S LAATSTE BERICHTE» „HET PAASMAAL DES HEREN" HULDIGING VAN EEN VERDIENSTELIJK MEDEWERKER DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 JUNI 1961 6 KERKKOOR PAROCHIE ST. JAN VERGADERT Trm*i" Th. Trimbach 25 jaar in dienst van firma Verhulst Treffende uitbeelding van de H. Mis in de St. Jozefkerk te Kaatsheuvel. ,4 SAWI sawi SPAARZEGELS hebben f veel waarde. J Waalwijk Pluimvee U KUNT NIET alles weten li '6SP „MATTENKLOPPERS" I OP DE GOEDE WEG NAAR PROMOTIE Gisteren heeft het le team van onze tennisclub „De Mattenklop pers" een selectiewedstrijd ge speeld tegen T.C. „Tilburg" 4 te Tilburg. De winnaars van deze wedstrijd zouden op zondag 18 juni a.s. de promotiewedstrijd mogen spelen tegen HTCC 2 uit Eindhoven. Mattenkloppers I heeft de wed strijd gisteren verdiend gewon nen met 6-2. Een prachtig' resulj taat als men weet dat deze club uit Tilburg eveneens kampioen werd in de 4e klasse. Mochten de spelers en speel sters zondag a.s. winnen, dan mag het le team het volgend jaar in de 3e klasse uitkomen. Wilt u mooie wedstrijden zien, dan is een bezoek aan het tennis park aan de Olympiaweg zondag a.s. aan te bevelen. VANDALEN BRAKEN BIJ DE WAMI IN Vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag hebben, naar de politie vermoedt jeugdige van dalen ingebroken in de melkfa briek „Wami" N.V. aan de Eer ste Zeine alhier. Ze hadden zich toegang verschaft tot 't gebouw aan de achterzijde van de fabriek. Kennelijk met de bedoeling geld weg te halen, hebben deze inbre kers het hele kantoor nagezocht, doch niets van hun gading ge vonden. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: Twee zwembroeken; zwempak; 2 regenjassen; 2 portemonnaies met inhoud; bankbiljet v. 10.-; dameshorloge: Schotse collie; damesfiets; gouden ketting; een zwemkaarl; badhanddoek; por tefeuille inh. rijbewijs en pas poort. Gevonden Kindervest; herenshawl: doos met pakken waspoeder; zilver metalen kruisje; hazewindhond; knipbeurs met inhoud; kinder- portemonnaie z. inh.; fietssleu- teltje; herenpolshorloge- dames horloge; damesfiets; fietspomp- je, zwemkaart; Schotse collie; 2 steppen; sigarettenaansteker; 'n vishengel met schepnet. A.s. dinsdag, morgen dus, zal het R.K. Kerkkoor van de paro chie St. Jan in hotel „De Twee Kolommen" in jaarvergadering bijeenkomen om half negen. Overgegaan zal worden tot het kiezen van een nieuwe vice-voor- zitter. Tevens zal van deze gele genheid gebruik gemaakt worden óm het uitstapje, dat het koor de ze zomer hoopt te maken, nader te bespreken. FINALISTEN Persoonlijk Kampioenschap 3 banden kl. A. District Waalwijk KNBB Uitzonderlijke prestatie van C. Teurlings van Nooit Volleerd. Vrijdag, zaterdag en zondag j.l. zijn in de clublokalen van de B.V. Nooit Volleerd (L. van Cromvoirt) en Ons Genoegen (Jac. Passier) voorwedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap 3 banden klasse A van het district Waalwijk van de KNBB. Vooral in laatstgenoemd clublokaal is er uit stekend gespeeld. De prestatie b.v. van de heer C. Teurlings van Nooit Volleerd in zijn partij tegen M. Teurlings van 't Zwaantje, was van wereldformaat. Hij beëindigde o.a. deze partij van 25 car. in 17 beurten met een gem.'van 1.47 en een h.s. van 8 car. Trouwens in deze voorwedstrijden wist dhr. C Teurlings niet minder dan 3 maal een serie van 8 car. te produceren. Doch er waren meerdere deelnemers, die kunnen terugzien op uitstekend gespeelde partijen, b.v. de heer G. Brok van OOG, die een maal een gem. van 0.892 en eenmaal een gem. van 0.806 liet noteren. Ook M Knuist van Keesje, die voor de eerste maal in kl. A uitkomt, wist in zijn partij tegen G van Veldhoven eveneens een gem. van 0.806 te behalen, evenals A Slaats van Nooit Vol leerd, die in zijn partij tegen M Slaats van BSV eveneens met een gem. van 8.06 uit de bus kwam. Verder waren daar nog de mooie prestaties van M Kuis van Ons Ge noegen en G Roomer van dezelfde vereni ging, die beiden een gem. van 0.781 lieten aantekenen. Kortom, er is, een enkele uit zondering daargelaten, in de voorwedstrij den, door de deelnemers goed driebanden- spel vertoond, waardoor wij van spannende finalewedstrijden verzekerd kunnen zijn, waarin zich de volgende spelers hebben ge plaatst, gerekend naar winstpunten en ge middelden. plaatsing- algem. cijfer winstpt. gem. 1 C Teurlings Nooit Volleerd 3V2 10 0.682 2 A Slaats Nooit Volleerd 6V2 10 0.533 3 G Brok OOG 6V2 8 0.586 4 Teurlings 't Zwaantje 8V2 8 0.539 5 G Roomer Ons Genoegen 9 9 0.532 6 M Knuist Keesje 9 6 0.547 7 W Swinkel? Nooit Volleerd 13V2 6 0.498 Dit zevental zal worden gecompleteerd door de kampioen van het vorig'seizoen de heer M. van Bracht van 't Zwaantje. De hoogste serie werd behaald door de heer C Teurlings, die eveneens het hoogste partijgem. op zijn naam bracht, n.L resp. 8 car. en gem. 1.47. Gedegradeerd is G. van Veldhoven van BVO. Half gedegradeerd is: M. Slaats van BSV. De finalewedstrijden zullen worden ge speeld in het clublokaal van BV 't Zwaan tje bij de heer M. van Bracht op vrijdag, zaterdag en zondag a.s., na afloop waar van de districtsvoorzitter de heer Tom Bur- manje de kampioensbeker zal uitreiken. Het programma van deze finalewedstrij den zullen wij in ons eerstvolgend nummer publiceren. AGENDA Maandag 12 juni repetitie Waalwijks Orkest, celli. Dinsdag 13 juni repetitie Waalwijks Orkest, le violen, in cantine Amstel. Woensdag 14 juni repetitie Waalwijks Orkest, le violen, in cantine Timtur. Woensdag 14 juni repetitie Waalwijks Orkest, blazers, in cantine Amstel. Musis Sacrum: maandag en woensdag 8 uur: „De slag om Arnhem 14 jaar. Luxor theater, maandag en woensdag 8 uur: „Operatie vals geld", 18 jaar. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Ten kantore van Machinefa briek Verhulst alhier had zater dagmorgen de huldiging door di rectie en personeel plaats van de heer Th. Trimbach, algemeen be drijfsleider dezer machinefabriek. Bij deze huldiging waren tegen woordig de leden van de directie met hun dames en het voltallige personeel. De jubilaris, die met zijn echtgenote en kinderen per auto van zijn woning was afge haald, werd in de hal van het be drijf door de directie ontvangen, waarna op het privékantoor de huldiging plaats had. De eerste spreker was de di recteur, de heer A. Verhuist, die zich na een kort welkomstwoord, speciaal gericht tot de jubilaris en zijn gezin, zich tot de heer Trimbach wendde en hem onge veer als volgt toesprak: „Vandaag", aldus de directeur, „zijn wij hier bijeen gekomen om een nieuwe serie van jubilarissen te beginnen van, als ik het zo noemen mag, de jongere genera tie. U, heer Trimbach, bent hier van de eerste en ik hoop dat er nog vele zullen volgen. Op een dag als deze gaan onze gedachten vanzelfsprekend 25 jaar te rug en wij herinneren ons dan dat in de jaren rond 1936 de zwaarste crisis heerste, die ooit was mjeegemaakt. Een betrekking bemachtigen was in die tijd geen geen eenvoudige zaak, zelfs'niet voor een jongeman van 16 jaar. Enkele maanden na het behalen van je ambachtsschoóldiploma lukte het jou echter om bij onze firma aangenomen te worden. Al spoedig bleek dat de toenmalige directie een goede keus had ge daan. U hlonk niet alleen uit door je kijk op het werk, maar het was vooral je ijver, die toen al aangaf dat er toekomst voor jou in ons mooie vak was wegge legd. U waart echter niet tevre den met alleen het opdoen van praktische ervaringen, doch hier aan paarde u een theoretische opleiding door het volgen van cursussen op vaktechnisch en ander gebied. Hierdoor stak u al spoedig ver uit boven uw colle ga's en toen dus een jaar of vijf geleden een nieuwe bedrijfsleider moest worden benoemd, was dit voor onze directie geen probleem wie dit zou worden en allen wa ren wij het er over eens dat Do- rus Trimbach de nieuwe bedrijfs leider zou zijn. Vooral rond de jaren 1940 is 't meermalen voor gekomen dat door een mindere bezetting met orders overwogen moest worden 0111 personeel te ontslaan. Nooit is echter het idee naar voren gekomen om u bij de ontslagenen te betrekken. Menig maal wordt er wel eens geklaagd dat er voor jongelui zó weinig promotiekansen zijn, vooral in 't kleine en middelgrote bedrijf. U hebt echter deze beweringen vol komen gelogenstraft. U bent een sprekend voorbeeld hoe het moet en kan en ik moge dit gaarne aan de moderne jeugd voorhouden. Het is tevens uw grote verdienste geweest, dat gij zonder grote moeilijkheden, maar met 'inzet van uw gehele persoon en kennis de grote omzwaai van ons bedrijf, dat aanvankelijk uitsluitend ten dienste stond van de schoen- en lederindustrie en is uitgegroeid tot een fabriek van lucht- en warmtetechnische apparaten mo gelijk hebt gemaakt. Onze firma is u daarvoor grote dank ver schuldigd en deze dank zouden wij graag willen omzetten in een blijvende waardering in de vorm van een radiotoestel met onder- zetmeubel, waarvan wij hopen dat hij lang vele vrolijke klanken in uw huiskamer zal mogen laten horen." Mevr. Trimbach werd in de hulde betrokken door de aanbie ding van fraaie bloemen. „En tot slot zou ik dan", aldus de direc teur, „tot de kinderen van de ju bilaris willen zeggen: neem je vader steeds tot voorbeeld en het leven zal ook voor jullie geen onoverkomelijke moeilijkheden opleveren." Nadat koffie met gebak was ge serveerd, sprak de heer A. v. d. Hoven namens het personeel. De ze wilde de woorden van de di recteur niet herhalen, doch zou willen opmerken, hoe het bedrijf in al de jaren dat de jubilaris hierin is werkzaam geweest, is gegroeid en wat het aandeel van de heer Trimbach hierin geweest is, die is opgeklommen van ge woon arbeider tot algemeen be drijfsleider. „U waart een prettig collega, die steeds alles in 't werk stelde om de goede verstandhou ding tussen het personeel onder ling te verstevigen. Uw vakken nis en enorm doorzettingsvermo gen stelden u in staat de functie van algemeen bedrijfsleider te bekleden en wij hebben u leren kennen als een goed chef, die een voorbeeld is voor ons allen, wat stiptheid en werklust betreft, en die zijn vakkennis ook aan ande ren wist over te dragen. Ik geloof dan ook dat ik zowel de directie als het personeel met de persoon van u als bedrijfsleider mag feli citeren. Als herinnering aan uw zilveren dienstjubileum en als blijk van waardering bied ik u namens het gehele personeel dit polshorloge aan en ik hoop dat de goede verstandhouding tussen u en ons ook in de toekomst zo prettig en vriendschappelijk zal blijven als in de afgelopen jaren." Ook tot mevr. Trimbach richtte de heer v. d. Hoven zich in zeer sympathieke bewoordingen. „U bent uw man altijd tot grote steun geweest en zonder u zou hij nooit bereikt hebben wat hij nu heeft bereikt. Ook nog voor iets anders zou ik u, mevr. Trimbach, vandaag willen danken, nu wij allen bij elkaar zijn, namelijk voor uw goede zorgen bij over werk, toen de fabriek nog in de Grotestraat stond en u steeds zorg droeg dat wij een heerlijk bakske koffie ontvingen. Ook daarvoor onze oprechte dank en als blijk van waardering bied ik u dan ook gaarne deze bloemen aan, op de eerste plaats voor de steun aan uw man en daarnaast voor uw heerlijke koffie van vroeger." Hierna kregen allen de gele genheid de jubilaris en zijn gezin i ersoonlijk te feliciteren. Ook enkele relaties van de firma Ver hulst maakten van deze gelegen heid gebruik, mede onder aanbie ding van diverse cadeautjes. Het is voor de heer Trimbach en zijn gezin een onvergetelijke dag ge worden, die verder op feestelijke wijze in de huiselijke kring werd voortgezet. Vanzelfsprekend sprak de ju bilaris na de huldiging mede na mens zijn echtgenote en kinde ren een uit het hart gegrepen dankwoord tot directie en perso neel voor de zeer waarderende woorden tot hem en zijn vrouw gericht, alsmede voor de waarde volle cadeaus die hij mocht ont vangen. Reeds eerder vestigden wij de aandacht op het grootse cadeau, een nieuw kerkorgel, dat de bewoners van de parochie St. Jozef te Kaats heuvel hun pastoor, H. Simkens, bij gelegenheid van zijn 25-jarig pries ter-jubileum, waarover elders in dit blad meer, zouden aanbieden. Inder daad een waardig feestgeschenk, waarmee deze sympathieke paro chie-herder ongetwijfeld zeer inge nomen zal zijn. Hoe mooi en kost baar dit geschenk overigens ook moge zijn, wij zijn er van overtuigd dat een door pastoor Simkens toe te kennen schoonheidsprijs beslist zou gaan naar het geschenk dat hem door de parochiejeugd werd aange boden, n.l. het instructief liturgisch gemeenschapsspel ,,'t Paasmaal des Heren", dat zaterdagavond in de, jammer genoeg niet volledig bezette, St. Jozefkerk werd opgevoerd en Waarvan maandagavond om 8 uur een tweede uitvoering wordt gege ven. Het doel van dit spel, dat is sa mengesteld door Pater Michaël Ca- pucijn, met teksten o.a. van Gabriël Smit en met muziek voor de vaste gezangen van de H. Messe Respon- soriale van Pater Jos. Gelineau S.J., en voor de psalmen en hymnen eveneens van deze laatste en Pater Luc. Deiss C.S.Sp., is de gelovigen een beter begrip en meer liefde en waardering voor de H. Mis bij te brengen. Grondplan voor het spel vormt de zgn. „Missa Sicca" of „Houten Mis", aangevuld met vele artistieke elementen, ontleend aan het toneel. Vanwege de gewijde sfeer die het spel vraagt, de volledige enscene ring in en bij het priesterkoor en vooral om het beste aan zijn doel te beantwoorden, wordt dit- bij voor keur in de kerk gespeeld. Een gor dijn-afscheiding voor het parochie altaar vormde de enige decor, aan gezien de Christus-Priester 't „Mis offer" met het gelaat naar het volk gekeerd, achter een offertafel vol trekt. Aan weerszijden, ter hoogte van de communiebanken, waren twee tronen opgesteld voor de Kerk en de Rei. Alle personen spelen in speciale gewaden, welke het Litur gisch Apostolaat der Paters Capu- cijnen, naar ontwerp van de Bra bantse kunstenaar Lucas van Hoek, heeft laten vervaardigen door ate liers voor kerkelijke kunst, de N.V. J. A. Verbunt te Tilburg. Volgens vele moderne theologen en liturgisten gaat het bij de heden daagse liturgie niet om de bestaan de liturgie steeds meer te hervor men en aan te passen aan de ver langens van de mensen, maar veel meer om de zin daarvan voor de mensen duidelijk te maken. Ter be reiking van dit laatste, ontstond bij de samensteller, Pater Michaël, de gedachte van een gedramatiseerde Mis-uitbeelding, waarbij de schoon heid van de oude psalmen, in het Nederlands aan de mensen van onze tijd geopenbaard, en de liturgische structuur der H. Mis met alle tegen woordige artistieke middelen tot 'n levende werkelijkheid zou worden. Voor de gewaden koos de kunste naar de liturgische vorm en kleur. Door het op de voet volgen van de Mis, zal de eenvoudigste gelovige de hem bekende Mis dan ook on middellijk in dit spel terugkennen, waardoor zijn inzicht in het eucha ristisch mysterie wordt verdiept en hij de H. Mis zelf beter kan mee vieren en beleven. Door de historische figuren van de betreffende liturgische teksten in het spel op te voeren, heeft hij het heilsdrama der mensheid bena drukt. Adam verschijnt, begeleid door 'n zwarte, later een gouden groep kin deren, als het beeld der mensheid; Johannes de Doper als voorloper van Christus en aanspoorder tot boete; de profeet Isaïas als de verwachting van de komende Verlosser en de apostelen Paulus en Johannes de Evangelist als de verkondigers van de blijde boodschap van de Heer. Een prachtige zinnebeeldige voor stelling vormt aan het begin de bin nenleiding van de Christus-figuur, het kruis dragend, die bij het begin van de Offer-Mis zijn offerkleed af legt en zich bekleedt met het kasui- fel en Christus-Priester wordt. Het brengen van de offergaven, aanschouwelijk voorgesteld door een tiental gezinnen uit de parochie, waarvan de vaders bij het Avond maal tevens de apostelrollen ver vullen, maakt deze liturgische sym boliek tot een door allen doorleefde realiteit, welke nog verhoogd wordt door het geldoffer van alle aanwe zigen, als teken van hun instemming met het offer van Christus, zodat nauwelijks nog van een spel ge sproken kan worden. Ook de dans bij het Gloria en Sanctus wordt in deze opvatting tot een gebedsvorm. Hoofdpersonen in het spel zijn: 1. De Kerk, dit is de levende Kerk. Zij onderricht de toeschouwers aan de hand van het spel, wat naast haar gespeeld wordt en geeft dus een soort „aanschouwelijk onderwijs". 2. De Rei, dit is de biddende Kerk. Zij bidt en mediteert over de diver se handelingen, die tijdens het Mis offer plaats hebben. 3. De Christus figuur beeldt nu eens Christus uit, o.a. bij de plechtige uittocht, bij het Paasmaal en bij de plechtige wegzending en dan weer de Priester, zoals we die kennen bij de heilige handeling in de Mis. Deze rollen werden vertolkt door krach ten uit de wereld van het beroeps toneel, respectievelijk Thera Ver heugen (Rotterdams Toneelgezel schap), Marijke Bakker (Amster dam) en Henk Steggink (Arnhem). Verder werkten mee een dansgroep uit 's-Bosch onder leiding van me vrouw Gerry Benne voor de reli- gieuse dansen, een 50-tal kinderen (jongens en meisjes), die in groepen verdeeld de achtergrond en de om lijsting vormden van de hoofdfigu ren in het spel, acolythen en mis dienaars en een groep gelovigen, ouders met hun kinderen, het pa rochie-leven vertegenwoordigend. De muzikale omlijsting geschiedde door het koper-ensemble uit het Omroep-orkest van de Ned. Radio- Unie onder leiding van Henk Nijhof (maandagavond o.l.v. Fred Haus- dörfer) en het versterkt gemengd parochieel zangkoor o.l.v. W. Berze- veld en P. Valk. De regie van dit gemeenschapsspel was in handen van mej. Pontenagel en Henk Vis, de algehele leiding berustte bij de samensteller, Pater Michaël. Het spel beleëfde reeds 142 op voeringen, waarvan twee in Brussel en 5 keer in Antwerpen, terwijl al weer 30 speelbeurten in Neder land, België en Duitsland op het programma staan. Om de zinvolle waarde van dit treffend gegeven te onderstrepen, willen wij enkele uitspraken aanha len van enkele onzer bisschoppen. Mgr. W. Bekkers: „Dit is een prach tige uitbeelding van de heilige wer kelijkheid, die wij samen in de Mis j mogen beleven". Mgr. J. Baeten: „Een zeer mooi apostolaat. Ik zegen dit van harte!" Mgr. P. Moors: ,Ik ben een vurig propagandist voor dit spel. Ik zou willen dat alle gelovi gen dit zagen". Het is daarom te hopen dat de St. Jozefkerk maandagavond tot in de uiterste hoeken bezet zal zijn. i HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR H. SIMKENS Indrukwekkend huldebetoon aan bemind priester Zondagmorgen werd de viering van het zilveren priesterjubileum van pastoor H. Simkens, na de in drukwekkende opvoering van het massaspel op zaterdagavond, in de St. Jozefkerk voortgezet met een 3-tal H. Missen, waaronder algeme ne H. Communie van de parochia nen, om God te danken voor de weldaden die Hij in en door de pas toor aan de parochie had geschon ken. Om 10 uur droeg de jubilaris de plechtige Hoogmis uit dankbaarheid op, waarbij hij geassisteerd werd door de weleerwaarde heren J. Ver hoeven, presbyter-assistent, L. Ver hoeven als diaken en L. van Beek als sub-diaken. Het parochieel zang koor onder leiding van W. Berze- veld, voerde de Missa In Honorem Sancti Pii X van Domenico Barte- lucci uit, terwijl de feestpredikatie werd uitgesproken door Pater drs. F. v. d. Wiel m.s.f., rector van het Missiehuis St. Antonius te Kaats heuvel. In de loop van de namiddag brach ten de harmonieën Euphonia, Apol lo en St. Jan de jubilaris gezamen- Scène uit „Het Paasmaal des Heren", opgevoerd in de St. Jozefkerk, b.g.v. het 25-jarig priesterfeest van pastoor H. Simkens lijk een serenade op het kerkplein Hierna volgde om 6 uur in de bo venzaal van het restaurant in de Efteling" de grootse huldiging "en aanbieding van het feestgeschenk der parochie, waarop wij nog nader uitvoerig hopen terug te komen. VOLLEYBAL Onder ongunstige weersomstandig heden nam de Waalwijkse Politie- Volleybalclub j.l. donderdag deel aan het toernooi te Heemstede. Door deze minder gunstige omstandighe den van het weer, werd het spel danig beïnvloed en gelukte het de Waalwijkse mannen van Herman dad zich niet als winnaar te classi ficeren. Het toernooi was georgani seerd door de gemeentepolitie van Heemstede. EENDENEIEREN ONDER DE KIP. Ja, mijnheer de G. te Haarlem, dat gaat best, eieren van Indische loop eenden onder een broedse kip. Meer dan 11 eieren zou ik er niet onderleg gen, want de eieren zijn gemiddeld groter dan van kippen. Loopeenden zelf broeden slecht, ook tonen ze zich later wel eens onhandige moeders. De broedse kip zet U in een niet al te droog hokje. De bevruchting is bij de eenden meestal wel in orde. Zijn de eendjes een dag oud, dan voert men ze hard gekookt ei met oud brood of beschuit en daar wat kroos doorheen- gehakt. Het gewone opfokvoer van kipkuikens is ook goed; alleen maakt men het wat vochtiger aan. Kuikenluis. Dezer dagen ontdekte ik bij een kippenvriend, die een zéér mooi stel kuikens heeft, dat enkele diertjes zwarte streepjes op de kopjes had den; dat zijn de echte kuikenluizen, die men het meest aantreft, daar waai de kammetjes te voorschijn komen. Men vindt ze soms al bij kuikens van een paar dagen oud. Met een beetje slaolie (of raapolie) wrijft men de aangetaste plekjes lichtelijk in en strooit daar nog wat insektenpoeder overheen (de oogjes goed afdekken). Met de nagels van de hand kan men ze gemakkelijk los en daarna dood wrijven. Voor de sekurigheid is het evenwel aan te raden, ook dan nog wat sla-olie er over heen te strij ken. Kuikens, die met luizen aange haald zijn, zitten dromerig in mekaar, groeien niet natuurlijk, ofschoon ze wel met lust schijnen te eten. Wie iets aan z'n kuikens meent te bespeuren, bekijke daarom de omgeving der kammetjes eens. Garantol. Naar mijn mening is de beste stof om eieren te konsumeren garantol. Men koopt een zakje garantol waar mee men tot bijna 300 eieren, óf een zakje voor ruim 100 stuks kan kon serveren. De gebruiksaanwijzing is te lezen op de zakjes. Het beste is een flinke keulse pot, ruim onderlig gen is nodig. Als geheel volgens voorschrift gehandeld wordt, kunnen de eieren vele maanden goed blijven. Een inktvlek kunt u uit een lederen tas proberen te verwijderen door de plek uit te wassen met zeep. Resten van kauwgom in kledingstuk ken kunnen worden weggeborsteld met warm water. De vlek schoonma ken met tetra. Koffievlekken kunt u uit wollen of zijden stoffen laten verdwijnen door ze te bestrijken met zuivere witte gly cerine. De stof wassen in lauw water en de achterkant strijken tot de stof droog is. WEDEROM EEN TOESTEL VAN DE K.L.M. VERONGELUKT. Het vliegtuig „Sirius" een Lock heed Electra, is bij Kaïro kort voor de landing neergestort. Het vliegtuig had 29 passagiers aan boord en 7 bemanningsleden. Hiervan hebben in totaal 17 de ramp overleefd, van wie 4 beman ningsleden, maar er zijn verschillen de ernstige gewonden. Negen Nederlandse passagiers zijn omgekomen en 3 bemanningsleden.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6