wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRAnt DRUNEN MoedcE WASPIK 1 Uit de Langstraat Chic/ H. van Herwijnen BABYDERK Kinderrokken en Damesrokken Damesblouses Stassar Waalwijk VRIJDAG 14 APRIL 196l -~Tjy Abonnement 83e JAARGANG No. 30 ï'Ciikse Stoomdrukkerij ffaalwflkse Antoon Tielen Redacteur: JAN TIELEN "^ersehijnt 2 x per week 22 cent per weeK per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advert en tiesspeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Pr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo'' uur uit- Zondagsdienst. vaI1af zaterdagmiddag 1 ut maandagmorgen 8 uur, uitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. R.K. Vrouwengilde. Voor de leden van het R.K. Vrouwengilde sprak dinsdag- vond in de zaak van gez.e Els- de heer Stoelhorst, hoofd ambtenaar Staatsbosbeheer, over omen en Bossen. Deze avond werden ook enkele zeer interes se films vertoond over Bomen Bossen. Het was een bijzonder leerzame en mooie avond. Jam mer genoeg was de opkomst zeer gering. Instuif. Op de wekelijkse balavond van je Instuif Jong Drunen komen is. zondag The All Stars op be zoek. Jaarvergadering St. Hubertusgilde. Het St. Hubertusgilde alhier field zondag in het gildehuis gez. Elshout haar algemene jaarver nadering. Het jaar 1960 was voor het gilde een belangrijk jaar. Men kreeg een vaandel, terwijl ook de tostuums zover werden doorgei werd dat het gilde bij diverse ge legenheden geüniformeerd naar kuiten kon treden. O.a. werd het kilde ook uitgebreid met drie «ndelzwaaiers en drie trommen. Het gilde behaalde op de gilde- jg van de Kring Maasland een le prijs voor marcheren en de le komsprijs. Verder werden nog iiverse concoursen bezocht, en terden daarop goede resultaten sboekt. Zelf organiseerde het lilde ook een nationaal con tours. Het ledental steeg met 3 tot 26. Het financiële verslag sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing wer- !ii de aftredende leden Ir. van Lammeren, P. Elshout, A. Aarts en P. v. Delft herkozen. In de va cature van 2e Deken werd Sjef gekozen. Tot penningmees ter werd gekozen A. J. v. d. iWel. iDt jaar zal op 2 juli met een gildedag het 400-jarig bestaan worden gevierd. De diverse werk- comité's zijn momenteel druk be- met de organisatie van deze Verder zal in het komende jaar nog worden deelgenomen aan diverse concoursen. Agenda. Zaterdag 15 april. "30 uur balletles Hoge Braken, uur „Kogel gemerkt X" 14 j. Zondag 16 april. 11.30 uur repetitie Harmonie Drunen, gez. Elshout. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 4 uur „Kogel gemerkt X" 14 j. 6.15 en 8.30 uur „Paspoart der schande" 18 jaar, Hoge Braken 7.30 uur Instuif, aandag 17 april, t uur Balletles. 7.30 uur Middenstandscursus, r.k. Jongfensschool. Dinsdag 18 april. 7 uur trainen DVC. 8 uur KAV-avond gez. Elshout 7.30 uur Hobbyclub Hoge Bra ken. Woensdag 19 april. 8 uur „De levensroman van Joh. Strauss, Hoge Braken. Burgerlijke Stand maart 1961 Geboorten Franciscus A C zv Pelders- vermeer; Philine dv Schoonder- mark-de Jager; Hendrika C M dv {^romers-VerhoevenDonald J zv Schöningh-BekkerJohan- na M P A dv v Son-v d WielMa- ria J dv v Delft-v Gemert; Mar- garetha C P M dv de Wit-van de rputJozef H M zv V d Wiel-v wen; Clasina Th M dv van de Hout-v Kuik; Cornelis P M zv Pulles-LeijtensRudolf P E zv ®itshuijsen-van der Straeten. Huwelijken: Antonius v Hoof 26 jaar te yen en Maria de Wit 25 jaar ™jer; Antonius van Son 23 jaar nier en Cornelia van Gelder 29 jsar te Waalwijk. Overlijden Heter Vermeulen echtg van Ca- yja.Slnisveld 69 jaar; Adria ns Mijn, echtg van Wilhelmina vi ,°™m 85 jaar; Johanna efks 95 jaar. Filmjournaal FILMJOURNAAL drunen "EEN KOGEL GEMERKT X" Audie Murphy in de rol van de uur^e moordenaar Gant, die al leen al door zijn verschijnen paniek zaait in het kleine plaatsje Lords- burg. Men weet dat Gant nooit zo maar komt, waar hij verschijnt gaat een dode vallen. Er ontstaat onrust in het plaatsje, want er zijn meerdere personen die reden hebben aan te ne men dat Gant voor hen komt, bij voorbeeld bankiers Pierce en Strieker en een zekere Fraden die er met de vrouw van 'n man vandoor is gegaan. Men tracht Grant te overreden het stadje te verlaten, maar deze weigert. Tenslotte komt Anne Benson (Joan Evans) te weten, dat haar vader, rechter Benson, degene is op wie Gant het gemunt heeft. Zij smeekt Gant haar vader te sparen. Gant grijpt haar vast en rukt een stuk van haar blouse af, waarmee hij naar rechter Benson gaat. Deze denkt dat Gant Anne gedood heeft en over lijdt aan een hartverlamming. Als Gant wil wegrijden, wordt hij gewond door een zware hamer die naar hem geworpen wordt. Hij weigert dokters hulp, want hij weet dat het met zijn „carrière" is afgelopen. Een spannende western. Zaterdag om 8 en zondag om 4 u. Toegang 14 jaar. „PASPOORT DER SCHANDE" Eddie Constantine is weer op pad om de misdaad op zijn eigen wijze met wortel en al uit te roeien. Als Johnny, een Londens taxichauffeur, raakt Eddie in de macht van een ze kere Nick Biaggi. Deze is directeur van de financieringsmaatschappij die Johnny's nieuwe wagen heeft gefi nancierd, maar tevens is hij de lei der van een bende die zich bezig houdt met het exploiteren van vrou wen. Een van de meisjes die in han den van de bende valt, is een zekere Malou (Diana Dors). Samen met haar vriendin Vicky (Odile Versois) tracht zij aan de macht van de bende te ontkomen, bijgestaan door Johnny, met wie zij op bevel van Nick een schijnhuwelijk heeft moeten sluiten. De bende is echter sterk, maar de Londense taxichauffeurs die door Johnny worden gemobiliseerd, zijn ook van gisteren. Er ontstaat een fel le strijd, die tenslotte in het voordeel van Johnny wordt beslist. Dan staat niets een echt huwelijk tussen Johnny en Malou in de weg. Een spannend en sensationeel ver haal uit de rosse gangsteronderwe reld. Zondag om 6.15 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. „HET LEVEN VAN JOHAN STRAUSS" Onnodig te zeggen dat deze film over leven, liefde en muziek van de walskoning Johann Strauss een ver haal is dat doortrokken is van de on sterfelijke melodieën welke Strauss de wereld heeft geschonken. Een film dus die de liefhebbers van de brui sende Weense muziek zich niet moe ten laten ontgaan. Woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. Fraai en praktisch schoolgebouw Voor* hef fe'e Baby-huidje STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN Raamsdonk Nylon-kousen 1.59 Stationsstraat 78 Waalwijk Telefoon 3195 Biljarten ZONNEBRILLEN De tcho van het Zuiöen sprookje voor grote mensen van Rico Bult- huys met muziek van Dick Broekarts en „Capricio", een vrolijk muzikaal avontuur van koning Pousole, vorst aller marionetten, waarin zijn onderdanen uit vele windstre ken meewerkten. Een felicitatierede werd uitgesproken door Pastoor Roovers, P. Zijl mans (voorzitter NCB) en Joach. Kamp (voorzitter RKJB), waarvoor de presidente van de jubilerende vereniging mevr. Kamp- Langerwerf in hartelijke bewoordingen dank zegde. De Lourdesreis (8 -15 mei a.s.), verloot onder de leden der boerinnenbond, werd gewonnen door mevr. L. Kemmeren- Verschuren. worden dan voorbije zondag, wil men al thans succes boeken. Raamsdonk 2 deed hèt beter al speelde het niet. Dank zij de nederlaag van con current Be Ready 2 kon het zich kampioen van zijn afdeling noemen. Proficiat jongens. VVN - GOOD LUCK 6-2 LiLJik D1 Zwakke momenten van doelman rJlom en enkele ernstige routen van stopper Vos en door een schotloze voorhoede, heeft Good Luck een verdiende nederlaag geleden in Klundert. In de zevende minuut opende linksbuiten De Korte de score uit een voor zet van v. d. Zouwen. Hoewel het veldspel der gasten beter verzorgd was, kwam het gevaar echter van de thuisclub. Schoten van de Korte, juist naast, en Ploeg, tegen de paal, waren er getuige van dat Good Luck een moeilijke wedstrijd tegemoet zou gaan. Toen bovendien nog bleek dat doelman Blom zijn dag niet had, en de voorhoede een demonstratie gaf hoe goede scorings kansen gemist moeten worden, was vriend en vijand ervan overtuigd, dat de gasten êen nederlaag zouden lijden. Toch duurde het tot de 33e minuut alvorens VVN haar voorsprong kon vergroten. De Wit was de maker van dit doelpunt. Uit een zuivere pass van den Bakker 2 0. Een hard schot van Blom dat afstuitte op de onderkant van de lat, had beter lot verdiend. Nu kwam het succes aan de andere kant. Een handig passje van v. Helden stelde Ploeg in staat in de 38e min. het 3e doelpunt te scoren. Nauwelijks was de 2e speelhelft aan gevangen of Ploeg had de bal uit een voor zet van de Korte voor de 4e maal over de doellijn geplaatst. Good Luck kwam na dit doelpunt fel opzetten. Een uitschieter van VVN bracht in de 7e min. het 5e doelpunt GESLAAGD Aan de middelbare land- en tuinbouw school te Breda slaagde de heer A. Kamp alhier voor het eindexamen afd. landbouw. Aan dezelfde onderwijsinstelling behaalde J. Nouwens alhier het einddiploma van de afdeling tuinbouw. KLEUTERSCHOOL De klassen van de kleuterschool in Was pik-Beneden gaan hun intrek nemen in de houten noodlokalen van de voormalige la gere meisjesschool, welke eertijds op de speelplaats van laatstgenoemde school wer den geplaatst. Nu hierdoor ook de lokalen van de kleuterschool vrijkomen, kan pastoor Rovers aan de verbouwing van het oude i mm; 'ater Ploeg weer succes oen schoolgebouw beginnen, teneinde hier een Gij een fout van stopper Vos op e jjuis e z.g. gemeenschapshuis in te richten. Enige JCNIOREH ih alle mode-1 inten Lv i vanaf 13,SO Een vriendelijk gezicht vanuit een der klaslokalen op de blokhut van de jeugd. Nu de electricinës en de schilders, de par ketleggers en stoffeerders met de „finishing touch" aan de nieuwe meisjesschool gereed kwamen, nadert ook de allerlaatste en wel licht' spannendste fase van de werkzaam heden en bemoeiingen welke pastoor L. Ro vers hierin had, haar eindpunt. Een fase welke overigens pas definitief zal zijn afge sloten als op maandag 17 april a.s. de nieu we Jacintaschool, zoals ze genoemd gaat worden, officieel zal zijn geopend. Met het tot stand komen van deze school, waartoe pastoor Rovers als voorzitter van het schoolbestuur ook het initiatief nam, krijgt Waspik de beschikking over een zeer opvallend schoolgebouw dat, aangepast aan de eisen die vandaag aan de dag aan een moderne school mogen worden gesteld, kan wedijveren met elke nieuwe school in welke grote stad ook. Het valt te begrijpen dat hiervoor èn door het schoolbestuur èn door het gemeentebestuur bijzonder moest wor den geijverd. In architect De Valk uit 's-Hertogen- bosch vond men echter een eigentijdse en te gelijk praktische vormgever, terwijl het aan nemersbedrijf Van Pas uit Oss de plannen zoals die door de architect werden ontwor pen op keurige wijze realiseerde. De Ja cintaschool ligt vrij en ruim gesitueerd op een terrein langs de Bernhardstraat in het uitbreidingsplan Waspik-centrum, waar ver der nog een 7-klassige jongensschool en een 3-klassige kleuterschool zijn geprojecteerd. Gezien de urgentie mag men verwachten dat ook deze plannen door het schoolbestuur binnen niet al te lange tijd zullen kunnen worden gerealiseerd. Architect De Valk gaf aan de school een bijzonder open structuur. Door het vele glas werd het schoolgebouw erg licht. Deze grote lichtinval wordt nog eens extra ge accentueerd door het toepassen van en in ruime maten werken met frisse kleuren, zo wel in het interieur als aan het exterieur. Een soepele vormgeving voorkomt ook een overweldigende massiviteit en houdt het ge heel vriendelijk en intiem. Het meubilair en de smaakvolle aankleding der diverse ruim ten (we denken b.v. aan de fleurige en ple zierige bloembakken in de klassen) dragen hiertoe bij. De hoofdingang van de nieuwe meisjes school bevindt zich aan de noordzijde. Rechts van deze hoofdingang en uitziende op het westen bevinden zich twee klasloka len. Via deze hoofdingang komt men in een door de gehele lengte van de school lopen de gedeeltelijk open gang. Rechts daarvan (aan de zuidzijde) liggen de vier overige les lokalen, terwijl links daarvan een handen- arbeid- en overblijflokaal van 12 m bij 7.60 m en een royale en zeer fraaie gemeen schapsruimte van 14.50 m bij 9,50 m zijn geprojecteerd. Deze zaal heeft een podium van 6.20 m bij 3.60 m, waarachter zich ten slotte de kamer van het hoofd, een berging voor leermiddelen en een keukentje bevin den. Deze laatste drie ruimten zijn met op zet achter het podium geprojecteerd, opdat ze bij 't opvoeren van toneelstukjes kunnen fungeren als kleed- en grimeerruimten. Aan de zuidzijde van de school is een royale speelplaats gelegen, van waaruit de school via twee entrees in de zuidgevel van het gebouw toegankelijk is. Rondom de school waaraan het beste en mooiste ma teriaal werd verwerkt, zijn schitterende ga zons aangebracht, waarin een beeldengroep voorstellende drie kinderen, naar een ont werp van Frans Peeters uit Swalmen is op genomen. Een pergola tenslotte geeft aan de bevoorrechte kinderen die hier onder het- opvoedend oog van zuster Blandina, hoofd der lagere meisjesschool hun schooljaren mogen doorbrengen, toegang tot de speel plaats. Op de openingsdag zal in de pa rochiekerk een H. Mis worden opgedragen, waarbij de meisjes de wisselende gezangen en de meisjes met de jongens de vaste ge zangen zullen verzorgen. VOLLEYBAL Het eerste team van Atak verloor in Til burg met 2-0 van lijstaanvoerder Torna do. Door deze nederlaag moet Atak (voor lopig?) afzien van de tweede plaats welke dit zestal bij een eventuele overwinning zou hebben kunnen delen met Odulphus. Atak 2 won met dezelfde cijfers 2-0 van VCU en nestelde zich daarmee in de kop groep van haar afdeling achter Tornado 4 en Wavoc. 5 JAAR BOERINNENBOND De Waspikse boerinnenbond vierde in hotel J. v. d. Schoot haar eerste lustrum met een geslaagde feestavond. Tijdens deze bijeenkomst, waarop o.m. de geestelijk ad viseur Pastoor Roovers en voorts alle ge nodigden de besturen van de boerenbond, de KAV, de jonge boeren, de boerenleenbank en kapelaan Ras en pater Dominicus aan wezig waren, had een succesvol optreden plaats van het Marionettentheater van Don en Ly Vermeire uit Den Haag. Dit ense n- ble bracht o.m. Vlinder Violet, een modbvn tijd geleden zijn deze plannen aan de be sturen van enkele organisaties en verenigin gen voorgelegd. JUBILEUMAVOND De Waspikse Chr. Gem. Zangvereniging Oefening Kweekt Kunst, gaat zaterdag 15 april a.s. haar 30-jarig bestaan vieren. Zij doet dit o.a. in de vorm van een grootse uitvoering voor haar leden, donateurs en belangstellenden in de zaal van hotel J. v. d. Schoot. Deze avond belooft bijzonder attractief te worden. Het programma van deze jubileum-uitvoering bevat nl. twee ge heel van elkaar verschillende onderdelen. Voor de pauze komen de muziekliefhebbers aan hun trekken als het koor o.l.v. de heer A. Faro uit 's-Gravenmoer werken zal uit voeren als Slavenkoor van G. Verdi; Mid dernacht van Welmers; Agnus Dei van Al- tink; Vrede van W. T. Kools en Domine Salvum Fac van Giesen. Na de pauze staat de avond in het teken van het toneel. Men heeft de keuze laten vallen op een toneelspel in drie bedrijven van Klaas Smelik, getiteld „Mensen langs de vloedlijn". Aanvang half 8. VOLLEYBAL Zaterdag 15 april speelt het eerste zestal van Atak in Tilburg een comp.-wedstrijd voor de le klas tegen Madju. Deze tegen stander, drager van de rode lantaarn met geen enkele winstpunt uit 11 wedstrijden, achten wij ook tegen Atak niet in staat eni ge winst te boeken. VOETBAL De diverse elftallen van onze plaatselijke voetbalclubs Waspik en White Boys spelen zondag a.s. de volgende wedstrijden: White Boys 1 - Oirschot 1; Riel 1-Waspik 1; Baardwijk 3-Waspik 2; Raamsdonk 2- Waspik 3; Waspik 4 - Dongen 5. KORFBAL Het eerste en tweede team van de dames korfbalclub Amicitia reizen zondag naar Diessen voor 2 wedstrijden tegen de plaat selijke dameskorfbalclub DSV aldaar. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn zondag 16 april als volgt: 9.30 en 14.30 uur kand. Donkersgoed uit Oud-Beijerland. NAAR SOLISTENCONCOURS Zondag 16 april zullen enige leden van de harmonie St. Bavo deelnemen aan het fede ratief solistenconcours te Angerlo Geld. P. van Drunen speelt in de le afdeling: Nightfaal van John J. Morrissay met pia nobegeleiding van H. Verschuren. Het kwarter Concertino van L. Blauw zal in de 2e afd. worden gespeeld door A. van Dru nen, trompet, Piet Kuysters, bariton, Pieter Kuysters, corhoorn en Jan Louwers tuba. RAAMSDONK - ADVENDO 1-2 Raamsdonk leed in de thuiswedstrijd te gen Advendo uit Breda een 1-2 neder laag. Deze score was reeds met de rust bereikt. Na 15 min. spelen maakte de mid- voor van Advendo 0-1, maar een minuut of tien later wist J. Verschuren met een ver schot de stand op gelijke voet te brengen. Uit een plotselinge uitval van Advendo wist de middenvoor zijn club weer aan de lei ding te brengen. Na de rust had Raamsdonk evenals daar voor een veldoverwicht. Het korte spel van de voorhoede van de thuisclub was echter een kolfje naar de hand van de verdedi ging van de gasten. Enkele magnifieke kan sen voor Raamsdonk werden door de voor hoede machteloos om zeep gebracht. On danks haar nederlaag bleef Raamsdonk lijstaanvoerder. Zondag tegen VCW zal er uit een heel ander vaatje getapt moeten hij manier afstrafte. In de 25e min. kon Good Luck uit een strafschop, een veel te zware straf voor een sliding van Littooy, door aan voerder Blom tegenscoren. In een gewel dig slotoffensief was het Rutters die 10 min. voor het einde de eindstand op 6 - 2 bracht. TERLENKA per paar, GROTE KEUZE OM CLUBTITEL VAN NEDERLAND DRIEBANDEN Henny de Ruyter scoorde record-'gemidd. Biljartver. van de Brand 1 wint met 8-0 van A.B.S. uit Alkmaar. Ook gebr. Soeterboek en jeugdige van Alphen in topvorm. De Waalwijkse Driebandclub „van de Brand" heeft in de eerste wedstrijd om de nationale clubtitel driebanden een onver wacht eclatant succes behaald. Deze wedstrijden dienen tevens als voor selectie voor de afvaardiging naar de Eu ropese kampioenschappen, welke dit jaar in Wenen Oostenrijk zullen worden verspeeld. De nationale titel, welke dus een ev. af vaardiging inhoudt, wordt beslist tussen 6 zeer sterke teams uit Nederland. Deze zijn: de b.v. Engels uit Rotterdam met hun ster ren L. Teegelaar, H. Popeyus, J. Baay en M. Hemsman. De b.v. Rembrandt uit Amsterdam, met o.a. Jan Sweernig, W. van Braam en N. de Haan. De b.v. Imperator uit Breda met o.a. C. van Oosterhout en A. Kriellaars. De b.v. Crescendo uit Breda met o.a. M. Brosens, C. Goos, W. Kamp en A. v. Gils. De b.v. ABS uit Alkmaar met o.a. A. van Linge en G. Wessels, en tenslotte de b.v. v. d. Brand uit Waalwijk, met Henny de Ruyter, de gebrs. W. en C. Soeterboek en de jeugdige Broer van Alphen. Deze 6 teams zijn in 2 groepen verdeeld, waarvan de winnaars in een uit en thuis wedstrijd tenslotte zullen Jieslissen wie voor afvaardiging in aanmerking komt. Het Waalwijkse viertal is ingedeeld bij ABS uit Alkmaar en de bv Imperator uit Breda. Naar we zo juist vernemen heeft echter laatstgenoemde zich wegens een sterf geval uit de wedstrijd moeten terugtrekken, waardoor jammer genoeg in deze groep een sterk team uitvalt. ABS - v. d. Brand 0-8 De eerste wedstrijd tussen beide reste rende teams is j.l. zaterdag in Alkmaar ge speeld en is meteen een totaal onverwacht buitengewoon succes geworden voor onze plaatsgenoten. Wel vol goede moed, maar bij voorbaat tevreden zijnde met een gelijk spel, togen de spelers van v. d. Brand naar Alkmaar. Een haast Brabantse joviale gastvrije ont vangst viel hen door de leden van ABS ten deel. De eerste partij ging tussen de jeug dige Broer van Alphen en de sympathieke G. Sevenhuizen. In het begin speelden beide spelers de zenuwen zodanig parten, dat na 10 beurten de stand 1 om 0 voor v. Alphen was. De v. d. Brand-speler kwam echter het eerst los en een zeer goed gespeelde partij liep hij met regelmatige scores van zijn te genstander weg. Hij hanteerde op bekwame wijze de verdedigingstaktiek, zodat de heer Sevenhuizen er helemaal niet meer aan te pas kwam en met een groot verschil ver loor. De tweede partij ging tussen C. Soeter boek en Th. Schot. Wat de eerste twee spe lers in leeftijd verschilde, was hier even redig aan de lengte van de spelers. Niette min versloeg David evenals vroeger ook nu Goliat en weer op listige manier. De verwachtingen waren op Cor niet al te hoog gespannen, omdat hij wegens ziekte de voorafgaande 3 maanden niet meer had gespeeld. Deze tekortkoming maakt hij ech ter goed door een ongekende concentratie. Ook hier weer een pover begin. Na 14 beurten was de stand 2 om 5 voor de Alk- maarse bakker. In de 18e beurt scoorde Cor echter een prachtige serie van 8, wat meteen de gunstige ommekeer van de partij betekende. Met goed spel liet ook Cor zijn tegenstander ver achter zich. De volgende partij tussen W. Soeterboek en G. Wessels was er een tussen twee zwaarwichtige cadrespelers, welke na zeer [raai spel en enorme spanning met 8 car. verschil door W. Soeterboek werd gewon nen. Wessels was echter de beste Alkmaar- se speler en heeft tot aan de 25e car. steeds een kleine voorsprong gehad. Toen liep Wim in 12 beurten met evenzoveel car. niet al leen in, maar kreeg 'n nuttige voorsprong, die hij onder spanning tot het einde wist te behouden. Het record van Henny De partij tussen de beide kopmannen, welke hierop volgde, zal niemand van de uitverkochte zaal meer vergeten. De enor me techniek, die fantastische vorm en dat verbluffende, haast irriterende gemak, waar mee Henny deze partij heeft gespeeld, bracht iedereen in vervoering. In deze par tij kon eenvoudig geen stootbeeld moeilijk heden opleveren. Letterlijk en figuurlijk twijfelde Henny geen seconde voor iedere bal en zijn 6 voorgangers hebben enigszins op beschamende wijze moeten constateren dat er tussen hen en die kwaliteit van de Nederlandse kampioen een onoverbrugbaar vacuum is, dat alleen door „sterren" geno men kan worden. Met series van 10, 6, tweemaal 5 en ver dere regelmatige scores kwam Henny in 31 brt. aan de 50e car. wat een record zou betekenen van 1,612, als de partij over 60 car. had gegaan. Nu zal het echter in de analen van het vergulde-prestatieboek moeten worden op getekend als de beste prestatie tot op heden. De gedetailleerde uitslagen waren car. brt. h.s. gem. H. de Ruyter 50 31 10 1.612 A. v. Linge 17 31 5 0.543 W. Soeterboek 50 76 6 0.657 G. Wessels 42 76 6 0.552 C. Soeterboek 50 77 8 0.649 Th. Schot 29 77 4 0.376 B. v. Alphen 50 91 4 0.549 G. Sevenhuizen 20 91 2 0.219 ook op eigen sterkte A.s. zondag v. d. Brand - ABS te Waalwijk Voor a.s. zondag 16 april staat de re turnwedstrijd op program, welke in café City van H. de Ruyter zal worden gespeeld. Slechts één winstpunt is voldoende om vo ir. het Waalwijks viertal in de finale-beslis sing door te dringen. De wedstrijd vangt om 3 uur aan met de partij: B. van Alphen tegen G. Sevenhuizen. Het verdere program is: 5 uur: C. Soe terboek - Th. Schot; 7 uur: W. Soeterboek -G. Wessels; 9 uur: H. de Ruyter -A. v. Linge. We hopen dat ook bij deze wedstrijd het ongetwijfeld te verwachten talrijke publiek, naast mooie en sparAiende partijen, ook het genoegen mag smaken de begeerde nood zakelijke punten naar het Waalwijkse team te zien gaan.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5