WAALWIJK DE HEER H. PULLENS 40 JAAR BIJ A. J. DE KORT JfOkt K J. Timmermans Ridder in de Orde van Oranje-Nassau DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 2 MEI 1961 6 "Li Verdienstelijk medewerker hartelijk gehuldigd Duivensport Wielrennen Waspik Raamsdonk i Bij koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nas sau, de heer J. Timmermans, direc teur van „Noord-Braband", Mij. van Verzekering op 't leven alhier. Naast het directoraat van deze me de door zijn energiek beleid steeds uitbreidend levensverzekering-bedrijf, zowel in Nederland als België, heeft de heer Timmermans steeds de tijd en ambitie opgebracht om de belangen van plaats en streek, kortom het alge meen belang krachtig te dienen en te bevorderen. Wij noemen hier slechts enige door hem bekleedde functies, n.l. voorzit ter der Kamer van Koophandel voor Noordelijk Noord-Brabant te Waal wijk, president-curator van het ly ceum „Dr. Moller-college" te Waal wijk, voorzitter der vereniging Waal- wijks Belang, waarvan hij meer dan 37 jaar lid en pl.m. 32 jaar voorzit ter is, penningmeester van het „Na tionaal museum voor de Schoen- en lederindustrie, bestuurslid van de Streek-V.V.V. Midden-Brabant te Tilburg, voorzitter van de binnen- en buitenpolder van Waalwijk, van de polder van Berne, bestuurslid van het waterschap „de Donge", enz. enz. Vergeten we tenslotte niet te memoreren zijn penningmeester schap van de tentoonstelling Waal wijk 1948 en van de roemruchte ten toonstelling „Slem' '1953. Uit deze korte opsomming en wijze waarop de heer Timmermans al deze functies heeft geambieerd, moge blij ken dat het hier werkelijk geldt een welverdiende koninklijke onderschei ding, waarmee wij de geridderde, zijn geachte familie en al zijn medewer- kerds van harte gelukwensen. De koninklijke onderscheiding werd hem uitgereikt in de kring zijner fa milie en de directie van „Noord-Bra- band", door burgemeester Teijssen, die in welgekozen woorden releveer de de grote verdiensten van de heer Timmermans in tal van functies hier boven genoëmd, voor zijn bloeiend be drijf en de gemeenschap Waalwijk. De tweede spreker was de vice-voor- zitter van Waalwijks Belang, de heer J. Spijkerman, die hem complimen teerde namens alle leden van W.B. en wees op 't geen hij voor W.B. en daardoor voor Waalwijk heeft ge daan. In de loop van de dag en zondag stroomden gelukwensen in elke vorm binnen, zijn huis bood een schat van bloemen en vele deputaties van orga nisaties, verenigingen enz, waarmee de geridderde connecties heeft, kwa men hun gelukwensen en hulde door verschillende sprekers aanbieden. De harmonie St. Crispijn bracht hem zon dagochtend een muzikale aubade met een gelukwens uitgesproken door de voorzitter wethouder Smolders. Al deze sprekers werden door de heer Timmermans met een passend, hartelijk woord dank gebracht en uit alle deze betuigingen moet de gerid derde toch wel de conclusie hebben getrokken dat de dank, 't medeleven en de waardering van verenigingen, organisaties, officiële instellingen, individuele personen en vrienden op recht en hartelijk gemeend waren, en 't bewijs getrokken hebben dat men zijn werk en activiteiten op zoveel terrein op hoge prijs weet te stellen en zich verheugd heeft in deze ko ninklijke waardering. KONINGINNEDAG-VIERING Onder voortreffelijk voorjaars weer heeft gisteren in de verschil lende delen van onze gemeente de viering van de verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin plaats ge had. In Waalwijk-centrum en Waal wijk-zuid werd deze dag ingezet met een H. Mis. Op het Raadhuisplein had daarna een kleurig défilé plaats van alle schoolgaande kinderen, waaraan medewerking werd ver leend door de harmonieën St. Cris pijn en St. Jan en de K.A.J.-drum- band, de drumband van Kracht en Vlugheid en de Jeugddrumband Ons Genoegen. Na het défilé werden de kinderen toegesproken door burge meester Teijssen. De balletgroep van de stichting Jeugdbelangen voerde vervolgens enkele zeer ge slaagde en smaakvolle balletjes uit, afgewisseld met enkele leuke en vlotte nummers van de schoolband van de St. Michael-ulo-school. Vooral deed het prettig aan dat 't gezamenlijke hoogtepunt, n.l. de kin- der-optocht en de kinderhulde, weer in ere was hersteld. Het is zo leuk als men de jeugd, getooid met mooie sjerpen, met oranje-mutsen, met vlaggetjes enz. van de vier punten der ge meente, vergezeld van harmonie of drumband, naar 't hart der gemeen te, het Raadhuisplein, ziet optrek ken om daar door hun nationale liederen tegenover het hoofd van 't gezag, zijn liefde en verering voor onze vorstin uit te zingen. Het was een fantastisch gezicht, dat door de prima organisatie een uitstekend verloop had. In de verschillende gemeentede- len werden kinderspelen, waarin vooral ook de oriëntatie-ritten in 't centrum een aardige afwisseling vormden, gehouden en werden filmvoorstellingen gegeven. InBaardwijk werd deze geslaagde Koninginnedagviering gesloten met een Oranjebal in het Gemeenschaps huis. De St. Antoniusparochie kreeg bezoek van de harmonie Marijke uit Sprang-Capelle, die een muzikale rondwandeling maakte. In Besoijen kon men zijn hart ophalen aan een Teenagershow met 't K.R.O.-orkest en de zanger Wim v. d. Ven. In Waalwijk-centrum sloot de harmo nie St. Crispijn deze dag met een pittig concert op het Raadhuisplein. Tot slot mogen we gaarne een woord van hulde brengen aan de Oranje-comité's, die met veel zor gen en moeiten in elke afdeling weer een aardig programma hadden ver zorgd, dat vlot verliep en veel vol doening schonk. NED. BOND VAN OUD STRIJDERS EN DRAGERS VAN HET MOBILISATIE-KRUIS afdeling Waalwijk De leden van de afdeling Waal wijk worden verzocht, donderdag 4 mei a.s. enkele minuten vóór half acht op het Raadhuisplein aanwezig te zijn voor deelname aan de jaar lijkse Dodenherdenking. De stille tocht vertrekt om half acht van het Raadhuisplein. K.A.V. AFDELING WAALWIJK Op dinsdag 25 april hield de K.A.V., afd. Waalwijk, een toneelavond voor haar leden, die verzorgd werd door haar eigen toneelclub in het patro naat van Besoijen. Deze bijeenkomst werd door de voorzitster, mevr. Ha- mers-Leijsten, met gebed geopend en na een welkomstwoord hield zij een inleiding over „Reddend Chris tendom", waarover na de oorlog veel geschreven en gesproken is, wat ten doel had alles te bestrijden wat het echte geluk van de gemeenschap schaadt. Vervolgens kwam de toneelclub voor het voetlicht met de opvoering van het toneelstuk: „Zolang moeder leeft", in drie bedrijven van Piet Mossinkoff, onder regie van de heer J. Hesselberth. Het stuk gaf ons een beeld van een zakenvrouw, die als weduwe naast haar zaak ook nog de zware taak heeft als opvoed ster van haar dochters, die er zeer moderne opvattingen op na houden. De moeder, gesteund door haar zus ter, is in de opvoeding nog erg ou derwets ingesteld. Vooral de stren ge opvatting en bemoeizucht van de bedillerige tante wordt door de moderne dochters niet op de juiste waarde geschat, wat nog al eens strubbelingen te zien geeft. Toch komt er aan het slot een happy-end. Het was een prachtig stuk, dat door de actrices op een schitterende en duidelijke manier ten tonele werd gebracht. Allen waren dan ook ten volle onder de indruk van het ge- bodene en lieten hun enthousiasme duidelijk blijken door een hartelijk applaus. De voorzitster dankte dan ook in hartelijke bewoordingen de speel sters en in het bijzonder de regis seur, de heer Hesselberth, Spreek ster schtste zijn moeilijke taak voor de juiste verdeling en instudering van de rollen en de moeilijke en langdurige repetitietij d. Hij heeft dan ook alle eer van zijn werk. Eveneens was het verheugend dat de leden goed waren opgekomen, maar omdat ook niet-leden boven de 18 jaar waren uitgenodigd, hadden we toch op een grotere bezetting van de zaal gerekend. Het was echter voor allen een hoogstaande en ge notvolle avond. We hopen dat de toneelclub nog gelegenheid krijgt bij naburige K.A.V.-afdelingen haar kunnen met dit stuk te tonen. Tijdens de pauze sprak de voorzit ster over de te houden bedevaart naar de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch op dinsdag 16 mei a.s., om daar om 7 uur de avondmis bij te wonen. Ook konden leden zich op geven voor de 3-daagse retraite te Uden van 36 juli, waar diverse leden al gebruik van maakten. K.A.V. BAARDWIJK Donderdag 4 mei a.s. hoopt de K.A.V., afd. Baardwijk, een gods dienstig culturele avond te geven. Deze zal worden verzorgd door de voordrachtkunstenares Miep de Leeuw. Zij zal het programma ver zorgen met het bekende stuk „Bea trijs", 's avonds om 8 uur in het Ge meenschapshuis. Aan leden zowel als niet-leden, die deze avond toegang hebben, zal een kleine vergoeding worden gevraagd .voor de onkosten. DODENHEHDENKING Donderdag a.s. zal in Waalwijk de jaarlijkse herdenking van de geval lenen in de oorlogsjaren 19401945 plaats hebben. Om half 8 's avonds zal weer de stille stoet vanaf het Raadhuisplein vertrekken naar het oorlogsmonument aan de Burgem. Moonenlaan, waar de herdenking van de gevallenen zal plaats heb ben. In aansluiting hierbij zal in De Gecroonde Leersse door de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" en 't Waalwijks Orkest een uitvoering worden gegeven van het Requiem van Mozart. Gaarne willen wij ook nu weer iedereen aansporen deel te nemen aan de stille tocht naar het oorlogs monument en de herdenking van onze gevallenen. Blijf niet langs de weg staan alsof dit alles u niet aan gaat, maar sluit u aan bij de stoet. De helden uit de oorlogsjaren heb ben hun leven niet alleen gegeven voor die kleine stoet mensen die voorheen aan de tocht naar het oor logsmonument deelnamen, maar voor iedere Nederlander. Hun ge vecht voor de vrijheid was 'n strijd voor ons allen. Laat er donderdag dan ook een massale hulde- en dankbetuiging plaats hebben. DODENHERDENKING Wij vestigen er de aandacht van het publiek op, dat na afloop van de Dodenherdenking bij 't oorlogs monument, in „de Gecroonde Leers se" de uitvoering zal plaats vinden van Mozart's „Requiem" door het gemengd koor der Liedertafel „Oe fening en Vermaak" met het Waal wijks Orkest. Solisten zijn; Jeanne v. d. Sanden-Wijnands, sopraan, An toinette Blom, alt, M. Hesselberth, tenor en Arie de Rijk, bas. Zoals gewoonlijk is deze uitvoe ring vrij toegankelijk. DE HEER M. ADRIAANSE VIERDE 35-JARIG TIMTUR-JUBILEUM Grondlegger van jongens-stikkerij Op 28 april herdacht de heer M. Adriaanse het feit dat hij voor 35 jaar in dienst trad bij de N.V. Tim- tin-. Vergezeld van zijn echtgenote, werd de jubilaris in de cantine ont vangen door het voltallig personeel van de afdeling stikkerij, waarvan de heer Adriaanse chef is. Bij monde van de heer C. van der Velden werden hem, namens 't per soneel, woorden van hulde en dank toegesproken bij gelegenheid van dit uitzonderlijk jubileum. Spreker deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een electrisch scheerapparaat en bloemen voor mevrouw. Na de gebruikelijke tractatie dank te de heer Adriaanse de aanwezigen voor de gebrachte hulde en aange boden cadeaux en sprak de hoop uit op dezelfde wijze nog lange jaren te mogen blijven werken. Nadat alle aanwezigen de heer en mevr. Adriaanse persoonlijk hadden gelukgewenst, werden de jubilaris en mevrouw op het directie-kantoor ontvangen door de directie, bedrijfs leiding, staf en collegae-chefs van de bovenwerk-afdelingen, waar de directeur, de heer J. P. M. Verschu- re, het woord nam en dhr. Adriaan se complimenteerde en in het bij zonder benadrukte het uitzonderlij ke van dit jubileum, daar de heer Adriaanse de eerste mannelijke werknemer was die zijn intrede deed op de stikkerij, waarmede dus in feite de jongens-stikkerij werd opgericht, welke oprichting succes vol geweest is blijkens het groot aantal jongens en mannen dat thans op. de stikkerij werkzaam is. „Uw grootste verdienste", aldus de heer Verschure, „wordt geïllus treerd in het feit dat gij het hebt gepresteerd om, na uw intrede ge daan te hebben als 14-jarige leer ling, de hoogste top van deze afde ling te bereiken, waar al vele jaren geleden de algehele leiding aan u werd opgedragen, hetgeen in een bijzonder moeilijke afdeling als de stikkerij een buitengewone verdien ste is. Door uw grote vakbekwaam heid en prettige omgang met col legae en personeel wist gij voorko mende problemen steeds op elegan te wijze op te lossen. Het is dan ook vol bewondering en dankbaarheid dat wij op deze feestdag zijn bijeen gekomen om u geluk te wensen bij deze mijlpaal in uw leven". De heer Verschure sprak verder de hoop uit dat het de heer Adriaan se gegeven moge zijn in dezelfde functie eens het 40-jarig en gouden jubileum te mogen vieren. De directeur deed zijn gelukwen sen vergezeld gaan van een gouden armband-horloge, alsmede cadeau onder couvert en een fraai bouquet anjers voor mevr. Adriaanse. Na het uitbrengen van een toast op de gezondheid van de jubilaris, kreeg de heer Hoevenaars 't woord, die namens collegae-chefs en sous chefs het woord voerde en de jubi laris schetste als een zeer prettig collega, die zich reeds op zeer jeug dige leeftijd het doel gesteld had meer te presteren dan een gemid delde werknemer en zo de ladder van het leiderschap beklommen heeft. Hij dankte de jubilaris voor de prettige samenwerking en bood als blijk van belangstelling 'n fraai klokje aan, alsmede een bloemstuk- je voor mevrouw. Nadat nog diverse malen de gla zen werden gevuld, sprak de heer Adriaanse, mede namens zijn echt genote, zijn dank uit aan de direc tie en collegae voor de betoonde hulde en aangeboden cadeaux en gaf de verzekering dat hij de ko mende jaren zijn beste krachten zal blijven geven aan het bedrijf. Nog geruime tijd bleef het gezel schap in zeer geanimeerde stem ming bijeen, waarna het feest ver der in huiselijke kring werd ge vierd. GEEN VOORRANG VERLEEND Op het kruispunt Besoijensestraat- Kraayenhoflaan had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, resp. bestuurd door A. de G. uit Til burg en J. B. uit Waalwijk. De aan rijding ontstond doordat B. geen voorrang verleende aan de G. Beide voertuigen werden aanzienlijk be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. TEGEN STILSTAANDE AUTO GEREDEN Doordat haar bril aangeslagen was door de regen, reed de 13-jarige wielrijdster A. P. uit Drunen zater dagmiddag in de Wilhelminastraat tegen een stilstaande auto op. De auto werd licht, het rijwiel ernstig beschadigd. De onfortuinlijke wiel rijdster kwam er zonder verwondin gen af. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bos sleutels, bedelarm- bandje; groen tasje met inh.; bril; blauwe windjack; geblokte shawl; werkschoen; armband; muntbiljet van 2.50; dwergpincher; collie; herentrouwring. Verloren: doublé armband; bruine portemonnee met inh.; witte dames portemonnee; half lederen heren handschoen; cocker-spaniel; munt biljet van ƒ2.50; lichtblauwe step; zilveren rijksdaalder; zwart-wit ko nijn; damespolshorloge met zwart bandje; motorvliegtuigje; grijze he ren glacé-handschoen. AGENDA woensdag MUSIS SACRUM 8 uur: „Bestem ming Auschwitz", 14 jaar. LUXOR 8 uur: „Schaduwen uit 't verleden", 14 jaar. KANTINE TIMTUR 8 uur: Gene rale repetitie Waalwijks Orkest en liedertafel „Oefening en Vermaak", donderdag DODENHERDENKING: om 7.30 uur vertrek stille stoet vanaf Raad huisplein naar oorlogsmonument aan de Burg. Moonenlaan; na de Dodenherdenking uitvoering van 't Requiem van Mozart door de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" en het Waalwijks Orkest in De Gecroonde Leersse. Toegang vrij. GEMEENSCHAPSHUIS 8 uur: godsdienstig culturele avond, met als opvoering „Beatrijs", zondag DE TWEE KOLOMMEN 12 uur: repetitie mannenkoor „Oefening en Vermaak". TENNISCLUB „DE MATTENKLOPPERS" Team I heeft zondag haar twee de competitiewedstrijd gespeeld tegen de Zaltbommelse T.V. I en gewonnen met 8-0. Dit was nodig, want de eerste competitiewed strijd, gespeeld in 's-Hertogen- bosch tegen Pettelaer II ging met 5-3 verloren. Zoals het zich laat aanzien, zal de strijd om 't kaïn- pioenschap gaan tussen Matten kloppers I en Pettelaer II. Zondag 7 mei a.s. wordt thuis gespeeld tegen De Waranda Oos terhout, en dan volgt op zondag 14 mei a.s. de zeer belangrijke thuiswedstrijd tegen Pettelaer 2. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Met de bedoeling de beste jeugdspelers wat wedstrijderva- ring te laten opdoen, werd een jeugdteam samengesteld en inge zet in de 5e klasse. Op 23 april speelde dit team, waarvan de be langrijkste spelers en speelsters zijn Thea Schapendonk, Liesbeth van Iersel en Dick Boers, Jan Meijs en Jip Spiering», tegen JDe Ivlinkaert II en_buiten verwach ting won het met 5-3. Iedereen dacht dat dit een uitschieter was. Afgelopen zondag werd in Son gespeeld tegen Son en Breugel II en er werd dik gewonnen. De strijd werd gestaakt vanwege de regen bij een stand van 6-0 voor Team II van De Mattenkloppers. De twee resterende partijen zul len nog worden overgespeeld. Van de acht te spelen partijen zijn er nu echter reeds 6 gewon nen. De derde tegenstander in de ze competitie is Kampina I uit Boxtel, waartegen zondag 7 mei a.s. in Boxtel gespeeld moet wor den. Het is hier hij Kampina dus een eerste team dat wellicht voor ons jeugdteam wat te sterk zal zijn. Maar ervaring wordt er op gedaan en hoe DRIEBANDEN Waalwfjk naar Europees kampioenschap De biljartvereniging Waalwijk zal Nederland vertegenwoordigen in het toernooi om het Europees kampioenschap driebanden voor teams, dat van 8-11 mei te We nen wordt gehouden. Waalwijk, dat wordt vertegenwoordigd door Henny de Ruijter, Wim Soeter- hoek, Cor Soeterboek en J. van Alphen, won dit weekeinde twee beslissingswedstrijden tegen de Rotterdammers Popeyus, Baay, Heinsman en De Jonghe met een totaalscore van 11-5 (5-3 en 6-2). Op het privé-kantoor van de Schoenfabriek A. J. de Kort had maandagmorgen een hartelijke hul diging plaats van de heer H. Pul lens, die de firma in zijn belangrijke administratieve functie 40 jaren trouw heeft gediend. De jubilaris was vergezeld van zijn echtgenote en kinderen en van zijn broer, pater Pullens. De huldi ging werd bijgewoond door de vol ledige directie van de fa. de Kort en het kantoorpersoneel en tevens door burgemeester Teijssen, die bij dit jubileum een bijzondere missie had. De heer J. de Kort sprak namens de directie de jubilaris toe en con stateerde met voldoening dat weder om een van de getrouwe medewer kers zijn 40-jarig jubileum her dacht. „Telkenmale is het een ge noegen lof en hulde aan deze trou we medewerkers te mogen bren gen, maar vooral vandaag, nu het een jubilaris betreft die in de admi nistratieve sector zijn belangrijke bijdragen voor het bedrijf heeft ge leverd. De jubilaris heeft zijn beste krachten gegeven aan de uitbreiding van het bedrijf". De heer de Kort roemde vervolgens het werk van de heer Pullens in de loonsector met de ingewikkelde sociale wetten en de berekening van de bruto-lonen, hetgeen niet altijd een dankbare op gave betekende. Tevens is de heer Pullens functionaris van de onder nemingsraad. „Gij hebt op uw ver antwoordelijke post in de kringen van afnemers en van werknemers het bedrijf een goede naam gege ven". De heer de Kort wenste de jubilaris toe, dat hij nog vele jaren in dezelfde prettige verstandhouding bij de firma zou blijven werken en bood hem als blijken van grote waardering een prachtig polshorloge en tevens een geschenk onder cou vert aan. Mevrouw Pullens betrok hij in de hulde door de aanbieding van een bloemstuk. Ook de kinderen Pullens werden door de heer de Kort gecomplimenteerd en vooral Louis en Walther Pullens, die in de voetstappen van hun vader zijn ge treden en eveneens bij de firma de Kort werkzaam zijn. Hierna kwam burgemeester Teijs sen aan het woord om de jubilaris met zijn langdurig dienstverband te feliciteren. Hij noemde de hulde, die de jubilaris door de directie gebracht was, volkomen verdiend, temeer om dat in zijn taakvervulling een grote en betekenende carrière besloten lag. „Gij hebt veel voor het bedrijf betekend en het siert u dat gij zulk een voorname post in dit bedrijf in neemt. Gij hebt uw kansen weten te benutten, uw vleugels verder uit gespreid en u een dominerende plaats weten te verwerven". De bur gemeester constateerde dat 't werk van de heer Pullens door zijn direc tie hogelijk gewaardeerd wordt en bood zijn hartelijke gelukwensen aan. „Dit 40-jarig jubileum is een bewijs van trouw, van toewijding en verknochtheid aan het bedrijf, een bewijs ook van goede samenwer king. Maar de herinnering aan deze dag zal nog groter zijn als ik u mede deel, dat de Souvereine u op haar verjaardag heeft willen onderschei den met de zilveren ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. Moge deze onderscheiding een spoorslag voor u zijn om de fir ma A. J. de Kort ook in de toe komst te blijven dienen". Namens het kantoorpersoneel werd 't woord gevoerd door mej. J. Wijk- mans, die de jubilaris dank bracht voor de prettige verstandhouding en haar woorden vergezeld deed gaan van een fraaie schemerlamp. Voor de koninklijke onderschei ding, voor de hartelijke gelukwen sen en voor de ontvangen geschen ken, dankte de jubilaris de aanwe zigen, waarna de ere-wijn werd rondgediend en het gezelschap nog enige tijd in prettige stemming bij een bleef. In de namiddag bracht de harmo nie „St. Jan" voor de woning van de heer Pullens een muzikale hulde, waarbij de voorzitter de jubilaris en zijn familie complimenteerde met dit 40-jarig dienstjubileum en de ontvangen koninklijke onderschei ding. Vanavond zal de heer Pullens nog worden gehuldigd door de afde- linschefs van de firma de Kort. HOGEVAART De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij de heer C. van Tilborgh op de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand 144 km. Gelost om 12.30 uur. Eerste duif werd geconsta teerd om 14.42.20 uur, laatste duif om 15.32.10 uur. Ingemand werden 398 duiven. Er werd 1 op 4 gespeeld. De prijzèn werden als volgt behaald: A. Snaphaan 1 16 66 84; Joh. Sterrenburg 2 58 91F. Tactor 3 51; Mart. de Jong 4 11 31; M. Mesch 5 45 78; W. Nieuwenhui- zen 6 83; Jos Rozenbrand 7 81; Gebr. v. Oss 8 25 28 88; A. J. Op- horst 9 44; C. van Tilborgh 10 24 65 67 71 75; A Spuibroek 12 19 39 40 63: M. Netten 13 27; E. Bras penning 14; Alb. v. Zeist 15 34 68; H. de Jong 17 59; Lamb. Vos 18 70 92; P. de Meter 20 38 43 73; M. Treffers 21 32 60 85 94; L. Remmeren 22 26 90; C. Verhagen 23 33 56 62 74 76; H. v. Zeist 29; A. v. Campen 30; J. Spierings 35; Jan v. Zeist 36 42 93; J. Pols 37 55; G. Rozenbrand 41 46 64 72 89 Hennie Broks 47; A. Heibloem 48 50; Jo Sterrenburg 49; A. Spie rings, 52; A. Florijn 53 69; P. Ros 54: C. Broeks 57 82 86; G. Genen 61; A. de Louw 79; H. Verduin 80; W. Laros 87; A. Brouwers 95. A.s. donderdagavond tussen 7 en 9 u. inmanden voor St. Quen- tin. Komt allen op tijd. HAARSTEEG De laatste tijd hebben wij nog al eens verblijdende resultaten kunnen vermelden van onze plaatselijke wielrenner Wim van Heijst. In het begin van het wie- Ierseizoen wist hij zich steeds be hoorlijk te klasseren en bevond zich vaak in de einduitslag bij de eerste twintig. De laatste weken zijn deze resultaten steeds beter aan het worden en weet hij zich verschillende keren bij de eer ste tien te klasseren. In de Ronde van Dongen, die op zondag 23 april werd verreden, bezette hij in het eindklassement de zevende plaats. Verleden zondag echter leverde Wim wel een uitzonder lijke prestatie in de gelederen van de amateurs. Hij nam n.l. deel aan de Ronde van Heesch en slaagde er op het laatst in nog drie anderen weg te komen dit groepje wist de verkreeen voorsprong tot het einde toe i, handhaven en moest de sprint/ beslissing brengen. Hierbij bleek dat hij nog genoeg routine en ervaring bezi om op het juiste moment toe t» slaan. Met de vierde plaats moest hij genoegen nemen, maar omda Wim pas het eerste seizoen in j felederen van de amateurs uit omt, is het toch wel een uitzo„ derlijke prestatie om in bijna ie dere wedstrijd bij de prijswin- naars te behoren. JAN COTTAAR BIJ AUTO- ONGELUK ERNSTIG GEWOND Bij een auto-ongeluk in de buurt van Brussel is de sportjournalist Jan Cottaar vrijdagmiddag ernstig ge. wond. De heer Cottaar, die sportredac teur is van de Nieuwe Rotterdamse Courant en bekendheid geniet als te levisie- en radio-commentator, was met zijn echtgenote en de heer B, ii 't Hout, sportredacteur van het Rot- terdams Nieuwsblad en diens echtge- note, op weg van Parijs naar Neder land. De heren Cottaar en in 't Hout die respectievelijk voorzitter en pen ningmeester van de Nederlandse Sportpers zijn, hadden in Parijs het congres van de Internationale Sport pers, de AIPS, bijgewoond. Het ongeluk gebeurde ongeveer 20 km ten noorden van Bergen op Je weg naar Brussel en zou te wijten zijn geweest aan een zig-zag over de weg rijdende Belg, die onder de invloed van alcohol was. Tevergeefs heeft Cottaar, die aan het stuur zat, tot en kele malen toe getracht de Belg te ontwijken. De heer Cottaar is opge- nomen in het ziekenhuis te Zinnik. De heer in 't Hout heeft een vrij ernstige kneuzing aan een der benen opgelopen. Verwacht werd dat hij en zijn vrouw zaterdagmiddag toch naai Nederland konden terugkeren. Me vrouw Cottaar heeft een sleutelbeen gebroken. De toestand van de heer Cottaar is sindsdien enigszins verbeterd. VIERING KONINGINNEDAG In Waspik bood de vereniging Nederland en Oranje op Koninginnedag haar mede burgers ook dit jaar een keurig feestprogramma aan waarbij vooral van 6 tot 16 jaar uitbundig in de feest vreugde deelde. Nadat de jeugdverenigin gen 's morgens om 8 uur de Nederland#: driekleur hadden gehesen, volgde er om 10 uur bij het gemeentehuis een kinderaubade, Vanaf het bordes, waar behalve burge meester van Erp nog aanwezig waren men. van Erp, mevr. Couwenberg, de beide wet houders Kuysters en van Kuyk en het vol-' "tallige Oranje-comité, werden de kinderen toegesproken door de burgemeester en dooi de voorzitter van de organiserende vereni ging Nederland en Oranje. De Kon. Ham. Volksvlijt en Volksvermaak verleende hie; haar medewerking. Na afloop werden d( kinderen getracteerd. 's Middags volgde er voor de diverse leef tijdsgroepen een oriëntatierit, een speur tocht en volksspelen, waaraan 'n record aan tal kinderen deelnam. Het totaal bedrag aan prijzen ging de f 250 te boven, 's Avonds kon men luisteren naar een gezamenlijk openluchtconcert door de Harmonie, de Chr, Gem. Zangver. O.K.K. en de gem. zang- ver. Polymnia. Dit concert werd voorafge gaan door een muzikale wandeling van de harmonie. E.H.B.O. Een team van de Waspikse EHBO-vei- eniging zal zondag 7 mei een demonstratie geven in Waalwijk ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de plaatselijke EHBO aldaar; een 10-tal Brabantse groepen zullen hier vertegenwoordigd zijn. De Wasplkse af gevaardigden zijn de dames C. Kamp, M. Oerlemans en T. v. d. \Vassenberg. COMMUNIE UITGESTELD In verband met de wielerwedstrijd „Ron' de van Waspik" op Hemelvaartsdag (11 mei) zal de Eerrste H. Communie in de bei de parochies worden verschoven naar zon dag 14 mei. AFSCHEID AKKA KLAASSEN De Rakkers van de St. Servatius-groep vierden in het gemeenschapshuis te Waspik- Boven het afscheid van hun Akka, mej. Jos. Klaassen, die wegens haar a.s. huwelijk het jeugdwerk in de Theresia-parochie vaarwel moest zeggen. Na het openingswoord van de aalmoezenier, pater rector Servatius, sloof den de rakkers zich uit hun scheidende Akka een avond voor te schotelen, welke haar nog lang in herinnering zal blijven. Burgemees ter van Erp bedankte als voorzitter van de, Waspikse Jeugdraad mej. Klaassen voor. het vele werk, dat zij als mede-oprichtster van de plaatselijke afdeling van Jong Neder land voor de Waspikse jeugd heeft gedaan. Aalmoezenier rector Servatius vond in de grote verdiensten welke mej. Klaassen ziek door middel van het jeugdwerk vergaarde, meer dan voldoende aanleiding, haar tot ere- Akka te benoemen. BURGEMEESTER PRINSSEN RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU Het heeft H. M. de Koningin ook be haagd om: burgemeester Prinssen vaa Raamsdonk een koninklijke onderscheiding toe te kennen voor zijn vele verdiensten m het verleden verricht voor de gehele gemeen schap en vooral die van de gemeente Raam*- donk, waarbij in het bijzonder doot de com missaris der koningin, die in heid van het gezin van de alsmede de wethouders en de a secretaris, in het bijzonder memoreerde de grote staat van activiteit die de weled. heer Prinssen aan de dag heeft gelegd met de watersnoodramp. Na uitreiking der onderscheidingsteken*' verbonden aan het ridderschap in de orde van Oranje Nassau, sprak namens het col lege van b. en w. de loco-burgemeester, dm- ita 'oê e jt hoop i Prinssen n il de ordte iHISDONI »«NTV- fliuenwed jjtsveer he «digvan t si teer bi jjsemaktie nité een sj». He' r arig ond' r C. djzer aan j berda dat hij 4 taan bij Feitelijk lanig a -hij op tie had 1 enige ms school ii jsmoer ode heei school h steeds lagen n (■van ee «I, welke istelijk ill, een v< Ichten SI itderwijz school ii i« Bern. [geplaatst Robben, stei bescb Robben Rdeze c hebbi j de Broe tier bes iel staat, haar een i, zoda aan een rigens n itDaarhei een onl ij de viei ileum, g< Ie hooft ikter, we per: ekken w i feestd: H, Mis i: ie St. Jc icr Rot auto aai li, en, v Idrumb: leraard' van de lijzers e ien hadd een t' ilen eei 'n geva btaan roordrac schetsje jens „in nu, in d uwe fieti irafenis i vehikel leugens imma en ee: toning ii ee.n utaan ge ildeze b Ien huizt tide vond n e uls, waa: ïd werd collega' jubilar Je bied Vierin: t zij igrammt «dbesta viering iitsheuvf ad verloi Nadat i: m St. Jai a waren VI d lispelen ctde geb school] «8 van Eup morgder lartkleute In 'treinen dwedstri I VE ïatsheui jag 4-2, e: tlevenss 1 Mver. d< A Tirol 'indeling 'f'Vondf wnssch vsalwyk «proefde «tspring j'-lerspr lit van 'batenlot "wen o\ to, Deu

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6