De Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN 890.- Hedenavond - Koopavond - geopend tot 9 uur «G [jjifpf m I Stassar Waalwijk 71S 225.- I80.- 125.- 89.- 25.- 9" 20 VRIJDAG 19 MEI 1961 8Se JAARGANG No. 40 Filmopname in Drunen. Voor de nieuwe Nederlandse speelfilm „Kermis in de regen" ^llen van 29 mei tot 2 juni in Drunen opnamen gemaakt wor den. Voor deze film, die in Sep tember in première zal gaan, zul len ook opnamen gemaakt wor den in Gouda en Breda. Voorlichting over de uitbrei dingsplannen. Over de uitbreidingsplannen, welke onlangs in de gemeente raad werden vastgesteld en welke voornamelijk betrekking hadden op uitbreidingen ten behoeve van de fa. Lips, gaf ir. v. Vliet, rijks- landbouwconesulent, voor de boeren en tuinders uit Drunen en Elshout deze week een voorlich tingsavond. Over de verschillen de aspecten voor wat betreft de vrijwillige grondverkoop, de scha deloosstelling en de onteigenings wet werd door spreker uitvoerig gesproken. Een en ander heeft 'oor de betrokenen deze avond zeker zijn nut afgeworpen. Ziekentriduum Dinsdag, woensdag en donder dag werd voor de parochies Drunen, Elshout en Nieuwkuijk bet jaarfijkse ziekentriduum ge houden. Er waren dit jaar ruim 50 deelnemers. Het triduum werd weer gehouden in het genadeoord Elshout. Filmjournaal „DE LAATSTE DAGEN VAN POMPEI" Op boeiende wijze beschreven en thans op kleurrijke en spectaculaire wijze verfilmd, dit grote en catastro fale gebeuren uit de grijze oudheid. Een in weelde badende stad, vol brui send en tintelend leven, die plotseling door de wit-hete lave van de Vesu vius wordt overspoeld; een even gi gantisch als huiveringwekkend schouwspel. Het verhaal tegen de achtergrond van de totale verwoes ting van de oude stad Pompei is boeiend, opwindend en sensationeel en houdt de aandacht van het begin tot het einde gevangen. Zaterdag om 8 uur en maandag om 6.15 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. „DE LEVENSROMAN VAN RICHARD TAUBER" Met de bekende zanger Rudolf Schock in de hoofdrol heeft de Duit se filmindustrie het leven van de grote Richard Tauber op de film in beeld gebracht. Het is uiteraard voor het grootste deel een muziekfilm met o.a. de mooiste melodieën uit de operettes van Franz Léhar en tegen deze achtergrond speelt zich het le ven - het moeilijke leven van de grote Tauber af. Een film die we gaarne willen aanbevelen. Zondag en maandag om 4 uur en woensdag om 8 uur. Toegang alle leeftijden. „NOOIT CP ZONDAG" De achtergrond van dit filmverhaal mag dan mischien wat pikant zijn, nog nooit hebben we een film gezien, die zo-bruisend en schuimend van le vensvreugde en -blijheid tot ons kwam als deze „Nooit op zondag" van Jules Dassin. En nog nooit heb ben wij een actrice gezien, die zozeer de film van het begin tot het einde beheerst als Melina Mercourie, die een temperament aan de dag legt dat getuigt van een echte innerlijke bewo genheid en van grote acteertalenten. U moet deze film gaan zien, die doortrokken is van de koppige ouzo (Griekse wijn) en de bedwelmende bouzoukiamuziek, tintelend en brui send als champagne. Het lied „De kinderen van Piraeus" werd in korte tijd een tophit. Het verhaal speelt zich af in de Griekse havenstad Piraeus, waar de knappe Ilya haar gunsten verkoopt, echter alleen aan degenen die voor haar een zekere aantrekkingskracht hebben. Naast de „liefde" heeft ze als hobby: het Griekse Treuspel, en ge durende de dagen van het festival hangt er dan ook een bordje op haar deur: „Gesloten wegens het Griekse Treurspel". Ze heeft een geheel eigen opvatting van het Griekse Treurspel, die weinig te maken heeft met de werkelijke betekenis er van. Elk treurspel eindigt voor Ilya met „en toen gingen ze allemaal naar het strand". Op zondag „werkt" ze niet, maar ontvangt haar vriend, om met hen te zingen, te dansen, te eten en te drinken. Ze is een volkomen ge lukkige vrouw totdat de filosofische Amerikaan Homerus (Jules Dassin) in haar leven komt. Hij is naar Grie kenland gekomen om de waarheid te zoeken, de waarheid, waardoor, naar zijn mening, de oude Griekse cultuur zo'n enorme hoogte heeft bereikt. Hij wil ook Ilya op 't pad der deugd terug brengen, maar met al zijn boeken wijsheid, die hem maar weinig ken nis van het leven geschonken heeft, begaat hij de ene blunder na de an dere. En natuurlijk verliest Homerus, het wordt een verpletterende neder laag, omdat geen boeken en geen ge leerdheid Ilya tot een ander leven kunnen brengen, maar alleen de lief de. Zo wordt Homerus een illusie ar mer, maar een ervaring rijker. Een kostelijke film, waarvoor men de televisie gerust 'n avond kan la ten staan. Zondag 6.15 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. Haarsteeg ZONNEBRILLEN ■MUI- 1 Hl -KJ - - In onze afdelingen meubelen en woningstoffering vindt U alles wat U zoudt kunnen wensen om van Uw woning dat uniek „eigen thuis" te maken, dat voor een ieder en voor elk gezin een levens behoefte is. Kies uit deze ongeëvenaarde collecties, datgene wat overeenstemt met Uw persoonlijkheid, de eigen achtergrond voor Uw (gezinsleven. Fraaie eiken eetkamer, in de nieuwe lichte kleur, bestaande uit dressoir 170 cm. met veel praktische bergruimte, tafel 130/180 cm.met tuimelblad en 4 gemakkelijk zittende stoelen, bekleed met prima wollen moquette naar keuze. Compleet DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND i» Ki'SfKI WSgp* kost Ook brengen wij hierin kleine lopertjes, dressoir lopers en vlerkante kleed jes (70 x 70 cm.). Pr, Verhaak. AGENDA Vrijdag 19 mei 7.30 uur Gemeenteraadsvergadering Ge meentehuis. Zaterdag 20 mei 8 uur: De laatste dagen van Pompeï. Zondag 21 mei 4 u.: De Levensroman van Rich. Tauber. 6.15 u.: Nooit op zondag, 18 j. 8.30 u. Nooit op zondag, 18 j. Maandag 22 mei 4u.: De Levensroman van Rich. Tauber. 6.15 u.: De laatste dagen v. Pompeï 18 j. 8.30 u.: De laatste dagen v. Pompeï, 18 j. Woensdag 24 mei 8 u.: De Levensroman van Rich. Tauber. TENTOONSTELLING MISSIENAAIKRING. Er staan enkele belangrijke dagen voor de deur, belangrijke dagen voor U en voor ons. Uit het feit dat de Missienaaikring een circulaire stuurde, begrijpt men wel, dat deze kring Uw belangstelling nodig heeft en wel op zaterdag 20 mei, zondag 21 mei en maandag 22 mei a.s. Op deze dagen or ganiseren zij namelijk een tentoonstelling, waarvoor wij bijzondere aandacht vragen. Ditmaal wordt de tentoonstelling gehou den in het patronaatsgebouw, dat voor die dagen welwillend ter beschikking is gesteld. Vanzelfsprekend vindt men er attractie (loterij), terwijl men er op gezellige wijze een kop koffie of thee kan gebruiken. Voor de kinderen is er een bijzonder leuke ver rassing. Er is door de leden weer bijzonder goed werk verricht, waarvoor het bestuur hierbij gaarne haar waardering uitspreekt. Een bezoek is dus alleszins de moeite waard.. De vroegere tentoonstellingen had den steeds grote belangstelling en men ver wacht er ook nu veel van. De tentoonstel lingsuren zijn: zaterdag 20 mei van 6.30 uur n.m. (opening) tot 11 uur n.m.; zondag 21 mei van 2-11 uur n.m. en maandag 22 mei van 2-11 uur n.m. OPENING Op vrijdag 19 mei heropening van het gemoderniseerde textielmagazijn „Het Huis van vertrouwen" op het plein, van J. v. d. Hout-Klerks. Deze prachtige winkel is weer een verfraaiing van het Plein te Vlijmen. Vele verrassingen voor de bezoekers. WIELRENNEN. Dinsdag werd de eerste Ronde van Ne derland begonnen, waaraan de Vlijmense renner B. v. d. Ven deelneemt. Dat v. d. Ven in goede vorm was bewees zijn derde plaats. KRUISBOOGSPORT ROZENJACHT Op de banen van het Kruisbooggezel schap Rozenjacht werd het jaarlijks Ko- ningschieten gehouden. Na een spannende strijd wist J. van Beijnen koning te worden met 93 punten; 2e werd P. van Engelen 91 pt. en 3e W. van Engelen. SUCCES VAN ROZENJACHT IN BELGIË. Rozenjacht nam deel aan het internatio naal concours in België en wist in de corp3 de 4e prijs te behalen met 126 punten met 6 schutters. EERSTE BONDSCONCOURS van de Langstraatse Kruisbooghond te Oisterwijk. Zondag 14 mei werd het eerste bonds- concours gehouden op de banen van Ois terwijk: De spruit wordt een boom. Uitslag corps A: 1 Onderlinge Vriend schap Haarsteeg 86 pt.; 2 Rozenjacht Vlij men 84 pt.; 3 Spruit wordt een boom Ois terwijk. Corps B 1 Rozenjacht 2 80 pt.; 2 Spruit wordt een boom 78 pt.. Personeel: 1 Sj. van Beijnen 25 pt.; 2 J. van Beijnen 25 pt.; 3 Verhagen 25 pt.; 4 P. van Engelen 24 pt.; 5 M. v. d. Heuvel 24 pt.. Personeel B: 1 Sjef v. d. Wiel 24 pt.; 2 A. van Vught 23 pt.. Extra aanbie ding: 1 Spruit wordt een boom 56 pt.; 2 Rozenjacht 55 pt.; 3 Onderlinge Vriend schap 54 pt. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 14 mei hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit St. Denis Frankrijk, afstand 369 km; eerste duif 12-2-28, laatste prijswinende duif 12- 20-59. Uitslag als volgt: L v Esch 1; C v Heivoort 2, 16, 17, 37; B v Esdonk 3, 5, 6, 14, 25; P Diepsüaten 4, 12; M Nicols 7, 20, 41; P Vermeulen 8, 10, 13, 29, 30, 31, 32, 45, 50; H Pelders 9, 15, 26; W v Vught 11, 28, 34 46; J v d Heuvel 18; H v Beijnen 19; W v Raven- steijn 21; Jos Kuijs 22; L Klerkx 23; H de Laat-Parijs 24; Th v Bokhoven 27; R van Esdonk 33; Th v Overdijk 35 42; H de Vaan 36; M de Laat 38; M Libregts 39; J Hees been 40; J v d Dungen 43; Th Stupers 41; J Kiviets 48; J Oosterwaal 49; H v d Wiel 51. Zondag 21 mei 1961 wedvlucht van de P.V. De Zwaluw vanuit Noyon Frankrijk. Dit is de laatste wedvlucht voor de Vites- se-vluchten. Wie zal de grote kampioen worden. Alle succes. Inkorven vrijdagavond van 18 30 tot 20 u. VERGADERING VISCLUB In verband met het op handen zijnde visseizoen, dat op 1 juni a.s. wordt geopend en waarnaar alle sportvissers ongetwijfeld reikhalzend uitzien, hield de visclub al hier maandagavond in café M. Reuser een ledenvergadering, die zeer druk was be zocht. De heer H. v. d. Heijden, die als voorzitter de vergadering presideerde, heet te alle leden hartelijk welkom en hoopte dat het een vruchtbare vergadering zou worden. In het kort zette de voorzitter de plannen voor het komende seizoen uiteen en hoopte dat de leden de richtlijnen, zoals die door het bestuur waren vastgesteld en gegeven ook zouden opvolgen. In de bestuursvacature wegens bedanken van het lid Th. v. Gestel werd voorzien door de benoeming van dhr. M. Meuser, die te vens tot penningmeester werd benoemd. Evenals vorige jaren zal ook dit seizoen weer in samenwerking met de verenigingen uit Vlijmen en Nieuwkuijk een onderling concours worden gehouden om het kampi oenschap van Groot-Vlijmen, waaraan een fraaie wisselbeker is verbonden. Tevens be staan er plannen om te komen tot het in stellen van een jeugdconcours, eveneens in samenwerking met Vlijmen en Nieuwkuijk. Verder kwam er een bestuursvoorstel ter tafel om in het komende seizoen aan diver se te houden concoursen deel te nemen. Ter sprake kwam nog of het wenselijk zou zijn over te gaan tot het uitzetten van vis in het in 't bezit zijnde viswater, maar het bestuur achtte het beter daar nog enige tijd mee te wachten. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter met een woord van dank voor het prettige verloop de vergadering. (ook op eigen sterkte geslepen) VOLLEYBALTOURNOOI Op het terrein nabij café M. Reuser or ganiseerde de kring 's-Bosch van de RKJB verleden zondag een groot voetbaltournooi, waaraan in tótaal 20 dames- en heren-teams uit 15 afdelingen deelnamen. Te ca. 1 uur nam de strijd om het kringkampioenschap een aanvang en de gehele middag werd er onderling fel gestreden om voor een jaar beslag op de wisselbeker te leggen. Het was een alleszins geslaagd tournooi, het geheel verliep vlot en sportief, mede als gevolg van eeri uitstekende organisatie. Voor het Haarsteegse team was het tevens een uitstekende dag, want voor het eerst werd na een zeer spannende - finalestrijd, waarbij de laatste set de beslissing moest brengen, het Haarsteegse herenteam kring kampioen en vol trots nam de aanvoerder dhr. N. Siegers uit handen van de voorzitter van de sportcommissie de fraaie wisselbe ker in ontvangst. Bij de dames waren het de dames uit Vught die in de finale glansrijk van Ammerzoden wonnen. De diverse uitslagen waren: 1 en kring kampioen Haarsteeg; 2 St. M.-Gestel; 3 Drunen 1; 4 Den Dungen; 5 Vught; 6 Dru nen 2; 7 Herpt; 8 Ammerzoden. Dames 1 en kringkampioen Vught; 2 Am merzoden; 3 Den Dungen; 4 Drunen. Na afloop verzamelden allen zich in café J. Siegers voor het in ontvangst nemen van de prijzen. Hier dankte de voorzitter van de sportcommissie de heer B. van Rooij, het bestuur van de afd. Haarsteeg voor de or ganisatie van het tournooi. Een gezellig sa menzijn was het slot van dit zeer geslaagd volleybaltournooi. VS. viw1 V Ts t, mmm s* issssum m t. s .Av s, v zorgt voor WOONCOMFORT GEIEIUGHEID Vast tapijt, de vloerbedekking, die thans zo veel gevraagd wordt, brengen wij in een grote sortering. Verzet bouclé, wol frisé en moquette. Vele bekende merken o.a. bouclé Rotter dam, Tretford en Heugafelt, uit voor raad leverbaar in een groot kleuren- assortiment. Dubbelzijdig sisal Jabo tapijt, de ster ke vloerbedekking, in diverse nieuwe kleu ren. 100 cm. breed, p. m. Cum Laude hoogpool karpetten geven Uw vloer een rijk aanzien, zijn dlchtgewe- ven van prima wol en versterkt met nylon. In de fraaiste Perzische patronen. 230x320 cm. 200x300 cm. 170x240 em. 140x200 cm. Speciaal voor slaapkamers kunt U nog voordeliger slagen, n.l. p.m. reeds voor 6.10 en 4.90 Bijpassende kleedjes: 60x120 cm. 40x70 cm. CE) «tsiSdt «gil KJ uiü LjtgsKaaefïS"? Gordijnen van moderne drukstoffen geven Uw „thuis" iets zonnigs. V D brengt hierin meer dan 200 soorten, ook Uw keuze is er dus beslist bij. Het hier afgebeelde dessin is verkrijgbaar in enkele zeer fraaie kleurstellingen. 120 cm. breed, JF90 p. m. Ook de bloemdessins komen weer terug in gor dijnstoffen en terecht, want zij brengen een na tuurlijke fleurigheid in Uw woning. Bij V D kiest U uit enkele tientallen des sins en kwaliteiten in de bloemenseries. Het hierbij afgebeelde dessin „Pic- cardy", 120 cm. br., #90 p. m. w usatiaë. Kies Uw vitrage uit onze werkelijk unieke collectie en let U dan vooral eens op de fantasie vitrages in ka toen en Terlenka. De hier bij afgebeelde fantasie filet is van een stevige katoenen kwaliteit en ide aal voor tuindeuren en als separatie tussen 2 kamers. Verkrijgbaar in de breedtes 150,130 en 90 cm. 90 cm. breed, p. m. ^50 Het goed gekozen savon- nerie dessin op pastelkleu- rig fond brengt de gezelli ge, warme Smyrna tafel kleden ook In het moderne interieur. Het hierbij afge beelde zuiver wollen Smyrna tafelkleed, 140 x165 cm. 50

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 21