Gemeenteraad Loon op Zand MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA Waalwijks schoolvoetbaltournooi staat weer voor de deur DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 MEI 1961 Agenda en pre-adviezen DE VISSER VAN FLORIDA mi lai kr Ki ha Op 24 en 25 mei a.s. zullen in Waalwijk weer tien schoolelftal len strijden om de hoogste voet baleer, die dan gestalte krijgt in een fraaie door de gemleente Waalwijk beschikbaar gestelde beker. We hebben dit schoolvoet- bal toernooi in de voorgaande twee jaren leren kennen als een bijzonder prettig, sportief en uit stekend georganiseerd toernooi, waarvan vooral de finale een groot en enthousiast publiek op de been bracht en ook dit jaar mag er van de zijde van 't Waal wij ksche voetbalpubliek een gro te belangstelling verwacht wor den. Het vorig jaar was het de pit tige lichtgewichtploeg van de Baardwijkse St. Clemensschool, die met Hongaars voetbal de win naar van 1959 de Petrusschool A naar een 2-1 nederlaag voer de. Zal de finale van dit jaar weer een Baardwijk-Waalwijkse aan gelegenheid worden? De kanszit er in, want beide ploegen zijn niet in dezelfde poule ondergebracht, maar uiteindelijk is niets zo wis selvallig als voetbal en boven dien, wie weet welke spelers de andere scholen in het veld zullen brengen. Over de opstellingen heerst op alle scholen nog de diepste geheimhouding en zelfs onze speciale reporter is geep cent wijzer kunnen worden. Het enige dat hij heeft kunnen ont dekken is, dat er op vrijwel alle scholen belangrijke aankopen zijn gedaan, hetgeen uiteraard zijn neerslag heeft gevonden in de gemeentebegroting. Bezien we de beide poules, dan zijn we geneigd om in poule I de winnaar van I960, de St. Clemens school, als favoriet te tippen. Zij spelen echter onder de druk die nu eenmaal op elke bekerhouder rust en daarvan zouden de beide Besoijense ploegen de Chr. La gere School en de St. Jozefschool wel eens kunnen profiteren. En dan zijn daar ook nog de jon gens van de School voor Chr On derwijs uit Sprang. Uitgesproken zaterdagvoetballers weliswaar, maar wie zegt dat zij op woens dag en donderdag geen geduchte tegenstanders zijn? En dan ten slotte de Pastoor Kuijpersschool uit de St. Antoniusparochie. Men komt in Waalwijk-zuid niet ge makkelijk achter het nieuws en omdat dat wel z'n reden zal heb ben, zou het ons niets verbazen indien de Antonianen met heel bijzondere ploeg en een een nieuw spelsysteem voor de dag gaan komen. In poule II is men geneigd om de Petrusschool A de beste pa pieren te geven, maar de Petrus school B zal wel niet van zins zijn om eeuwig in de schaduw van de A-ploeg te lopen en daar om zou het wel eens een bijzon der felle strijd om de punten kun nen worden. De School met de Bijbel uit Capelle heeft in 1960 geen opzienbarende dingen laten zien en dus een reden temeer om dit jaar een stugge strijd van de ze knapen te verwachten. On danks het slechte schoolgebouw is de Openbare Lagere School uit de Stationsstraat er dit jaar toch weer in geslaagd een ploeg op de been te brengen. Schoolhoofd M. v. d. Heijden wilde echter niets loslaten over de physieke en mjen- tale voorbereiding van zijn jon gens. Gehuld in een plastic mees- terspak („het regent boven in, weet u") stond hij ons te woord of liever gezegd weigerde hij om ook maar iets te zeggen. Het eni ge wat hij zei, terwijl hij z'n zuid wester vaster snoerde, was „Denk om het buitengebeuren En dan hebben we tenslotte de Aloysiusschool uit Waalwijk zuid. Jongens, waarover men ook niet veel aan de weet komt, maar die in staat geacht moeten wor den om elke tegenstander te wip pen. Schoolhoofd Broeder Mag nus verklaarde ons: „Die knapen hebben heikruit in hun schoe nen!" Zo liggen dus de kansen in de ongetwijfeld enerverende strijd die komen gaat. Ten behoeve van het belangstellende publiek wil len wij er op wijzen, dat er dit maal geen voorverkoop plaats vindt. Ook worden er aan één persoon niet meer dan drie kaar ten beschikbaar gesteld, omidat men de zwarte handel in plaats bewijzen, die het vorig jaar welig tierde, zoveel mogelijk wil tegen gaan. De wedstrijden zullen wlor- den gespeeld op de playgrounds van W(aalwijkse) S(porting) C(Iub) én worden geleid gra tis, dank u wel, heren door of ficiële bondsscheidsrechters. De finale om de le, 2e, 3e en 4e plaats wordt gespeeld op donder dag 25 mei des avonds om 6 uur. De beslissende strijd om de beker vangt aan om 7.20 uur precies. De finalewedstrijden duren 2 x 30 minuten. Na afloop zal direct de prijsuit reiking geschieden. voor de vergadering van de raad dezer gemeente op woensdag 17 mei 1961 te 19.30 uur in de bode ga van het café-restaurant „De Ef teling". Agenda 1. Vaststelling notulen van de vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. a. van het ministerie van Bin nenlandse Zaken: de mededeling dat bij Koninklijk Besluit van 5 april 1961 nr. 13 is goedgekeurd de op 22 december 1960 vastge stelde „Verordening tot wijziging van de verordening tot heffing van een straatbelasting in de ge meente Loonopzand". b. van Gedeputeerde Staten. c. van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten; enkele rapporten inzake controle van kassen en boeken. d. een adres van 25 april 1961 van J. J. H. Hendrikx te Loonop zand in zake de toewijzing van woonruimte. Overeenkomstig het bepaalde in het raadsbesluit van 25 maart 1952 wordt nog mededeling ge daan dat bij besluiten van burge meester en wethouders van 17 april 1961 het gedeelte van het Hoekje gelegen tussen de v. Haes- trechtstraat en de Wielstraat ge durende het tijdvak van 25 april 'tot en met 20 mei 1961 en van 29 april 1961 het Galgeneind en de Past. Kampstraat gedurende het tijdvak van 8 mei tot 1 oktober 1961 of zoveel langer als nodig mocht blijken of zoveel korter als mogelijk is, voor het verkeer in beide richtingen gesloten is. 3. Voorstel tot het stellen van zekerheid als bedoeld in artikel 7 van het besluit Bevordering Woningbezit. 4. Voorstel tot vaststellen van een voorschot op de exploitatie vergoedingen ten behoeve van de bijzondere kleuterscholen voor 1961. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" RICHARD POWELL 24). We gingen ons huis binnen en ik waste me en beplakte mijn wonden met pleisters; daarna herinnerde ik me dat ik onze ijs kast zou laten proefdraaien om gegevens ter beschikking te krij gen. Ik draaide alle lichten in huis uit, om de meter te ontlas ten, zette de deur van de ijskast open tot de motor begon te draai en, sloot de deur en ging met Arab samen naar buiten om te zien hoeveel stroom de kast ver bruikte om weer af te koelen. Bij een electriciteitsmeter heb je een kleine wijzerplaat en daaronder een platte, ronde schijf van zil verachtig metaal. De wijzers op de plaat verschuiven zo lang zaam, dat je niet kunt zien bewe gen, maar de schijf draait reeds bij het geringste stroomverbruik. Ik schreef de stand op zodra we buiten waren en daarna sloegen we de draaiende schijf gade en wachtten een poos. Door het keu kenraam hoorden we de ijskast gonzen. Tenslotte hield het ge gons op en begon ik de stand op nieuw op te schrijven. „Waarom doe je dat?" vroeg Arab. „Omdat de motor is afgesla gen". „O", zei ze. En toen, op een ei genaardige toon: „Maar moet de schijf dan ook niet stil blijven staan?" Ik keek. De ijskast gaf geen ge luid meer, doch de glanzende schijf draaide door, zij het lang zamer dan eerst. En toch had ik alles in huis wat electriciteit ver bruikte, afgezet. Een rilling van opwinding liep over mijn leden. Ik stond op en zei: „Kom mee, we gaan een bezoek brengen, we gaan haar 'n bezoek brengen". Arab draaide zich met een ruk om, staarde naar de donkere om trekken van onze garagewoning en zei langzaam„Hoe durft ze". „O, dat is voor haar nog niets", zei ik grimmig. Het verwondert me, dat ze nog niet haar beklag ingediend heeft, dat de kamers zo verveloos zijn. Ik liep over het grasveld naar de garage. Er leid de slechts één ingang naar de vertrekken, zodat ze ons niet kon ontsnappen. 5. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex artikel 73 2e lid der kleuteronderwijswet over 1960. 6. Voorstel tot het afgeven van een verklaring, dat de oprichting en instandhouding van een cur sus aanvullend onderwijs aan de R.K. Huishoud- en Industrie school St. Angela te Kaatsheuvel voor deze gemeente wordt nodig geoordeeld. 7. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom van de personele belasting voor het be lastingjaar 1961-62. 8. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de rijks postspaarbank. 9. Voorstel tot vaststelling van diverse wijzigingen van de begro tingen 1960 en 1961. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. 11. Voorstel tot het beschik baar stellen van een crediet voor het treffen van voorzieningen aan de rioleringen in de Sweens straat en de Gasthuisstraat. 12. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van enkele onteige ningsplannen. 13. Voorstel tot het verstrek ken van een hypothecaire geld lening ten behoeve van de bouw van een wjoonhuis en/of aan koop van een woonhuis. 14. Voorstel tot wijziging van de verordening op het beheer van het grondbedrijf en van de dienst voor openbare werken. 15. Voorstel tot 't bouwen van een garage bij de ambtswoning van de burgemeester. 16. Voorstel tot wijziging van het besluit tot verbetering van de Eftelingsestr., Driestapelenstoel, Heuvelstraat en Zegelaar. 17. Voorstel tot het doen van grondtransacties. 19. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 50 van de kleuteronderwijswet. 19. Aanbieding gemeentereke ning met bijbehorende bedrijfsre- keningen over 't dienstjaar 1958 met benoeming van commissie tot onderzoek dier rekeningen. 20. Voorstel tot goedkeuring van de begroting van de Instel ling voor Maatschappelijke Zorg voor 1961 en vaststelling van de gemeentebegroting en bedrijfs- begrotingen voor het jaar 1961. 21. Rondvraag. Voorstel tot aankoop van een perceel grond van H. W. de Jong, Antoniusstraat 9 te Kaatsheuvel. Om tot verdere realisering van het uitbreidingsplan tussen de Crispijnstraat en de Huygensstr. te kunnen overgaan is het nodig dat de gemeente de beschikking krijgt over het perceel sectie L nr. 173 met de daarop staande voormalige windmolen, welke thans als pakhuis in gebruik is. De eigenaar, H. W. de Jong, is bereid bedoeld perceel aan de ge meente in eigendom over te dra gen voor een prijs welke b. en w. redelijk voorkomt. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan C. Pijnenburg te Kaatsheuvel. Ten behoeve van de bouw van een woonhuis vraagt C. Pijnen burg, Marktstraat 3 te Kaatsheu vel, aan hem te verkopen een perceel bouwgrond aan de zuid zijde van de Berndijksestraat, groot ongeveer 321 m2. De prijs voor deze grond is vastgesteld op 9.64 per m2. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan J. G. Hoesen te Loonopzand. J. G. Hoesen, van Rijckevorsel- str. 24 te Loonopzand, verzoekt aan hem te verkopen een perceel grond gelegen aan de van Immer- seelstraat. Dit perceel heeft een oppervlakt van ongeveer 402 m2. De grondprijs is vastgesteld op 9.90 per m2. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan adspirantkopers van woningen. De Fa. S. J. Pepping Zn. te Kaatsheuvel, Gasthuisstraat 68, heeft het plan om aan de oostzij de van de Sweensstraat 20 wo ningen te doen bouwen. In verband met het feit dat het bouwplan reeds in een zo ver ge vorderd stadium is gekomen dat onmiddellijk na verkoop van de frond met de houw kan worden egonnen, stellen b. en w. voor tot verkoop te besluiten en daar aan de normale voorwaarden te verbinden. De bouwpercelen hebben een oppervlakte van 3976 m2. De grondprijs is vastgesteld op 9.65 per m2. Voorstel tot beschikbaar stel len van een crediet voor het her bouwen van de garage bij de ambtswoning van de burgemees ter. In de vergadering van 22 dec. 1960 werd ten behoeve van de St. Bernardusschool alhier medewer king verleend voor de uitbreiding van de speelplaats. Daartoe werd een perceel grond ter grootte van ongeveer 843 m2 aan het school bestuur overgedragen. Tengevolge van de grondaf- stand vallen de berging en de ga rage bij de ambtswoning van de burgemeester binnen de gepro jecteerde nieuwe speelplaats. De constructie van de garage laat herbouw op 'n andere plaats niet toe, zodat een andere stal lingsruimte moet gebouwd wor den. Hiermede zal volgens een globale becijfering een bedrag van 7.700.gemoeid zijn. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan de riolerin gen in de Sweensstraat en de Gast huisstraat nabij de Markt. Enige tijd geleden zijn er ernsti ge moeilijkheden ontstaan met be trekking tot de rioleringen in de Sweensstraat en de Gasthuisstraat nabij de Markt. In de Sweensstraat waren vier gaten gevallen in de riolering aan de westzijde en vijf gaten in de rio lering aan de oostzijde. De riolering in de Gasthuisstraat vertoonde over een afstand van 35 meter verzak kingen, waardoor de rioolbuizen voor een gedeelte verzand waren, terwijl tussen de voegen grote ope ningen waren ontstaan. Deze situatie vroeg om een on middellijke oplossing, omdat hier door de veiligheid van de wegge bruikers enerzijds en de behoorlijke afvoer van water en vuil anderzijds in ernstige mate werden bedreigd. Het was evenwel niet mogelijk om zoals gebruikelijk van de uit te voeren werkzaamheden een kos- tenbegroting op te maken en deze aan de raad ter beoordeling voor te leggen, omdat aard en omvang van de verzakkingen zich niet in vol doende mate lieten vaststellen. B. en w. waren derhalve genood zaakt af te wijken van de normale gedragslijn en hebben de nodige voorzieningen onverwijld doen tref fen. Hiertoe zijn in de Sweensstraat aan beide zijden een aantal nieuwe rioolbuizen op de betonfundering gelegd en tevens drie nieuwe put ten gemetseld. In de Gasthuisstraat werden 34 m' buizen vervangen en gesteld op een nieuwe gewapen de betonvloer. Nu deze werkzaamheden inmiddels nagenoeg zijn voltooid, is het moge lijk de daarmede verband houdende kosten vast te stellen. Met de in de Sweensstraat getroffen voorzienin gen zal een bedrag gemoeid zijn van 32.228.terwijl de werkzaam heden aan de riolering in de Gast huisstraat nabij de Markt een be drag van 41.442.zullen vergen. Voorstel tot voorlopig goedkeuren van enige onteigeningsplannen. Het is van belang, dat de eerste herziening van het uitbreidingsplan 1 in onderdelen voor Kaatsheuvel, voor zover deze betrekking heeft op het industrieterrein en de omgeving van de Heikant, zodra deze onher roepelijk is goedgekeurd, zo spoedig mogelijk kan worden verwezenlijkt. Eveneens is het noodzakelijk, dat 't goedgekeurde uitbreidingsplan in onderdelen voor Kaatsheuvel, voor zover dit betrekking heeft op de omgeving van de Heikant, zo spoe dig mogelijk kan worden uitgevoerd. Hiervoor is het noodzakelijk dat de gemeente de eigendom verkrijgt van de hiervoor benodigde gronden. Eerst dan is het mogelijk de plan nen te doen uitvoeren, zoals dat ste debouwkundig en economisch ge wenst is. Om te voorkomen dat de uitvoe ring van de plannen een aanmer kelijke vertraging zal ondervinden, indien niet op basis van vrijwillig heid met de eigenaars van de be nodigde gronden overeenstemming kan worden bereikt, achten b.en w. het gewenst dat ten aanzien van de daarvoor in aanmerking komende percelen en perceelsgedeelten reeds thans uit voorzorg besloten wordt de onteigeningsprocedure aan te vangen. In verband hiermede hebben b. en w. enige onteigeningsplannen op gesteld, welke de benodigde den omvatten, te weten: Onteigeningsplan Kaatsheuvel 6 omvattende gronden, gelegen fc k goedgekeurde uitbreidingsplan onderdelen voor Kaatsheuvel in omgeving van de Heikant. Onteigeningsplan Kaatsheuvel 7 omvattende de gronden, geiege„ de eerste herziening van het breidingsplan in onderdelen J?' Kaatsheuvel in de omgeving val? Heikant. Onteigeningsplan Kaatsheuvel omvattende gronden, gelegen in h industrieterrein te Kaatsheuvel Voorstel tot wijziging van >t «art, besluit van 27 sept. 1960, waart»; krediet beschikbaar werd gei, voor de verbetering van de Eft lingsestraat, de Driestapelenstoel j Heuvelstraat en de Kegelaar. Bij raadsbesluit van 27 septeak 1960 werd ten behoeve van de v!? betering van de Eftelingsestraat Driestapelenstoel, de Heuvelstraat en de Kegelaar een krediet vi 492.235.- beschikbaar gesteld H? betreffende krediet werd bij het 31 wij zigingbesluit aan de begroti» voor het dienstjaar 1960 toegevoerd Inmiddels is gebleken, dat de fi nanciële gevolgen van een totale uitvoering van dit plan ineens d budgettaire positie van de gemeente te sterk zullen aanspreken zoda> moet worden gevreesd dat hogere instanties onder meer om deze re den hun goedkeuring hieraan zulle» onthouden. Gezien de urgentie van bepaalde onderdelen van het plan, zouden b, en w. het ernstig betreuren indien het onvermogen om de noodzakelij. ke dekkingsmiddelen voor de kapi- taallasten aan te wijzen er de oor zaak van zou zijn dat het gehele project op de lange baan wordt ge. schoven. Ged. staten stellen nan®, lijk als eis, dat tenminste 50% va de kapitaallasten uit eigen middete (bijv. belastingverhoging) mo!| worden opgevangen. Ten einde het risico van niet- goedkeuring zoveel mogelijk te eli mineren, verdient uitvoering van 't plan in phasen de voorkeur. Boven dien zal bij deze gang van zaken voor elk object afzonderlijk kunnen worden nagegaan tot welk bedrag 'n belasting moet worden verhoog! om de benodigde dekkingsmiddelen beschikbaar te krijgen. Naar aanleiding van het voren staande stellen b. en w. voor het 31e wijzigingsbesluit van de begroting voor 1960 in te trekken en te be sluiten tot beschikbaarstelling van twee afzonderlijke kredieten, te weten voor: a. verbetering van het westelijk gedee een 1 b- lenst gelaa Do zijn i gedai Bij rings te va dien laste jaarl ten 8.4 houd jaar 4%-1 teitsi tige ten t jaar midc neer En verh Ir cent ben Duil V001 pun 1-1 din^ De i twij voo: wijl bov ken, opei gevi van mat doo: ook niet gehi kwa voni fens te n renc nedi wed sam in d tant berg veel mid Avan/ 69). Het duurde niet lang of ook de als chinees vermomde parkwach ter kwam aanschuifelen en op hetzelfde ogenblik sloeg ergens een klok twaalf uur. „Een niets waardige Chinees wenst zijn grootmachtige landgenoot een goede avond", zei Pie Yah Ma te gen de parkwachter, die erg zijn best deed er als een echte Chinees uit te zien. „Mogen de goden u I gunstig gezind zijn", vervolgde j Pie bloemrijk. „Mogen zij aan uw verheven zonen kracht schenken en aan uw stralende dochteren schoonheid. Dat is de wens van een nietswaardige worm, die in het stof kruipt." Maar plotse ling sprong er een zwarte gestal te van achter het voetstuk van daan. Er glom iets in de lucht en een woedende stem brulde: „De ze keer zul je me niet ontsnappen spleetoog!" Doch Pie Yah Ma had zich bliksemsnel gebukt en de dolk suisde zonder schade aan te richten over hem heen. On derwijl was de oude parkwachter van angst weggerend en viel in geen velden of wegen meer te be kennen. Doch nu gebeurde er iets nóg vreemdersHet leek wel o! de bronzen ridder Walewijn dooi de klokslag van twaalf uur le vend was geworden, want onder hevig gerammel van ijzer ei staal sprong hij plotseling van zijn voetstuk af, pardoes bovei op de zwartegedaante met zijn dolk.., In panische wanhoop trachtte de misdadiger nog mei zijn dolk te steken, maar tever geefs het wapen brak op hel borstkuras van Mac Muzzle... Ik bleef staan en riep huichel achtig lief: „Georgia! Mogen we boven komen?" Een minuut lang bleef het stil. Toen ging er op de eerste etage een raam open, er verscheen een platinablond hoofd en Georgia's stem zei: „Nou dat weer". En brommerig voegde ze er aan toe: „Ik zou niet weten waarom niet". HOOFDSTUK VI Sherry vertelt sprookjes We beklommen de trap naar de kamers. Tegen dat we het por taal bereikten, had Georgia het licht aangedraaid en de deur ge opend. Ze keek me aan alsof ik met schoenveters kwam leuren. Sherry zat op een sofa, haar be nen over elkaar heengeslagen en haar handen verwrongen op haar schoot. Er lag een zaklantaarntje op een kaarttafeltje, waaraan ze samen hadden zitten eten. Uit de keuken klonk het gezoem van de ijskast. „Het spijt ons vreselijk, je te moeten lastig vallen", zei Arab. „Hallo, Sherry". „Hallo", antwoordde Sherry met een benepen piepstemmetje. „Wees maar niet bang van ze" zei Georgia. „Het zijn gewoon 'n paar onschuldige bemoeials." „Alles naar wens?" vroeg ik. „Bed goed? Linnenkast naar ge noegen gevuld? Mocht je iets no dig hebben, breek dan gerust in ons huis in en neem wat je aan staat". „De sleutel van deze kamer gaat wat lastig", zei Georgia. „Ik vond hem in de keuken op die avond dat je langs de rivier aan 't vissen leren was. Heb je soms een betere?" „Zal ik maar liever weggaan?" vroeg Sherry tam. „Welnee", zei Arab. „We vin den het fijn dat je hier bent Sher ry. Maar een kleine opheldering zou ons welkom zijn". Sherry keek vragend naar Ge orgia en die zei: „Het is voor jul lie gemoedsrust vrij wat beter, wanneer je naar huis terug gaat en alles vergeet. Ik vraag alleen maar, Sherry hier nog een paar dagen te mogen herbergen." „Ik zie niet in waarom jij alle pret voor jezelf zou opeisen", zei Arab. „Mij best", zei Georgia, terwijl ze haar schouders ophaalde. „Ik zal mijn relaas vertellen en Sher ry 't hare. Sherry houdt er trou wens meer dan één verhaal op na, nietwaar kindlief?" Sherry keek haar bedroefd aan en knipperde met haar lange, zwarte wimpers. Ze blikte be rouwvol naar haar handen en zei niets. Georgia stak van wal. „Eergis teravond zat ik thuis te lezen, toen er gebeld werd en Sherry voor de deur stond. Ik had haar nog nooit eerder gezien. Ze vroeg me of ik een dienstmeisje kon gebruiken. Het leek me nogal raar voor een meisje van haar leeftijd om na donker met een dergelijke vraag aan te bellen en dus nam ik haar mee naar bin nen om haar onderhanden te ne men. Ze probeerde me een onmo gelijk verhaal op de mouw te spelden. Ik betrapte haar op al lerlei dingen die niet klopten en toen hing ze een ander relaas op, dat minstens even ongeloofwaar dig klonk. Het enige, dat me aan nemelijk leek was hetgeen ze ver telde over een paar jonge mensen die haar van de woonschuit had den laten meerijden naar Fort Myers. Daar was ze weggelopen, omdat ze niet wilde, dat iemand anders te weten zou komen, dat ze op die woonschuit geweest was. Ik liet haar eten, stopte haar in bed en reed naar het huis van Jake, waar Sherry naar ze had, met die jongelui aan land was gegaan." „Het spijt me vreselijk", Sherry kleintjes, „dat ik van mijnheer en mevrouw Blakeweg moest lopen. Ze waren zo aardig voor me geweest." Georgia knikte en ging voort: „Dat laatste gedeelte van haar verhaal kon Jake bevestigen, en hij deelde me ook iets mede dal me ongerust maakte. Hij zei, dal een opschepper, een zekere Harry Fink, hem uitgehoord had over de mensen die Sherry mee had den laten rijden." „Gek hè'\ kirde Arab, „dat Ja ke ons niet van je bezoek verteld heeft. We zijn zelf die avond nog een keer bij hem geweest." „Dan viel mijn bezoek zeker na dat van jullie", zei Georgia, niet in het minst uit 't veld geslagen. „Hoe dan ook, die Harry leek niet te vertrouwen. En hij was er achter gekomen, dat Andy Je naam wist hij natuurlijk niet - niet van vissen hield en dat Arak er dol op was. Daarom belde ik jullie op zodra ik terug was, in de hoop dat ik jullie zodoende een boel moeilijkheden besparen zou. En hiermee heb ik alles verteld. (Wordt vervolgd) li het de mie gev bui ma heii pen aie de gen wei var gaa noc de spe bijl afs wo '•g het eer te nal ter onl the coi ma zig me wi' spi me ka en 'He vai va; en we zie na str oo tra Wc

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2