IB IMIIC 0 (SiWLO Üföudfi DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 JUNI 1961 Frankrijk schortte alle operaties tegen de Algerijnse opstandelingen op, toen op 20 mei in Evian de vre desbesprekingen met vertegenwoor digers van de Algerijnse voorlopige regering begonnen. Zoals bekend zijn deze besprekingen thans onderbro ken. De regering besloot verder de maatregelen, die betrekking hebben op de vrijlating van politieke gevan genen en geïnterneerden te blijven uitvoeren en uit te breiden. Op grond van de vroegere besluiten zouden zes duizend gevangenen tegen 20 juni in vrijheid zijn gesteld. RACE-AUTO VLOOG UIT DE BOCHT 4 doden, 5 gewonden De Italiaanse autocoureur Giulio Cabianca, twee auto-bestuurders en een motorrijder zijn donderdag ge dood, en vijf personen werden ge wond, toen de Italiaan tijdens een trainingsrit op de racebaan van Mo dena met zijn Cooper-Ferrari uit de bocht vloog. Giulio Cabianca, een van Italië's beste coureurs, maakte met een Coo per-Ferrari een proefrit. De wagen reed met grote snelheid. Ooggetui gen verklaarden, dat de auto plotse ling, uit de grote bocht komend, van het circuit afschoot en als een ka nonskogel op de drukke hoofdver keersweg Via Emilia terecht kwam. De Cooper ramde een motor en ver scheidene wagens. De motorrijder en de bestuurders van twee personen auto's werden op slag gedood. De Ita liaanse coureur bezweek later in een ziekenhuis te Modena aan zijn ver wondingen. KERSTPAKETTEN ACTIE OVERZEE KATH. THUISFRONT Zoals reeds vele jaren achtereen, is ook dit jaar het Nationaal Katholiek Thuisfront, bij het begin van de zomer weer gestart met de verzorging van de kerstpaketten voor alle militairen, die overzee, in Nieuw-Guinea en in de West, hun dienstplicht vervullen. Hoewel dit een zeer voortijdige start lijkt, heeft de praktijk bewezen, dat Aangezien nog niet voldoende Pa poea's aanwezig zijn om de openge vallen plaatsen te vervullen, worden allerwegen 1961 en 1962 uit perso- neelsoogpunt als zeer kritieke jaren beschouwd in de ontwikkeling van Nederlands Nieuw Guinea. De trek uit Nieuw Guinea naar Nederland is niet nieuw. Vooral na de chaos in Kongo maakten vele Nederlandse in gezetenen aanstalten tot een spoedig vertrek. De oprichting van de PARNA en de door deze partij gestelde eisen (al le functies in handen van Papoea's) hebben aanvankelijk grote ontstelte nis teweeggebracht bij de groep der Indische Nederlanders. Daarnaast had ook de steeds drei gender taal van Indonesië over een gewapend optreden tegen Nieuw- Guinea haar invloed. Minister Toxopeus kondigde aan - in oktober vorig jaar - dat spoe dig een bijstandscorps zou worden in gesteld waarin alle Nederlanders, of zij nu uit Nederland afkomstig wa ren of lokaal waren aangetrokken, zouden worden opgenomen. Hun te rugkeer naar Nederland zou door de regering worden gegarandeerd. Het feit dat het bijstandscorps nog niet is ingesteld, heeft nu echter ve len definitief tot vertrek doen beslui ten. Tot dit besluit heeft niet alleen de politieke situatie bijgedragen, doch ook de laag geachte bezoldiging en de veelal moeilijke levensomstandighe den. 15-JARIG MEISJE BIJNA GEWURGD Woensdagavond tegen 11 uur hebben twee Duitse jongens in het Aambos te Heerlen een 15- jarig meisje aangerand en bijna gewurgd. De jongelui, die elkaar in de stad hadden ontmoet, wa ren gaan dansen in het paviljoen Aambos. Even na half elf zijn de knapen met het meisje over het grote voetpad naar de uitgang aan de Gasthuisstraat gelopen. Enkele tientallen meters vóór de uitgang grepen zij het meisje beet en sleurden haar tussen de strui ken. Zij moet spoedig bewuste loos zijn geraakt. Toen de bos wachter het meisje bewusteloos aan verdere compromissen be treft. PTT BEPERKT SERVICE OP ZATERDAGEN Alleen spoedzaken en (voorlo pig) postzegels De PTT gaat haar service, voor namelijk op zaterdag, beperken. Het bedrijf moet hiertoe over gaan wegens de werktijdverkor ting en werktijdverschuiving voor het rijkspersoneel per 1 juli en het personeelstekort waarmee het kampt. Voorlopig zijn de vol gende maatregelen genomen: Op zaterdag zijn de postkanto ren voortaan nog slechts open voor spoedzaken en voorlopig ook nog voor postzegelverkoop. Op de hoofdkantoren en een be perkt aantal bijkantoren kan men hiervoor terecht tot twaalf uur. Postagentschappen die op zaterdag open blijven, doen dat eveneens tot twaalf uur, alleen voor spoedzaken en voorlopig voor postzegelverkoop. Op hulp kantoren en poststations (in de kleinere plaatsen) kan men 's za terdags tot half elf terecht. Als compensatie zullen de loketten voor geldzaken voortaan op vrij dag even lang open zijn als de postkantóren. De postbestelling in plaatsen waar er tot nu toe op zaterdag nog twee werden verricht, wor den gecombineerd tot één. Post stukken, waar geen directe haast bij is, worden 's zaterdags niet meer bezorgd. De verzending van post op zaterdagmiddag wordt met ongeveer 4 uur vervroegd. De lichtingstijden van de brie venbussen worden daaraan aan gepast. Telegrammen zullen 's zater dags enigszins beperkt worden afgeleverd, met uitzondering van 18 plaatsen, waar de dienstverle ning zo normaal mogelijk blijft. Alle kantoren, ook de kleinste, zullen in ieder geval 's zaterdags middags nog telegrammen be stellen tussen half zes en half zeven. De PTT doet een beroep op het publiek om op zaterdag, maar ook de andere dagen van de week de hulp van de telefoniste alleen in te roepen, als men niet auto matisch kan bellen of als de in lichting, die men wil hebben, niet in de (kosteloze) telefoongids te vinden is. Haarsteeg AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Sprang-Capelle SACRAMENTSPROCESSIE 1961 Geachte lezers, staf A.Z.G., Terugkomend op uw reactie op mijn mening omtrent de geringe opkomst van de verkenners en welpen tot deelneming aan de Sa cramentsprocessie, wil ik nog een ding zeggen. Iedere lezer zal het wel dui delijk zijn, dat de diverse punten die u in uw reactie aanstipte en uitvoerig behandelde, slechts om de feiten heendraaien en het con crete van de zaak niet raken. Een feit is, dat de verkenners- groepen slecht vertegenwoordigd waren en ik wil hiermede de zaak niet afbreken, doch meende goed te doen hierop te wijzen, om het volgend jaar te komen tot een zo groot mogelijke deelname uwer zijds ter ere van 't H. Sacrament. Wat betreft de deelname van andere verenigingen, die heeft hier niets mee uitstaande, even min als alle andere feiten die u in uw schrijven aanhaalde. Ook uw opmerking betreffen de mijn anonimiteit is totaal be langeloos, daar mijn mening slechts bedoeld was voor een zó treffend mogelijk geheel, welk laatste ik nogmaals wil onder strepen. Een Waalwijker de verzorging van deze paketten in deze tijd moet geschieden, wil het mo gelijk zijn, begin september tot ver zending over te gaan. Het transport vergt wel zoveel tijd dat bij latere verzending het uitgesloten zou zijn dat de militairen overzee ook werke lijk met Kerstmis het medeleven van de thuisfronten zouden kunnen on dervinden. Hoewel het moeilijk schijnt om zich in de zomermaanden reeds de komen de Kerstsfeer eigen te maken, blijkt uit de velerlei reacties steeds, dat er niet alleen een werkelijk enthousiast medeleven is, maar ook begrip voor dit speciale werk van de thuisfronten. Op déze gronden is het Nationaal Katholiek Thuisfront dan ook weer vol vertrouwen gestart met een breed opgezette brievencampagne, om door middel hiervan de zo noodzakelijke financiële steun te krijgen, zonder welke een dergelijke grote Kerst- paketten-actie niet mogelijk zou zijn. Ook de bestuurderen en de propa gandisten van de afdelingen over al in den lande zijn voor deze actie in de weer, opdat straks met Kerstmis geen enkele jongen over zee teleur gesteld behoeft te worden. Bijdragen kan men ook rechtstreeks storten op giro 520.000 van de stich ting Nationaal Katholiek Thuisfront te Utrecht. INDISCHE NEDERLANDERS TREKKEN UIT N.-GUINEA De uittocht van Indische Neder landers uit Westelijk Nieuw Guinea duurt nog altijd voort. Voor de sche pen „Zuiderkruis" en „Groote Beer" die resp. in september en december van dit jaar verschillende havens in Nederlands Nieuw-Guinea zullen aandqen, hebben zich ongeveer 600 Nederlanders laten boeken, om voor goed dit land te verlaten. Daarnaast vertrekken met drie ge charterde vliegtuigen van de KLM deze maand nog 75 personen naar Nederland. Dat brengt het totaal ver trokken aantal Indische Nederlan ders eind 1961 op ruim 2000. in het bos vond, had het slacht offer duidelijke wurgsporen aan de hals. Een van de daders, de 22- jarige ongehuwde schilder K. H. uit Alsdorf, werd enkele uren la ter door de geüniformeerde ge meentepolitie gearresteerd, de andere dader, de 18-jarige glas werker K. F. W., eveneens uit Alsdorf, werd door de Nederland se douane aan de grensovergang de Holz in Kerkrade aangehou den. KABINET AAN ZIJDEN DRAADJE? Fractieleiders bespreken de kinderbij slagverzekering De besprekingen over de alge mene kinderbijslagverzekering, die op dinsdag 27 juni door de Tweede Kamer in de openbare vergadering zal worden behan deld, zijn nu in een kritiek stadi um gekomen. Na een gesprek tussen de fractievoorzitters en de regering is thans het wachten op nader beraad in de fractie van de KVP, die volgende Week dinsdag morgen bijeenkomt. Zoals bekend zijn er moeilijk heden gerezen door de onduidelij ke houding van de CHU en een weigering van een deel van de VVD-fractie om zich achter het compromis over de kinderbijslag te scharen. Voor de afsluiting van de voorbereidende bespre kingen heeft donderdagmiddag 'n gesprek plaats gehad tussen de fractieleiders Andriessen (KVP), Bruins Slot (AR), Oud (VVD) en Tilanus (CHU) met een delegatie uit de regering, onder voorzitter schap van premier prof. dr. J. E. de Quay. Omdat het voortbestaan van het kabinet De Quay met de zaak van de kinderbijslag gemoeid is, wordt in huiselijke politieke kringen aan deze besprekingen grote betekenis toegekend. Men wijst er op dat wellicht binnens kamers nog getracht zal worden bij de CHU een ommezwaai te weeg te brengen. Van het aller grootste belang acht men even wel de fractievergadering van de KVP, die dinsdagmorgen 20 juni wordt gehouden. In Den Haag is wel duidelijk geworden, dat de KVP langzamerhand aan de grens van haar bereidheid is gekomen voor zover het de medewerking Vlijmen Sprang Capelle mei en zonJer zon FIGMA-DER^l De Duitse junioren werd na de wedstrijd een gezellige avond aangeboden en de spe lers waren ondergebracht bij de Boys-junio ren. Over een week gaan de Boys naar Duitsland voor de returnwedstrijd en op dezelfde wijze zaterdag de wedstrijd en zon dagmiddag weer huiswaarts. - De leider dankte het Boys-bestuur voor de gulle gastvrijheid voor de speiers en de gezellige en sportieve strijd. DE ZWALUW VLIJMEN Het was voor de duivenliefhebbers een drukke week: inkorven St. Vincent, wed vlucht St. Denis en africhting jonge duiven. Voor de grote nationale vlucht St. Vin cent was het J. Oosterwaal die zaterdag de eerste duif voor Vlijmen meldde, 13-10-15 voor de BCC Den Bosch en omstreken. De gemelde, wat zeker een vroege duif zal zijn, was dezelfde duif die op Angoule- me de eerste prijs in Vlijmen behaalde. L. de Laat was tweede te 13-31-10; op vallend, hij was ook tweede van Angouleme voor Vlijmen. Rond 5 uur waren de prijzen voor Vlijmen verdiend. De africhting met jonge duiven werd een record wat betreft het aantal duiven, 661 jonge duiven voor Vlijmen is nog niet voor gekomen; er waren hier en daar nogal ach terblijvers. St. Denis werd weer geen mooie vlucht; liet was zeer donker en regenachtig weer. Los 7 uur, eerste duif 11-01-22, laatste prijsduif 11-26-40. R. de Laat werd over winnaar. HAARSTEEG - T.G.G. 3-2. Het le elftal van TGG uit 's-Bosch, dat enkele maanden geleden kampioen werd van de le klasse van de Brab. Voetbalbond en automatisch is gepromoveerd naar de 4e kl. van de KNVB, speelde alhier een vriend schappelijke ontmoeting tegen het le elftal van Haarsteeg, die op verdiende wijze door de thuisclub is gewonnen. Een wedstrijd waarin rechtsachter van den Bosch en linksbuiten Junggeburth ontbraken en waarin Timmermans en v. d. Heijden de buteerden. Een wedstrijd ook waarin aan valsleider Bertus v. d. Heijden bewees voor Haarsteeg nog steeds van grote waarde te zijn. Niet alleen was hij de grote architect in de voorhoede, die links en rechts geheide passes uitdeelde, maar daarnaast nog op sublieme wijze twee van de drie doelpunten wist te scoren. Was verder Vrouwe Fortuna Haarsteeg wat goedgunstiger gezind ge weest, dan was de einduitslag ongetwijfeld nog hoger geweest, want in de tweede helft brachten lat en paal nogal eens redding. Het begon allemaal vrij gemakkelijk voor de thuisclub; direct nadat de aftrap was verricht verkreeg ze een groot veldover- wicht en reeds in de eerste minuten moest de TGG-doelman handelend optreden. Toch waren het niet de Haarsteeg-voorwaartsen die de score wisten te openen, maar in de 7e minuut kreeg linkshalf v. d. Wiél op het middenveld de bal te pakken, passeerde nutten, 4-2. Jan Theunissen was het ten slotte die de eindstand op 5 - 2 bracht. Traditiegetrouw zullen ook dit jaar de ouden van dagen weer hun jaarlijks uitstapje gaan maken. Men heeft er de voorkeur aan gegeven om deze jaarlijkse reis in deze maand te doen plaats hebben, omdat de da gen nu lang zijn en iedereen in de gelegen heid wordt gesteld veel te zien van wat ons mooie land te bieden heeft. Dank zij de medewerking van de ganse bevolking is het ijverige comité er in geslaagd deze reis weer mogelijk te maken. In. tegenstelling tot vo rige jaren zal dit jaar de reis worden ge maakt met twee autobussen van de firma Johan Kras uit Ammerzoden. Omstreeks 12 uur zal met het ophalen worden begonnen en om half één zal het vertreksein worden gegeven. De reis gaat dit jaar naar West- Brabant en bezocht zullen speciaal worden Breda en Baarle-Nassau, in welke laatste plaats de lunch zal worden gebruikt. Bij terugkeer zal traditiegetrouw de Kon. Har monie St. Cecilia gereed staan om de oud jes naar café J. van Oyen te brengen, waar de avond verder gezellig zal worden door gebracht. PERSONEEL FA. RASCH OP REIS. De firmanten van de Handschoenenfabriek Rasch alhier maakten j.l. vrijdag per luxe touringcar van de fa. de Bruin uit Ooster hout met het personeel een plezierreis naar Zuid-Limburg. Na om 8 uur te zijn ver trokken, werd in Weert de koffie gebruikt, waarna het verder ging naar Valkenburg, waar verschillende bezienswaardigheden be zichtigd werden en enige uren gezellig wer den doorgebracht en vervolgens werd ge luncht. Verder ging de reis naar Vaals en het drielandenpunt en verder naar Maas tricht; hier wachtte het gezelschap een uit stekend diner, dat alle eer werd aangedaan Te circa 8 uur werd te terugreis aan vaard; in Eindhoven werd nog enige tijd vertoefd, om te half 12 zeer voldaan over de in elk opzicht geslaagde tocht weer in onze gemeente te arriveren. AVOND-VIERDAAGSE WANDELSPORT J.l. vrijdagavond was het de laatste avond van de Avondvierdaagse te Sprang-Capelle. Nadat de verschillende groepen om pl.m. half negen in de Schrevelstraat waren ge arriveerd, waar de wandelaarsters en wan delaars schier elk bloemen in ontvangst te nemen hadden, ging het in optocht, bege leid met vrolijke marsmuziek van de drie plaatselijke muziekgezelschappen en de drumband naar het gemeentehuis, alwaar de leider van de wandelsportvereniging, de heer de Vos, dank bracht aan het gemeentebe stuur voor de medewerking die de wandel sport hier steeds van de zijde van het ge meentebestuur en in het bijzonder van Bur gemeester van Prooijen mocht ondervinden. Burgemeester van Prooijen sprak vervol- ting Gorkumse brug. Door de echt Holland se Alblasserwaard ging de tocht verder naai Schoonhoven, alwaar op het terras van res taurant Lekzicht koffie werd gedronken en mevr. Minnaard de dames nog eens trac- teerde. In Schoonhoven met zijn vele oudé huizen en prachtige poortjes werd het Edel Ambachtshuis bezichtigd, alsmede de vroe gere joodse synagoge. De 2 tafelen der wel waren in deze synagoge nog bewaard geble ven. Men heeft zilver zien bewerken, het geen te Schoonhoven nog in 35 fabrieken wordt beoefend. Men bezocht ook de oude kerk en het raadhuis werd bezichtigd. De tocht werd voortgezet naar de bekende speeltuin Drievliet, alwaar men de lunch gebruikte. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan Scheveningen en natuurlijk werd de nieuwe pier bezichtigd. Van een echt zonnen kon niets komen, daar de zon ver stek liet gaan. Onder leiding van mevr. v. d. Heide werd Panarama Mesdag bezich tigd, terwijl anderen het zeer mooie aqua rium gingen bekijken. Enkele dames staken een visite af bij familie of kennissen. Tijdens de terugtocht vrolijkte mevr. Haas het ge zelschap op met enkele liedjes. Nadat men VOORDEEL R4M0N REUZENRAK wire izct AANBESTEDING In Hotel Prinsen te Vlijmen werd zater dagmorgen bestek no. 6 van de ruilverkave ling Heusden aanbesteed. Dit bestek omvat de laatste serie waterlopen in het blok 1961 tussen Waalwijk - Drunen. Laagste inschrij-, ver was G. B. de Koning uit Genderen voor een bedrag van f 284.444. -Hoogste in schrijver de fa. Elshout en de Bonth te Raamsdonksveer met een bedrag van f 358.000. De raming bedroeg f 311.000. De gunning is aangehouden. In Hotel Prinsen had de aanbesteding plaats van het graven van 9910 meter wa terlopen in het kader van de ruilverkave ling Heusden - Vlijmen. Er waren 11 in schrijvingen. De hoogste inschrijver was de heer H. van Kessel te Geffen, f 360.000; de laagste inschrijver de heer K. de Koning te Genderen voor f 284.4441" De gunning is aangehouden. ZOMERAVOND-COMPETITIE WIELERCLUB DE ZWALUW De uitslag van de 5e rit van de Zomer avondcompetitie van de Wielerclub de Zwa luw is als volgt Amateurs: 1 J. Wilhelm, 2 G. Hairwas- ser, 3 W. v. Heel, 4 W. van Heijst, 5J. Wal- terman en 6 L. Toeback. Nieuwelingen: 1 J. van Heeswijk, 2 N. de Haas, 3 B. van Bladel, 4 Leliart, 5 de Lang. Aspiranten: 1 v. d. Laar, 2 J. Hairwasser, 3 Maurix, 4 v. d. Hammer, 5 Hoskamp, 6 Hooymaayers. JEUGDVISCONCOURS Het jeugdvisconcours van Groot Vlijmen is een succes geworden; onder grote belang stelling is dit concours gehouden. Jammer dat de vangst niet groot was. De beker ging voorlopig naar Nieuwkuijk. De grote over winnaar werd Bertus van Engelen uit Vlij men met een vangst van 80 gram. Tiet tweede concours wordt 9 juli te Haarsteeg gehouden. Opgave voor deelna me bij de bekende adressen voor 5 juli a.s. VOETBAL Vlijmense Boys-junioren Zaterdag 17 juni speelden de Vlijmense Boys-junioren, de kampioenen van de Bos sche Junioren A, een wedstrijd tegen een juniorenelftal uit Duitsland. Voor deze wed strijd was flinke belangstelling en de be zoekers zijn niet teleurgesteld, het werd een goede wedstrijd met spanning tot de laatste minuut; de uitslag werd 3 - 4 in het voor deel van Duitsland, ruststand 3-2 voor de Boys. De Duitse junioren hadden een ste vig elftal met enkele zeer goede spelers; vooral de rechtbinnen en linksbinnen en rechtsachter waren uitblinkers. Bij Vlijmen was het de stopper de Vaan die boven alles uitblonk. handig enkele tegenstanders en schoot toen hard en zuiver in, 1-0. Het Haarsteeg-of fensief bleef voortduren en had een en an der beter geklopt, dan zou de TGG-defensie zeker meermalen hebben moeten capitule ren. Maar het lag voor de hand dat doel punten niet konden uitblijven en tenslotte was het midvoor v. d. Heijden die op on navolgbare wijze de stand op 2 - 0 bracht. Even kwamen de Bosschenaren los, maar hun spel was te onsamenhangend om tot succes te komen, zodat met een 2-0 stand werd gedraaid. Na de thee kwamen de TGG-ers tot beter spel en het duurde dan ook niet lang of zij hadden door toedoen van hun linksbinnen de stand tot 2-1 we ten te verkleinen. Na dit doelpunt begon Haarsteeg het tempo te verhogen en toen kwamen de gasten meteen weer in moei lijkheden. Aanval na aanval golfde op het doel van TGG af en één dezer aanvallen besloot linksbuiten v. d. Heijden met een prachtig schot, dat echter de paal in zijn weg vond. Timmermans zag een kopstoot door de lat gekeerd en v. d. Bosch knalde even later weer tegen de paal. Midvoor v. d. Heijden deed het even later beter, door met een fenomenaal schot de stand op 3 - 1 te brengen. Maar weer kwam TGG terug en zowaar had een kort tegenoffensief succes, ditmaal was het de linksbuiten die doelman Kuis kansloos passeerde, 3-2. Maar verder liet Haarsteeg het niet komen en zo ein digde deze nuttige oefenwedstrijd met een verdiende overwinning voor de gastheren. HAARSTEEG 2 - T.G.G. 2, 5 - 2. De reserves van beide clubs speelden om 12 uur een voorwedstrijd, waarin eigenlijk niet veel spannends gebeurde. De oorzaak hiervan lag in het feit dat de Bosschenaren maar met 10 man speelden en het elftal tengevolge daarvan danig verzwakt was. In de eerste helft hielden de gasten nog goed stand, maar na de hervatting bleek dat zij teveel van hun krachten hadden gevergd en toen was het voor de Haarsteeg-voorhoede een klein kunstje om door te stoten. Vanaf het beginsignaal waren de gastheren reeds sterker en de Bossche doelman moest tel kens alle zeilen bijzetten om z'n heiligdom voor een doorbraak te behoeden. Hij kon 't toch niet voorkomen, want toen hij op een gegeven moment de bal uit zijn handen liet vallen, was Piet v. d. Loo er als de kippen bij om er 1 - 0 van te maken, een stand die tot aan de rust gehandhaafd bleef. In de tweede helft domineerde Haarsteeg over al le linies. Willy van Oyen, ongetwijfeld de beste speler van het veld, bracht de score op 2-0; enkele minuten later deed Jan v. Esch eveneens een duit in het zakje en maakte er 3 - 0 van. Een uitval van de Bos schenaren werd met een doelpunt afgerond en de stand was op 3 - 1 gekomen. Links buiten Henk v. Bladel verhoogde tenslotte de,score tot 4-1, wegens slecht wegwerken van de achterhoede kregen de TGG-ers weer een geheide kans, die zij wisten te be- gens de wandelaarsters en wandelaars op spontane wijze toe en wees op het belang van de wandelsport en de geweldige groei die deze in onze gemeente in enkele jaren heeft gemaakt, waarna de herinnerings medailles werden uitgereikt. Met 't zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, begeleid door de gezamenlijke muziekverenigingen, werd dit sportevene ment voor Sprang-Capelle en omgeving be sloten. Een overweldigend aantal belangstel lenden woonden dit indrukwekkend slot van de Sprang-Capelse avondvierdaagse, waar aan niet minder dan 567 deelnemers(sters) hadden deelgenomen, bij. CHR. HIST. KIESVERENIGING. Op woensdag 21 juni a.s. hoopt de Chr. Historische Kiesvereniging te Sprang-Ca- pelle om acht uur in de Chr. Volksbond te Sprang" een ledenvergadering te houden. Op de agenda komen o.a. voor Verslagen van penningmeester en secreta ris; Verkiezing van bestuursleden, aftredend zijn de heren F. Minnaard, voorzitter en L. van der Made, penningmeester. Voorts zal gesproken worden over ver hoging van de contributie, terwijl het huis houdelijk reglement eveneens onder de loupe genomen zal worden. SCHOOLREISJE Onder leiding van het onderwijzend per soneel maakten de leerlingen van de hoog ste klassen van de Chr. School alhier j.l. woensdag hun jaarlijks uitstapje naar Rot terdam, Den Haag en Scheveningen. Met een tweetal bussen ging de reis via de nieuwe brug bij Gorinchem naar Rotter dam, waar een bezoek gebracht werd aan Diergaarde Blijdorp. Hierna ging het naar Den Haag, waar Panorama Mesdag en Ma- durodam werden bezichtigd, om vervolgens naar Scheveningen te rijden, waar de jeugd zich aan het strand uitbundig vermaakte. Op de terugweg werd de speeltuin Drie- vliet te Rijswijk nog aangedaan. Een der leerlingen, Hannie Ophorst, overkwam hier nog een ongeval. Zij kwam zodanig te val len dat ze een arm brak en in het zieken huis te Voorburg moest worden behandeld. Hannie kon gelukkig te thuisreis weer mee maken en zeer voldaan arriveerde het vro lijke gezelschap om pl.m. half 11 weer aan de school alhier, waar vele ouders hun kin deren reeds opwachtten. UITSTAPJE PLATTELANDSVROUWEN Onder leiding van de nieuwe presidente, mevr. Winkelman, maakte de afdeling Spr.- Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen haar jaarlijkse zomerreisje. Hoe wel de zon op zich liet wachten, reden 2 bussen met 60 dames welgemoed in de rich- ook tijdens de terugtocht de kelen nog eens had gelaafd, dankte de presidente allen voor het welslagen van deze dag en herinnerde er aan dat op 22 juni a.s. op het Molenplein alhier een visdemonstratie wordt gehouden en men op 11 juli a.s. een bezoek hoopt te brengen aan het schoenenmuseum te Waal wijk. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit St. Denis, over een afstand van 358 km. De uitslag was als volgt: D J v Helden 1, 13; A Klootwijk 2, 8, 10, 20; Jac Verduijn 3; G Treffers 4; C Blok 5, 15; M v Peer 7, 14; R v Raams- donk 8, 11; A v Oosterhout 9; H Verduijn 12; H v Campen Jr 16. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehouden vanuit Chateau- roux, afstand 595 km. Voorts a.s. zaterdag inmanden voor jonge duiven voor een oefen- vlucht. PERSONEELREIS Fa. v. WIJLEN Zn. Evenals vorige jaren heeft de fa. v. Wijlen ook dit jaar zijn personeel weer vergast op een uitstapje. En men kan indenken, dat 't personeel dit zeer op prijs heeft weten te stellen. Zulk een personeelsreis brengt niet alleen een band tussen de werknemers on derling, maar het brengt ook een hechte band tussen werkgever en werknemer De werkgever weet de prestaties van zijn per soneel op prijs te stellen en de werkgever weet wat het aan zijn werkgevers heeft. J.l. zaterdag te ongeveer half 8 werd met een bus de reis vanuit Capelle aangevangen naar Rotterdam. In het bekende restaurant van Oort te R'am werd koffie gedronken. Voorts werd met een boot vanuit Rotterdam een bezoek gebracht aan de Delta-werken. Tij dens deze bootreis bood de fa. v. Wijlen zijn werknemers een zeer uitgebreid diner aan. En het laat zich indenken, dat men de welvoorziene tafel alle eer aandeed. Te on geveer half zes arriveerde men wederom te Rotterdam en aldaar werd het personeel 'n koffietafel aangeboden. Des avonds bood de fa. van Wijlen het personeel in het bekende Cinerama een filmvertoning aan van „The seven wonders of the world". Te oordelen naar de verschillende uitlatingen van het personeel kan men gevoeglijk aannemen, dat men deze bijzondere geste van de fa. van Wijlen op hoge prijs heeft gesteld en men is deze firma dan ook zeer erkentelijk voor deze dag, die bij de personeelsleden nog lang in herinnering zal blijven.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2