WAALWIJK Sluiting en tentoonstelling van de Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie te Waalwijk „Oefening en Vermaak" omlijstte kermis met sprankelend matinee 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 JULI 1961 7 Sprang-Capelle Bert Olsson en Frans v. Dalen boeiende solisten j - Petrus J Timmers echtg v P v Hel- vert 65 j - Theo Boezer 10 j - Antonia W Pagie wed v H Langermans 79 j. Gehuwd Henricus A v Best en Elisa beth van Oers - Johannes C Thijssen en P J Picocrie - Johannes Krooswijk en Adria- na W Ver voort - Johannes H C de Bont en Josephina A Kuijsters - Herman L M Arts en Hendrika M Kemmeren - Johan nes A A Wierckx en Francisca L J Gijsman - Gijsbertus A Boom en Aldegonda J C Kamp - Cornelis F A v Dongen en Ma ria C J v Hooren - Stephanus J P Schel- lekens en Maria P J de Graauw. Huw.-aangiften Richardus A v Don- gen 23 j en Maria C Poppelier 23 j Martinus J Couwenberg 25 j en Cornelia G Th Buijks 19 j. „üMdBsa OUDERAVOND JEUGDWERK I iji j" -'3 De leiders en leidsters van de rakkers, poorters, gidsen en de meisjesclub, belegden in de zaal van hotel van der Schoot een ouderavond. Deze bijeenkomst stond uiter aard in het teken van de jeugdbeweging en meer speciaal werden onder ogen gezien de consequenties van het lidmaatschap hiervan. Mej. Steiger uit 's-Bosch hield een inlei ding over dit onderwerp, waarna een forum bestaande uit de geestelijk adviseur, kape laan Ras en een aantal vertegenwoordigers van de diverse jeugdverenigingen, vragen beantwoorden van de aanwezige ouders. Een 60 ouders toonden hiervoor hun be langstelling, terwijl de leden van de jeugd raad als genodigden aanwezig waren. De heer Kleyberg, hopman van de poor ters, opende de avond. De gidsen zorgden met een dansje voor enige afwisseling in het programma. KINDERKOOR Als onderdeel van de Chr. Gemengde Zangvereniging is in Waspik een kinderkoor opgericht. Een 30-tal kinderen gaven zich hiervoor op. De dirigent van O.K.K. dhr. A. Faro uit 's-Gravenmoer zal de muzi kale leiding op zich nemen. Zij die zich alsnog hierbij willen aansluiten kunnen zich wenden tot het bestuur. i .-*• I k Li P.V. NOOIT GEDACHT De Postduivenvereniging Nooit Gedacht gevestigd bij dhr. C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanaf Orleans, waarvan de prijzen als volgt werden behaald: M Mesch 1, 36; P de Me ter 2, 7, 13, 32, 45; Gert Rosenbrand 3, 19; A v Tiggelen 4; Joh de Jong 5; C Verha gen 6, 16, 18, 22; Gebr. van Os 8, 26; H Vos 9, 31, 33, 44; A M de Jong 10; Tinus de Jong 11, 25; Arie Nieuwenhuizen 12; A Snaphaan 14, 27; Tactor 15; Heintje de Jong 17, 23, 29, 37; A Spuijbroek 20; Joh Sterrenburg 21, 47; Jo Sterrenburg 24, 40, 46; M Netten 28, 43; M Blok 30A; J Pols 30; H van Zeist 34, 41; L Kemmeren 35; C van Tilborgh 38; J v Zeist 39; G Geenen 42; A Florijn 48. De eerste duif werd ge constateerd om 2-18-20 en de laatste om 3-18-10. A.s. vrijdag inmanden voor jonge duiven vanaf Vilvoorde van 7.30 tot 8.30 uur. Op donderdag 13 juli a.s. zullen len om 11 uur 's morgens de dag- kursussen van de M.V.L.S. wor den gesloten. Op dit tijdstip zul len de getuigschriften worden uitgereikt, waarna er gelegenheid zal zijn het werk van de leerlin gen te bezichtigen, waartoe een tentoonstelling zal worden geor ganiseerd, welke geopend zal zijn op donderdag 13 juli van 2 tot 5 uur en op vrijdag en zaterdag d.a.v. van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. In Nederland is de M.V.L.S. de enige school die door middel van haar dagkursussen een opleiding geeft voor de vorming van leiden de krachten in de Leder- en Schoenindustrie. Voor de indus triële leiders is het daarom een zeer goede gelegenheid om zich een oordeel te vormen over het geen door middel van dit middel bare vakonderwijs kan worden bereikt, temeer omdat zij zich hier op de hoogte kunnen stellen van de prestaties van hen, die waarschijnlijk in de toekomst in verschillende bedrijven leidende functies in zullen nemen. Ook voor de ouders die aan de toekomst van hun kinderen moe ten denken en voor degenen die belangstelling hebben voor de le der- en schoenindustrie, komt op deze tentoonstelling de veelzijdig heid van de school op het gebied van de leder- en schoenindustrie op interessante wijze tot uiting. De school beschikt over een zeer uitgebreid machinepark, dat pas enkele jaren geleden geheel werd vernieuwd, Waardoor de leerlingen hun onderricht ont vangen aan en gewerkt hebben met de meest moderne machines op dit gebied. Mede hierdoor is de afdeling Lederbereiding dit jaar weer in staat geweest vele leersoorten te bereiden, waarvan wij hier willen noemen; Overieder: boxcalf gedroogd door middel van opplakken op giazen platen volgens de pasting methode, mastbox, rundbox van droge zowel als gezouten huiden, hunting suède, calfs- en splitsuè- de, cnevraux semi aniline, water proofleder, overieder van runder- halzen (getrokken), overieder van runderliezen, plantaardig ge looid zuiver aniline geverfd voe ringleder, voeringleder van gei ten en haarsehapen en kalfsvel len in het haar gelooid. Lederwaren leder: saffiaan, handschoenenleder en varkensle- der. Technisch leder: chroomdrijf- riemenleder, tuigleder in banen en tuiglederen halzen en voetbal leder in ruggen. Zoolleder: reparatie zoolleder, zooileder volgens snellooimetho- den (gecombineerde looiingen), zoolledercroupons voor schoen fabrieken voor dames- en heren schoenen, halzen voor Good Year binnenzolen en Mackay halzen en liezen voor binnenzolen. De afdeling Machinale Schoen- fabricage is door haar zeer mo dern machinepark in staat ge weest de meest voorkomende fa- brikagemethodeq toe te passen zoals Good Year, Ago en Little Way systeem en combinaties van deze systemen, doorgenaaid, Mac kay Welt in verschillende combi naties alsmede het moderne lijmj- zwikken en het vulcaniseersy- steem. Hij de bovenwerkafdeling zijn bovendien verschillende stan daard- en fantasiesnitten zowel voor dames- als herenschoenen te zien. Bij de boven- en onderwerkaf- deling zijn de diverse halffabri katen bij de verschillende machi nes opgesteld, terwijl ook dit jaar weer de werkstukken van de leer lingen in de praktijkruimten zijn tentoongesteld, zodat deze tege lijk met de machines en appara ten onder deskundige leiding be zichtigd kunnen worden. In de loop van het kur sus jaar 1959-1960 heeft deze afdeling <van de M.V.L.S. de beschikking ge kregen over een moderne lijm- zwikmachine en een vulcaniseer- inrichting zowel voor massief als inicrocelrubber. Tijdens het schooljaar 1960-1961 is met deze machines voor de eerste keer door de leerlingen gewerkt en ook hier kunnen de werkstukken dus worden bekeken. Uit het voorgaande blijkt wel dat een bezoek aan deze tentoon stelling zeer zeker de moeite waard is en wij zouden daarom ieder die op een of andere wijze voor de leder- en schoenindustrie geïnteresseerd is, willen advise ren om de thans geboden gele genheid te benutten en nader met de resultaten van het vakonder wijs van deze school kennis te maken. Getrouw aan een even goede als oude traditie heeft de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" gis teren kermiszondag haar 12-uur matinee gegeven. De zaal was evenals andere jaren ook nu weer zeer goed bezet en We heb- bij kunnen genieten van 'n luch tig en sprankelend concert met slechts hier en daar even een dra matische toon. Als solisten had men ditmaal beslag weten te leg gen op de in Waalwijk reeds be kende jonge bariton Bert Olsson en een even jeugdige snel opge komen tenor Frans van Dalen, die na enkele opmerkelijke pres taties een contract aangeboden kreeg bij de opera in Trier. Er bestond dus een zekere verwach ting ten aanzien van laatstge noemde en we menen te mogen zeggen dat aan deze verwachting ten volle is voldaan. Van Dalen zingt gemakkelijk, onbevangen en met souplesse en hij is in het gelukkige bezit van een warm timbre en een stevig volume. Hij mist nog de routine van de voor dracht en de nuancering in het emotionele accent, maar dit zijn verworvenheden die hand in hand gaan met de ervaring. Bert Ols son heeft zijn in Waalwijk ge vestigde reputatie op indrukwek kende wijze bevestigd met een aantal aria's met 'n dramatische inslag die in de sfeer van dit con cert toch niet detoneerden. Het koor onder de rustige en kundige leiding van Louis Sars presen teerde zich in dit matinee mot hoofdzakelijk luchtige selecties uit operettes, terwijl daarnaast enkele solisten uit eigen midden zich op zeer verdienstelijke wijze lieten horen. Ingezet werd met het openings koor uit „Nabucco" van Verdi. Een strakke en voorbeeldige in zet. Frans van Daalen oogstte zijn eerste succes met „II mio te- soro in tanto" uit Mozartss „Don Giovanni", waarna Belt Olsson zijn greiende zangerspersoonlijk heid tot uitdrukking bracht in „Nemico della patria" uit „An drea Chenier" van Giordano. De eerste operetteklanken waren uit „Der Zigeunerbaron" en „Die Fledermaus" van Joh. Strauss, waarbij de heer Rinus Hessel- berth als solist optrad Anneke Nijssen gaf een zeer lieve en toonvaste vertolking van „Giun' se al fin in memento" uit „Le Nozze di Figaro" van Mozart en Ineke Mens bracht de „schwung- volle" Weense romantiek tot klinken in „Du solist der Kaiser meiner Seele sein" van Robert Stolz. Een „oudje", de koorpara- pharse over „Slaap, kindje, slaap" van Lex Karsemeijer bleek het nog altijd uitstekend te doen. Bert Olsson maakte het zwaardere deel van dit kermis- programma vol met boeiende en expressief voorgedragen vertol kingen van „Parisiamo" uit „Ri- goletto" en „11 balen" uit „II Tro- vatore" van Verdi. De koude handjes uit „La Bohème" waren er ook en werden overigens wat koel bezongen door Frans v. Da len. Lucie Elias en Marcel Maas volbrachten het waagstuk van het duet „Tornami a dir" uit „Don Pasquale" van Donizetti zeer verdienstelijk. In een koor selectie uit „Eine Nacht in Ve- nedig" van Joh. Strauss trad Ri nus Hesselberth andermaal als kundig solist op de voorgrond. Jammer dat de vele s-klanken er bij het koor zo ongelijk uitkwa men. Tezamen konden we Frans v. Dalen en Bert Olsson beluisteren in 't duet „Solenne in quest'ora" uit „La Forza del Destino" van Verdi ien 't grote succesnummer was natuurlijk het duet uit „De Parelvissers" van Bizet, dat na een ovationeel applaus natuurlijk gebisseerd werd, terecht overi gens. Het koor besloot dit lichte en sprankelende concert met een selectie uit „lm weissen Rössl" van Ralph Benatzky. Frans Wilmont toonde zich ook bij dit concert weer de be kwame en accurate begeleider, die bepaalde moeilijkheden altijd net even voor is. OVERGANGSEXAMENS WILLEM VAN ORANJE COLLEGE Bevorderd van I naar II C. J. Dudok, A. Plaisier, W. J. Mertens, J. C. de Wijs, J. Braspen ning, E. Y. Coors, M. E. Daleman, H. A. Dercksen, E. van Gent, J. van der Giessen, C. H. Kuysten, N. K. B. Pawlikowski, J. W. de Rooy, al len uit Waalwijk. B. V. de Beer, D. W. de Cloe, S. C. Geenen, M. Nieuwenhuizen, J. V. Pichel, A. C. Quirijns, C. Timmer mans, allen uit Sprang. L. A. Pols, J. Rijken, J. Schouten, M. F. de Rooy, M. A. J. Roomer, H. P. de Rooy, allen uit Sprang-Capelle. J. Hordijk, W. Hordijk, J. A. Kramer, L. Kramer, A. de Munck, allen uit 's-Bosch. H. de Zeeuw, R. Rijsdijk, P. v. Weezei, allen uit Geertruiden- berg. J. Schoonbeek en M. A. Dub beldam uit Raamsdonksveer. J. W. Waltz, C. de Graaff, M. L. v. Haas- tert uit Vlijmen. J. W. Blaas, K. de Geus en A. van Iersel uit 's-Gra venmoer. A. Snoek en J. G. Verlin de uit Drimmelen. D. G. M. de Bruyn, Wijk; A. de Koning, Gende- ren; H. W. Morelissen, Veen; J. Brouwer, Tilburg; G. C. van Duist, Nederhemert; P. A. v. Dijk, Dussen; H. B. C. Falk, Heusden; C. H. J. Sprengers, Oudheusden. Afgewezen; 13. Her-examen; 6. Bevorderd van II h.b.s. naar III h.b.s. E. Bernards, A. de Jong, M. H. J. Rijkers, J. W. v. Herwijnen, J. J. Osté, P. J. Reuvers, J. de Rooy, K. A. P. de Rooy, H. J. Schaaf, J. Tref fers, A. Breeuwsma, allen uit Waal wijk. A. A. Pruyssers en A. C. J. Ver steeg uit Sprang; C. Waverijn, A. J. Schouten H. J. v. Tilborgh, L. van Wijlen, J. L. v. d. Linde, K. P. A. Paulides, M. A. Rosenbrand, G. P. Rijken, allen uit Sprang-Capelle; W. F. v. d. Houwen, R. Pouwels, J. v. Weezei uit Geertruidenberg; R. X. Y. Sipkens, D. J. v. Cadsand, P. G. G. Reitsma uit Drunen; W. H. Morelissen en J. W. Schreuders uit Veen; J. J. de Waal en P. Spek uit Oudheusden; J. A. Kant, Heusden; E. J. J. Bosch, 's-Bosch; B. Hagens, Lage Zwaluwe; W. de Graaff, Ba- biloniënbroek; C. Janse, Meeuwen; J. Birsak, Kaatsheuvel; C. Spuy- broek, Drongelen; G. Verschoor, Raamsdonk; P. H. Stam, 's-Graven moer. Afgewezen: 21. Her-examen; 2. Bevorderd van klas II m.m.s. naar klas III m.m.s. E. J. Faro, H. A. van Heyst, G. J. W. Ophorst, S. L. D. Schalk en M. Verlee, allen uit Waalwijk. M. C. Mangindaan en M. E. C. Molenbrugge uit Drunen; J. de Rooy en T. G. Visser uit Dussen; A. C. Licher, Raamsdonksveer; B. P. van Tilborgh, Sprang-Capelle. Afgewezen; 3. Her-examen: 1. Bevorderd van III h.b.s. naar IV h.b.s. J. L. Kruyf, A. Soeters, C. P. T. v. Gammeren, H. M. Dercksen, G. A. K. Mous, E. J. de Wijs, allen uit Waalwijk. W. J. G. Haverhals, G. M. J. Nieu- wenhuyzen, J. M. Boezer, D. M. v. Peer, L. Trouwborst, J. C. Vos, allen uit Sprang-Capelle; J. v. d. Gugten, I. E. E. v. d. Dussen, D. J. Koek koek uit 's-Gravenmoer; J. P. van Vugt en H. G. Goppel uit Geertrui denberg; H. A.'Bakkeren, Dongen; W. Harkema, Tilburg; G. Muyen, Heusden; F. A. Stieltjes, Drunen; J. H. Stronkhorst, Genderen; D. Vis ser en V. C. Lasthuis, Dussen; B. F. H. Wilschut, 's-Bosch; J. v. Schra- vendijk, Rosmalen; J. van Buuren, Meeuwen; C. Mayers, Kaatsheuvel; E. Morelissen, Veen; J. Pasalbessy, Vught; M. Brouwer, Dinther. Afgewezen: 12. Her-examen: 5. Bevorderd van III m.m.s. naar IV m.m.s. A. C. Breeuwsma en W. Quirijns uit Waalwijk; B. L. Kleinloog, A. v. Vuuren en E. H. Wolff uit Sprang- Capelle; H. M. Brouwers en T. J. Vos uit Meeuwen; J. L. Boomkamp, Aalst; A. E. M. Langhout, Brakel. Afgewezen: 2. Bevorderd van klas IV a h.b.s. naar klas V a h.b.s. P. W. v. Eersel, J. de Geus en J. A. Schild, 's-Gravenmoer; A. M. Winkelman en A. E. C. Mayers, Sprang; W. A. Kuysten, Sprang- Capelle; E. Bos, P. A. W. Scheffe- laar-Klots en W. L. B. Wilschut, 's-Bosch; J. W. C. Ploeg en J. B. de Vos, Tilburg; G. H. Sprengers, Heusden. Afgewezen: 1. Her-examen; 2. Bevorderd van klas IV b h.b.s. naar klas V b h.b.s. J. W. Bertens, R. C. Daleman, C. de Rooy, A. M. H. Vogel, F. D. van Wijk, allen uit Waalwijk; H. Paans, Sprang; E. Sprangers en A. van Wijlen, Sprang-Capelle; C. Brander horst, Eethen; C. H. v. Everdingen, Heésbeen; P. M. Kaptein, Kaatsheu vel; A. T. B. M. van der Kevie, Heusden. Afgewezen: 8. Bevorderd van klas IV m.m.s. naar klas V m.m.s. H. P. Gouda, M. J. Mandemakers, M. J. v. Riel, J. A. A. de Visser en A. A. Vos, allen uit Sprang-Capelle; C. E. v. d. Graaf, Waalwijk; E. M. Aanen, Wijk en Aalburg; W. T. de Graaff, Vlijmen; C. B. v. d. Kolk, Genderen; J. M. v. d. Kolk, Eethen; N. C. v. Tilborg, Heusden. Afgewezen: 3. WAALWf JKSE KERMIS Zaterdagmiddag heeft zich voor de zoveelste maal de Waalwijkse kermis ingezet. Het ging aanvan kelijk wat aarzelend, omdat ook de gebruikelijke regen uit de he mel neerplensde. In de avond uren echter, toen de regen zich grootmoedig terugtrok, \vas het overal een gezellige drukte, op de eerste plaats natuurlijk in de ca- fé's, waar overal met overgave werd gedanst en gedronken, jnaar ook op het feestelijke kermister rein met zijn vele typische at tracties. Gistermiddag hebben alle matinees zich in een druk bezoek mogen verheugen. Bij O.O.G. hing men zoals gewfoonlijk weer met de benen buiten, het geen voornamelijk op rekening geschreven mag worden van de charmante Ria Valk, die met pit tige liedjes er al heel gauw de juiste stemming in had. In Musis Sacrum was het de Liedertafel „Oefening en Vermaak", die haar trouwe aanhang een spran kelend matinee voorzette. Ook in andere café's, zoals in café „Ro mantica", waar The Fouryo's op traden, was de drukte bijzonder groot en de stemming opperbest. Het kermisterrein heeft vooral gistermiddag een grote drukte van groot en klein te verwerken gehad en men zal daar over de aanloop in de Waalwijkse kermis dan ook wel niet ontevreden zijn. Gisteravond was het bij heel veel café's zo, dat men er niet meer in of uit kon. Er heerste hoogspan ning, zowel bij de kermisvierders als bij het bedienend personeel, dat zijn voeten op het laatst wel niet meer gevoeld zal hebben. RECTIFICATIE In ons kermisnummer van j.l. vrijdag vermeldden wij abusieve lijk, dat in zaal Thalia gelegen heid zou zijn te dansen met pri ma dansmuziek. Degenen echter die ook de advertentie hebben gelezen, hebben kunnen zien dat dit niet juist is en wij bieden gaarne onze excuses aan' voor de fout. Café-restaurant Thalia houdt zich alsnog aanbevolen voor heer lijke gebraden haantjes, Russi sche eieren en lekkere croquetten. JOS REMIE WON EERSTE PRIJS IN BREDA Onze stadgenoot Jos Remie heeft j.l. zaterdag tijdens een Springplank-Songfestival in Bre da, georganiseerd door de K.R.O. in het kader van de feesten „Bre da... Nu 1961", beslag gelegd op de eerste prijs. Hij kwam daar mee in het bezit van een fraaie beker, terwijl deze eerste prijs te vens recht geeft op een radio-op treden voor de K.R.O.-microfoon. Aan dit songfestival werd door 30 amateurs deelgenomen. Onze gelukwensen en alle suc ces bij het radio-optreden NIEUWE UNIFORMEN VOOR GEMEENTEPOLITIE Zaterdag j.l. is de Waalwijkse gemeentepolitie in nieuwe uni formen in de openbaarheid ver schenen. Het sombere zwarte te nue heeft plaats moeten maken voor een uniform bestaande uit een colbert van luchtmachtblauw en een marineblauwe pantalon met op de naad een streep van Nassau-blauw. De platte uni formpet is voorzien van de poli- tiester waarop de spreuk „Vigilat ut quiescant" voorkomt. Des zo mers worden bij dit uniform wit te en des winters grijze hand schoenen gedragen. Het nieuwe uniform zal door alle gemeente lijke politiekorpsen worden ge dragen. Na Valkénswaard is het Waalwijkse korps het tweede dat met het nieuwe unform werd uit gerust. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Bruin mapje met reischèques van de Lloyd; kinderfietsje; wit te hond; beige kinderjasje; kist met tuinbonen; zonnebril; gou den ringetje met initialen j.B.; roodwitte step; windjack; Lips- sleutel; fietspompje; paraplu; badtas met badpak; vulpen Verloren Blauwe overall; thermosfles; zilveren bedelarmband- kalf; een wiel van kruiwagen; een Collie (Schotse herder); zilveren rozen krans; kinderdriewieler; zonne bril; boekentas, met hermosfles; paraplu; div. portemonnees; een blauw damesvest; damespolshor loge; rode portefeuille; bruine leren tas. VERKEERSONGEVALLEN Op de hoek Grotestraat-Mr. v. Goothstraat had een botsing plaats tussen een personenauto, bestuurd door mej. A. L. en de wielrijdster M. V., beiden uit Waalwijk. De aanrijding ontstond doordat de wielrijdster olotseling naar links de mr. v. Cóothstraat inreed zonder op het achterop komende verkeer te letten. Dr. Lenglet verleende eerste hulp, waarna V. voor verder onderzoek naar het ziekenhuis werd overge bracht. Op de Langstraatweg werd een bestelauto, bestuurd door A. K. uit Tilburg, volkomen ver nield bij een botsing met een vrachtauto. De bestelwagen moest bij het passeren van een militaire co lonne naar rechts uitwijken voor een uit tegengestelde richting na derende vrachtauto. De bestuur der deed dit zo abrupt, dat de wa gen slipte en dwars op de weg kwam te staan waarna de vracht wagen ér met een luide klap bo- benop vloog. De bestelwagen kantelde en kwam ondersteboven op de weg te liggen De bestuur der kroop ongedeerd uit het wrak te voorschijn. ONDER INVLOED Twee bromfietsers, C. T. uit Sprang-Capelle en J. de M. uit Kaatsheuvel, kwamen gisteren het elkaar in botsing op de Sprangseweg, M. verkeerde onder invloed van sterke drank. Beide voertuigen werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De onder invloed van sterke drank rijdende bromfietser W. v. d. H. uit Waalwijk kwam giste ren op de Grotestraat in botsing met een personenauto, bestuurd door P. B. uit Tilburg. Hij bleef ernstig gewond op de weg liggen en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Dc heer J. V. uit Kaatsheu vel deed op 't politiebureau aan gifte dat zijn auto door een ande re auto was aangereden, waarvan de bestuurder echter was doorge reden. De politie slaagde er in de doorgereden automobilist te ach terhalen. Het bleek P. v. E. uit Waalwijk te zijn, die onder in vloed achter het stuur zat. Dat zijn zo de gevolgen van bepaalde kermisgeneugten, BROMFIETS CONTRA AUTO Op het Laageinde kwam de bromfietser H. S. uit Herpt in botsing met een personenauto, bestuurd door mej. G. S. uit Waalwijk. De auto reed uit stil stand weg en blokkeerde daar door de doorgang voor de brom fietser. Het geval bleef beperkt tot wat materiële schade. D.V.S.V. JUBILEERT In het komende seizoen zal de toneelver. D.V.S.V. haar 45-jarig jubileum vieren. Men heeft voor deze gelegenheid het oog laten vallen op een plezierig blijspel, namelijk „Altijd 'Zonneschijn' van de Engelsce schrijver Micha el Brett. BEDRIJFS- EN ZOMERAVOND- VOETBAL WAALWIJK Uitslagen gespeelde wedstrijden Anita - Verhulst Globe - Schuwer Troked - Fedra Princesse - Blok van Heijst 1-3 5-2 3-1 0-5 Amstel - Schapendonk 0. Coöperatie - Pulles v. G./Rosé 0. Competitie-eindstand Afd. A.: 1 Globe 10 8 1 1 2 Verhulst 10 6 1 3 3 Blok van Heijst 10 5 2 3 4 Schuwer 10 5 1 4 5 Anita 10 2 3 5 6 Princesse 10 0 0 10 Algem. Kampioen Globe; Zomeravof kampioen Globe; Bedrijfs-kampioen Blok Heijst. Competitie-eindstand Afd. B.: 1 Aveha 9 8 1 0 2 Troked 9 6 12; 3 Pulles v G./Rosé 9 5 13; 4 La Reine 9 4 3 2 5 Schapendonk 9 3 3 3 6 Landis Gyr 9 3 2 4 7 Fedra 9 3 15 8 v. Wees 9 3 0 6 9 Coöperatie 9 2 2 5 10 Amstel 9 0 2 7 Algem. Kampioen Aveha; Zomeravot kampioen Aveha; Bedrijfs-kampioen Reine. Op een nader aan te wijzen datir volgen nog een tweetal beslissingswedstrijd.: nl. Aveha - Globe en Blok v. Heijst-I Reine. Vrijdag 14 juli 7 uur terrein RWB: Bk van Heijst - La Reine. Dinsdag 18 juli 7 uur, terrein Baardwiji Aveha - Globe. BLANCA HOFFMANS IN GLANSROL TE BREDA. Het was Gusta Vesters, die Blani Hoffmans als eerste gelukwenste n haar prachtige nieuwe clubrecord v; 35. - op de 50 meter vrije slag. Blanco legde hiermede tevens slag op de prestatiebeker van de i dactie van het clubblad, omdat zij eerste was die een van de „droomt; den" bereikte, die deze redactie li; vastgesteld. Blanca behaalde haar mooie pre tatie zaterdag op de adspirantenwei strijden te Breda, die gelden als ol ficieuze provinciale kampioenschap pen. Zij stond overigens niet alleen i haar succes, want ook de andet Waalwijkse jongens en meisjes liete zich niet onbetuigd er werden 1 nummers verwerkt en niet minder di 11 hiervan werden door onze plaat; genoten gewonnen. Al met al een goede generale if petitie voor de Branbantse Kamp; oenschappen van a.s. zondag. De 50 meter rugslag voor meisje werd gewonnen door Gusta Vestei in 44,9. Blanco Hoffmans werd twee de op dit nummer in 46,6 en Maria de Hart legde beslag op de derd plaats met 46,7. De 50 meter schoolslag voor meis jes was het enige nummer, dat nie door een van de W.Z.V. zwemmei werd gewonnen. De eer van de ovei winning moest gelaten worden ai Z.IJ.V:, maar de tweede en derd plaatsen waren wel voor W.Z.V resp. Marion de Hart in 47,1 e Francé v. d. Dungen 47,9. Gusta Ve ters viel heel erg tegen op dit nun mer: 48,9. Lizet Somers kwam o; 50,8. Ook dit kan beter. Daarna het glansnummer va; Blanca Hoffmans: in prachtige stij zwom zij naar 35, - op de vijftig a vrije slag voor meisjes, Gusta Vester. - in een andere serie gestart - kwaï op de tweede plaats in de toch noi mooie tijd van 37,1 en Josje Janse; verraste iedereen met haar derd plaats in 43,1. Marion de Hart steld toch wel teleur met haar 44,1. Blanca Hoffmans vlinderde ten slotte gemakkelijk de 50 m naar eet overwinning in 45,4. Ook de beide estafette nummer wisten de Waalwijkse meisjes te win nen: de 4 x 50 m wisselslag in 3.09) en de 5 x 50 m vrije slag in 3.351 De jongens lieten zich geen enkel overwinning ontnemen. Hier v» Frans van Loon de grote overwinnaii met niet minder dan 3 eerste plaats® De 50 m rugslag won Frans ii 40,6; Flip Schipper legde beslag op de tweede plaats in 42,8 en voor Piel Jansen en Ad Rek stonden de klok ken stil op 45.9 en 50.8. De 50 m schoolslag was ook wee; voor Frans van Loon en wel in di matige tijd van 43,1. Piet Jansei werd hier tweede in 43,9 en Flip Schipper noteerde 45,3, waarmedt hij juist buiten de prijzen viel. Frans van Loon had zich kennelijl gespaard, want op de 50 m vrijt slag kwam hij tot een nieuw persoon lijk record: 32,8. Deze tijd beteken de tevens zijn derde persoonlijke over winning. Piet Jansen greep hier zij» tweede 2e plaats met 34,4 en de 34,8' van Ad Rek was juist niet goed ge noeg voor een 3e plaats. Piet Jansen was het beu met dit 2e plaatsen en op de 50 m vlinderslap legde hij met 41,3 beslag op de eer- ste plaats. De 4 x 50 m wisselslag estafette wonnen de Waalwijkse jongens i< 2.56.1 en de 5 x 50 m vrije slag even eens, maar in de matige tijd van, 3.20.-.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6