FILMJOURNAAL Luxor Samenwerking schonk Geertruidenberg nieuw zwembad Misis Sacraal MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA Pracht handen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 JUNI 1961 Eemdijk de 28-jarige Amersfoort- se taxichauffeur W. van Veenen- daal van het leven heeft beroofd. Het slachtoffer was gehuwd en had vier kinderen. Van der V. vertelde, dat hij het plan had op gevat de taxichauffeur te hero ven, omdat hij zonder geld zat. Hij reed met de taxi naar Spa kenburg en ze volgden daarbij de Westdijk, een zeer donkere en verlaten weg. Daar pleegde hij de moord, waarna hij het stoffelijk overschot uit de wagen gooide. BOEREN-OPSTAND SLAAT OvER NAAR DE VENDÉE Hoewel de Franse regering za- Leruag een plan tot hulpverlening aan ae Bretonse boeren heeft af gekondigd, breiden de demon straties van de boeren zich nog voortdurend uit. Zij beperken zich thans niet meer tot de Bretonse departe menten, maar zijn maandag over geslagen naar de Vendée, waar enkele duizenden boeren in het holst van de nacht met hun trac tors en andere voertuigen zijn opgerukt naar La Roche sur Yon, waar zij het gebouw van de pre fectuur omsingelden. Toen de beambten van de prefectuur zich naar hun werk wilden begeven, werden zij door de boeren tegen gehouden met uitzondering van de telefonisten, die door mochten gaan, omdat de demonstranten van de telefoon gebruik wilden maken om de autoriteiten op de hoogte te brengen van hun be doelingen. Die telefoon werd te vens gebezigd om een telegram op te geven, gericht aan de fran se regering. De burgemeesters van de Ven dée hebben maandag meegedeeld dat zij vanaf donderdag geduren de vijf dagen in staking zouden gaan om zodoende blijk te geven van hun medeleven met de ver: zetsactie der Bretonse boeren. Zij zullen gedurende deze periode geen huwelijken voltrekken en in het algemeen geen documenten tekenen. ZES DODEN EN 19 GEWONDEN IN ALGERIË In de Algerijns^ kuststad Djid- jelli zijn maandag 6 personen ge dood en 19 gewond toen de poli tie tweemaal het vuur opende op betogers. De eerste maal werd geschoten in Taher, in de buitenwijken van de stad, nadat ruim 200 Algerij nen de straat waren opgegaan met spandoeken en de vlag van 't FLN. Op de spandoeken stond „Abbas aan de macht". Volgens officiële zegslieden had de politie getracht de beto gers tegen te houden, maar ten slotte werd zij genoodzaakt vuur wapens te gebruiken. Zes perso nen werden gedood en 16 andere gewond. Drie andere personen werden gewond toen de politie het vuur opende bij een andere demonstra tie in Djidjelli zelf. DE GESCHIEDENIS IN LAOS Na de eerste z.g. „werkbijeen komst" op maandag van de prin sen van Laos, die de drie groepen in dit land vertegenwoordigen, is reeds direct verwarring ontstaan. De neutralistische prins Soevan- na Phoema, die hoopt premier te worden in een nieuwe neutrale regering, verklaarde in Zurich, dat prins Boen Oem, premier van de pro-westerse regering in Vien tiane, geen deel zal uitmaken van een nieuwe regering. Van de zijde van de Laotische regering werd dit echter onmiddellijk ontkend. In Genève, waar de 14 landen- conferentie over Laos nu al vijf weken aan de gang is, wordt geen enkel tastbaar resultaat geboekt. De UNO-functionarissen in Ge nève rekenen daarom op langdu rige besprekingen, hetgeen blijkt uit het feit dat de contracten van de employé's die aan de confe rentie zijn verbonden, zijn ver lengd tot 28 juli. TWEE DODEN IN ALTO ADIGE De Italiaanse politie en het Ita liaanse leger hebben maandag ex tra veiligheidsmaatregelen geno men in het gebied van Alto Adige het vroegere Zuid-Tirol. Men wil pogen eventuele vergeldingsmaat regelen te voorkomen voor het doodschieten van twee jonge mannen in verboden gebied. De jongemannen werden af zonderlijk gedood op zondag avond en maandagmorgen. Men had hen gesommeerd stil te staan toen ze zich op verdachte wijze in verboden gebied ophielden. Toen ze aan de sommatie geen aan- Tube95ct Hamea-Gelei dacht schonken, werden ze be schoten. De politie heeft geen aanwijzingen gegeven of 't twee tal wapens droeg of explosieven bij zich had. De Italiaanse pers heeft hen reeds geklasseerd onder de terro- risten, die in de afgelopen week in Alto Adige een reeks van ont ploffingen hebben veroorzaakt. Sinds het uitbreken van de ter reurdaden zijn er thans drie do delijke slachtoffers gevallen. Een week geleden werd een bejaarde Italiaanse wegwerker gedood, toen hij stapte op een in 'n boom wortel verborgen lading dyna miet. DE DOOD OP DE WEG Zondagochtend omstreeks kwart voor zes bemerkten passerende auto's op de rijksweg Tilburg Breda, ter hoogte van het kruis punt Julianastraat Rijen (ingang vliegbasis) een verongelukte mo torrijder. Dokter Van Ardenne en kapelaan Dierick waren spoedig ter plaatse, doch de berijder bleek al reeds te zijn overleden. Er zijn geen getuigen van het ongeval. Uit reconstructie door de rijkspolitie te Rijen bleek, dat het slachtoffer in de richting Breda reed en door onbekende oorzaak frontaal tegen een rechts van de weg staande boom is ge reden. Gezien de verwondingen aan het hoofd moet de berijder, de 22-jarige heer T. B. Boon, con structeur, gewoond hebbende Lieven de Key laan 5 te Eindho ven, op slag zijn gedood. Het stof felijk overschot werd naar 't do- denhuisje te Rijen vervoerd. Op een onbeveiligde spoor wegovergang in de spoorlijn Win terswijk-Arnhem, ongeveer een kilometer van Winterswijk, is zaterdag de 23-jarige Duitse scoo terberijder Erwin Lasseh uit Gel- senkirchen, door een trein gegre pen. Hij was op slag dood. De trein liep ernstige vertraging op, daar de scooter tussen de wielen van de locomotief was geraakt. De 19-jarige dienstplichtige soldaat N. J. Wolters uit Elten is op de rijksweg Zevenaar-Arnhem met zijn motor tegen een boom gereden en verongelukt. Hij had een gebroken rugwervel. Zondagmiddag werd op de Afsluitdijk "de 80-jarige H. Hol lander uit Sneek bij het overste ken door een jeugdige motorrij der doodgereden. Het plotseling oversteken van de rijweg kostte zondag te Bussum ook het leven aan het 8- jarig meisje Anke van Swinde- ren." Het kind botste tegen een motor op, welke harder reed dan ter plaatse geoorloofd was. Te Eindhoven kwam een uit Tilburg afkomstige dienstplich tige militair Van Gerwen om het leven, nadat hij door een auto was aangereden. H. M. de Koningin en de Prins met prinses Margriet zijn van een kort verblijf in hun villa aan de Italiaanse kust in ons land teruggekeerd. De Eerste Kamer heeft eveneens met algemene stemmen de verhoging van het inkomen van H. M. de Koningin en het koninklijk huis goedgekeurd. In Algerije zijn weer 16 per sonen bij botsingen gedood. Een echtpaar van 19 en 20 jaar te Amsterdam heeft dinsdag aan de politie bekend twee ba by's door verstikking om 't leven te hebben gebracht. „G.I, BLUES" Elvis Presley behoort nog al tijd tot de meest verkochte zan gers in het lichte genre en daar om zal ook deze „G.I. Blues" wel de nodige fans naar de bioscoop trekken. Het is een prettige en pittige showfilm, waarin Elvis een tiental songs brengt, waar van er diverse reeds top-hits ge worden zijn (o.a. Wooden Heart) Als charmante tegenspeelster heeft Elvis de temperamentvolle danseres Juliet Prowse en samen met de andere medewerkers ma ken zij van deze film een fonke lende show vol vaart en vlotte muziek. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang alle leeftijden. „SHANE" Een western boven de middel maat met Alan Ladd en Jean Arthur in de hoofdrollen. Samen met de landbouwer Joe Starrett (Van Heflin) neemt Shane,(Alan Ladd) het op tegen de bruut Ru- fus Ryker, die door middel van zijn handlangers de streek terro riseert en al het land in zijn be zit tracht te krijgen. Joe en Shane weigeren toe te geven aan Rv- kers dreigementen, waarbij Het tot pittige en krachtige handtas telijkheden komt. Het zijn ten slotte Ryker en zijn trawanten die het onderspit moeten delven. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. „OVERTREDING ART. 251 BIS" Achter deze nuchtere titel gaat het verhaal schuil van twee jon ge artsen in West-Duitsland, die wegens het grote aanbod van doktoren niet aan de slag kun nen komen. In dit moeilijke en uitzichtsloze bestaan krijgt een van hen plotseling de kans om een behoorlijk geldsbedrag op te strijken, indien hij bereid is om een verboden ingreep te doen bij een vrouw. Natuurlijk loopt de zaak mis, maar ten slotte krijgen we toch nog zoiets als een happy ending te zien. De hoofdrollen in deze film op een reeds veel gebruikt thema worden vertolkt door Marianne Koch, Heidemarie Hatheyer en Karlheinz Böhm. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „GENADELOZE JUNGLE" Tegen de achtergrond van loei ende" bosbranden en wild snui vende op hol geslagen wilde die ren krijgen we het verhaal voor gezet van een jongedame die zich in haar eentje naar de Afrikaan se wildernis begéeft om daar te trouwen met een corresponden tievriend die ze nog nooit heeft gezien. Op het ogenblik dat het meisje moet aankomen, is de jongeman echter verhinderd en hij laat haar daarom afhalen door zijn broer, hetgeen soms heel erg dom kan zijn. Een ra zende wilde olifant zorgt er met een al voor dat die twee elkaar in de armen vliegen en daarmee is dan ook direct het liefdesvuur ontstoken. Gelukkig voorkomt 'n ander meisje dat de schrijflusti- ge jongeman al zijn brieven toch niet voor niets geschreven heeft, zodat de beide jongelieden in 't hartje van de jungle op 'n pret tige en brave manier aan de vrouw komen. In de hoofdrollen de onlangs overleden Belinda Lee, Anna Gaylor, Michael Craig en Patrick McGoohan. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. „DE BLANKE SQUAW" Een Indianenverhaal met veel slinkse streken, enkele lijken en natuurlijk de frisse en vrolijke toekomst voor het overblijvende jonge paar. Het is een ingewik keld verhaal, waarin het schur- kendom aanvankelijk de gebrui kelijke overhand heeft, maar tenslotte is de moordenaar toch zo netjes dat hij op zijn sterfbed bekent. De aanzwellende muziek verkondigt dan het blijde einde voor de blanke squaw (May Wynn) en de rondborstige ran cher (David Brian). Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. Indien de gemeente Geertruiden berg voor de realisering van haar nieuwe zwembad „De Schans" had moeten wachten op de goedkeuring van provinciale en rijksoverheid, dan zou het plan op dit ogenblik waar schijnlijk nog even ver geweest zijn als jaren geleden, namelijk in por tefeuille. Gelukkig heeft men in Geertruidenberg een andere weg ge vonden en daaraan is het dan ook te danken dat burgemeester Faure j.l. zaterdag met trots en grote voldoe ning een handvol munten in het prachtige nieuwe bad wierp, waarna de jeugd sierlijk te water dook om de penningen weer boven te brengen, met welke originele plechtigheid het bad officieel was geopend. Dank zij een bedrag van f 24.000.- a fond perdu, beschikbaar gesteld door de directie van de N.V. P.N.E.M., ten eenzelfde bedrag, bijeengebracht door de plaatselijke industrie, kon een stichting in het leven geroepen wor den die de realisering van „De Schans" met voortvarendheid heeft aangepakt. Behalve door burgemeester Faure, de wethouders en vele raadsleden werd deze opening ook bijgewoond door pastoor Slootmaekers, ir. J. H. Rijkes, directeur van de P.N.E.M., het stichtingsbestuur, vele medewer kers, een aantal militaire autoriteiten en officials van de KNZB. De voorzitter van het stichtings bestuur, de heer F. L. Hartong, schetste in zijn openingswoord uit voerig de totstandkoming van het zwembad en wees er op dat met de verdere vervolmaking van het bad - o.a. een kinderspeelvijver, waarvan de aanleg reeds is opgedragen - nog een bedrag van f 20.000.- gemoeid zal zijn. Burgemeester Faure schetste de lij densweg die men in het begin met de zwembadplannen heeft moeten gaan. Toen Ged. Staten hun goedkeuring aan het plan onthielden, heeft men getracht om tot vernieuwing van de oude zwemkom te komen, maar aan dit plan kon de inspecteur van de Volksgezondheid zijn goedkeuring weer niet hechten. Tenslotte heeft een raadscommissie, bestaande uit de he ren van Boxtel, Hartong en Simons, een bespreking gehad met de directie van de PNEM, met het hierboven ge noemde resultaat. Burgemeester Fau re had grote lof voor de prachtige samenwerking in de gemeente, welke heeft geleid tot de totstandkoming van dit zwembad. Uiteraard waren er deze middag meer sprekers. Namens de Ned. Bond van Bad- en Zweminrichtingen sprak het hoofdbestuurslid de heer L. Pe- zie, die tevens een nationale vlag als feestgeschenk aanbood. De heer C. Vos, voorzitter van de kring Brabant van de KNZB, noemde de totstandko ming van het bad vooral belangrijk met het oog op het zwemonderricht aan de schooljeugd. Het gemeentebe stuur kwam met een megafoon als feestgeschenk voor de dag en namens de industrie en leveranciers waren er bloemen, geplant in de border langs de kant, alsmede een aantal bloem stukken. Deze feestelijke middag werd be sloten met een zwemdemonstratie door de zwemclub „Suae" uit Breda en een waterpolowedstrijd tussen Waranda I en St. Hieronymus I. Raamsdonk Raamsdonksveer AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN 80). Met een zacht geruis draaide de hele achterkant van de gouden Boeddha open. Dat was op zich zelf al vreemd genoeg, maar nog vreemder was, dat er een ge dempt gesteun weerklonk uit het binnenste van het beeld. Daar door liet de geheimzinnige ge daante zich echter niet afschrik ken. Snel deed hij een greep in het holle binnenwerk van het grote beeld en toen haalde hij er een vermagerde, in lompen ge klede gestalte uit te voorschijn. Deze was stevig gebonden en had een prop in de mond. Voorzichtig legde de raadselachtige gestalte het roerloze lichaam op de grond en vervolgens duwde hij de open geklapte Boeddha weer dicht. Een klik weerklonk, toen de veer weer op zijn plaats schoot, en zie, daar stond de Boeddha weer even roerloos en onaangedaan alsof er niets gebeurd was. Toen nam de geheimzinnige vreemde ling de gebonden gestalte op en bracht hem naar het kelderraam. Met inspanning van al z'n krach ten schoof hij hem naar buiten en vervolgens verliet hij zelf de duistere kelder. Niets wees er toen nog op, dat er in dit kille gewelf zojuist nog zo'n vreemde geschiedenis had plaats gevon den... FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE VISSER VAN FLORIDA RICHARD POWELL 36). We voeren langs de uitsteken de tong en ik zette de motor af. De boot gleed op de grote drij vende doodkist toe. Ik luisterde ingespannen, doch slechts de stil te suisde in mijn oren. Harry kon ons de eerste tien minuten niet inhalen, zelfs niet al had hij dadelijk weer in zijn boot kunnen klimmen. De plek waar hij overboord geslagen was, bevond zich een paar mijl achter ons. We hadden aldoor op volle kracht gevaren en onze boot be zat een heel wat krachtiger mo tor dan de zijne. „Ik heb de zaklantaarn uit de auto meegebracht", zei Arab. „Dank je", zei ik, terwijl ik hem aanpakte. „Blijf jij buiten luisteren of zijn boot aankomt, wil je?" „Zou je werkelijk denken, dat hij die te pakken heeft kunnen krijgen? Hij voer op volle kracht, toen ik hem in het water trok." „Ja, maar hij ging op de wal kant aan. Ik geloof, dat hij me af wilde snijden, voor het geval hij me miste. Als de boot niet van zijn richting afgeweken is, dan is die een paar meter verder op de zandbank gelopen. Laten we dus liever voorzichtig zijn." Ze knikte en ik trok me aan de zijkant van de woonschuit om hoog. De zaklantaarn wierp een gele cirkel op een buitengewoon stevig getimmerde deur, die al leen gesloten was door een dikke eikenhouten pen, die een grendel op zijn plaats hield. Er hing ech ter ook een zwaar koperen hang slot. Ik trok de pen los en trad naar binnen. Ik werd erg teleur gesteld. Er stond nog een tweede speer in de hoek en er lag een holster op een van de twee slaap banken. In de holster stak een automatische revolver. Behalve de slaapbanken waren er nog een twaalftal slaapzakken die nu opgevouwen tegen de muur lagen. Er stonden een tafel, een petroleumlamp en een paar stoelen en twee deuren leidden naar een keukentje en naar een badkamertje. In de keuken be vond zich voedsel, genoeg voor verscheidene maanden. Ik snuf felde wat rond, doch kon niets bijzonders vinden. Ik was juist bezig de muren te bekloppen en de planken van de vloer te onder zoeken, toen ik Arab zachtjes hoorde fluiten. Ik haastte mij naar buiten. „Ik hoor een motor", zei ze. „Goed. Nog een seconde." Ik ging weer naar binnen, en greep de speer en de automati sche revolver en nam die mee. Ik smeet de speer tussen de mangro ven en liet de revolver in het w]a- ter zakken. De manier waarop hij met zijn speer omging, beviel mij niet en hij zou die revolver ook wel niet gebruiken om noten te kraken. Harry zou ongetwijfeld vermoeden wat er met z'n speel goed gebeurd was, maar hij wist dat. wij naar zijn woonschuit zochten en ook zonder dat hij iets miste, zou hij argwaan tegen ons koesteren. Ik klom in onze boot en greep een roeiriem. „Laten we een eindje wegped- delen en kijken wat er gebeurt", zei ik. „Prachtig", zei Arab. „Ik was eigenlijk bang dat je regelrecht naar huis terug wilde. Heb je iets kunnen ontdekken?" „Niets. Maar dat komt wel." Ik vertelde haar niet, dat ik maar één ding wilde weten na melijk of Harry en Chuck samen werkten. Ik wilde weten met wie Harry later in de nacht een af spraak had. Als het Chuck bleek te zijn, dan had ik genoeg bewijs materiaal om Arab er van te overtuigen, dat mijn beschuldi ging gegrond was geweest. Ik roeide de boot voorzichtig uit de kreek en een eind uit de oever. Uit de verte klonk het tuf tuf van een motor. Ik roeide nog een paar honderd meter door en vond toen een ondiepe plek waar ik een roeiriem in de bodem kon planten, zodat we niet konden af drijven. We hurkten neer en sloe gen de oever gade. Het motorge- plof kwlam naderbij, ofschoon we tegen de lage, donkere mangro ven niets konden onderscheiden. Het geluid naderde tot op 'n punt recht tegenover ons en hield toen op. Hij was de kreek in gevaren. Een ogenblik later danste een lichtschijn tussen de mangroven. Blijkbaar vergewiste Harry zich er van dat we ons niet in de kreek verborgen hadden. We wachtten en hoorden niets dan 't gekabbel van golfjes tegen de romp. Vijf minuten verliepen. Harry's motor begon weer te ploffen, dit keer zwaar en moei lijk en daarna zagen we 'n hoge, rechthoekige schim langs de man groven glijden. Hij had de woon schuit op sleeptouw genomen. De schaduw bewoog zich in de rich ting van Matanzas Pass. Ik ver moedde, dat hij wel in een erg achterdochtige stemming zou zijn en dus liet ik hem eerst een flin ke voorsprong krijgen. De wloonschuit was niet moei lijk te volgen. We voeren 'n poos je achter hem aan, een flink eind uit de wal. Toen loste de hoge schaduw zich op in de mangro ven en verdween. Ik zette de mo tor af. Harry was een tweede kreek binnengegaan. Zijn zwoe gende motor zweeg en opnieuw wachtten wij. Na korte tijd begon de motor opnieuw te puffen, nu met een licht en snel geluid, dat recht op ons af scheen te komen. Ik trok Arab naast me neer en we hurkten zo diep mogelijk op 't dek. Het geluid naderde steeds dichter. Ik gluurde even buiten 't dolboord en meende op een paar bootlengten afstand een lang werpige schaduw voorbij te zien glijden. Onze boot dobberde ge luidloos op en neer. Het geluid stierf langzaam weg. Arab stak 'n hand uit om onze motor te star ten, maar ik weerhield haar. „We kunnen hem toch niet volgen", fluisterde ik. „Als jij het vanmiddag al niet kon, toen hij voorzichtig was zonder argwaan te koesteren, dan spelen we 't nu helemaal niet klaar. Ik heb geen zin om bij eb op een zandbank te lopen. We zouden de hele nacht niet meer vlot komen." „Moeten we hem dan zo maar laten glippen?" „Nee. Hij heeft de woonschuit hier gelaten. Hij komt natuurlijk terug." Ik roeide naar de kant en on derzocht de kreek, die Harry had uitgekozen. Deze was nog kleiner dan de vorige, zodat de woon schuit er maar nauwelijks in pas te. Ik klom aan boord en nam n kijkje in de kajuit. Er was niets veranderd, behalve dat hij op de ruitjes zwart papier geplakt had. Ik wilde zien wat er gebeurde, wanneer hij terugkeerde, maan was van plan geen onnodig risico te lopen. Ik vond een plek buiten de kreek, ongeveer vijftig voe verder, waar we onze boot tussen overhangende mangroven wisten te verbergen. Hele wolken mus kieten dansten om onze hoofden, We wreven ons gezicht en onze handen vol muggenolie en wac ten. Het was nog geen elf uur. (Wordt vervolgd) MOOIE RESULTATEN KAJ EN VKAJ. De plaatselijke afdelingen van de K.A.], en V.K.A.J. hebben op het zomerfeest voor de jongeren in Zevenbergen de eer van Raamsdonk op een sportieve manier hoog gehouden. Bij het trefbal wonnen de meis jes alle wedstrijden, zodat de eerste prijs in de wacht werd gesleept. Tevens behaalden A. Rekkers en M. Bouwens resp. de eerste en tweede plaats op de 100 m voor meisjes van 14 - 16 jaar. De jongens voetbalden een derde plaats bij elkaar, terwijl het volleyteam tweede werd. J. Vissers behaalde op de diverse loopnummers voor jongens van 14 - 16 jaar een eerste en twee tweede prijzen. Tijdens de drumbandshow werd aan de drumband van de harmonie St. Bavo een tweede prijs toegekend. De tambour-maitre, v. d. Plas, behaalde een derde prijs. ZOMERKERMIS De jaarlijkse zomerkermis te Raams donksveer en Raamsdonk zal dit jaar plaats vinden van 24 t.m. 27 juni. Te Raams donksveer zullen op 't Heereplein de vol gende attracties aanwezig zijn lunapark, autoscooter, draaimolen, luchtschommels, schiettent, luchttaxi, grijpkraan, lijntrektent, balcoscooter, bumper, fietsmolen, gebak kraam, poppekast, suikerspin, patates-frites- kraam, speelgoedkraam, brievensport, pa- lingkraam, suikerkraam. Te Raamsdonk zullen op 't Havenplein aanwezig zijn autoscooter, kinderdraaimo len, gebakwagen, suikerkraam, schiettent, draaibord, speelgoedkraam, palingkraam en ijskraam. Ook dit jaar werd de Ouden van Dagen door het plaatselijk Oranje-comité weeretn reis aangeboden en wel op 14 juni j.l. Des morgens om ongeveer 9 uur weid met 7 bussen via de brug bij Gorinchem vertrokken naar Hilversum, alwaar een con sumptie werd gebruikt. Hier werden de oudjes bovendien verrast met een versna pering aangeboden door de onlangs ie Raamsdonksveer gevestigde Europese bis- kwiefabriek „Eubisfa". Onder keurige begeleiding van de Hil- versumse verkeerspolitie werd daarna langs radio-studio's en het raadhuis de reis voort gezet naar Volendam. Hier was geruime tijd gelegenheid Volendom te bezichtigen. Ver volgens ging de tocht naar Amsterdam, waar een rondvaart door de grachten en over't IJ werd gemaakt. Na deze rondvaart was er voor de oudjes nog een kort gezellig samenzijn in een restaurant op het Rem- brandtplein. De terugreis, ging via Utrecht en de brug bij Gorinchem. Omstreeks 8 uur keerden allen weer zeer voldaan terug in Raamsdonksveer. Aan de grens van Raamsdonksveer werd het bejaarde gezelschap - dit jaar bijna 300 - afgehaald door de Jeugddrumband „De Veerse Trommelaeren", en de drum band van de Harmonie „De Eendracht". Tenslotte sprak burgemeester Prinssen op het Heereplein nog een hartelijk woord tot de bejaarden, leiders, leidsters en organi satoren. Uit het feit, dat er voor de tocht jaarlijks meer belangstelling komt en ook in de gro te belangstelling van de inwoners bij de thuiskomst, blijkt, dat de tocht voor be jaarden zeer gewaardeerd wordt. A.VA--

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2