KAATSHEUVEL [LAATSTE BERICHTE! DE ECHO VAN HET ZUIDEN Herdenkingsfeest van de Couperin's te Chaumes-en-Brie. ZEER GESLAAGD O.O.G. MATINEE Het laatste nieuws advertentie-pagina's DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 JULI 1961 o. o. Drukkerij van Boxtel Vererende uitnodiging voor de K.E. Harmonie Concordia te Loon op Zand Pluimvee CARTONNAGE vindt U óók op de van 3 3 4 5 10 RECTIFICATIE In ons vorig nummer maakten wij melding van een begin van brand in „De Magneet" te Baardwijk. Dit moet natuurlijk zijn „Het Meubel paleis", hoek Loeffstraat-Baardwijk- sestraat. AGENDA Maandag. Musis Sacrum 8 uur: „Flaming Star", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De vijand kwam 's nachts", 14 jaar. Star" Luxor 8 uur: rond de trapeze", Dinsdag. Musis Sacrum 8 uur: „Flaming 14 jaar. „Hartstochten 14 jaar. Woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Flaming Star", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Hartstochten rond de trapeze", 14 jaar. Kantine Timtur 8 uur: Repeti tie gehele Waalwijks Orkest. Donderdag. Luxor 8 uur: rond de trapeze", „Hartstochten 14 jaar. AFSCHEID HOOFD U.L.O.-SCHOOL Na een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan, kwamen zaterdagmor gen het bestuur, onderwijzend per soneel en leerlingen van de Pius X- Ulo-school in de keurig aangeklede zaal van het patronaatsgebouw bij een om afscheid te nemen van het hoofd der school, de heer C. Vee ken, die benoemd is bij het Middel baar onderwijs te Beverwijk. Met een spontaan applaus werd.'t schei dende hoofd, toen deze met z'n echt genote en het schoolbestuur de zaal betrad, ontvangen. Als eerste sprak diens opvolger, de heer Th. Veldkamp, die o.a. me moreerde hoe hij samen met de heer Veeken aan de pas opgerichte Ulo school te Kaatsheuvel had gewerkt om deze verder uit te breiden. Hij dankte de heer Veeken hartelijk voor alles wat hij voor de school gedaan had en wenste hem veel suc ces in zijn verdere loopbaan in Be verwijk toe. Ter afwisseling speelde 't school- band je enkele nummertjes en zong een uit de leerlingen der school ge formeerd koortje enige bekende me lodieën op tekst van en onder lei ding van de heer Veldkamp. Pastoor v. d. Spijker, als voorzit ter van het schoolbestuur, noemde deze bijeenkomst een plechtige uit vaart van de heer Veeken, die hard gewerkt heeft voor het onderwijs in Kaatsheuvel, zeer gezien was bij z'n collega's en leerlingen en nu een positie elders gaat bekleden, waar op hij zeer terecht trots kan zijn. Hij onderstreepte de woorden van de heer Veldkamp en wenste hem eveneens veel succes toe in de toe komst. De heer Reijnen, chef van de afd. onderwijs enz. ter secretarie, wees op de grote waarde van de heer Veeken voor de schooljeugd in Kaatsheuvel. Hij herinnerde er aan hoe op 5 sept. 1955 de poort van het patronaat heel bescheiden voor 54 leerlingen geopend werd, waar soms in grote koude vier leraren moesten les geven. Het moet voor de heer Veeken een voldoening zijn te kun nen terugzien op wat thans bereikt is: een nieuwe Ulo-school met pl.m. 190 leerlingen. De heer Veeken dankte tenslotte het schoolbestuur, zijn collega's en leerlingen voor het mooie afscheid dat men hem bereid had. Hij herin nerde eveneens aan de moeilijke aanvangsperiode, waarbij hij toch met plezier z'n werk had gedaan, hoe de school zich had ontwikkeld en dit voor de betrokkenen een sti mulans moest zijn op de ingeslagen weg voort te gaan. Met een dave rend applaus accepteerden de aan wezigen dit dankwoord. De heer Veldkamp dankte hierna iedereen voor z'n aanwezigheid en wenste collega's en leerlingen een prettige vacantie toe. MUZIKAAL SUCCES Het jeugdige muzikale trio „de Jarico's" bereikte zaterdag j.l. op 't muziek-festijn te Terheijden op nieuw een mooi resultaat door een eerste prijs te behalen. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer A. M. Trommelen, slaagde aan de Techni sche Hogeschool te Delft voor na tuurkundig ingenieur. Een wel zeer opvallende prestatie, wanneer men in aanmerking neemt dat betrokke ne ruim een maand geleden pas 22 jaar geworden is. KLEUTERONDERWIJS Wij maken de ouders, die hun kin deren begin september naar de kleuterschool in de Gasthuisstraat willen sturen, er op attent, dat zij zich hiervoor deze week aan de school moeten opgeven op maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 6 uur en op woensdag van 2 tot 5 uur. DRUMBAND-SUCCESSEN De drumband van het Kon. Muz. Gez. Euphonia heeft zondag j.l. op het door de gymnastiekvereniging te Goirle, onder auspiciën van de r.k. federatie van muziekgezelschappen georganiseerde drumbandconcours, weer een indrukwekkende prestatie aan haar reeds zo belangrijke suc- cessenreeks toegevoegd, door in de ere-afdeling (de hoogste afdeling voor dit genre concours) met 128% punt een eerste prijs te behalen, ter wijl haar nieuwe, nog jonge tam- boer-maitre, G. Post, het succes vol ledig maakte door zijn eerste optre den als zodanig eveneens met een eerste prijs af te sluiten. In de v. Heeswijkstraat stond 's avonds het muziekgezelschap Eu phonia gereed om haar bekroonde band met een opgewekte mars naar haar tehuis te begeleiden, waar in structeur Jos van Best en z'n jon gens door voorzitter W. v. Nieuw- stadt met hun succes werden gecom plimenteerd. De drumband van de kon. erk. harmonie St. Jan deed voor haar collega's van Euphonia niet onder en behaalde op hetzelfde concours eveneens een prachtig resultaat. Uitkomende in de tweede afdeling, trommelde deze maar liefst 134 punt bij elkaar, wat niet alleen de beste prestatie was van de acht in deze afdeling uitkomende bands, maar tevens het hoogste aantal pun ten van het gehele concours, waar aan in totaal door achttien gezel schappen werd deelgenomen. Naast een beker voor de eerste prijs, ver wierf St. Jan hiermee de daarvoor door het gemeentebestuur van Goir le beschikbaar gestelde beker. Tam- boer-maitre kwam eveneens tot een indrukwekkende verrichting, die met het hoogste aantal punten werd gehonoreerd. Een schitterende pres tatie van instructeur Wouters en z'n jongens. Aangezien de harmonie St. Jan zondag reeds voor een andere gele genheid in touw was geweest, zal de drumband maandagavond op de ge bruikelijke repetitie, die dan wel in het gedrang zal komen, door voor zitter Bisselink worden gehuldigd en gefêteerd. VOOR Dr. v. Beurdenstr. 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-2121 TEENAGER-SONGFESTIVAL TE KAATSHEUVEL De successen van het plaatselijke trio „de Jarico's" op diverse festL vals, hebben er toe geleid dat deze, daartoe geleid en bijgestaan door enkele geroutineerde krachten, momenteel druk bezig zijn met de voorbereidingen om zelf een groot teenager-muziekfestival te organi seren. Deze muziek- en zangwed strijden zullen worden gehouden in de grote zaal van de R.K. Gilden bond op zaterdag 29 juli, aanvang 's middags 4 uur. Kaatsheuvel, 6 juli 1961 ZOMERFEESTEN In Kaatsheuvel zijn van 22 juli tot 6 augustus zomerfeesten georgani seerd door het V.V.V. Dit is een mooi werk, maar of er veel vreem de mensen naar komen kijken ge loof ik niet. Het programma is te arm. Het V.V.V. moet toch in staat zijn om iets beters voor de dag te kunnen brengen. En het gekke van heel het geval is, dat alles in een zaal te doen is. Daar stond ik van te kijken, maar nu blijkt het dat geen enkele kastelein wil meewerken. Dus dat wil zeggen, tegenwerken. Waarom, is mij een raadsel. Of komt het soms dat het bestuur toch alles op eigen houtje doet? Of heb ben de kasteleins nergens geen be lang bij? Een inwoner van de plaats. De gelegenheid tot inschrijving is opengesteld tot uiterlijk zaterdag 22 juli a 1— per persoon, bij de Ja rico's, Rozenstraat 5, Kaatsheuvel. In verband met de grote animo, die er tegenwoordig voor deze nieuwe soort muziekwedstrijden bestaat, dienen gegadigden zich tijdig op te geven teneinde teleurstelling te voorkomen. Een deskundige jury zal de pres taties van de deelnemers beoordelen, terwijl de organisatoren hebben ge zorgd voor een schat aan prachtige prijzen, die een aanmoediging tot deelname vormen. DE EFTELING HAD DRUK WEEKEND De Efteling had zaterdag j.l. een extra contingent bezoekers te ver werken in de vorm van ruim dui zend personeelsleden van de Ford fabrieken te Amsterdam, die met 25 toeringcars een volle dag doorbrach ten in het Natuurpark. Speciaal voor het restaurant betekende dit een ex tra inspanning om deze mensen in twee groepen van circa 500 van een warme lunch te laten genieten. Dat alles in perfecte orde en op tijd ver liep, getuigt van de prima organisa tie en grote routine in deze gere nommeerde gelegenheid. Een drietal kunstwielrijders ga ven ter afwisseling onder de over kapping achter de caroussel een schitterend staaltje van hun kunnen, terwijl het Kaatsheuvels revue-or kest in het restaurant voor de mu ziek zorgde. Vrijdag kwamen een groep van 22 Tsjechen, afgevaardigden van de V.E.B. Suit, de grootste fabriek te Gottwaldov in Tsjecho-Slowakije, die maar liefst aan 36.000 mensen in de schoenfabricage werk verschaft, op bezoek. De Tsjechen waren op uitnodiging van Nederlandse schoen fabrikanten naar Nederland geko men om in vier dagen een ronde langs de Brabantse schoenfabrieken te maken, teneinde zich op de hoog te te stellen van de schoenproductie in ons land en tot uitwisseling van producten te komen. Deze invitatie was een tegenprestatie voor de tal rijke bezoeken, die fabrikanten uit ons land aan de stad Gottwaldov en in het bijzonder aan de fabriek Suit hebben gebracht. Na het grote succes dat de Kon. Erk. Harmonie Concordia op het Holland Festi val op 20 juni j.l. ten deel viel, heeft zij haar tweede convocatie aangenomen. Op 14, 15 en 16 juli zal zij deelnemen aan de feestelijkheden welke zijn georganiseerd in het kader van de herdenking van de 300ste sterfdag van de beroemde Louis Couperin, die de Chaumes-en-Brie is geboren en te Parijs stierf. Door bevriende relaties is het mogelijk geworden dit bezoek te aanvaar den. De reputatie van Concordia zal dit jaar dus buiten onze landsgrenzen worden weggedragen, hetgeen getuigt van het goe de muzikale gehalte van dit amateurscorps, dat de hoogste trap in de R.K. Federatie heeft bereikt. Te Chaumes-en-Brie, even ten zuiden van Parijs, zullen dit jaar grote feesten worden gehouden in verband met de 300ste sterf dag van de bekende Franse componist Louis Couperin. Deze is te Chaumes-en-Brie ge boren uit een zeer muzikaal geslacht rond het jaar 1626 en te Parijs gestorven op 29 augustus 1661. Louis had nog twee broers n.l. Frangois en Charles uit welks laatste de beroemdste der Couperin's is geboren t.w. „Frangois Le Grand". De bedoelde Louis was een zeer begaafd leerling van Champion de Chambonnières, 1600 - 1672 en werd al spoedig organist aan de kerk van St. Gervais te Parijs. Tevens had hij de zeer vereerde functie van Hof- violist bij Zijne Majesteit Koning Lodewijk XIII. Louis' composities hebben vooral be trekking op de klavier-, clavecimbel- en or gelmuziek. Een belangrijk werk maakte hij voor twee violen da gamba. Om deze, een der eerste Couperin's waarna er nog enige volgden die zeer grote verdiensten hebben gehad, - speelt in dit kleine plaatsje een 17e eeuws feest af van grootse muzikale alures, om hun grote voor gangers te eren. Eveneens zal te Parijs dit feest van de grootste Franse componisten niet zonder meer voorbij gaan. Eerst noemen we nog enige opvolgers van Louis, n.l. de zoon van zijn broer Char les: de te Parijs op 10 nov. 1668 geboren Frangois; hij is ook daar gestorven op 12 sept. 1733. In de muziekwereld leeft deze voort als Frangois Le Grand en was dus de neef van de hierboven bedoelde Louis. Frangois werd leerling bij Jacques Tho- melin en was organist van de Kon. Kapel te Versailles. In 1696 werd ook hij organist van de St. Gervaiskerk in Parijs. Grote verdiensten heeft deze Frangois verworven als Clavecinist aan het Franse hof en hij gaf muzieklessen aan vele prinsen en princessen. Zo werd h ij in 1696 in de adelstand verhe ven als Chevalier de L'ordre de Latran. Voor de hertog van Orleans dirigeerde Frangois de concerten evenals die te Versailles. Zijn grootste en dankbaarste werken aan het hof waren „Les Concerts Royaux", waardoor hij zeer in de gunst van Lodewijk XIV kwam. Omstreeks 1700 componeerde hij veel kerkmuziek en schreef van 1703- 1705 motetten voor zijn nicht Louise, die hofzangeres was. De grote betekenis van Couperin ligt op de clavecimbelmuziek. In vier boeken „Piè- ces de clavecin" voegt Frangois zich bij de traditie der Franse clavecinisten en brengt het genre tot veel grotere verfijning en ge varieerdheid dan zijn voorgangers en tijdge noten. Harmonische vermetelheid, humo ristische typering, sierlijke portretkunst, type-uitbeelding en natuurnabootsing vindt men bij hem, naast de gevarieerde dans suites en variatie-kunst. Zeer belangrijk zijn ook zijn Pièces Croisées. Door de Couperins wordt de kamermu ziek gevormd, waarin samenwerken, fagot, viool, fluit, hobo en viola de gamba. In de periode van de Barok, die toen op de kunst zijn stempel drukte, heeft ook de Couperin zich aangepast met zijn gewijde kerkmu ziek, waarin het plechtige en decoratieve de hoofdschotel vormde. In Duitsland is het Joh. Seb. Bach die zich op dit terrein be geeft. Na 1723 werd zijn neef Nicolas Couperin organist aan het Hof, die eveneens op zijn beurt clavecimbelmuziekwerken geschreven heeft. Een Armand-Louis Couperin (Parijs 25-2- 1725-2-2-1789), zoon van Nicolas, was ook organist te Parijs en sedert 1748 hof organist. Ook hij componeerde klavier en orgelmuziek. Deze Nicolas had tot zoons Pièrre-Louis en Frangois-Gervais, welke eveneens het orgel bespeelden. Het zou te ver voeren allen op te noemen en hun werken aan te halen. We kunnen volstaan met te zeggen, dat dit geslacht een fijnzinnige en gevoelige aanleg heeft ge had voor de zo schone aristocratische kunst van de gewijde muziek, de orgel- en kla viermuziek, die Frankrijk op dit gebied heel groot heeft groot gemaakt. Het dorp Chaumes-en-Brie zal geheel zijn gesteld in 't teken van deze grote mu sici, want alles is versierd in de stijl van de 17e eeuw en vanzelfsprekend zal er de mu ziek niet van de lucht zijn. Dat Concordia haar klanken op deze bodem en in dit dorp van de grote componisten zal uitdragen, strekt tot grote eer voor deze harmonie. Bij voorbaat zij haar veel succes toege wenst. Aangezien in de laatste tijd zeer veel groot-hoenderhouders en bewo ners van boerderijen zelf niet meer fokken, maar zeer loffelijk en zeer wijs er toe zijn overgegaan jaarlijks het benodigd aantal vroegbroedkui- kens als één dag oude kuikens te be trekken van goed bekend staande in richtingen, wordt hun in herinnering gebracht, dat de opvoedings-periode van kuikens uit minstens 2 tijdper ken bestaat; het le tijdperk dat zij van de kunstmoeder afhankelijk zijn; het 2e tijdperk dat zij die geheel kunnen ontberen en naar elders wor den overgebracht. Zij nodig nog een tussen (overgangs-) tijdperk. Is het le gedeelte van de opvoeding een zeer moeilijke, veel omvattende arbeid, het tweede gedeelte is niet minder gewichtig. In beide hoofdtijdperken blijft schifting schering en inslag, zodat zowel bij het einde van het le als laatste tijdperk slechts 2 groepen kuikens moeten overblijven en wel de kerngezonde, krachtig ontwikkelde hennetjes en de dito haantjes, die af zonderlijk zijn gehuisvest. De overige kuikens zijn of wor den geleidelijk opgeruimd. Na het 2e tijdperk zijn de groepen hennetjes en haantjes natuurlijk kleiner dan na het le tijdperk, maar wat er overblijft zijn dan ook prima dieren, waarvan later grote voordelen getrokken zullen worden. Tot bepaling van het tijdstip dat het le tijdperk zal eindigen als de kuikens ongeveer 6 a 8 weken oud zijn - doet het weer en de weersge- seldheid ook een duit in het zakje. Mocht het weer niet medewerken dan zal een verlenging van het le tijdperk of wel een tussen (overgangs-) tijd perk geen kwaad doen, het zoge naamde hardingssysteem blijft in ieder geval buiten spel. Is de weersgesteldheid goed, dan worden de hennetjes en haantjes naar hun nieuwe verblijfplaats gebracht - afzonderlijk gehuisvest. Zij worden alsdan zogenaamde veldkuikens. Zowel in het le als 2e tijdperk moeten de hennetjes én haantjes ge schikt worden gemaakt voor de taak die hen later in dat hoenderbedrijf wacht. De geschiktheid moet zo hoog mogelijk worden opgevoerd, maar ge leidelijk en zonder overdrijving. Kracht en goede ontwikkeling wor den niet verkregen door de kuikens in de gelegenheid te stellen zich tel kens vol te vreten, om daarna rust te nemen. Integendeel, van jongs af aan moeten zij geleidelijk gewend worden, flink te werken, te lopen, te stoeien, te krabben, enz. Daardoor verkrijgen ze krachtige poten, met goed gespierde dijen, die flink uit el kander staan en ruimte bieden aan het achterlijf, dat zich eveneens goed zal ontwikkelen; een krachtige borst, een scherp gezicht, waaraan niets ontsnapt dat voor hun gading is, enz. enz. Zo groot was zondagmorgen de belangstelling voor het mati nee, dat de toneelvereniging O.O.G. haar donateurs in De Ge croonde Leersse aanbood, dat ve len moesten worden teleurgesteld en op bepaalde momenten de deuren moesten worden gesloten. Vooral de jeugd was in ruime mate vertegenwoordigd, waaraan het optreden van de zeer popu laire teenager Ria Valk, wel niet vreemd geweest zal zijn. En de genen, die voor Ria Valk naar dit matinée gekomen zijn, zijn zeker voor de volle 100 pet. aan hun trekken gekomen en hebben hun idool nu eens niet via grammo foonplaat of televisie kunnen be luisteren, maar hebben haar in levende lijve aan het werk kun nen zien en horen, in diverse nummers die er ingingen als koek en die dan ook werden ge honoreerd met een geweldig app laus. En niet alleen de jongeren wist Ria Valk in vervoering te bren gen, ook de ouderen hebben ge noten van het optreden van deze populaire Nederlandse teenager. Ook het optreden van de paro dist Fred Perrier een artist van internationale allure, droeg niet weinig bij tot het succes van dit matinée, zijn imitatiewerk whs meesterlijk en stempelde hem tot een kunstenaar van grote klasse. De jeugdige, maar uitstekende conferencier Tony Leerink praat te de nummers gezellig aan el kaar, terwijl ook zijn liedjes zeer in de smaak vielen. De pianist Bas van Daelen zorgde voor een prima begeleiding, een onderdeel, dat wel eens over het hoofd ge zien wordt, doch waarmee een liedje dikwijls staat of valt. En daar waren dan tevens niet minder dan drie orkesten, waar op de muzikale omlijsting be rustte nl. Langewijks orkest „The Rambling Moochers, „Die Bay- rische Kapelle" en „Cees de Nijs and his friends". Zowel liefheb bers van jazz als die van stem mingsmuziek kwamen ruim schoots aan hun trekken, zodat dit matinée in alle opzichten 'n groot succes werd. Er heerste bij de grote O.O.G.-familie weer een echte prettige ongedwongen ker- misstemming, die zelfs na afloop van het miatinée nog geruime tijd voortduurde. Jan de Nijs had natuurlijk de zaal weer een feestelijk aanzien gegeven. In het 2e tijdperk moet die zelf ontwikkeling kunnen worden voort gezet en tot een goed einde worden gebracht. Op welk terrein ze ook worden uitgezet de hoofdzaak zal moeten zijn dat: le. de kuikens daar veilig zijn voor allerlei gespuis, groot en klein, op 4 en op 2 poten en op 2 benen; 2e. zij onder voldoende toe zicht staan; 3e. op dat terrein zoveel mogelijk vinden, wat ze nodig hebben, desnoods door verplaatsing; 4e. vol doende huisvesting en verzorging hebben, ook overdag, zo nodig kun nen schuilen en toch bezig zijn, bij slecht weer; enz. enz. Als terreinen om die kuikens uit te zetten, komen in aanmerking groenland, boomgaarden, droge wei den (liefst tussen houtranden gelegen als windvangers), stoppelvelden, aardappelakkers enz. enz. KIPPENVRIEND. - Kroetsjef heeft medegedeeld dat het Sovjet-leger niet zal worden verminderd met 1.200.000 man, zo als was aangekondigd; vanwege de toestand in de wereld. Het telt 4 mil joen man. - Er zijn 9 personen in dit week end bij 't verkeer verongelukt, waar onder twee op een onbewaakte over weg bij Rhenen; 3 zijn verdronken, onder wie de burgemeester van Rhe nen, Jhr. v. d. Poll. - Bij een mijnramp in Tsjecho- Slowakije zijn 108 mensen omgeko men. - In den Haag wordt verwacht, dat mr. Veldkamp, staatssecretaris van economische zaken, minister van sociale zaken zal worden. - In den Haag is een protest meeting van 5000 belasting-ambtena ren gehouden tegen het uitblijven van verbeteringen, waarover reeds zo lang is onderhandeld. - De oranje-ploeg behaalde za terdag de ploegenprijs in de kleine toer. In de grote toer was Jan West dorp - ondanks een vol vijf de. De Belg Pauwels was weer eerste. - Het ruim 2000 ton metende Portugese vracht-passagiersschip „Save" is bij Beira aan de kust van Portugees Oost-Afrika vergaan. Volgens de eerste berichten zijn 250 personen, merendeels niet-blan- ken, hierbij om het leven gekomen. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU, WAALWIJK Worden gevraagd: BOUWNIJVERHEID Metselaars en 1.1. Timmerlieden en 1.1. Schilders en 1.1. Afmakers GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters Drukkers HOUTINDUSTRIE Mach. houtbewerkers Afwerkers (meubel) Meubelstoffeerder (jeugd.) Mnl. en vrl. personeel KLEDING-REINIGING Stiksters/afwerksters Naaister event, gehuwd Vrl. arb. wasserij L.l. herenkapper Hulp glazenwasser (jeugdig) SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE Handschoenstiksters afwerksters Modeleur Overleersnijder Bijtuigers L.l. stiksters/stikkers Zoolleerstanzers Opzolers Overhalers Doorzetters Ophalers/schoenenreinigers Afmakers /kantenschooiers Schaver/viezer Lederbewerkers Looierij arbeiders METAALNIJVERHEID t Vrl. personeel evt. gehuwd IJksters Montagearbeidsters Doorsmeerders Electriciens Schoenmachinemonteur Automonteur Autogeen lassers Metaalsmelters Metaalgieters Metaalpersers Metaalbeitsers Machinebankwerkers Plaatwerkers Vuurwerkers Slijpers Walsers Kernmakers Draaiers, fraisers, kotteraars VOEDING- EN GENOTMID DELEN-INDUSTRIE lnpaksters Slagersknecht HANDEL Jeugdige magazijnbedienden Winkelbedienden 15-20 jaar Hulp groentehal Verkoopster (seizoen) HORECA Meisjes voor div. werkzaam heden (seizoen). Afwasvrouwen VRIJE BEROEPEN Vrl. kantoorpersoneel Typiste Kantoorbedienden mnl. HUISHOUDEL. PERSONEEL Dagmeisje halve dagen Werkster 1 a 2 dagen p. wetk Werkster y2 dag per week Bieden zich aan: SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE Zwikmeester Stikmeester VERKEER Ass. in cantine (dagtaak) Chauffeurs HANDEL Vertegenwoordiger Tariefcalculator Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur op het Gewestelijk Ar beidsbureau, Grotestraat 339, tel. 2131, Waalwijk. Deze opgave is geldig vanaf heden t.m. vrijdag 14 juli a.s. Zaterdags is het kantoor voort aan gesloten. Emigratievoorlichting Elke dinsdag spreekuur van 2-4 uur.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7