wAAlwijkse en LAnQStRAAtse couRAnt KAATSHEUVEL WAALWIJK DE WEDSTRIJD VAN HET JAAR SPEEDWAY en AUTO - RACE SAWI doet de beurs open VERREKIJKERS Stassar - Waa'wijk 83e JAARGANG No. 50 gitgever ffaalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Duivensport Uitslag van de wedvlucht van uit St. Vincent. Gelost vrijdag 13 uur. Aankomst eerste duif zater dag 12.23.1 uur, laatste duif om 17.33.59 uur. W. v. d. Ven 1; Jq Hamers 2 11; Jan v. Hiel 3 7; Jac. Vloemans 4 9 15; M. Ververs 5 10; M. v. d. Velden 6; Fr. Damen 8 13; H. de Man 12; A. van Ivuijk 14 21 23; W. Lugters 16; L. Hamers 17 25 26; A. van den Hoven 18; L. v. d. Ven 19; L. v. Geel 20; G. v. d. Linden 22; A. van Gorp 24; P. Adriaanse 27; A. Voermans 28; M. Klijn 29. Wedvlucht vanuit St. Denis. In concours 288 duiven. C. de Bondt 1 3 6 11 37; P. Ligtvoet 2; H. Hesselmans 4; L. v. Mosselveld 5 47 50 52; M. van Boxtel 7 33 67; A. Pijnenburg 8; Fr. v. Woensel 9 65; J. van Hees- wijk 10 26 42 56 64; C. van Rooij 12; Jac. Vloemans 13 28 59; W. v. Heijst 14; G. Schrauwers 15; Chr. v. Heeswijk 16; G. v. d. Lin den 17 60; B. Vesters 18; Fr. v> Woensel 19; A. de Bie 20; J. Schoenmakers 21; J. Ligtvoet 22 29; Jos v. Rooij 23; M. Hoeve- naars 24 31; Fr. Dingemans 25; J. Witteveen 27; Fr. v. d. Linden 27; Ant. Heijs 32 34 39 45 54; W. Emmers 36; Jos v. Bavel 38 61; M. Lensveld 40; W. v. d. Ven 41 43; H. v. Helvoirt 44 53; Ant. Snoeren 46; C. M. Snoeren 48; J. v. Beers 49; M. Ververs 51; H. v. Nieuwstadt 55 70; J. Muizelaar 57; J. Vesters 58 69; L. van Geel 62 63; J. van Riel 66. Wandelsport. De wandelsportver. „Prins Maurits" heeft vorige week met twee groepen junioren met suc ces deelgenomen aan de avond vierdaagse, welke georganiseerd werd door de wandelsportver. „Er op uit" te Sprang-Capelle. Alle leden van „Prins Maurits" volbrachten het zware parcours van de eerste avond en de mooie routes van de drie andere avon den, hetgeen voor leiders en leidsters een aanmoedigende prestatie is. Zelfs de EHBO was wel enigermate verbaasd dat haar hulp niet werd ingeroepen voor het prikken van blaren enz. Na deze mooie training over 40 km. gaat „Prins Maurits" a.s. zondag met drie groepen naar WIK te Dongen, om daar deel te nemen aan de grote marswed- strijd. Eén groep loopt daar 5 km., terwijl de twee andere groe pen 10 km. afleggen. Geslaagd Voor het diploma machine- schrijven slaagde dezer dagen mej. A. M. J. v. d. Hoven, Gast huisstraat 95. Geslaagd De heer F. J. van Lanschot, ambtenaar ter secretarie, afd. fi nanciën, dezer gemeente, slaagde te 's-Gravenhage voor het mon deling gedeelte van het diploma gemeente-administratie A. Voetbal. DESK 2 speelde zondag de re turn-ontmoeting voor de promo tie naar de reserve le klas in Et- ten tegen de Internos-reserves, en verloor deze wedstrijd met 2-1. Hierdoor zijn de kansen op pro motie verkeken. Zondag a.s. wordt in Tilburg tegen SET 2 gespeeld, aanvang 12 uur. Zondag j.l. werd er door alle junioren-elftallen gespeeld tegen elftallen van TGG uit Den Bosch. Na aanbieding van een herinne- ringsbeker en een grote Bosse koek voor iedere aanvoerder, na men de wedstrijden een aanvang. Alleen DESK-G incasseerde een kleine, onverdiende nederlaag, doch de overige partijen, in to taal zes, eindigden in overwin ningen voor de DESK-jongelui. Agenda. Apollo-theater Zaterdag 24 juni 8 uur en zon dag 25 juni 8.30 uur: „Striptease en gangsters", 18 jaar. Zondag 25 juni 6 uur „Konin gin der veedieven", 14 jaar. Muzikale show in de Efteling. Zondag 25 juni a.s. zal de eer ste muzikale show gegeven wor den in de Efteling in plaats van de midzomerconcerten, welke de laatste jaren op de zondagvoor middagen geboden werden en die, gezien de kosten welke daar aan gespendeerd werden, te wei nig Èelangstelling genoten. Het publiek wil nu eenmaal van z'n muziekcorpsen tegenwoordig show zien, getuige daarvan de enorme belangstelling, welke jaarlijks de taptoe's in diverse plaatsen genieten. De Efteling gaat ook overschakelen op dit gebied en het is het Kon. Muz. Gez. Euphonia met zijn vermaar de drumband onder leiding van de heer v. Best, die hiervan dit jaar de primeur heeft. Om 12 uur treedt het gezelschap voor de hoofdingang van het park aan om dan op te marcheren en op diverse plaatsen in het park te demonstreren. Ongetwijfeld zal dit optreden belangstelling trek ken en veel kijkers en toehoor ders naar de Efteling lokken. We hopen het weer mee te hebben. Doktersdienst. Komend weekend zal voor spoedgevallen de praktijk van de doktoren P Wijtenburg en R. Raaijmaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstraat 6, Loonopzand, tel. 04166-250. Zaterdag en zondag zal voor deze gevallen de praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door dr. K. van Tuijn, Rozenstraat 48, Kaatsheu vel, tel. 04167-2006. Loon op Zand HARMONIE „CONCORDIA" UIT LOON-OP-ZAND OP 'T HOLLAND-FESTIVAL Zoals bekend genoot de harmonie „Concordia" uit Loon-op-Zand dit jaar de eer in het kader van 't Hol land-Festival uitgenodigd te worden te musiceren in 't Kurhaus te Sche- veningen en heeft daar weer een uit stekend figuur geslagen, wat blijkt uit verschillende recensies die wij hieromtrent lazen. Jan Mul schrijft o.m. in de „Volks krant" Het was een demonstratie van volkscultuur waarop men terecht trots kan zijn. Een werk van bijzonder ar- tistiek-muzikaal gehalte was de „Par tita" van Kees van Baaren, waarmee „Concordia" zijn grote faam gestand deed. Gerard Verlinden schrijft in 't Bra bants Dagblad o.m. In dit milieu heeft de harmonie „Concordia" onder leiding van Sef Pijpers een uitstekend figuur gesla gen. Het is namelijk opvallend, hoe duidelijk bepaalde omstandigheden van de executanten bij zulk een ge legenheid aan het licht treden. De be kendheid van Pijpers met het symfo nieorkest gaf hem een grote voor sprong op de andere dirigenten, die zijn soepele directie, zijn uitstekend combinatievermogen niet wisten te evenaren. Ook de technische vaar digheid van „Concordia" heeft grote indruk gemaakt, vooral in de Partita van Kees van Baaren. In dit werk, zeer moeilijk voor amateurs, kreeg de virtuoze instrumentatie die in de knappe compositorische structuur is verwerkt, het volle pond van de ter dege geïnstrueerde musici. Het meer klankrijke werk „Het daghet in den Oosten", dat een fantasie is op drie Vlaamse volksliedjes, heeft de com ponist Frans C. D'Haeyer geïnspi reerd tot fundament voor zijh uiting tot de liefde voor z'n vaderland in 1940-'41. 't Geheel is een thema, waarin de componist zijn gevoelens tot uiting brengt, wat door de blaas muziek prima is vertolkt geworden en waarmee Concordia weer alle eer heeft bijgedragen. Het zuidelijke vuur verbrak de laatste remmen tot waardering bij het grote publiek. Op het Holland Festival is een sa menwerking geboren tussen de vier landelijke muziekfederaties. Spontaan is aan deze concerten meegewerkt en het resultaat was zoals Dr. Sweers namens de Federatie schrijft „zij hebben de toets der kritiek door staan". Ongetwijfeld hebben deze concer ten een bijdrage geleverd voor de ont wikkeling van onze volkscultuur. Na 't concert werd aan de dirigent een herinneringswimpel aangeboden. Concordia mag hierdoor terugzien op een geslaagd concert, waaraan ve le en mooie herinneringen zijn ver bonden. dat zij aan de kop bleven, zodat er weinig verandering in de stan- denlijst 'is gekomen. Wel heeft 't koppel v. Herpt-Heeren de laat ste piaats verlaten en overgege ven aan M. Pullens-D. Verhoe ven, maar dit koppel kan ook Peter. Heren, er zijn nog drie da gen, dus er kan nog van alles ge beuren. De stand na de 3e dag luidt: pnt. 1 J. Verhoeven-H. de Jong 680 On 1 ronde: 2 Q. v. d. Hoven-P. Orban 730 3 A. Pullens-v. d. Breugel 699 4 A. Gloudemans- J. Hombergen 667 5 A. Leijten-P. v. Bavel 666 6 C. v. Herpt-W. Heeren 630 7 M. Pullens-D. Verhoeven 594 GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen natuur kundig ingenieur de heer Han Thijssen alhier. R. K. C. Zondag a.s. elfde Pastoor Ras- wisselbekertournooi Traditiegetrouw organiseert dé jeugdcommissie van RIvC op de laatste zondag van juni een A- tournooi met als inzet de Pas toor Ras-wisselbeker. Traditie getrouw is ook ditmaal gezorgd voor een sterke bezetting. In poule 1 komen uit: Blauw Geel, Veghel; RKDVC; RKC en de kampioen van kring Tilburg Sarto. In poule 2: BW; Dongen; be kerhouder Mulo uit Helmond en WSC. Mulo zal ongetwijfeld zijn be ker fel verdedigen, maar of dat voldoende zal zijn om hem te be houden, zal nog afgewacht moe ten worden. Het tournooi wordt officieel om 12 uur geopend, waarna de vlaggen der deelnemende vereni- de speeltijd 2 x 20 min. Voro de aanvang van de finale zal eerst nog de jeugddrumband „Ons Genoegen" een mars over het veld maken. Bij een bezoek aan het Olym- pia-sportpark zult u beslist van spannend en goed voetbal kun nen genieten. E.H.B.O.-CURSUS Bij het door de Koninklijke Nedlerlandse Vereniging EHBO, afd. Waalwijk, gehouden examen ter verkrijging van het diploma Eerste Hulp Bij Ongelukken zijn 21 candidaten geslaagd. Drie moesten er worden afgewezen. Examinator was dokter Römer uit Den Bosch. BETONNEN DUIKER TE HEUSDEN—VLIJMEN Door de commissie van 't ruil- verkavelingsgebied Heusden Vlijmen werd aanbesteed het ma ken van een kunstwerk, bestaan de uit een gewapend betonnen duiker in de Elshoutse zeedijk. Er waren 10 inschrijvingen bin nengekomen, waarvan de hoog ste inschrijver was G. Haspels uit Eethen voor de som van gesloten van 25 juni t.m. 2 juli Bakkerij van Mosseveld Grotestraat 9, Waalwijk Gratis schoonheidsbehandeling en ADVIES VOOR HUIDVERZORGING met „INKA" Kruidencosmetica op woensdag 28 juni door schoonheidsspecialiste Drogisterij Grotestraat 131 Geeft U tijdig op „De Lantaarn" Waalwijk Tel. 2045 Geeft U tijdig op LET OP Volgeplakte Sawi zegelboekjes kunnen door het publiek, bij de aangesloten winkeliers, verzilverd worden van 23 juni t.m. 30 juni a.s. Sawi spaarzegels brengen vreugde in het gezin. Vraagt uw winkelier steeds naar Sawi spaarzegels. gingen worden gehesen. De eer ste wedstrijden beginnen om kwart over twaalf. Deze hebben een duur van 2 x 15 minuten. De finale om de le en 2e prijs vangt om 5 uur aan. Hiervan is KUNSTREGEN BESTRIJDT NACHTVORST Op de Adriana-hoeve langs de oude weg van Oirschot naar Moer gestel zijn de afgelopen dagen tien tallen jonge boeren en fruittelers een kijkje komen nemen. Een zware bull dozer met 120 p.k.'s ploegt daar 20.000 kuub opgespoten zand een meter diep de grond in, terwijl de goede - met veenkluiten gemengde - teelaarde, weer boven komt. Toch is het niet het „diepploegen" van dit grommende monster van de Ned. Hei de Mij. dat de kijkers zo boeit, maar de zes meter diepe vijver yan drie kwart hectare oppervlakte, die na het opspuiten van de enorme zandmassa's is ontstaan. Deze vijver met ruim 180 duizend kuub water gaat fruitteler Frans Theuns gebruiken om de ko mende jaren in dreigende vriesnach- ten door kunstmatige beregening zijn dertien hectare fruit te beschermen. Een primeur voor Nederland, omdat overal elders voor deze nieuwe vorm van nachtvorstbestrijding, die steeds meer ingang vindt, bronnen worden geslagen. 58.030 en de laagste gebr. Oome i uit Raamsdonk voor 47.490.i HANDBOOGSCHUTTERIJ Zondag is er op de derde dag van de 6-daagse ondanks 't slech te weer goed geschoten en is er weer volop spanning geweest; de schutters komen er nu pas goed in. In het eerste klassement was het 't koppel C. v .Herpt-Heeren dat er al direct tussenuit trok, maar ook de andere koppels za ten niet Stil en langzaam maar zeker werden zij weer ingelopen en was het Q. v. d. Hoven-P. Or ban, die het eerste klassement .wonnen. In 't tweede klassement ging het nog harder. Het waren weer v. Herpt-Heeren, die aan de haal gingen, maar ook ditmaal konden zij niet los komen en wa ren het A. Pullens-v. d. Breugel met Q. v. d. Hoven-P. Orban, die er voor zorgden dat zij niet ver der kwamen dan een punten- overwinning. In het derde klas sement gingen er verschillende koppels tussenuit om de zo be geerde ronde. Ook de leiders J. Verhoeven-A. de Jong waren nu geweldig actief en verdedigden hun eerste plaats met succes. Zij gingen als eerste over de streep. In het vierde en laatste klasse ment waren het Q. v. d. Hoven- P. Orban, die het nog eens gin gen proberen om een ronde te nemen, om zich dan aan de kop te plaatsen, maar de leiders kwa men ook mee en zorgden er wel voor, al was het op 't kantje af, KERMISMATINEE „OEFENING EN VERMAAK" Aan het gebruikelijke kermismati- nee van de Liedertafel „Oefening en Vermaak", dat dit jaar op zondag 9 juli zal plaats hebben, zal medewer king worden verleend door Frans v. Daalen, tenor, en Bert Olsson, bari ton, die beiden op een in mei gehou den concours in Verviers werden on derscheiden. De jonge zanger Bert Olsson hebben we in Waalwijk reeds eerder kunnen beluisteren in de con certuitvoering van de opera „Emani van Verdi. Frans van Daalen heeft een engagement aanvaard bij de ope ra in Trier. Ook enkele leden van Oefening en Vermaak zullen bij dit matinee als solist naar voren komen, te weten de dames Ine Mens, Lucie Elias en An neke Nijssen en de heren R. Hessel- berth en M. Maas. Het programma wordt gekenmerkt hoe kan het ander in een kermismatinee - door een lichte toets. Er zullen selecties uit de operettes „Eine Nacht in Ve- nedig", „lm Weiszen Rössl" ten ge hore worden gebracht. Verder ver meldt het programma o.m. de reeds eerder uitgevoerde koorparafrase „Slaap kindje slaap" van Lex Karse- meijer en de wals „An der schone blauen Donau". STERTOCHT M.A.-SCHOLEN De stertocht welke de Mater Ama- bilisscholen in het bisdom Den Bosch in 1958 voor hun leerlingen hebben georganiseerd, is een zó groot succes geworden en is bij de leerlingen zó enthousiast ontvangen, dat er meer malen op herhaling van een dergelij ke fietstocht is aangedrongen. Aan dit verzoek is door de M.A.- scholen gehoor gegeven en a.s. zon dag zullen de leerlingen opnieuw in de gelegenheid zijn aan een stertocht deel te nemen. Hoe groot die animo bij de leerlingen is blijkt wel uit het feit dat het aantal deelnemers min stens het dubbele zal zijn van 1958, namelijk 1500. Een bijzonder aan trekkelijke kant van de tocht van dit jaar is dat de verloofde of een ande re introducé ook aan deze tocht zal kunnen deelnemen. De startplaatsen zijn Reek, Veghel, St. Oedenrode, Haghorst (Diessen) en Heusden. Deze worden bereikt via korte aanloopriutes vanuit de plaat sen waar de 35 M.A.-scholen geves tigd zijn. De eigelijke sterroutes zijn ca. 30 km lang en voeren naar een nog onbekende finish. Op deze rou tes zullen de deelnemers verschillen de opdrachten moeten uitvoeren, die bepalend zullen zijn voor de toeken ning van de prijzen. De hoofdprijs is ook nu weer een wisselbeker die mo menteel in het bezit is van de Waal- wijkse M.A.-school. De ontvangst bij de finish zal een feestelijk karakter dragen. Daarna zal een bescheiden songfestival worden georganiseerd, afgewisseld met een dansje. De dag wordt besloten met een H. Mis. Leerlingen, oud-leerlingen en zelfs toekomstige leerlingen die zich als nog voor deelname aan deze stertocht willen laten inschrijven, kunnen dit nog doen - maar dan wel vlug - bij de leidster van de Mater Amibilis- school, Mej. M. Hoffmans, Bern- hardstraat 4, alhier. AANRIJDING Op het kruispunt Grotestraat Burg. Verwielstraat kwamen een au tobus van de B.B.A., bestuurd door J. W. uit Dongen, en een bestelauto, bestuurd door P. de B. uit Utrecht met elkaar in botsing. Het ongeval bleef gelukkig beperkt tot wat mate riële schade. AGENDA Vrijdag en zaterdag Musis Sacrum 8 uur: „Overtreding art. 251bis", 18 j. Luxor 8 uur „G.I. Blues", alle leeftijden. Dezelfde voorstellingen op zondag om 6 en 8.30 uur. Zaterdag Gebouw Chr. Belangen Besoijen, 3.30-5.30 uur: Receptie Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah" t.g.v. het 60-jarig bestaan. BURGERLIJKE STAND Geboorten Hendrika A M dv J H Donders- Ligtenberg te Loonopzand; Adri- ana M dv J L van Boven-Stren- gers; Antonetta C M M dv M W Langermans-ten Haaff; Johanna W F dv P W Klijn-Leenheers; Gornelis APEMwAJG Din- gemans-v Brunschot; Angela W J M dv L A M Pulles-Bergmans; Adrianus P G M zv J A M Dek- kers-v Riel; Johanna A E dv A M Timmermans-van den Broek; Jolande M dv H Videler-de Jongh: Ulleinbina J E dv H H Thomassen-de Jonge. Overlijden Adrianus J v Riel 60 jaar echt- gen A W Kooien te Loonopzand. Huwelijksaangiften J Bezemer 30 jaar alhier en J I de Jong 22 jaar te Vught; J C Verhagen 26 jaar enMFH van Huiten 24 jaar beiden alhier; A F M Leijtens 27 jaar en E W M Verhagen 24 jaar beiden alhier; P de Laat 35 jaar te Drunen en J C Duijvekam 28 jaar alhier; H J M Brands 39 jaar te Tilburg en A M E Trimbach 24 jaar alhier; W H J Vaessen 30 jaar te Loon opzand en M C van Vugt 25 jaar alhier. Huwelijken A C W M van de Grint 24 jaar te Tilburg en W B M de Louw 23 jaar alhier; J F Vesters 26 jaar en W C Wijkmans 25 jaar beiden alhier; L. Pruijssers 26 jaar te Helmond enHJv Assen 28 jaar alhier; M L A Laros 19 jaar te Loonopzand en L Gouda 18 jaar alhier. Ingekomen JFTM Beukenex en echtg v Tilburg; C J Meijers van Dussen; C J M Maas van Groningen; R M Mieris en gezin van Loonop zand; C J Du Chatenier v Loon opzand; A Mutzers en gezin van Loonopzand. Vertrokken: M J M Martens naar Koe wacht; B M Deckert naar Eind hoven'; W B Deckert naar Am sterdam; M M Deckert naar Am sterdam; B de Haas en echtgen naar BergenopzoomJ Verweij naar Doorn; A Verweij naar Doorn; M C Wijkmans naar Gil- ze ca; P H Weijers en gezin naar Meerssen. Zondag 2 juli, 3 uur STADION TILBURG om de GOUDEN HELM 1961 en de Grote prijs van Tilburg Prijzen f 2,00 - f 2,50 - f 3,00 I 3,50 - I 4,00 - f 4,50 Kinderen t/m 1 4 j. f 1,50 VRIJDAG 23 JUNI 1961 De fcho van het Zuióen Abonnement 22 cent per weeK per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertentiessDeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo' SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS De schutters van 't St. Hubertus-giïde namen zondag j.l. deel aan het nationaal concours bij St. Catharina Herpt. Zij be haalden de volgende prijzen. Voor extra vrije hand: C. Ebbing le pr., 11. Akkermans 2e, A. Bink 3e, J. Bink 4e. J. Bink 2e prijs extra opgelegd; H. Ak kermans 2e personeelsprijs vrije hand; J. Schoonus 5e prijs idem; J. Brok 4e prijs personeel opgelegd. Bij de huishoudelijke artikelen sleepten zij de volgende prijzen in de wacht: C. Eb bing 5e prijs, J. Bink 6e, H. Akkermans 15e, en bij de corpsen plaatste 't gilde zich op de 7e plaats. Opnieuw een groot succes. AGENDA Doktersdienst Zondag 25 juni zal de dienst, ook voor de beide doktoren te Kaatsheuvel, wor den waargenomen door Dr. A. de Vries, Van Rijckevorselstraat 6, tel. 04166-250 te Loonopzand. Zaal Parochiehuis Dinsdag 27 en donderdag 29 juni Ont spanning Ouden van Dagen; aanvang 14.30 uur. WEGENS VACANTIE MET KERMIS WORDEN 25.000 GULDEN AAN SAWI SPAARGELDEN UITBETAALD. Goldpiate

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 13