televisiester ren, o.a. De Blue Diamonds... en Ria Valk. Aanmeldingen kunnen nog geschieden voor 19 april. Deze zaterdag, 22 april, zullen de bate gaan naar de Veerse Jeugddrumband, welke die dag een propagandatocht door de stra ten zal houden. Na het Song festivalis er groot bal. Reeds een groot aantal prijzen staan voor de deelnemers te wachten. Het zal voor jongeren zowel als ouderen een zeer fijne avond worden. Een jury zal door puntentelling de winnaars aanwijzen, Aanmeldingen zijn reeds binnen van Dordrecht, Vught, Breda, Oosterhout, Prin- sebeek, Zevenbergen, Waalwijk, Tilburg enz. ZIEKENDAG ZONNEBLOEM - De vereniging Zonnebloem organiseerde een bijzonder geslaagde ziekendag. Een 60- tal zieken kwam in het paviljoen van het Theresia-ziekenhuis bijeen om deze dag'te vieren. De deelnemers werden opgehaald met wagens die door particulieren beschik baar waren gesteld. Na een gezamenlijk ont bijt hield pater Servatius uit Waspik-Boven die de dag leidde, een conferentie, Zowel tijdens de voor- als de namiddag bestond er gelegenheid tot biechten. Na de middag maaltijd werd een film vertoond. Hierna nam iedereen deel aan de avondmis, waarin pater Servatius de zieken opnieuw toe sprak. Na de sluiting door kapelaan van Hooff werden de deelnemers per auto naar huis gebracht. KORCZAK EN DE KINDEREN Zaterdag 15 april a.s. zal de toneelgroep Centrum in zaal Huis ten Deijl alhier een opvoering verzorgen van het toneelstuk Korczak en de kinderen, van de Duitse schrijver Erwin Sylvanus. In Korczak en de kinderen, krijgt men de verbeten strijd te zien, die dokter Korczak, een joods kinderarts in een weeshuis, dat gelegen is in het ghetto van Warschau, voert om de hem toevertrouwde kinderen te sparen voor de hongerdood. Hij bereikt dit door telkens weer opnieuw te gaan be delen. Tenslotte krijgt Korczak bevel net weeshuis te sluiten. De kinderen zullen dan gaan naar een plaats waar geen honger meer is.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 14