De Echo van het Zuiden WAALWIJK KAA[SHELJVEL 3 Ut Waalwijkse zwemvereniging voor de tweede keet in het bezit van Dongense vennenbeker BEDRIJFIÜIlIilTE met WOONHUIS De Heer A. Kooien vierde 35-jarig Timtur jubileum Buitenwegen in Kaatsheuvel en Loon op Zand worden definitief verbeterd j saw i SAWI SPAARZEGELS hebben veel waarde. Drukkerij van Boxtel kaatsheuvel Tel. 04167-2121 Raamsdonk Geertruidenberg Eigen dienst maakt prachtig werk Loon op Zand Waspik TE KOOP MAANDAG 19 JUNI 1961 83e JAARGANG No. 49 BENOEMD Tot onderwijzeres aan de Ma ria-school voor meisjes (Loeff- straat) is met ingang van 1 okto ber a.s. benoemd Mej. Jansen uit Tilburg. KLEUTERSCHOOL De aan de Heermanslaan ge plaatste semi-permanente kleu terschool is reeds in gebruik ge nomen. Het aanvankelijk geheel uit hout bestaande gebouw is na de overplaatsing vanuit Besoijen «eheel van gedaante veranderd het zadeldak is vervangen door een aan de omgeving aangepast plat dak, terwijl de kopwanden zijn bezet met metselstenen. Ove rigens is het geheet gestoken in een fleurig verfje; De betegeling van de speelplaats nadert haar voltooiing en het geheel maakt een keurige indruk. Wij verne men dab zowel ouders als perso neel zeer zijn ingenomen met het gebouw. Dr. MOLLER COLLEGE Uitslag eindexamen M.M.S. Annemieke Dirks, Karin Hoff- mans, Maria Verhulst, Tanneke van Well en Betty van de Wiel uit Waalwijk; Lcny. Gulickx uit Geertruidenberg; Beppie Cou- wenberg uit Heusden; Mia Aus- sems, Diny van Heesch, Annelies Span, Ineke Vesters uit Kaats heuvel; Margriet van Hest uit Vlijmen. Afgewezen geen. De geslaagden werd een bijzon dere hulde en gelukwens door de andere MMS-ers gebracht, n.l. zij werden aan het college afgehaald in een ouderwetse brik, getrok ken door twee gepluimde schim mels en met geüniformeerde koetsier op de bok en omgeven door jonge dames in Biedermeij- er costuums. Het was een origi neel idee en een leuk en fleurig gezicht. Zo ging men, voorafgegaan door een gtluidswagen, die vrolijke liedjes ten beste gaf, naar het ou derlijk huis van al de geslaagden om daar de gelukwensen der leerlingen van de M.M.S. aan te bieden. HONDENBELASTING De onlangs door de raad vast gestelde gewijzigde bepalingen inzake heffing van hondenbelas ting in deze gemeente hebben de vereiste koninklijke goedkeuring verkregen. Het tarief voor een zuivere bedrijfs- of waakhond is gebracht op 5.per jaar (be droeg eerst 2.50), het tarief voor alle andere honden is ge handhaafd op 10.per jaar. De gewijzigde bepalingen zijn 1 mei j.l. ingegaan voor het op die datum aangevangen belasting- jaar. Wij vernemen, dat de beschrij vingsambtenaar dezer dagen een aanvang maakt met het verzame len der aangiften voor het nieu we belastingjaar. OUDEN VAN DAGEN NAAR BERG EN DAL De deelneemsters en deelne mers aan het jaarlijkse uitstapje voor de Ouden van Dagen zullen dit jaar wat verder van huis gaan. Op 18 juli a.s. zullen zij met touringcars van de fa. Mul- ders-Sars een reisje maken naar de schone beemden en landou wen van Berg en Dal bij Nijme gen, waar Hotel Hamer met een bezoek zal worden vereerd. Het wordt dus dit jaar geen uitstapje met particuliere auto's zoals dat in het verleden altijd het geval is geweest, maar het plezier zal er natuurlijk niet minder om zijn. Wat uiteraard wel blijft, is de jaarlijkse huis-aan-huis collecte, waarvan de datum nog nader zal worden bekend gemaakt. HARMONIE ST. CRISPIJN In het kader van de feestvie ring; ter gelegenheid van haar 50- jang bestaan gaf de harmonie St. Crispijn zaterdagavond het uit gesteld concert in de St. Antoni- usparochie. De harmonie heeft weer een; uitstekend concert gegeven-waar voor ook aardige belangstelling bestond, vooral voor de pauze. AANRIJDINGEN Op de Langstraatweg nabij de Baardwijksc brug is de 59-jarige landbouwer C. v. D. uit Deunen door een personenauto, bestuurd door W. S. uit Amsterdam, aan gereden, toen hij plotseling de rij- weg overstak. Dr. v. Daal die eer ste' hulp verleende, constateerde een hersenschudding, waarna v. D. naar huis kon worden ver voerd. Nabij het Hoefsven is giste ren de bromfietser J. v. B. uit Waalwijk tegen een personenau to gebotst, die werd bestuurd door C. H. uit Dordrecht. Van B. liep een sleutelbeenfractuur op, terwijl beide voertuigen ernstig werden beschadigd. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Blauwe overall; roeiboot; tas met schoenen; sleutels; baby schoentje; bril met zonnebril; herenpolshorloge. Verloren Step; schaap; twee regenbroe ken; regenjas; portemonnee; een trui; doos met schoenen; pols horloge; mil. baret. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Het be gon met moord", 14 jaar. zLuxor 8 uur: „De stad der des perado's", 14 jaar. Woensdag. Kantine Timtur 8 uur: repeti tie Waalwijks Orkest. Voor de viering van dit jubi leum werden de heer en mevr. Kooien op vrijdag 16 juni in de cantine ontvangen door het vol ledig personeel van de stikkerij, waar de jubilaris door de heer .1. Netten werd toegesproken, die de jubilaris dank bracht voor de prettige leiding en de goede sfeer die hij steeds in de stikkerij wist te scheppen. Spr. bood namens de collegae hartelijke gelukwensen aan en deed zijn wensen verge zeld gaan van een fraaie horloge- band en sigarettenaansteker, als mede bloemen voor mevrouw. Alvorens zijn dankwoord uil te spreken, betuigde de heer Kooien on de eerste plaats zijn spijt over bet feit dat z'n chef de heer Adri- aanse wegens ziekte verhinderd was deze huldiging mee te ma ken. Hij dankte de heer Netten voor zijn hartelijke toespraak en het personeel voor de aangebo den cadeaus en sprak de hoop uit nog vele jaren een gedeelte van de 'leiding van de stikkerij op zich te mogen nemen en op dezelfde prettige wijze met allen te kun nen blijven werken. Bij de gebruikelijke ontvangst op het privé-kantoor waren di- recteure collegae, chefs en sous chefs aanwezig, alsmede procura tiehouders en bedrijfsleiding, waar de directeur, de heer J. Ver schure, namens de directie van Unischoen woorden van hulde en waardering sprak en memoreer de dat de heer Kooien als één der eerste jongens op de stikkerij is gekomen en in de afgelopen 35 jaren wel bewezen Heeft een waardevolle kracht te zijn ge weest. Als blijk van hulde en dank bood de heer Verschure een gouden horloge aan, alsmede een cadeau onder couvert en een bou quet anjers voor mevrouw, die voor haar huwelijk ook een 15- tal jaren op de stikkerij is werk zaam geweest. Na het heffen van de glazen op de gezondheid van de jubilaris, sprak de heer E. Hoevenaars na mens collegae, chefs en sous chefs de jubilaris toe en sloot zich aan bij de woorden van de heer Verschure en benadrukte speciaal het feit dat de heer Koo ien met zijn opleiding van jeugd- dig personeel veel succes heeft geoogst. Verder sprak hij zijn dank uit voor de prettige samen werking met collegae en bood als blijk van waardering een cadeau onder couvert aan en wederom 'n bloemstukje voor mevrouw. Aan het slot van dit geani meerd samenzijn sprak de heer Kooien mede namens zijn vrouw een dankwoord voor de hartelij ke huldiging en de aangeboden cadeaus en hoopte de 16 jaren die hem nog. resten van de 65-ja- rige leeftijd, op dezelfde wijze z'n beste krachten te mogen blijven geven aan het bedrijf. dat deze onprettige toestand, ten minste wat betreft de voornaamste verbindingswegen, voorgoed tot het verleden gaat behoren. Toen de gemeenteraad hiervoor belangrijke bedragen beschikbaar stelde, heeft de dienst; gemeente werken gedurende de laatste vijf jaren met succes kunnen werken aan een plan om tot een definitieve verbetering van deze wegen te ko men. Wat in de meeste gemeenten noodwendig door particuliere onder nemingen uitgevoerd moet worden, kon hier door gemeentewerken zelf op verantwoorde wijze worden ge realiseerd, omdat deze dienst, naast diverse materialen, zoals vrachtwa gen, wegenschaaf, walsen, enz. toe vallig de beschikking heeft over een goed sluitend team van vakbekwa me mensen. Voor de gevallen, waar toe van rijkswege goedkeuring werd verleend, leverden mensen, opgeno men in de gemeenschappelijke so ciale werkvoorzieningsregeling, in dit omvangrijke werk een belangrij ke bijdrage. Begonnen werd met het verwijde ren van het oude puin, waarna een vlij laag werd aangebracht, vervol gens een stortlaag van puin, welke, na te zijn afgewalst, gevolgd werd door een met de sproeiwagen ge penetreerde asfaitlaag en als sluit stuk een laag dubbelgebroken steen slag, die zorgvuldig is geharkt. De totale wegdikte bedraagt ca. 32 cm. Naast de aldus gereedgekomen we- gen, welke op goede hoogte liggen en een strak profiel vertonen, zijn aansluitend aan het terrein ter ver betering van de totale afwatering nieuwe sloten gegraven. Ter voor koming van afbrokkeling zijn de wegen van een keikant-opsluiting voorzien, waarvoor men gebruik heeft kunnen maken van de uit de verbeterde straten vrijgekomen klinker-keien. Dat het op deze wijze tot nu toe gereedgekomen werk een belangrijke kostenbesparing voor de gemeente betekent, behoeft nauwe- lijks gezegd. In totaal heeft de dienst gemeen tewerken tot nu toe 8 km. bui tenwegen geasfalteerd, t.w 1 de v. Haestrechtstraat, 2. de Wielstraat tot de grens Waalwijk (als laatste stuk is hier nog in bewerking het gedeelte tussen Wielstraat en Van Haestrechtstraat), waardoor een prachtige verbinding gereed is ge komen voor de bewoners van deze gemeenschap en het aangrenzende deel van Waalwijk met de kern van Kaatsheuvel, 3. de weg, lopende vanaf het eind van de Marktstraat over de Bernsehoef (met een ver takking naar het woonwagenkamp),. 1 naar Duiksehoef en Kraanven, 4. de Kraanvensestraat vanaf de provm- ciale weg. Met deze laatste is een rechtstreekse en meer rustige ver- binding vanuit het centrum van i Kaatsheuvel met Loon op Zand ge- realiseerd. 1 Aparte vermelding verdient ten- slotte de pas gereedgekomen Ven- loonstraat te Loon op Zand, welke het begin vormt van een ringweg om het noord-oostelijk gedeelte van het dorp, een juweel van een asfalt weg ter breedte van 8 meter, voor zien van een extra stroeve boven laag, zeer dicht van constructie, die een lange levensduur garandeert. Met het nieuwe trottoir en de daar naast gelegen riante bungalows met hun goed onderhouden gazons en tuinen, vormt deze weg een prach- tlgIndeetoekomst zullen een bewer king ondergaan de Hilsestraat, thans koolasweg, waarvoor de plannen ge reed zijn, de Hoge en Lage Zand- schel (plannen zijn ingediend bij de Cultuur-technische dienst), en ae Heuvelstraat. De pastoor Kampstr. in De Moer is in uitvoering bij de Ned. Heide Mij. Daarmee zullen dan praktisch alle verbindingswegen ZljMeTdeatot nu toe gereed gekomen wegen heeft de dienst gemeente werken een prachtig stuk werk ge leverd, waarop zij terecht trots mag OPGAVE VOOR KLEUTERSCHOOL Zaterdag rem. kunnen op de bewaar school de kleuters worden opgegeven voor de kleuterschool. Zij die voor oktober 4 jaar zijn geworden komen hiervoor in aanmer king. Trouwboekje moet worden meege bracht. DEELNAME AAN LANDJUWEEL HELMOND 1961 Door beiden gilden, St. Huhertus en. Sl Ambrosius alhier zal worden deelgenomen aan het grote Landjuweel van de Brabantse gilden te Helmond op zondag 25 juni a.s. Beide gilden reizen gezamenlijk in één bus, welke precies om half 11 zal vertrekken vanaf het postkantoor. De deelnemersfsters) gelieven beslist tijdig aanwezig te zijn. La ten we: hopen dat het deze dag prachtig weer zal zijn, want de optocht, de manifes tatie en de wedstrijden zijn zeer groots op gezet door het Colveniers of Lieve Vrouw der 7 Weeëngilde in samenwerking met 't St. Catharinagilde aldaar. Door de LoDtise gilden zullen aan diverse wedstrijden- worden deelgenomen. St. Hubertus en St. Ambro sius. succes! MODERNE AANWINST IN IJSZAAK De onlangs nog zo pas geopende friture- zaak annex eetsalon en ijsverkoop van dhr. Jac. Loeffen, heeft een zeer moderne aan winst gekregen door haaT ijs-cacaciteit op te voeren met een geheel volautomatische „Soft ice" Sweden freezer. Dit kleine, uiterst gemakkelijke apparaat heeft een ver mogen van 35 liter ijs per uur. De kwali teit is buitengewoon goed, hetgeen dhr. Loeffen heeft laten zien bij zijn gratis ijs- uitreiking aan alle kinderen zondag j.l. na de Hoogmis. Door een enkele voetbeweging, worden de bekertjes gevuld', terwijl de ma chine zich zelf vult, zonder voorbereidende ijsbewerking. De koeling is elhetrisch. gere geld en wordt d.m.v. thermostaten bewerkt. Deze machine; welke nog zo kort op de Nederlandse markt is verschenen, Heeft een geweldige ommekeer gebracht. Veel' wordt zij dan ook in grote- zaken gebruikt. De heer Loeffen zij; alle succes toegewenst. BROMFIETSER KWAM TEN VAL In de bocht van de Benedenkerkstraat is een bromfietser ten val gekomen tengevolge van het feit dat het wegdek ter plaatse over een lengte van enkele tientallen meters met olie was bevuild. Buurtbewoners hebben di rect de nodige maatregelen genomen om meer ongelukken te voorkomen. Het is overigens bekend; dat hier regelmatig, waar-- I sehijplijk door passerende vrachtwagens of autobussen, olievlekken op: de weg voorko men. De bromfietser kwam: er met enkele onbetekenende schaafwonden af. De schade aan- de bromfiets Heef; beperkt. GOUDEN BRUILOFT Des heer Hendr. v. Turnhout en. mevr. Corn. Cath. v. Turnhout-Meeuwsen zullen op donderdag 22 juni de dag herdenken waarop zij voor 511 jaar in het ouwelijk zijn getreden. Beide jubilarissen zijn 74 jr oud. Dit wordt dan het 2fe gouden feest in de Schotse Hooglandersstr. hinnent enkele we ken. Het feestcomité onder voorzitterschap van dhr. Hartman zal deze gebeurtenis de nodige luister bijzetten. Om 10 uur 's mor gens zal er in de Theresiakerk een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid worden opge dragen. 's Middags is er een receptie in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven. De Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak zal 's avonds aan het gouden paar een sere nade brengen. BEGIN VAN BRAND Nog juist op tijd heeft men in hotel J. v. d. Schoot in de Raadhuisstraat een begin van brand ontdekt. De brand was ontstaan aan een raamkozijp boven in de gevel waar schilders bezig waren de verf af te branden. Blijkbaar heeft het vuur naast het kozijn enige tijd- zitten smeulen. Op een gegeven moment ontwaarde men brandlucht. Boven in de kamer gekomen bleken gordijnen, be hang en vloerbedekking volop te branden. Het raamkozijn was praktisch al geheel weg gebrand. Met vereendte krachten wist men erger te voorkomen. UITSTAPJE BEWONERS ST. JOZEFHUIS. De bewoners vair het bejaardencentrum maakten per touringcar een uitstapje. On der de goede zorgen, van de eerw. zusters bezocht het gezelschap, o.m. Gouda, Aais- meer, Amsterdam, Loosdrecht, Hilversum- VOOR Dr; v. Beurdenstr 13- 15 en Soestdijk. Op Schiphol kregen de deelne mers een interessante rondleiding, terwijl zij bij de Loosdrechtse plassen getuigen waren van enkele demonstraties in waterskieën. Een en ander had een bijzonder plezierig verloop. Hiet repertoire van een aantal voor deze- trip* gemaakte- toepasselijke liedjes deed het prima. ALG. VERGADERING MIJ. VAN LANDBOUW De N.-Br. Mij van Landbouw belegt op donderdag 29 juni in de zaal van Hotel Huis ten Deijl te R'veer een algemene ver gadering. Aan deze bijeenkomst, die 's mor gens- om l'O uur begint, is een excursie ver bonden. Op het programma staat naast de huish. aangelegenheden een lezing door ir. J. M. A. Fenders, inspecteur van dfe IhndL bouwstichting over: „Een- veranderende landbouw". Dan volgt een gedachtenwisse- ling en een toelichting op de te houden, excursie door het ruilverkavelingsgebied van het Land van Heusdten en Altena, die des middags wordt gehouden. GESLAAGD Voor het te- Tilburg, gehouden kruid'e- niersexamen slaagden onze dorpsgenoten S. de Boer, H. Vissers en J. v. Strien en G. C. J. van Aalst uit R'veer. Aan de R.K. Meisjeskweekschool te Don gen slaagde voor onderwijzeres mej. M'. van Dongen en mej. A. Langerwerf en te Den Bosch slaagde mej. M*. Leijten. BENOEMD Tot directeur der lagere landbouwschool werd met ingang van 1 sept. benoemd1 dhr. J'anssens uit Haren. Tot hoofd dér school te Bodegraven- Mëye is per 1- sept: benoemd dhr. R Kog uit Raamsdönk. OPENING ZWEMBAD Zaterdagmiddag had onder grote belang stelling de. opening plaats van 't nieuwe zwembad, waar zo lang reeds verlangend naar werd- uitgezien. Het werd door burge meester mr. Faure officieel geopend. Wij, i komen hierop a.s. vrijdag nader terug. Het bijzonder grote net van bui tenwegen der gemeente Loon op Zand, in totaal 137 km., grotendeels bestaande uit zand-, puin- en sintel wegen, is altijd een belangrijk zor genkind geweest van het gemeente bestuur. Vooral gedurende de win ter en tijdens regenrijke perioden verkeerden vele wegen in ontstel lend slechte staat, zodat het voor de bewoners van de verspreide woon gebieden dikwijls een probleem was om via de verbindingswegen in de dorpskernen Loon op Zand en Kaatsheuvel te komen. Voor de dienst gemeentewerken was het vaak onbegonnen werk om hierin verbetering te brengen, te meer, omdat niet kon worden voor komen dat de provisorische herstel lingen aan o.a. de sintelwegen voor- al door het steeds toenemende snel verkeer spoedig ongedaan werden gemaakt. Het ziet er echter naar uit gaan. UITVAART JOS. VAN RIEL Geheel overgegeven aan Gods Wil, overleed in de afgelopen week int ziekenhuis te Waalwijk op 60-jarige leeftijd, de heer Jos. van Bjel, fir mant van de schoenfabriek ^elka alhier Vrijwel tot zijn laatste ogen blikken was de overledene met zijn gedachten bij z'n bedrijf en hethij zich voorlichten over de gang van In dé organisatie van schoenfabri kanten was de heer v Riel een ac tieve en zeer gewaardeerde figu Aanvankelijk was hij voorzitter van de bond van kleine schoenfabrikan ten Na de fusie met de bond van r.k. schoenfabrikanten, werd hij hiervan bestuurslid. Verder v.ert?" genwoordigde hij Kaatsheuvel in ontslagcommissie van het geweste lijk arbeidsbureau. Ook de politiek, in het bijzonder de KV'.P., had zijn bijzondere be langstelling, zodat hij een groot ijveraar was voor haar belange afd. Kaatsheuvel van de K.V.P. had in hem een zorgvuldig penning meester en een enthousiast mede werker van de plaatselijke werk groep met een scherp opmerkings vermogen, die zich nimmer overgaf aan struisvogelpolitiek, maar steeds openhartig voor zijn mening uit- k^Onder grote belangstelling vond zaterdagmorgen de pKchtige ui - vaartdienst in de parochiekerk van St. Jan plaats, gevolgd door de be grafenis op het kerkhof aldaar. De vele bloemstukken, welke op zijn laatste rustplaats werden neerge legd, getuigden van de achting en sympathie, welke de heer v. Riel al- lerwege genoot. Hij ruste m vrede. GESLAAGD Te 's-Hertogenbosch slaagde aan de Bis schoppelijke Kweekschool voor het examen onderwijzer onze dorpsgenoot dhr. G. Jan sen. De geslaagde proficiat! P.V. DE LUCHTBODE De'P.V. de. Luchtbode hield zondag j.l. e«n vlucht vanuit St. Denis, afstand 357 km. Deelname 766 duiven. Gelost onr 7 uur. Aankomst le duif 10-53-48, laatste^ prijs winnende duif ll-14t-32 tiurDe uitslag is als volgt: Cvd' Velden 1, 5, 16; A Spapens 2, 4, 19; M v Leeuwen 3; Hr Dekkers 6, 7; M Vera 8, 13; A Aarts 9, 10; N- Damen 11; H Leermakers 12, 14; C IJpelaar 15; A Maas 17; A Beerendonk 1S> overduif Th. v. Onzenoord. De uitslag van de vlucht vanuit St. Vin cent wasA Spapens 1H v d. Linden 2C v Compel 3. Voor de oefenvlucht jonge duiven zal woensdag a.s. van 7 tot 8 uur worden inge- mand. Eveneens zal worden inge- mand op zaterdag a.s, voor de, oefenvlucht op Baarle-Nassau. Op zaterdag 24 juni wordt in café De Echo der Duinen een ledenvergadering ge houden om 8 uur. Op aller opkomst wordt gerekend. TBC-WED VLUCHT De plaatselijke commissie van de TBC- wedvlucht heeft met het bestuur van de Postduivenvereniging De Luchtbode reeds voorbereidingen getroffen voor de a,s. jaar lijkse grote wedvlucht, waarvan de op brengst weer ten goede komt van de TBC- patiënten en kinderuitzendingen. De vlucht heeft plaats op zondag 13 augustus. Bij de geïnteresseerden zal binnen enkele weken een begin worden gemaakt met het ophalen van de prijzen. Verdere berichten hierom trent volgen nog. KORFBAL Het tweede 12-tal van de Waspikse dr meskorfbalclub Amicitia behaalde in Til burg een ruime 4-0 overwinning op Velo- citas. HULDIGINGSWEDSTRIJD Het kampioenselftal van de voetbalver eniging Waspik (jeugdteam van 14 tot 16 jaar) speelde op het terrein aan de Beril— hardstraat een huldigingswedstrijd tegen Veerse Boys. De tegenstander, enkele afde lingen hoger geklasseerd dan het Waspikse jeugdteam bleek voor de kampioenen te sterk. De uitslag was 1 - 3 in het voordeel van de gasten. TANDARTS PRAKTIJK. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis is er in geslaagd voor de praktijk in Waspik een tandarts aan te trekken. Zoals bekend heeft tandarts Wooning uit Kaatsheuvel nu ongeveer een jaar geleden zijn praktijk in Waspik neergelegd. Met ingang van 20 juni zal dhr. J. M. Perquin uit 's-Bosch twee maal per week spreekuur houden in het Wit-Gele Kruisgebouw. GESLAAGD. Mej. L. Langerwerf alhier slaagde aan de St. Antoniuskweekschool te Dongen voor het eindexamen. JEUGDSPORTDAG Donderdag 22. juni a,s. zal de jaarlijkse jeugdsportdag worden gehouden. Hieraan nemen deel de leerlingen van de. 5e en he klas van de R.K. Meisjesschool, de R.K. Jongensschool en de Chr. School. Op deze dag zullen de kinderen proeven van he- kwaainheid afleggen in hardlopen, hoog springen, balwerpen, hindernisbaan en slag bal. Naar gelang hun prestaties, kunnen zij een A, B, C, D of E-diploma behalen. AFBRAAK HUIZEN. In: de. Benedenkerkstraat, zijn nu de laat ste onbewoonbaarverklaarde huizen aan het verdwijnen. Dezer dagen is men met hel slopen van de krotwoningen begonnen. Dames winnen al hun nummers Zonder uitbundig feestrumoer heeft de secretaris van de Tech nische commissie van onze plaat selijke zwemvereniging zondag avond de „Vennenbeker", die hij een week tevoren naar de organi serende vereniging had moeten terugsturen, weer in de prijzen- kast kunnen hangen. Nochtans is dit keer de Ven nenbeker met groter verschil op de naaste concurrenten veroverd dan ooit. Na 12 zwemnummers werd de- volgende eindstand ge noteerd: 1 Waalwijkse Zweiuveu. 1606,4 prat)..; 2SOtóteiwi|kse Zwem- club-166-4,5 prat.; 3l Dongen: 1681,8 1 prat.; 4 Warande', Oosterhout 1711 prat. Van de 12 nummers, 9 overwin ningen voor Waalwijk. Dit prachtige succes werd be haald door 7 overwinningen in de 8 persoonlijke nummers; boven dien werden er van de vier esta- fettenuTniners ook nog 2 gewon- nen. De 100 m. schoolstag voor da mes leverde een eerste plaats op voor Ria Verschuren, die met 1,40,1 keurig de Waalwijkse zege reeks opende. Gusta Vesters moest op dït nummer met een 3e plaats genoegen nemen met een de volgende tijden: Ank van Dis- hoeck'49,W'ilTy M'ahieu 50,3; Marian Verhoord 56,4. Op de 50 tra. schoolslag jon gens aspiranten' was de eerste piaats voor Piet Jansen met een tijd van 44,2 en de tweede voor Flin Schipper met 44,6. Jan Keetels debuteerde zeer verdienstelijk: met 48,9 en Her man de Pef'fer kwam op 5)1,2. Gusta Vesters liet de „slechte" beurt bij' het eerste nummer niet ongewroken op, de 50; ra., nags lag. liet zij de klokken stil staan op 44,4, waarmede een nieuw club record werd gevestigd., Marion de Hart werd goede- 3e met 46,2, daarmede Rlanca Hoff- iraans juist van de ereplaats ver dringend. Deze noteerde nl. 4<j,8. Wilma Schapendonk kwam op 50,6 en Ria Verschuren betaalde haar tok aan de inspanningen in het eerste nummer: voor haar werd 52,31 afgedrukt. Nadat deze eerste 7 nummers voor Waalwijk waren, werd de zegereeks pas onderbroken. Niet temin wist Piet van Oss bij het voor ons zwakke nummer 50 m, rugslag; heren nog een 3e plaats te "bereiken mlet 41,3. Frans van Loon volgde hem met 41,6, Bert Jansen met 46,2, Piet de Bont met 46,8 en Ad' Rek met 47,3. VVVVVVWVWWV^\^^i^^VVVVWVWVWVVVWvVVeVWVVVVV; gelegen aan de Grotestraat te Waalwijk. Vloeroppervlak fabriek 325 m-\ Komt over enkele weken vrij. Geheel bedrijfsklaar. Brieven onder nr. 2146 aan het bureau van dit blad. De Waalwijkse dames sloegen echter bij de estafettes weer toe: met Gusta Vesters. op de rugslag, Ria Verschuren op de schoolslag voor haar teleurstellende tijd: 1,42;9. France v. d. Dungen en Li- zet Somers noteerden resp. 1,48,7 en 1,58,: Piet van Oss wist op dit num mer hij de heren in 'n zeer zwak ke serie zwemmend, de strijd te gen het horloge te winnen en leg de beslag op de eerste plaats met de goede tijd van 1,26,1. De overi ge tijden bewijzen de huidige kracht van de heren-ploeg: Jan Rechters 1,35,9; Leuke de Leijer 1,36,3; Piet van Assen 1,37,9 en Antoon Keetels 1.38,6. Rlanca Hoffmans zag eindelijk haar sterke vrije slag beloond met een zege met een tijd van 37,— op de 50 meter vrije slag dames. Marion de Hart, die goed in vorm komt, liet 4-1,1 afdruk ken. Ria Pulles en Wilma Scha- nendonk volgden met 42,4 en 46.-1 Een dubbel Waalwijks succes leverde de 50 m. vrije slag heren op. Hoewel nog wat slordig zwemmend, lieten Frans v. Loon en Ad Rek alle concurrenten (20) achter zich en met een tijd van 32,9 werden zij ex aequo 1 en 2 geplaatst. Bert Jansen heeft zijn vorm teruggevonden en werd met 34.— een goede 5e. Louke de Leijer noteerde 35,3; Ludo Klerx 37 Het dubbele succes herhaalde' zicli nog-, twee keer. Qp de 50 m. schoolslag aspiranten bleek Jan- ny Vesters zich als goede ver vangster van zus Gusta deze dag: evenals Blanca Hoffmans bij de dames startend te ontpop pen: met 47,5 Legde zij beslag op de eerste plaats. Netty Blonk eis te de tweede plaats voor zich op met 48 en nas daarna volgden de overige "deelneemsters. De Waalwijkse onder hen maakten en. Blanca LLofimans. op. de vrije slag werden de vier concurreren de 'ploegen teruggewezen op het nummer 3 s 5.0 sa. wisselslag es tafette dames; tijd 2,12,5. De heren bleken ai hun kruit te hebben verschoten met een 3e plaatst moesten zij genoegen ne men op de 5 x 50 m. vrije slag es tafette. Piet de Bont, Bert Jansen Ad Rek, Piet Jansen en Frans v. Loon kwamen niet verder dan 2,57,2, een gemiddelde van 35,6, dat wel erg beneden de maat is. D;e dames brachten ook hun laatste nummer tot een overwin ning, waarmede zij alle zes de da mesnummers wonnen. De 5 x 50 m. schoolslag estafette dames werd gewonnen in 4,03,8. De heren tenslotte werden 2e op het slotnummer, de 4 x 50 ut wisselslag estafette. Frans van Loon (rugslag), Antoon Keetels (vlinderslag) Piet v. Oss (school slag) en Piet Jansen (vrije slag) lieten samen de klokken op 2,43,- stil staan. SNELTREIN UIT PARIJS IN VOLLE VAART ONTSPOORD 32 Doden De sneltrein Straatsburg—Parijs is even ten westen van hel Qost- Franse stadje Vitr y - le- Fr angois ont spoord. Twee-en-dertig reizigers werden gedood. Het aantal gewon den bedraagt 109. Een onbekend aantal slachtoffers zit nog bekneld in de wrakstukken van de ontspoor de trein. Men vreest dat het doden tal veel hoger zal blijken te zijn dan tot nu toe werd opgegeven.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5