m WAALWIJK P woens ft 'Smm1 Ruim 100 nieuwe woningen 7 winkels in Vliedbergplan en MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN B0ED1 1 Shffi prijzen 8' 59c 141 19 BIB 1 Gemeenteraad Vlijme Siassar Betore DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 APRIL 1961 DEN BOSCH TILBURG HELM0N1 BRILLEN dat zich hierbij ook een zaak in oosten van De Gemeint en een 4-tal huishoudelijke artikelen en elek- wielen langs de Bossche sloot voor BRILLEN Goedgekeurd werd verder een voorstel tot grondruil met F. Sinne- ma te Vlijmen t.b.v. een uitmon ding van de Heistraat op de nieuwe provinciale weg. In deze ruil zal de gemeente een bijbetaling doen van 2108.Ten behoeve van een doorbraak Ipperhoeve-Mr. Prinsen straat in Haarsteeg werd van W. v. d. Lee een perceel grond aange kocht van 400 m2 tegen een prijs van 1925 en t.b.v. de verbre ding van de Pastoor van Akenstr. werd van M. v. Wagenberg een strook grond van 25 m2 aangekocht voor de symbolisch prijs van 1. Eveneens tegen een symbolische prijs van 1.en vrijstelling van pachtrenten van andere grond werd van H. van Zon aangekocht een perceel grond van 11,10 are t.b.v. de realisering van het uitbreidingsplan de Vliedberg. Verder werden aan de provincie Noord-Brabant twee perceelsgedeelten verkocht t.b.v. de aanleg van de nieuwe provinciale weg en de uitbreiding van 't spoor wegemplacement. Onbewoonbaar werd verklaard 't pand Molenstraat 1. Aan het St. Ambrosiusgilde te Haarsteeg werd een renteloos voorschot verstrekt van 450.t.b.v. de aankoop van een nieuw geweer. Vastgesteld wer den verder enkele onderwijs vergoe dingen. Ten behoeve van de bouw van 2 noodlokaliteiten voor het la ger onderwijs op de Vliedberg vo- FEUILLfiTON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE VISSER VAN FLORIDA door RICHARD POWELL Ze bereikten ons op het ongun stigste ogenblik. Georgia stelde juist weer een poging in het werk om los te komen en Arab, die da delijk haar conclusie trok, riep: „Schei uit, Andy!" Het klonk als een geweerschot en mijn zenuwen knapten als een verroeste wTaslijn. Ik sprong een voet van de grond en liet Georgia los. „Waarom zeg je niets?" vroeg Arab woest. „Oké" zei ik. „Ik probeerde haar van de hik te genezen. Ik was haar jiu-jitsu aan het leren. Ik was bezig een vuiltje uit haar oog te wippen. We zijn een dans- nummer aan het instuderen. Ik ben dronken en zag haar voor jou aan. Je mag kiezen wat je wilt. Mij is alles goed." Georgia greep haar polsen en zei „Hij liegt niet helemaal. Hij is dronken. Hebt u geen enkele in vloed op hem .mevrouw Blake?" antwoordde Arah beleefd. „Als hij stomdronken is, niet." „U denkt zeker, dat de schuld ook bij mij ligt?" „Volstrekt niet", zei Arab. „U hebt ongetwijfeld om hulp geroe pen en wie zouden u ongetwijfeld gehoord hebben, als de wind in de goede richting gewaaid had." „Ik heb totaal niet geroepen", zei Georgia bedaard. „Ik wilde u niet in verlegenheid brengen." „Kom, Arab" zei Chuck, „maak je niet zo van streek. Laten we iets gaan drinken en de hele zaak vergeten." „Is het soms ook bij je opgeko men", zei Georgia, „dat ik even goed het recht heb van streek te zijn?" „Natuurlijk", zei Chuck haas tig. „We zijn allemaal van streek. We..." Hij keek mij streng aan en vervolgde: „Ik hoop althans, dat ook jij van streek bent, Bla ke. Je hebt je niet van je beste zijde laten zien, ouwe jongen." Ik stond op het punt me te verdedigen, maar er bleek iets aan mijn arm te hangen. Ik keek omlaag en zag Arab. „Andrew Blake, jij gaat naar bed om je roes uit te slapen." „Een goed idee", zei Chuck. Hij lei een hand op mijn schouder en zei: „Ouwe jongen, wat mij be treft, ik wil dit onplezierige voor val helemaal vergeten en dat moet jij ook doen. Wanneer ik van m'n vistocht terugkom, moet alles goed tussen ons zijn." „Dat vind ik erg lief van je", zei Arab warm. „Dat is erg aar dig van Chuck, Andy. Zeg ook 'ns wat, Andy." „Natuurlijk", zei ik. „Aap, noot, mies, wim, zus, jet, teun. Als je zo doorgaat, kom je alle letters van het alfabet tegen. Goeie oefe ning om typen te leren." „Welterusten" zei Georgia ver moeid. „Als u vannacht soms zoudt willen schreeuwen, me vrouw Blake ik ben maar een paar honderd meter hier van daan". Ze keerde zich om en wandelde over de oevermuur weg. Chuck beklopte Arab's vrije hand, zei tegen mij„Kop op ouwe jongen" en volgde Georgia. Arab trok me bij mijn arm en zei: „Je moest toch heus wat gaan slapen, werkelijk". Haar stem klonk zeldzaam gedwee, als was ze bang, dat ik in een boom zou vliegen om haar uit 't topje met kokosnoten te bekogelen. Ik zuchtte. Ik was bezig me een teerde de raad een krediet van 25.500.Deze lokaliteiten zullen verrijzen ten zuiden van de Pas toor Smolderslaan. Ten slotte hecht te de raad zijn goedkeuring aan 'n drietal geldleningen tot een geza menlijk bedrag van 525.000. terwijl eveneens werd besloten om een reeds eerder genomen besluit m.b.t. een grondtransactie met de heer v. Kuijk met inachtneming van een door G.S. aangebrachte wijzi ging opnieuw te nemen, alhoewel door de heer v. Kuijk, nadat deze het voorlopige contract had gete kend, in laatste instantie negatief had gereageerd. Het zal een kwestie worden die door advocaten verder zal worden uitgevochten. t VICTOR VAN LAARHOVEN In de ouderdom van 69 jaar overleed in het St. Nicolaas-zie- kenhuis alhier de heer Victor v. Laarhoven, een in de kringen der leder- en schoenfabrikanten zeer bekende en geziene figuur. Hij heeft in de loop der jaren een zaak van grote faam opgebouwd in extracten en leder, waarbij hij de beste firma's met groot succes vertegenwoordigde. Voor een paar jaar heeft hij zijn uitgebreid bedrijf overge daan en zich elders geïnteres seerd. De heer van Laarhoven was een bescheiden en rechtschapen persoon, die algemeen geacht was door allen die met hemi in aanraking kwamen. Hij ruste in vrede. „OPTICA BOGAERTS" GERICHT OP SNELLE BEDIENING Onder de naam „Optica Bo- gaerts" werd j.l. vrijdag een riant en modern winkelpand aan Waal- wijks winkelareaal toegevoegd. Voordat de heer Bogaerts echter zijn deuren voor het publiek kon openzetten, moest de oude win kelruimte van pand Grotestraat 220 herschapen worden in eien es thetisch verantwoorde inrichti 'Kverond en accomodatie, hetgeen ou«r aanle: smaakvolle wijze is geschied accent mag vooral gelegd den op speciaalzaak, waar* U in deze hooimijten wijze kan de klant op een snelle en a»1 Jenveraielc jenkelijki ïntertïjd .n bleven 5f( resulta: ponen n worden vrij; njs ten ene laatste brar undacht oj Uk,in, 195S aan.de tanc loen halstai leef houde treffende worden. De winkelbetimmering uitgevoerd is in fraai mah® hout, werd verzorgd door dei P. v. Wanrooij Zn. uit Kaar heuvel, terwijl de Fa. Hens 42- zorg droeg voor het schil* werk. Onder aannemer G. C« pens zorgde verder de Fa, H v Heuvel op electiënsgebied Wl t tot stand komen van dit fry pand. Achter de winkelruimte vindt zich een heldere en i- werkruimte, waarin de ondergebracht om de klant dirts ïirden 'bscl te kunnen helpen. VEILIGHEIDSINSPECTIE AUTO'S In aansluiting aan ons arti in ons nummer van j.l. vrijdaa over de mogelijkheden vaaveilig heidsinspectie van auto's ii Waalwijk delen wij mede dat* ze vrijwillige inspecties ook» den verricht door: Garage W.E van Mossel, Automobielbedrijjj Graaff en Garage Schoep, T De winkelier haalde de wapen rusting uit het stof en begon hem met een oude lap mooi schoon te poetsen. Intussen deed hij niets anders dan praten over z'n groot se toneelspelersloopbaan. Toen 't harnas schoon was, begon Mac Muzzle het aan te trekken, en... hij paste gelukkig precies. (In stripverhalen past alles altijd precies!) Vervolgens sleepte de actenr-winkelier 'n grote spie gel te voorschijn en stelde die op tegen de wand. Mac greep toen nog een grote hellebaard en zette zich in postuur voor de spiegel. Hij was blijkbaar erg tevreden, want hij grijnsde goedkeurend en begon de spullen weer uit te trek ken. „Alles bezorgen in hotel Het Dorstige Hert", zei hij. De win kelier beloofde dat en even later ie de- laats lal vroe gestich liieste' dade Ij een heb luren, omid :Ére rede zouder kan m< ïn daden 4over vol jjens bes Ie veroi toners van pmet hei si kunnei nrdat de nchtelijke ■rijk zal De Offici osch, aan irergegevei maal ende toepa STUDIE RATH. Op 24 ap ion Kath. een sti onderwerp frogramn it". Het lag ziet er «tvangst i Houders senschapsl 11,011 uur o Satorius I uur I tuur If van mandarijn zal zeker toehappen j als wij hem vertellen welkonfc langrijke plan wij in onze niel waardige hoofden hebben..." POUTI P Het is- dukt licht laak van c lacht van b jerenschui lostbare vet je wed. van in vl terstc ces. De betr ais liepen Mac Muzzle en Pie Yah Ma weer op straat. „Nu naar het po litiebureau", lachte Mac. „Hei wordt tijd om de commissaris ons mooie verhaaltje te gaan ver- tellen." „Heel juist" Pie Yah Ma. „De opperpolitis reputatie te verwerven, die ik nooit zou kunnen volhouden. „Laten we naar binnen gaan en eindidijk eens verstandig pra ten", zei ik. „Voor dit hele geval bestaat een buitengewoon aanne melijke verklaring." „Waarom vertel je me die dan niet dadelijk? Of m'oet je ze nog verzinnen?" „Ik stel het minder op prijs af geluisterd te worden", zei ik ge duldig. „Bovendien krijgen we 'n stortbui." Ik wees naar de lucht, waar bliksemstralen stuivertje wisselden achter de zware don derkoppen. Ze keek me argwanend aan, maar maakte geen verdere tegen werpingen. We gingen naar huis en ik maakte een koude punch klaar, terwijl Arab de ramen sloot aan de zijde van het huis, waar we het onweer het eerst konden verwachten. Ze kwam de huiskamer binnen en zei „Ik had je eigenlijk geen tijd moeten geven om na te denken". „Laten we beginnen" zei ik, „met vast te stellen, dat ik niet dronken was". „Je wilt dus zeggen, dat je heel goed wist wat je deed toen je Georgia wilde kussen?" „Ik heb Georgia niet willen kussenIk belette haar slechts te ontsnappen, terwijl ik haar een paar vragen stelde." „Ik hoop, dat ze nee heeft ge zegd." „Ik liet mijn vuist dreunend op tafel neerkomen en op, hetzelfde ogenblik deed een donderslag het huis tot op zijn grondvesten schudden, hetgeen een buitenge woon bevredigend effect oplever de. Arab blikte vol ontzag naar mijn vuist. „Herinner je je nog", zei ik, „dat genoeglijke sprookje, dat ik je over Chuck opdiste? Dat vre selijk grappige verzinseltje van die poging tot moord op Georgia? Nou dan, ik dacht dat Georgia ook wel eens graag zou lachen. Daarom vertelde ik het haar, toen ze me langs de rivier ach terop kwam". „En wat zei ze?" „O, ze zei onder meer, dat ik smerig en laf was en dat ik van Chuck een aframmeling verdien de". „Maar schat, wat verwachtte je dan met zo'n verhaal?" „Dat weet ik niet. Maar ik had zeker niet verwacht, dat ze zich zou vergissen door te zeggen, dat ik waarschijnlijk net zo min ea man als een vis aankon. Wil denk je daarvan?" „Niet veel". „Maar snap je dan niet watdal betekent? Als zij wist, dat ik niet kan vissen dan is zij degene, A ons gisteren door de telefoon al wilde schrikken. En ik durf ei wat onder verwedden, dat zij weet waar Sherry is." „O, schei uit", zei Arab g wénd. „Dat wist ik al lang". Ik staarde haar aan. striemde de regen tegen de ramen aan de oostzijde Arab neuriede. „Hoe kon jij dat weten?" rief ik uit. „Omdat het gezicht, dat ik ach ter het raam van de woonschnï gezien had, het hare was." „Dat is fraai. Heb je nog mee' voor me verzwegen? Waan® heb je me dat niet direct ver teld?" „Ik wilde je zelf laten ken dat ze een verdacht is. Je scheen haar een hulpeloos wezentje te vinden, dat bescher ming nodig heeft. Ik ril, als iker aan denk dat die arme Chuck®' haar alleen heeft durven zijn. (Wordt heetten in jug" do. «leer uit van di (rouw de u ...,.Fii «i bij de foor mevr «eren; 15. .00 uur S De leden lie deze c kunnen zi .Nijman- tot Ulti april. Naas P de on f 5. VEI Tegenst: po hebben jana het g foha ia dï .iPLANl kwart De N.V. 8®s heeft bijna «en uitgel «lingin 'Ma-zie i is d( «e een bi: aanvragen M hierb smart «in aang. Mien c ALLEEN GELDIG WOENSDAG 19 APRIL Onze gehele collectie Sico-Jacquard tapijt en lopers is morgen bijzonder voordelig, en U heeft een enorme keuze in de nieuwste dessins. Per meter 133 br. 10.65 117 br. 8.95 100 br. 7.65 83 breed 6.25 A 95 67 cm. breed *T Zeer voordelige bood schappentas, in een royaal model met flink groot voorritsvak en extra versterkte plas tic bodem. In 5 ver schillende ruitdessins. 595 IJzersterke ongebleek te katoen, in onze beste kwaliteit. Na enkele malen wassen gegarandeerd hagel wit. Voor 1- en 2-per- soons lakens en slopen. 180 cm.br., p. mtr. 2.50 150 cm. breed, A 95 per meter I Wollen damespull- over, met kort mouw tje; U kunt kiezen uit 3 charmante modellen met boothals, ronde hals of V-hals, in vele mooie tinten, zoals lichtgrijs, blauw, tur quoise, bruin, beige, wit, geel, lichtgroen, rose en zwart O 90 Interieurmatras, met doorgestikt bovenblad en tweekleurige da- mastovertrek. Het prima verende stalen interieur (electrisch gehard)garandeert een goede ligging en een lange levensduur. 2-pers. 120x190 89.- 1-persoons P|0 80x190 cm. Ja Kapokkussen 6.75 Effen dobby gordijn stof, in fraaie moderne kleuren, zoals geel, maïs, rood, konings blauw en bleu. Gega randeerd kleur- en wasecht. 3^5 120 br., p. mtr. GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE Heerlijk lichte voor jaarspantoffeltjes, met soepele gevulcani- seerde zool. Prima pas vorm. Prachtige kleu ren zoals rood, Havan na, blauw, fraise, beige, geel en rose. 95 Maten 36/42 Am Vlotte linnen hoed jes, speciaal voor het voorjaar: heerlijk licht op het hoofd. Soepel verwerkt in 5 verschil lende modellen in effen of genopt. De rand is geheel doorgestikt. U kiest uit diver- Q90 se kleuren O Deze verchroomde vogelkooi, met gelak te dubbele bodem is een gezellig nieuw on derdak voor Uw vogel. De zijkanten zijn voor zien van plastic ruitjes met drink- en 50 voederbakje O bestellingen Jongensshorts, van prima kwaliteit katoe nen gabardine. In Dri- Sil en Wash-and-Wear finish. 2 modellen voor jongens van 5 tot 16 jaar, in diverse nieuwe kleuren. >4 95 16 jaar 7.85 5 Jr dT 2 klosjes „Vlag"-machinegaren. Ons eigen merk, een garantie voor prima kwaliteit. In zwart en wit. A 10 Alleen morgen 2 klossen Leuke cocktailschortjes, in uni struc tuur, of fantasie cretonne. Royaal model. U kunt kiezen uit meerdere a 95 kleuren en dessins Prima drukballpoint, met stalen clip en normale lange, verwisselbare vulling, blauw, rood, groen of zwart- QAc schrijvend. 3 stuks O A Varkensvlees in blik. Mooi Voor de koude en warme maaltijd. Per blik mager. Agar vruchtenschijfjes, met heerlijke natuurlijke smaken. A p"c Per 250 gram Od co Handige auto.\vl fauteuil, met «i armleggers, Blank beuken gelakt, elfen indanthren in diverse kleuren.oj tie autokoffer J te nemen, maar «l "er geschikt U picknick, tuin olt ^•,(Ve.rkwPM«! 4 ijl r 17 d De gemeenteraad van Vlijmen heeft vrijdagavond een vrij om vangrijk agenda in een vlot tempo afgewerkt. De belangrijkste beslui ten in deze vergadering stonden in het teken van de woningbouw en met name in het teken van de uitbreiding van het fraaie Vlied bergplan, dat zich in een snelle ont wikkeling en een grote belangstel ling mag verheugen. Er werd in dit plan grond verkocht voor de bouw van ruim 100 woningen en 7 win- kelwoonpanden. Allereerst hechtte de raad zijn goedkeuring aan een voorstel tot het garanderen van de tijdige beta ling van rente en aflossing van de door een 5-tal personen, onder ver band van eerste hypotheek, aan te gane geldleningen voor de bouw van 5 woningen in het Vliedberg plan. Aan de Stichting Lips Wo ningbouw te Drunen werd voor een totaalbedrag van 26.052.grond verkocht voor de bouw van 17 wo ningen in het Vliedbergplan. In dit plan werd verder grond verkocht aan het makelaarskantoor H. Ber trams Zn. te Den Bosch voor een totaalbedrag van 13.500.t.b.v. de bouw van 7 winkel-woonpanden, a.n hetzelfde kantoor voor een be drag van 69.891.voor de bouw van 20 éénsgezinswoningen aan de noordzijde van de Oranjelaan, aan de N.V. Vlissingse Aannemings Mij. voor een bedrag van 77.180.- voor de bouw van 42 éénsgezinswonin gen aan de zuidzijde van de Theo- door van Thuldenstraat en asm de west- en oostzijde van de Rem- brandtstraat en ten slotte aan de zelfde maatschappij voor een be drag van 46.619.t.b.v. de bouw van 28 woningen aan de Nassau- laan, de Rembrandtstraat en de Ja cob van Ruijsdaelstraat. De heer v. d. Meerendonck sprak zijn vreugde uit over deze grond- transacties, waarin hij het bewijs zag dat er grote belangstelling be staat voor het Vliedbergplan en dat er toch echt leven zit in de gemeen te Vlijmen. Hij meende namens de gehele raad te mogen spreken. De heer Pulles was het hier ten volle mee eens, maar sprak daar naast de hoop uit dat ook Haarsteeg de mogelijkheden tot verdere ont wikkeling zal behouden. Ten aanzien van de nieuw te ves tigen winkelbedrijven in de Vlied berg wees mevr. Martens er op. trische apparaten bevindt. De ver koop door dit bedrijf van elek trische apparaten achtte zij een ernstige concurrentie voor 'n reeds bestaande zaak en zij bracht hierbij in herinnering de destijds gemaakte afspraak, dat ervoor gewaakt zou worden dat zich in de eerste jaren in het Vliedbergplan geen „dubbe le" zaken zouden vestigen. De heer Broere ondersteunde de visie van mevr. Martens. De voorzitter kon niet zeggen in hoeverre hieraan iets te doen zou zijn, maar hij zegde toe dat het gemeentebestuur zal trachten de door mevr. Martens ge signaleerde „dubbele" vestiging te gen te gaan. In verband met de ver dere uitbouw van de gemeente deel de de voorzitter mee, dat in de vol gende vergadering het uitbreidings plan Vliedberg III ter tafel zal wor den gebracht. Om verdere uitbrei dingsplannen mogelijk te maken, zal de gemeente spoedig over nieuwe gronden moeten kunnen beschik ken. Daartoe zal in een volgende vergadering een algemeen onteige- ningsbesluit ter goedkeuring aan de raad worden voorgelegd. SAMENWERKING Belangrijk was verder het be schikbaar stellen van een krediet van 55.000.t.b.v. de verbetering van de Inlaagdijk en een gedeelte van de Voordijk in Haarsteeg. De verbetering van de Inlaagdijk zal zich uitstrekken over een afstand van 1300 meter. Van deze onkosten zal de Ruilverkaveling 50.000. voor haar rekening nemen. De heer v. d. Heijden betuigde zijn erkente lijkheid voor dit voorstel. De voor zitter wees erop dat deze voorzie ning mogelijk was geworden dank zij een goede samenwerking tussen Ruilverkaveling en gemeente. De heer Pulles wees in dit verband op de slechte toestand van de Oude Haven. Ten behoeve van de instelling van een organisatie-onderzoek voor de dienst gemeentewerken en de gemeentesecretarie voteerde de raad een bedrag van 3500.Dit onder zoek zal worden verricht door het Bureau voor Modern Personeelsbe leid van de Ver. van Ned. Gemeen ten. Aan de Visclub „De Hut" werd voor de tijd van 6 jaar verpacht het visrecht van een 2-tal wielen ten de prijs van 50.- per jaar. Voor 10.50 per jaar kreeg M. v. d. Wa ter voor de tijd van 6 jaar het vis recht in een 6-tal wieltjes ten oos ten van de Vergereindseweg. De heer v. d. Heijden wilde de pacht som voor de Visclub „De Hut" ge lijk stellen aan de te betalen le- geskosten, doch de voorzitter wees erop, dat door de vereniging zelf 'n bedrag van 50.was aangeboden. Bovendien, zo meende de voorzit ter, moet men er toch ook iets voor over hebben. In de rondvraag deed de heer Broere de suggestie het terrein ach ter het Plein te verharden en in te richten als speelplaats voor de jeugd. De voorzitter stond in prin cipe niet afwijzend tegenover dit voorstel, omdat er in de gemeente inderdaad te weinig speelruimte is voor de jeugd, maar hij wilde toch eerst wel laten onderzoeken wat een en ander zou gaan kosten. De heer v. d. Heijden vroeg aandacht voor de Mari van Esstraat m.b.t. de verlichting of liever t.a.v. het ont breken daarvan. De oorzaak hier van, aldus de voorzitter, moet wor den gezocht in de lange levertijden van de lichtmasten. Men zal nu licht in de duisternis gaan bren gen door middel van een noodver lichting. O 1T1 Oo1/T!a11/> TTtilr» i 1 t ifl'Q QQJ, LH IIIU AVAW

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2