WAALWIJK y MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA Verdonk's schoenmakerij VAN LANSCHOT BANKBOEKJES rente DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 MEI 1961 DE VISSER VAN FLORIDA 11 lïÉIII WÊStMÊÊÊm DAMESHAKJES klaar terwijl U wacht I nette hulp in de huishouding Verloofden spoed i Voor autorijles M. Akkermans hengelaars Hengelsport artikelen dags voor het publiek open te stel len. De heer de Bie sloot zich bij dhr. Kuysten aan. Na deze rij van sprekers wees de voorzitter er in een uitvoerig be toog nogmaals op, dat het hier in feite ging omtrent de goedkeuring van een advies, dat door een com missie met jarenlange ervaring en ook als zodanig gebaseerd, werd aanbevolen. Hij vond het prettig eens te horen hoe de raad er over denkt, alvorens b. en w. hun pre advies hebben ingediend. Wat de springplank betrof, was hij het er roerend mee eens. In verband met de kosten voerde hij aan, dat het hier slechts een globaal advies be trof en nog moeilijk een schatting kon worden gedaan. Het feit op zondag al dan niet te zwemmen was een zaak van de raad, en spr. wees er nogmaals op dat dit nog niet aan de orde was, terwijl hij i.v.m. het gemengd zwemmen er op wees, dat dit in bijna alle Nederlandse ge meenten reeds was ingevoerd. Te vens wilde de voorzitter niet al te optimistisch zijn en gaf te kennen dat een bezoek van 200 personen per dag aan het zwembad hij re kende er enigszins op dat het zon dags gesloten zou zijn niet te wei nig is gerekend. Antwoordend op de vragen aangaande de oppervlakte van de speelweiden, de situering van het bad, waarbij men rekening dient te houden buiten een bepaalde straal van zwembaden van andere gemeen ten te blijven, zeide de voorzitter, dat dit alles was samengesteld door een commissie, die zijn advies sa menstelt en baseert op ervarings cijfers, in de loop van de jaren op gedaan. In antwoord op de heer Kuysten, deelde spr. mede dat het water circuleert door middel van 'n pomp, waardoor dus het bad kan worden leeggemalen en weer vol gedaan. Het is de bedoeling dat de kuip een diepte van 2.10 meter zal krijgen. Als bijzonder geschikte plaats voor de ligging van 't zwem bad, meende de voorzitter dat de noordzijde van de Heistraat hier voor het best in aanmerking kon komen, mede denkende aan het feit dat deze plaats geen al te beste bouwgrond bevatte. De heren Ros, Genuit, v. Peer en Dekkers gingen hiermede volledig akkoord, terwijl de heer Dekkers 't verheugend vond dat de jeugd t.z.t. met deze zweminrichting eindelijk bij het zwemmen een goed toezicht had, hetgeen hij allerbelangrijkst vond. Wethouder Waverijn opperde nog het idee bij deze zweminrich ting een restaurant of iets dergelijks te creëren en de architect opdracht te geven een schetsontwerp met en zonder restaurant te vervaardigen, ten einde het kostenverschil te kun nen zien. De voorzitter was er van overtuigd dat de exploitatiekosten nooit volledig zouden kunnen wor den gedekt, hoewel hij het verheu gend vond te horen dat de inwoners ook financieel zouden willen steu nen, doch dat het hier ging om de belangrijkheid van het object. De raad ging dan ook volledig ak koord met het advies, terwijl zij te vens 10.000.beschikbaar stelde voor de ontwerpkosten. HAMERSTUKKEN Onbewoonbaar werd verklaard de woning Oosteind 37, in eigendom toebehorende aan de heer P. Greven te Oosterhout, terwijl de raad te vens zijn goedkeuring hechtte voor de aankoop van grond te Capelle t.b.v. de demping van de Binnen haven te Capelle. Ook het voorstel tot wijziging „Rangen- en Bezoldi gingsverordening 1955" ging zonder op- of aanmerking onder de hamer door. Aan het einde van de vergadering gekomen, deelde de voorzitter mede, dat eind juni een schriftelijk rap port zal verschijnen omtrent de rio lering van de Nieuwe vaart. Tevens werd melding gemaakt dat in de vacature van de heer Kraanen, tech nisch ambtenaar, was voorzien door de heer J. G. van Boven te Hooger- heide. Na een besloten vergadering werd nog overeengekomen dat ten be hoeve van de aanleg van de Nieuwe Provinciale weg aan de Labbegatse Haven 'n stukje „grond" wordt ver- FEÜ'LLÊTON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" RICHARD POWELL 29) „Kun je daarginds vrijuit spre ken? Is het Harry Fink?" „O, ik kan hier alles zeggen. Ik sta in een telefooncel. Inderdaad het is Harry". „Hoe heb je hem te pakken ge kregen?" „Nu, toen ik vanmiddag bij de steiger in Matanzas Pass kwam, zag ik daar een motorboot wegtuffen en ik vermoedde dadelijk dat de kerel die er in zat, Harry was. Ik liet hem een flinke voorsprong nemen en toen ben ik hem achterna gegaan". „Je bent hem in je eentje achter na gegaan? Sapperloot; als ik weer trouw, zoek ik een vrouw met her sens! Wat is er toen gebeurd?" „Er waren allerlei kleine eilandjes met kreken, die alleen een vis kon onderscheiden en die voer hij in en uit en in minder dan geen tijd zat ik aan de grond. Ik wist vlot te ko men, maar na nog een paar maal vastgelopen te zijn, moest ik het op kocht ter realisering van deze weg. De heer Ros dankte tevens nog voor de belangstelling van de zijde der raad, getoond bij de viering van zijn 55-jarig huwelijksfeest. De voorzitter zeide dit graag ge daan te hebben t.a.v. zijn persoon en tevens vanwege het feit dat hij reeds jarenlang gemeenteraadslid is geweest en zijn beste krachten hier aan gewijd heeft. GESLAAGD Dezer dagen slaagde te Rotter dam onze stadgenote mej. L. van Oss voor het examen .Leeszaal assistente. Zij genoot haar oplei ding aan de R.K. Openbare Bibli otheek te Tilburg. DIENSTJUB1LEUM P.T.T. Morgen zal de heer H. A. van der Eerde, besteller le klas bij de P.T.T. alhier, zijn 40-jarig jubi leum in dienst van de ons aller dierbare „'Tante Pos" herdenken. Op verzoek van de jubilaris zal dit jubileum alleen in intieme nuiselijke kring worden gevierd. De heer v. d. Eerde, die thans 61 jaar is, "trad als hulpbesteller in dienst bij het postkantoor Waalwijk en hij is zijn eerste standplaats altijd trouw geble ven. BEJAARDEN MAAKTEN EEN RONDREISJE Bij het opmaken van een ver slagje van dit reisje, georgani seerd door het prot. comité, het welk zich onder leiding van de heren de Jongh en Sikkens bezig houdt met de nuttige behartiging van de belangen van ouden van dagen, kan ik de verleiding niet weerstaan dit verslag een enigs zins meer gemengd en daarmede een wat bredere samenstelling te geven. Het behoeft naar mijn ge voelen daardoor niet minder te worden. Het is nu eenmaal zo, eenieder .verwerkt de indrukken die hij als bejaarde op zo'n uit gaansdag ontvangt, op zijn eigen en naar zijn gevoel verantwoor de wijze. Voor de schrijver van dit verslag staat het als een paal boven water, dat deze wereld, waarin wij allen, jong of oud, ons bevinden, alleen maar leef baar is dank zij de Leeuw uit de stam van Juda, Die na alles ge daan te hebben Zijn woord heeft gehouden en op de vijftigste dag Zijn Geest uitgestort heeft, Die het in deze wereld opneemt voor de Waarheid en daardoor zet in de vrijheid en tevens leidt naar veilige haven. Het is ook voor de bejaarde zaak om alles wat zich buiten de waarheid om als vrij heid en veilige haven aanbiedt, onverschillig uit welke hoek het ook komt, daar niet in te trap pen. Het bejaardenvraagstuk zal, indien 't tenminste bestaat, daar mede dan al voor een groot deel zijn opgelost. Het was woensdag 1.1. een prachtige dag. Om 9 uur vertrok het gezelschap, bestaande uit on geveer 100 personen, in 2 bussen uit Waalwijk. De route ging door het Land van Heusden en Altena, bij Zaltbommel de brug over naar Geldermalsen en Oud-Buu- ren. Daar werd, aan de buiten kant althans, het uit de 16e eeuw daterende weeshuis, stichting van Anna van Buuren, bezich tigd. In plaats van weeskinderen worden er momenteel moeilijk opvoedbare kinderen verzorgd. Vandaar over Resteren, Rhe- nen naar Amerongen, waar in hotel „Berghuis" de koffie werd gebruikt. Verschillenden amu seerden zich in de speeltuin met en op de „wip-wap". Na afbre king van deze pauze werd over Leersum via den Dolder en de Pyramiden koers gezet naar Baarn. Hier werd tijdelijk voor anker gegaan. In hotel „Kern land" werd daar het gezelschap een fijne warme maaltijd, diner, aangeboden. Na een aansluitende periode van rust werd het anker gelicht en ging de reis het Gooi geven. Intussen was hij verdwenen. Ik ben er van overtuigd dat hij op weg naar de woonschuit is geweest, anders had hij niet zo'n kronkelige koers genomen. Ik ben toen naar de steiger teruggekeerd en vier uur la ter kwam Harry er aan en schoot direct een gelagkamer tegenover de brug in. En toen ben ik hem achter na gegaan". „Zorg, dat-ie je niet ziet". „Dat-ie me niet ziet? Maar Andy, ik heb al een half uur lang met hem zitten praten". „Is je verstand op de loop?" brul de ik. „Of heb je trek in een vis- speer?" „Lieverd, hij kent ons immers niet. Hij heeft ons nog nooit gezien en je zult je nog wel herinneren dat Jake geen beschrijving van ons heeft ge geven. Het enige dat ik vrees is, dat ik me dood verveel als jij niet gauw komt. Hij weet niets anders te ver tellen dan hoeveel meisjes er al op hem verliefd zijn geweest en hoe veel drank hij kan stouwen en hoe gehaaid hij is met een visspeer". „Waar ben je op het ogenblik?" „Vlak tegenover de brug in Ma tanzas Pass. In een kroeg met aan de buitenkant rood en blauw neon licht". Ik rekende uit dat het zowat tien door naar de speeltuin van het Pannekoekenhuis oud-Valkeveen bij Bus-sum. Hier werd de thee gebruikt, de doolhof bezocht en bij de lachspiegels het front in verschillende vorm bezien. Van af dit station ging de terugreis via de Loosdrechtse plassen en de oude Vechtstreek over Vianen naar Gorinchem. In „Merwe- zicht" werd ingelopen en de broodmaaltijd gebruikt. In deze laatste pleisterplaats sprak een van de deelnemers uit Waalwijk centrum, namens alle bejaarden een woord van hartelijke dank, gericht aan het gehele bejaarden zorg-comité, voor de vele arbeid die het belangeloos besteedt aan de zorg voor de bejaarden. „Ik heb al heel wat. uitgaansdagen medegemaakt, zei spreker, maar zo smakelijk als vandaag heb ik het nog niet eerder gegeten". Eren algemeen hartelijk ap plaus volgde hierop. De laatste etappe werd ondernomen en om .jtte cock ftjes, me .jen bias r. U kunt it» De wagen stond nog maar amper stil of er sprong al een brigadier uit, samen met een aantal zwaar gewapende agenten. JMet de revol ver in de vuist renden ze vastbe sloten op het drietal af. „Ha! Daar staan ze! Hier is er al één, zie ik", riep de brigadier. „Pak an, mannen!" De agenten grepen de nog steeds bewusteloze com missaris vast en smeten hem zonder pardon de wagen in. „Waar is de rest?" vroeg de bri gadier toen. „Liggen die soms nog bij het standbeeld?" „Wat rest?" vroeg Mac Muzzle ver baasd. „Er was er maar één en die hebben jullie net naar binnen gegooid." „Wel alle knipper- bollen!" riep de brigadier bars. „Als ik die malle parkwachter moest geloven, dan had-ie er zelf minstens tien tegen de wereld ge slagen. Ik moest maar een grote wagen meebrengen, zei hij. Hij lijkt wel gek, die vent!" De brigadier tikte veelbetekenend met zijn wijsvinger tegen zijn voorhoofd en het was dus volko men duidelijk wat hij van de parkwachter dacht. „Vergeet het maar, brigges", lachte Mac Muzzle. „Breng ons maar snel naar het hoofdbureau naar de kamer van commissaris Money de Pénoze." „Tot uw orders, meneer Muzzle", zei de brigadier! „Stapt u maar in." En daar gin- gen ze. Met een razende vaart stoven ze door de stille stad en een paar minuten later stonden ze al voor het bureau. Geen koersrisico Gemakkelijk beschikbaar - Geen kosten Storten en opnemen kunt U aan onze kas, maar ook heel eenvoudig via de giro. Vraag - telefonisch, schriftelijk of aan onze kas - de folder „Bankboekjes" BANKIERS 's-HERTOGENBOSCH, H. Steenweg 27-31, Telefoon 22321 EINDHOVENKeizersgracht 17, Telefoon 27442 TILBURGStationstraat 17, Telefoon 30300 Affiliatie in Amsterdam: VERMEER CO., BANKIERS Herengracht 199—201, Telefoon 020-248486 WmM', ongeveer 9 uur arriveerde het ge zelschap in een goede stemming Weer in de goede stad Waalwijk. HARTELIJKE HULDIGING VAN TEUN VAN BAARDWIJK ALS ZILVEREN MONTEUR-CHAUF FEUR BIJ Fa. MULDERS-SARS Vrijdagavond had in hotel Moo- nen de huldiging plaats door di rectie en personeel van de heer Teun van Baardwijk in verband met het feit, dat hij 25 jaar gele den als zodanig bij deze Waal- wijkse firma in dienst trad. Ook de dames der directieleden, als mede mevr. de wed. Mulders-Sars en de dames van het personeel waren bij deze huldiging tegen woordig. Nadat koffie met gebak was geserveerd, nam de oudste directeur, de heer H. Mulders het woord, die in zeer waarderende: woorden de grote verdiensten van de jubilaris in het licht stel de. U hebt, aldus de heer Mul ders, alle ups en downs in 't be drijf meegemaakt. Steeds waart ge op uw post en stond dag en nacht klaar. Onze firma is u voor uw trouw en plichtsbetrachting grote dank verschuldigd, die ik namens mijn moeder en mijn broers hier gaarne tot uitdruk king breng, fk hoop dat u nog vele jaren in ons bedrijf werk zaam zult mogen zijn, waarvan u steeds een der steunpilaren zijt geweest. Als stoffelijk bewijs van waardering bood de heer Mulders hierna een fraai polshorloge en een geschenk onder couvert aan, terwijl hij aan mevr. van Baard wijk bloemen overhandigde. Hierna bood hij namens de Fe deratie van de Nederlandse Orga nisatie van personenvervoer „FNOP" de zilveren draagspeld aan en namens de „BOVAG" (de Bond van Automobiel- en gara gebedrijven) eveneens de zilveren draagspeld met de daarbij beho rende oorkonde, terwijl de direc teur namens de Mij. Shell bloe men offreerde. De heer Piet Klerks feliciteer de de jubilaris namens het per soneel, noemde hem een prettig collega, die steeds voor iedereen klaar stond en die allen een goed hart toedragen. Als stoffelijk be wijs van waardering boor de heer Klerks namens het gehele perso neel een electrisch scheerappa- raat en een kist sigaren aan, ter wijl mevr. v. Baardwijk in de hulde werd betrokken door de aanbiedinaanbieding van 'n fraai bloemstuk, l Zeer getroffen dankte de jubi- j laris directie en personeel voor I de waarderende wóórden en de waardevolle geschenken. Ik heb altijd graag bij de firma Mulders- Sars gewerkt, aldus de heer van Baardwijk en hoop dat nog vele jaren te mogen doen. Hierna werden de glazen gehe ven en 'n toast uitgebracht op de jubilaris en zijn echtgenote, waarna allen zich verenigden aan een door de heer en mevr. Moonen uitstekend verzorgd di ner. Er heerste de gehele 'avond een buitengewoon prettige stem ming, een bewijs van de goede harmonie die er is tussen de fir ma Mulders-Sars en haar perso neel. Voor de jubilaris Teun. van Baardwijk en zijn echtgenote is deze dag een onvergetelijke ge worden. Alléén Hoekelnde 12 - WAALWIJK Gevraagd in doktersgezin: voor dag of dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. van Dongen Gasthuisstr. 16, Oosterhout Tel. 3888 Inlichtingen: v. Brederodel. 9 Waalwijk |ekk< CASSETTE TAFELZILVER Pleet van (nieuw) ai idvei bijna tegen halve prijs mien bil tegen contante betaling. Brieven onder nr. 2106 aan 't sreau bureau van dit blad. h, beuri Speciaal Aanbevolen i< voor Groninger en «lm '6 Limburger Kouke. *nd# Inhten Woenidagmlddag ,„lder Op de Markt. 0ns bu Hub van den Hout fl y, E Let op onze Winkelwagen KJ in een nieuwe Opel - Rekord naar Besoijensestraat 6, Waalwijk tel. opg. onder no. 2337 voor de theorielessen hebben wij het nieuwste en modernste les materiaal. Wij leveren zeer voordelig Komt U eens kijken en verge lijk onze prijzen SCHILDERS' HENGELSPORTARTIKELEN Hooogeinde 10 Waalwijk mijl ver was. „Binnen twaalf minuten ben ik er", zei ik en legde de hoorn neer. Ik draaide me om en zag hoe Sherry zich angstig tegen de muur had aangedrukt. „Ga je op zoek naar de woon schuit?" fluisterde ze. „Ja, ik geloof van wel". „O, zorg alsjeblieft dat je hem niet vindt", smeekte ze. „Waarom niet?" Haar gezicht vertrok eensklaps van angst en ze stootte er uit: „Omdat je dan alles van mij te weten zult komen!" Ze keerde zich om en wilde de trap op rennen, doch ik greep haar bij de pols en zei: „Luister nu eens hier. Wat er ook gebeurt, we zullen je helpen. We zullen alles doen wat we kunnen, onverschillig wat er aan het licht komt. Wil je me beloven niet weg te lopen en geen onverstandige dingen te doen?" „Ikik beloof het", zei ze huilend. „Maar je kunt me toch niet helpen. Niemand kan me helpen". Ze sleepte zich de trap op. Ik holde naar de wagen en start te. Ik sloeg de weg in naar Matan zas Pass. Aan weerszijden suisden de akkers als grauwe strepen voor bij. Voor mij doemden rode en blauwe neonletters op. Ik remde af, om door mijn dolle vaart geen ach terdocht te wekken. Ik parkeerde de wagen, stapte uit en haalde diep adem. Wie weet, hoe nodig ik het zou hebben. Alvorens ik de gelagkamer betrad, loerde ik door het raam naar bin nen. Het enige dat ik kon zien, wa ren een zestal afgeschoten vakken tegen de muur, het uiteinde van de tapkast en een grammofoon. Terwijl ik keek, kwam er een man uit de richting van het buffet, die 'n stui ver in de gleuf van de grammofoon stopte. Er klonk een schor geram mel en het apparaat hief een luid ruchtige jammerklacht over de lief de aan. De man draaide zijn gezicht mijn kant op en ik zag een gelaat dat van boven afgezet was met slui ke, vale haren, verder een paar uit puilende, fletse ogen vertoonde, en wegkwijnende in een rattenmondje en 'n vrijwel afwezige kin. Ik dacht aan de beschrijving die Jake ons had gegeven. Dit was Harry. Ik moest ook denken aan Jake's opmerking, dat Harry hem deed denken aan 'n kruising tussen een schaapskop en een kreeft. Ik ging van het raam vandaan en begaf me naar binnen. Arab zat op een kruk. „Hallo, liefste", riep ze opgewekt. „We hebben nog een glas voor je overgelaten". Harry kwam op mij toe en staar de mij enkele seconden aan zonder „We hebben een beetje over vis sen zitten babbelen", vertelde ze iets te zeggen. „Dus dat is nou Andy", sprak hij tenslotte. „Goeie", zei ik. „Heb ik je al eens meer gezien?" „Dat is Harry Fink, lieverd", zei Arab. „Huh", zei Harry droog, kennelijk niet van zins mij een hand toe te steken. „Dus jij bent Andy. Jij vindt je zelf dus een hele piet, hé?" De knaap was dronken, maar dat betekende bij hem niet dat hij lalde of waggelde. Alleen de kleur was uit zijn gezicht weggetrokken, zodat de gebruinde huid over zijn juk beenderen en kaken spande met 'n 1 kleur als van gevernist pijnhout. Zijn lippen waren blauw en strak. Hij leverde geen prettige aanblik op. „Laten we eens drinken", stelde ik voor. „Waarom denk je dat ik 'n hele piet ben?" „Ik weet van niks", zei Harry, op de tapkast toegaand. „Dat zei zij. Als ik je zo bekijk, wil het er nog niet erg bij me in". Ik volgde hem naar het buffet en wierp mijn vrouw een onderzoeken de blik toe. Ze voerde iets in haar schild. opgeruimd. „Ik heb Harry juist ver teld wat een kei je er in bent". „Whisky", zei Harry tegen de buf fetknecht. „Met weinig spuitwater". „Ik een koude punch", zei ik. „Dat blieft nog niet eens een on versneden whisky". „Ik schijn met mijn neus in de bo ter te vallen", zei ik. „Wat heb je tegen me?" Harry staarde me opnieuw aan. Zijn ogen leken op geschilde uien. „Ik wil alleen maar weten", zei hij, „of je jezelf een hele piet met een werphengel vindt of niet". „Nou", zei ik voorzichtig, „een uit blinker ben ik niet". „Geen uitblinker, zegt-ie. Dat zeg gen al die lui, die wonder wat van zichzelf denken. Wat heb je dan wel allemaal gevangen?" „Nou", zei ik, „ik.ik. „Van alles", zei Arab. „Gisteren heeft hij nog een snoek van 23 pond opgehaald en zowat vijftig pond zalm en twee tarpoenen". „Hé, wacht even", zei ik, „je (Wordt vervolgd). Allé

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2