WAALWIJK JfOAfc KAATSHEUVEL Zeer grote belangstelling voor diamanten „Hallelujah" 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JUNI 1961 de Stichting r.k. Meisjes-ulo-school te Waalwijk. Aanvullende overdracht van gron den aan de r.k. Meisjes-ulo-school in de uitbreiding Noord, buiten de vroeger reeds overgedragen gron den. 13. Voorstel tot opzegging der ge meenschappelijke regeling welstands toezicht Oost-Brabant. B. en w. stellen voor dit contract op te zeggen, waar de gemeente door haar eigen uitgebreid apparaat daarin zelf kan voorzien. 14. Voorstel tot onderhandse ver pachting van een sportterrein aan de voetbalvereniging „R.K.C.". (ƒ450) 15. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de haven van C. D. van Campen en van W. Vermeulen Naayen. Het betreft hierpercelen van de heer v. Campen te Sprang-Capelle 1.38.30 ha., en van de heer Vermeu len Naayen te Rijswijk 1.59.20 ha., 1.04.70 ha. en 3.16.30 ha. 16. Voorstel tot aankoop van on roerend goed aan de Ambrosiusweg van de Wed. A. C. Vermeer en con sorten. B. en w. stellen voor café-woon huis met grond aan de Ambrosius weg, eigendom van mevr. Vermeer- Mulders, aan te kopen in verband met de reconstructie van het kruis punt AmbrosiuswegBaardwijkse- straat. 17. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Boekelaerstraat en de Doelenstraat aan de Staat der Nederlanden voor de bouw van wo ningen. De staat der Nederlanden wil grond kopen voor de bouw van een aantal woningen voor katholieke be woners der Kei-eilanden (Indone sië), n.l. 26 woningen, waarvan 14 in plan Besoij en-noord en 12 in plan Baardwijk. 18. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 29 maart 1961 tot verkoop van industrieterrein aan de Elzenweg aan de firma Gebr. de Ruyter. 19. Voorstel tot verkoop van in dustrieterrein aan de Zomer dijkweg aan de Stahl Chemische Industrieën N.V. 20. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de westzijde van de Bur gemeester Smeelelaan aan C. W. Suoss. De heer Suoss wil in de Burgem. Smeelelaan een dubbel woonhuis bouwen en vraagt daarvoor onge veer 906 m2. 21. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Forestierlaan aan H. H. M. Pessers en J. J. v. Oldenbeek. De heer v. Oldenbeek verzoekt om aan hem de helft van het naastge legen bouwterrein te verkopen, ter wijl er tegelijkertijd een verzoek is binnengekomen van de heer H. H. M. Pessers alhier, tot verkoop aan hem van de andere helft van dat bouwterrein, alsmede van het daar weer naastgelegen gehele bouwter rein. Van de oorspronkelijke verkave ling zou dus in zoverre moeten wor den afgeweken, dat de drie bouw terreinen nu aan twee gegadigden worden verkocht. Zoals blijkt uit de situatietekening, is het middelste van de drie bouwterreinen zo on diep, dat de bouw van een woning daarop niet bepaald aantrekkelijk moet worden geacht. Het lijkt b. en w. daarom wel verantwoord van de oorspronkelijke verkaveling af te wijken en aan het verzoek van bei de betrokkenen te voldoen. B. en w. stellen voor tot deze ver kopen over te gaan. 22. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Burg. Wijnenstraat aan A. Schaap. In verband met zijn plannen voor de bouw van een woonhuis, heeft de heer A. Schaap alhier verzocht om hem een bouwterrein te verkopen, gelegen aan de westzijde van de Burg. Wijnenstraat. 23. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Kasteellaan aan de Deken van Rielstichting voor de bouw van een ziekenhuis. Voorgesteld wordt een terrein te verkopen aan de Deken van Riel stichting voor de bouw van een streekziekenhuis aan de Kasteellaan groot pl.m. 30.000 m3. 24. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Burgem. v. Heystlaan aan A. J. M. Embrechts. A. J. M. Embrechts vraagt hem een ander terrein te verkopen aan de Burgem. v. Heystlaan voor de bouw van een vrijstaand huis. 25. Voorstel tot ruiling van ge meentegrond aan de haven tegen grond ten zuiden van de Groene- woudstraat van L. J. Schilders. Met L. J. Schilders alhier, is over eenstemming bereikt over een ruil van een industrieterrein ten westen van de haven tegen twee percelen grond, gelegen tussen de Groene- woudstraat en de Meerdijk. De heer Schilders is voornemens op het industrieterrein, hetwelk een oppervlakte heeft van pl.m. -58.50 m2 een bedrijfsruimte te bouwen voor zijn expeditiebedrijf. 26. Voorstel tot het aangaan van geldleningen. 27. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de aan koop van warmwaterapparaten voor het gasbedrijf. Hiervoor wordt 30.000 aange vraagd. 28. Voorstel aangaande een aan de gedeputeerde staten uit te brengen advies met betrekking tot de vast stelling der presentiegelden voor 't bijwonen der vergaderingen van de raad en van raadscommissiën. De raad had besloten het presen tiegeld voor de raadsvergaderingen te stellen op 15 en voor commis sie-vergaderingen op 10. Ged. Staten kunnen zich hierover niet verenigen, daar dit alleen geldt voor de grootste steden als 's-Her- togenbosch, Breda, Tilburg, enz. Zij stellen voor 12.50 en 6.25. Hoe wel dit bedrag niet bevredigend wordt genoemd, stellen b. en w. voor hiermee accoord te gaan. 29. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor verbou wing van het pand Stationsstraat 45. 30. Wijziging begroting. Dr. MOLLERCOLLEGE Uitslag toelatingsexamens Afdeling HBS. Henk yan Berkum, Frans Boh- men, Kees Didden, Louis Dumou- lin, Martien Fijnemian, Christ de GraauW, Tonny v. d. Griendt, Frank Heynen, Henk van Hoof, Fred Kruijssen, Ad Mol, Wim v. Mossel, Jan v. Oudheusden, Jan v. Oudheusden, Piet Pot, Piet Pulles, Robby v. Sambeek, Peter Schoelitsz, Jos Slaats, Jo Swin- kels, Arnold Verwiel, Leo de Vet ten, Nic. VIaar, Frans Vloemans, Tonny Voorbraak, Frans de Waal, Jan Bert Weyers, Tinny v. d. Wouw, Hanny Bertels, Anneke v. d. Broek, Marian van Drunen, Hanny Fijneman, Corry Knuist, Henny de Kort, Ina Langemeijer, Annemies den Teuling, Mari José de Wit, Fransje v. Woerden en Leo Spitters, allen uit Waalwijk; Tinnv v. d. Berg, Tonny van Hui ten, "Jan de Vrieze, Christiaan Werner en Ineke Vinkenvleugel uit Drunen; Bertie van Engelen uit Elshout; Sjef van Esch en Johan van Mierlo uit Haarsteeg; Ad de Bont, Antwan v. Gerven en Hans de Hart uit Heusden; Jos Aussems, Jos v. d. Boom, Paul Brock, Henky in 't Groen, Huub Grootswagers, Peter Grootswa- gers, Willy Hoyer, Marcel de ïong, Rens v. Luxemburg, Jos v. Meeuwen, Johan Netten, Henny v. Nieuwstadt, Johan de Nijs, Jan Raaijmaakers, Ton R aaij mua- kers, Piet Schalken, Wilbert Wij- tenburg en Gerard van Broekho ven, allen uit Kaatsheuvel; Mat- the Verheijen en Jeanne Pullens uit Nieuwkuijk; Adrie Verboord uit Vlijmen; Cor v. d. Bergh, Kees de Bont, Hans Dierendonck en Bertus Kamp uit Waspik. Afdeling MMS. Coby Fait, Willy Gennissen, Petra van Heesbeen, Anne Marie Klerx, Lia Kortsmit, Lia Leijtens, Marlies Leijtens, Hetty Mom bers, Lia Mosselveld, Thea Rom bouts, Annelies Sperber, Marie Louise Tielen en Melly v. Wete ring, allen uit Waalwijk; Lieke v. fesch, Ria Klijn en Lilianne v. Thiel uit Drunen; Henriëtte Cor- nelissen, Mieke van Nieuwstadt Els Nouwens, Els v. Riel, Elly Schilders, Marja Verhoog, Addy den Teuling, Marianne Ververs en Finy Moolenschot uit Kaats heuvel; Ans v. Beekhoven, Annie Opzeeland en Marian v. d. Ven uit Nieuwkuijk; Hanny de Bonth en Marlies Schoonen uit Vlijmen; Hanny van Hooft uit Heusden. Afgewezen Afd. HBS: 32; afd. MMS: 13. GESLAAGD Mej. Nel Nijman slaagde in Amsterdam voor haar einddiplo ma Conservatorium met hoofd vak piano. BEROEP De Weleerw. heer Ds. C. B. Schuurman, predikant der Herv. Gemeente Baardwijk, ontving een beroep voor de Hervormde Ge meente Vollenhove (Overijssel). ANDREAS ZIJLMANS GROEP HULDIGT HOPMAN Ir. J. T. M. SPAPENS Als blijk van waardering, dat ondanks zijn studie in Delft Hop man Spapens steeds zijn beste krachten aan de groep is blijven geven, heeft de Andreas Zijlmans Groen de pas afgestudeerde inge nieur een passende hulde ge bracht. Donderdagavond 22 juni j.l. waren leiders en leidsters, junior verkenners en senioren en de in terparochiële stam voor deze huldiging present. Onder het zin gen van het groepslied werd Hopman Spapens samen met zijn ouders 't hoofdkwartier binnen geleid, waarna de groepsleider Hopman, ouders en verdere geno digden, waaronder oud-leiders en een deputatie van de vaders der leden van de groep, hartelijk welkom heette. Vervolgens was het de troubadour van de junio ren, Joop van Oyen, die met zijn frisse jongensstem en zijn gui taar aan deze bijeenkomst een extra feestelijk tintje gaf. Na hem was het hopman Chr. Dumoulin, die namens de junio ren zijn collega in de groep hul digde en met spontane bewoor dingen dank en hulde bracht. Tot slot overhandigde hij een klein geschenkje namens de junioren, waarna de patrouilleleiders van deze troep een bloemenhulde brachten. Het waren de senioren, die nadien hun hopman dankten en in een woordje door de P.L. Jan van Wees hun leider vroegen „wel edel te zijn, doch niet al te streng, gezien de aanheftitel van Weledelgestrenge Heer". Een boekenbon drukte hun waarde ring uit voor hetgeen Ir. Spapens voor hen had gedaan. De afde ling Clemens van de interparo chiële stam, liet vrolijke klanken horen door hun band, wat bij ie dereen zeer in de smaak viel. Ook de deputatie van vaders liet zich niet onbetuigd en bood de hopman een geschenk aan, waarbij de heer Swarts 't woord voerde en als vader de waarde schetste van het werk van de jeugdleider. Na nog een muzikaal inter mezzo, was het tenslotte groeps leider Hooijmaaijer, die dank na mens de staf bracht. In het kort schetste deze de verkennersloop baan, waarin de leiderscapacitei ten van hopman Spapens gepre zen werden. Hij sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst de weer groep steeds op de steun van de ze hopman mocht rekenen, want juist in de jeugdbeweging is het belangrijk mensen te hebben die gewend zijn na te denken bij alle beslissingen, die genomen wor den. Groepsleider Hoomiaaijer bood namens de staf een lederen diplomatenmap aan en voor de gastvrijheid steeds bij de familie genoten, overhandigde hij mevr. spapens een boeket anjers met de kleuren van de verkennersbe weging er in verwerkt. Hopman Ir. Spapens dankte en zei diep getroffen te zijn door 'n dergeliike waardering en hulde betoon". Deze avond werd beslo ten met een uurtje gezellig sa- menzijn in de stanihut, waar stat en genodigden zich na deze hulde even terugtrokken. NA ZEVENTIEN JAAR OP ZOEK NAAR PILOOT EN VLIEGTUIG Velen onzer zullen zich nog herin neren dat vlak voor onze bevrijding, in oktober 1944, in de Baardwijkse Buitenpolder een vliegtuig van de RAF werd neergeschoten door 't af weergeschut dat in de Klei was op gesteld, die eerst in mei was bevrijd, en waarbij de landbouwer Marinus v. Corstanje, die in de polder aan 't werken was, nauwelijks aan de dood ontsnapte en ernstige brandwonden opliep. De polder werd met het oog op de aanwezigheid der Duitsers aan de overzijde van de Bergse Maas verbo den gebied verklaard en diensvolgens hoorde men niets meer van piloot en vliegtuig, tot een of twee jaar later een opkoper uit Veen van de eige naar van het bewuste terrein, Bol uit Doeveren, verlof kreeg de machine, die ver weggezakt was, op te graven. Hij nam de voornaamste grote stuk ken mee, maar vond ook een schoen met enkele beentjes, die hij bij de politie te Waalwijk deponeerde, die deze vondst later aan een paar Engel se officieren heeft ter hand gesteld, maar verder hoorde men er niets van. Bij de werkzaamheden voor de ruilverkaveling kwamen meer wrak stukken ten blakke en werd de oor logsgravendienst van een en ander in kennis gesteld, met het gevolg dat 5 Engelse soldaten uit Keulen hier zijn gearriveerd om te zien wat er nog te vinden is. De plaats is precies be paald en met graafwerk is begonnen. Men hoopt de wrakstukken en moge lijk de piloot te vinden, of minstens zijn militaire identiteitsbewijzen, zo dat men kan vaststellen welk slacht offer hier is gevallen. Wonderlijk is dat dit pas na 17 jaar gebeurt. ORIËNTATIERIT PASTOOR KUIJPERSSCHOOL A.s. woensdagmiddag zal de 6e klas van de Pastoor Kuijpers- school een oriëntatierit houden voor de meisjes en jongens van de 4e, 5e en 6e klas. De deelne mers zullen om 3 uur van start gaan, naar wij hopen met mooi weer. WAALWIJKS AVONDVIER DAAGSE VAN 4-7 JULI Op 4, 5, 6 en 7 juli a.s. zal de 13e Waalwij kse Avondvierdaagse wederom! plaats vinden. De plaat selijke regelingscommissie, be staande uit de heer en mevrouw Kooien, mevrouw A. Wassenaar en de heer de Graaff, hebben de onlangs heropende bar „Roman tica" aan de Olympiaweg als startplaats uitgekozen, daar het starten tijdens de spitsuren in de Grotestraat vele bezwaren met zich brengt. De afstanden bedra gen 4 x 16 km. en voor de jeugd 4x10 km. Iedereen kan aan deze tochten deelnemen, zowel in groepsverband als individueel. Den groep dient te bestaan uit minstens 10 personen plus leider (ster). D inschrijfgelden bedra gen 1.50 en voor de jeugd tot en met 13 jaar 1. De deelnemers (sters), die voor de eerste maal deelnemen, ont vangen het Avondvierdaagse- kruis. Zij, die voor de tweede v volgende malen de vierdaagse volbrengen, krijgen dit kruis met een cijfer, dat aangeeft het aantal malen, dat zij de A.V.D. met goed gevolg hebben meegelopen. Zij die wensen deel te nemen, kun nen zich inschrijven bij de vol gende adressen, alwaar ook het reglement kan worden verkregen voor zover dit onbekend is: Mevr. Wassenaar, Pater v. d. Elzenstraat 5 alhier en Mevrouw Kooien, Burg. v d. Klokkenlaan 11 alhier en op de eerste dag van de A.V.D. aan het startbureau. niskwaliteiten van de Waalwijk- se „Mattenkloppers", in werke lijkheid doen de dames en heren van het le team het toch maar uitstekend. Gestart in 1959 in de 5e klasse van de KNLTB slaag den „De Mattenkloppers" er het vorig jaar in de 4e klas te berei ken, waar zij direct vriend en vijand verbaasden met klinkende overwinningen. Dit leidde naar 't kampioenschap van de 4e klas en in de afgelopen week slaagden de dames en heren van De [Matten kloppers er in om de rode lan taarndrager van de 3e klas HTCC 2 uit Eindhoven met 8-0 van de baan te vegen, zodat de promotie naar de 3e klas thans een feit is. Onze gelukwensen en tot de volgende' promotie dan maar „MATTENKLOPPERS" PROMOVEREN NAAR 3e KLAS De naam mag dan wat mislei dend zijn ten aanzien van de ten- „ANTJE" DRAAIDE DRIE DAGEN OP VOLLE TOEREN MET MOOI WEER Met drie dagen wel bizonder weinig voorkomend zomerweer draaide „Antje", hetgeen een af korting is van Antonius Jeugd- festival, op volle toeren. J.l. zon dagavond vond de trekking van de'grote loterij plaats waarbij als hoofdprijs werd geboden een 14- daagse vakantiereis naar Zwit serland, hetgeen natuurlijk de verkoop van loten ten zeerste ge stimuleerd heeft. Al met al was het drie dagen bar druk op de speelplaats van de meisjesschool in de grote tent die daar was op geslagen, om ook met minder goed weer het festival doorgang te doen hebben. Naast de loterij waren er nog tal van andere at tracties op het feestterrein. Door het KRO-orkest uit Kaatsheuvel werd prima dansmuziek ver zorgd, terwijl de Weinstube zorg droeg voor een gezellige intimi teit. Tevens was er nog een bar, waar allerlei drankjes werden geserveerd. Tijdens de drie festivaldagen draaide het Rad van Avontuur weer op deskundige wijze en vie len vele gelukkigen in de prach tige prijzen. Zondagmiddag vond voor de kinderen van de lagere school een oriëntatierit plaats, terwijl voor de jongeren een poppenkastvoor stelling op 't programma stond. „Antje" mag dit jaar goed ge- slaagfd genoemd worden, zodat het jeugdwerk, ten bate waarvan dit festival plaats vond, weer de zo broodnodige gelden ter be schikking heeft. JEUGDIGE BROMFIETSDIEF Door de recherche alhier is procesverbaal opgemaakt tegen de 16-jarige J. D. uit Waalwijk, die op 18 en 25 juni resp. bij de St. Janskerk en bij de kerk van O. L. Vrouw een bromfiets heeft ontvreemd. Hij stalde de brom fietsen bij een boerderij in de om geving en maakte van daaruit tochtjes. Beide bromfietsen zijn aan de rechtmatige eigenaars te ruggegeven. D. had het overigens wel gemakkelijk, want geen van beide bromfietsen stond op slot, hetgeen voor alle bromfietsbezit- ters een aansporing temeer mag zijn om hun voertuig op slot te zetten, wanneer zij dit ergens on beheerd neerzetten. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Reservewiel met band; hals snoer; bedeltje van armband; zwemabonnement; zonnebril; 'n paar balletschoentjes; bruine portemonnee; 'n damesportemon nee; hark; regenkapje; rose vest; Lipssleutel P 6169B. Verloren: Kentekenbewijs met belasting- kaart NS 93-78; zwemkaarten; poftemonnee met zwemkaart, sleutels en foto's; zwembroek m. badhanddoek; damesportemon nee; groendamesvest; beige da- mesvest; gentekenbewijs en be- lastingkaart; ziekenfondskaart; leren laars; beige monticoat; een gouden damesring met zwarte steen; zilveren bedelarmband rose damesschien en witte kin derschoen; bril in étui. AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „De blan ke squaw", 14 jaar. Luxor8 uur: „Shane", 14 jaar Woensdag. Kantine Timtur 8 uur: Repeti tie Waalwijks Orkest. Woensdag 8 uur repetitie da mes en heren „Oefening en Ver maak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Hoe groo:t de sympathie en de waardering in Besoijen en ver daarbuiten voor de Ghr. Gem. Zangver. „Hallelujah" is, heeft 't bestuur j.l. zaterdag mqgen erva ren tijdens de receptie welke ter gelegenheid van het 6ü-jarig be staan in het geüouw Ghr. Belan gen in Besoijen werd gehouden. IN aast de zeer velen die persoon lijk hun gelukwensen kwamen aanbieden, waren er ook nog tal loze schriftelijke gelukwensen en zeer vele bloemstukken ge tuigden van de hartelijkheid van al ueze gelukwensen. Het was zo druk, dat men in de rij stond om het bestuur zijn gelukwensen aan te bieden. Wegens afwezigheid van bur gemeester Teijssen werd namens net gemeentenestuur het woord gevoerd door wethouder F. Smol ders, die in welgekozen bewoor dingen wees op de betekenis van dit öÜ-jarig bestaan. Ook wethou der J. v. Hees wij k kwam per soonlijk zijn gelukwensen aan de diamanten vereniging aanbieden. Het was voor het bestuur wel 'n heel bijzondere verrassing, toen de 83-jarige heer M. v. Driel, de enige nog in leven zijnde oprich ter van „Hallelujah", zijn geluk wensen kwam aanbieden. Het feit dat de heer van Driel daar voor vanuit Breda naar Waalwijk was gekomen, maakt deze atten tie nog waardevoller. De vereni ging Koninginnedag" was ook ter'receptie aanwezig, waarbij 't woord gevoerd werd door de heer J. Swarts, die „Hallelujah" in 't bijzonder dank bracht voor de medewerking welke de vereni ging zo dikwijls bij de viering van Koninginnedag heeft ver leend. Namens de Liedertafel „Oefening en Vermaak" werd het woord gevoerd door de heer J. v. d. Meijdenberg en als insider kan hij meepraten over wat het betekent een zangvereniging 69 jaar in stand te houden. Uit Be soijen merkten wij op een depu tatie van de Vrouwenvereniging Waalwijk Baardwijk BaardwijkBladella 53 In een verzengende hitte heb ben Baardwijk en Bladella 't z.g. stille seizoen onderbroken om te gen elkaar een oefenwedstrijd te spelen. Hoewel bij een dergelijke temperatuur zelfs voor de kij kers het volgen van een voetbal wedstrijd nog zweetdruppels kost trokken de beide teams zich wei nig hiervan aan en hebben zo waar nog kans gezien behoorlijk voetbal 'aan het niet zo talrijke publiek voor te schotelen. Bovendien werden er in totaal 8 punten gescoord wat natuurlijk mede er toe bijdroeg dat de kij kers tevreden huiswaarts konden keren. Baardwijk heeft kans ge zien de 2e klasser Bladella met lege handen huiswaarts te sturen. De uitslag 5-3 en het vertoonde spel van de geelzwarten was van goed gehalte en rechtvaardigt het beste voor de toekomst. Na een wederzijds' verkennen door beide verenigingen was het in de 37e minuut Fr. Pulles, die doorliep op een dieptepass van Slaats en het gemakkelijk kreeg, toen de Bladella-verdediging voor buitenspel bleef staan terecht overigens. Frans omspeelde de doelman en schoot in het lege doel 1-0. De wapenfeiten ont stonden eerst in de tweede helft en met de regelmaat van de klok konden doelpunten worden beju beld. Bladella maakte na 8 min. uit een corner gelijk via een kop bal van haar midvoor, 1-1. Na dat H. Pullens en Verhofstad uit goede posities overgeschoten hadden, verhoogde Verhofstad na 'n goede pombinatie met Bee- rens de score tot 2-1. Een fout van Wittens stelde Bladella in staat de gelijkmaker aan te laten tekenen, 2-2. Toch zou Baardwijk de leiding weer nemen als Bee- rens een prachtige pass geeft aan de Brouwer, die tot aan de paal doorgaat en dan naar binnen plaatst, waar Verhofstad reeds klaar stond om in te tikken, 3-2. Bladella komt echter terug en na dat in de 30e minuut een off-side doelpunt gescoord werd, beging 2 min. later Wittens opnieuw een grove blunder door wederom on der een hoge bal door te slaan, waardoor de bal weer rustig in geschoten kon worden, 3-3. Baardwijk laat de moed echter niet zakken en gesteund door het goed stuwende werk van onze kanthalfs v. d. Steen en K. Slaats, waarvan de laatste zeer goed op dreef was, bleven zij het Bladella doel hevig belegeren. Hoewel de zeer kundige Bladella doelman diverse malen tot fraaie reddin gen kwam, kon deze toch niet verhinderen dat de Brouwer in de 38e min. op een dieptepass zeer snel reageerde en meteen de kee per als een schicht passeerde, om vervolgens in het lege doel te schieten. Baardwijk vond 't ech ter nog niet genoeg en trachtte nog, ondanks de moordende hitte een doelpunt te forceren. Dit ge lukte Fr. Pulles enkele seconden voor het einde door via een kop bal het leder over de doellijn te werken. Eindstand 5-3. Corner- verhouding voor rust 6-2 en na de pauze 3-4. Als men daarbij nog in aanmerking neemt dat in „Lydia", van de Meisjeszangver. „Falitkakumi", van de Ghr. Be sturenbond, wier voorzitter, de heer Faro, een gelukwens uit sprak, van de Kerkeraad van Be soijen en van de voetbalvereni ging RWB, wier voorzitter, de heer W. Snels, de beste wensen voor de toekomst onder woorden bracht. Namens de Kerkvoogdij werd nog 't woord gevoerd door de heer D. Mandemakers en ook het gilde St. Grispijn en St. Cris- pinianus ontbrak niet op deze feestelijke bijeenkomst. Van bui ten Besoijen merkten wij op afge vaardigden van het bestuur van de Ghr. School en van de zuster vereniging „Hallelujah" uit Vrij- hoeve-Gapelle, van de Zangver. „Looft den Heer" en de Ghr Gein. Zangver. „Excelsior" uit Sprang- Capelle, van de Jongelingenver. „Emmanuel", van het Dames door uit 's-Gravenmoer en van 't knapenkoor „Jozuah". Ook de Waalwijkse harmonie St. Cris- pijn kwam haar gelukwensen aanbieden, terwijl van Waalwijks Belang een schriftelijke geluk wens was binnengekomen. Naast de afgevaardigden van de diverse verenigingen verschenen ook nog zeer vele particulieren ter recep tie om de jubilerende vereniging te complimenteren. Talloze bloemstukken getuig den verder van de belangstelling van vele andere verenigingen en instellingen. Er waren er van de Kerkvoogden en Notabelen van de Ned. Herv. Kerk, van 't Groe ne Kruis, van het Gem. Koor „Amphion", van de Zondags- schooi, van „Soli Deo Gloria" uit 's-Gravenmoer, van het Chr. Schoolbestuur, alsmede yan de verenigingen welke hiervoor reeds zijn genoemd. Het was een bijzonder geslaag de en geanimeerde receptie, die duidelijk de betekenis van dit ju bileum en van de Chr. Gem. Zangvereniging „Hallelujah" on derstreept heeft. de eerste helft nog tweemaal hard tegen de paal werd gescho ten door de geelzwarten, is de overwinning toch zeker verdiend te noemen.' Uitblinkers: achter hoede: J. Klerkx; half linie: K. Slaats; voorhoede H. Pullens. Doelman Wittens liet ondanks enkele goede reddingen nog geen betrouwbare indruk achter en wanneer zijn ingrijpen op hoge ballen niet verandert, zou van Mierlo toch weer m.i. voorkeur genieten om de plaats onder de 'lat in te nemen. Bij de jeugdwedstrijd ging de overwinning m(et 2-1 naar Bla- del. Tijdens deze wedstrijd liet de doelman van Bladella fraai kee perswerk zien, wat hem 'n groot aandeel in de zege opleverde. Zo hebben beide partijen toch iets gekregen en zouden wij met het 'noemen van de kundige leiding in de hoofdwedstrijd van de heer IJpelaar uit Waspik dit relaas over de gisteren gespeelde vriend schappelijke wedstrijd Baard- wij k-Bladella willen besluiten. BEDRIJFS- EN ZOMERAVONDVOETBAL Uitslagen gespeelde wedstrijden: - - 1—0 0—1 0—1 1—2 0-A 3—1 3—4 0—4 Landis Gyr-Amstel Verhulst-Blok v. Heijst v. Wees-La Reine Troked-Aveha Princesse-Schuwer Schapendonk-Coöperatie Fedra-Pulles v. G.-Rosé Anita-Globe Wedstrijdprogramma voor deze week; Terrein Baardwijk. Maandag: 6.30 u. Aipstel-v. Wees. 7.30 u. Princesse-Verhulst. Dinsdag 6.30 uur: Fedra-Schapendonk. 7.30 uur Aveha-Coöperatie. Terrein RWB: Dinsdag: 6.30 uur La Reine-Troked. 7.30 uur Globe-Blok v. Heijst. Woensdag. 7 u. Pulles v. G.-Rosé-Landis Gyr. Vrijdag: 7.30 uur Schuwer-Anita. en BILJARTEN A-klassers driebanden ontmoeten elkaar voor de tweede maal. Tijdens het gezellige etentje dat de heer M. van Bracht de deelnemers aan de finale wedstrijden driebanden klasse A, met hun ne dames, na afloop zondagavond 18 juni j.l. aanbood, werd besloten elkaar nog eens vriendschappelijk te ontmoeten in een wed strijd waarin de 4 hoogstgeplaatste spelers, tegen de 4 Iaagstgeplaatsten zullen uitko men. No. 1 speelt dus tegen no. 5; no. 2 te gen no. 6; no. 3 tegen no. 7 en no. 4 tegen no. 8. Deze vriendschappelijke ontmoeting zal plaats hebben a.s. vrijdag 30 juni in het clublokaal van de B.V. 't Zwaantje. Over de uitslag van deze ontmoeting valt nog bij benadering niets te zeggen, daar het krachtsverschil bij de 8 finalisten zeer ge ring is, waardoor er ditmaal uitslagen uit de bus kunnen komen die niemanw had ver wacht. Mocht één der finalisten, om welke reden dan ook, niet deelnemen aan deze krachtmeting, zal er in ieder geval een plaatsvervanger aanwezig zijn, zodat deze wedstrijden zeker kunnen doorgaan. Naar we vernemen bestaat er voor deze ontmoeting grote belangstelling en er kun nen dan ook spannende wedstrijden worden tegemoet gezien. KERMIS KAATSHEUVEL 1961 Bedriegen de voorspellingen niet, dan kan Kaatsheuvel dit jaar op een zomers-kermis- weer rekenen en gezien de voorbereidingen welke getroffen worden heeft het dat nodig om aan een risico te ontsnappen, dat het steeds loopt, wanneer het weer niet mee werkt. Woensdagavond gaan de fabrieks- poorten dicht en maakt eenieder zich klaar om de vrije dagen die volgen naar zijn keu ze te besteden. Want werden de kermisda gen vroeger alleen en uitsluitend in eigen plaats gevierd, momenteel hangt het reizen en trekken zo dicht in de lucht, dat we ge rust kunnen zeggen, dat een zeer groot deel der burgerij voor een of meer dagen iets anders op het programma heeft staan, dan thuis kermis te vieren. Voor hen echter, die thuis blijven is er volop te genieten. De kei- misopbouw is reeds begonnen, wanneer dit blad ter perse ligt en we kunnen, in tegen stelling met meerdere gemeenten, waar de kermisviering een grote klap gekregen heeft, constateren, dat 't in Kaatsheuvel de laatste jaren nog steeds crescendo gaat. De zaalhouders doen daarvoor niet onder. Wanneer we de advertentiepagina van dit nummer opslaan, dan zien we, dat men hier nog iets aandurft. In de Apollo-zalen van Hotel Smit kunnen we in de komende da gen niet minder dan vier ensembles aan treffen. Donderdag a.s. zien we daar de be kende The Wooltown Jazzband met als gas ten het Deense orkest The Todvarmere. Vrijdag en zaterdag komen er De Nieuwe Vijf, het succes van de Apollo-feesten en zondag Cees en zijn Skyliners met Anky

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6