wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt kiezen zelf hun schoenen I Weer een bijzondere aanbieding van Kalter! H. van den Hoek 40 jaar bij A.&J.de Kort 's op 4de Internationale Schoenenbeurs te Utrecht hoenenproductie in 1960 belangrijk gestegen Willem Mosselveld koninklijk geëerd feeSt.mdx^^eien ge hakken „Griezelig I", zei het teenager-forum, maar de helft droeg ze VOORBEELD VOOR DE JEUGD TWEKA IS HOOFD FIGUUR" AAN ELK 5TRAND VRIJDAG 28 APRIL 1961 83e JAARGANG No. 34 )e tcho van het Zuióen 98JAN TIELEN ;!j verschijnt 2 x per week [icht 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertentiesspeciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" op de voet v En niet onder invloed van filmsterren of vrienden staat de „teenager" tegenover de problemen voor zover "e dat tenminste zijn „schoen" en „schoenenmode"? Of an jersgezegd: waarom kiest zo'n meisje ineens een heel ander schoentje, waarom trekt ze er dan persé die heel vreemd ge- kleurde kousen bij aan en waarom doen meisjes in Roodeschool Bleskensgraaf, maar ook in het buitenland dat als het ware dezelfde dag? En wanneer zich dan bij toverslag zo'n „rage" manifesteert, hoe komt het dan dat ze ook ineens weer verdwe- is 9 Voor de schoenfabrikant mogen de antwoorden op deze vragen bijzonder interessant en waardevol genoemd worden, want het js toch zo, dat de „teenagers" een aparte en grote plaats onder let grote publiek innemen, waarmee wel degelijk rekening gehouden moet worden. Een statistiek heeft uitgewezen, dat ie teenagers in het afgelopen jaar maar liefst 2 miljard gul- jen hebben uitgegeven aan kleding, cosmetica, bromfietsen, •rammofoonplaten en andere liefhebberyen. Een andere enquê te, gehouden in 1958, heeft aan het licht gebracht^ dat meisjes va'n 13 tot 17 jaar gemiddeld een schoenenbezit hadden van 3,5 Voor vrouwen van 18 jaar en ouder bedroeg het gemid- schoenenbezit 4,4 paar. was dan ook een luisterrij- varieerden van „griezelig i 1 TZ A.T,1 1 4.J et was dan ook een luisterrij- idachte van de Kon. Neder- Jaarbeurs om in het kader je 4de Internationale Schoe- ieurs een teenager-forum te over 't probleem „schoe- e". Dit forum heeft in- plaats gehad, maar uit hvoorden die de acht jonge- de vragen over schoenen loenenmode hebben gege- zullen de fabrikanten lijkt liet zo heel veel wijzer ge ien zijn en zij zullen er min- houvast aan hebben dan ze icht hadden gehoopt. ut een teenager zich bij de van haar schoenen leiden beroemde filmsterren of idesmaak van vriendinnen? zeiden alle meisjes vol- ig. Zij kiest zelf haar schoei- inze kijkt net zo lang naar de lages tot ze iets leuks ziet. „En idvertenties dan, oefenen die ie invloed uit op de keuze?" 'l dat niet, want het me- van de forumleden was mening dat de advertentie- iten over het algemeen aan de luidelijke kant zijn. „En wat ieachte forum dan wel vond ie grote mode van deze zo- schoen met de smalle of ie band over de wreef?" Niet lillen, vonden de dames, eerder nogal van mening ver- ifa over kleuren en kleur- ibinaties. „De hoge naaldhak- fa?" De antwoorden hierop varieerden van „griezelig" tot onelegant" en „onpraktisch", maar toen de forumleden ver zocht werd om even achter de ta fel vandaan te komen, bleek dat de helft van hen met deze naald hakken toegerust was. En daar moeten de schoenfa brikanten het dan maar mee doen, wanneer ze zich het hoofd gaan breken over nieuwe model len en nieuwe kleuren en kleur combinaties Er is voor hen ech ter één grote troost: niets is zo veranderlijk als het weer en een teenager, en dan daarbijnergens feldt zozeer de waarheid „zoveel oofden, zoveel zinnen" als hij de teenagers. Ook na dit forum zullen ze met hun naaldhakjes parmantig over het plaveisel blijven trippe len en ook zij zullen deze zomier de schoen met het bandje over de wreef („iets voor m'n grootmoe der", zei er een) dragen, desnoods met pimpelpaarse kousen er bij aan. Totdat ze ineens weer de smaak van iets anders te pakken krijgen. En de schoenfabrikant maar prakkizeren: „Wat zouden die teenagers nu eigenlijk willen?" Niet meer over denkenSchoe nen maken, goede en leuke schoe nen maken, al dan niet met band je of naaldhak. De teenager koopt ze en met graagte Grote buitenlandse belangstelling De vierde Internationale Schoenenbeurs in Nederland zal wor den gehouden van 2 tot en met 4 mei. Deze beurs, georganiseerd door de Koninklijke Nederl. Jaarbeurs in samenwerking met de Federatie van Nederlandse Schoenen- fabrikanten en de Vereniging van Nederlandse Schoenengros siers, zal een uitgebreid aanbod bieden van Nederlands schoei sel. Inzendingen van 151 firma's, die samen een oppervlakte be slaan van 3750 m2, zullen in de Margriethal op het Croeselaan- terrein te zien zijn. De meerderheid van de inzendingen is afkomstig uit Nederland, l.w 102 firma's, die een uitgebreide kollektie nieuwe schoenmo- dellen zullen tonen. Den aantal Spaanse exporteurs zal op de komende beurs verte genwoordigd zijn met een collectieve stand, weneens zal een groep toonaangevende Franse firma's te ftrecht een volledig overzicht tonen van haar produktie. De overige inzendingen komen uit Groot-Brittannië, België, W.- Duitsland, Japan, Tsjechoslowakye en Italië, fak ditmaal zullen dagelijkse schoenenshows op de beurs wor- Mn gehouden. van de bevolking 23/4 Paar per hoofd jUijkens de jaargegevens van entraal Bureau voor de Sta ll over de produktie van 1 j]en is de totale produktie «le soorten schoenen in 1960 i, f>en°nien, ten opzichte van Wegen met rond 612.000 Deze uiteindelijke ,;lls het gevolg van een stij- :L ,Pro(3uktie van „lederen met 729.000 paar lj|0„!an .Pantoffels" met Paar (10%) en een daling van „rubberschoeisel" en overig schoeisel met 533.000 paar (8%). .Ten opzichte van 1958 is de tota le produktie in 1960 gestegen met maar liefst 4.656.000 paar schoei sel of ruim 18%. Wat de uitvoercijfers betreft, vierde Nederland in het afgelo pen jaar 3.39 miljoen paar lede ren schoenen uit voor een totale waarde van 29,98 miljoen; bijna 890.000 paar pantoffels voor een waarde van bijna 4 miljoen gul den; 969.000 paar z.g. „textiel- schoeisel" voor een waarde van 2,7 miljoen gulden en 1,37 mil joen paar rubberschoeise! voor een totale waarde van 7,64 mil joen gulden. In totaal bedroeg de totale schoenenuitvoer in 1960 ruim 6,6 miljoen paar schoenen voor een waarde van 44,34 mil joen gulden, d.i. ruim, vier mil joen gulden meer dan het jaar daarvoor. Steeg de uitvoer sinds 1959 met 2%, de invoer in 1960 steeg t.o.v. 1959 met 19%. In het afgelopen jaar werden in totaal 5,92 mil joen paar schoenen geïmporteerd bijna 1 miljoen paar meer dan het jaar daarvoor) voor een to taal bedrag van 36,9 miljoen gul den. Het gros van de Nederlandse schoenenexport ging naar België en Luxemburg (35%), Groot- Brittannië (15,7%, West-Duits- land (12,4%), en Scandinavië (11,5%). De schoenenimport kwam in 1960 voornamelijk uit België en Luxemburg (44,4%), Italië 23,4%) en West-Duitsland (10,1%). De totale Nederlandse produk tie van schoeisel, verminderd met de uitgevoerde, maar vermeer derd met de ingevoerde paren, le- verd een totaal van beschikbaar gekomen paren schoenen op: in 1960 van ruim 31,6 miljoen paar ofwel 23^ paar per hoofd van de bevolking, in vergelijking tot 1959 van ruim 29,8 miljoen paar schoenen en in 1958 van ruim 26 miljoen paar. Doet uw voordeel bij: COSTUUM Natural Line - elegante streep - of effen dessins in zonnige fleurige kleuren - coupe 1961 met één split - pantalon met knievoering, ritssluiting en belt foundation. Jubilaris uit trouwe familie Koninklijke waardering voor uitstekende dienstvervulling Het was dan ook om deze voor treffelijke dienstvervulling dat de heer de Kort „Drikus" van den Hoek ten voorbeeld stelde aan de jeugd. „En wanneer deze jeugd de schoenindustrie dan met een minder welwillend oog beziet, omdat zij saai zou zijn en weinig bevrediging zou schenken, dan wil ik de jeugd er met klem op wijzen, dat juist de persoonlijkei capaciteit van elke werknemer bepalend is. De machines zijn slechts hulpmiddel." Sprekende over de trouw, de plichtsbetrachting en toewijding van de heer van den Hoek, wees de heer de Kort er op, dat de ju bilaris wel uit een zeer trouwe familie stamt. Een broer is 50 jaar in het Horecabedrijf werk zaam geweest, een andere, helaas heer de Kort de jubilaris een ge schenk onder couvert aan, waar bij tevens was ingesloten het be drag dat door het bedrijf voor het gebruikelijke gouden horloge ter beschikking wordt gesteld. De zuster van de jubilaris en tevens zijn huishoudster, die ook bij de ze huldiging aanwezig was mocht een fraaie doos bonbons in ont vangst nemen. EREMEDAILLE „Wanneer we regelmatig in onze kranten lezen over mensen die 40 jaar in de schoenindustrie werkzaam zijn, dan gaan we dit op de duur gewoon vinden. We gaan een dergelijk jubileum zien als iets alledaags, als iets vanzelfsprekends bijna. Ik wil er vandaag echter met nadruk op wijzen, dat een 40-jarig dienst verband helemaal niets iets gewoons en alledaags is, want het wil toch altijd nog zeggen, dat iemand de beste tijd van zijn le ven heeft doorgebracht in dienst van één werkgever en dat hij zijn beste capaciteiten en zijn volle ambitie aan dat ene bedrijf heeft gegeven. En juist omdat hij dit doet, heeft hij het 40 jaar bij dat bedrijf volgehouden." Aldus de heer J. de Kort tijdens de huldiging van de heer H. van den Hoek bij gelegenheid van diens 40-jarig dienstjubileum, welke maandagmorgen in het directiekantoor van Schoenfa briek A. J. de Kort plaats had. overleden broer, had een dienst verband van 43 jaar bij Timtur, zijn jongste broer is reeds meer dan 30 jaar werkzaam bij de N.V. Chroomlederfabriek De Amstel en een zuster van de jubilaris is reeds vele jaren werkzaam bij A. J. de Kort op de stikkerij. Als jongste bediende trad de heer v. d. Hoek in dienst bij A. J. de Kort. „Momenteel verricht u als inpakker belangrijk en ver antwoordelijk werk en daardoor hebt ge belangrijk bijgedragen tot de bloei van het bedijf. Ook hebt ge namens uw afdeling zit ting in de ondernemingsraad. De directie is u zeer dankbaar voor alles wat ge in die 40 jaar in het belang van het bedrijf hebt ver richt." Als jubileumgeschenk bood de Burgemeester Teijssen sloot zich aan bij de woorden van de heer de Kort en wees er op, dat er al te gemakkelijk wordt heen gegaan over de betekenis van een 40-jarig dienstverband. En zich richtend tot de jubilaris: „U be hoort tot de meest getrouwen van dit bedrijf, waardoor ge anderen hebt gestimuleerd en geactiveerd. U bent een van die toonbeelden geweest, die voor het bedrijfsle ven van zo grote betekenis zijn, een toonbeeld, dat, zoals ik ver neem, in Uw familie overigens geen uitzondering was. U hebt getoond uit het goede hout gesne den te zijn en voor Uw trouw, plichtsbetrachting en toewijding betuig ik U dan ook gaarne en van harte mijn respect." Tenslot te deed burgemeester Teijssen de verheugende mededeling dat door H. M. de Koningin aan de jubila ris de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau was toegekend, welke onderscheiding bij de jubilaris persoonlijk op speldde. Nadat een broer van de jubila ris een dankwoord had gespro ken tot burgemeester Teijssen en de directie, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Later op de dag werd de jubi laris gehuldigd door het perso neel. Namens zijn afdeling werd hij toegesproken door de heer J. v. d. Hoek, die zijn hartelijke ge lukwensen vergezeld liet ga5n van een televisietafel. De werkmeesters boden hun gelukwensen aan bij monde van de heer H. v. d. Griendt, die de jubilaris sigaretten aanbood. Ten slotte werd namens de onderne mingsraad het woord gevoerd door de heer H. v. Beek, die zijn gelukwensen eveneens onder streepte met de aanbieding van sigaretten. Kom de nieuwste Tweka- creaties in de rijkste keuze bewonderen bij Uw speciaalzaak Let op't nieuwe adres: STATIONSSTRAAT 51A WAALWIJK In ons vorig nummer publiceerden wij reeds een uitvoerig verslag over de huldiging van Willem Mosselveld, die bij Schoenfabriek „La Reine" (H. H. de Kort-Wingels) 40 jaar in dienst was. Het was een dubbele huldiging, want nadat de heer Mosselveld zater dagmorgen reeds door de directie in de bloemen was gezet, mocht hij maandagmorgen weer op het directiekantoor verschijnen om uit de mond van burgemeester Teijssen te vernemen dat hij door H. M. de Koningin was onderscheiden met de eremedaille verbon den aan de orde van Oranje Nassau Speels manoeuvrerend met het woord „La Reine", waaraan Willem (64) zijn hart heeft ver pand en onder „La Reine" dan te verstaan zowel de schoenfa briek als Willem's echtgenote kwam burgemeester Teijssen op de koninklijke onderscheiding, waarmee de heer Mosselveld door het hoogste gezag werd geëerd voor zijn 40 jaren trouwe, toege wijde en bekwame dienstvervulling. „Een onderscheiding die U siert en die gij, naar ik hoop, nog lange jaren in gezondheid zult mogen dragen." Ook de heer C. E. A. de Kort bracht nog eens de waardering en de erkentelijkheid van de directie onder woorden voor de voor beeldige trouw, toewijding en vakbekwaamheid van de eerste 40- jaren jubilaris van „La Reine". Het laatste woord was aan de jubilaris, die zijn hartelijke dank betuigde aan de burgemeester en aan de directie voor de grootse huldiging welke hem was ten deel gevallen. Ook wijdde hij enkele uit het hart gegrepen woorden aan de nagedachtenis van de heer H. H. de Kort, de grondlegger van qLa Reine". Na 't officiële gedeelte bleef men geruime tijd zeer gezellig bijeen

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9