DRUNEN JfOAt m LOON OP ZAND Stassar Waalwijk Elshout ZONNEBRILLEN Stassar Waalwijk Weer een bijzondere aanbieding van Kalier! lans» Baby-Paradijs Kinder-Paradijs 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 MEI 1961 10 Filmjournaal Reiswekkertjes GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR Vlijmen Biljarten Polaroid tttjesansaar: iS&ÜSlljj! Duivensport Blommen van lijders aan Brandend Maagzuur Heusden speciaal wiegen en baby-uitzetten speciaal kinderwagens TILBURG Raamsdonksveer ZONDAGDIEN ST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen: dienst Dr. Verhaak. AGENDA vrijdag 26 mei Oefenavond E.H.B.O. Wit-Gele- Kruisgebouw. zaterdag 27 mei 4 uur: Jeugdballetuitvoering Hoge Braken; 8 u.: „Aller Sünden Dieser Erde", 18 jaar. zondag 28 mei 11.15 uur: R.K. Bibliotheek, Hoge Braken; 4 uur: „Ontmaskering der Vee dieven", alle leeftijden; 6.15 en 8.30 uur: „Waarover men niet spreekt", 18 jaar. woensdag 31 mei 8 uur: „The Benny Goodman Story" „ALLE SÜNDEN DIESER ERDE" Er komen in deze film inderdaad heel wat zonden voor, maar aan het einde wacht toch ook de vergeving en het geluk. Het tragische verhaal beweegt zich rond dr. Regine Lenz (Barbara Rütting), die de domheid begaat om het dodelijk verongeluk ken van haar overigens niet hoog staande verloofde niet aan de politie Junghans Kienzle Mauthe te melden, hoewel zij naast de man in de auto zat toen het ongeluk ge beurde. Zij raakt daardoor in de macht van een morfinist, die haar chanteert om aan morfine te komen. Dit kost haar ten slotte haar be trekking. Een verboden ingreep bij een meisje doet haar ten slotte in de gevangenis belanden. Weer op vrije voeten, komt zij als „animeer- dame" in een bar terecht, waar zij tenslotte de man ontmoet die haar liefheeft. Een priester wijst haar ten slotte de weg naar de vergeving en een nieuw leven. Een tragisch filmverhaal met Bar bara Rütting, Ivan Desny, Paul Dahlke, Hannelore Bollmann en Pe ter Vogel in de hoofdrollen. Zaterdag 8 uur. Toegang 18 jaar. „ONTMASKERING DER VEEDIEVEN" De strijd tegen de veedieven gaat in het oude Wilde Westen onverdro ten voort en het zijn Roy Rogers en de oude, gezellige Smiley Burnette die de strijd tegen de boosheid aan binden en ten slotte ook aan het langste eind trekken, zoals dat in 'n goede western betaamt. Zondag 4 uur. Toegang alle leeftijden. „WAAROVER MEN NIET SPREEKT" Een belangwekkende voorlichten de film over het thema van de pijn loze geboorte, waaromheen 'n ver antwoord verhaal geschreven werd met Hans Söhnker, Antje Geerk en Karin Dor in de hoofdrollen. Het tragische verhaal van het meisje dat WAALWIJK TEL. 04160-2519 w AUTO- EN KAMPEERWAGEN- uit een vriendschap een kind ver wacht en daarna bijna tot wanhoop gedreven wordt, maar ten slotte dankzij een dokter het wonder van het leven leert ontdekken. Een belangwekkende film, waarin de voorlichtende tekst Nederlands gesproken wordt. Zondag om 6.15 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. „THE BENNY GOODMAN STORY" De liefhebbers van de lichte mu ziek kunnen woensdagavond hun hart ophalen aan de film over het leven van de befaamde Benny Good man. Een filmverhaal met een over vloed van bekende melodieën. Woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. GESLAAGD Wachtmeester le kl. de heer P. Rombout legde met goed gevolg het onder rijkstoe- zicht gehouden examen af voor politie-di- ploma B. OUDERAVOND Door het onlangs opgerichte Oudercomité werd een ouderavond gehouden in het pa rochiehuis. De opkomst was maar matig. De voorzitter van het comité Dr. Verhaak heet te de comitéleden, het schoolbestuur, het onderwijzend personeel, de ouders en zeer speciaal de spreker van de avond de heer van Loon, hartelijk welkom. De heer van Loon gaf een duidelijke uiteenzetting van de studiemogelijkheden die er voor de jeugd bestaan. Op aanschouwelijke wijze werd al les schematisch opgebouwd. Enkele vragen van de aanwezigen werden tot voldoening opgelost. De dank van de voorzitter voor de duidelijke uiteenzetting was dan ook wel verdiend. Na afloop werden enkele ideeën geopperd hoe het bestaande comité de fi nanciën bij elkaar moet krijgen om het een en ander te financieren. Ook een plan „va- cantievreugd voor de jeugd" werd even ter sprake gebracht. Het comité is gestart. La ten we hopen dat er voor een volgende avond meer belangstelling bestaat. TENTOONSTELLING MISSIENAAIKRING Zondag 21 en maandag 22 mei organi seerde de Missienaaikring een tentoonstel ling die geslaagd genoemd kan worden. Andere jaren was er veel belangstelling, maar dit jaar was wel een record jaar wat sigaren Geniet er van! paradiso22ct: betreft het bezoek, maar ook financieel. De attracties werden druk bezocht en de loterij was de hoofdattractie; hiervan werd een druk gebruik gemaakt. De missionarissen uit Vlijmen werden hiermede weer goed ge steund, want een mooi bedrag kon worden afgedragen. VLIEDBERGBEWONERS DOEN EEN BEROEP OP B.B.A. Door de uitbreiding op de Vliedberg, die steeds verder van het verkeer afgaan, is het voor velen al ruim 20 min., zelfs een half uur, lopen eer men aan een bushalte is. Een beroep is gedaan op de BBA, die alles in het werk zal stellen hiervoor een oplos sing te vinden, al moet men nog even ge duld hebben. Er wordt aan gewerkt, moge dit voorlopig een troost zijn. Voorlopig nog op de fiets naar de bus. VOETBAL Junioren-wedstrijden Zaterdag 27 mei is voor de Vlijmense junioren het programma als volgt samen gesteld. Vlijmen I TGG; de Vlijmense junioren, die de leiding hebben in klasse A 2, zullen alles in het werk stellen om deze mooie plaats te behouden. TGG 2 - Vlijmen 2. Winstkansen voor TGG. Vlijmense junioren, doet uw uiterste best; een gelijk spel zou niet slecht zijn. Vlijmen 4 - Zwaluw 3. Hier kan Vlij men 4 twee punten rijker worden, mits de tegenstander niet wordt onderschat. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 21 mei hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Noyon Frankrijk, afstand 283!4> km; los 8.45 uur, eerste duif 13-22-31; laatste prijs winnende duif 13-42-12. Uitslag als volgt: C. v. Heivoort 1, 8, 9, 16, 19, 21, 28; P Diepstraten 2, 14; K Kivit 3, 20, 45; P Ver meulen 4, 18, 22, 23, 24, 33, 34, 37; H de Laat-Parijs 5; B v Esdonk 6, 12; M Nicols 7, 17, 43; P v Dal 10; H. Pelders 11, 42; L v Esch 13, 26; Jos Kuijs 15; H v Beijnen 25; Th v Overdijk 27, 30, 35; W v Vught 29; J v d Dungen 31; J v d Heuvel 32; R I de Laat 36, 40; J Kiviets 38, 41; H v d Wiel 39; J Heesbeen 44. Zondag wedvlucht van de Postduiven vereniging De Zwaluw vanuit Corbeil Fr. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20 u. Persoonlijk Kampioenschap 3 banden kl. B. District Waa'wijk van de KNBB. M. Knuist van B.V. Keesje kampioen. De finalewedstrijden om het persoonlijk kampioenschap klasse B van het district Waalwijk van de KNBB, waarvan we de uitslag reeds in onze vorige editie publk ceerden, hebben zich gekenmerkt door een grote sportiviteit van de deelnemers en daardoor geworden zijn tot een machtige propaganda voor de mooie biljartsport. Het blijkt meer en meer dat het drieban- denspel steeds aan populariteit wint en steeds meer wordt beoefend, ook door de jongere spelers en het is daarom niet zo verwonderlijk, dat het kampioenschap dit maal is terecht gekomen bij een nog betrek kelijk jonge speler, n.l. bij de heer M. Knuist van B.V. Keesje. Het zag er anders op de eerste speeldag, j.l. vrijdag, niet naar uit, dat de kampioen van het vorig jaar, de heer W. Swinkels van Nooit Volleerd, het kampioenschap zonder slag of stoot uit handen zou geven. In zijn eerste partij n.l., tegen P. IJpelaar van Ons Genoegen, liet W. Swinkels het fraaie gem. van niet minder dan 0,769 noteren, hetgeen de beste verwachtingen voor de prolonge ring van de titel inhield. Hierop volgden echter enkele verliespartijen van de kam pioen van vorig seizoen, terwijl er op de eerste dag ook door andere deelnemers eveneens fraaie gemiddelden werden be haald, n.l. door M. Knuist een gem. van 0.625 eveneens tegen P. IJpelaar, terwijl ook de partij van H. Pelders en J. v. Veld hoven, beiden van BVO, eindigde met gem. van resp. 0,571 voor dhr. v. Veldhoven en 0,542 voor dhr. Pelders. Er was dus toen nog van alles mogelijk. Zaterdag kwam er reeds meer tekening in de strijd. M. Knuist zette zijn overwin ningenreeks voort en hoewel hij zijn eerste gem. van 0.625 niet meer benaderde, moch ten gem. van b.v. 0.526 in zijn partij tegen A. Hamers er ook zijn. Doch ook J. van Veldhoven en W. Swinkels hielden taai vol, de eerste behaalde in zijn partij tegen W, Swinkels een gem. van 0.571, waarbij laatst genoemde een gem. van 0.542 liet noteren. Ook W. Schoelitz van KNA speelde tegen H. Pelders van BVO een uitzonderlijk goe de partij, n.l. met een gem. van 0,571. Kortom, op een enkele uitzondering na, werd er in deze finalewedstrijden prima ge speeld. Toen dan ook de wedstrijdleiding zaterdagavond de stand opmaakte, was er nog niets beslist; alleen had M. Knuist van BV Keesje nog geen enkele partij verloren en stond dus ongeslagen aan de kop, zodat er heel wat zou moeten gebeuren, wilde het kampioenschap deze speler ontgaan. En toen hij dan ook op 2e Pinksterdag zijn eerste partij won, was Knuist definitief kampioen 1960-1961 3 banden klasse B van het district Waalwijk. Wie echter zou menen, dat het in de nog te spelen partijen aan spanning heeft ont broken, is ver bezijden de waarheid, want elke ontmoeting werd met grote overgave van de deelnemers gespeeld en de span ning steeg ten top toen de laatste partij de oude en de nieuwe kampioen, W. Swinkels en M. Knuist, tegen elkaar bracht, die, hoe wel eerstgenoemde het kampioenschap niet meer kon behalen, hij het zich tot een eer zou rekenen de nieuwe kampioen te ver slaan. En inderdaad, in een hoogstaande partij van beide kanten, wist de 72-jarige oud-kampioen zijn opvolger te verslaan. Een prestatie die een daverend applaus ont lokte aan de talrijke belangstellenden, die de sympathieke heer Swinkels deze over winning van harte gunden, een overwinning die overigens niet in het minst afbreuk deed aan de capaciteiten van de nieuwe kam pioen de heer M. Knuist, die èn in de voor- .vedstrijden èn in de finale getoond had een waardig kampioen te zijn, een prima bil jarter en een zeer sportieve figuur. Verheu gend noemde de districtsvoorzitter de heer Tom Burmanje het feit, dat en de nieuwe en de oude kampioen beiden promoveren wedstrijden, die zich zeer sportief hebben getoond en waaronder daarnaast echte vriendschap heeft geheerst. Deze wedstrij den waren de beste propaganda voor de mooie biljartsport in het algemeen en voor die van het district Waalwijk in het bij zonder. De vereniging BSV dankte hij voor de perfecte organisatie en de heer en mevr. van Cromvoirt voor het beschikbaar stellen van hun prima materiaal en voor de har telijke ontvangst van spelers en belangstel lenden. Namens de BV BSV dankt de heer P. Schellekens op de eerste plaats het voltal lige districtsbestuur voor hun aanwezigheid en de voorzitter de heer Burmanje voor zijn sympathieke woorden. Hij dankte de spelers voor de betoonde sportiviteit en bood ten slotte de kampioen een grote doos sigaren aan. De heer André Hamers was de tolk van de deelnemers, toen hij de kampioen geluk wenste met zijn behaald succes, dat hij ten volle heeft verdiend. Namens alle spelers bood de heer Hamers de echtgenoten van de kampioen, mevr. Knuist, met een hoffelijk gebaar bloemen aan, welke geste met een kus werd beloond. Ook dankte de heer Ha mers, de heer Ad van Cromvoirt en zijn j vrouw voor het beschikbaar stellen van hun j prima materiaal en ook mevr. van Crom- i voirt bood hij een boeket fraaie bloemen aan. De heer A. J. van Hilst, de hospes van de B.V. Keesje, sprak eveneens nog enkele Doet uw voordeel bij: SPORT COLBERTS Het moderne sportcólbert van 1961. Wol met Moussbryl in zonnige fleurige kleuren. naar de A-klasse. Op de eerste plaats richt te de voorzitter zich tot de kampioen van het vorig seizoen, de heer W. Swinkels, die, hoewel hij zijn titel thans aan een jongere speler moet afstaan, toch getoond heeft nog steeds een 3 banden-speler van formaat te zijn, waarmede ook in klasse A wel dege lijk rekening zal moeten worden gehouden. In ieder geval feliciteerde de districtsvoor zitter de heer Swinkels met zijn promotie naar de A-klasse en sprak de hoop uit dat hij ook hierin een goed figuur zou slaan, hetgeen de heer Burmanje allerminst be twijfelde. Hierna wendde de voorzitter zich tot de nieuwe kampioen, de heer M. Knuist. Het is mij, als voorzitter van het district Waalwijk, een vreugde en een eer, aldus de heer Burmanje, om in U, mijnheer Knuist, de kampioen 3 banden klasse B van het seizoen te mogen begroeten. Uw liefde voor de mooie biljartsport en uw nooit aflatende sportiviteit, gepaard gaande met uw capa citeiten, zijn de beste waarborgen, dat dit kampioenschap is terecht gekomen bij de speler, die hierop het meeste aanspraak kan maken. Ik wens U dan ook namens het ge hele districtsbestuur van harte geluk met dit kampioenschap en overhandig U graag deze fraaie wisselbeker en het daarbij be horende diploma. Daar U de wisselbeker 't volgend seizoen niet zult kunnen verdedigen, daar U thans gepromoveerd bent naar de A-klasse, zal hij toch dit jaar de prijzen- kast uwer vereniging sieren, doch het diplo ma zal U steeds blijven herinneren aan uw succesvolle prestatie in het 3 bandenspel kl. B van het district. Nadat de heer Burmanje de fraaie wis selbeker en het diploma aan de kampioen had overhandigd, wenste hij ook diens echt genote geluk met het succes van haar man, alsook de BV Keesje, die trots kan zijn op haar lid M. Knuist, die met zo'n groot suc ces de naam van de vereniging heeft hoog gehouden.. Grote waardering heeft de voor zitter voor alle deelnemers aan deze finale- sympathieke woorden, waarna de districts voorzitter het slotwoord sprak, waarin hij ook de dames betrok, die door hun aanwe zigheid meer glans geven aan deze biljart wedstrijden en door hun aanwezigheid de spelers zullen aansporen de edele biljart sport steeds intensiever te blijven beoefenen, waardoor het district Waalwijk van de KN BB steeds meer in bloei zal toenemen, het geen de heer Burmanje van harte hoopt. HOGEVAART De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd mij de heer C. van Tilborgh op de Hogevaart, hield zaterdag een wedstrijd vanaf St. Quentin, afstand 239 km. Gelost om 7.30 uur. Eerste duif werd geconsta teerd om, 11.3.33, laatste duif om 11.36.15. De duiven werden pas maandag gelost wegens regen. De prijzen werden als volgt behaald: Hennie Broks 1 16 61; C. van Tilborgh 2 26 27 42; P. de (Meter 3 9 22 28 51 62; J. Spierings 4; J Pols 5; Gebr. v. Oss 6 39 49 68 H. Vos 7 31 72; M. Treffers 8 73 A. Spuibroek 10 35 43 58 65; J. v. Zeist 11 64 67 69; M. Mesch 12; Alb. v. Zeist 13 17; A. v. Campen 14 71; C. Broeks 15; W. Nieuwen- huizen 18 32; P. Ros 19 46; A. Spierings 20; A. Vos 21 47 70; E. Braspenning 23; Johannes Ster renburg 24 34: A. J. Ophorst 25 44 53 57; Jacobus Ophorst 29; G. Rozenbrand 30 36; J. Sterren burg 33 41 45 56; H. v. Seist 37; A. Snaphaan 38; L. Kemmeren 40; G. Janson 48; A. v. d. Schans 50; M. Netten 54; C. M. de Jong 55 66; A. Heibloem 52; A. v. Tig- gelen 59; F. Tactor 60; A. Brou wers 63; D. v. d. Schans 74. PLOTSELING STERFGEVAL In het ziekenhuis te Tilburg is dinsdagmorgen de heer Nelis Jansen vrij plotseling overleden. Na thuis te zijn behandeld, werd hij voor on geveer 6 weken in het St. Elisabeth- ziekenhuis opgenomen. Bij de firma C. Verschuren, leder- fabriek, heeft hij sedert 35 jaar als boekhouder zijn functie verricht en genoot alle vertrouwen van directie en personeel. Een ijverig en gezien persoon is uit de Loonse gemeenschap heen gegaan, die iedereen kende en aan wie veel vertrouwen is geschonken in de personeelsbelangen van ge noemde firma. In 't centraal buurt- comité vertegenwoordigde de heer Jansen het Oranjeplein. De overledene was 61 jaar. Hij ruste in vrede. De begrafenis heeft vandaag on der grote belangstelling plaats ge had. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS Het schuttersgilde St. Hubertus nam op 22 mei jl. deel aan het na tionaal concours, dat door „Pro Pa- tria" te Oosterhout is georganiseerd. De navolgende prijzen werden be haald: le prijs extra aanbieding, opgelegd; le pr. extra aanbieding, vrije hand; 6e pr. extra aanbieding, opgelegd; 2e pr. voor 1 korps, opgelegd en eveneens de 7e prijs in deze groep. De le prijs personeel met opge legd geweer kwam in het bezit van J. Bink, terwijl H. Akkermans 2de kampioen werd en de 6e prijs per soneel uit de vrije hand in de wacht sleepte. Dat met zulke resultaten te vreden naar huis werd gegaan, laat zich gemakkelijk begrijpen. JAARVERGADERING VAN DE E.H.B.O. ST. RAFAEL In het Wijkgebouw had dinsdag avond de jaarvergadering van de r.k. vereniging voor Eerste Hulp plaats. De voorzitter, de heer J. Toorians, heette allen hartelijk wel kom, vooral de geestelijk adviseur, pastoor Mommers, die hierbij aan wezig was. Het verslag van de secretaris werd goedgekeurd. In een overzicht haalde hij het af gelopen jaar aan, waaraan wij het volgende ontlenen: In het vervolg ste Helper van groot belang te we ten wie er dienst heeft. Bij voorko mende ongelukken e.d. is het even eens van belang als een helper het niet alleen af kan, dat collega's uit de naaste omgeving geroepen wor den en dat zij hulp verlenen zoals het in het Oranje Kruis-boekje is geleerd; niet meer en niet minder! Het ledental is thans nog: 24 wer kend en 6 niet werkend. Dit resul taat is heel veel gedaald, ook al om dat dit jaar geen nieuwe cursus is gegeven, doch het minder goede be zoek aan de oefeningen was ook hiervan de oorzaak. De gevolgen van de diploma-verlening waren ook miniem; diverse oorzaken waren hier debet aan. De aftredende bestuursleden, nl. Jan Biemans, seer, en A. Boons, lid, werden bij acclamatie herkozen. Het afgelopen jaar was een kost baar jaar, hetgeen bleek uit een overzicht van de penningmeester, de heer Leijtens, die aantoonde dat de huur van lokaal, verbandmidde len, postonderhoudskosten, lesmate riaal e.d. heel hoog waren en de op brengsten van donatie's, contribu- tie's e.d. niet met elkaar in even wicht konden worden gebracht. Ge tracht zal worden met de nieuwe donateursactie hierin verbetering te brengen. De voorzitter spoorde allen aan in de a.s. Sacramentsprocessie aanwe zig te zijn. Mededeling werd gedaan van de demonstratie van de r.k. E.H.B.O. Waalwijk, die werd gehouden bij haar 10-jarig bestaan, waaraan ook onze afdeling heeft meegedaan. Hier is demonstratief gewerkt en het ge heel is prachtig uitgevoerd. Er is ongedwongen gewerkt in echte sfeer van „eerste hulp". Dat voorbeeld verdient navolging. In september a.s. zal een nieuwe cursus worden gegeven. Het bestuur verwacht weer een goede deelname en propaganda zal hiervoor worden gemaakt. De a.s. Bondsvergadering zal wor den bezocht door een afvaardiging. Hierna richtte de geestelijk advi seur zich tot de leden en dankte al len hartelijk voor de diensten die zij aan de gemeenschap in het afge lopen jaar hebben bewezen. Al met al worden met weinig middelen in deze vereniging goede dingen ge daan en hij wenste dan ook dat het de E.H.B.O.-vereniging goed zou blij ven gaan. Het a.s. Zieken-triduum zal dit jaar niet zo gemakkelijk van start gaan, doch de pastoor deed een beroep op de E.H.B.O., dat gaarne Moderner en meer keus bij Let U s.v.p. op 't nieuwe adres STATIONSSTRAAT 51A WAALWIJK werd aanvaard. Hij zegde de vereni- ging alle medewerking toe voor de toekomst en hoopte dat het getal der gediplomeerden weer zou gaan opbloeien. De voorzitter dankte de geestelijk adviseur voor zijn aan wezigheid en zijn hartelijke woor den. Van de rondvraag werd nog door diverse personen gebruik gemaakt. Na een gemoedelijke en belangrijke vergadering, keerden allen voldaan huiswaarts, met de wens van het bestuur om de komende oefeningen goed bij te wonen, vooral nu, nu de vereniging het verblijf in het Wijk gebouw zo rendabel en verantwoord mogelijk moet make». zijn lijders-a! van de ene minuut op de andere. Dat doen dan zo'n paar Rennies. Bij dj eerste aanwijzing van overtollig maagzuur - en dat stijgt dan snerpend op, soms tot hoog in de keel - een of twee Rennies laten smelten op de tong. En dat is d»n allesI Weg zuurbrand - weg pijn - weg zorgen van een verstoord maal of angst voor 'n nieuwe aanval, 'n Wonder wat Ren nies voor U doen. Niet zonder reden hou den talloze zuurbrandlijders altijd een paar Rennies bij de hand, waar ze ook zijn. En zo smoren ze iedere brand in de kiem nog vóór hij goed kans krijgt uit te barsten. Vergadering van de raad der gemeente Heusden op woensdag 31 mei 1961 des avonds 8 uur. Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. "«Ingekomen stukken. 4. Onderzoek geloofsbrieven benoemd verklaard lid van de raad de heer J. L. v. d. Zalm. 5. Verhoging beschikbaar gesteld be drag per leerling voor het openbaar, voort gezet gewoon lager en het uitgebreid lager onderwijs over 1961. 6. Verzoek van R.K. Schoolbestuur om beschikbaarstelling van een bedrag van f 240 ex artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 ten behoeve van de R.K. Jongens school. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanschaffing van een verplaats bare muziektent en tot beschikbaarstelling van een crediet van f 10.000. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van kredie ten voor de verbetering van de Dorpsstraat in Hedikhuizen, de Wieldijk, de Hoge Maas dijk en tot het verlenen van een bijdrage van f 2000. - in de kosten van de aanleg van een rijwielpad bij Verolme Scheeps werf Heusden N.V. 9. Benoeming leden Cultuurcommissie. 10. Benoeming van een onderwijzer aan de Openbare lagere school. 11. Verzoek van de Heusdense jeugd- fanfare om beschikbaarstelling van gelden voor aanschaffing van muziekinstrumenten. 12. Wijziging gemeentebegroting 1960 en 1961 en begroting Gemeentelijke Instel ling voor Maatschappelijke Zorg over 1960. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. BRABANTSE ZEILWEDSTRIJDEN A.s. Zondag 28 mei zullen op de Maas bij Heusden wederom de jaarlijkse Bra bantse zeilwedstrijden worden gehouden. Na deze wedstrijden zullen op het plein voor het stadhuis de prijzen worden uitge reikt door Burgemeester A. van Delft. Zaterdagavond a.s. zal in de benedenzaal van De Gouden 'Leeuw een groot schippers - bal worden gegeven. Heuvelstraat 85, Telef. 21625 Jul. v, Stolbergstraat 10 Telefoon 32909 zullen de lessen en oefeningen in 't Wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis worden gehouden, waarvoor een re geling is getroffen. De kwestie van de verbandposten is goed nagegaan, want de nu uitstaande posten, t.w. tien, zijn allen goed voorzien van materialen, brancards, dekens, spal ken en nieuwe tassen, zodat daar nooit tevergeefs kan worden aange klopt. Zij zijn kenbaar door de WG- Krüis-verbandpostborden. Vermeldenswaard is nl. het pro gramma van de dienstdoende dok ter in onze plaats voor de zondag- dienst. In de pers wordt deze steeds aangekondigd en het is voor de Eer- DOORTOCHT H.K.H. PRINSES IRENE Bij haar bezoek aan Noord-Bra bant op zaterdag 27 mei 1961 zal H.K.H. Prinses Irene gaande rich ting Oosterhout, te rond 9.15 uur voormiddags Raamsdonksveer pas seren en een korte rondrit door het centrum (o.a. Heereplein) maken. Voor de schooljeugd en de jeugd drumband is de St. Jozef laan gere serveerd. Aldaar zal ook de koninklijke wagen even stoppen om een tweetal schoolkinderen in de gelegenheid te stellen H.K.H. een kleine attentie aan te bieden. Ongetwijfeld zullen de inwoners met dit feestelijk gebeuren willen meeleven door spontaan te vlaggen, om mede ook daardoor hun aanhan kelijkheid jegens Hare Koninklijke Hoogheid en het Vorstenhuis te be tuigen. SUBSIDIEPERIKELEN GROENE KRUIS In de jaarvergadering van het Groene Kruis te Raamsdonksveer, onder voorzitterschap van dokter J. Pos, is mevrouw Boer als be stuurslid herkozen. Bij de behandeling van de begro ting kwam de moeilijke financiële positie van de vereniging ter spra ke. Er is reeds bij het gemeentebe stuur een verzoek om extra subsidie ingediend, doch van deze zijde is er op gewezen dat een dergelijk ver zoek alleen kans op inwilliging zou hebben, wanneer het Groene Kruis een hogere contributie zou vaststel len, bij voorkeur nog dit jaar. Aan gezien hier practische bezwaren aan verbonden zijn, werd besloten de problemen in een volgende verga dering te behandelen. VAN 250 WONINGEN VOOR BRABANT GAAN ER 225 NAAR EINDHOVEN Van de 2500 gesubsidieerde wo ningen die onlangs aan het woning bouwprogramma zijn toegevoegd, heeft de minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid 500 premie woningen bestemd voor de huisves ting van militairen. De andere 2000 (750 premiewo ningen en 1250 woningwetwoningen) zijn als volgt over de provincies ver deeld Groningen 75, Friesland 75, Drenthe 75, Overijssel 225, Gelder land 100, Utrecht 200, Noord-Hol land 400, Zuid-Holland 400, Zee land 50, Noord-Brabant 250, Lim burg 150. Enkele der provincies dienen de hun toegewezen aantallen woningen geheel of gedeeltelijk toe te wijzen aan gemeenten welke door de minis ter zijn aangewezen. In Noord-Brabant moeten 225 wo ningwetwoningen worden toegewezen aan Eindhoven. Dit betekent dat alle 225 aan onze provincie toegewezen woningwetwoningen aan de Lichtstad ten goede komen. MEER DAN 900.000 TV- TOESTELLEN Op 10 mei is bij de dienst luister en kijkgelden het 900.000ste televi sietoestel geregistreerd. Het 800.000e werd op 28 decem ber van het vorig jaar ingeschreven. In de maand april steeg het aantal t.v.-ontvangers van 878.419 tot 894.335 (t.e.m. 17 mei 1961: 903.708). Het aantal aangegeven radiotoe stellen bedroeg op 1 mei j-1- 2.646.537 tegen 2.648.537 op 1 april 1961. Op 1 mei waren er 480.009 aan geslotenen op het draadomroepnet tegen 480.188 op 1 april j.l.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10