wAAlwijkse en LancjstRAAtse couRAnt TWEE JAREN EUROMARKT BINNEN- EN BUITENLAND 'n v. MAAREN's BRIL GODS WATER OP GODS AKKER DE RUILVERKAVELING IN DEZE STREEK EN ONZE WONINGBOUW Blijf „KNAP" en zie „BETER" met MAANDAG 12 JUNI 1961 ot"=-■ De ïcho vAn het Zuióen 83e JAARGANG No. 47 Uitgever ffaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen joofdredacteur: JAN TIELEN jironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 "^7,7Y~^;teStraat 205. Waalwijk - Tel. 04160 - 2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per weeK per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: SDeciaal tarief Telegram-adres „Echo' i. In de laatste twee jaren hebben in het bestek van de internatio nale verhoudingen twee verras sende veranderingen plaats ga- had; ten eerste is Amerika door Rusland naar de tweede plaats geschoven en ten tweede is het na de laatste wereldoorlog als knock-out betitelde Europa weer in de ring gestapt. Er wordt niet ineer gesproken van het „oude afgeleefde Europa", maar van het „jonge, levenskrachtige nieuwe Europa". 's Werelds meest op tournee zijnde president De Gaulle heeft in de afgelopen maanden het smeulende vuur van Euro- markt, Euratom en andere Euro pese organisaties weer wat aan gewakkerd. Met het gevolg, dat er in de zes hoofdsteden der Eu ropese Unie weer levendige „Eu ropa-debatten" plaats hebben. Op 1 januari 1959 werd de Eu- romarkt een feit. Het grote avon tuur had een aanvang genomen; de eerste stap naar de verwezen lijking van een eeuwenoude wensdroom; een verenigd Eu ropa was gezet. Nuchter en heuglijk feit. de eerste stap is ge slaagd. Pessimisten voorspelden, dat de Euromarkt reeds in 't op richtingsjaar ten onder zou gaan. Heden,'nadat er ruim twee jaren verstreken zijn, is de markt er nog. Hoewel het fundament wat zwak was en het bouwwerk nu en dan wankelde gaat de opbouw voort, het geheel wordt meer so lide en de vorm duidelijker. Het gezamenlijk streven der zes heeft en zal nog heel wat stof doen op waaien. Er ontstond een blok van 165 miljoen mensen; dat gaf te denken. Tegenover de „zes" klam onder leiding van Engeland de „zeven". Wel kan men bij de Euromarkt niet direct van een politiek blok spreken, maar wat niet is, kan komen... Eén ding staat als een paal bo ven waterEngeland, Amerika en Rusland houden 't ondernemen de zestal nauwlettend in het oog. WAT WERD BEREIKT Dat handel en industrie, land bouw en scheepvaart door het voortdurend minder worden van remmende bepalingen meer leven werd ingeblazen. Het enthousias me is teruggekeerd. Omzetten worden groter, paperassenbun- dels kleiner, de welvaart is ge stegen. Kostelijke groenten, met de grootste zorg gekweekte to maten en druiven dit laatste geldt vooral voor Italië en Frank rijk verhuizen in mindere ma te naar de mestvaalten. Bloembollenvelden bevinden zich niet uitsluitend tussen Lei den en Haarlem, doch tevens bij Parijs, Düsseldorf en Turijn. Franse schoolkindertjes worden naar school gezonden met Hol landse taai-taai-poppen, en uw melkboer wandelt 's zondags zichtbaar tevreden met een Itali aanse hoed. Belgen en Duitsers roken voor een redelijke prijs een prima Nederlandse sigaar. Een Dauphine kost in Duitsland 400 gulden minder en een Volkswa gen in Frankrijk 450.minder dan in het land van herkomst. De Nederlandse huisvrouw kan kiezen tussen Westlandse kas druiven en Italiaanse zondrui- ven, de prijzen zijn gelijk, maar wat een verschil in smaak! In de komende jaren valt er niet meer te kiezen, doordat de honingzoe te importdruiven veel lager ge prijsd zullen zijn dan het eigen product. En die arme Westland se tuinders dan? Die zijn al hard bezig over te schakelen naar de meer winstgevende sierbloemen- teelt. Langzaam maar zeker wordt de samenwerking hechter en het vertrouwen in de toe komst groter. De handel tussen de „zes" wordt soepeler gemaakt. In 1959 en 1960 hebben reeds twee in- voerrechtverlagingen elk van 10 plaats gehad. De derde verlaging zal plaats hebben in 1962, de vierde in 1963, de vijfde in 1965 en de zesde in 1966. In 1969 zullen tussen de landen an de Gemeenschappelijke Markt geen invoerrechten meer geheven worden. In 1971 kunnen Neder landers zich zonder vergunning vestigen op het grondgebied der Europese Unie. In datzelfde jaar (of misschien reeds eerder) is het paspoort een museumstuk geworden. NOG VELE OBSTAKELS Maar voor dit alles werkelijk heid zal zijn, moeten er nog heel wat hindernissen genomen wor den. Al zou de in- en uitvoer on belemmerd kunnen plaats heb ben, dan nog stuit men op on voorziene moeilijkheden, welke vooral op het gebied van de afzet, het smaakverschil en afwijkende levensgewoonten liggen. Want hoeveel overredingskracht zal men moeten bezitten om een overgeciviliseerde Parijzenaar te bewegen een „Hollandse Nieuwe" bij de staart te pakken? Wat zal Antonio, de Italiaanse olijven- plukker, moeten beginnen met 'n prachtig vloerkleed? Misschien zal de goede man het als deken gebruiken of er 's nachts zijn scooter mede bedekken, maar het op de vloer in de huiskamer uit- preiden en er dan over lopen dat nooit! Hoe kan 'n Franse le vensmiddelenexporteur zijn blik jes slakkenpastei in Duitsland en de Benelux importeren? De Itali anen voegen vitamine toe in hun kaas, maar in Frankrijk is dit verboden. De Fransen mengen boorzuur en anti-septische mid delen in de margarine, maar dat is onbestaanbaar in Duitsland. De Duitsers produceren kunst matige crèmes zonder vethou- dende stoffen, maar dit gaat heel bezwaarlijk in Frankrijk. Op technisch gebied: de nog geens zins voltooide standaardisatie, de verschillende dimensies, de hin derlijke verschillen in volt en watt. De grote handschoenen en schoenenmaat van de Noorder ling, de eeuwig jagergroene cos- tuums van de Duitser en de smal le lmupen van de Frangaise. Het verschil in de lunchpauzen: de Hollander nuttigt zijn boterham metje in drie kwartier of een uur. De Duitser in twintig minu ten viele Arbeit was. Monsieur Durand en signor Perronicini gaan na de ganzenlever en de spaghetti een paar uren in re traite. Van Duinkerken tot Reg- gio is het van twaalf tot drie of vier uur 's middags moeilijk za ken doen. In Duitsland en de Be nelux sluiten de meeste kantoren om vijf uur 's middags, in Zuid- Europa wordt op deze tijd een kopje zwarte koffie gedronken. Het werk eindigt hier om zeven of acht uur 's avonds. Een harde noot om te kraken is de taalspe ciaal het technisch Frans en Duits levert veel verwarring en tijdverlies. Er heerst een nijpend gebrek aan bekwame vertalers en reeds is de gedachte geopperd om voor technische uitdrukkingen 'n soort esperanto samen te stellen. Alle begin is moeilijk en geleide lijk aan zullen de struikelblok ken verdwijnen. den. Met ferme stem hebben de her tog van Kent en zijn twee jaar oudere bruid elkaar ten overstaan van de nieuwe aartsbisschop van Canterbury, dr. Michael Ramsey, het ja-woord gegeven. De plechtige huwelijksinze gening vond plaats in de rijk geor namenteerde kathedraal van York, waar talloze televisiecamera's de beelden van de huwelijkssluiting over gans Europa verspreidden. Er was grote belangstelling en dito enthousiasme. SCHIETPARTIJ OP VLIEGVELD VAN CURACAO Een Venezolaans militair vliegtuig, dat politieke gevangenen vervoerde, die van een Venezolaanse gevangenis naar een andere verblijfplaats moes ten worden overgebracht, werd gis teravond gedwongen op Curagao te landen. Na de landing op het vlieg veld van Curagao, ontstond in het vliegtuig een schietpartij. De piloot werd hierbij gewond en werd later in het ziekenhuis opgenomen. Van de aan boord zijnde gevangenen zijn er drie of vier voortvluchtig. Naar het vliegveld gedirigeerde mariniers zoe ken thans de omgeving af om hen op te sporen. DEN BOSCH, Vughierstraat 25 TILBURG, Markt 32 BREDA, Nw. Ginnekenstraal 23 MOSKOU ONWRIKBAAR IN KWESTIE-BERLIJN Het Westen houdt rekening met een ernstige crisis in de kwestie-Berlijn, een crisis, die tegen het einde van dit jaar kan uitbreken. Het gesprek tus sen Kennedy en Kroetsjef over Ber lijn en Duitsland zou het Westen in hoge mate gealarmeerd hebben. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren eindelijk toegegeven dat de Russische regering in een memorandum aan Washinton verklaard heeft een afzonderlijk vre desverdrag met Oost-Duitsland te zullen sluiten. Amerika heeft nog niet geantwoord op het memorandum. Wel heeft Kennedy Kroetsjef verzekerd, dat het Westen in Berlijn zal blijven, omdat het de hoeksteen is van de Amerikaanse defensie. Kroetsjef zou voorgesteld hebben de Fransen, Ame rikaanse en Russische troepen in Ber lijn te laten maar er ook nog troepen van de V.N. te legeren. Kennedy schijnt daar niet veel voor te voelen. Opmerkelijk is, dat de Sovjet-premier tijdens zijn besprekingen met Kenne dy slechts één keer met stemverhef fing heeft gesproken. Dat was toen hij zei, dat West-Berlijn een doorn in het Russische oog is en dat die doorn er snel uitgehaald moet wor den. Toen Kroetsjef dit gezegd had, zou het gesprek grimmig zijn gewor den. HERTOG VAN KENT TROUWT MET MILJONAIRSDOCHTER De 28-jarige miljonairsdochter Ka- therine Worsley is donderdag te mid den van de met verve door het En gelse protocol voorgeschreven pracht en praal hertogin van Kent gewor- De landing op de Albert Plesman- luchthaven te Willemstad op Curagao van een militaire Dakota uit Vene zuela, vormde donderdag het begin van een wild-westscène en van een politiek incident. De machine ver voerde namelijk zeven politieke ge vangenen van de Venezolaanse rege ring, uiteraard zwaar bewaakt. On derweg naar het fort waar zij zouden worden opgesloten, dwongen de ge vangenen de gezagvoerder van het vliegtuig zijn koers te wijzigen en in Willemstad te landen. Na een vuur gevecht op de luchthaven, waarbij niemand wist wie vriend of vijand was, maakten de gevangenen zich uit de krioelende groep mensen rond de Dakota los en vroegen politiek asiel. Het verzoek werd ingewilligd, omdat Curagao al vaker asiel aan Venezola- nen heeft verleend. De regering van Curagao is echter in een moeilijk parket gebracht, omdat in dit geval geweldpleging aan de asielaanvrage is voorafgegaan. Tot zaterdagmorgen vroeg was niet bekend of Curagao gevolg zou geven aan een Venezo laans verzoek tot uitlevering van de zeven mannen. Een Venezolaanse missie, per vliegtuig gearriveerd, on derhandelt nog met de regering van Curagao. Men verbaast er zich wel over dat zulke hooggeplaatste gevangenen zo slecht werden bewaakt, waardoor de regering van Curagao in grote moei lijkheden zit. NEDERLANDSE SIGAAR NAAR DUITSLAND De Nederlandse sigarenfabrikanten hebben goede hoop, dat zij de komen de jaren met hun tabaksprodukt een ruime plaats op de Duitse markt kun nen veroveren. Op grondvan de door de Duitse regering vastgestelde tariefcontingenten is de afgelopen dagen de export van Nederlandse si garen naar West-Duitsland begon nen. Verwacht mag worden dat vooral de Nederlandse en Belgische sigaren- industrie zullen profiteren van de opening van de Duitse markt, die jaarlijks tegen een verlaagd invoer recht van 750 mark per 100 kilo, 54 miljoen sigaren tot en met 3 gram binnenlaten tegen een tarief van 550 mark 91,5 miljoen sigaren van meer dan 3 gram voor import in West- Duitsland vrijgeeft. GOUD GESTOLEN UIT KLM-TOESTEL Uit een passagierstoestel van de KLM is op 31 mei op de route Jo hannesburg - Amsterdam een kistje met twee staven goud verdwenen. De zending bestond uit 98 kistjes, waar van er 97 in Amsterdam zijn gearri veerd. De totale waarde van de zen ding zou bijna tien miljoen gulden bedragen. Onmiddellijk nadat op Schiphol was gebleken, dat er een kistje ont brak, ondernam de KLM stappen in de landen waar het goud verdwenen kan zijn en zond experts langst de route die het vliegtuig heeft gevolgd, o.a. naar Rome en Frankfurt, waar 't een tussenlanding maakte. Daar werd de plaatselijke politie ingelicht. Ook Interpol werd van de vermissing ter stond op de hoogte gebracht. VEILIGHEIDSRAAD DOET BEROEP OP PORTUGAL De Veiligheidsraad heeft vrijdag avond een beroep gedaan op Portugal om „onverwijld op te houden met onderdrukkingsmaatregelen" in An gola, waar Portugese troepen strijd leveren met Afrikaanse rebellen.. De Veiligheidsraad stemde voor een ont- werp-resolutie die door Afrikaanse enAziatische landen was ingediend. De Verenigde Staten stemden vóór de resolutie; Frankrijk en Engeland onthielden zich van stemming. De leider van de Portugese dele gatie kondigde onmiddellijk aan, dat de resolutie „illegaal" was en een in breuk op de Portugese souvereiniteit. Met negen tegen 0 stemmen en de twee onthoudingen nam de Veilig- heidraad de resolutie aan. RTC DINSDAG TEN EINDE? Een ingestelde „kleine commissie" uit de ronde-tafelconferentie heeft overeenstemming bereikt over het principe van Suriname's zelfstandig heid. Naar aanleiding hiervan werd een verklaring opgesteld, die aan de plenaire vergadering van dinsdag zal worden voorgelegd. De inhoud zou neerkomen op een bereidverklaring van Nederland en de Nederlandse Antillen om mede te werken aan de verwezenlijking van de Surinaamse verlangens. Voorgesteld wordt een werkgroep in te stellen die de moge lijkheden zal bestuderen en een op lossing zoeken binnen het koninkrijk. Intussen zullen Suriname en de An tillen nauwer betrokken worden bij het buitenlands beleid en zullen de mogelijkheden die het statuut thans biedt, worden uitgeput. Het is niet onmogelijk dat de con ferentie dinsdag eindigt. VERVALSTE SS'er SASSEN EICHMANNS MEMOIRES? Openbare aanklager Haussner heeft vrijdag „het document-Sassen" inge diend bij het Hof, met het verzoek dit als bewijsmateriaal in het proces- Eichmann toe te laten. Dit document bevat gedrukte exemplaren van de „memoires van Eichmann", waarvan een deel in het Amerikaanse week blad „Life" is gepubliceerd. De vol ledige memoires omvatten 83 pagi na's in het handschrift van de ver dachte. Grotendeels zijn het uitge werkte bandopnamen. De verdediger van Eichmann maakte er bezwaar tegen deze me moires als bewijsmateriaal te be schouwen. De verdachte heeft de in houd ervan niet bevestigd, alleen heeft hij toegegeven op de dagen dat de bandopnamen zijn gemaakt, ge sprekken met Sassen, de Nederland se oud-SS-er, te hebben gevoerd. Er ontbreken volgens hem veertig be langrijke correcties aan. Dr Servatius zei ook, dat sommige verklaringen waren afgelegd onder invloed van sterke drank en in antwoord op pro vocerende vragen. Wij zijn het volkomen eens met het door de Sociaal Economische Raad uitgebrachte advies om de leeftijds grens voor het weduwe-pensioen te verlagen. Het is thans zo, dat een jonge moeder met jonge kinderen, plotse ling van haar man en vader en daar door van het inkomen beroofd, zon der hulp achterblijft, omdat ze nog niet oud genoeg is, hoewel zij dan juist niet uit dit gezin kan gemist worden om in haar onderhoud en dat van haar kinderen te gaan voorzien. Dit is een advies van de SER dat iedereen zal toejuichen en ook wel door de Kamers zal worden aan vaard, zodat de steun van Sociale Za ken, die door allen nog steeds als een aalmoes wordt beschouwd, verval len kan en men zijn recht op pen sioen, waarvoor allen bijdragen, kan doen gelden. Dit is weer een sociaal goed te meer, al is de premie-verhoging die hiervan 't gevolg is, nu minder po pulair. Wat zeker niet populair is, is het feit, dat ondanks steeds meer en be tere sociale voorzorgen, loonsverho gingen, arbeidsverkorting enerzijds, anderzijds het kabinet het niet aan durft de toegezegde belasting-verla gingen van inkomsten- en loonbelas ting te realiseren en deze weer tot een later tijdstip heeft uitgesteld. We weten het wel, dat van alle kanten aan de staatsruif wordt ge trokken, hier voor betere sociale voorzieningen, daar voor meer scho len, sportlokalen en -velden, weer elders voor inpolderingen, voor be tere wegen en ga zo maar door, maar men moet toch begrijpen, dat alles niet tegelijk kan, al lijkt het er lang zamerhand op dat het ons allen zo naar den vleze gaat, dat het in Ne derland niet op kan. Efc belasting-verlaging is weer uitgesteld en we zijn benieuwd wat er dan tenslotte uit de bus zal ko men; want ondertussen heeft de re gering mededeling gedaan van t feit dat Amerika zijn bijdragen voor onze defensie heeft verminderd of stopge zet en willen wij onze defensie op peil houden, dat dit veel geld zal kosten, dat uit de huidige middelen niet te vinden zal zijn en moet ko men of uit bezuiniging op tal van uitgaven of uit belastingverhoging. Wij hopen dat men thans dan ook zijn aandacht eens terdege zal laten vallen op 't eerste en wat er dan van die belasting-verlaging zal komen, zien wij met vreze tegemoet. Want het gaat toch niet aan om maar steeds hier te blijven geven en daar te blijven nemen en dan maar Gods water op Gods akker te laten lopen en te doen of alles zo blinkt als 't er uitziet. De Commissaris der Koningin, mr. dr. Kortman, heeft donderdag met de I leden van Gedeputeerde Staten en een groot aantal deskundigen en ge- I nodigden een bezoek gebracht aan verschillende ruilverkavelingswerken in Noordbrabant, om te beginnen met het ruilverkavelings-object Vlijmen - 1 Heusden, waaronder ook ressorteert de polder achter Baardwijk, waar men druk aan 't werk is en dat 8870 ha omvat en dat ligt tussen de Waal- wijkse haven, de Bergse Maas, de weg Drunen - Heusden en de pro vinciale weg Den Bosch Geertrui- denberg. De bedoeling van deze excursie was een indruk te krijgen van moge lijkheden en wenselijkheden van agra rische en plattelandsconstructie in Brabant via ruilverkaveling en andere cultuurtechnische werken, zoals land- verzorging, alsmede begeleidende so ciale en culturele maatregelen. Voor deze excursie, die was geor ganiseerd door de Werkgroep Publi citeit Plattelandsvernieuwing, waren onder meer een aantal industriëlen, burgemeesters van de grote gemeen ten, Eerste en Tweede Kamerleden, figuren uit het hoger onderwijs en uit de kring der Kamers van Koop handel in onze provincie uitgenpdigd. Voor toelichting zorgden mr. Ph. van Campen, algemeen directeur der Co- operatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, Ir. S. Herweijer, di recteur van de Cultuurtechnische 1 Dienst te Utrecht, ir. C. Lambregs, hoofdingenieur-directeur van de Cul tuurtechnische Dienst te Tilburg, drs. Baron van Oldeneel tot Oldenzeel, VIJFDUIZEND POSTDUIVEN OMGEKOMEN De postduivenwedvlucht Würzburg is voor de duivenhouders uit de oos telijke en noordelijke provincies een ware rampvlucht geworden. Tenge volge van de weersomstandigheden zijn zeker vijfduizend vogels, beho rend tot het beste vliegmateriaal om gekomen. Doordat zondag de duiven vanwe ge het slechte weer niet konden wor den gelost, werden de vogels eerst maandagmorgen in vrijheid gesteld. Ofschoon het weer toen fraai was, hebben de duiven op de vliegroute kort na de start met slecht weer te kampen gekregen. Vermoed wordt, dat de meeste vogels in een onweers bui zijn geraakt en tegen de grond ge slagen. Maandagavond had nog geen tien procent van de losgelaten duiven de hokken bereikt. Gisteravond waren er ongeveer 2500 van de 8000 vogels binnen. A. Verdijk, directeur van het Provin ciaal Opbouworgaan te Tilburg, ir. J. bosbouwconsulent voor Noord-Bra bant en burgemeester J. Boerenkamp van Someren. Na de middag werden een drietal ruilverkavelingen in de buurt van Veghel en Someren bezocht. De excursie werd besloten met een discussie in het Oranje Hotel in Den Bösch. Nu we toch iets schrijven over de veranderingen die in ons polderland voltrekken door de ruilverkavelingen, kunnen we tegelijkertijd wijzen op de wegen-uitbreiding in plan Noord. Men weet hoe eenzaam de Meisjes- Ulo-school, „Maria Koningin" daar in de Noord gestaan heeft, maar ge lukkig krijgt zij nu buren. De conti- nu-bouw die Waalwijk met andere gemeenten indertijd heeft aangepakt, die haar telkenjare 100 woningen bracht en waarvan een driehonderd tal in de uitbreiding Baardwijk zo smaakvol zijn gebouwd, zal nu voor de vierde honderdtal woningen nabij genoemde school komen, waaraan men al druk bezig is. Deze flats worden drie woning- lagen hoog; er komen 78 flatwonin gen met een inhoud van 247 tot 303 m3; 16 galerijwoningen van 272 tot 293 m3;. 6 eengezinswoningen met een inhoud van 315 tot 323 m3. Een deel van bovenstaande wonin gen komt op de hierboven aangedui de plaats, de rest achter Besoijen, ter hoogte van de oude Israëlitische kerk. De woningen zullen van centrale verwarming worden voorzien. VIJF MAAL GESTORVEN, TOCH IN LEVEN „Wat ik voelde toen ik stierf? He lemaal niets behalve een gevoel dat alles zwart en leeg was", zei een 21 jaar oude vrouw, die vijf keer stierf en even zoveel keren weer tot leven werd gebracht, tijdens een interview met het Zweedse geïllustreerde mid dagblad „Aftonbladet" Mevrouw Anne-Maj Olausson uit Gaellivare (Lapland) was de hoofd persoon in een van de meest onge looflijke reddings-operaties die ooit in Zweden heeft plaats gehad. Zijzelf weet niet veel meer van wat er op 13 april is gebeurd. Het enige is dat ze een gevoel heeft gehad alsof ze zo nu en dan in de ruimte viel, maar ze was volkomen onkundig van het feit dat ze op die momenten stierf. Ze voelde een paar keer wat pijn in haar borst, maar was er zich niet van bewust dat op die momenten de dok ter haar levensgeesten weer had op gewekt. Het drama begon toen Anne-Maj i Olausson het ziekenhuis zou verla ten, waar ze het leven had geschon- trap afliep viel ze dood op de grond. De medici waren onmiddellijk ter plaatse en slaagden er in haar door hartmassage weer in leven te krijgen. Zij werd onderzocht, maar er kon den geen ziekteverschijnselen worden vastgesteld. De reden van haar plot selinge sterven was een bloedtekort in de hersenen gedurende 20 secon den. Mevr. Olausson „stierf" daarna nog vier keer gedurende het onderzoek als gevolg van bloedtekorten, maar iedere keer wisten de dokters haar hart weer op gang te brengen. De hartmassages werden uitge voerd door de 34 jaar oude medicus Berigt Koerlof en hij gebruikte een externe methode die werd beschreven in een uitgave van het „journaal van het Amerikaans medisch verbond". „Ik herinner me ook nog dat ik moeite had met mijn ademhaling toen ik ontwaakte", zo vertelde de vrouw die niet kon sterven. Zij werd op 29 april uit het ziekenhuis ontslagen en werkt weer in de stad Gaellivare.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1