1 s m i* WAALWIJK l h Gemeenteraad Vlijmen MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA BUI Stassar Betere DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 JUNI 1961 2 l) r 21000.— voor regeninstallatie sportvelden Vliedberg DE VISSER VAN FLORIDA BRILLEN BRILLEN GESLOTEN BOERENGROF SARS' bakkerij Wielrennen OLYMPIA'S TOER GAAT MET 84 RENNERS VAN START 5-daagse werkweek feit voor gemeentepersoneel Dat de raadsleden van de gemeen te Vlijmen zich zo maar niet alles laten voorschotelen, bleek j.l. vrij dag overduidelijk, toen het voorstel tot aankoop van een voor de aanleg van een trottoir benodigd gedeelte van H. J. M. Sterk aan de orde was. Als symbolische prijs was hiervoor ƒ1.gesteld. Doch tevens wenste de heer Sterk, dat de bewoner van het pand met tuintje in de onmid dellijke nabijheid van zijn woning geen bijgebouw of iets dergelijks in zijn tuin mocht bouwen, daar dan het zicht vanuit zijn huis geheel door een dergelijk gebouw zou zijn ontnomen. Bij monde van de heer Wijkmans, die zeide dit zonder meer onbillijk te vinden en het een ingrijpen vond op het beleid van b en w, sprak de raad zich dan ook sterk tegen het voorstel uit. De heer Berkelmans meende, dat deze zaak door b en w afgewikkeld had moe ten worden, temeer daar de heer Sterk ambtenaar is. De voorzitter burgemeester Hoefnagel, vond dit alles niet zo heel bezwaarlijk ook gezien het feit, dat een volgende huurder van te voren weet, aan welke voorwaarden hij moet vol doen en dus niets in zijn tuin mag bouwen. De raad kon zich hiermee niet verenigen en het voorstel werd verworpen. Een ander voorstel, dat nogal eni ge discussie opleverde, was het voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet t.b.v. de openbare ver lichting van de Gemeint en aanslui ting op het elektriciteitsnet van 2 aldaar gelegen boerderijen en tot vaststelling van een baatbelasting verordening elektrificatie. De totale som hiervoor benodigd bedraagt 22.000.waarvan ten laste van de gemeente zal komen 12.740. Voor de aansluiting op het elektri citeitsnet is hiervoor een bedrag ad. 7948.benodigd, waarvan 25% voor rekening van de gemeente en 75% ten laste van de twee aldaar liggende boerderijen komt. Dat de gemeente hier slechts 25% in bij draagt komt door het feit dat het hier een onrendabele exploitatie betreft en door de gemeente niet méér bijgedragen mag worden. Om de twee bewoners enigszins te gemoet te komen zijn die 75% over een zo groot mogelijk aantal jaren n.l. 30, uitgesmeerd, hetgeen neer komt op een jaarlijkse aflossing van 175.Indien in de naaste toe komst meerdere boerderijen zich in deze omgeving zullen vestigen, worden deze lasten natuurlijk ver spreid. Voor de openbare verlich ting van de Gemeint is een bedrag ad. 10.753.benodigd. Daar de raad met betreffende eigenaren van de 2 boerderijen nog niet had over legd of zij al dan niet akkoord zou den gaan jaarlijks dit bedrag te vol doen, was de hele raad het met de heer van Son eens, dat b en w hier in wat voorbarig waren geweest en reeds over de portemonnaie van 'n ander hadden beschikt. De voorzit ter was het hiermee eens en het voorstel werd aangenomen, onder voorbehoud, dat de desbetreffende personen zich ook accoord verklaar den. Geldleningen en aanvullende jaar lijkse subsidies harmonieën. Aan de Koninklijke Harmonie „St. Cecilia" te Haarsteeg werd t. b.v. de aanschaffing van nieuwe in strumenten een geldlening van 17.464.toegekend en in ver band hiermede een aanvullende jaarlijkse subsidie ad. 1165. hetgeen neerkomt voor 1961 op plm. 500.—. Aan de harmonie van Nieuwkuyk en Onsenoort te Nieuwkuyk kende men eveneens een geldlening ad. 8.000.t.b.v. de aanschaffing van nieuwe uniformen terwijl i.v. hier mede een aanvullende jaarlijkse FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" RICHARD POWELL 31). Ik slikte zwaar. Een kans als deze zou ik nooit meer krijgen, al liep mijn hachje ook aardig ge vaar. Hij ging natuurlijk naar de woonschuit. Ik gooide de vang lijn van de boot los, nam de werp hengel van Arab over en stapte in de boot. „Oké", zei ik. „Wacht even! Ik kom ook!" riep Arab met een angstige stem. Harry duwde de boot van de steiger af. „Loop naar de duivel!" zei hij. „We kunnen er geen derde meer bij gebruiken." Hij startte en de motor begon te blaffen. We voeren langzaam, met een boog, van de steiger van daan. Nog enkele ogenblikken zag ik Arab's gezicht als een witte, glanzende vlek onder het sterren licht, toen verdween ze uit het oog. Harry hield het roer. Ik zat voorin, tegenover hem. Hij staar de me onafgebroken aan, als een roofvis die op zijn prooi loert. Ik vond het geen prettig uitzicht, maar ik zou het nog onprettiger gevonden hebben met mijn rug naar hem toe te zitten. Harry koerste niet zo omslach tig als Arab die middag had mee gemaakt. We tuften de San Car los Baai in en volgden de oever. We hadden nog maar een mijl af gelegd, toen Harry het roer om gooide en de boot met 'n scherpe zwaai landwaarts draaide. Een ogenblik dacht ik, dat we op de wal zouden lopen, maar de boot schoof langs een met mangroven begroeid schiereiland en gleed 'n kreek binnen, nauwelijks ter grootte van een zwembad. En daar lag, grof en degelijk, als een goedkope doodkist, de woon schuit. Harry zette de motor af en liet de boot langszij komen. Als een slang gleed zijn lichaam tegen 't dek van de woonschuit op. „Hou vast" zei hij en verdween naar binnen. Ik omklemde de zijrand van de woonschuit en trachtte iets te ontdekken, dat van belang kon schijnen. Het sterrenlicht viel met een melkachtige glans op de donkergroene verf en glinsterde op de kleine ruitjes. Binnen in de kamer kon ik Harry horen stom subsidie van 250.werd gevo teerd, voor 1961 125.—. Beide voorstellen werden door de raad voor de volle 100 procent ge accepteerd, mede met het oog op het feit van de belangrijke plaats, die beide muziekverenigingen op cultureel gebied in de gemeenschap innemen. De heer Wijkmans was dan ook de tolk van allen, toen hij zich volledig achter het voorstel van b en w schaarde. De heer v. d. Mee- rendonk, meende, dat b en w vroeg tijdig surprises aan het uitdelen wa ren en wilde er nog een schepje bovenop doen en zeide het extra subsidie van Nieuwkuyk in verhou ding tot de Haarsteegse harmonie te laag te vinden en spr. wilde het verhogen tot 500.De voorzit ter wees er in dit verband op, dat ,,St. Cecilia" momenteel in de hoog ste regionen van de Federatie uit komt, hetgeen ook van invloed is op de kosten. De heer Pulles sprak nog zijn respekt uit voor de Haar steegse harmonie. Voorts ging de raad over tot het zich garant stellen van de tijdige betaling van rente en aflossing van de door een 21-tal personen onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldleningen, terwijl zij te vens over ging tot het verlenen van machtiging aan dat College tot het sluiten van kasgeldleningen en re- I kening-courant-overeenkomsten tot een bedrag van 2.000.000.voor het derde kwartaal 1961. Ook de 5-daagse werkweek leverde voor de raad geen bezwaar op. Op 1 januari 1962, zal men overgaan tot de 45-urige werkweek. Op 1 juli a.s. tot de 46-urige werkweek. Over het tijdvak 1 april 1960 tot 1 juli 1961 zal aan het personeel in dienst van de gemeente Vlijmen een uit kering plaatsvinden de zg. „franje". Van de heer A. van Son en echt genote werd ten behoeve van de re alisering van het uitbreidingsplan in onderdelen kom Nieuwkuyk het pand Meerdijk 30 aangekocht voor een bedrag van 3.000.De heer van Son informeerde of het de be doeling was dit pand te slopen, terwijl de heer Broere de mening te kennen gaf, indien het pand voor de slopershamer bestemd was, dit direkt na aankoop te doen. De voorzitter merkte hierbij op, dat indien de woning nog niet ge sloopt behoefde te worden, hoewel t.z.t. dit wel het geval zal zijn, men beter, nu de woningnood zo hoog is, nog zolang een ander ervan moet laten profiteren. De partiële herzie ning van het uitbreidingsplan in on derdelen voor de kom Haarsteeg met daarbij behorende bebouwings voorschriften werd eveneens goed gekeurd. Met betrekking tot het voorstel tot het voeren van een rechtsgeding in eerste aanleg door het instellen van een eis in rechten bij de Arrondissementsrechtbank te Den Bosch tot nakoming van een met A. Th. van Kuyk, wonende Wolput 109 gesloten koopovereen komst van een perceel grond voor de prijs van 30 ct. per m2, vroeg de heer van Helvoirt of de koopover eenkomst, welke mondeling is ge daan wel geldig is. De voorzitter merkte hierbij op dat juridisch ge zien iedere schriftelijke en monde linge koopovereenkomst wettig en geldig is, indien hierbij twee getui gen zijn. De heer Broere zag 't pleit nog niet helemaal gewonnen. Agenda-aanvulling en rondvraag 21.000.voteerde de raad nog voor een regeninstallatie voor het sportpark de Vliedberg en 4.000. voor een elektrische kabel. De heer v. d. Heyden wees hierbij nog eens op de treurige toestand die er in Haarsteeg heerste met betrekking tot een sportterrein, en memoreerde het feit, dat de v.v. Haarsteeg niet minder dan 225 leden telt, waar voor hij een behoorlijke accomoda- tie volledig verantwoord achtte. De heer van Son wilde de raad nog maals overtuigen, dat de structuur van de grond, waar het sportpark komt te liggen, totaal ongeschikt is voor het leggen van gras, en ook een regeninstallatie hier niets aan zou veranderen. De voorzitter zeide met betrekking tot de heer v. d. Heyden, dat de sportaccomodatie voor de v.v. Haarsteeg nu niet aan de orde was, terwijl hij de heer van Son er op wees, dat de Ned. Heidemij. het terrein wel geschikt achtte. Aan de Kraveinsestraat werden tevens nog twee percelen grond aangekocht waarop momenteel 1 woning staat. Deze zal ruimte moe ten maken voor een zestal nieuwe woningen en voor de herziening van het stratennet. In de rondvraag vroeg mevr. Martens om zondags het zwembad vroeger te sluiten b.v. 6 uur, daar h.i. de laatste twee uren bijna niet gezwommen wordt en de mensen daar maar voor niets zitten, terwijl het toch ook voor hen zondag is. De voorzitter zeide dit te bekijken. Tevens wees mevr. Martens er op, dat momenteel aan het zwembad weer consumpties kunnen worden verkregen, terwijl destijds was be sloten dit niet toe te laten i.v.m. de rommel, die hierdoor ontstond. La ter is er iemand geweest, aldus spr. die geïnformeerd had of hij con sumpties mocht verkopen. Aan de ze persoon was dit geweigerd, ter wijl nu een ander 't weer wel mag. Dit vond mevr. Martens en ook de heer Broere wel zeer onbillijk. De voorzitter wees er op dat de hui dige persoon, voor dit doel meer ingericht was, daar deze enige stoeltjes en tafeltjes had geplaatst. Tevens informeerde de heer Broere of, de oude huizen aan de Voorstr. en Mommersteeg te koop waren, waarop de voorzitter dit in prin cipe beaamde. Op een vraag van de heer Pulles hoe het zat met de trottoir aan de Prinsenstraat, ant woordde hij, dat hierover t.z.t. nog nadere plannen zullen worden ont vouwd. In het begin van de vergadering vond tevens de beëdiging plaats van de heer J. de Laat, aannemer, als nieuw raadslid. Nadat zijn ge loofsbrieven door een commissie, bestaande uit de heren v. d. Mee- rendonk, Wijkmans en Broere, wa ren aangenomen en goedgekeurd, heette de voorzitter het nieuwe raadslid van harte welkom en hoop te op een prettige samenwerking in het belang van de gemeente. De heer de Laat zeide zijn beste krach ten te zullen wijden om de belan gen van de gemeente Vlijmen zo veel mogelijk te behartigen. GESLAAGD Op het op 23 mei gehouden exa men voor kapster slaagde mej. Rina Blom, Burg. Smeelelaan 23. De heer Jan Blom, Burg. Smeele laan, slaagde op de onlangs te Den Bosch gehouden examens voor VEV terwijl hij een week later te Arn hem met lof slaagde voor het uitge breid technisch basis-examen. WEGENS VAKANTIE van 11 tot 18 juni Herenkapsalon AD. VAN OVERBEEK Laageinde 87 Waalwijk TH. TRIMBACH ZILVEREN JUBILARIS BIJ MACHINE FABRIEK VERHULST A.s. zaterdag 10 juni zal de heer Th. Trimbach de dag her denken, Waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij Machinefabriek Wed. J. Verhulst. De heer Trimbach, die gedu rende deze 25 jaren onafgebroken zijn beste krachten aan het be drijf heeft gewijd en momenteel de functie van algemeen bedrijfs leider vervult, zal het die dag ze- ker niet aan belangstelling ont breken. Om pl.m. 11 uur zal de jubilaris op het kantoor van ge noemde firma a.s. zaterdag ge huldigd worden voor zijn 25-ja- rig dienstverband. VERKEERSEXAMEN L.O. SCHOLEN TE WAALWIJK Na het schriftelijk examen op 14 maart 1961, waarhij 6 kinde ren boven het max. aantal toe- festane fouten kwamen, werd op 9 en 30 mei j.l. in v.m. Baard wijk, grotendeels in de nieuwe woonwijken, het rijwielexamen van het Verbond voor Veilig Ver keer door de Waalwijkse afdeling afgenomen. Begunstigd door zonnig weer legden de 6e klassers van de 13 Waalwijkse lagere scholen onder het critisch oog van al dan niet verdekt opgestelde controleurs, 't uitgezette parcours af. Bij 't opmaken van de behaal de resultaten na afloop bleek, dat 364 kinderen hadden deelgeno men. Hiervan wisten er 142 het parcours foutloos te rijden; 26 kinderen maakten inclusief 't schriftelijk werk meer dan 7 fouten en moesten worden afge wezen. De meeste fouten werden ge maakt respectievelijk bij het niet rijden op verplicht rijwielpad in verboden richting over een voetpad en niet stoppen bij een verplicht stopbord. Het voorrang geven, richting aangeven en ge volg geven aan stoptekens en ver keerslicht leverden verhoudings gewijs minder „overtredingen" op. Uiteindelijk zullen 332 candi- daten het diploma ontvangen, hetgeen een zeer goed resultaat genoemd mag worden. Vermel denswaard is bovendien dat 19 kinderen het schriftelijk en rij wielexamen foutloos maakten en dus in aanmerking komen voor het diploma „met lof". Hun namen zijn: St. Petrus A: Henk Vugs. St. Petrus B: Hans van Eijk en Laurens van Helvoirt. St. Teresia A: Truus van Hees- wijken Yvonne Zwaaneveld. St. Teresia B: Marlein Kooien. Christelijke: A. Sikkens. St. Jozef: Jan de Vaan en Hu- bert van de Wiel. Aloysius: Frans Dumoulin en Cor van Beers. Bernadette: Annemieke v. d. Westen, Tineke van Helvoirt en Fransje van Woerden. St. Clemens: Antoon dc Jong, Henk van Huiten, René Kogels, Henk de Jong en Rini van der Wiel. De wnd. voorzitter van de af deling, de heer P. Pot, dankte na afloop allen, die hadden meege werkt om dit belangrijke werk voor de Waalwijkse jeugd weer zo goed te doen slagen. Bizonder noemde hij hierbij de politie en i de dienst gemeentewerken, die zoveel werk hiervoor verzetten. Brigadier Marcelis heeft de theo retische en practische lessen met veel ambitie en kennis van zaken, aan de scholen gegeven en ook de examens stonden mede onder zijn leiding. KENT U AL ONS GEZONDHEIDSBROOD Tel. 3073 Postzegelverzamelaars „De Lang straat e.o." De vereniging van Postzegelver zamelaars „De Langstraat e.o." te Waalwijk houdt op donderdag 8 juni te 's avonds 8 uur in Hotel Moonen Burg. v. d. Klokkenlaan 55, haar maandelijkse ledenvergadering. Ook niet-leden en belangstellenden zijn van harte welkom. De A.S.C. „Olympia" is er in geslaagd practisch bijna alle top figuren onder de amateurs en onaf hankelij ken in de wiel erve reld onder te brengen in de 12 ploegen, elk van zeven renners die op 9 juni a.s. vanaf het Rem' brandtplein te Amsterdam ver trekken voor de 10e Olymnia- toer. I In zes dagen zullen de deelne mers ruim 1000 km. onder de wieltjes wegdraaien, in vijf hele en één halve etappe plus een ploegentijdrit over 31 km. Het veld bestaat dus uit 84 ren ners, te weten 76 Nederlanders en 8 Belgen. Het etappenschema ziet er ak volgt uit: 9 juni: Amsterdam, Utrecht Streefkerk, Zwijndrecht, Moer dijk, Dinteloord, Roosendaal over 165 km. 10 juni: (halve etappe) Roo- sendaal, Breda, Tilburg, Blade! Veldhoven, over 135 km,.; (twee de halve etappe: ploegentijdrit over 31 km) van uit Veldhoven over een parcours via Eersel Hoogeloon en Oerle naar Veld hoven. 11 juni: Veldhoven, Nederweert Roermond, Roosteren, Stein, Maastricht, de Zuid-Limburgse heuvels (klein Zwitserland) Heerlen, over 165 km. 12 juni: Heerlen, Koningsbosch Roermond, Blerick, Boxmeer,.Nij megen, Arnhem, Doesburg, Zut- phen, over 203 km. 13 juni: Zutphen, de Holter- berg, Ommen, Steenwijkerwold, Drachten, Zwhagwesteinde, Leeu warden, over 198 km. 14 juni: Leeuwarden, Harlin- gen, Afsluitdijk, Oudkarspel, Pur- merend, Amsterdam over 170 km, HUUB ZILVERBERG IN TOUR DE L'AVENIR De Goirlese renner Huub Zil verberg, die een zeer succesvolle Ronde van Nederland reed en in de eindklassering de 2e plaats be- zett, is met zeven andere renners door de Sportcommissie van de KNWO aangewezen om van 2 tot 16 juli de Tour de l'Avenir (Ron de van Frankrijk van de toe komst) te rijden. De start is op 2 juli in St. Etienne, waarna gro tendeels het traject van de Tour voor professionals wordt gevolgd. Op 16 juli vindt de finish plaats in het Pare des Princes te Parijs. Ploegleider is Sjefke Jansen uit het Limburgse Elslo. Zilverberg's ploegmakkers voor de Tour de l'Avenir zijn: Frits Knoops, Koningsbosch; Dick Groenweg, Numansdorp; Jan Jansen, Nootdorp; Jan Hugens, Amstenrade; Emiel Verstraete, Lal teit 2-p' Slo| Eede; Vlijm (Frar Snijdr Castr: BAI ZWA De: Vlijm Ven c duw vorig gen. wang heid, zondi top g zegge sprih achte Wij 1 stoel land, rendi voelc de g< dens mom ten. de o] haar etap] zorgi maai inet en o AVAN^J 75). Juist op dat ogenblik begon de commissaris weer enkele tekenen van leven te geven. Hij knipperde een paar maal met zijn ogen, steunde wat en keek toen versuft om zich heen. Hij schudde een paar maal met zijn hoofd en zei: „Wa... waar ben ik? Wat is er met me ge...gebeurd...?" „Er is nog niets gebeurd, maar er gaat wat gebeuren", antwoordde de officier van justitie bars. „In naam der wet, gij zijt mijn gevan gene!" -— „Wat! Gevangene!?" riep de commissaris, die alles plotseling scheen te begrijpen. „Zijn jullie, nu helemaal mal of hoe zit dat?" „Zwijg!" don derde de stem van de officier toen streng. „Al dat praten helpt nu niet meerGij staat onder ar rest, omdat ge op heterdaad be trapt bent bij een poging tot moord op de Chinese detective Pie Yah Ma en op de heer Mac Muz zle, beiden hier aanwezig! Ver der leg ik u nóg een serie brand stichtingen en diefstallen ten las te, eveneens gecombineerd mei poging tot moordU bent een misdadiger op grote schaal mijn heer! Vertelt u dus maar gauw waar de gouden Boeddha is en houdt u er rekening mee dat alles wat u zegt, tegen u gebruikt kan worden!" De commissaris be gon warempel van angst te beven toen hij dat allemaal hoorde. melen en vloeken. De straal van een zaklantaarn danste als een grote witte vlinder langs de bin nenzijde van de kajuit, maar het licht bleef nergens lang genoeg stilstaan om mij de kans te geven iets door de ruitjes heen te ont waren. Ongeveer een voet boven de waterspiegel bevonden zich witte krassen in de groen geverf de romp van de woonschuit. Ik vroeg me af of Chuck's jacht die veroorzaakt kon hebben. Terwijl ik wiachtte, hoorde ik eensklaps het zoeven van autobanden op 'n asfaltweg en op enkele meters af stand schoten twee koplampen voorbij. Blijkbaar waren we vlak bij de weg, die ik tijdens mijn rit naar Matanzas Pass gereden had. Het was opvallend, dat ik de woonschuit al tweemaal vlak bij een weg had aangetroffen. De straal van de zaklantaarn in de kajuit doofde uit en Harry verscheen op het dek. „Heb je drank bij je?" vroeg hij. „Nee." „Da's waar ook, je drinkt lie ver melk", snauwde hij. Hij smeet een lege fles tegen het dek. Het ding sprong in stukken en hij schopte de scherven overboord. „Ik dacht, dat ik nog 'n fles had, maar dat verduivelde ding was leeg", zei hij. „En ik kan mijn nieuwe speer ook niet vinden." „Da's vervelend", zei ik, mijn best doend mijn stem een meewa rige klank te geven. Laten we dan de weddenschap opschorten tot een andere keer." „Opschorten?" herhaalde hij. „Duivels nog aan toe, ik speel het met dit ouwe ding ook wel klaar." Z'n rechterhand ging langzaam omhoog en er verscheen een lan ge, spichtige schaduw, aan het eind waarvan een ster fonkelde. Ik zat als verlamd. De platte punt wervelde naar mij toe. Zijn arm schoot omlaag. De schaduw ver dween sissend in het water, een voet van de plek vandaan, waar ik zat. „Zie je", zei Harry. „Niks aan de hand met die ouwe speer." Hij morrelde aan een vreemd soortige pet, die hij opgezet had en er flitste een lichtstraal door het donker. Het was ongeveer 'n mijnwerkerskap met 'n lantaarn boven de klep. Hij haalde de speer in met behulp van een lijn, die door de schacht liep. Aan een van de lange, scherpe weerhaken spartelde een groen, slangachtig lichaam, ongeveer twee decime ter lang en drie centimeter dik. Het had lange kaken, bezet met scherpe tanden, als van een alli gator. „Naaldvis", zei Harry. „Als je die kan spietsen, dan ben je een kei." Hij sprong in de boot, zette de motor aan en voer de kreek uit. „Ben je klaar?" vroeg hij. „Ja", zei ik schor. „Ik zal je een voorsprong ge ven. Je mag vooraan blijven zit ten. Eigenlijk komt die plaats toe aan degene met de speer, maar dan zou je over mij heen moeten werken." „Merci." „,Je hoeft me niet te bedanken. Ga je gang." Ik nam de werphengel, haalde de rood-en-wit geschilderde haak in, tot hij ongeveer achttien voet onder het uiteinde van de hengel bungelde. Twee weerhaken wa ren vuil. Ik morrelde er wat aan en haalde mijn ene vinger open. Harry stuurde de boot dicht langs de oever. Hij stond midden in en tuurde over stuurboord naar be neden, terwijl de lichtstraal van zijn kap zich in het roodbruin ge tinte water boorde. Hij balanceer de de lange speer in zijn rechter hand en hield met de linker de lijnen van 't roer vast. Ik maakte de haken vrij van de lijn, mikte en wierp. De spoel gonsde en het aas pletste nog geen vijftien voet voor ons in het water. Achter mij klonk het ratelend gelach van Harry. Ik had vergeten de spoel vrij te maken. „Zenuwachtig?" schimpte hij. Ik gaf geen antwoord. Ik zette de spoel los en haalde de lijn in. Natuurlijk zou de kerel mij ver slaan, maar ik diende althans mijn figuur te redden. Ik wierp opnieuw. De spoel zoemde en ver voor ons uit verdween het aas in 't donker. Ik haspelde langzaam in, onderwijl de hengeltop heen en weer bewegend, zoals Arab mij geleerd had. Er gebeurde ech ter niets. Ik voelde zelfs geen en kele tegenstand aan de lijn. De boot tufte een eindje voorwaarts en ik zag iets kleins en wits lus teloos op het water drijven. Ik had geen rekening gehouden met de vaart van de boot. Maar Har ry had die fout niet bemerkt. Ik deed opnieuw een geslaagde worp en dit keer haspelde ik sneller. Onmiddellijk boog de hengeltop. Ik spande de lijn. Voor ons ui spartelde een krachtig lichaam. Ik kreeg de indruk alsof ik een stalen veer aan mijn lijn had. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2