)e Echo van het Zuiden DRUNEN Sprang-Capelle D.V.S.V. HAAIDE RUIM VOLDOENDE Gemeenteraad Waalwijk WAALWIJK SUEDE JASJES Nieuwkuijk konde van drunen Elshout imi Vlijmen Sprang Drijfzand"gespierd toneelverhaal Capelle Agenda en pre-adviezen HERV. KERKKOOR „BAARDWIJK-DRUNEN" Abonneert U op dit blad BANDAG 17 APRIL 1961 83e JAARGANG No. 31 0 KERMIS De komende kermisdagen zullen voor Elshout en vele Langstraatse bewoners weer voor veel vertier zorgen. Behalve de gewo ne attracties op het kermisterrein zal er voor de dansliefhebbers weer volop gele genheid zijn in de verschillende café's en voor degenen die graag hun centen beste den aan het rad van avontuur kunnen in het parochiehuis terecht. Daar heeft men behalve een Vlaamse kermis, waarvan de opbrengst is voor de gezamenlijke jeugd verenigingen, ook nog een z.g. Weinstube ingericht. COLLECTE y NIEUW INSTRUMENTARIUM KERKELIJKE FANFARE Kermiszondag zal de kerkelijke fanfare een muzikale wandeling maken door de ver schillende straten. De bedoeling is dat tij dens die wandeling gecollecteerd wordt ten bate van het nieuwe instrumentarium, dat waarschijnlijk begin volgende maand door de firma Peters te Tilburg geleverd zal worden. Het bestuur hoopt dat de paro chianen zich weer van hun royale kant zul len laten zien. PRIESTERFEEST Op een gehouden buurtvergadering ter voorbereiding van het priesterfeest van de eerw. heer L. Ho.net alhier, die op 4 juni a.s. zijn plechtige eerste H. Mis alhier zal opdragen, is een buurtbestuur samengesteld. Om de neomist een behoorlijk geschenk te kunnen aanbieden en om de onkosten van versiering enz. te kunnen dekken, zal een bijdrage per huisgezin uit de buurt worden gevraagd. Op een volgende verga- dering zal het bestuur met nader uitge- bestuur van de schoenma- I werkte plannen ter tafel komen. UITBREIDING WINKELS OP DE VLIEDBERG. De winkels op de Vliedberg zullen op korte termijn belangrijk worden uitgebreid. Naast de acht riante zakenpanden die vorig jaar in gebruik werden genomen, komen ORANJE-FEESTEN De commissie Kinderfeesten Ko- Jïipdag organiseert dit jaar wielerwedstrijd op de ver- 'irdag van H.M. de Koningin. Dit ïdt evenais vorig jaar, weer een 1triid od gewone fietsen. Hier- fan worden deelgenomen door ens van 12 jaar en ouder. Het e bedoeling dat er in twee groe- cereden wordt, n.l. in een van ,L 14 jaar en een groep van 15 'en ouder. Er zijn voor deze ««ïstrijden mooie prijzen beschik- B terwijl ook getracht zal wor- 1de nodige premies uit te loven, techrijving door de deelnemers fent tijdig te geschieden by een jn de volgende adressen: C v Drunen, Kasteeldreef 23; S v Gorcum, Stationsstraat 3 a; p'v d Heijden, Stationsstr. 28; ff Vissers, Torenstraat 47. Genoemde wedstrijden zullen ge- jouden worden in het uitbreidings- Om tot organisatie van de vierde )nde van Drunen te komen, houdt de Supportersvereniging D.S.O. a.s. donderdag 20 april een ledenverga- g in hotel Royal. Aanvang 8 uur. niSTERWIJKSE LEERLINGEN NAAR SCHOENMAKERS VAKSCHOOL IN DRUNEN «Bestuur van de Stichting Schoen- technische School te Oisterwijk heeft met het bestuur van de schoenma- kersvakschool te Drunen een rege- g getroffen inzake de plaatsing n leerlingen uit Oisterwijk op de- school. Deze regeling is onderdeel van het streven om ook in Oister- te komen tot de stichting van schoentechnische school. Men wil nu aantonen dat de animo van ie Oisterwijkse jeugd groot genoeg is en dat het niet langer verant woord is om deze jeugd van schoen- technisch onderwijs verstoken te laten blijven. Het bestuur van de Oisterwykse stichting heeft een grote propagan- da-actie op touw gezet die zal moe ten resulteren in de stichting van een schoentechnische school in Ois terwijk. Men hoopt in september a.s. een flink aantal leerlingen op de Dru- nense vakschool te kunnen plaatsen. T.T.V.D. KAMPIOEN Door een 64 overwinning op fictoria (Haarsteeg) is het 1ste he renteam van TTVD kampioen in de 2de klasse geworden en zal volgend jaar in de 1ste klasse uitkomen. In drie jaar competitie spelen is het de Drunense jongens gelukt om van de 4de klasse op te klimmen naar de lste klasse. De dames, die dit jaar ook het kampioenschap hebben be haald, zullen promotiewedstrijden moeten spelen om een plaatsje in de eerste klasse te bemachtigen. De uitslagen van dit weekend zijn; Dames JCV—TTVD 2—8 Heren VictoriaTTVD 46 TTVD 2—Smashers 2 1—9 er nog zeven bij. Voor vier hiervan is reeds een bestemming gevonden. De plannen vodr de nieuwe kerk bevin den zich in een vergevorderd stadium, scho len rijzen uit de grond op en het aantal huizen neemt met de dag toe. BILJARTVER. NAO 2 De Vlijmense Biljartvereniging NAO 2 speelde haar laatste wedstrijd van het sei zoen tegen Valkenhof 3. Vlijmen hield zich goed door tegen Valkenhof gelijk te spelen, 4-4. Door deze uitslag neemt NAO 2 een goede plaats in op de ranglijst. NAO 2 - Valkenhof W v Vught (65)-v Run (70) 50-70 J Coensen (65) - Verhoeven (65) 36-65 A Klerkx (60) - Gepkens (55) 60 - 44 J Heesbeen (45) - Gepkens (65) 45-61 Hoogste serie NAO W v Vught 10 car.; hoogste serie Valkenhof van Run 17 car. WIELRENNEN Eerste wedstrijd voor het kampioenschap van Nederland. Zondag nam de Vlijmense renner L. v. d. Ven deel aan de wedstrijd voor het Kam pioenschap van Nederland te Beek Limb. Op deze zware course heeft van de Ven zijn naam enkele malen laten horen, want bij de 10e ronde ging hij met nog 2 renners aan de haal, bereikte een voorsprong, maar na 30 km, zijnde 3 ronden, werden deze uit lopers teruggehaald; v. d. Ven bleef in de kopgroep en werd 20e; een mooi succes. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Vilvoorde België, afstand 101 km. Daar het weer zeer slecht was, werd pas gelost om 10.43; toen was het weer licht niet beter, want het is een rampvlucht geworden. (Is het wel verantwoordelijk met zulk een slecht weer op de vlieglijn te lossen?) De duiven kwam traag afzetten en het concours stond onge veer een uur open. De eerste duif werd ge klokt 12.33.43; laatste prijswinnende duif ongev. 13.33.30. Het was weer Jo v d Heuvel die met de zelfde duif van Duffel, nu weer de eerste prijs won. Uitslag in het volgend nummer. Alhoewel de onderwerpelijke be groting naar de mening van b. en w. reëel is opgesteld, is er niettemin sprake van een risico. Met het bestuur van voornoemde harmonie zijn b. en w. van oordeel, dat het uiteindelijk financiële resul taat afhankelijk is van het aantal deelnemende corpsen en bezoekers. Een en ander zal namelijk bij slech te weersomstandigheden kunnen te genvallen. Gezien echter de ervaringen van de laatste jaren, mede gelet op het feit dat in het onderhavige geval sprake is van een zaalconcours, kan op een grote deelname worden ge rekend. Daar aan de in het kader van de viering van dit 50-jarig jubileum te houden concours en concerten, naar wij verwachten, de meest vooraan staande beroeps- en dilettantencorp sen zullen deelnemen, belooft een en ander voor de gemeente Waalwijk een belangrijk cultureel evenement te worden. Gelet op haar vele prestaties in 't verleden reeds zesmaal in succes sie een eerste prijs behaald en daar bij viermaal naar een hogere afde ling gepromoveerd is de harmo nie „St. Crispijn" de medewerking van de gemeente Waalwijk ten vol le waard. In verband met het vorenstaande stellen b. en w. voor de gevraagde het fabriekscomplex, gelegen aan de Zomerdijkse Stoep, dient uit te brei den ten behoeve van haar afdeling harderij. De onderneming verzoekt de gemeente daarbij medewerking te willen verlenen in die zin, dat de uitbreiding door de gemeente tot stand wordt gebracht en na het ge reedkomen in huurkoop wordt ver strekt aan de vennootschap, even als zulks het geval is t.a.v. de eerste en tweede industriehal voor dit be drijf. De eerste hal, gesticht in 1951, werd aan de N.V. in huurkoop af gestaan krachtens besluit van de raad van 26 juli 1951, goedgekeurd door ged. staten bij besluit van 5 september d.a.v.; de tweede hal, ge bouwd in 1959, werd in huurkoop verstrekt krachtens besluit van de raad van 4 november 1960, goedge keurd bij besluit van 7 december d.a.v. Uit de behoefte aan uitbreiding van de bestaande bedrijfsruimte, zo kort na het gereedkomen van de tweede ihdustriehal, kan reeds wor den afgeleid dat deze metaal- en kunststoffenverwerkende onderne ming een onmiskenbare groeikracht vertoont, hetgeen met het oog op de werkgelegenheid in onze gemeen te niet anders dan toe te juichen valt. Blijkens een door de dienst van gemeentewerken opgesteld plan waarmee de directie van de genoem- garantie, onder de gebruikelijke j de N.V. zich geheel kan verenigen - ttaav>ttto +A Tmrlanün J i n Jn /N/\n r»ii/J/i Tmn nQ ÜOVCTP OUDERAVOND In de Chr. School alhier wordt woens dagavond a.s. de jaarlijkse Ouderavond ge houden, waarbij er voor de ouders gelegen heid zal zijn het werk van hun kinderen te bezichtigen en zich met het personeel te verstaan omtrent de vorderingen van hun kinderen. NED. BLINDENBOND FILMAVOND A.s. donderdagavond, 20 april, 7.30 uur, wordt in de zaal van de Chr. Volksbond alhier, vanwege de Ned. Blindenbond, een filmavond georganiseerd, waaraan voor de muzikale omlijsting medewerking zal wor den verleend door de Mandolineclub A Tempo. Dokter H. Winkelman alhier zal een openingswoord spreken, waarna de film „De Stoute Schoenen" (scenario Ds. Jan Wit) vertoond zal worden. De propagandist van de bond de heer Joh. van den Berg houdt een korte rede, terwijl verder een Braille- demonstratie met verrassingen plaats vindt, mandoline-muziek wordt gegeven en decla matie wordt verzorgd door de heer Joh. van den Berg. voorwaarden te verlenen Van de garantie zal, zeer abnor male omstandigheden voorbehouden, naar de mening van b. en w. geen gebruik behoeven te worden ge maakt. Uitbreiding fabrieksruimte N.V. Van Gent en Co. Door de Nederlandse Stalen Ve ren Industrie Van Gent en Co. N.V. alhier, is bij brief van 30 maart '61 meegedeeld, dat zij op korte termijn wordt aan de oostzijde van de eerste industriehal een ruimte gebouwd, waarin is geprojecteerd de harderij, de centrale-verwarmingsinstallatie en een compressorenruimte, alsme de een was- en kleedlokaal. De to tale oppervlakte van dit gedeelte bedraagt ca 250 m2. Voor de financiering van de bouw van dit object, zijn b. en w. voor nemens een vaste geldlening te vra gen aan de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten. waaruit bleek dat men kans had gezien uit de bescheiden midde len nog een reserve te vormen. De kascommissie had alles keu rig in orde bevonden. Op voorstel van het bestuur werden hierna de twee oudste le den van het koor, n.l. mevr. de Rooij-Bourgonje en de heer Nieu- wenhuijzen sr. tot erelid be noemd. Onder algemene instem ming der aanwezigen overhan digde de voorzitter hen een des betreffende oorkonde. Hierna werd het jubilerende koor door verschillende sprekers gelukgewenst, n.l. door de heer Scholt namens het Waalwijks Herv. Kerkkoor, door de heer Henk Janson namens de Christ. Gem. Zangvereniging Besoijen, door de heer Timmermans na mens de Chr. Gem. Zangver. „Ex celsior" uit Sprang, door ds. Hof man en de oud-voorzitter de heer C. Schoondermark en ten slotte door de weleerw. heer ka pelaan Meeuwese, die mede de gelukwensen van pastoor v. d. Brekel en kapelaan de Kroon van de parochie St. Clemens over bracht. Gedurende de pauze, die op de ze herdenking volgde, werd kof fie en thee geserveerd en een ver loting van en 40-tal prijzen ge houden. De uitvoering, waarmede de avond besloten werd, bevatte o. m. een 3-tal fraaie koren door- 't jubilerende gezelschap. De zeer verzorgde uitvoering van deze werken bewees dat het koor on der de kundige leiding van de heer v. Tilburg thans aan zuiver heid, nuancering en klankvolume grote vooruitgang heeft geboekt en tot opmerkelijke prestaties in staat is. Ook de voordrachten die verschillende leden van 't gezel schap ten beste gaven, oogstten veel succes, zodat het jubileren de kerkkoor met voldoening op deze geslaagde herdenkingsavond kan terugzien. ZIEKENTRIDUUM Voor zieken en ouden van dagen die niet meer regelmatig de kerk kunnen bezoeken tal voor de parochies Drunen, Elshout en Nieuwkuijk op 16, 17 en 18 mei a.s. weer iet z.g. ziekentriduum gehouden worden. Dit wordt gehouden in de parochiekerk van Elshout, ook omdat in het naast gelegen pa rochiehuis een gunstige gelegenheid is voor ontspanning en het gebruiken der maaltij- den. Door middel van een enveioppenactie probeert het comité de benodigde gelden bij een te brengen ter bestrijding der noodza kelijke onkosten. O. L. VR. SCHUTS. In café Klerks hield de O.L.Vr. Schuts laar algemene jaarvergadering, waarbij ook Je beschermheer, oud-burgemeester Snels, aanwezig was. Nadat de jaarverslagen van Je secretaris en de penningmeester goed gekeurd waren, werden door het bestuur de plannen voor het nieuwe seizoen ter tafel gebracht. Men zal deelnemen aan het Land juweel te Helmond en aan de Kringdag te Drunen. Ook zal worden overgegaan tot aanschaffing van nieuwe costuums voor de tamboers en de vendeliers. Met kermis- dinsdag zal weer het onderling prijsschieten plaats hebben. De voorzitter herinnerde er aan dat het 30 jaar geleden was dat de 0. L. Vr. Schuts weer in haar oude stam- wfé terugkeerde. Dat het met de Schutse 1" de afgelopen 30 jaren goed is gegaan bewijst wel dat het ledental van 12 tot 42 is gestegen. De volle prijzenkasten herinne ren aan de vele triomfen die op de kring- Jagen en de concoursen werden behaald. Het afgelopen jaar wist O.L.Vr. Schuts nog in de Kring Maasland te Berkel Enschot de 'e prijs te behalen en op de concoursen van Je langstraatse Schuttersbond als tweede te eindigen. De Beschermheer spoorde de aan wezige leden aan om de belangen van de Schuts steeds te blijven behartigen. TAFELTENNIS Voor de competitie van de NTTB wist 't eerste herenteam van Smashers de wedstrijd 'egen Cor du Buy 2 te winnen met 7-3. Degenen die middels Smashers aan de Sporttoto deelnamen worden er op attent gemaakt dat de nieuwe formulieren voor in kunnen worden afgehaald en ingeleverd lij Jos de Wit, Wolfshoek en bij Chr. van Mft, Sparwinkelier. Dus niet meer bij G. Smits-de Gouw. JUBILEUM Voor de Elshoutse kleuters zal a.s. don- Jerdag het feit herdacht worden dat mej. Vermeer 12 Mi jaar aan de kleuterschool verbonden is. De voormiddag zal doorge- worden met voordrachtjes en rei- terwijl in de namiddag de kleuters juffrouw getracteerd zullen worden. ~U SPAARBANK VOOR PROT. NEDERLAND. Op maandag 24 april a.s. des avonds half acht, zal vanwege de Chr. Besturen bond Sprang-Capelle in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een samenkomst worden gehouden, waarin het correspondentschap Sprang-Capelle van bovengenoemde Spaar bank zal worden opgericht. De heer K. ter Heide Mzn. van genoem de Spaarbank zal een toelichting op het doel van de Spaarbank geven. WEDVLUCHT DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde over een afstand van 100 km. De uitslag was als volgt: R v Raamsdonk 1, 2, 3, 21, 25, 29, 33, 37; H Dalmaijer 4, 22; A Versteeg 5; H Verduijn 6, 16, 32, 52, 63; H v Cam- pen 7, 13, 41, 42, 54, 57; A v Oosterhout 8, 31, 40; A Klootwijk 9, 10, 29, 30, 55, 61; G Treffers 11, 53; J v Helden 12; A Taktor 14; J Nieuwenhuizen 15, 59; C de Cloe 17, 34, 50; M v d Galiën 18, 47; B Pols 19, 43, 44, 62; P Nieuwenhuizen 20, 24, 49; J Meter 23, 48; M v Peer 26, 39, 51; H v d Galiën 27, 28; C Blok 28, 38, 46, 60; A v Beek 35; C Groeneveld 45; E Haverhals 56. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Ghislain, afstand 162 km. JUBILEUM De heer A. van Vuuren alhier herdacht j.l. zaterdag het feit, dat hij voor 25 jaren in dienst trad bij de fa. Slaats te Waalwijk. Zaterdagmorgen werd hij in het bijzijn van zijn echtgenote en kinderen door de firma Slaats gehuldigd en werden hem verschil lende cadeaus overhandigd. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donder dag 20 april a.s. om half acht ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 29 maart 1961. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een directeur der gemeentelijke licht- en water bedrijven. 4. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 5 der wegenwet tot het geven van een openbare bestemming aan een par ticuliere weg in de Buitenpolder van Baardwijk.. 5. Voorstel tot het geven van ga rantie ten behoeve van een te hou den muziekconcours door de harmo nie „St. Crispijn". 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor uitbreiding der in huurkoop uitgegeven fabrieks ruimte van de Nederlandse Stalen Veren-Industrie van Gent en Co. N.V. 7. Voorstel tot aankoop van grond aan de St. Antoniusstraat voor de bouw van 'n transformatorgebouw tje, van H. J. A. M. v. Eeuwijk. 8. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan de Kloosterweg aan T. C. Smit. 9. Voorstel tot verkoop van bouw terrein op de hoek Floris V-laan Burgem. Wijnenlaan aan de firma S. J. Pepping en Zn. 10. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Burgem. van Heijst- laan aan A. J. M. Embrechts, onder intrekking van het raadsbesluit van 26 januari 1961. 11. Voorstel tot verkoop van een winkelpand en woningen aan de v. Assendelftstraat/Tolstraat aan J. P. van der Mei. 12. Voorstel tot verkoop van een bovenwoning aan de v. Assendelft- straat aan G. L. de Leijer. 13. Voorstel tot het nemen van 'n algemeen delegatiebesluit inzake verhuringen. 14. Voorstel tot het aangaan van geldleningen. 15. Voorstel tot aanwijzing van de dienst „Centrale Boekhouding" als tak van dienst als bedoeld in art. 252 der gemeentewet en tot wijzi ging van de beheersverordening der bedrijven. 16. Voorstel tot wijziging van het algemeen ambtenarenreglement en van de arbeidsovereenkomstenver ordening. 17. Wijziging begroting. Garantie harmonie „St. Crispijn" Het bestuur van de plaatselijke harmonie „St. Crispijn" richt zich bij schrijven van 29 maart 1961 tot de raad, met het verzoek de ge meente Waalwijk garant te willen stellen tot een bedrag van 2.500.— voor de nakoming van de financiële verplichtingen tegenover derden door genoemde harmonie, voor zo ver die verplichtingen rechtstreeks voortvloeien uit het te organiseren muziek-concours en andere festivi teiten ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de harmonie in dit jaar. Voornoemde harmonie heeft, door het behalen van een eerste prijs op het in 1960 in Kaatsheuvel gehou den muziek-concours, waardoor zij is gepromoveerd naar de Vaandel afdeling, de kroon gezet op haar tal rijke muzikale prestaties van de laat ste jaren. Het bestuur van harmonie „Sint Crispijn" is dan ook van oordeel, dat dit gouden bestaansfeest niet onop gemerkt mag voorbij gaan. In verband hiermede heeft ge noemd bestuur ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een programma van feestelijkheden opgesteld, waar onder een federatief concours. Het ontwerp-programma van fees telijkheden, waarvan verder nog ge noemd worden een openings-concert door het Brabants Orkest, een bal- champêtre, een groot vuurwerk en een najaarskermis op het Vredes- plein, ligt ter inzage. Het behoeft ongetwijfeld geen be toog dat aan het organiseren van dergelijke festiviteiten vele kosten verbonden zijn. Omdat Ria Passier van zich zelf al een bewonderenswaardig temperament bezit, heeft zij van een toneelregisseur maar heel weinig aansporing nodig om zich op de planken tot een ware furie te ontpoppen. En daarom zou re gisseur Harry Swinkels er goed aan gedaan hebben deze geladen jongedame wat in te tomen, waar het de rol van Barbara betreft in het toneelspel „Drijfzand" van Mark Fontenel en Oskar Ferket. Deze Barbara is namelijk een jonge weduwe, levend in 't rauwe wereldje rond een kopermijn er gens in Australië. Haar man is op minder prettige wijze gestorven en zij is verliefd op de mulat Jes se Meffries, een geslepen en slu we kerel, die alles uitbuit wat zijn carrière-zucht dienstig kan zijn en overigens alleen maar van zichzelf houdt. Hij laat haar dan ook een blauwtje lopen. Uit wraak en gekrenkte trots trouwt ze dan met Klaus Arkels; een ru we en onbehouwen, maar ook eerlijke en doodgoeie kerel. Klaus is verliefd op Barbara, hoewel ze hem een keer smadelijk de deur heeft gewezen. Aanvankelijk is dit huwelijk zonder basis dan ook een totale mislukking en eerst na een dramatisch gebeu ren in de mijn, waarbij Barbara de ware aard van Meffries heeft leren kennen, vinden Barbara en Klaus elkaar. Dit is het gegeven van dit stuk zonder enige blijde franje; een hard verhaal rond mensen die uit de normale samenleving zijn ge licht. Ria Passier gaf deze Bar bara een tè agressieve en tè felle toon, waardoor zij op de momen ten die daaom vroegen, niet vol doende emotie en gepassioneerd heid wist op te brengen. Dit was jammer omdat Ria zeker in staat zou zijn geweest om deze rol meer diepte en nuancering te ge ven. In het laatste bedrijf liet zij ook een andere Barbara zien en toen was haar spel ook direct overtuigender en boeiender. Ove rigens bleef zij over het geheel genomen zeker niet onder de maat. Frans Snels wist de figuur van Klaus Arkels op zeer goede wijze waar te maken. Zijn spel was van het begin tot het einde doorleefd, met hier en daar een wat te theatraal gebaar en een wat te dikke dictie, die bij een dergelijke figuur niet past. In het laatste bedrijf kwam Snels tot grote hoogte, misschien ook wel omdat de regie hier een voortref felijke soberheid hanteerde. Re gisseur Swinkels zette een uitste kende Meffries op de planken. Zijn spel in wloord en gebaar liet deze sluwe figuur alle recht we dervaren. Antoon Leijten slaagde er niet in om de mijndirecteur Ben ter Schoot voldoende per soonlijkheid mee te geven. De vriendelijke en wat onduidelijke oude man, die hij ons voorzette, kan men maar moeilijk in dit harde en rauwe leven situeren. Te week was ook André van Nu- nen als de oude bediende Orke, die wij maar moeilijk kunnen zien als een oud en beklagens waardig baasje, dat maar wat onverstaanbaar voor zich heen zit te praten. In 't laatste bedrijf werd deze Orke echter levend en bewees van Nunen dat hij tot uit stekende toneelprestaties in staat is. Adri Franken gaf 'n goede ver tolking van Adeline ter Schoot, Ben's vrouw, een kijfziek en snibbig wezen. Riet de Werd was als dienstbode misschien wat te beschaafd en te rustig in deze ru we samenleving. Juist van toon waren de twee eigen decors. De verzorgde grime was van Jo de Goey. D.V.S.V. had twee avonden een volle en dankbare zaal. OPBRENGST KOLLEKTE De kollekte, welke gisteren in de parochie St. Jan aan de kerk ten bate van het Apostolaat der Hereniging is gehouden, heeft 201.68 opgebracht. 10-JARIG BESTAAN NED. In het Gemeenschapshuis te Baardwijk werd zaterdagavond een herdenkingsbijeenkomst ge houden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Ned. Herv. Kerkkoor „Baardwijk-Dru- nen", gevolgd door een uitvoe ring met zang en voordrachten door het jubilerende gezelschap. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op de WelÉerw. heren Ds. Hofman en Ds. Schuurmans, resp. voormalig en tegenwoordig predikant der Ned. Herv. Kerk Baardwijk en de weleerw. heer kapelaan [Meeuwese van de paro chie St. Clemens. Voorts mej. Blom, oud-directrice, en diverse afgevaardigden van zustervereni gingen uit de omgeving. Na opening door de voorzitter, de heer J. Kruijf, en het gezamen lijk zingen van psalm 139 1 ging ds. Hofman voor in gebed. In zijn inleiding tot de tweede lustrumherdenking constateerde de voorzitter met voldoening dat de amateurszang, die zich tevens in dienst stelt van de kerk, na 'n diepe inzinking, in ons land thans weer op een hoog peil staat. Bij de Christelijke Bond alleen zijn reeds 900 koren aangesloten. Voor deze verheugende bloei dient op de eerste plaats aan God dank en eer te worden gebracht. De secretaris, de heer Booden, gaf hierna een zeer uitvoerig overzicht over de afgelopen 10 jaar, waaruit bleek dat het koor reeds aan vele moeilijkheden het hoofd had moeten bieden, maar ook reeds vele mooie, succesvolle prestaties had geleverd. Bij de oprichting, waartoe me de Ds. Hofman het initiatief had genomen, bestond het koor uit 6 sopranen, 6 alten, 5 tenoren en 4 bassen, dus totaal 21 leden, welk aantal thans verdubbeld is. De directie werd achtereenvolgens gevoerd door mej. Blom, de heer Groen, mej. Pasveer, de heer Henk Nieuwkoop en de heer F. v. Tilburg. Pogingen tot oprich ting van een kinderkoor leden tot tweemaal toe schipbreuk. Onder de vele uitvoeringen, meestal In samenwerking met koren uit de omgeving, nemen vooral de Pas sie-avonden, die met de koren van Besoijen, Waspik, Geertrui den berg en Baardwijk gezamen lijk werden gegeven, 'n ereplaats in.. Toen enkele maanden geleden de heer Cor Schoondermark zich genoopt zag als voorzitter te be danken, werd de heer J. Kruijf tot zijn opvolger benoemd. Aan het slot constateerde de secretaris met voldoening dat het koor, de vele moeilijkheden ten spijt, in zangkwaliteit en aantal leden flink was vooruitgegaan, hetgeen wij niet zelf, maar alleen met Gods hulp hebben kunnen bereiken. De penningmeesteresse, mevr. de Rooij-Bourgonje, bracht hier na een financieel verslag uit, MARKT 25 '«-HERTOGEN BOSCH TEL 34643 ■af- ZIT VEREN JUBILARIS BIJ SCHOENFABRIEK „ROSÉ" Bij Schoenfabriek „Rosé" aan de Burg. v. d. Klokkenlaan alhier werd j.l. zaterdag de heer Anth. van Vuuren gehuldigd in ver band met diens zilveren dienst- jubileum. De jubilaris, die was vergezeld van zijn gezin, werd in de fabriekshal, waar het voltallig personeel bijeen was, het eerst toegesproken door de heer Slaats die z'n grote waardering uitsprak voor de uitstekende dienstvervul ling van de jubilaris. Hij bood de jubilaris een rijwiel aan. Namens het gehele personeel werd de ju bilaris toegesproken door de heer de Haan, waarbij de jubilaris een fraaie smeedijzeren schemer lamp werd aangeboden. In de rubriek „Op de voet ge volgd" komen wij a.s. vrijdag na der op deze huldiging terug. BILJARTEN Inschrijving bandstoten klasse A Vanaf heden staat de inschrij ving open voor deelneming aan de persoonlijke kampioenschap pen klasse A bandstoten van het district Waalwijk van de KNBB. Het inschrijfgeld a 1.moet bij inschrijving worden voldaan bij de wedstrijdleider de heer H. Pelders, v. Wielesteinstraat 32, Waalwijk. De inschrijving sluit op 23 april a.s. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Bruin hondje; rozenkrans; mes met briefopener; dekzeil; porte monnee met inhoud; blauwe shawl; witte damesportemónnee; boekentas; kinderjasje met ca puchon; ceintuur. Verloren; Bankbiljet van 10.beige handtas met rijbewijs en andere papieren; 40 metalen kleerhan gers; rood-wit kinderrijwiel; een gouden tientje; damesregenjas; blauw keeshondje; bruin lederen portemonnee; suède herenhand schoen; wit wollen sokje; bruine herenhandschoenzilveren be deltje van armband. AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Voor schurken geen genade", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De gevangene van Zenda", 14 jaar. Woensdag. Kantine Timtur 9 uur: repeti tie Waalwijks orkest. Zaal Ouwerkerk 8 uur: Jaar vergadering K.A.B. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor „Oefening en Vermaak" in De Gecroonde Leersse. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5