wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN SUNIL gieenferaad Sprang-Capelle agunü DE SPORTZDOK Agenda en pre-adviezen KONINGINNEDAG VIERING MR VUIG SPAAR VEEL Jaarverslag van de R.K. Boerenbond Drunen-Elshout over 1960 VOOR AL UW; KLEDING tegenover '58/'59 1.454.264 1.173.879 166.261 5.830 12.585 25.166 14.050 3.500 224.675 57.403 895.187 230.810 1.050.121 25.400 VRIJDAG 28 APRIL 1961 83e JAARGANG No. 34 )e ïcho v«\n het Zuióen a'se Stoomdrukkerij Antoon Tielen iredaeteur: JAN TIELEN 50798 verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per weex per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. ■Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo' vergadering van de raad «meerite Sprang-Capelle op j ;28 april des namiddags om ten gemeentehuize. Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Wijziging verordening vacantie- sluiting, bedoeld in art. 5, eer- sie lid, der Winkelsluitingswet 1951. Aankoop hogedrukmistblusvoer- Instéllen onderzoek naar de mo gelijkheid van aansluiting der gemeente aan 't Zuiveringschap De Donge". Verbetering Nieuwevaart. 'Subsidie Veilig-Verkeers-Com- missie voor 1961. Wijziging subsidie Provinciaal Opbouworgaan voor 1961. Verpachting landerijen. Vaststelling huurprijs pand Kerkstraat 38. [Gedeeltelijke invoering van de 5-daagse werkweek, n.l. met in- van 1 mei a.s. één vrije za- leruag per 14 dagen, i Wijziging begroting dienst 1960 en 1961. Mededelingen. Rondvraag. Sluiting. instel tot wijziging der verorde- igen, bedoeld in art. 5, eerste lid, Winkelsluitingswet '51 (vakan- regelingen slagers- en kruide- sswinkels). Mbestuur der Slagersvereniging g-Capelle heeft zich bij brief april 1961 tot de raad gewend t het verzoek, de vakantie-rege- „voor de slagersbedrijven, vast- ield bij verordening dd. 5 juni in dier voege te wijzigen, dat indeling van de vakanties voor onderscheidene winkels als volgt jzijn: [ie bedrijven gevestigd in de pan- Hoofdstraat 33, Nieuwevaart 21, Iraat 5 en Kerkstraat 27 in de volgende op de eerste zondag Ie maand augustus en overige bedrijven in de week, jende op de tweede zondag in de id augustus. )eze wijziging houdt verband met opheffing van het slagersbedrijf, iwelk was gevestigd in het pand steind 62. Uiteraard bestaan te- n inwilliging van dit verzoek van zijde van b. en w. geen bezwa- i, levens wordt door b. en w. voor- iteld een wijziging van art. 3 der ïordening, waardoor het mogelijk lzijn, indien zich bijzondere om- Bidigheden voordoen, één der be- ijven over te plaatsen naar de idere groep van bedrijven, zodat li soepeler toepassing van de va- i-sluiting mogelijk zal zijn. Tot itoe was zulks ook mogelijk, mits tiander bedrijf van periode wilde Jen. Aangezien zulks in de prak- k somtijds stuitte op onwilligheid, enen b. en w. door opneming van bepaling de onderhavige ver lening beter te kunnen hanteren. bistel tot aanschaffing van een iiedrukmistblusvoertuig. -v Dodge-automobielbrandspuit 'keert in een zodanige toestand, 1 op korte termijn tot vervanging 1 Boeten worden overgegaan. Genoemde bluseenheid zal ver gelijk nog slechts enkele jaren Bst kunnen doen. Gij 't beantwoorden van de vraag i welk type „blusvoertuig" na uitvallen van de Dodge-auto- «it de voorkeur dient te wor- 31 gegeven, spelen verschillende doren een rol. Rekening houdend met de omstan- Wid dat de vrijwillige brand- nog de beschikking heeft over en tweede lagedrukeenheid (Tri- üph-bluseenheid) adviseert de in- ttteur, gezien de grootte van de emeente, de bebouwingsdichtheid, bluswatervoorziening enz., tot enschaffing van een hogedrukmist- psvoertuig over te gaan. Met een dergelijk aggregaat, het- i een hoeveelheid van 2000 liter «water meevoert, kan een snel weden worden bereikt, terwijl ovendien de waterschade tot een TOmum kan worden beperkt, uekosten van een dergelijke blus- worden door de inspecteur a™d op 45.000.—. [«el inzake het instellen van 'n iv'5 naar de mogelijkheid van S van de gemeente Sprang- I™ bij het Zuiveringschap „De rijk heeft destijds aan de ge- tnte een subsidie toegekend in '■Kosten van het opstellen van een [«'ngsplan door de N.V. Mabeg fecht, welk plan dit was één voorwaarden waaronder ge- ®d subsidie werd verleend J ^kgelegenheidsobject zou moe- worden uitgevoerd. on w. menen met dankbaar- :i, e mogen constateren dat de i.® werkgelegenheid van dien 1S| "at nog nimmer sprake is LÜÏ van z°danige werkloosheid 'Wtvoering van dit plan zou kunnen ter hand worden genomen. Anderzijds en dit is de keerzijde van de medaille impliceert dit, dat er geen enkele kans is om dit rioleringsplan, hetwelk voor de ge meente één der urgentste projecten is, tot uitvoering te brengen. Derhalve hebben b. en w. zich be raden op andere maatregelen en wel in de vorm van eventuele aan sluiting bij het Zuiveringschap „De Donge", welk zuiveringschap o.m. omvat het grondgebied van de ge meente Loon op Zand, terwijl zowel Sprang-Capelle als Waspik daarbui ten vallen. De begrenzing van deze zuive ringsschappen, alhoewel uiteraard zorgvuldig gekozen, zou kunnen worden herzien, terwijl bij hogere instanties meer en meer de gedachte gaat leven, dat mede in verband met nieuwere technische inzichten en de enorme investeringen welke met deze projecten zijn gemoeid de werkingssfeer van deze zuive ringsschappen in een breder ver band moet worden bezien, zodat de grootst mogelijke rentabiliteit wordt verkregen. Derhalve hebben b. en w. zich tot het bestuur van genoemd zuive ringsschap gewend met het verzoek, aansluiting van deze gemeente in overweging te nemen. In antwoord op dit verzoek berichtte genoemd bestuur dat aansluiting van deze ge meente ongerekend de kosten van aanvoer van het afvalwater naar de zuiveringsinstallatie, welke ge heel voor rekening dezer gemeente zou komen een bedrag van ten minste 700.000.— zou vergen, ter wijl de jaarlijkse voor rekening de zer gemeente komende exploitatie lasten de rente en aflossing van genoemde investering buiten be schouwing gelaten werden ge raamd op 37.500. Met betrekking tot de exactheid van deze cijfers kan nog niets wor den medegedeeld, evenmin als met betrekking tot de samenstelling daarvan. Daarvoor dient allereerst een onderzoek te worden ingesteld naar de technische mogelijkheden van aansluiting, terwijl daarbij te vens een beter inzicht in de daar aan verbonden kosten zal kunnen worden verkregen. De kosten van dit onderzoek zul len naar raming 14.000.bedra gen en geheel voor rekening dezer gemeente komen. B. en w. zouden daaraan evenwel thans reeds willen verbinden, dat, indien dit onderzoek positief uitvalt en mitsdien stappen zullen kunnen worden ondernomen, welke tot aan sluiting aan genoemd zuiverings schap zullen leiden, deze gemeente zeggingschap in het bestuur van ge noemd zuiveringsschap dient te ver krijgen en dat niet het bestuur van het zuiveringsschap, maar de ge meente zal beslissen omtrent aan sluiting aan de riolering van even tuele in de gemeente gevestigde of nog te vestigen industrieën, terwijl bovendien het tarief der rioolbelas ting c.q. zuiveringsrechten zodanig dient te worden gedifferentieerd, dat de inwoners der gemeente niet meebetalen in de relatief hoge kos ten van zuivering van afvalwater van „vuile" industrieën, gevestigd in andere tot het zuiveringsschap be horende gemeenten. Voorstel tot verbetering van de Nieuwevaart. Tengevolge van de totstandkoming van de Leijweg in de richting 's-Gravenmoer, wordt deze weg, al hoewel niet als zodanig bedoeld, meer en meer door het doorgaande verkeer benut, hetgeen voor de Nieuwevaart vanaf de Poolsestr. tot de Zandschel een grotere ver keersintensiteit met zich heeft mee gebracht. Deze weg, thans breed ge middeld 4,15 m', brokkelt aan de westelijke zijde op sommige plaat sen tengevolge van het toegenomen verkeer en het ontbreken van een behoorlijke kantopsluiting sterk af. Bovendien is de genoemde weg- breedte ten enenmale volkomen on toereikend voor 't toegenomen ver keer. Een en ander heeft de bewo ners van de Nieuwevaart doen be sluiten zich met een adres tot de raad te wenden, hetgeen bij besluit van 2 september jl. voor nader ad vies in handen van b. en w. werd gesteld. Van een definitieve oplos sing ter verbreding van deze weg, bestaande uit het dempen en ver harden van de waterloop langs de westzijde van de Nieuwevaart, kan vooralsnog geen sprake zijn. Deze waterloop dient nl. voor de bevloei ing en ontwatering van de lande rijen. Het rioleren en dempen van deze 652 m. lange waterloop zonder verharding, zou reeds 87.000. vorderen. Daar zou dan nog bijko men de verharding van een 1372 m. lange strook van gemiddeld 2 meter breedte, waarvan de kosten komen op pl.m. 30.000. Het graven van een nieuwe water loop, waardoor een geringere riole ring mogelijk wordt vanaf de Pool- sestraat zuidwaarts, zou ook denk baar zijn. Evenwel is voor dit ge bied een ruilverkavelingsplan in 'n vergevorderd stadium, waardoor de waterloop langs de Nieuwevaart waarschijnlijk gemist kan worden in de toekomst. Het zou opportuun zijn thans een waterloop te riole ren, die over 2 a 3 jaren misschien kan worden gemist. Daarom is gezocht naar een voor lopige verbetering, die past in een eventuele verdere verbreding van de weg in de toekomst. Deze verbetering omvat in de eer ste plaats het aanbrengen aan de westelijke zijde van de bestaande verharding, van een te storten be ton-afsluiting, welke zodanig zal worden geconstrueerd, dat deze me de kan dienen tot fundering van de aan die zijde van de weg bij te wer ken weggedeelten. Van een feitelijke verbreding aan de westelijke zijde is dus geen spra ke. Hiervan moest worden afgezien i.V.m. de aanwezigheid van de open waterloop langs de weg. Aan de oostzijde van de Nieuwevaart zal 't weggedeelte worden verbreed vari ërend van 0.75 tot 0.55 m', hetgeen zal resulteren in een gemiddelde verbreding van 0.65 m', zulks over een lengte van 1372 m. Ook aan de oostzijde zal de ver- harding d.m.v. een te storten beton- fundering met opsluitband worden afgewerkt. Daarna wordt de gehele weg onder profiel gebracht d.m.v. koudasfaltbeton. Hiermee zal een behoorlijke verbetering kunnen worden verkregen. De kostenbegroting van dit pro ject bedraagt 50.000. Geniet er van PARADISO 22 ct ^TaLVATORE 27ct CAPRINO 3Ut De Koninginnedag-viering maan dag a.s. in Drunen, belooft weer een goed volksfeest te worden. Dit jaar is de Koninginnedag-viering in Dru nen wel zeer bijzonder, gezien het feit dat de harmonie Drunen voor het eerst geüniformeerd zal uitruk ken. Zij doet dit reeds in de mor genuren als om half elf de kinder- zanghulde op het Raadhuisplein zal worden gehouden. Na deze zang- hulde, wanneer de kinderen 'n trac- tatie ontvangen, zal de harmonie 'n muzikale wandeling maken door de gemeente, 's Avonds om precies half tien zal de harmonie in gala-unifor men op het Raadhuisplein een tap toe houden, met medewerking van de drumband van S.H.J. Deze tap toe, waarvoor de laatste weken door de harmonie intensief is geoefend, belooft een van de hoogtepunten te worden van deze Koninginnedag viering in Drunen. Verder is er na de middag nog een kinderoptocht en een wielerronde, terwijl 's avonds op het Raadhuisplein nog een gym- nastiekdemonstratie wordt gehou den door S.H.J. en de Jonge Boeren en Boerinnen. Het programma voor deze dag is verder als volgt: 7.00 uur: Reveille. 10.30 uur: Zanghulde op het Raad huisplein met muziekbegeleiding van de Kon. Erk. Harmonie „Drunen". De kinderen verzamelen zich om 10 uur, zoveel mogelijk getooid met oranje en de vaderlandse driekleur, op de speelplaatsen. Ook de kinde ren die elders de lagere school be zoeken, kunnen zich hierbij aanslui ten. Na het zingen van het Wilhel mus, toespraak door de edelachtb. heer burgemeester Mr. H. J. M. Stie- ger. Tractatie. Na de zanghulde keren al le schoolkinderen terug naar hun scholen om een tractatie in ont vangst te nemen. De kinderen die elders de lagere scholen bezoeken, gelieve zich naar de jongensschool te begeven, voor een tractatie in ontvangst te nemen. Door de Kon. Erk. Harmonie „Dru nen" zal een muzikale rondgang worden gehouden. 13.30 uur: Kinderoptocht. Opstel ling in de Julianastraat. 14.00 uur: Vertrek van de kinder optocht met begeleiding van de drumbands van St. Herman-Jozef en Harmonie Drunen. Alle kinderen worden verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn, zich op te stellen op de voor hun aangewezen plaats en zich tijdens de optocht nauwkeurig te houden aan de aan wijzingen van de orde-commissaris sen. Route: Julianastraat, Wilhelmina- straat langs het gemeentehuis, Raad huisplein, Grotestraat, Burg. v. d. Heij denstraat, Stationsstraat, Prins Bernhardstraat, Oranjestraat, Burg. Steinbachstraat, Grotestraat, Raad huisplein alwaar de prijsuitreiking zal plaats vinden. Een jury zal de groepen beoordelen. Bovendien zul len alle deelnemers aan de optocht nog een kleine tractatie ontvangen. Er zijn voor deze kinderoptocht mooie prijzen beschikbaar. 16.30 uur: Wielrennen voor junio ren en senioren van 12 t/m 14 en 15 jaar en ouder. De wielerronde zal gehouden worden in de uitbrei ding Braken-oost. Voor deze wed strijd mag men geen racefiets en geen tube's gebruiken. De deelne mers gelieven zich tijdig op te ge ven. Voor deze wedstrijd zijn diver se mooie prijzen beschikbaar. 19.00 uur: Gymnastiekdemonstra- tie door de plaatselijke gymnastiek vereniging St. Herman-Jozef en de Jonge Boerinnen afdeling Drunen- Elshout op het Raadhuisplein. 21.30 uur: Taptoe door de Kon. Erk. Harmonie „Drunen" in gala tenue op het Raadhuisplein. De inwoners van Drunen worden verzocht de vlaggen uit te steken. De volgorde der Taptoe die des avonds op het Raadhuisplein zal worden gehouden, is als volgt: 1. Tambours (Rofel) 2. Tambours taptoe 3. Fanfare (Orkest) 4. Blijf bij mij Heer (Orkest) 5. Nightfall in Camp 6. Buitenmodel mars (Tambours) 7. Bede voor 't Vaderland (Orkest) 8. Gelukkig Vaderland (Orkest) 9. Cavalerie - Taptoe (Orkest) 10. Land of Hope and Glory(Orkest) 11. Buitenmodel mars (Tambours) 12. Maneuver Mars (Orkest en Tambours) 13. Buitenmodel Mars (Tambours) 14. Mars der Medici (Orkest) 15. Buitenmodel Mars (Tambours) 16. Our Director (Orkest en Tamb.) 17. Taptoe (Piston en Orkest) 18. Wilhelmus Opmars: Imperial Echoes Afmars: Imperial Echoes GEBAKVORKJES Na het uitvoerige openingswoord door onze voorzitter, meen ik, ge achte vergadering, te kunnen vol staan met u een verslag te brengen over het werk onzer afdeling in het afgelopen jaar, en verder datgene waarmee wij ten nauwste zijn be trokken. Op de eerste plaats dan het heen gaan van de heer C. v. Drunen als voorzitter en bestuurslid onzer af deling. Na gedurende een periode van 27 jaar als bestuurslid aan onze vereniging verbonden te zijn ge weest, waarvan 15 jaren als voor zitter, ging hij, om de u bekende reden, ons als bestuurslid verlaten. Zijn benoeming tot erelid heeft het echter zo gemaakt, dat wij hem nog regelmatig terugzien in onze verga deringen, wat door ons ten zeerste op prijs wordt gesteld. Zoals we uit de notulen gehoord hebben, werd als bestuurslid gekozen de heer C. Verhoeven. In de bestuursvergade ring werd deze tevens tot voorzitter gekozen. Deze benoeming werd door hem met enige aarzeling aanvaard. Laten we hopen dat deze benoeming een benoeming voor jaren is ge weest. Naast deze wijziging in het be stuur, moeten we nog vermelden 't heengaan van het erelid de heer M. v. Halder. Het was in de nazomer 1960 dat de heer v. Halder het tij delijke met het eeuwige verwissel de. Hiermee is één van de pioniers onzer afdeling van ons heengegaan. Een man die alles over had voor de belangen van onze boeren en tuin ders. Gezegend met een hoge ouder dom, heeft hij de vruchten van zijn werk zien ontwikkelen. Op deze aarde werd hij voor zijn werk reeds door kerk en staat onderscheiden. Moge God hem een welverdiende beloning voor zijn werk geschonken hebben. Het ledental onzer afdeling weet zich tot heden op hetzelfde niveau te handhaven. Zo telde onze afde ling op 31 december 283 werkende leden en 17 deelnemende leden. Het bestuur kwam in 1960 zes maal in vergadering bijeen, terwijl er 1 al gemene vergadering gehouden werd. Ons plaatselijk contactblaadje ver scheen in 1960 20 maal, terwijl we daarnaast gekregen hebben een streekblad dat 1 maal per maand on der onze leden wordt verspreid. Men organiseerde excursies naar de bedrijven van de C.H.V. te Veghel, die in alle opzichten geslaagd mo gen heten. Drie dagen achtereen ging men er met twee volle bussen heen. De eerste werkzaamheden met betrekking tot de ruilverkaveling, hebben we van nabij gezien. Er werd de nodige aandacht besteed aan de problemen van zo'n verka veling, o.a. door het houden van voorlichtingsavonden. W ens-zittin- gen werden er gehouden en thans staan we voor de verwezenlijking van het plan 1961. Voor sommigen zal deze kennismaking misschien minder prettig zijn. Ook hier zal men echter met vertrouwen en on derlinge samenwerking 't best deze moeilijkheden overwinnen. Voor onze vierde boerengezinsdag werden de nodige voorbereidingen Deze omzetten waren: STATIONSSTRAAT 51 a WAALWIJK getroffen en op 2 februari jl. werd deze dag georganiseerd. Hiermee hebben we, geachte ver gadering, het werk in en rond onze vereniging gememoreerd. Het jaar 1960, dat wij het liefst zo spoedig mogelijk zullen willen vergeten. La ten we tot slot hopen dat 1961 ons gunstiger gezind zal zijn tot heil en zegen van onze bedrijven en onze gezinnen. Het pakhuis. Daar de Inspectiedienst van de C.H.V. nog geen controle over het boekjaar 1 juli 195930 juni 1960 heeft uitgevoerd, kunnen wij u dit verslag nog niet aanbieden. Wel kunnen wij u een overzicht geven van de omzetten der diverse artike len. Veevoeders 1 Kunstmest 1 Inl. granen en meel Zooizaden Zooigranen Pootgoed Cons, poot Stro Potgrond Benzine en olie Brandstoffen Turfstrooisel Bedrijfsgoederen Natte pulp Suikerbieten Cons, aardap. 931.550 kg. 327.079 kg. 167.604 kg. 8.821 kg. 15.276 kg. 26.148 kg. 65.730 kg. 17.460 kg. 63.005 kg. 43.016 1. 326.575 kg. 44.817 kg. .152.020 kg. 312.670 kg. .056.846 kg. 477.286 kg. 153.200 kg. 1.343 kg. 2.991 kg. 2.691 kg. 982 kg. 51.680 kg. 13.960 kg. 63.005 kg. 43.0161. 101.900 kg. 12.585 kg. 256.833 kg. 81.860 kg. 6.725 kg. 25.400 kg. Totaal omzet 6.558.617 kg. 5.339.131 1.219.486 kg. Bij bedrijfsgoederen zijn, om aan één kg. omzet te komen, elke 100.- voor 1000 kg. berekend. Verder valt hierbij op, dat on danks de droge zomer van 1959 en het mislukken van verschillende percelen bieten, het totaal geleverde kwantum toch nog met 6725 kg. steeg. Een uitbreiding van het le dental en een uitbreiding van de uitgezooide oppervlakte, zijn de re den die hiervoor aangewezen kun nen worden. Nemen we uit de opgenoemde om zetten de voornaamste artikelen, nl. de veevoeders, de kunstmest en de bedrijfsgoederen, dan zien we daar bij nog 'n stijging van ruim 887.000 kg., waarvan de veevoeders met 477.286 kg. de grootste stijging te zien geven. Over het financiële beeld hopen wij u zeer binnenkort nadere en eveneens gunstige cijfers te kunnen laten horen. De boerinnenbond met een leden tal van 219, verdeeld over 2 groe pen, nl. oudere en jongere, legde een grote activiteit aan de dag. Er werden diverse voorlichtingsavon den gegeven, alsmede enkele cursus sen, waarvoor een goede belangstel ling bestond. Eveneens was dit het geval met de excursies. Men nam ook deel aan wedstrijden, waarvoor ook een goede belangstelling be stond en waar goede resultaten wer den geboekt. Voor de jonge boerin nen bestond reeds een sportclub, maar dit jaar werd er ook voor de ouders een opgericht. De R.K.J.B. zowel in Drunen als in Elshout, te zamen met ruim 100 leden, legde ook een grote activiteit aan de dag. Vakwedstriiden, vakcursussen, als mede voorlichtingsavonden en ex cursies wisselden elkaar af, terwijl ook op gebied van sport, algemene ontwikkeling etc veel aandacht werd besteed. De tuinbouwvereniging met 64 leden deed op haar terrein ook veel goed werk, speciaal op het ge bied van de bedrijfsvoorlichting. De zuivelfabriek verwerkte in 1960 8.396.677 kg. melk; tegenover 1959 was dit een stijging van 356.766 kg. Het gemiddelde vetgehalte was 3,6 procent, tegenover 3,529 procent in 1959. Er werd hiervoor f 1.433.936.- uitbetaald. Aan kwaliteitspremie werd uitbetaald 32.876.- en inge houden 12.698.-. De Boerenleen bank behaalde in 1960 een omzet van 73 miliioen: dit was 3 millioen meer dan in 1959. Op 't gebied van de verzekeringen werd een stijgen de lijn geconstateerd. Het jaarver slag van de K.I.-vereniging maakt ONS BEDRIJF IS ZATERDAG EN MAANDAG GESLOTEN Waalwijkse Stoomdruk kerij Antoon Tielen. De Echo van het Zuiden melding van een stabiel verloop, 't Aantal geïnsemineerde dieren was 263, het drachtigheidspercentage 87,9%. De fokverenigingen De Voor uitgang en De Toekomst, tezamen met 150 leden, deden weer veel goed werk op hun terrein. Vee- en vlees centrale, eiervereniging, varkens- fokvereniging, alle gaven in hun jaarverslagen blijk van een gezonde groei en veel activiteit. De jaarverslagen werden besloten met dank aan de leden voor 't ver trouwen dat zij in haar eigen orga nisatie schenken en het spreekt de hoop uit dat dit vertrouwen ook in de toekomst bewaard zal blijven. In de toekomst, aldus het jaarver slag, zal onderlinge samenwerking en vertrouwen de sleutel moeten zijn voor het oplossen van vele en grote moeilijkheden. Het voorstel van het bestuur tot verbouwing van het pakhuis, welke verbouwing inhield het inrichten van graansilo's, een drogerij en een maalderij, werd door de vergade ring goedgekeurd. De kosten wor den geraamd op 42.000.en de vergadering gaf ook haar goedkeu ring voor het aangaan van een geld lening daarvoor bij de Boerenleen bank. Dat de aansprakeVjkheid daarvoor van 300.- naar 1000.- moet worden gebracht, vonden de leden geen bezwaar. Goedgekeurd werd ook het naar uniforme rege ling geven van vergoedingen aan de bestuursleden voor vergaderingen, alsmede het verlenen van een jaar toelage aan het dagelijks bestuur van de afdeling. Bij de bestuursver kiezing werden de heren Fr. Ploeg makers, J. v. d. Bosch en H. Jehoel herkozen. Het woord werd ook nog gevoerd door Deken Werner, die zei- de gaarne deze vergadering te heb ben bijgewoond, om hiermee nog eens nader kennis te kunnen maken met de boeren en tuinders; spreker hoopte met zijn werk voor de boe- ren-organisaties te kunnen treden in het voetspoor van zijn voorgan ger.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5