)e Echo van het Zuiden Uit do Langstraat Sprang-Capelle Wist U Stassar MOHAIR fo MANTEL Betera op dit blad prunen iCH burg D kampeer en TUINMEUBELSHOW Elshout VlÜmen Nieuwkuijk Haarsteeg BRILLEN Sprang Capelle BRILLEN - Abonneert U sill. =llingen. pjjjSDAGr 2 MEI 1961 «ae jaakuaiw ao. no 83e JAARGANG No. 35 jJrVERGADERING boeren leenbank DRUNEN-ELSHOUT 1960 gestreept lm, espakje. Hs le ls effen, i, is van 3 to;i: t kiezen iit> nde 3 jaar einestijjijjij Blijkens de verslagen over Sj de jaarvergadering van de lerenleenbank vrijdagavond ter kwamen, bleek weer duidelijk I „„ei van de bank, die zich ook i960 voortzette. De totale omzet 1 de bank vermeerderde weer en wi op ƒ72.556.000.— tegenover f69 384-000.in 1959. Uitgezonderd L voorschotten rekeningen, gaven die rekeningen een vermeerdering in.óir.wsX zien, waarbij speciaal de spaar- rekeningen opvielen, die een ver meerdering aangaven van 569.992.- Het totaal aantal spaargel- jsn 0p 31 december 1960 bedroeg (5,786.5 69.—. Het aantal spaar rekeningen was toen 4104. Geduren de de laatste 5 jaren kwamen er per gemiddeld 434 nieuwe spaar dersbij. -IPi Mr, In zijn openingswoord wees de n0"loorzitter al op dit feit. Hij tekende hierbij aan, dat pl.m. 40% van de iargelden afkomstig zijn van land- tuinbouw en 60% van de niet .arische bevolking. Als redenen jïe 't sparen bij de Boerenleenbank ievorderen, wijtte spr. aan: 1. het grote vertrouwen in de bank; 2. de hoogconjunctuur van de laatste ja ren; 3. de propaganda voor het spa ren' 4. het feit dat de Boerenleen- door het aantrekken van dit jeld ook buiten land- en tuin- iiouw kredieten verstrekken kan. Verder rekende de voorzitter, de heer C. v. Drunen, uit, dat iedere in- »ner uit Drunen en Elshout gem. op de spaarbank bij de Boerenleenbank heeft staan, waar uit wel moge blijken dat vrijwel het grootste gedeelte gebruik maakt van de spaarmogelijkheden bij de Boe renleenbank. Bij de laatst gehouden spaar-actie hi de maand maart, werd tevens de (miljoen spaargelden bij de bank tolgemaakt. In zijn openingswoord dankte de voorzitter speciaal ook de kassier en personeel van de bank voor de wijze caarop zij hun werk ook in 't voor- je jaar verrichtten. Het voorstel tot het geven van subsidies uit de gemaakte winst, werd door de vergadering goedge- keurd. De verdeling was als volgt: BKJ.B. Drunen 100.- R.K.J.B. Elshout 100.- loerinnenb. Drunen-Elshout 150.- lijvereniging 50.- loerengezinsdag 150.- lezinszorg 100.- f.G.K. Drunen-Elshout 100.- iroot Seminarie 100.- Sociaal Caritatief Centrum 100.- De heren A. J. Pijnenborg en A. lamp werden beide herkozen, resp. als lid van bestuur en lid van de raad van toezicht. KON. ONDERSCHEIDING Zaterdagmorgen werd door de •ielachtb. heer burgemeester, Mr. er, aan mej. Cornelia v. d. Aa e Elshout de gouden medaille, ver- #nden aan de orde van Oranje- au, uitgereikt. Mej. v. d. Aa is f 1916 tot 1960 onderwijzeres jeweest te Boskoop. Op grond van laar verdiensten voor het onderwijs aldaar, werd aan mej. v. d. Aa deze koninklijke onderscheiding toege kend. Deze onderscheiding werd za terdagmorgen door burgemeester Stieger ten huize van mej. v. d. Aa uitgereikt, in tegenwoordigheid van familie, pastoor Versteeg en de femeente-secretaris, de heer P. Els- kout. po- tan eg- na- EB ;en ran en, iel- ed. 4 tot EN ote :en VERKEERS-EXAMEN Zaterdagmorgen werd door bur gmeester mr. Stieger aan de r.k. Jongens- en Meisjesschool 178 ver- keersdiploma's uitgereikt. Deze di ploma's worden gegeven door het febond voor Veilig Verkeer. De opleiding geschiedt door het school- personeeb in samenwerking met de Rijkspolitie. De examens werden in dertijd afgenomen door de Rijkspo litie. Van de 196 die het examen Makten, werden er 18 afgewezen, to totaal slaagden 53 jongens en 125 meisjes. Burgemeester Stieger wees er de geslaagden bij deze uitreiking eens extra op om het geleerde 'ooral ook in praktijk te brengen. Vandaag en morgen (woensdag) ral in de Hoge Braken een show worden gegeven van kampeerten- 'ffl, lucht- en campingbedden, kam- peer-tafels en -stoelen, alsmede tuin meubelen. Deze show wordt ver zorgd door de firma J. van Loon uit wirnen. ST. JOZEFFEE ST JMandag 8 mei a.s. zal de KAB, H. Drunen, haar jaarlijks St. Jo elfeest vieren. Op maandagavond mi eerst om 7 uur een avondmis !°S o °Pëedragen, terwijl om 8 u. m de Hoge Braken een toneelavond ai worden gegeven door de toneel- At1 T rï0 K.A.B. Ontspanning na «beid. Onder regie van de heer oyons zal worden opgevoerd het 'Jspel „Je kunt het toch niet mee nemen", JUBILÉ A 1 i'- heeft mej. F. van der anaen in intieme kring het feit rclacht dat zij 40 jaar verbonden Sweest aan de r.k. Meisjesschool ,'er„ Op een latere datum zal mej. Sanden, die voor het onderwijs ,Jj,r?nen in deze 40 jaren zoveel huid d verr^cht' n°S worden ge- KONINGINNEDAG IN DRUNEN Koninginnedag in Drunen is ook dit jaar weer op een goede wijze gevierd. In de morgenuren maakte de harmonie Drunen in haar nieuwe gala-uniformen een muzikale wan deling door de gemeente. Voor deze eerste wandeling van de harmonie in haar nieuwe uniformen, bestond grote belangstelling. Op het Raad huisplein had om half elf een kin- derzanghulde plaats, terwijl de kleu ters er een mooi dansje uitvoerden. De deelname aan de kinderoptocht, die 's middags werd gehouden, was zeer groot, evenals de belangstelling daarvoor 's avonds. Om 7 uur gaf de gymnastiekvereniging S.H.J. op het Raadhuisplein een gymnastiek- demonstratie. De dag werd besloten met 'n grandioze taptoe, die onder zeer grote belangstelling werd ge geven door de harmonie Drunen op een prachtig en goed verlicht Raad huisplein. Met deze taptoe door de harmonie Drunen in haar nieuwe gala-uniformen, presenteerde de harmonie zich aan de bevolking, die voor het bijeenbrengen van de gel den die nodig waren voor deze uni formen, zo spontaan heeft bijgedra gen. Aan deze taptoe werd ook me- dewerking verleend door de Drum band van S.H.J.terwijl leden van S.H.J. met fakkels het schouwspel de nodige luister bijzette. TAFELTENNISTOURNOOI A.s. zondag 7 mei zal voor de 8e maal in successie in de prachtige hallen van de Langstraatse veilingvereniging het interna tionale „Zilveren-Schoen" tafeltennistour- nooi gehouden worden. In 1953 heel schuch ter begonnen is dit tournooi in de loop der jaren uitgegroeid tot een begrip bij de tal rijke beoefenaars en beoefenaarsters van de mooie tafeltennissport. Het aantal deelne mers bereikte zelfs in '58 het aantal 700, maar is gelukkig voor de organisatoren en de wedstrijdleiding teruggelopen tot een meer normale verhouding. Dat de accomodatie van de veilinghallen ruim voldoende is en de organisatie in de beginjaren dermate vlot verliep, vond ook zijn waardering bij het hoofdbestuur van de Ned. Tafeltennisbond, die door enkele ma len het „Zilveren-Schoen'-tournooi als kwa- lificatietournooi aan te wijzen, d.w.z. dat spelers die voor deelname aan belangrijke evenementen zoals interlandwedstrijden, tienkampen, wereld- en Europese kampioen schappen een bepaald aantal van deze tour- nooien moest bezoeken. Intussen zijn de kwalificatie-tournooien afgeschaft. Het nu te houden tournooi is een z.g. D-tournooi, d.w.z. dat inschrijving openstaat ook voor buitenlandse deelnemers. Bij de ruim 300 deelnemers die 7 mei aan het tournooi deel nemen zijn weer een 30-tal Belgen en een 30-tal Duitsers. In het verleden is dit aan tal vaak aanmerkelijk groter geweest. Toch zullen ook nu weer de liefhebbers kunnen genieten van hoogstaand spel, wanneer Ne deriandse cracks zich zullen moeten meten met buitenlandse spelers van naam. De inzet van het toernooi is de Zilveren Schoen die in '60 door de Drunense schoen fabrikanten beschikbaar werd gesteld. De eerste zilveren schoen, destijds door het Ge meentebestuur beschikbaar gesteld, kwam in '59 voor goed in bezit van Pantheon Brus sel. Ook in '60 wist Pantheon beslag te leg gen op de wisselprijs. Behalve de zilveren schoen is er nog de „Rex" wisselbeker en de „Freda" wissel beker, resp. voor de beste heren- en dames prestaties van een of andere vereniging. Als extra wisselprijs is beschikbaar een zilveren schroef, beschikbaar gesteld door de firma Lips, voor de beste Nederlandse of buitenlandse vereniging, als de Zilveren Schoen door een buitenlandse of een Neder landse vereniging behaald wordt. Wat de uitslagen van het tournooi zulen zijn is het erg moeilijk zich aan voorspel lingen te wagen. Zoals bij elk tournooi zul len de verrassingen ook deze keer zeker niet uitblijven. Grote kanshebbers zijn ze ker, bij de heren: Wilmet en van Gelder van Pantheon te Brussel; L. van Zandvliet van Belcrum te Breda; Fr. Schuurkes van Irene te Tilburg; J. Suyskens van Atoom te Eind hoven; H. Dekkers van Blauweisz te Sefe- len Duitsland; Gebr. Willems van Never Despair te 's-Bosch en G. Franssen van JCV te Vught. Bij de dames zullen zeker wel op de voor grond treden mej. Schaam van Pantheon te Brussel; L. Marijnissen van Luto te Tilburg; M. Nielen van Helmond te Helmond en T. Greymans van PSV te Eindhoven. Om 12 uur zal door de Burgemeester van Drunen, Mr. Stieger, het tournooi officieel geopend worden. Te ongeveer 17 uur zullen de finales plaats hebben. Daarna valt alle rivaliteit weg en zal men zich zoals gebrui kelijk is gezellig amuseren op het z.g. ten nisbal, waar The AU Stars band voor een gezellige sfeer zulen zorg dragen. Dit bal is ook' voor niet-tennissers toegankelijk. EREMEDAILLE Van de bekende lintjesregen ter gelegen heid van de verjaardag van H.M. de Ko ningin is ook een druppel gevallen in Els hout. Burgemeester Stieger, vergezeld van de Gemeente-secretaris heeft in opdracht van de Burgemeester van Boskoop aan mej. C. v. d. Aa de gouden medaille opgespeld, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Hierbij waren behalve de naaste familie leden eveneens aanwezig de Z.E. heer Pas toor G. Versteeg. Ruim 30 jaren was mej. v. d. Aa werkzaam bij het onderwijs te Bos koop en om haar vele verdiensten voor de Boskoopse jeugd werd haar de onderschei ding toegekend. Mej. v. d. Aa kwam na haar pensionering weer naar geliefde ge boorteplaats terug en vervult sedert die da tum een tijdelijke betrekking aan de jon gensschool. Zondagmiddag bracht de kerke lijke fanfare de geridderde een serenade. KONINGINNEDAG Koninginedag is ook voor de Elshoutse jeugd niet ongemerkt voorbijgegaan. Op het schoolplein van de meisjesschool stonden de kinderen aangetreden, getooid met oranje en het rood-wit-blauw. De burgemeester, Mr. Stieger, wethouder L. van Drunen, se cretaris P. Elshout, Pastoor Versteeg, Kap. Raaymakers en enkele heren van het Oran- jecomitéé waren aanwezig om de zanghulde aan te horen. Op voor de kinderen bevatte lijke wijze heeft daarna de burgemeester de kinderen toegesproken en hun op de bete kenis van de dag gewezen. Voorop gegaan door de fanfare heeft men daarna een korte wandeling gemaakt, waarna een royale trac- tatie volgde op de speelplaats van de jon gensschool. RONDE VAN VLIJMEN Zondag 7 mei zal in Vlijmen de jaarlijk se wielerronde worden gehouden; om 1 uur starten de aspiranten; 1.30 de nieuwelingen en om 3 uur de amateurs en onafhankelij- ken. Ook dit jaar is een greep gedaan uit de vele goede renners, die hadden inge schreven, want elke renner weet dat de Vlij- rnense wielerronde rijk is aan premies. Bij de nieuwelingen zal zeker getracht worden dat de Vlijmense leden van de Zwaluw met de bloemen gaan strijken. Hairewasser zal een goede gooi doen naar de overwinning; ook van Heeswijk heeft goede kansen. Ook uit de Langstraat zullen de vele renners die aan de ronde deelnemen hun best doen. In Made zitten nog wel renners die in de kop groep of zelfs voor een overwinning in staat zijn. Bij de amateurs en onafhankelijken zal het aan strijd niet ontbreken, Hier zal Wal- ravens, lid van de Zwaluw, alles proberen om de overwinning te behalen. Verder zijn er nog vele kanshebbers uit de Langstraat en Den Bosch en omgeving, die voor verras singen in staat zijn. Uit Amsterdam komen goede renners, zodat volop strijd wordt ver wacht voor de vele premies en de erepalm van de ronde van Vlijmen. VOETBAL TEG - Vlijmense Boys 2 1-1 Het is de Boys niet mogen gelukken de overwinning te behalen in Tiel. Vlijmen 2 moest met een gelijk spel genoegen nemen; zij waren niet. opgewassen tegen het forse spel van TEG uit Tiel. Junioren A De A-junioren speelden zaterdag tegen de concurrenten voor de bovenste plaats. Vlij men deed geen half werk en behaalde een grote overwinning, 9 - 8 en staat weer ste vig bovenaan. Jongens volhouden. HEROPENING ZAAK BIJ ZILVEREN JUBILEUM fifeö- De fam. K. Makroy uit Vlijmen heropen de zaterdag 29 april, in verband met het 25-jarig bestaan van de zaak in haarden, kachels enz. Tevens vond de heropening plaats van de geheel gemoderniseerde con structiewerkplaats en smederij. Hiervoor was grote belangstelling, gezien de vele ge lukwensen en de vele bloemen. DODENHERDENKING De jaarlijkse herdenking van hen die in de oorlogsjaren 1940 1945 hun leven ga ven voor de bevrijding van ons vaderland, zal dit jaar plaats hebben op donderdag 4 mei a.s. Het programma luidt als volgt. Des avonds te 18.00 uur worden de vlaggen half stok gehangen tot zondsondergang. Van 19.45 tot 30 sec. voor 20 uur worden de kerkklokken geluid, teneinde allen op te roepen aan de herdenkingsbijeenkomsten deel te nemen. Te 20'uur solemnele avond mis in de parochiekerk. Laten alle ingezetenen deze herdenkings- plechtigheden meemaken in grote ingetogen heid en eensgezindheid en God bidden, hun die voor onze bevrijding vielen de eeuwige rust te schenken. WIELRENNEN De Vlijmense renner B. v. d. Ven, die aan de ronde van Spanje deelneemt, maakt geen slecht debuut. Na een lange reis, moest de opvolgende dag reeds gestart worden voor de eerste etappe. Alle Hollanders zaten in de laatste plaatsen. Nadien herstelden zij zich en vooral B. v. d. Ven liet zaterdag zien dat hij nog wat in zijn mars had; hij werd 4e in een zware etappe. De Hollanders doen het op het ogenblik beter en zitten nu in de voorste gelederen. KONINGINNEDAG Maandag werd in Vlijmen de Koninginne dag feestelijk gevierd. Om 9 uur was er een H. Mis in de parochiekerk welke o.m. door alle schoolkinderen werd bijgewoond.. Om 11 uur was er kinderaubade voor het ge meentehuis; na afloop werd de kinderen in de school een tractatie aangeboden. Om 2 uur verzamelden de kinderen zich bij de scholen, waar ballonnen voor de op tocht werden uitgereikt; om 2.30 uur was er een ballonnenoptocht met versierde fiet sen; deze optocht werd opgeluisterd door de harmonie Concordia. Op het plein werden de ballonnen losgelaten, voor een wedstrijd welke de verste afstand aflegt. Tevens wer- de de prijzen bekend gemaakt van de ver sierde fietsen, steppen, groepen enz. Om 4 uur werd een korfbalwedstrijd ge houden en een voetbalwedstrijd, waarvoor veel belangstelling bestond, alsmede voor een demonstratie van de Volleybalclub. Des avonds was er een concert op het plein met medewerking van de Harmonie Concordia en Vlijmens Mannen- en Dames koor. Hiervoor was eveneens grote belang stelling, zowel harmonie als koren oogstten veel bijval. Het feest werd om half 10 met een taptoe besloten. VLIEDBERG'S NIEUWE KERK De nieuwe kerk op de Vliedberg zal bin nen afzienbare tijd verrijzen. Door de bij zondere ijver van de bouwpastoor J. Kamp en de vlotte medewerking van verschillende instanties, zijn de plannen reeds in een ver gevorderd stadium. Door de architect, de heer H. M. Koldeweij, die de tekening reeds klaar heeft, is een en ander met het kerk bestuur breedvoerig besproken. De opdracht* om deze kerk te ontwerpen, was voor de architect niet bepaald makkelijk. Er moest een definitieve kerk gebouwd worden, be rekend op ca. 4000 zielen. Maar aan de andere kant moest er rekening mee worden gehouden dat een uitbreiding met geringe moeite en kosten mogelijk was, wanneer de Vliedberg zich zodanig mocht uitbreiden dal het nog net niet verantwoord maakt om een tweede kerk te bouwen. De architect heeft deze moeilijkheid op briljante wijze opgelost. De kerk wordt so ber en eenvoudig. De combinatie is even wichtig. Slechts het noodzakelijke is hoog bouw geworden: priesterkoor en schip. Al het andere blijft laagbouw. Pertaai, biecht stoelen en geprojecteerde uitbouw. Zelfs 't koor wordt in laagbouw ondergebracht ter linkerzijde van het priesterkoor. De hoog bouw vprmt in feite een vlak van 25 x 30 meter, terwijl de binnenwerk-hoogte 7 m. is. De kerk, zonder uitbouw telt 759 zitplaat sen met alle rechtstreeks zicht op het al taar. Bij event, uitbouw krijgt de kerk 954 zitplaatsen. In de laagbouw zijn twee devo tiekapellen geprojecteerd. Het priesterkoor telt twee altaren, een Sacramentsaltaar in een nis en een offeraltaar in het midden van het priesterkoor. Links van het altaar komt het orgel en rechts naast het priesterkoor wordt het doopvont geplaatst. De preekstoel bevindt zich precies op de afscheiding priesterkoor -kerkschip, links van het altaar. Nu de papierbouw een vergevorderd sta dium heeft bereikt, kunnen de Vliedberge naren samen met hun pastoor alleen maar hopen dat de werkelijke bouw niet te lang op zich laat wachten. Het kerkgebouw zal een aanwinst zijn voor de Vliedberg, waar op deze parochie reeds lang verlangt. COMITÉ OPBOUW VLIEDBERG GEMEENSCHAP OPGERICHT L. i. Op initiatief van pastoor Kamp is er op de Vliedberg, nieuwe wijk-parochie, een co mité opgericht dat zich noemt „Comité tot opbouw der Vliedberg-gemeenschap". In dit comité hebben zitting de dames mevr. Her man, mevr. Koks, mevr. Buijs; de heren v. d. Heijden, Kroos, Leermakers, v. d. Wens. De bedoeling is dit comité nog uit te brei den. Zowel met de pastoor als met het ge meentebestuur hebben reeds informele be sprekingen plaats gehad ter nadere oriën tering over de komende activiteiten. De be doeling van het comité is om van de nieu we woonwijk een meer levende gemeen schap te maken. Het comité denkt daartoe coördinerend en stimulerend te gaan wer ken. Tevens wil het de totale Vliedberg-ge meenschap trachten te representeren. Ge dacht wordt o.m. aan cultureel maatschap pelijke activiteit. AANRIJDING Zondagnamiddag werd de 20-jarige v. d. Aa, die op zijn bromfiets door 't dorp reed, door een slippende auto aangereden. De EHBO verleende eerste hulp. De inmid dels gewaarschuwde dr. Verhoeven uit Vlij men constateerde een gebroken been en liet het slachtoffer naar het Ziekenhuis in Den Bosch overbrengen. TER BEDEVAART Op zondag 7 mei a.s. zullen de plaatse lijke verenigingen gezamenlijk, met nun vaandels en geüniformeerd ter bedevaart gaan naar O.L. Vrouw van Elshout. Door de harmonie wordt een en ander met mu ziek opgeluisterd. Het vertrekuur is 's mor gens om 6 uur vanaf 't patronaat. UITSTAPJE Ter gelegenheid van Koninginnedag maakten alle schoolkinderen maandag met 7 autobussen een uitstapje naar Amsterdam. DODENHERDENKING Donderdag a.s. zal ook alhier de jaar lijkse herdenking plaats hebben van hen die in de oorlog 1940-'45 het offer van hun leven brachten. Zoals gebruikelijk zal de stoet worden geformeerd in de Hoeve nabij de plaats waar in de nacht van 16 op 17 juni 1944 een 4-motorige Amerikaanse bommenwerper neerstortte, waarbij 8 dotps- genoten het leven verloren en een groot ge deelte van deze woonwijk door brand en in storting werd verwoest. In rijen van viei trekt men dan in aie stilte en al biddende naar de parochiekerk, waar een korte her denking van de gevallenen zal plaats heb ben. Na afloop zal dan op het kerkhof de zegening van de graven der slachtoffers geschieden. Uit piëteit voor allen die in die 5 verschrikkelijke jaren het offer van hun leven brachten, zullen de vlaggen halfstok worden gehesen en zullen alle openbare ver makelijkheden die avond gesloten zijn. BILJARTEN Van de zijde van het hoofdbestuur van de KNBB ontving onze dorpsgenoot, de beken de biljarter Kees v. d. Loo, dezer dagen de mededeling dat hij deel kan nemen aan de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland, hoofdklasse cadre 38/2. Van der Loo heeft hiermede wel duide lijk-zijn grote vooruitgang gedemonstreerd; Favoriet Verkoop gp.MARKT 17 DEN BOSCH TEL. 37073 j enkele maanden geleden nam hij in Waal wijk deel aan de voorwedstrijden cadre 38/2 2e klasse, maar speelde zo sterk, dat hij dank zij een hoog gem. meteen promo veerde naar de le klasse. Direct schreef hij weer in om in aanmerking te komen tot het spelen van voorwedstrijden in deze klasse en hier sloeg hij temidden van Brabants sterkste spelers weer een uitstekende figuur, algemeen moyenne was weer van dien aard dat de wedstrijdcommissie het besluit nam om hem bij keuze te laten promoveren naar de hoogste klasse klein biljart. Kees staat nu voor de zware taak om tegen de aller sterkste spelers van het kleine biljart te trachten om tot succes te komen. A.s. dins dag, woensdag en vrijdag zullen in café v. Dun te Kaatsheuvel Jan Franken uit Til burg, M. Brosens uit Breda, Wim Soeter- boek uit Kaatsheuvel en Kees v. d. Loo al hier in een onderlinge strijd uitmaken wie tot de finale zal doordringen. Alhoewel on ze dorpsgenoot hier zeer zeker een zware strijd te wachten staat, wensen wij hem vanaf deze plaats toch veel succes toe. AANBIEDING VAANDEL AAN DRUMBAND VAN MARIJKE In de zaal van de Chr. Volksbond had j.l. zaterdagavond de aanbieding plaats van een door de ouders van de leden aan de Drumband van Marijke geschonken vaan del.. De voorzitter van Marijke, de heer G. Vos, heette de ouders en verdere belang stellenden welkom, waarna namens de ouders de heer H. Rijkers een kort woord sprak tot de aanwezige ouders en zich ver volgens tot de leden van de drumband richt te; hij zeide dat ze trots konden zijn op het vaandel dat hun thans werd aangeboden en hij hoopte dat de drumband zich dit vaandel waardig zou tonen. Hij bracht dank aan de ouders die meegeholpen hebben tot deze aanbieding te komen, in 't bijzonder aan mevrouw de Haas en de heer M. Hulst, die het mooie vaandel resp. geborduurd en ge tekend hebben en aan de heer H. v. Over steeg, die de kroon van het vaandel ver vaardigde. Na de aanbieding van het vaandel, dat door burgemeester van Prooijen werd ont huld, en waarbij tevens nog een tweetal bij passende vlaggen met houders werden aan geboden, verkreeg Burgemeester van Prooij en het woord, die namens het gemeentebe stuur en ais ere-voorzitter van Marijke sprak en die het een gelukkig initiatief noemde om tot oprichting van de drumband te komen, welke op 1 sept. '58 werd opge richt als onderdeel van Marijke en nu reeds ingeburgerd is en een graag geziene en ge hoorde vereniging in de gemeente, zodat de drumband in de samenleving hier niet meer weg te denken is. Het doet het gemeente bestuur altijd goed, aldus de burgemeester, als men op de juiste wijze deelneemt aan het verenigingsleven en daarom heeft het ge meentebestuur veel waardering voor de drumband. De burgemeester kon zich voor stellen dat de ouders genoten van de animo van de jongens en gedacht hebben: „hoe kunnen wij daaraan iets bijdragen?" En een vereniging zonder vaandel is niet echt. De burgemeester wijst op de betekenis van een vaandel en spreekt tenslotte de hoop uit dat de leden van de drumband achter hun vaan del moedig voorwaarts zullen gaan. De heer de Jong dankt namens de ouders speciaal mevr. de Haas, waarna de voor zitter van Marijke tenslotte de burgemees dankt voor zijn tegenwoordigheid en voor zijn hartelijke woorden. De drumband gaf natuurlijk als dank enkele fikse marsen, waarna een verversing werd aangeboden. KONINGINNEDAG De verjaardag van H. M. de Koningin werd hier maandag met de schooljeugd ge vierd. Des voormiddags werd een kinder optocht gehouden, waarbij de jeugd zich niet onbetuigd liet; met vele aardige ver sierde wagentjes, fietsen, bloemenmanden, enz. werd deelgenomen en het was voor de juryleden, burgemeester van Prooijen en de heren Mouthaan en Toen, geen gemakkelij ke taak de 29 prijzen toe te kennen. Onder grote belangstelling trok de stoet, na het zingen van twee coupletten van het Wilhel mus vanaf het schoolplein door Sprang, be geleid met de vrolijke tonen van Marijke en de Drumband. j _u j ij u-i-i'iu'rui'i'iTii* i' i In de scholen werden de kinderen daar na royaal getrakteerd. 's Middags werden in de zaal van de Chr. Volksbond filmvoorstellingen voor de jeugd gegeven en werden de kinderen weer flink onthaald op versnaperingen. De voorzitter van de Oranjevereniging de heer W. J. v. Willigenburg sprak een welkom tot de kin deren. De heer H. van Oversteeg verzorgde een aardig kinder-filmprogramma van te kenfilmpjes en opnamen als het inhalen van Burgemeester van Prooijen, tocht ouden van dagen, kinderspelen '60 enz. Des avonds werd de ouden van dagen door de Oranjevereniging een gezellige avond geboden, De heer van Willigenburg heette de aanwezigen welkom, maar zeide meer belangstelling verwacht te hebben; hij hoopte echter dat deze bij een volgende ge legenheid groter zou zijn. Ook hier verzorgde de heer van Over steeg weer geheel belangeloos een aardig filmprogramma, waarbij natuurlijk de film van de tocht ouden van dagen 1960 bij de aanwezigen bijzondere belangstelling genoot, evenals een op rijm gesteld verslag van de tocht dat door mevr. Van der Laan werd ten beste gegeven. Onder het genot van koffie met koek enz. werd nog enige tijd gezellig doorgebracht en werd met 'n woord van dank door de voorzitter speciaal tot de heer v. Oversteeg, de geanimeerde samen komst besloten. De heer A. J. Kuijsten zorgde via een bandrecorder voor passende muzikale om lijsting. OPBRENGST COLLECTE De alhier gehouden huis-aan-huis-collecte te bate van de sanatoria Zonnegloren en Zonnevanck heeft f 270.27 opgebracht. DODENHERDENKING Evenals vorige jaren zal a.s. donderdag avond alhier wederom de z.g. Dodenherden king gehouden worden. Om 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingsdienst ge houden worden, waarin zal voorgaan Ds. v. d. Meulen, waarna om kwart voor 8 bij de kerk de stoet zal worden opgesteld voor de stille tocht naar het Jan de Rooij-monument. Hier zal na het in acht nemen van twee minuten stilte, door de*Chr. Gem. Zang vereniging een toepasselijk zangnummer worden uitgevoerd, waarna gelegenheid zal bestaan tot het leggen van bloemen aan de voet van het monument De stoet wordt bij de Ned. Herv. Kerk weer ontbonden. PLECHTIGE BEGRAFENIS VAN ADJUDANT BENSCHOP Vanmiddag nemen wij afscheid van Ad judant Benschop, een onkreukbaar politie chef, een zeer rechtschapen man, streng voor eenieder, niet het minst voor zichzelf. Hij is een voorbeeld geweest voor zijn korps, hij was een man wiens adviezen graag wer den opgevolgd. Adjudant Benschop is ge storven in het uniform dat hem zo dierbaar was. Moge hij in het hiernamaals worden beloond voor al het goede dat hij op aarde heeft gedaan. Deze woorden sprak overste Ruigrok uit Tilburg, districtscommandant van de Rijks politie op de begraafplaats te Capelle, na dat het stoffelijk overschot van de heer Ben schop plechtig in de groeve was neergelaten. Enkele honderden inwoners van Sprang- Capelle en Waspik waren bij de begraienis aanwezig. Politiemannen in umiorm droe gen de overledene naar zijn laatste rust plaats. Autoriteiten en alle adjudanten uit net district Den Bosch stonden rond het grai geschaard, hen krans van de rijkspolitie ressort den Bosch denkte te kist. Vöoratgaande aan de teraardebestelling werd in de aula op de begraafplaats een dienst gehouden, waarin voorging Ds. Ver- gunst uit «.otterdam. Als tekst voor zijn pre dikatie had hij gekozen Mattheus 25 1-13. Deze dienst was ook via luidsprekers buiten de auia te volgen. Ma de rouwdienst sprak als eerste de E.A. heer Burgemeester van Prooijen. Hij dank te postuum de heer Benschop namens het gemeentebestuur van bprang-Capelle voor wat hij ais politie-tunctionaris voor de ge meente had gedaan. De heer Benschop, al dus de burgemeester, was een voorzichtig, waakzaam en integer man; velen diende hij van advies en hij teelde met de gemeen schap mee, waardoor hij ook boven die ge meenschap kon staan. De heer van Prooijen zei verder, dat hij als commandant van de groep bprang-Capelle - Waspik een moei- üjke taak had, maar die taak met veel piichtsbeset heett vervuld. Ook de verstand houding tussen het gemeentebestuur en de heer Benschop is steeds bijzonder hartelijk geweest, atdus de heer van Prooijen. Het woord werd voorts gevoerd door de heer Dekkers, ambtenaar van gemeente-po- litie te Waalwijk, namens de Chr. Bond van politieambtenaren. Uit naam van het personeel van de groep Sprang-Capelle - Waspik, werd het woord gevoerd door Opperwachtmeester Duliaert. Anderhalf jaar heb ik met de Adjudant mo gen samenwerken en die samenwerking was goed, aldus de heer Duliaert, die verder zei dat hij de heer Benschop had leren kennen als een plichtsgetrouw en correct man met gevoel voor humor. Wij verliezen in hem een bekwaam politieman, zo besloot de heer Duliaert. Hierna was er nog gelegenheid de politie- commandant, die in de aula lag opgebaard, voor de laatste maal te zien. Veie Sprang- Capellenaren en Waspikse personen maak ten van de gelegenheid gébruik. Een fami lielid van de overledene dankte aan de groe ve voor het medeleven en de betoonde be langstelling. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Noyon, over een ai- stand van 274 km. De uitslag was als volgt: M v Peer 1, 5; A Klootwijk 2, 3, 15, 19; M v d Galiën 4, 11, 21; H Verduijn 6, 9, 12, 26; A Tactor 7, 23; H v Campen 8; Jac Verduijn 10; H v Camperi jr 13; A v Oos terhout 14; F Huijps 16, 18, 20; R van Kaamsdonk 17; B Pols 25; P Nieuwenhui- zen 22, 27; G. Ie Sage 24; D J Helden 29. Voorts werd een wedvlucht gehouden van uit Duffel, afstand 83 km; de uitslag was als volgt: C Boer 1, 2, 13; A v Oosterhout 3, 18, 25; C Treffers 4, 14; H de Jong 5; M v d Galiën 6; H Dalmaijer 7, 21, 22; C le Sage 8; M v Peer 9; E Haverhals 10; A Stam 11; D J v Helden 12; H v Cam pen 15, 18; R v Raamsdonk 16; B Pols 17, 24; P Nieuwenhunzen 23; A Tactor 25; H v Campen jr 27; J v Helden 28. A.s zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Creil, afstand 322 km. ORANJEFEEST „WILHELMINA" Op 1 mei j.l. werd door de Oranjevereni ging Wilhelmina alhier het Oranjefeest ge vierd met de scholen van Capelle en Hei straat. Onder leiding van het onderwijzend personeel werden in de voormiddag kinder spelen gehouden alwaar zeer mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. Ook ontvingen de leerlingen alsmede de leerlingen der kleuterschool een tractatie. Des namiddags te 6 uur maakte het fan farekorps een muzikale rondwandeling door v.m. Capelle, terwijl te ongeveer 8.30 uur een film werd vertoond. dat... u bij het planten van rozen er verstandig aan doet in 't plantgat tevens een eetle pel witkalk of dgl. door de aarde te werken? Na het planten goed gieten met lauw water. dat... u de tuin een kalkgift kunt geven met enkele kilo grammen mortel, uit te strooien als het gaat rege nen? r dat... u kalkvlekken direct met een doekje of borstel ge doopt in warm water met wat soda moet behandelen teneinde te voorkomen dat u ze niet meer kunt ver wijderen? dat... een zakje met ongebluste kalk, opgehangen in de pi ano, of een oud conserven blik daarmee gevuld in een kast gezet, alle vocht aan trekt? dat... niet alleen uw kippen, maar ook uw parkieten, papegaai, kanaries en an dere vogels, ja ook uw hond en andere huisdieren geregeld kalk nodig heb ben? Drogist of dierenhan delaar zal u gaarne advi seren. dat... yoghurt wel eens opmer kelijk resultaat geeft bij de bestrijding van aderverkal king?

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5