woens illltlÉ pripen zakjes Sprits Biljarten brief voor inlichtingen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 JUNI 1961 DEN BOSCH TILBURG HELMOND E. L. Smits, arts Shetland Pony 5ARS' bakkerij Tja, je wilt er immers beter op worden? Het gaat om wat je verdient. En om watje straks zult gaan verdienen. Je wilt vooruitgang zien. Weten dat je vérder komtdat er muziek in zit. Het goed-gevulde loonzakje van nu... en straks moet het best-gevuld zijn. Om er goed van te leven en er de dingen van te kopen, die nodig zijn... of prettig zijn. Bij De Gruyter weet je waar je aan toe bent. Betaling prima, kans om in de baas z'n tijd een vak te lerenen dan, ais vakman, mooi promotie maken. Dat zit er allemaal in, want je kan er alle kanten uit. En bij dat alles moet je de prestatie-toeslagen niet uitvlakken. Zo kan je nog eens fijn tot.sparen komen. Vele kleintjes maken een grote... en De Gruyter maakt er een héél grote van door de helft van het gespaarde bedrag als extra premie er bij te leggen. En weet je dat je huiseigenaar kan worden? Een eigen huis, zelf laten bouwen! Voor een deel zelfs betaald door De Gruyter. Je krijgt een voorschot: het eigen geld om mee te beginnen. De af lossing loopt zonder pijn via je spaarregeling. Ja,bij De Gruyter is aan alles gedacht! Vind je een goede pensioenregeling belangrijk? Gratis bedrijfskleding? Vrije vakantie-keus? Kos teloos vervoer of vergoeding van reiskosten? Eerlijk: als het er bij jou om gaat om er beter op te worden, waarom zou je het dan niet bij De Gruyter zoeken? Begin in ieder geval met het vragen van inlichtingen! AANPAKKERS HEBBEN HET GOED (STRAKS NOG BETER) BIJ DE GRUYTER urs en elerwe- i de 12 enners, -t Rem- m ver- 'ympia- deelne- ier de ijf hele is een GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN alleen GELDIG WOENSDAG 7 JUNI ilï'l 'I WSvt USVV®» Arend, ruime 3-per- soons dubbeldaks hut tent, met veel wood en slaapruimte. Met rubbertex kuipgrond- zeilen dri-sil-tentdoek. In oranje, petrol of resedabagagepunt 50 cm. diep, hoog 140 cm., breed 180 cm., lang 200 cm. 4/%Q Gew8 kg. |UOta Opvouwbare para- Fantastisch voordelig: plu, welke gemakke- Trevira fantasie mar- lijk is mee te nemen op quisette, ook In da reis en vakantie in tas grotere breedtes voor en koffer. U kiest uit moderne ramen. Ge verschillende mooie makkelijk te wassen, lichte A "T50 Droogt snel en niet kleuren I strijken. Met leuke In- geweven motiefjes. Nu per meter, breed afl. 180 cm. 5.25 150 cm. 8 breed 4.25 f\ 75 90 cm. breed lm Gelakte metalen plantenset, bestaande uit schopje en onkruid wieder. Verpakt in plastic. Erg handig voor allerlei karweitjes in de tuin A 25 Vederlicht is deze damesregenmantel, van originele Italiaanse nylon (met etiket). De grote mode en ideaal op reis en in de vakan tie. In de kleuren ma rine, havanna en royal. Deze witte ceintuurs geven een fleurige noot aan Uw zomer- toiletje. U kunt kiezen uit 3 breedtes. Een bij zonder voordelige aan bieding. 4£ cm. breed 98 c - 3J) cm. br. 79 c 2 cm. breed 69c Badlakens, in een fris streepdessin en leuke moderne kleuren Zware kwaliteit was- en kleurechte dubbele badstof. Royale maat 90x140 cm. Nu zeer voordelig P25 Jongensshorts, van zware sanfor satijn. Band met verstelbaar elastiek en binnenzijde met antislipband. Extra zak vóór, met ritsslui ting. In taupe, grijs, mos, marine en wit. 16 jaar 6.95 "JJ95 5 jaar D Deze sandalen, met ingebouwd voetbed en originele microcel rub ber zolen zitten heer lijk, maten 36-40 9.50 32-35 8.50 £25 28-31 6.95 24-27 O Maak Uw keuze uit deze grote partij sporttassen, gemaakt van een zware kwali teit waterdichte ruit- stof en voorzien van een handig schouder- koord. Zeer geschikt voor badtas. A 65 Spotkoopje I Luchtige zomerhand schoenen, van ge knoopt mousse nylon, die altijd passen. U kunt kiezen uit zwart, mauve, grijs, écru en Wit. A 10 Per paar 9 Maten 34-50 Lakens en slopen, van de beste kwali teit Twents linnen. Extra lange maten, 2-persoons 180 x 240 6.75 g™ 75 1-persoons 150 x 240 Slopen met hotelsluiting 1.75 Ananasblokjes, een zeer gewild zuurtje voor picknick en weekend (JQc uitstapje. Per zakje 3 W Tomatenpuree. Extra sterk geconcen treerd, daarom voordelig en A Qt pittiger. 3 blikjes O 3-delig nest emaille schalen in grote maten.Mooie ivoorkleur met resedarand. Onmisbaar in elke keuken 60 Witte moltondekens, in een prachtige zware kwaliteit.en een courante ^>50 maat 125x180 cm. Nu slechts D erweert Stein, nburgse ■erland) gsbosch eer, Nij- rg, Zut- Holter- terwold, e, Leeu- Harlin- >el, Pur- 170 km, TOUR Slaafs; 5 uur: G. van Veldhoven - M. Knuist. De finalewedstrijden zullen op 16, 17 en 18 juni e.k. woTden gespeeld in het club lokaal van de BV 't Zwaantje (M. van Bracht) Op biljart II (Ons Genoegen) spelen: C. Teurlings van Nooit Volleerd, M. Kuis van Ons Genoegen, M. Teurlings van 't Zwaan tje, M. Slaats van BSV, M. Knuist van Keesje en G. van Veldhoven van BVO. We laten hier het volledige programma volgen Biljart I (Nooit Volleerd) vrijdag 9 juni: 7 uur: G. Roomer-J. Swinkels;.7.45 u.: A. Slaats W. Swinkels; 8.30 uur: F. v. d. Hoof-G. Brok; 9.15 uur: J. Swinkels-W. Swinkels; 10 uur: F. v. d. Hoof-G. Roo mer; 10.45 uur: G. Brok-A. Slaats. Zaterdag 10 juni: 4.30 uur: J. Swinkels - F. v. d. Hoof; 5.15 uur; G. Brok-W. Swinkels; 6 uur: G. Roomer -A. Slaats; 6.45 uur: G. Brok-J. Swinkels; 7.30 uur: F. v. d. Hoof-W. Swinkels; 8.15 uur:: J. Swinkels - A. Slaats; 9 uur: G. Roomer - G. Brok; 9.45 uur: F. v. d. Hoof - A. Slaats; 10.30 uur: G. Roomer-W. Swin kels. Zondag 11 juni: 3.30 uur: G. Roomer F. v. d. Hoof; 4.15 uur: G. Brok-W. Swin kels; 5 uur: A. Slaats - J. Swinkels. Biljart II (Jac Passier) vrijdag 9 juni 7 uur: M. Knuist - M. Kuis; 7.45 uur: M. Teurlings - C. Teurlings; 8.30 uur: G. van Veldhoven M. Slaats; 9.15 uur: C. Teurlings - M. Kuis; 10 uur: M. Knuist - G. van Veldhoven; 10.45: M. Slaats - M. Teurlings. Zaterdag 10 juni: 4.30 uur: C. Teur lings - M. Knuist; 5.15 uur: G. van Veld hoven - M. Teurlings; 6 uur: M. Kuis - M. Slaats; 6.45 uur: G. van Veldhoven - C. Teurlings; 7.30 uur: M. Kuis M. Teur lings; 7.30 uur: M. Kuis - M. Teurlings; 8.15 uur: M. Slaats - M. Knuist; 9 uur: M. Kuig - G. van Veldhoven; 9.45 uur: M. Slaats - C. Teurlings; 10.30 uur: M. Teur lings - M. Knuist. Zondag 11 juni: 3.30 uur: C. Teurlings - M. Kuis; 4.15 uur: M. Teurlings - M. speeld en de kampioen hiervan gehuldigd. Dit geldt eveneens voor de persoonlijke kampioenschappen in de diverse klassen. Als sluitstuk komen nu de persoonlijke kampioenschappen driebanden klasse A van het district Waalwijk KNBB aan de beurt. Aanvankelijk waren voor laatstgenoemd kampioenschap 15 deelnemers. Twee hier van moest en van deelname afzien wegens zakelijke aangelegenheden, terwijl de derde om persoonlijke redenen terug trok, zodat aan de voorwedstrijden door 12 biljarters zal worden deelgenomen, waarvan er 7 in de finale zullen worden geplaatst, terwijl dit 7-tal zal worden gecompleteerd met de kampioen van het vorig seizoen, M. van Bracht van B.V. 't Zwaantje, die vanwege dit kampioenschap van het spelen van vóór wedstrijden was vrijgesteld. De deelnemers aan deze voorwedstrijden hebben in het ver leden reeds getoond sterke driebandenspe lers te zijn. Ze hebben deze spelsoort, die steeds meer beoefenaars vindt, vooral de laatste tijd veel beoefend, zodat er niet al leen van de finalewedstrijden, doch ook van de voorwedstrijden veel mag worden ver wacht en de strijd om zich in de finale een plaats te veroveren zwaar zal zijn. Doch dit kan o.i. slechts de spanning verhogen en we kennen de deelnemers aan deze voorwed strijden voldoende, om te durven veronde- stellen, dat door geen hunner ook maar één ogenblik de sportiviteit uit het ook zal wor den verloren en wij verzekerd -kunnen zijn van een sterke bezetting der finale wedstrij den. De voorwedstrijden voor dit persoon lijk kampioenschap zullen worden gespeeld van vrijdag 9 tot en met zondag 11 juni a.s. in de clublokalen van de B.V. Nooit Vol leerd (L. van Cromvoirt) en B.V. Ons Ge noegen (Jac. Passier) en zullen aanvangen op vrijdag 9 juni om 19 uur. Het aantal carambols is bepaald op 25. Op biljart I (Nooit Volleerd) speien de deelnemers: G. Roomer en J. Swinkels van Ons Genoegen, 'W. Swinkels en A. Slaats van Nooit Volleerd, G. Brok van OOG en F. v. d. Hoof van BSV. licht was geweest, had hij ook de enkele seconden die hij achter Joop Kaptein stond, nog goed kunnen maken. Wij wilden van Bart nu ook eens horen wat het leukste feit uit deze tiendaagse was. „In de buurt van Gorinchem, tijdens een rustig moment, had Jo de Haan de helm van een be geleidend motoragent opgezet. Hij reed van voor naar achter als een veldheer, die zijn troepen in specteert. Opeens werd er fel ge demarreerd en de Haan zag geen kans meer om de helm los te ges pen. Veertig kilometer aan een stuk moest hij toen met dit zwa re beval rondrijden. Toen hij ein delijk kans kreeg om de helm aan de dienaar van Hermandad terug te geven, leek het geval, dat boven zijn trui uitkwam, meer op een pot dampende aardappels als op een hoofd. Ik heb nog nooit iemand met zo'n opgebla zen gezicht gezien." Van 914 juni neemt Bart in de Remingtonploeg van Gerrit Schulte deel aan Olympia's Tour en van 216 juli zit hij in de Tour de l'Avenir. Van der Ven was zo verstandig uitnodigingen voor de Dauphiné, Liberé en de Ronde van Zwitserland af te zeg gen. Het kan ook te veel van het goede worden. leider Jac. van den Klundert uit. Achter ons zat nog een groep van veertien man, maar die stonden allemaal achter mij in het alge meen klassement. Ik reed dus in de leiderstrui en nu bestaat er een ongeschreven wielerwet, dat in het geval er twee man vooruit zitten, waarvan de een de leiders trui in het bezit krijgt, de andere de etappezege dient te behalen. Ik deed dus in Dokkum geen en kele moeite om aan te dringen, toen Kersten in de laatste meters de kop nam en ging reeds opzit ten. Door een blunder van een plaatselijke agent reden wij ver keerd en voordat we op onze schreden waren teruggekeerd, gingen de eerste drie van het ach tervolgersgroepje reeds over de meet. Geen overwinning dus voor Kersten. Ik kwam in de trui te recht en na een telefoongesprek met Vlijmen bleek, dat het ver jaardagscadeau goed onthaald werd." Van der Ven mocht slechts één dag in 't felbegeerde tricot rond rijden. Daags daarop in de etappe naar Dokkum reden zijn eigen ploegmakkers hem er uit. „Ik stond er maar wat zielig bij 's avonds, maar Wirn van Est liet aan Steenvoorden, Snijder en van Egmond nu maar eens dui delijk horen wat ze verknoeid hadden. Een fijne ploegmakker die Wim. Ik wist wel dat hij ge weldig kon fietsen, maar dat hij zo rijk aan woorden (in het nette wel te verstaan) was, wist ik heus niet." In de laatste etappe rukte van der Ven nog van de 7e naar de 4e plaats op en als hij beter inge- Eede; Lambert van der Ven, Vlijmen; Jan de Vries, Prigny (Frankrijk). Reserves zijn: Mik Snijder, Halfweg en Cees Lute uit Castricum. BART VAN DER VEN GAAT ZWARE WEKEN TEGEMOET Door Ad Vingerhoets. Dezer dagen hadden wij de Vlijmense coureur Bart van der Ven op bezoek. Bart is geen scha: duw meer van de knaap, die wij vorig jaar in de wedstrijden za gen. Toen een knaap met bolle wangen en een zekere gelaten heid, nu een man in conditie, zonder een randje vet en op en top gespannen. Hij zou om zo te zeggen direct op de fiets kunnen spVitrgen en een dag en een nacht achtereen de pedalen ranselen. Wij kregen de slager op de praat stoel over de Ronde van Neder land, waarin hij zulke schitte rende prestaties leverde. „Ik voelde me van de eerste dag af in de gewenste conditie en heb tij dens de hele ronde geen enkel moment in moeilijkheden geze ten. Van mijn verloofde had ik de opdracht meegekregen om op haar verjaardag (tijdens de derde etappe) voor een verrassing te zorgen. Ik liep natuurlijk steeds maar met het idee rond, om haar inet een etappezege te verrassen en op weg naar Dokkum scheen ik er aan te hebben kunnen vol doen. Samen met Jaap Kersten was ik uit het peloton wegge sprongen. Wij namen 2 minuten, het werden er vijf, tien en op het laatst reden we meer als vijftien minuten voor het peloton met GEVESTIGD iub Zil- cesvolle »d en in aats be- renners van de an 2 tot ir (Ron de toe rt is op rna gro- de Tour gevolgd, h plaats e Parijs. Jansen Julianastraat 4 Waalwijk Spreekuur 8-9.30 uur en volgens afspraak. Tel. 2720. TE KOOP (ruin) 2 jaar en getuigd Laageinde 54 Waalwijk ers voor Frits Dick P: Jan Hugens, rstraete, DEZE WEEK: half pond ovenvers VOORWEDSTRIJDEN Persoonlijk Kampioenschap driebanden klasse A District Waalwijk KNBB. Zo langzamerhand loopt het biljartseizoen ten einde. De competitiewedstrijden zijn ge- Grotestraat 329 Tel. 3073 igl Ver- e brand- ten las- rd met bent een ial mijn- ar gauw ia is en dat alles likt kan raris be te beven orde. pte hij. Ik zette lijn in. mij ver althans k wierp e en ver ?t aas in ingzaam op heen Is Arab rde ech- geen en- lijn. De >rwaarts vits lus- jven. Ik den met rar Har- lerkt. Ik de worp sneller, ngeltop- ons uit ichaam. ik een had. Een flinke vent met pit kan en zal vooruitkomen bij De Gruyter. Door goede vakstudie liggen er vele, vele mogelijkheden. Als hij al een vak heeft, kan hij zich verder bekwamen, specialiseren tot verantwoordelijk vakman in een groot, steeds groeiend bedrijf. Ja, dan is je kostje wel gekocht, want betalen doèn ze bij De Gruyter, nou enofl Misschien zie ik 20u er In leder g s'«urt u mij eens wel wat in dat werken bij De eva' wel wat meer over wil wat nadere inlichtingen. Gruyter. Ik 'en weten. Hoogachtend Vraag met de brief in deze advertentie om inlich tingen. Eventjes uitknippen, invullen, op briefkaart plakken of in open envelop doen met 4 ets post zegel. Adresseren aan: Personeelszaken, 's-Hertogenbosch. Of kom gerust eens praten met de afdeling Personeelszaken.; Dat kan dagelijks van 9-12 en van 14-18 uur (Orlhen-i straat 14), en bovendien op maandag- en woensdagavond! van 19-20 uur (fabrieksingang Yisstraat). 'j

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 3