BINNEN- EN BUITENLAND Boerenleenbank „Baardwijk" had wederom topjaar n' BRIL v.„ TAUSCH MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN „VADER" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 2 MEI 1961 straat 176 zal eerdaags worden beslist. Aan het krediet voor de verbetering van de Burg. Smeele- laan zal prioriteit worden toege kend boven sanering Stations plein, Burg. v. d. Klokkenlaan en het plan Meerdijk. Burgemeester Teijssen achtte publiciteit t.b.v. de gemeente Waalwijk evenzeer een belang rijk punt. B. en w. zullen .dit punt nader uitwerken. De voorlichting aan de gemeente door middel van een maquette (gesuggereerd door de heer Brouwer) is wel duur, maar verdient toch zeker nadere overweging. B. en w, zullen het punt voorlichting in de ruimste zin nader bezien. Eveneens zullen- b. en w. een nader voorstel uit brengen m.b.t. de aanleg van de havenkaden en de havenappara- tuur. Ten aanzien van de mu ziekschool hebben b. en w. een tussenvoorzening geschapen in de vorm van een subsidie aan de harmonieën St. Crispijn en St. Jan t.b.v. de opleiding van leer lingen. 't Toezicht op de kwaliteit van de woningbouw heeft nog geen wettelijke grondslag, maar blijkens het ministeriële ant woord in de Tweede Kamer zal hierin in de toekomst worden voorzien. De door de heer v. d. Hoven voorgestelde raadscom missie voor financiën zal door b. en w. nader worden besproken. Een inventarisatie van de be- staansbronnen en arbeidsplaat sen is in voorbereiding. B. en w. zullen een esthetische industrie bouw in Waalwijk-noord zoveel mogelijk bevorderen. Stadsbus Met betrekking tot het vervoer in de gemeente is overleg met de B.B.A. gepleegd. Met ingang van de nieuwe dienstregeling óp 28 mei a.s. zal ook de'Noorder Pa rallelweg in de B.B.A.-route wor den opgenomen. Een volledige stadsdienst is nogal problema tisch, maar b. en w. zullen graag nader bezien of een eigen stads dienst een haalbare trek is. Met betrekking tot het plaatsen van meer knipperlichten in de ge meente merkte de voorzitter op, dat de gehele verkeerssituatie in Waalwijk momenteel in studie is. Systeembouw Alle stappen welke het gemeen tebestuur heeft ondernomen t.b. v. de bouw van een nieuwe open bare lagere school, hebben niet 't gewenste resultaat gehad, 'n Ur gentieverklaring kon niet worden verkregen. De door de heer Kem perman gesuggereerde oplossing achtte de voorzitter niet moge lijk. Wel wil 't gemeentebestuur trachten om een nieuwe o. 1. school door middel van systeem bouw te doen bouwen. Hiervoor worden gemakkelijker vergun ningen verstrekt. Indien er iets hapert aan de hockeyterreinen, dan zullen b. en w. alles in het werk stellen om hierin verbetering te brengen. Indien men kritiek heeft, moet men deze echter ter bevoegder plaatse deponeren. Het college van b. en w. houdt zich bezig met de mogelijkheid tot het in het leven roepen van een of andere vorm "van toezicht op de bewoningen van gemeenten woningen. Behoefte aan een gemeente-be drijfseconoom bestaat er zeker niet. Indien nodig kan de ge meente beschikken over de dien sten van het Bureau Personeels beheer van de Ver. van Ned. Ge meenten. Ten aanzien van de 5- daagse werkweek merkte de voorzitter op, dat b. en w. als streefdatum voor het gemeente- personeel hebben gestéld 1 juli 1961. Hamerstukken Na dit uitvoerige woord en we derwoord, waarbij burgemeester Teijssen de commissie dankte voor het uitstekende werk, wer den de diverse begrotingen zon der op- of aanmerkingen goedgee- keurd. Het was inmiddels vrijdag ge worden en de overige stukken werden dan ook zonder meer ha merstukken, w.o. de verlaging van het elektriciteitstarief voor alle verbruikers met V2 cent per kWh, een subsidie van 250. aan de Kon. Ned. Ver. „E.H.B.O." en een krediet voor de aanschaf fing van een roltrommelau'to, een vrachtauto en een kolkenzuiger t.b.v. de dienst gemeentewerken. Na Nederland heeft nu ook In donesië zijn „vader des vaderlands". Aldus immers heeft president Ken nedy zijn Indonesische ambtsgenoot Soekarno bij diens bezoek aan de Verenigde Staten betiteld. Nu weten wij warempel wel, dat men in de diplomatieke verkeer niet op alle slakken en slakjes zout moet leggen en dat een vriendelijk klopje op de schouder er soms wel eens bij hoort. Maar Kennedy's strij kage aan Soekarno gaat ons bepaal delijk net iets te ver. Want deze „vader" heeft zijn land in luttele jaren vrijwel totaal ten gronde gericht. Er heersen in Indo nesië terreur en willekeur, banditis me en corruptie, de pers en 't vrije woord zijn er geheel en al aan ban den gelegd en Papa Soekarno gaat dag-in-dag-uit zijn kinderen voor in scheldpartijen, stokerij en leugen achtigheid. Mooie vader is dat! Willem van Oranje's eretitel is wèl gedegradeerd. Tot zover een artikeltje in de N.T.Crt., wat wij met instemming lazen. Daarbij komt nog dat men in Ame rika zelf niet ingenomen is met de meer dan vriendelijke ontvangst van Soekarno door de president en ver dere autoriteiten. Verschillende bla den hebben daarover hun afkeuring te kennen gegeven en ook in de se naat is deze aangelegenheid ter sprake gekomen. Senator Jack Westland betoogde dat Soekarno hulp van de Sovjet- Unie heeft aanvaard en de Verenig de Staten heeft gekritiseerd. „Hij heeft herhaaldelijk de acties van de Verenigde Staten gekriti seerd", aldus Westland, „en onlangs 450.000.000 dollar aan militaire hulp van Rusland ontvangen. Ook verklaarde Westland, dat Soe karno wilde, dat de Ver. Staten zijn zijde „tegen de Nederlanders", wat betreft de kwestie Nieuw-Guinea, zouden kiezen, hoewel bij herhaling gebleken is dat „de Nederlanders onze vrienden zijn". Ook Australië heeft bij monde van de minister-president nogmaals verklaard Nederland in de kwestie Nieuw-Guinea te steunen. DE PRINS WEER THUIS UIT AMERIKA Prins Bernhard, die bijna 3 weken in Mexico, de VS en Canada heeft doorgebracht, is uit New York op Schiphol teruggekeerd. Reeds was de prins de vliegtuig trap afgedaald, toen een grote hof- auto snel het platform opdraaide. Haastig stapte de koningin uit en snelde haar gemaal tegemoet. Er volgde een hartelijke omhelzing te midden van een legertje persfoto grafen en journalisten. Terwijl de directeur van de lucht haven, mr. J. C. H. A. van Stapele, de koningin naar de ontvangstka mer begeleidde, waar hij haar een half uur gezelschap hield, wandelde de prins naar de directiekamer van de luchthaven en nam daar voor 'n aantal microfoons plaats om pers, radio en tv te woord te staan. Het onderhoud had dankzij vele kwink slagen van de prins een zeer geani meerd karakter. Hij beantwoordde alle vragen, ook die van een Mexi caanse verslaggever, die hij in het Spaans mededeelde dat prinses Ire ne deze zomer als gast van de Mexi caanse president Adolfo Lopez Ma- teos een bezoek van enige weken aan Mexico zal brengen. Daarna vertaalde hij dit desgevraagd zeer beminnelijk voor de Nederlandse verslaggevers. In Mexico had prins Bernhard, behalve met de president en enkele ministers, ook vooraanstaande figu ren uit het bedrijfsleven gesproken en wel over plannen voor de uitvoe ring van zakelijke projecten; „er is een goede mogelijkheid", aldus de prins, „dat wij met andere West- Europese landen enkele van die pro jecten, waarover ik nog niet in de tails kan treden, kunnen entame ren. Ik heb in dit verband ook ge sproken met de Duitse bankier Abs. Mexico voelt er veel voor met Ne derland projecten op touw te zetten met gemeenschappelijk kapitaal. Ook is er een mogelijkheid van Mexicaanse deelneming aan onze jaarbeurs". Over zijn onderhoud met de Ame rikaanse president, zei de prins: „Hij is een bijzonder rustig en sympa thiek man, scherp met zijn vragen en bijzonder goed op de hoogte van alle Nederlandse belangen". Hij ken de de president reeds van vroeger, want enkele jar engeleden heeft hij hem op een lunch in de senaat en ook een keer op een diner in het Nederlandse ambassadegebouw ont moet. Voor zover de prins wist, maar dat was niet officieel, zei hij, is het vrij zeker dat binnenkort onderhan delingen zullen beginnen over de landingsrechten, die de KLM in Los Angeles vraagt. „Onze kansen zijn geloof ik niet slecht" meende de prins. Van het bezoek van Soekarno aan de V.S. heeft hij weinig be merkt. „Ik heb hem niet ontmoet", zei hij lachend. ALGERIJE In Frankrijk gaat men voort leger en burgerij te zuiveren, n.l. de heu lers en aanzetters van de revolte, zowel als verdachten te arresteren. Het eerste regiment parachutisten van het Vreemdelingenlegioen, dat het spit heeft afgebeten bij de in Al giers gepleegde poging tot staats greep, heeft zich overgegeven. Sinds dinsdagavond laat had het zich te ruggetrokken in het parachutisten kamp van Zeralda op 35 kilometer afstand van Algiers, aan de kust. Gisteren zijn zij, onder geleide, uit het kamp weggevoerd. Maar tevo ren hadden zij alle barakken en de pots ondermijnd en een half uur vóór het vertrek vloog 't hele kamp met daverende slagen de lucht in. Het vliegtuigmoederschip „Arro- manches" kruiste voor de Algerijn se kust ter plaatse, om de muiters te beletten over zee te ontvluchten. Generaal Gambiez, die opnieuw het opperbevel voert over de Franse strijdkrachten in Algerije, heeft per soonlijk de leiding gehad bij de on derhandelingen die door zijn afge vaardigden werden gevoerd met de officieren van het opstandige para chutistenregiment. Die onderhande lingen werden gevoerd terwijl tanks van de gendarmerie en van het le ger een ijzeren ring om het kamp legden en hun kanonnen daarop richtten, gereed om bij het eerste tekenn van gewapend verzet 't vuur te openen. Zij hebben lang geduurd, maar ze zijn tenslotte geëindigd met de capitulatie van de muiters, die onder zware bewaking in militaire vrachtauto's de weg hebben ingesla gen naar Sidi Bel Abbes, het hoofd kwartier van het Vreemdelingen legioen. Er bestaat tenslotte grote kans dat het „Vreemdelingenlegioen" in zijn geheel zal verdwijnen. Provinciaal nieuws DE „VAN LANSCHOTPRIJS" Bij gelegenheid van de vestiging van haar kantoor in Tilburg 14 juli 1959, heeft de firma F. van Lanschot, Bank, zoals bekend, een Van Lan- schotfonds Tilburg gesticht, waaruit gedurende 10 achtereenvolgende ja ren een bedrag van 1000.zal worden toegekend aan een natuur lijk persoon, die naar het oordeel van de daartoe aangewezen jury, waarvan de burgemeester voorzitter is, het meest heeft voldaan aan het doel van het fonds: de bevordering van de liefde en toewijding voor Tilburg en van de saamhorigheid en burgerzin onder zijn bewoners door ontplooiing van activiteiten op het gebied van wetenschap, kunst, in dustriële ontwikkeling, soort, mens- FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE VISSER VAN FLORIDA door RICHARD POWELL 20). Misschien was het wel mijn plicht geweest, op te springen uit mijn stoel, met spieren gespan nen als kabeltouwen, teneinde Georgia te redden van hetgeen in de eetkamer op haar loerde. Had ik dat gedaan, dan zouden mijn spieren natuurlijk „floep" leeg gelopen zijn als een paar lucht banden. Ik besloot ze de kans daartoe niet te geven. Ik had niet de min ste lust mijn rol van ongevaarlij ke dronkaard te verwisselen voor rie van een snuggere bemoeial. Ik deed beter daarmee'te wach ten totdat ik bewijzen in handen had. In plaats dus van iets held haftigs te ondernemen, slaakte ik een luide, kreunende zucht, rees overeind en wankelde naar de te lefoon op het boekentafeltje. Ik greep de hoorn en kraaide in de microfoon: „Geef me de kellner, alsjeblieft!" Een ogenblik lang heerste er 'n kille stilte. Het geklik van de hakken op de stenen verstomde. Een wit gezicht drukte zich tegen de ruitjes in de deur. Nieuwe droppels riepen nieuwe rimpelin gen op in de plas op de grond. De vingers van m'n rechterhand slo ten zich om een zwaar boek. In dien ik de geringste beweging in de donkere eetkamer waarnam, zou ik snel en hard moeten gooi en. De voordeur draaide open en Georgia trad naar binnen. Ik riep haar toe: „Kom 'es hier, zeg 'es dat ik de kellner hebben moet. Ze willen niet naar me lusteren!" Terwijl ik sprak, zette ik me schrap om het boek te gooien. Over het plasje water trilden één voor één de rimpelingen. Georgia aarzelde een ogenblik: toen kwam ze boos op me af en snauwde: „Leg die telefoon neer, idioot". Toen ze bij mij was, zag ik nog een droppel in het water vallen en daarna bleef het oppervlak roerloos. Ik liet me de telefoon hoorn door haar ontwringen. Ze smeet hem op de haak en zei, ko kend van woede: „En nou d'r uit!" Voor ze nog een stap terug kon doen, wierp ik mijn armen om haar hals en liet me tegen haar aan zakken, terwijl ik luidkeels klaagde: „Toe, Georgia, één druppie nog voor ik weg ga!" En snel fluis terde ik er aan toe: „Chuck wachtte je in de eetkamer op om je dood te slaan." Ze worstelde om zich te bevrij den, maar bij het horen van mijn gefluisterde woorden verstijfde ze zichtbaar. „Hang niet zo op me", zei ze. „Als ik je nog wat te drinken geef, zul je dan weggaan?" „Natuurlijk, Georgia", lalde ik en fluisterde direct daarop: „Ik geloof, dat hij 'm net gesmeerd is maar je kunt nog een plasje wa ter vinden, dat uit zijn kleren ge dropen is en een zware karaf, waarmee hij je wilde raken. Doe net alsof je de sterke drank niet dadelijk kunt vinden, dan door zoeken ke tegelijk het huis. Laat mij maar voorgaan." „Ik geloof, dat je mijn laatste fles gebroken hebt", zei ze. Ze keek me aan met ogen, zo blauw en heet als gasvlammen, maar ze deed geen tweede poging om te ontkomen. „Misschien heb ik er nog een in de keuken. Wat heeft die heidense rommel in de kamer biijfi GOEDKOPER lievendheid of enig ander gebied. Deze is ditmaal uitgereikt aan dr. J. B. Stolte, geneesheer-directeur van het St. Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg. HUISHOUDSCHOOL „NAZARETH" TE LIEROP BESTAAT 50 JAREN In Lierop bereidt men zich voor op een dubbel gouden feest in groot se stijl. In juni wordt daar het feit herdacht dat pastoor Offermans zg. 50 jaar geleden een huishoudschool stichtte, die oorspronkelijk uitslui- lijke opleiding van boeren- en tuin dersdochters. Zij heeft altijd door gegaan voor de eerste landbouwhuis- houdschool met interne leerlingen van ons land. Sinds enige jaren heeft zij een minder specifieke land- bouwhuishoudelijke richting en be komt nu haar leerlingen uit zeer verschillende standen. Oorspronkelijk werd zij bestuurd door het parochieel kerkbestuur van de parochie Lierop, maar later is zij gekomen onder het beheer van de Noord-Brabants Christelijke Boeren bond. De leiding van de school heeft altijd berust bij de Eerw. Zusters van de Goddelijke Voorzienigheid te Steijl, die dus met de school in Lierop haar gouden jubileum vieren. Naast het bestuur hebben zij er voor gezorgd dat de school algeme ne bekendheid verwierf, niet alleen in de zuidelijke provinciën van het land, maar ook ver daarbuiten, en dat zij nog steeds tot de beste en grootste huishoudscholen behoort. Geen wonder dus dat geheel Lierop feest, dat de school feest en dat ook zeer zeker de oud-leerlingen uit het gehele land daaraan zullen deelne men. Er is een feestcomité gevormd door 5 oud-leerlingen, dat het liefst allen, die aan deze school hun op leiding genoten, op 11 juni bij el kaar zag voor een onvergetelijke dag. De grootste moeilijkheid daar bij is het achterhalen van de adres sen. Daarom verzoekt dat comité aan iedere oud-leerling, die belang stelt in dit uitzonderlijke feest, vóór 15 mei een duidelijk adres op te geven aan de secretaresse van dit comité: mevr. M. v. Asten-v. Vroon hoven, Boomen 7 te Lierop, gem. Someren. Zij zorgt dan voor toezen ding van een uitvoerig programma, waarna gegadigden zich definitief voor deelname kunnen aanmelden. Het doorgeven van dit voor u be langrijke bericht aan andere oud leerlingen wordt ten zeerste op prijs gesteld. De secretaris der vergadering en kassier der Boerenleenbank „Baardwijk" de heer Keetels, kon in de jaarlijkse algemene leden vergadering, die j.l. donderdag avond in café ,,'t Vosje" werd ge houden, tot zijn vreugde medede len, dat I960 wederom in alle op zichten een topjaar is geworden, hetgeen overduidelijk bleek uit de procentuele vooruitgang, wel ke zelfs hoger lag dan het lande lijke percentage en uit de volma king der 3 miljoen gulden, dat in de afgelopen maand werd bereikt en ruimschoots overschreden. Na opening der vergadering door de heer R. v. Loon, direc teur der bank, waarbij hij de aan wezigen een hartelijk welkom toeriep, en verkiezing van'een se cretaris en twee stemopnemers der vergadering, welke vacatures resp. bezet werden door de heren Keetels, J. van Dalen en K. Pul lens, werd overgegaan tot voorle zing der notulen der vorige ver gadering die onveranderd werden goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid de heer W. Pullens en het lid van de Raad van Toezicht, de heer H. v. Nooy, die beiden terstond her kiesbaar waren, werden met gro te meerderheid van stemmen her kozen, terwijl de vergadering eveneens haar goedkeuring gaf aan de verhoging van het presen tiegeld van 1.op 5.het geen men ten volle verantwoord achtte, gezien de ontwikkeling der bank. In de rekening en verantwoor ding over het verslagjaar kon de heer Keetels zijn volle tevreden heid uitspreken over de ontwik keling en onstuimige vooruit gang, die de bank de laatste tijd meemaakt. Het alg. gemiddelde spaartegoed der diverse spaar banken over het gehele land be draagt in procenten 9,6% voor uitgang, terwijl de boerenleen banken der NCB een procentuele vooruitgang hebben geboekt van 10,9 terwijl dit cijfer voor Waalwijk 22 bedroeg. Tevens wees spr. op de toenemende inte resse die bestaat voor de m narenspaarregeling en de?! vlootspaaractie, die z.i ;n ujj komst een grote rol zullen? spelen. Hoewel het lopend!? ningverkeer nog enigSzi^ perkt was. mocht toch een geringe vooruitgang wo? boekt 400.000.-), totaal komt op 1.200.000 De totale omzet bedroes? verslagjaar 14.321.000 procenten uitgedrukt, bed'?, vooruitgang van de snurf' de lopende rekeningen en N schotten niet minder dam Met betrekking tot de i schotten mocht de -heer K dan ook gewag maken va gestadige groei. Aan nieuw? dieten werd verstrekt von, bedrag van 28.000.—. Het t? komt hiermede op 851? hetgeen betekent ruimlo?1 de spaargelden, dat, aldi? de rentabiliteit aanzienlijk J terd en de reserves versterk! De netto winst bedroes i jaar 1960 totaal 4.121,? M drijfskosten w(aren in het slagjaar sterk gestegen Met betrekking tot 'besté van een gedeelte van de ging de vergadering accoord de volgende verdeling: Jonge Boerenstand 50. Boerinnenbond 50.—' Yri afd. Waalwijk 50.fti fonds 50.— en toevoeging Tenslott het uitkeringenfonds 250-.'' te De heer A. van Huiten i,t Wer- ?aaAnde de vergadering J de NCB afdeling WaaïOTf Z voor de verstrekte subsidie, lisctl Omtrent het volmaken v® drie miljoen gulden, deelde dr' zi< recteur mede, dat de heer J j eider aai Woensel met zijn inlage genoei ïde sch bedrag had volgemaakt en-. Lssch dus een bedrag van 50 8 als premie beschikbaar if[le com' was, toekwam. eigenaar v De beide spaarders, die deda')ezic'lt miljoen het dichtst benaderd- raardeerd kregep beiden 'n premie ach;; boeker i Het waren mevr. van Heivoorts i,t hele s mevr. van Delft. In de weeh ïhem de volmaking van de 3 milf, mochten 160 nieuwe spaart- -111 worden ingeschreven, waar» iM Ni het totaal aantal spaarders Zo map 2350 komt. positie in Dat de Boerenleenbank „Ba m uitno wijk een stormachtige ontsj aen eens keling meemaakt, bewijst wel! wel feit, dat voor de volmaking: 'in het derde miljoen een aanmerhte lijk kortere periode nodig lichtmach dan voor het eerste miljoen,! Deze o eerste miljoen werd bereiktBIde ext 1955, waarover men ruim 50;; 1, na ren heeft gedaan. Het tweede? joen werd in 1959 volgent ®Semee£ dus vier jaren, terwijl men op Se0P( volmaking van het derde railjj an de he slechts 20 maanden "heeft m rade afi ven te wachten. 3(partem, sinister z De bin 66). „Maar hoe weten jullie eigenlijk, dat commissaris Money de Péno- ze de bendeleider is?" vroeg de officier van justitie zorgelijk' „Ik kan het me zo moeilijk voorstel len, want deze man staat toch al meer dan twintig jaar bekend als een kundig en onkreukbaar be ambte." Toen nam Pie Yah Ma het woord. „Drie buigingen naar de zon voor de grootmachtige of ficier van justitie", lispelde hij. „Dat hij een nietswaardige china man slecht enkele luttele ogen blikken zijn oor lene. De misda dige commissaris gebruikte het zelfde glansgouden schrijfpot- lood, dat wlij waarnamen in de hand van de bendeleider. Een ne derig Chinees begrijpt evenwel, dat een aanwijzing geen bewijs is. Daarom hebben wij de commis saris iets verteld, dat hij alleen weet. Hij alleen en niemand an ders. Daarom, o grootmachtige officier van justitie, verzoeken wij U hedennacht om één uur aanwezig te zijn in het reau van de politiemandarijie «t Wanneer onze vermoedens inde daad juist zijn, dan kunnen wijl omstreeks die tijd het bewijs! veren, dat de nietswaardige c® missaris inderdaad de bendelei der is." De offivier van just tie kon van opwinding bijna ges woord uitbrengen. „Ik... it w... wens U v... veel succes,,; stamelde hij. „Ik hoop... d...| U sl... slaagt." Beduusd liethije beide vrienden weer uit. te betekenen?" „Ach, Georgie, ik weet het niet meer. Ik heb zeker per ongeluk 'n paar dingen omgegooid. De keu ken, zei je?" „Ja. Ga maar vast." Ik waggelde langs haar heen, ging naar het halletje en liet mijn hand, op zoek naar de lichtscha kelaar, langs de muur van de eet. kamer glijden. Ik kreeg een ge voel, alsof ik met mijn vingers tussen de kaken van een kroko dil graaide, maar tenslotte vond ik de schakelaar toch. Het aan flitsende licht werd weerkaatst in de plas op de grond en in de zware karaf op de tafel. De ka mer was verlaten. Ik liep door naar de keuken, in het voorbij gaan de karaf meenemend. Hij kon mij te pas komen voor het geval ik Chuck tegen 't lijf mocht lopen. De karaf vertoonde in vorm enige overeenkomst met 'n indianenknots, behalve dat hij dikker was en aan de voet bre der. Indien hij met Georgia's hoofd in aanraking was gekomen zou ze waarschijnlijk nooit meer een permanent wave nodig heb. ben gehad. De mogelijkheid is niet uitge sloten dat de buitendeur zachtjes kraakte, toen ik de keuken be reikte. Het geluid kan ook op re kening van m;ijn verbeelding te schrijven zijn geweest, maar in elk geval bleek de keuken even eens leeg te zijn, toen ik het licht aandraaide. Georgia deed net als of ze ook in de keuken geen fles drank kon vinden, hetgeen ons een voorwendsel gaf om ook in de slaapkamer een kijkje te ne men, doch ook daar was niets te vinden. Maar tenslotte bracht ze toch een fles whiskey te voor. schijn en gaf mij die. Ik dacht aan de fles spuitwa ter die ik niet open had kunnen krijgen en vroeg: „Heb je een blikopener?" „Nee", zei ze. „Is gewoon wa ter niet goed genoeg voor je?" „Oké", zei ik. „Laten we in de huisakmer een beetje babbelen. En demp je stem." Ze volgde me naar de zitkamer en ging naast me zitten, terwijl ik haar onder het drinken van een glas whiskey fluisterend vertelde wat er gebeurd was. Ze trommel de onafgebroken met haar rood gelakte nagels op de armleuning van haar stoel terwijl ze luister de, doch overigens had ik even goed tegen een wassen pop kun nen praten. Toen ik klaar was, zei ze: „Ik snap niet waarom ik el genlijk naar je luister." „Je denkt zeker dat ik alles «i menn duim zuig, hè?" „Er is niets, dat de waarhrt van je woorden bewijst plasje water, de karaf in kamer, die janboel hier kun je allemaal net zo gedaan hebben. En zo is het» tuurlijk ook." Ik stond op en zei: „Dan wil je nog één ding vertellen, eer weg ga. Totdat ik thuis ben, 1 ik geen enkel alibi. Wacht nog tien minuten, voordat je jt laat doodslaan." „Dat alibi kan ik je onmiddel lijk verschaffen", snauwde ft terwijl zé haar hand naar de tele foon uitstrekte. Ze vroeg 'n nu» mer, dat me zeldzaam bekend voorkwam, hoewel het niet dade. lijk tot me doordrong van wie j was. De verbinding kwam I» stand en Georgia sprak: mevrouw Blake? Met Georgia Wood. Uw dronken echtgenoo staat op 't punt mijn huis te ver laten. Hij is binnengedrongen terwijl ik weg was en heeft bijna alles kort en klein geslagen toen ik thuis kwam, begon »J zoete broodjes te bakken. (Wordt vervolgd) De bir standi »n grote inleidend mdmacb licht; c a) er larechai Het ir zig me plicht", iij de d: gedachte etc, De a andmacl wapens ninklijke luchtmai daarbij pen als een sch: king ku wel drc motor e lijnde meen g zaken, zorg ei dige va men hie waarop taat-ste Verd (Parati; filmpje den vei ken op io.m. kunt z mlichti lichting Levarancisr Ziekenfondsen

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2