e Echo van het Zuiden en" heroriëntering van fabrikanten noodzakelijk WAALWIJK KOOP BIJ DE KOMBI üdstcM boekhouder bij A. J. de Kort N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel" huldi&dejwee jubilarissen Groots personeelsfeest in piste jan circus Joltini s.* w kom bij de kombi, kijk bij de kombi, STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN ■JPAG5MEI1961 83e JAARGANG No. 36 Communiekantje A.MEYS lirotes"-142 Utiglwijk 4e Internationale Schoenenbeurs VonHaae wordt in de Margriet hal te Utrecht de 4de Internatio- IX Schoenenbeurs gesloten, die j.l. dinsdag door staatssecre taris dr. G. M. J. Veldkamp van het ministerie van economische 7aken werd geopend. In ziin openingswoord zei dr. Veldkamp dat het in het belang n Ln efficiëntere produktie noodzakelijk is dat de schoenfa brikanten meer moeten gaan samenwerken en dat ^j zich moe- !n heroriënteren en aanpassen aan de gewijzigde marktsituatie. E eerste eis is vandaag de dag niet dat er een goed en degelij k drjjf geweest, hetgeen mocht blaken uit de woorden van directeur I J. de Kort: „Gij hebt op Uw verantwoordelijke post in de krin gen van afnemers en van werknemers het bedrijf een goede naam gegeven." Burgemeester Teijssen onderstreepte de waarderende woorden van de directie en noemde de hulde ten volle verdiend, temeer om dat in de taakvervulling van de heer Pullens een grote en beteke nende carrière besloten ligt. Met vreugde deed burgemeester Teijs sen dan ook mededeling van het feit dat het H. M. de Koningin be haagd had de heer Pullens te onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. nrodukt gemaakt wordt, dat voldoet aan de primaire behoef- In en de eisen van duurzaamheid, maar dat er schoeisel ver- Xrdkd wordt dat overeenstemt met 't verlangen van de mens lafr verfraaiing van het uiterlijk. Er moet dan ook meer vari- Xe worden gebracht in het schoeisel omdat de consument, door de welvaartstoeneming meer liet oog is gaan richten op mooie schoen, behoefte heeri aan variatie en daarom waar- rL heeft voor nieuwe en aparte vormen. Aldus staatsse cretaris Veldkamp in zijn openingswoord tot de schoenfabri kanten. krijgt. Hierdoor drukt de hetero- bezoek, goede zaken Overigens legde staatssecreta- Veldkamp een optimistische -op de toekomst van de Ne- landse schoenindustrie aan de We mogen gegronde hoop n" aldus dr. Veldkamp, Mde Nederlandse producenten tli ondanks de te verwachten trier toenemende buitenlandse iacurrentie, niet slechts zullen »len te handhaven, maar dat ze ivendien zullen weten te profi- ien van de expansiekansen, die «zien de welvaartstoeneming de economisch eenwording, it voor de schoenfabrikanten sliet verschiet liggen. Dr. Veld- amp toonde zich verheugd over tl feit dat de Schoenenbeurs in ibehoefte aan informatie weet voorzien. Deze informatie im- hs is belangrijk, omdat de loenenafzet in toenemende ite een internationaal karakter geniteit van de aangeboden arti kelen nog sterker haar stempel op het karakter van de markt. In de kringen van schoenfa brikanten is men tevreden over deze 4e Internationale Schoenen beurs. De beurs heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen en er zijn goede zaken gedaan. Men heeft kunnen constateren dat de belangstelling voor de Neder- landse schoenenmarkt elk jaar groter wordt. Aan deze 4e Inter nationale Schoenenbeurs hebben 151 firma's uit binnen- en buiten land deelgenomen, waarvan 102 uit Nederland en verder uit Span je, Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland, België, Tsjechoslowa- kije, Italië en Japan. De diverse stands waren alle bijzonder goed verzorgd en het geheel van de Nederlandse inzendingen bood 'n interessant en waardevol beeld van de kracht en de kwaliteit van de Nederlandse schoenindustrie. SCHOENFABRIKANTEN ZETTEN HUN BESTE BEENTJE VOOR Honderd-een-en-vijftig schoenfabrikanten uit alle delen van de wereld hebben op de 4e Internationale Schoenenbeurs in Utrecht hun beste been waaraan natuurlijk de beste schoen voorge zet. De stands, waarbinnen zich een levendige handel ^voltrok, wa ren alle zonder uitzondering zeer smaak- en stjjlvol ingericht. In de vele zeer fraaie vitrines en opstellingen werd vooral de aaa_ dacht gevraagd voor de schoonheid van de moderne schoen, die immers in de eerste plaats niet meer is het degelijke en goed ge fabriceerde gebruiksartikel maar een_ bijna kunstzinnig mode-ar tikel, waarbij het accent valt op fraaie lijn en vorm. Het is natuurlijk niet doenlijk om door middel van een foto-re portage 'n beeld te geven van de inzendingen van alle Langstraat- se schoenfabrikanten. Daarom hebben wij ons bepaald tot een tweetal naamloze vitrines, die een indruk geven van de wyze waarop men op deze zeer geslaagde schoenenbeurs aandacht vroeg voor het bij ons in Nederland typisch Langstraatse produkt de schoen. Wel iets om trots op te zijn, vinden wij zo ^tzo talrijk, maar daarom niet minder belangrijk zijn in de «loenindustrie de „administratieve" jubilea. Ook de mensen die ''"ter de technische vaklieden staan met een indrukwekkende 'Mis van alles wat er in de administratieve sector speelt, zijn '"outbeerlijk, want zonder hen zou het bedrijf ook een slechts ,°rt bestaan beschoren zijn. 'loenfahriek A. J. de Kort te Waalwijk mocht op 1 mei j.l. het genoegen hebben een trouwe medewerker uit de administra te sector te huldigen,, namelijk boekhouder H. Pullens, die ge- IM, 40 Jaar zÜn beste krachten aan het bedrijf heeft gegeven, "«heer Pullens is al die jaren een belangrijke schakel in het be trouw zult bezinnen." Vervolgens overhandigde de heer J. Gompen aan beide jubilarissen de oorkonde met medaille van de Maat schappij van Handel en Nijverheid, alsmede een geschenk onder couvert. Ook de echgenoten van de jubilaris sen werden door de heer Gompen in de hulde betrokken, „want het is nooit de man alleen die een dienst- jubileum weet te realiseren. Voor zijn werk heeft hij de steun van zijn echt genote nodig." Hij overhandigde de beide dames een zeer fraaie bloemen mand. Namens de ondernemingsraad werd vervolgens het woord gevoerd door de heer A. v. d. Broek, die zijn har telijke gelukwensen vergezeld liet gaan van een geschenk onder couvert. De heer E. Stassen sprak namens de staf en schetste de beide jubilaris sen als harde en trouwe werkers, die altijd voor het bedrijf klaar staan en die dan ook aan iedereen ten voor beeld gesteld mogen worden. De gelukwensen van de spannerij werden onder woorden gebracht door de heer van Beijnen, die vooral de nadruk legde op de vriendschap met de beide jubilarissen. Namens de af deling overhandigde hij elk der jubi larissen met een fraaie staande sche- merlamp. De heren Castelijns en Leytens spraken tot slot een woord van dank voor deze grootse en warme huldi ging- Men bleef daarna nog geruime tijd gezellig bijeen. Ja mevrouw dit is Ck$$oU H, CASTELIJNS 40 JAAR|EN C. LEIJTENSA25 JAAR IN DIENST De indrukwekkende rij van jubilarissen van de N.V. Chroom lederfabriek „De Amstel" v.h. L. S. Gompen 77 in getal waar onder 10 personeelsleden met 40 dienstjaren - is j.l. woensdag met twee namen uitgebreid, namelijk met die van H. Castelijns en C. Leytens, beiden werkzaam in de spannerij, die resp. hun 40- en 25-jarig dienstjubileum vierden. De huldiging van deze twee trouwe medewerkers had plaats in het privékantoor in tegenwoordigheid van hun familieleden, burge meester Teijssen, de echtgenoten van de beide directieleden, de he ren J. en H. Gompen, de ondernemingsraad en leden van de staf. De heer H. Gompen heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester Teijssen en de leden van de onderne mingsraad. Het was voor de eerste maal dat de ondernemingsraad bij een huldiging aanwezig was. De reden daarvan lag in de om standigheid dat de heer Castelijns vele jaren deel heeft uitge maakt van de ondernemingsraad. De heer Gompen bestempelde deze jubileumdag als een grote en vreugdevolle dag voor het ge hele bedrijf, waarvan de betekenis nog eens nadrukkelijk zal wor den onderstreept op 18 mei a.s. in tegenwoordigheid van alle per soneelsleden met hun echtgenoten of verloofden. Directie en jubilarissen tijdens het gezellig samenzijn na de hul diging, v.l.n-r. directeur H. Gom pen, jubilaris H. Castelijns, jubi laris C. Leijtens en directeur J- Gompen. Voor de viering van het 40-jarig ju bileum door het gehele bedrijf is de directie van „De Amstel" op een even origineel als lumineus idee gekomen. Op uitnodiging van de directie zullen namelijk op 18 mei a.s. alle perso neelsleden met hun dames een voor stelling van circus Boltini in Waal wijk bijwonen. Aan deze voorstelling zal echter een unieke gebeurtenis voorafgaan, de gezamenlijke maal tijd namelijk van de ca. 350 genodig den in de piste van het circus. Een jubileumviering op deze wijze heeft bij ons weten nog niet in het bedrijfs leven plaats gehad. ONDERSCHEIDING ling." Tenslote deed burgemeester Teijssen de vreugdevolle mededeling dat het H.M. de Koningin had be haagd de heer Castelijns te onder scheiden met de eremedaille verbon den aan de orde van Oranje Nassau, die de jubilaris door burgemeester Teijssen persoonlijk opgespeld werd. TROUW KATH. WERKGEVERS VERENIGING Voor de leden van de Kath. Werkgeversvereniging in het dio cees Den Bosch zal de secretaris van de A.K.W.V., rnr, drs. L. M. A. van Rooy, op donderdag 18 mei a.s. ten huize van de heer E. M. Weijers, Julianastraat 7, een lezing houden over 't onderwerp „Momenteel actuele onderwer pen." De aanvang van deze bij eenkomst is bepaald op 8 uur. SCHOORSTEEN PLATEN A. C. v. d. Voort Grotestraat 389 Waalwijk Na de zilveren jubilaris, de heer Leytens, te hebben gelukgewenst met zijn voortreffelijke staat van dienst, richtte burgemeester Teijssen zich in zijn toespraak in het bijzonder tot de heer Castelijns. Er bestaat een sterke onderlinge band in het bedrijf van „De Amstel", zo zei burgemeester Teijssen. Dat wordt niet alleen van daag nog weer eens bewezen, maar blijkt ook uit de vele medewerkers met een lange en uitstekende staat van dienst in het bedrijf. „Terecht maakt het bedrijf zich vandaag op om U hulde en dank te betuigen, want U bent een van de medewerkers die het bedrijf tot grote steun zijn geweest en die door hun werk, hun trouw en hun plichtsbetrachting het bedrijf hebben meehelpen opbouwen. U bent een van de oudstgedienden, die ten voorbeeld gesteld mag worden aan allen die na U bij „De Amstel" in dienst getreden zijn. U bent „De Amstel" trouw gebleven, niet alleen in tijden van opbloei en vooruitgang, maar ook in de moeilijke jaren, in de uren van tegenspoed en zorg. Naast Uw technische inzet voor het bedrijf heeft U ook op sociaal terrein veel verricht in het belang van het bedrijf als lid van de ondernemingsraad. Hieruit blijkt wel dat men in U meer zag dan alleen de „werker" Caste lijns en dat men U ook beschouwde als een waardig en kundig represen tant van anderen. Gaarna betuig ik U dan ook mijn respect en waardering voor Uw voortreffelijke dienstvervul- De heer J. Gompen sprak een uit het hart gegrepen woord over de trouw. „Er wordt zo gemakkelijk ge sproken over waardering voor de trouw en het werk gedurende een groot aantal dienstjaren, maar op een dag als vandaag, wanneer we ons op deze woorden gaan bezinnen, krijgen zij eerst een warme en diepe beteke nis. Er wordt met trouw vandaag de dag helaas zo lichtzinnig omgespron gen en daarom ben ik zo verheugd op de werkelijke trouw in ons bedrijf te kunnen wijzen, een trouw die op dit ogenblik hier op prominente wijze is vertegenwoordigd. Trouw is iets we derzijds, het is een wisselwerking van wederzijds vertrouwen tussen werk gever en werknemer en zonder deze wisselwerking is een jubileum als dat van U, mijnheer Castelijns, ondenk baar. Voor de trouw die U ons be drijf bewezen heeft zijn wij U zeer dankbaar. Met iemand als U kan het bedrijf de toekomst met vertrouwen tegemoet zien." Zich richtend tot de heer Leijtens zei de heer Gompen „Naast de 40 jaar van Uw collega schijnen 25 jaar niet zo heel veel, maar in werkelijk heid betekenen zij zeer veel. Ook U zijn wij dankbaar voor de trouw aan ons bedrijf en ik hoop dat U zich vandaag en in de toekomst op deze BRAND IN CHEMISCHE FABRIEK F. HOFFMANS In de nacht van woensdag op donderdag is door tot nu toe on bekende oorzaak brand uitgebro ken in een drie verdiepingen hoog opslagmagazijn van de Che mische Fabriek F. Hoffmans KELY - OVERHEMDEN TERLENKA - DASSEN in alle maten en prijzen H. van Herwijnen Stationsstraat 78 - Waalwijk Tel. 3195 Zn. aan de Grotestraat-Putstraat. Het vuur vond gretig voedsel in de zeer brandbare materialen en Êrondstoffen, zoals schuimrub- er, kurk e.d. De brandweer die terstond na de alarmmelding uit rukte, kon van het drie verdie pingen hoge gebouw van 15 bij 48 meter niets meer redden. Ook een in deze opslagruimte gestalde auto ging in het vuur verloren. Wel wist de brandweer door kor daat en snel optreden te voorko men dat het vuur oversloeg naar een aangrenzend gebouw van de fabriek, waar tienduizenden li ters benzol en aceton en tevens een grote hoeveelheid celluloid waren opgeslagen. Hierdoor is zonder twijfel een ramp voorko men. De brandweer, die met 2 auto spuiten en een nevelspuit op de plaats des onheils arriveerde, had onder leiding van ondercom mandant J. Pot moeilijk werk, want het in brand staande ge bouw w&s geheel ingebouwd, waardoor niet alleen het blus- singswerk werd bemoeilijkt maar ook het gevaar voor overslaan van het vuur groot was. Na an derhalf uur was men het vuur met 7 lagedruk stralen en 3 hoge- druk stralen toch meester en kon men met de nablussing beginnen. De door de brand verloren ger gane materialen en grondstoften waren niet verzekerd. De directie van 't bedrijf heeft ons medegedeeld dat door de nrand de fabricage van chemi sche produkten niet wordt ge stagneerd en dat de levering der produkten normaal voortgang vindt. MEVROUW Ir, H. J. VAN IMBEECK-RAVENSWAAY NEEMT AFSCHEID VAN HET LEDERINSTITUUT T.N-O. Op vrijdag 28 april j.l. heeft Mevrouw Ir. H. J. van imbeeck- Ravenswaay haar werk bij het Lederinstituut T.N.O., waaraan zij vanaf augustus 1942 verbon den is geweest, neergelegd. Tijdens een bijeenkomst van de medewerkers van instituut en M.V.L.S. richtte allereerst de di recteur, Ir. J. Roelofs Heyrmans, het woord tot de scheidende. Spr. vond het erg jammer dat Mevr. v. Imbeeck het besluit had genomen haar werkzaamheden te beëindi gen, maar daar dit nu eenmaal haar wens was, had hij daarin moeten berusten. De' directeur dankte Mevr. van Imbeeck voor het vele en belangrijke werk dat zij in de loop der jaren heeft ver richt en noemde haar een van de steunpilaren van het instituut, die door hard werken, het insti tuut zijn goede naam bij de in dustrie en de Nijverheidsorgani satie T.N.O. hebben bezorgd. Na nog de grote bescheidenheid van Mevrouw van Imbeeck en haar sterke neiging om anderen te hel pen en te steunen, te hebben ge memoreerd, wenste de heer Roe lofs Heyrmans haar het allerbes te voor de toekomst. Namens de medewerkers sprak vervolgens de heer Feld woorden van dank voor de wijze waarop Mevrouw van Imbeeck steeds haar grote kennis en ervaring aan anderen heeft overgedragen en ook voor de wijze waarop zij steeds gebeurtenissen, instituut, school en medewerkers betref fende, wist te organiseren en tot iets onvergetelijks te maken. Het Zie de advertentie op pag. 16 M i Voor het TASJES PORTEMONNAIES SCHOOLETUIS SCHOOLTASSEN koopt lf bij Tel. 2967 IGER elakt draad horend® aas Vlot van lijn, een leuk modelletje, elegant en toch gemakkelijk om op te lopen. Datis de modieuze gemakschoen Verkrijgbaar bij MARKT WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 17