waalwijkse en lanqstRaxtse couRant KAATSHEUVEL DRUNEN Uit de Langstraat japonnen rokken blouses i: STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN Elshout ZONNEBRILLEN Stassar Waalwijk Scholten's Toxtiei VRIJDAG 28 APRIL 1961 83e JAARGANG No. 34 Jl Viering Koninginnedag. uet programma, zoals dat voor i. viering van Koninginnedag is vastgesteld, luidt als volgt: Om 9 uur wordt in de kerken .„paroohies St. Jan en St. Jozef LH. (Mis opgedragen. - t li uur is er een aubade de schoolkinderen op de larkt met begeleiding van het Muziekgezelschap Eupho- a Uitgevoerd worden: a. Wilt ■ïen nu treden; b. Brabants ólkslied en d. Wilhelmus. Om 11.30 uur is er een optocht, It verzorgen door de kleuters van |H Hartkleuterschool uit de Gasthuisstraat. De route isGast- huisstraat, Peperstraat, Hoofd straat dr. v. Beurdenstraat, Gast- luisstraat. Van half tien tot elf uur en isa half twee tot vier uur zijn er mderspelen aan de diverse la- scholen. Van 10.30 uur tot 11.30 uur zijn it voetbalwedstrijden op de ter zinen van het natuurpark de Ef- iüng. De leerlingen van de Le- .ensschool Kaatsheuvel ontmoe- Itnhun collega's van de Levens- school uit Waalwijk, terwijl oud- leerlingen van de Levensschool Kaatsheuvel spelen tegen de R.K. Oio-school Pius X. Om half een beginnen de sport- jedstrijden van de leerlingen der Levensschool op het terrein de ur school o.a. vèrspringen, hoog springen, 100 meter hardlopen, lerwijl er tussendoor wielerwed strijden worden gehouden (350 meter sprint) in de Mgr. Völker- slraat. Van half vijf tot vijf uur hou- den deze jongens een stratenloop net start en finish bij de Sint Jansschool in de Dr. v. Beurden- slraat. ParcoursHoofdstraat, Peperstraat, Gasthuisstraat, Dr. i, Beurdenstraat. 's Avonds om 7 uur vindt de prijsuitreiking plaats in de Le- vensschool, waarbij een tweetal sportfilms zullen worden ver- ioond. Deze gebeurtenis is alleen toegankelijk voor de deelnemers iin de sportwedstrijden. De wandelsportvereen. „Prins ilaurits" start om half twee in de Hoofdstraat bij 't patronaat met sa wandeltocht, waarvan 't par- cours door bijna alle straten van Kaatsheuvel loopt. De jeugd drumband verleent hieraan haar Medewerking. Ten slotte houden de harmo nieën Euphonia, Apollo en Sint Jan 's avonds om 7 uur een mu zikale rondwandeling. In diverse gelegenheden is er savonds natuurlijk dansen. Vanzelfsprekend wordt op de- re dag allerwege de vlag uitge stoken. Duivensport. Uitslag van de wedvlucht van uit St. Ghislain. In coucours 694 duicen. C.M. Snoeren 1 6; F. Damen 2 ;A. Heijs 3 25; W. Lugters 4; J.Vesters 5 7 23 70; C. Moreval A. Brouwers 9; Jac. Vloemans 11122 37; H. v. Nieuwstadt 11; G. Gooi 12; H. v. Helvoirt 13 29 «69; L. v. Geel 14 19 45 65; M. "ijn 15 58; Th. Netten 16; L. v. 1. Ven 17 27; M. Ververs 18 21; J.Duquesnoij 20; A. Montee 24; J.v. Beers 26 34 57; H. Snoeren 28; J. v. Heeswijk 30; A. v. Kuijk Th. v. Riel 32; B. Kemme- en 33 44; A. de Bie 35 60; G. Schrauwers 36 62; G. v. d. Linden '8; J. Klis 40; W. v. Mossel veld 41P. Emmers 43jM. van Boxtel 46; W. v. Heijst '49; A. v. i Hoven 50; J. v. Boxtel 51P. Schoenmakers 52; Jac. Klerkx M. de Vries 54; J. v. Riel 55 ?3; T. Schaafstra 56; J. Voogd '361; J. v. Wanrooij 64; F. Din- Semans 66; M. Lensvelt 67; J. hamen 68. Kynologie. Op de 73e Internationale Hon dententoonstelling van de Kon. «cd Kennelclub „Cynophilia" z. 8; „Winner 1961", gehouden in 't nieuwe RAI-gebouw te Amster dam, behaalde de heer F. Elshout met dwergpincher teel „Flipp enen van Hügelicht" in de open klasse de kwalificatie le prijs wtmuntend, kampioen en beste °P een na van de pinchers en ®auzers. 0e heer M. de Vries behaalde ®et zijn Petits Brabancon reutje ln de open klasse de kwalificatie goed en de heer H. Elshout ■net zijn keeshond reu „Sigelins- Dirk" in de fokkersklasse le f"s met de kwalificatie uitmun- i™, beste van het ras, en de ti- el„«inner 1961 en kampioens- Pnjs. Dienstjubileum. fniigezien een ^VÉ-jarig dienst- Jniileum bij de vrouwelijke werk nemers op de schoenfabrieken niet zo'n vaak voorkomend ver schijnsel is, meende de directie van de N.V. Schoenfabriek Schal- ken-v. Vugt dat er derhalve alle reden was om haar personeelslid Corry van Wanrooij op grond van dit feit te huldigen. De heer A. F. Schalken, direc teur, huldigde de koperen juhila- resse in tegenwoordigheid van haar collega's van de stikkerij, de afdeling welke zij in de loop der jaren mee heeft helpen op bouwen. Hij prees haar om haar plichtsgetrouwheid en toewijding bij haar werk, dankte haar voor hetgeen zij in de afgelopen 12*4 jaar had gedaan voor het bedrijf en onderstreepte dit door 't aan bieden van een geschenk onder couvert, terwijl zij een extra vrije dag kon nemen. Haar collega's lieten hun felicitaties vergezeld gaan door het overhandigen van een moderne schemerlamp. Naweeën van de wedstrijd DESK-Schijndel In ons verslag over de wed strijd DESKSchijndel van zon dag j.l., waarin DESK op duide lijke wijze haar superioriteit over deze vermoedelijk a.s. kampioen aantoonde, maakten wij reeds melding van de grove en onspor tieve acties, waartoe sommige Schijndel-spelers hun toevlucht namen, daarmee openlijk aanto nend hoe moeilijk zij zich in de onvermijdelijke nederlaag konden schikken. Wij merkten daarbij tevens op, dat verschillende Des- sers hiervan de dupe werden en zich tijdens de wedstrijd moesten laten verzorgen. Aangezien zij echter de wed strijd, zij het niet op volle kracht konden uitspelen, meende ieder een dat het nog wel zou meeval len met de verwondingen. Maandagmorgen bleek echter het tegendeel, want onder de pa tiënten, die zich op het spreekuur bij de huisarts meldden, bevon den zich niet minder dan vier DESK-spelers. De in de ogen van Schijndel misschien te produc tieve linkerwing Voogd-Lugters moest haar succes wel erg duur betalen. Zij werden n.l. naar het ziekenhuis doorgestuurd voor 't maken van foto's, waarbij bleek dat beiden een ontwrichte schou der hadden opgelopen (zeker een specialiteit van de rechtsachter van Schijndel), stopper v. Wan rooij had een flinke vleeswond aan het onderbeen, terwijl back v. Wezel eveneens dermate langs z'n onderbeen werd „gestreeld", dat dit abnormale vormen had aangenomen. Wat zullen de „heren voetbal lers" in Schijndel nog nagegnuifd hebben over hun „succesvol" op treden, maar wat hebben zij ook geboft en gelukkig ook voor DESK, dat het opgewonden pu bliek zich in zoverre wist te be heersen, dat het enkel volstond met Schijndel na afloop 't advies mee te geven om te „proteste ren". We zijn benieuwd naar. 't we dervaren van Sarto, wanneer de ze op 7 mei te Tilburg deze „lie verdjes" in de beslissende wed strijd ontmoet. Benoemd. De heer G. Veeken, hoofd van de Ulo-school Pius X alhier, is met ingang van het nieuwe schooljaar benoemd tot leraar aan het middelbaar onderwijs te Beverwijk. Ook mevr. Veeken is per gelijke datum als lerares aan de betreffende onderwijsinstel ling verbonden. Kaatsheuvel, meer speciaal de Ulo-school, waarvan de heer Vee ken het eerste hoofd was, verliest in deze een zeer ambitieuze en gedegen leerkracht. Overigens gunt het hem gaarne deze mooie promotie waarmee wij hem even als zijn echtgenote, vanaf deze plaats van harte gelukwensen. Naar we vernemen is in de hieruit ontstane vacature inmid dels reeds voorzien door de be noeming van de heer Veldkamp, onderwijzer aan dezelfde Ulo school, die wij hiermee eveneens gelukwensen. Dodenherdenking. De steeds teruglopende belang stelling voor de jaarlijkse doden herdenking op 4 mei hebben de organisatoren van deze sobere plechtigheid doen besluiten hier van dit jaar voor het eerst sedert haar ontstaan af te zien. Inplaats hiervan ligt het in de bedoeling 's avonds in de parochiekerk 'van St. Jan een requiem-mis op te dragen, waarop wij nog nader te rug hopen te komen. De gebruikelijke dodenherden king is hiermee echter niet voor goed van de baan. Het plan be staat n.l. deze wel te houden naast de om de vijf jaren te vie ren bevrijdingsdag, zoals voor dit laatste van regeringswege voor gesteld is. Agenda. Apollo-theater: zaterlag 6 uur en zondag 6 en 8.30 uur: „Teen- agerschlagerparade". Alle leeft. Maandag 8 uur: „Jungle Jim en het verboden land", 14 jaar. Zaal Smit: zaterdag 7.30 uur dansen. Gildenbond: zaterdag 7.30 uur dansen. Doktersdienst. Komend weekend zal de prak tijk van de doktoren P. Wijten- burg en R. Raaijmaakers, Kaats heuvel, worden waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevor- selstraat 6, Loonopzand, telefoon 04166-250. Zaterdag en zondag zal de praktijk van dr. K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargeno men door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 90, Sprang, telefoon 04167-2350. Loon op Zand ZONDAGDIEN ST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen, dienst Dr. Ver haak. Wielerronde. De wielerronde op gewone fiet sen met Koninginnedag (1 mei) zal op het volgende parcours ver reden worden: start en finish in de Wilhelminastraat, Oranjestr., Am. v. Solmstraat, Kon. Willem Ill-straat, Kon. Emmastr., Wil lem van Oranjestraat, Wilhelmi nastraat. Eventuele deelnemers dienen zich tijdig op te geven. AGENDA Zaterdag 8 uur: De Dochter van de Woestijn, 14 jaar. 11.15 uur: r.k. Bibliotheek, Hoge Braken. 4 uur: De Dochter van de Woes tijn, 14 jaar. 6.15 uur: De razende Musketier, 14 jaar. 8.30 uur: Foto-modellen en Chan tage, 18 jaar. 7.30 uur: Instuif Jong Drunen. Maandag 6.15 uur: De razende Dinsdag: Musketier, 14 jaar, Hoge Braken. 8.30 uur; De vrouw en de ver doemde, 18 jaar, Hoge Braken. Dinsdag 7 uur: Trainen DVC. 7.30 uur: Hobbyclubs, Hoge Bra ken. Woensdag 8 uur: Foto-modellen en Chantage, 18 jaar, Hoge Braken. Filmjournaal „De dochter van de woestijn". De minnaars van een pittig filmverhaal komen met deze dochter van de woestijn goed aan hun trekken, want 't is een bont verhaal vol avontuur, sensatie en natuurlijk ook de onontbeerlijke romantiek. De gevaren wisselen elkaar af, maar tenslotte kunnen we toch opgelucht zeggen: eind goed al goed. Zaterdag om 8 en zondag om 4 uur. Toegang 14 jaar. „De razende musketier" De titel van deze film is in zo verre onjuist, omdat we in de tijd waarin dit verhaal zich afspeelt, nog niet van musketier spreken. De originele titel is dan ook „Ra zende Roland", de beroemde ra zende Roeland uit de tijd van Ka- rel de Grote, toen de Paladijnen van Karei de Grote in een felle strijd gewikkeld waren met de Saraceense vorsten. De eersten vechten om het behoud van het geloof en de bescherming van de zwakke bevolking, de tweeden, aldus het verhaal, om de gunsten van de beeldschone Angelica (Ro- sanna Schiaffino), de dochter van de vorst van Catajo, 'n bond genoot van de Saracenen. Wat soldaten dikwijls niet kunnen klaarspelen, kan één vrouw heel vaak wel, zo denkt de koning van Catajo en hij stuurt Angelica naar het kamp der christenen om daar verwarring te zaaien. Dat lukt in zoverre, dat generaal Ri- naldo en de standvastige Rolando (Rick Rattaglia) helemaal onder de bekoring van het meisje ra ken. Alleen Gino di Maganza blijft onverschillig, want hij loert op een kans om de macht aan zich te trekken. Hij speelt daar voor zelfs onder één hoedje met de Saracenen, maar op het ogen blik dat hij de grote slag wil bin nenhalen, wordt hij door Rolan do en zijn mannen verslagen. Een spannend en avontuurlijk ridderverhaal. Zondag en maandag om 6.15 u. Toegang 14 jaar. „Fotomodellen en chantage" Wanneer de „zware jongen" Augie Cortona (Terence Mor gan) uit de gevangenis wordt vrijgelaten, is hij allesbehalve van zins om in het vervolg zijn brood met werken te gaan ver dienen. Via een aan lager wal ge raakte fotograaf komt hij 013 het idee om een fotostudio met een school voor modellen in 't leven te roepen. Het is niet de liefde voor de fotografie die hem tot de ze activiteit drijft. Hij ziet in een dergelijke school een prachtige camouflage voor oneerbare prak tijken, vooropgesteld dat hij de „geschikte" meisjes daarvoor kan vinden. Het is de bedoeling om de rijke amateurfotografen, die des avonds op deze school hun mo dellen komen fotograferen, op de gevoelige plaat vast te leggen in een compromitterende situatie, waarna dan natuurlijk de chan tage mloet volgen. De politie, die niet zo een-twee-drie gelooft in de braafheid van Cortona, stuurt haar medewerkster Mildred Eye (Hazel Court) er op af om eens poolshoogte te nemen. Zij komt er al gauw achter wat er achter deze fotostudio schuil gaat. De politie weet haar nog net te red den uit de moordende handen van Cortona, die op zijn beurt wordt neergeschoten door een van zijn slachtoffers. Zondag om 8.30 en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. „De vrouw en de verdoemde" Er komt plotseling verande ring in het leven van de knappe en onberispelijk levende weduwe Liliane Vermont (Fran^oise Ar- noul), wanneer zij de ontsnapte gevangene Morane (Henri Vidal) in haar huis vindt. Hij wordt be schuldigd van de moord op een medegevangene en een gevangen bewaarder. Liliane vindt hem ge wond en dodelijk vermoeid. Aan vankelijk wil ze hem bij de poli tie aangeven, maar bewiogen door zijn uiterlijk wil zij hem ook hel pen. Hij neemt haar in vertrou wen en weet haar er van te over tuigen dat hij onschuldig is, of schoon hij weet zijn onschuld nooit aan de politie te kunnen bewijzen. De knappe Liliane raakt verward in allerlei verwik kelingen, zij weet niet wat ze doen moet, totdat ten slotte Een emotioneel en goed ver filmd verhaal. Maandag 8.30 uur. Toegang 18 jaar. Polaroid Heusden Aparte en modieuse )e rcho vv\n het Zutóem HANDBALVERENIGING DESK. Ter gelegenheid van het behaalde kam pioenschap had de elftalcommissie zondag voor de heren-senioren een originele reis naar Tilburg bedacht voor de uitwedstrijd tegen Longa. Per feest-paardewagen, waar op spelers en supporters, werd de reis naar Tilburg gemaakt. Om half elf werd vanaf het clublokaal De Steenbakker vertrokken en was er al direct op de feestwagen een prima stemming, welke op de terugtocht nog werd verhoogd, doordat in Tilburg werd gewonnen van Longa, dat alles op alles had gezet om de kampioenen een nederlaag toe te brengen. Aangezien Longa zich nogal verzette tegen dit kampioenschap was het voor Desk een prestige kwestie geworden en was er derhalve een spannende wedstrijd te verwachten, die het dan ook geworden is. Een fel startend Longa liet direct al we ten er op gebrand te zijn Desk een neder laag toe te brengen. De eerste de beste aan val van Longa was al raak en hoewel Desk vinnig terugvocht was het even later weer Longa, die haar 2e doelpunt liet aanteke nen, zodat Desk al spoedig tegen een 2 - 0 achterstand stond aan te kijken. Dat was de heren van Desk blijkbaar te bar, want de zaken werden door Dc.sk daarna stevi ger aangepakt. Door prachtig stuwend werk, vooral van „de oude rot" de Benis, werd het spel naar de Longa-helft verplaatst en werd het doel van Longa onder zware druk gezet. De achterstand was spoedig wegge werkt en toen Desk door bleef gaan waren het de Longa-mannen, die met een 5-3 achterstond konden gaan rusten. Ook in het begin van de 2e helft was het weer Desk, dat door bleef drukken en met twee doel punten nog verder uitliep tot 3-7. Longa begon zich toen los te werken en zag het er voor Desk toch nog even donker uit, vooral toen Longa terug wist te komen tot 6-7. Bijtijds werd het gevaar door de Desk-spe lers ingezien en de aanval overgenomen, waaruit nog een doelpunt werd gemaakt. Longa moest daarna nog een doelpunt wor den toegestaan, doch verder lieten het de Dessers niet komen, zoda^ het einde kwam met 7 - 8 in het voordeel van Desk. De dames-junioren deden het zondag te Oisterwijk ook best. Na de zware neder laag van vorige, week kwamen zij zondag met een 5 - 3 overwinning naar huis en dat geeft de burger weer moed. Door deze over winning werd weer eens bewezen, dat het echt wel gaat. Zoals te verwachten moesten de jongens aspiranten B zaterdagmiddag het loodje leg gen tegen de jongens-aspiranten A, waarvan met 19-6 werd verloren. Toch is er bij de aspiranten B al enige vooruitgang merk baar en gaven zij de asp. A al een aardige tegenpartij. Programma voor zaterdag/zondag a.s. Zaterdag: 3 uur Meisjes-asp. - Dongen; 3.50 uur Jongens asp. B - Dongen; 4.40 uur Jongens asp. A-Weredi. Zondag: 12 uur Blauw Wit-Dames sen.; 1 uur Blauw Wit-Dames-jun.; 1 uur Ta- chos II-Heren-sen.; 2.30 uur Heren-jun. - Juliana. Opstelling district-team. Ons lid Riky van Laarhoven, die j.l. zon dag te Bergen op Zoom uitkwam in het Brabants Handbalteam, heeft daar met de andere een goede partij gespeeld; van de vier goals die het Brabants team maakte, wist Riky er drie van op haar naam te zetten. Na afloop van deze selectie-wed strijden bleek dat ook Riky weer opgesteld was in het districtsteam. Proficiat. BRABAND - ZEELAND Te Bergen op Zoom zijn j.l. zondag de wedstrijden tussen de afdelingsteams Bra bant en Zeeland gespeeld. De Dames-wed strijd werd een gelijk opgaande strijd, beide teams bleken aan dezelfde sterkte. De uit slag 4-4, was dan ook juist verdeeld. Bij de Heren waren de Zeeuwen hoog uit de meerderen; hun aanvallen waren vlij snel en keurig opgezet, waaruit ook menig maal een doelpunt kon worden aangetikt. De Brabanders die blijkbaar niet op elkaar ingespeeld waren, wisten hun grote ach terstand in de laatste minuten nog te ver kleinen; 14-10 voor Zeeland. Na afloop kwam de AT-commissie bijeen om uit deze afdelingsteams te selecteren en hieruit het districtsteam samen te stellen. Na een strenge selectie zijn de districts teams nu als volgt: Dames W. Kuijper (Tachos); M. v. d. Berg (SOA); N. Elick (Marathon); B. Poortvliet (Hellas); mevr. R. Gillisse-Ver- hagen (Marathon); H. Witters (Longa); R. van Laarhoven (Desk); L. van Gemert (Zld. Sport); W. Maas (R'daal); I. van Berkel (Longa); J. v. Elver (Zld. Sport). Reserve: P. Pruiser helpster, Taxs en v. Damden, alle van Were Di. Heren: Mierlo (Tachos); P. Herrings (EBHV); P. Verreysen (Tonido); Gabriels (EMM); J. v. Weelle (Hellas); J. Karmans (Tonido); A. Heeze (Tonido); Kerkhof (Marathon); Hooydonk (Rapid); v. d. Lin den Were Di); De Meis (Were Di). Res. Kastele (Fortuna); Kole (Tonido); C. van Dijk (Rapid). Deze teams zullen nu zondag 11 mei spe len op het districtstournooi te Den Bosch. PRACHTIGE RESULTATEN Op de 73ste internationale hondenten toonstelling in het R.A.I.-gebouw te Am sterdam behaalde de heer C. v. d. Sanden met zijn schotse herder Sonja Zeer goed en tevens eerste Zeer goed, als beste fokteef. Ook mej. Ria v. d. Aa behaalde met haar schotse herder Marco Zeer goed, terwijl de heer J. Mutsaers met zijn schotse herder Bellami de le prijs uitmuntend won en jeugdkampioen 1961 werd. Ook de schotse herder Marcella behaalde een Zeer goed (eigenaar J. v. d. Broek te Tilburg). Al deze honden werden gefokt door de heer C. v. d. Sanden. Ook mevr. v. d. Sanden behaalde met haar Badlington terrier een Zeer goed. P.V. DE LUCHTBODE De P.V. De Luchtbode hield zondag een wedvlucht vanuit St. Ghislain, afstand 159 km: Deelname 172 duiven. Gelost 10.30 u met ZW-wind. Aankomst eerste duif 12-22- 44 uur, laatste prijswinnende duif 12-38-31 uur. De uitslag is als volgt A Beerendonk 1, 3; H Leermakers 2, 30, 39; N. Damen 4, 24, 37; M Maas 5, 41; J v Broekhoven 6; M v d Steen 7, 9; A Spapens 8, 29, 33, 34, 36, 40; M Goutsiers 10, 15; L Beerendonk 11; Jos Maas 12; A Krol 13; P v Gompel 14, 21; M v Leeuwen 16, 26, 31, 35; P Verschuren 17, 38; Th v Onzenoord 18; A Beerens 19, 22, 32; M Vera 20, 28; Jos v Dongen 23; G v d Vel den 25; G IJpelaar 27; A C v d Velden 42; H v d Linden 43. Overduif C IJpelaar. Vrijdagavond 7.30 - 9 uur inmanden voor de vlucht vanuit Duffel in het clublokaal De Echo der Duinen. Maandag 1 mei (Nat. feestdag) dauw- trappen. Vertrek 5 uur v.m. OPBRENGST COLLECTE De collecte met kermiszondag gehouden ten bate van de verfraaiing van de Maria kapel en het Maria-altaar van de Wonder bare Moeder, heeft ruim 500 gulden op gebracht. Met de opbrengst van de loterij die voor hetzelfde doel gehouden wordt, zal dus een aardig bedrag bij elkaar zijn ter financiering van deze vernieuwing. Als straks dus weer de honderden pel grims van heinde en ver weer op bede vaart komen naar Elshout, zullen deze zich kunnen overtuigen van de verering die ook de Elshoutse parochianen hebben voor De Wonderbare Moeder. De H. Diensten zijn op de zon-,en feestdagen om 6 uur, 7 uur, 8.15 uur, 9.30 uur plechtige hoogmis en om 11 uur nog een gelezen H. Mis. Om drie uur plechtig Lof. Op de werkdagen zijn de H. Missen om 6.30 en om 7.30 uur en iedere dag om 7.30 uur lof. Op 5 mei inplaats van lof een avondmis. Hemelvaartsdag zullen in de mis van 8.15 Uur de kinderen hun eerste H. Communie doen, Daarom verzoekt de pastoor dat er in die mis geen pelgrims zullen komen. Op zondag 7 mei zal het om 2.30 uur plechtig lof zijn met in aansluiting daarop een plechtige processie naar de genadekapel. KONINGSCHIETEN Kermisdinsdag is voor de leden van de O. L. Vr. Schuts weer een gloriedag ge weest. Het traditionele Koningschieten met de daaraan verbonden plechtigheden werd begunstigd door stralend voorjaarsweer. De dag begon met een H. Mis opgedragen door de Gilde-Heer pastoor G. Versteeg. Daarna werd aan de Gilde-Heer op het Kerkplein de vendelgroet gebracht. Geza menlijk gingen de gildebroeders naar het stamcafé, waar intussen de tafel gedekt stond. In een korte vergadering werd tot deelname aan het Landjuweel besloten en werd een nieuw lid aangenomen. Om 10 uur ging men naar de Schuts boom. Nadat de Gilde-Heer door het eerste schot te lossen, de boom z.g. bevrijd had, bekampten de gildebroeders elkaar om de koningstitel. De spanning was er gauw af, want reeds met het 20ste schot ging het laatste restje van de vogel er af en kon Jan Geelen zich koning noemen. Door de hoofdman werd hij met de waardigheids tekenen behangen en nadat het z.g. Ko ningsbier was aangeboden ging men terug naar het stamcafé, waar de dag verder in gezellig samenzijn werd doorgebracht. ZANGWEDSTRIJD Dat er in Elshout ook nog goede jeugdi ge zangeressen zijn, bewijst wel het feit, dat een koortje van de meisjesschool dat deel neemt aan de door de KRO voor de lagere scholen uitgeschreven wedstrijd, de eerste proef al heeft doorstaan. Het is nu inge deeld bij de 61 scholen uit het gehele land die nu meedoen aan de regionale wedstrijd. Woensdag 3 mei gaat het. nu naar Breda voor de verdere wedstrijden. Het zou wel leuk zijn voor de zangeressen als zij daar een succes zouden behalen. KONINGINNEDAG Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin zal op maandag 1 mei a.s. des voormiddags om 10 uur een kin- derzanghulde plaats hebben op het stad huisplein. Des avonds zal een lampionop tocht worden gehouden voor de kinderen, waarna door de Heusdense Jeugdfanfare een concert zal worden gegeven op het stad huisplein. BURGERLIJKE STAND HEUSDEN rcaart 1961 Geboren Willem Adriaan zv J P W Prinse en H Schreuder - Johannes Adria- nus Petrus zv P C A Leijtens en J H van Weert - Matheus Gielbertus Maria zv G J W Buijs en A M Hoorn - Johan Willem zv P J Verheij en H van Drongelen - Frans Johannes zv B J v Dongen en S E Termeer. Gehuwd Hubertus Smetsers 44 j wo nende alhier en Johanna Leenhouts 31 j te Dussen. Ingekomen O Postma en echtg van N.- O.-Polder - O Wijnands van Zeist - H de Vos van Amersfoort - J M W Hoek stra van Vught - M C W Kolff van Den Bosch - P JJouma en gez van Harlingen - C C J H Hendriks en echtg van Den Bosch - J v d Ouden van Strijen - J C M Kou- wenberg van Den Bosch - C J Nabbe van Den Bosch - H Duijster van Wijk - J J Remijnse en gez van Klundert - H Smith van Breda - Th J J Arends en gez van Eindhoven. Vertrokken M P Hoogeveen naar Al phen a d Rijn - W J v d Steenhoven naar Bussem -JA Heurter naar Amsterdam - J F A Adank en gez naar Tilburg - L J Pauwels naar 's-Bosch -DJ Hanharan naar Ierland - J v Dongen echtg van Pol naar Waalwijk, Grotestraat 175 Waalwijk W

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 17