wAAlwijkse en Langste AAtse coueant DRUNEN VLIJMEN WAALWIJK 1 Sprang-Capelle kerij Nieuwkuijk Capelle MAANDAG 12 JUNI 1961 "«**- 83e JAARGANG No. 47 'i!gever SM „alwijkse Stoomdrukkerij £9 J Antoon Tielen ffM oofdredacteur: JAN TIELEN ijronummer 50798 jj,i blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief gericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk - Tel. 04160 - 2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo" 10ND cht! Nieuwe zaal Royal geopend. Zaterdagavond opende burge meester Mr. Stieger in tegen woordigheid van vele genodigden de fraaie nieuwe zaal van Hotel Royal. Burgemeester Stieger stel de dat het aanzien van een ge meente ook voor een groot deel wordt bepaald door de accomo- datie van de daar aanwezige ho tels café's en restaurants en te vens dat Drunen hierover geluk kig niet te klagen heeft. Dat de I familie v. Doorn-Vissers, die op deze plaats vanouds in het hart van Drunen 'n hotel hadden, dat in Drunen en omgeving zeer be- 1 tend is, thans degene is die m de i zo snel groeiende gemeente de hotel- en zaalaccomodatie verder hebben uitgebreid, getuigt, aldus burgemeester Stieger, dat zij haat lijd verstaat. Burgemeester Stie- 'ser noemde deze zaal een bijzon dere aanwinst voor Drunen en omgeving. Ook het gemeentebe- J stuur is verheugd dat een derge lijk riant gebouw het raadhuis plein en de gemeente komt ver fraaien. Spreker wenste de tam. 1 v. Doorn geluk en voor de toe komst ook veel suches. Op bij zondere wijze onderstreepte bur gemeester Stieger ook dat dit ri ant en fraai gebouw werd ge plaatst werd onder een Drunense architect n.l. architect Verhagen, die in Drunen de laatste jaren reeds op diverse gebouwen zijn stempel drukte. De heer v. Doorn dankte bur gemeester Stieger voor het feit dat hij deze nieuwe zaal had wil len openen en voor de hartelijke woorden hierbij gesproken. Te vens dankte hij de architect, de heer Verhagen, de aannemer Merkx en de diverse onderaanne mers en hoopte on het welslagen van deze onderneming. Met deze nieuwe zaal van Roy- al en verdere verfraaiingen wel ke Hotel Royal hierbij nog heeft ondergaan, is Drunen een hotel en café-restaurant rijk geworden, J voor Drunen en de Langstraat van bijzondere klasse. Stichting R.K. Bejaardenzorg Drunen-Elshout. Vrijdagavond werd in Drunen de stichting R.K. Bejaardenzorg DrunenEishout geïnstalleerd met het passeren van de stich- tmgsacte. Deze stichting stelt zich tot doel het onderzoek en het daarstellen van betere huisves ting voor bejaarden. Bij deze in stallatie was ook tegenwoordig burgemeester Mr. Stieger, die het bijzonder op prijs stelde dat reeds direct bij net tot stand komen van de stichting het contact met de gemeente was gelegd. Tot voorzitter van deze stich ting werd benoemd Ir. Th. van Lammeren, vice-voorzitter de heer C. v. Riel, secr.-penningm. de heer K. v. Dun, leden de heren J. Creemers, P. Jansen, Dr. v. d. Wouw en Dr. Verhaak. Tot bis schoppelijk commissaris werd benoemd de HoogEerw. Heer De ken Werner. Wit-Gele Kruis. Op een bestuursvergadering van het W.G.K. DrunenElshout werd besloten om de algemene le denvergadering in verband met 't vergevorderd seizoen te houden einü sept. Overwogen wordt om deze vergadering middels film en eventueel lezing zo interessant mogelijk te houden. Binnenkort zal ook gestart worden met een ledenwervingsactie, terwijl in de toekomst iedere nieuwkomer in Drunen of ieder die een nieuw gezin gaat stichten, zal worden nenaderd om lid te worden van het W.G.K. Het nut van 't nieu we wijkgebouw, waarin thans vrijwel alle diensten van het W. G.K. zijn ondergebracht, begint steeds meer zichtbaar te worden. Dank zij dit gebouw zullen straks de diensten van het W.G.K. nog verder worden uitgebreid. Benoemd. De heer W. Habraken, ambte naar ter secretarie, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Maasbracht. de onderricht aan een middelba re school. Ook met de oprichting van een afdeling voor kennis van schoen machines denkt het bestuur in een bestaande behoefte te voor zien. De bedoeling is hier op te vangen, zowel afgestudeerden van de afd. schoenmaken van de dagschool als. van de afd. metaal bewerking, die interesse hebben voor speciale inwerking in de kennis van schoenmachines en na afloop van de cursus in staat geacht moeten worden van deze machines zodanige kennis te heb ben opgedaan, dat zij in staat zijn zich voordoende storingen direct te onderkennen en ook te verhel pen, voor zover deze van eenvou dige aard zijn. Ter vergadering werd ook de verheugende mededeling gedaan, dat 't aantal aanmeldingen .voor de voorbereidende klassen, welke 1 september a.s. aanvangen, 270 bedraagt, welk getal weer hoger is dan vorig jaar. Dit getal vraagt indeling in niet minder dan 9 klassen. VERWIEL'S LEDERWARENHUIS HEROPENT GEMODERNISEER DE UITBREIDING Sprang Op donderdag 15 juni tussen 4 en 6 uur n.m. zal de uitgebreide en gemoderniseerde lederwarenzaak Ver- wiel in de Grotestraat 264 voor be langstellenden en zakenrelaties te be zichtigen zijn, terwijl de winkel a.s. vrijdag weer voor de verkoop geopend zal zijn. Als motief voor deze vernieuwing is aangevoerd het overzichtelijk en gunstig opstellen van de diverse ar tikelen en niet alles in kastjes en la den te hebben, door welke moderni sering de koopwaar niet alleen beter uitkomt, doch tevens de kooplust van het publiek opgewekt wordt en zo doende de verkoop gestimuleerd wordt. De etalage is laag gehouden, zo dat men van buiten uit de gehele winkel kan overzien. Tevens zullen de diverse artikelen in aparte en daartoe speciaal vervaardigde wand rekken worden opgesteld. Door het linkergedeelte van de winkel naar achteren uit te breiden heeft ook de verkoopruimte een grotere vloerop pervlakte gekregen. De fa. van Wanrooy uit Kaatsheu vel, die in medewerking van architect Mekel, deze modernisering heeft uit gevoerd, heeft een moderne en archi tectonisch goed geslaagde ruimte ge schapen, die door het Schildersbedrijf P. v. d. Pas in toepasselijke tinten is verfraaid. De vloerbedekking is van het W oning- Interieurverzorgingsbe- drijf v. d. Vocht, terwijl door het Elektro-Installatiebureau van Dongen de verlichting werd verzorgd. Glai-fa uit Tilburg zorgde voor de neon-re- clame en de markiezen werden door de fa. J. H. Scholt aangebracht. De Fa. Wed. Kruyssen uit Tilburg voor zag in een oliestookverwarming. Het geheel maakt een prima ver zorgde indruk, een grote aanwinst voor dit groeiende winkelcentrum on zer stad. grims reeds vertrokken en stond deze avond in het teken van de Lourdesbedevaart. Kap. Lempens sprak over de betekenis van de lichtprocessie. Reeds bij het H. Doopsel is de brandende kaars het symbool van het licht dat Christus is en de mens blijft ver: gezellen tot aan de dood, als hij opgaat naar het eeuwige licht. Hierna gingen we onder leiding van de Eerw. Zusters in proces sie onder gebed en zang naar de kerk van St. Jan, om bij 't beeld van O. L. Vrouw van Lourdes ons kaarske neer te zetten. Door de voorzitster, mevr. M. Hamers- Lcijsten, werd de opdracht aan Maria gedaan. Hierna werden nog enkele Marialiederen gezon gen, waarmede dit triduum werd besloten. WAALWIJKSE ZWEMVERENIGING De Waal wij kse Zwemvereni ging stelt opnieuw zijn candida- tuur voor de Brabantse zwemtitel. Zeven overwinningen in Box tel. Op de eerste dag van de zwem- competitie heeft de Waalwijkse Zwemvereniging de in haar bezit zijnde beker, verbonden aan de Brabantse kampioenschappen, met succes verdedigd. Door over belasting van de jury zijn niet al le uitslagen bekend gemaakt. De volgende resultaten bereik ten ons: Op de 50 m. schoolslag jongens adspiranten is Frans van Loon tot aller verrassing eerste gewor den met een tijd van 41.7. Piet Jansen legde met 42.2 beslag op de 3c plaats. Op net volgende nummer zorg de Blanca Hoffmans voor vuur werk door op de 50 m. vrije slag, zo vroeg in het seizoen al, een clubrecord te verbeteren, waar mee zij tevens 2e werd in de tijd van 36.4. De 50 m. vrije slag jongens ad- spiranten leverde voor Frans van Loon een 3e plaats op met 33. Piet Jansen volgde met 33.2. Piet van Oss liet deze keer de Brabantse kampioen achter zich op de 100 m. schoolslag heren; 'n eerste plaats in 1.27.2. De dappere Blanca Hoffmans vlinderde zich naar een derde plaats op de 50 m. vlinderslag dames (47.2). Onze Waalwijkse kampioene Gusta Vesters won overtuigend de 50 m. rugslag meisjes adspi ranten en Ankie van Dishoeck werd op dit nummer 3e. De tijden waren resp. 45.en 49.8. Zoals gewoonlijk werd de grootste winst behaald op de es tafettenummers. Niet minder dan 5 van de 6 werden er gewonnen. De 5 x 50 m. schoolslag jon gens in 3.43.2; de 5 x 50 meter schoolslag heren in 3.32.2; de 5 x 50 m. vrije slag meisjes in 3.27.4; de 5 x 50 m. vrije slag dames in j 3.38.de 3 x 50 m. wisselslag meisjes in 2.14.6. Een van de estafettenummers leverde een 2e plaats op de vier maal 50 m. wisselslag heren in 2.38.9. Met deze prestaties is het sei zoen verrassend goed begonnen. Toch hopen wij op de volgende kringcompetitiewedstrijden nog beter voor de dag te komen. BENOEMING GESLAAGD Op 10 juni slaagden te Eind hoven voor het aldaar gehouden praktijkexamen stenografie Ned. 130 lg. systeem „Groote", de vol gende dames Ans Adriaanse en Willy van Seist, beiden uit Waalwijk; Cor- ry Knippels uit Drunen; Annie van Vuuren uit Sprang-Capelle; Hettie Redeker uit Meeuwen. Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer L. van de Leur, Grotestraat 238 te Waalwijk. NIJVERHEIDSSCHOOL In de dezer dagen gehouden vergadering van het bestuur der Nijverheidsschool werden als lid geïnstalleerd de heren P. v. Hees been en J. v. Huiten Hzn. Vastgesteld werd een begroting voor de installatie van een nieu- w e afdeling voor de dagschool, n.l. een afdeling voor motorvoer tuigentechniek, waarvoor on langs subsidie is aangevraagd. Tevens werd het leerplan voor die afdeling vastgesteld. Voorts werd besloten subsidie aan te vragen voor een tweetal nieuwe afdelingen aan de avond school, te weten: een afdeling voor schoenmachinekennis waar voor om praktische redenen bij de AVO-vakken Duits op 't leer plan zal worden geplaatst, alsme de een afdeling voor schoenteke nen, waarvoor om dezelfde rede nen Frans op het leerplan zal worden opgevoerd. Het bestuur zal zich beijveren om voor al deze nieuwe afdelin gen de toezegging van het rijks subsidie nog te verkrijgen vóór 1 september a.s. Het bestuur verwacht met de instelling van een afdeling voor sehoentekenen te voorzien in een algemeen gevoelde behoefte aan opleiding voor schoentekenaars en ontwerpers, een afdeling, wel ke aansluit aan 't geleerde op de dagschool en zo nodig een brug kan vormen voor voortzet ting van hetzelfde gespecialiseer- K.A.V. AFD. WAALWIJK Als sluitstuk van het zilveren diocesane KAV-jubileum is de Lourdesbedevaart op woensdag 7 juni een feit geworden. Hierbij waren ook 4 leden van onze af deling tegenwoordig. Als voorbereiding op deze pel grimage hielden wij een triduum, geleid door de Eerw. Adviseur, kapelaan Lempens op maandag 5, dinsdag 6 en woensdag 7 juni, telkens om 8 uur 's avonds in de St. Theresiakapel. De opkomst was helaas iedere avond gering. De eerste avond gaf kap. Lem pens een duidelijke uiteenzetting over de geheimen van de rozen krans, tot aansporing om het ro zenhoedje in de gezinnen te blij ven bidden, zoals Maria dit van ons verlangt. Met de zegen van het Allerheiligste werd deze plechtigheid gesloten. De tweede avond werd geleid door kap. de Kroon, die sprak over de speciale Mariaverering, vooral in de mei- en oktober maand. Al gaat deze verering niet meer met zoveel uiterlijk vertoon gepaard en heeft de moderne mens er de franje omheen geheel afgehaald, toch is men er dieper van overtuigd dat we onze Moe der Maria meer als gewone vrouw en Moeder moeten zien en Haar daardoor ook beter kunnen benaderen. Ook deze avond werd op dezelfde wijze besloten. De derde avond waren de pel- De heer Th. Zaunbrecher, com mies van de dienst Gemeente werken alhier, is benoemd tot ju rist in de rang van commies eer ste klas bij de dienst Bouw- en woningtoezicht van de gemeente LTrecht. URGENTIEVERKLARING BURG. MOONENSCHOOL Voor de bouw van een lagere school voor meisjes in de Anto- niusparochie, de Burg. Moonen- school, is thans een urgentiever klaring afgekomen, wegens het grote' ruimtegebrek, waarmede deze lagere school op het ogen blik te kampen heeft. Met betrek king tot de* plaats zou 't school bestuur dit gebouw het liefst ge plaatst zien in „Bloemenoord", wegens het zich daar sterk uit breidende inwonertal en de mo gelijkheid tot verdere uitbreiding. R.K. MIDDENSTANDSVERENI GING MAAKT UITSTAPJE Morgen, dinsdag 13 juni, zul len de dames van de R.K. Mid denstandsver. afd. Waalwijk een dagreisje maken. Om kwart over negen zal vanaf de Markt gestart wórden naar Mariënkroon te Nieuwkuijk. Vandaar gaat het naar Maarheeze, waar een bezoek zal gebracht worden aan de Se ven Up fabrieken. In de avond uren zal er gedineerd worden in Hotel Groot' Speyck, Oisterwijk, waarna de thuisreis aanvaard zal worden. I fcho vAn het Zuióen renovei* sserv® nchetten. 89° ylene of binders; :reukher- rdige ge- 150 ■WIJK Vlijmense Boys - Dongen 1-6 In verband met het lustrum werd zondag een wedstrijd gespeeld tegen Dongen. En aan het elftal van de Boys, dat met een in valler uitkwam, was het te zien dat de feest avond geen goed had gedaan; vooral de ver dediging werd met goede combinatie over rompeld en doelpunten bleven niet uit. Het werd een grote nederlaag, 1-6. Geniet er PARAD1SO 22 ct SALVATORE 27CAPRINO 3lct WEDVLUCHT ORLEANS Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Orleans Fr. De duiven werden gelost om 9.40 uur; eer ste duif 13-07-15, R. van Esdonk, die in 't bezit komt van de prachtige wisselbeker; laatste prijsduif 13-40-45. Uitslag volgend nummer. Wat de nationale duiven betreft: Diepstraten draaide 13-14-25 uur de vroeg ste nationale duif; vele goede duiven waren te laat. AUTOBOTSING Zondagnamiddag had alhier een auto botsing plaats met ernstige gevolgen, waar bij vier personen ernstig en twee licht wer den gewond. Door slippen kwamen twee wagens met elkaar in botsing. In de ene, een gloednieuwe volkswagen, zaten een mevrouw met haar vijf kinderen; de be stuurster zelf en drie harer kinderen wer den ernstig gewond en twee licht. In de an dere wagen zaten twee personen, die licht gewond werden. De volkswagen werd to taal vernield. Leden van de Nieuwkuijkse EHBO verleenden eerste hulp. De ontbo den geneesheer Dr. van Benthem liet de 5 gewonden naar het ziekenhuis in Den Bosch overbrengen. DE PAROCHIE VIERT HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR VAN MIL. Zondag 11 juni heeft de parochie van Nieuwkuijk op plechtige wijze het^ zilveren priesterfeest gevierd van pastoor G. A. M. i van Mil. Om 10 uur werd de jubilaris met zin familie, voorafgegaan door een schare i bruidjes en het gilde St. Joris aan de pas- torie afgehaald en ter kerke geleid Hier werd om 10.30 uur door de pastoor een- i plechtige H. Mis opgedragen met assisten- j tie van de priesters uit Nieuwkuijk. Door de Z.E. heer Drs. Mostermans, secretaris van de Bisschop en ook een priester uit on ze parochie, werd de feestpredikatoe gehou den. Z.E. schetste de wederwaardig- en i moeilijkheden van de priester bij de gelo vigen en feliciteerde de jubilaris, zijn moe der, familie en parochianen met dit zilve- ren feest. Het zangkoor zong de Mis ürbis factor en de cantate Hulde aan het pries terschap. Na de H. Mis werd de jubilaris op het kerkplein gehuldigd. Met een toepasselijk woord werd door de voorzitter van het feestcomité namens de parochianen een ge schenk aangeboden. Hierna hield burge meester Mr. Hoefnagel een toespraak tot de jubilaris en familie met een hartelijke felicitatie. Na een vendelgroet door het St. Jorisgilde, had een muzikale hulde plaats door de harmonie en de beide zangvereni gingen uit Nieuwkuijk. Namens deze ver enigingen werd door de heer PKroes het woord gevoerd. Een aardige attentie was het nog dat door een zangvereniging uit Neerloon, de vroegere standplaats van pastoor van Mil, als kapelaan, ook nog een serenade werd gebracht. Voor de hulde, opofferingen en cadeau werd door de jubilaris aan allen een harte lijk woord van dank gebracht. Van de re ceptie, die in het patronaat gehouden werd is een zeer druk gebruik gemaakt. Op 14 juni a.s. zal er een voortzetting van het feest plaats hebben door de kinde ren en aanbieding van hun geschenken. MGR. L. VAN KESSEL BISSCHOP VAN SINTANG. Vlijmen trots op eerste „eigen" missie-bisschop. Het officiële nieuws uit Vaticaanstad over Ie benoeming door Paus Joannes de XXIII I van Mgr. L. van Kessel SMM tot bisschop van Sintang op West Borneo is in zijn ge- vreugde en dankbaarheid ontvangen. Mgr. van Kessel, die thans nog tot sept. a.s. met verlof vertoeft in 't Belgische Leu ven, was reeds Apostolisch adminastatoi van Sintang. Zoals bekend heeft Z.H. de Paus in Indonesië niet lang geleden de ker- j kelijke hiërarchie ingesteld, terwijl Indo nesië voordien bestond uit Apostolische Vi- kariaten en Prefecturen. Het bisdom Sin tang beeft nu dus zijn eigen Bisschop in de persoon van Mgr. Lambertus van Kessel van de orde der paters Montfortanen. De nieu we bisschop, thans 47 jaar, studeerde in Schimmel op het Klein Seminarie, bracht zijn novicaat door te Meerssen en werd na 't scholastikaat in 1939 in Oirschot tot pries ter gewijd. In dat zelfde jaar nog vertrok Pater van Kessel als missionaris uit zijn ge boortedorp naar het Missiegebied van West- Borneo, waar hij achtereenvolgens werkzaam was als pastoor en overste. Daarna werd hij plaatsvervangend ordinarius voor het gebied van Sintang en later prefect en apostolisch administrator. Mgr. van Kessel maakt op het ogenblik een kleine wereldreis om gedurende zijn verlof in andere landen belangrijke contac ten te onderhouden voor de missie. In april |.l. vertoefde Mgr. van Kessel in Rome. Hij werd door Paus Joannes gedurende een half uur in particuliere audiëntie ontvangen. Tij dens dit onderhoud mocht Mgr. van Kes sel van de Paus persoonlijk een prachtige Rozenkrans in ontvangst nemen voor zijn bejaarde moeder in Vlijmen. Mevr. van Kessel, bijna 81 jaar en sedert 40 jaar we duwe, is bijzonder gelukkig dat haar pries terzoon tot de hoogste rang en de volheid van het priesterschap werd geroepen. Vol trots toont zij de prachtige kleurenfoto van de nieuwe bischop, genomen tijdens de par ticuliere audiëntie bij de H. Vader. Mgr. van Kessel heeft zijn jeugd als tweede zoon uit het gezin van vijf kinderen in zijn geboortedorp Vlijmen doorgebracht. Zijn vader overleed op 41-jarige leeftijd. Vol spanning wachten de nog krasse moe der van de bisschop en andere familieden, waaronder nog een priester, n.l. pater van Kessel van de Witte Paters, neef van de nieuwe bisschop, op de officiële berichten omtrent zijn bisschopwijding, die, naar men koopt over twee maanden zal plaats hebben. Na zijn verlof gaat Mgr. van Kessel zijn ambt als hoofd van het bisdom bekleden. Hij kent het gebied van de Chinezen en Dayaks, waaronder hij al 23 jaar werkzaam is; in 1938 werd het missiewerk op West- Borneo door de Nederlandse paters Mont fortanen begonnen. Sedert enige tijd res sorteert het uitgestrekte missiegebied onder de Amerikaanse provincie der paters Mont fortanen, welke missionarissen steeds meeT hun Nederlandse confraters gaan vervangen. Het dorp Vlijmen is trots op zijn bisschop en zal ongetwijfeld de dankbaarheid tonen. Het is immers de eerste keer in de ge schiedenis van de parochie dat een dei vail OlIllUIlg up VVCÖL JLUJlIltU ÏO All 1. Tn 7iïn boorteplaats en Parochie Vlijmen met grote 1 priesterzonen deze eer te beurt valt. in zijn - - geboortedorp is de nieuwe bisschop reeds eerder geëerd. Een van de mooiste straten is naar hem genoemd. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Noyon Fr., afstand 283,5 km, los 9 uur, eerste duif 13-17-22, laatste prijswinnende duif 13-47- 38 uur. Uitslag als volgt: P Vermeulen 1, 29, 36, 45; Th v Over- diik 2, 7; P Diepstraten 3, 5; W v Raven - steijn 4, 42; C v Heivoort 6, 20, 24, 40, 47; W v Vught 8, 9, 10; J v d Dungen 11, 17, 48; K Kivit 12; R de Laat 13, 27, 30, 38; J Kiviets 14, 37, 39, 43; J v d Heuvel 15, 22 23; L v Esch 16; H Pelders 18, 21; R v Èsdonk 19; B v Esdonk 25, 46; P v Ges tel 26; M Nicols 28, 44; J Heesbeen 31, 34; J Oosterwaal 32; Jos Kuijs 33, 35, 41. WIELRENNEN Zomeravond-competitie Wielerclub De Zwaluw. De vierde rit van de zomeravondcompe titie werd gehouden; de uitslag is als volgri Amateurs: 1 J Wilhelm; 2 W v Heel; 3 G Hairwasser. Nieuwelingen: 1 J v Bladel; 2 A v d Aa; 3 J v Heeswijk. Aspiranten: 1 Hairwasser; 2 v d Laar; 3 v d Hammen. RONDE VAN NEDERLAND De Amateurs zijn 9-6-'61 gestart voor de Olympia-tour door Nederland. De Vlijmen se renner B. v. d. Ven neemt hier ook aan deel, maar het succes is na 3 etappes niet groot. Van de Ven is in der 2e etappe ern stig gevallen en heelt veel last van zijn knie. Zijn achterstand is nog niet zo groot, zodat nog alles mogelijk is. VOETBAL Vlijmense Boys vierde 35-jarig bestaan. Zaterdag 10 juni vierde de Vlijmense Boys haar 35-jarig bestaan, 's Avonds om 8 uur kwamen de senioren, ereleden en overige niet actieve leden, alsmede alle medewer kers in het clublokaal, café H. Peijnenborg- Boom, bijeen. Het werd een gezellige avond met diverse attracties. Mededeling werd ge daan dat de jeugd eveneens aan de beur) komt; grootse plannen zijn reeds gemaakt. Voor de kampioen wordt vermoedelijk een wedstrijd vastgesteld tegen een jeugdelftal van Victoria uit Duisburg Duitsland, welke club in aug. met een tegenbezoek wordt ver eerd. Dus 2 A-elftallen naar Duitsland. De 2 B junioren elftallen zulen een reisje ma ken in Nederland, terwijl de pupillen met hun leiders eveneens een gehele dag op stap zullen gaan. SCHOOLREISJE De leerlingen van de hoogste klas van de Chr. School alhier hopen a.s. woensdag on der leiding van het personeel een plezier reisje per touringcars te maken naar Den Haag en Scheveningen. We hopen dat het weer mag medewerken om de kinderen een prettige dag te bezorgen. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 474 km. De uitslag was als volgt: B Pols 1, 3, 10, 12; H Verduijn 2, 4, 7; Jac. Verduijn 5, 13; H Dalmaijer 6, 16; A v Beek 8; A Klootwijk 9, 11, 15; H v Cam- pen 14; P Nieuwenhuizen 17, 20; M v Peer 18; C Blok 19. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Vincent, afstand 1011 km. Voorts a.s. zaterdag tussen 8 en 9 uur in- manden voor een oefenvlucht met jonge duiven. DRIEDAAGS SCHOOLREISJE KONINGIN JULIANASCHOOL EEN GROOT SUCCES. Het schoolreisje op 7, 8 en 9 juni j.l. ge organiseerd door personeel en oudercom missie der Kon. Julianaschool is buitenge woon geslaagd, dank zij het fraaie zomer weer en een goede voorbereiding. Woens dag om half 9 werd gestart met 44 leerlin gen, het onderwijzend personeel en de helft van de oudercommissie. Langs lommerrijke, landelijke wegen werd koers gezet naar Chaam, een 34 km lange tocht, die pei fiets werd afgelegd. Onderweg werd enkele malen gerust en reeds om half 2 werd Chaam bereikt. Onmiddellijk werd beslag gelegd op het Putven, waar heerlijk werd gezwommen. Lekker opgefrist betraden de kinderen om 4 uur de moderne jeugdher berg Het Putven, geschonken door Esso Nederland, en werden de bedden verdeeld. De stemming was voortreffelijk en de war me maaitijd om 6 uur niet minder. Na het gebruikelijke corvee door de leerlingen, werden op het terras spelletjes gedaan, ge zongen met accordeonbegeleiding van mevr. Poldervaart. De eerste nacht slapen in een vreemd „hotel" was erg onwennig, zodat velen de slaap niet konden vatten, maar de tweede nacht sliep ieder als een marmot, behalve het ventje dat slapend uit zijn bed rolde. Gegeten werd er enorm. Een knaap verslond maar liefst 12 boterhammen. De volgende morgen was het schitterend weer en werd in de bossen gespeeld en gevoet bald. De grote speurtocht viel letterlijk en figuurlijk in het water door een plotselinge stortbui, maar de stemming bleef opge wekt. Mevr. Oerlemans-Aalfs, die een groot aandeel had in het bezighouden van de jeugd, door allerlei volksdansjes, spelletjes etc., heeft beslist een pluim verdiend, door de prettige en enthousiaste wijze waarop zij alles, vooral des avonds, heeft geleid en georganiseerd. Dat was werkelijk af. Trou wens iedereen, onderwijzend personeel en leden van de oudercommissie, zij huppelden allen mee bij ieder nieuw volksdansje. De kinderen voelden zich reeds echt thuis, toen vrijdags de terugtocht werd aanvaard. Na een vrolijk afscheid van de jeugdher- bergouders werden de tassen in de auto van de heer joh. Rosenbrand geladen, die de kinderen op de heen- en terugreis bege leidde. Kreeg een leerling een lekke band, dan verdween hij met fiets en al in het volkswagenbusje en genoot op zijn gemak van de verdere tocht. Langs een omweg via Baarle-Nassau werd 's middags aangelegd bij de Waranda, waar de vermoeide leden nog eens werden opgefrist. Bruingebrand door de zon arriveerde de gehele stoet om half zeven heelhuids te Capelle, waar ieder zeer voldaan huiswaarts toog, om eens lek ker uit te slapen na een bijzonder prettige schoolreis, die nog lang in herinnering zal blijven. 1 J

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5