waaLwij kse en LAnqstRAAtse couraiu WAALWIJK „BE ZEVEN BOZEN" OPRUIMING een leerling KAATSHEUVEL 10% KORTING H.v.HERWIJNEN LEGO Denkt U aan het Openluchtspel te Drunen 16, 23 en 30 juli 5TE Stassar Waalwijk KELY HEMDEN wit Antocn Tielen goede de Brouwer msel Reiswekkertjes BRIL P. van Rooij- VRIJDAG 14 JULI 1961 83e JAARGANG No. 56 van het Zuióen iqgever i aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen .oofdredacteur: JAN TIELEN lironummer 50798 n' blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Jontract-advertentiesspeciaal tarief togericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo" EXAMENS Voor het „Moainette"-examen dat door de stichting Vakopleiding Con- fectie-industrie in de ateliers van 't bedrijf Cowa N.V. werd afgenomen, zijn alle 15 candidaten geslaagd. - Aan het Academisch Zieken huis te Leiden slaagde voor medisch analyste algemeen klinisch mej. Mies Bakkers. - Voor het candidaatsexamen Scheikundige technologie slaagde aan de Technische Hogeschool te Eind hoven onze stadgenoot de heer A. C. Hendriks. - Aan de Nederlandse Film academie gevestigd te Amsterdam slaagde op 10 juli de heer Th. Bak kers voor het eindexamen in de afde ling Scenario- en draaiboek schrijven. EINDEXAMENS Aan de r.k. meisjes-ulo Maria Koningin slaagden woensdag voor het eindexamen: Janny van Dalen, Maria-Solcer, Jenny Smits, Inneke Wieringa, Wikkie van den Broek, Annemies de Bont, Rineke Bresser, Annette Dinge- mans, Riky van Drunen, Riet de Gouw, Inneke van der Geld en Inneke Vissers. Afgewezen 1. M.V.L.S.-DIPLOMA'S j Gistermorgen zijn aan de Mid delbare Vakschool voor de Le der- en Schoenindustrie de ge tuigschriften uitgereikt aan de geslaagden van de afdeling Le derbereiding en de afdeling Ma chinale Schoen fabricage. Afdeling Lederbereiding: R. P. G. Lommerse uit Oi sterwij k; R. G. P. M. Minke, M. W. S. v. Laar hoven, K. Nemezes en A. A. J. Spicrings, allen uit Waalwijk. Af- gewezen 1. Afdeling Machinale Schoenfa- bricage M. A. W. Bakkers (met lof), Don gen; S. P. Rettonville, Tilburg; A. .1. Kruyt, Nijmegen- A. W. J. Paans, Oisterwijk; J. F. M. Berg mans, W. Greve, W. J. A. Leijtens, J. S. M. v. d. Mee en R..11. P. Pullens, allen uit Waal wijk. Afgewezen 1. de Geus, Besoijensestraat 81, op bescheiden wijze zijn gouden hu welijksfeest. Wel hadden de bu ren de vlaggen uitgestoken, heers te er een feestelijke stemming en kon op de receptie, die van drie uur tot half vijf werd gehouden en waarbij vele belangstellenden hun gelukwensen kwamen aan bieden, persoonlijk of in de vorm, van een bloemstuk, namens de buurt een geschenk onder cou vert worden aangeboden. Uit al les bleek dan ook wel dat het ju bilerende echtpaar nog volop po pulariteit geniet. Ds. J. Breeuws- ma getuigde reeds eerder van z'n sympathie voor de beide echte lieden, terwijl ook dr. Langemeij- er zijn felicitaties kwam aanbie den. Gaarne wensen wij het ge lukkige paar nog vele jaren toe in goede gezondheid, omringd door hun kinderen en kleinkin deren UITSTAPJE K.A.V. AFDELING WAALWIJK Onder leiding van de bestuurs leden de dames van Veldhoven- Bergmans en de Wed. v. Tilborg en in de nieuwste comfortabele bus van Musa-Expresse met Piet Klerks als chauffeur werd met 45 leden deze reis aangevangen op dinsdag 11 juli 's morgens om half 8. De eerste stopplaats was in Weert, om daar in een beken de vlabakkerij deze lekkernij te bestellen en op de thuisreis op te halen. Horn werd de eerste pleis terplaats, waar in hotel „Harmo nie" een kop koffie werd gedron ken. Na langs het Jeugddorp Be- thanië gereden te zijn, ging het richting Roermond. In Geleen werd per bus langs de bekende steenkolenmijn „Maurits" gere den, waarvan de chauffeur enige uitleg gaf. Daarna ging 't regelrecht naar Valkenburg, waar men om half één arriveerde. Eerst werd het grottenaquarium bezocht wat erg interessant was. In het dichtst bijzijnde hotel werden eerst de meegebrachte boterhammen ver orberd, waarna de kabelbaan be zócht werd. Dit was een leuke at tractie. Van hieruit ging ieder 'n paar uren haars weegs. Op de af gesproken tijd werd de bus weer opgezocht om het Amerikaans oorlogskerkhof te Margraten te van Antoon Coolen Regie; Jo v. Erp Ruim 100 medewerkers Aanvang 3 uur Terrein Duinrand Busverbinding naar terrein vanaf 14.15 uur Prijzen der plaatsen ƒ2.50 ƒ2.—en ƒ1.50. Plaatsbespreken ƒ0.25. Groepen van meer dan 10 personen genieten 0.50 reductie per plaats. Voorverkoop een week voor iedere voorstelling bij de volgende adres sen Voor DRUNEN Wed. Klerks, Sigarenmagazijn Grotestraat 74, Tel. 288 A. van Oers, Sigarenmagazijn Stationsstraat 46, Tel. 289 Voor HEUSDEN en omgeving A. Boeren, Wijksestraat 21 Voor VLIJMEN, NIEUWKUIJK en HAARSTEEG W. Loos, Herenkapsalon, De Akker 63, Tel. 283 Voor WAALWIJK en omgeving: Sigarenmagazijn J. Bruininks, Grotestraat 209, Tel. 2591 aalwijk lagen andag trdag aan h9' ZIEKENTRIDUUM Op 18, 19 en 20 juli a.s. zal in de kapel van de Eerw. Zusters aan de Grotestraat het jaarlijkse Waalwijkse ziekentriduum wor den gehouden. De retraite wordt gegeven door pater Genesius o.f. m. cap. en zal dinsdag om 9 uur worden geopend met een H. Mis. Het plechtige sluitingslof heeft plaats donderdag 20 juli des mid dags om 4 uur, wjaarna de zieken een rondrit door Waalwijk zullen maken. Aan het triduum zal door 62 zieken worden deelgenomen, I articuliere autobezitters hebben ook dit jaar weer spontaan hun medewerking toegezegd bij het vervoer van de zieken. De nodige helpende handen zullen ook nu weer geboden worden door de Eerw. Zusters, de wijkverpleeg sters en de verkenners. BESOIJENSESTRAAT HAD GOUDEN PAAR VERSTEEG-DE GEUS Zonder aan 't feest veel rucht baarheid te geven, vierde woens- dag j.l. het echtpaar W. Versteeg- bezoeken. Dit blijft altijd indruk wekkend en ontroerend. Hierna ging het weer verder naar Vaals langs het drielandenpunt, om bij de Wilhelminatoren te belanden. Deze werd door menige gezette dame beklommen in de hoop daardoor wiat gewicht kwijt te ra ken. Ook de dames met de grote Valkenburgse vacantiehoeden op waren van de partij. Op de terug weg naar Maastricht werd het eigengemaakte lied van mevrouw Didden-v. Hooft gezongen, wat aller instemming had. Toen werd het een non stop-programma van liederen en zonder erg werd op 't afgesproken tijdstip van 7 uur Maastricht bereikt, waar in Ho tel „Moderne" het diner gebruikt werd, waarover iedereen vol lof was. Om half 9 werd de aftocht geblazen en welgemoed werd de terugtocht aanvaard om in Weert de bestelde vla's in ontvangst te gaan nemen. In de bekende „Postzegel" in Den Bosch werden nog even de benen gestrekt en een verfrissing gebruikt. Toen de twaalf slagen van de Bossche St. Jan het mid dernachtelijk uur aankondigden, stapten allen zeer voldaan in de bus om in Waalwijk deze ge slaagde reis weer voor een jaar af te sluiten. RIJBEWIJZEN INGENOMEN Een tweetal Bosschenaren dat in Waalwijk kermis kwam vie ren, heeft het rijbewijs in handen van de Waalwijkse politie moe ten achterlaten. F. M. reed dins dag met zijn auto op zo onverant- woarde wijze door de Besoijense straat, dat wielrijders zich op het trottoir in veiligheid moesten brengen. Op het kermisterrein werd de onder invloed van sterke drank verkerende bestuurder in de kraag gegrepen en ter ont nuchtering naar 't politiebureau gebracht, waar tevens zijn rijbe wijs werd ingenomen. Onder invloed van sterke drank verkeerde ook zijn stadgenoot J. S., die woensdag de verkeerszuil in de Wilhelminastraat met zijn auto ontzette door met veel te grote snelheid de bocht te nemen. Ook hij verdween ter ontnuchte ring in het politiebureau en ging zonder rijbewijs naar huis. VERKEERSSLACHTOFFERS GAAN VOORUIT Naar wij vernemen is de toe stand van mevr. Treffers-Wage- makers uit Waalwijk en van de beer C. Nieuwenhuizen, die j.l, maandag beiden in de Grotestr. door de dronken automobilist M. S. werden aangereden, redelijk. Er bestaat geen levensgevaar en zij gaan langzaam vooruit. Uiter aard zal het nog wel geruime tijd duren aleer zij het ziekenhuis zullen kunnen verlaten. WIE ZAG AANRIJDING? Maandagmiddag is de auto van de heer S. N. alhier 'n Volks wagen kengetal 77-08 ernstig beschadigd aan het rechter-ach- terspatbord, terwijl de wagen ge parkeerd stond in de Grotestraat tegenover de Amsterdamse Bank. Bij het passeren heeft een andere auto de wagen van de heer N. waarschijnlijk geschampt. Een en ander moet gebeurd zijn 's mid dags tussen 2 en 6 uur." Getuigen van deze aanrijding gelieven zich te melden aan het politiebureau. DRUKKE KERMIS De Waalwijkse kermis heeft 'n zeer prettig en druk verloop ge had. De café's, eethuisjes, auto matieken en de vele attracties op het Vredesplein hebben 'n druk ke aanloop gehad en er zijn over 't algemeen goede zaken gedaan; het was dank zij het goede weer overal wat men noemt stamp- druk. Jammer was dat de kermis- sfeer wat ontluisterd werd door een viertal ongevallen, die waren te wijten aan het rijden onder in vloed. De vele bezoekers van 't ker misterrein zullen met ons gecon stateerd hebben dat er een uitste kend georganiseerd kermister rein geboden werd met vele aar dige variaties, en attracties, voor elk wat wils en deskundig en aantrekkelijk geplaatst. Voor de bewoners van het Vre desplein zal het einde van de ker mis overigens wel een verade ming zijn, na viif dagen schallen de muziek en bergen lawaai en vrolijkheid. Jurighans Klenzle Mauthe BEDRIJFSSCHAP SCHOENINDUSTRIE Gisteren hield het Bedrijfsschap voor de Schoenindustrie haar verga dering in Tilburg. Hier werd het jaarverslag uitge bracht, waarvan de conclusie luidde: Het bedrijfsschap heeft zich in de loop der jaren een centrale plaats in de schoenindustrie verworven zonder dat daardoor afbreuk is gedaan aan de zelfwerkzaamheid en de eigen po sitie van de vrije organisaties en de instellingen. Zonder veel gebruik te maken van zijn verordenende be voegdheid ontwikkelde het bedrijfs schap zich tot een lichaam, dat in de schoenindustrie niet meer is weg te denken, en waaraan wij nog een en ander ontlenen. Einde 1960 was in 52 onderne mingen een voorlopig reglement inge diend; in 50 ondernemingen werd het voorlopig reglement goedgekeurd. In 43 ondernemingen is een definitieve ondernemingsraad gekozen, terwijl in 31 ondernemingen het definitief re glement werd goedgekeurd. Er werden in 1960 243 aanvragen voor werktijdverkorting ingediend. Er werden 238 vergunningen ver leend, betrekking hebbend op 74 be drijven. In totaal werden 268.914 uren minder gewerkt, neerkomend op ca. 1 procent van het normaal aantal arbeidsuren. In verband met de wenselijkheid van het beschikbaar zijn van plaats vervangende leden van de commissie ondernemingsraden werd de betref fende verordening gewijzigd en wer den als plaatsvervangende leden aan gewezen de heren C. Cloin uit Don gen, drs. M. Maas uit Loonopzand, F. Mannaerts uit Tilburg, P. Schee- ren uit Nijmegen, A. Geurts uit Lei den, J. Oosterhuis, Amsterdam, mr. W. Brak, Den Haag en W. van Kou wen, Utrecht. In de commissie c.a.o. werd in de vacature Jos Klijberg uit Waalwijk benoemd F. Mannaerts uit Tilburg en als plaatsvervangend lid A. Wenne- kes uit Kaatsheuvel. De kwestie van gelijke lonen voor mannen en vrouwen werd verwezen naar de c.a.o. partijen. Daarna hield de heer J. Hofman een interessante inleiding over de be vordering der productiviteit in de schoenindustrie. 2 stuks voor I 17.90 verder op alle ariikelen Stationsstraat 78 Tel. 3195 WAALWIJK 34 j te Vlijmen en J J Boom 25 j al hier - H J van Bijnen 28 j te Vlij men en E C A van Huiten 27 j al hier. Huwelijken H J M Brands 39 j te Tilburg en A M E Trimbach 24 j alhier - H T A Castelijns 28 j en M J van de Wiel 25 j beiden te Waalwijk - B C van Tienhoven 38 j en E M J Bosch 30 j beiden alhier. Wij hebben nog plaats voor voor de 4-jarige vakopleiding in de typografie. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ Grotestraat 205 - Waalwijk BURGERLIJKE STAND WAALWIJK Geboren Hubertus J C zv H J van Nistel- rooij-de Peffer - Antonius J M zv J W T van Gorcum-de Negro - Pe ter B zv M Harkema-Quist - Hen- drika dv D Keynemans-Elf ring - Nathalie H M dv V W Smid-Jansen - Adrianus J H dv J L Wijkmans- van Laarhoven - Maria A A A dv A J Leijtens-v Ravenstein - Henri- ca J T L dv M W Kuijsters-de Rooij - Dominica H J P dv D Buijtendorp- van de Pas - Lucia E P M dv J H J M de Bekker-Ansems - Lamber- tus J C zv J J Timmermans-v d Lee - Maria L dv B N L Bult-van Jole. Overlijden Antoon Beentjes 71 j echtg S Zwe- mer - Antonia Varossieau 57 jaar echtg J H de Man - Hendrikus J B van Bladel 65 j echtg J M E Naaij- kens. Huwelijks-aangiften J C de Kort 25 j en P L Steenber gen 23 j beiden alhier - F H J van Tiggelen 36 j te Steenbergen en J E Trimbach 39 j alhier - A G de Graaff 28 j en J C van Rijen 28 j beiden alhier - A A Brok 26 j en M G T de Rooij 23 j beiden alhier - A J H v Bladel 24 j en C D M Klijn 22 j beiden alhier - J C J Heesbeen Ingekomen J A C de Bie van Eindhoven C A van Aalst van Gendringen - G S M Walboomers en echtg van Helden - W M Paulissen van Ned. Antil len - S G Köhlbrugge van Breda - H P M Rijnja en gez van Roermond -HM van der Schaft en gez van Amsterdam - A Duquesnoy van Til- burg - J Mourus en gez van Rotter dam - A F M van den Bergh van Breda - P van Dooren van Roosen daal c.a. Vertrokken M J Couwenberg naar Waspik - N v d Hoven naar Brussel - A J Kruyt naar Nijmegen - H G J M Duijvelaar naar Best L M v d Broek naar Boxtel - J van Ree naar 's-Bosch -PA Hogervorst en gez naar Arnhem - Z Wijnands naar Ermelo. AGENDA Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Eddie in vuur en vlam", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Mag ik deze dans van u?" 18 jaar. Dezelfde voorstellingen zondag om 6 en 8.30 uur. Zondag. Musis Sacrum, 3 uur: „Flitsen de degens", 14 jaar. Geen repetitie van „Oefening en Vermaak". Jubilarissen bjj de Paters van de H. Familie. Op dinsdag 25 juli a.s. hopen niet minder dan elf paters van de Congregatie van de H. Familie hun 25-jarig priesterfeest te vie ren. Van hen zijn de paters Wieg- gers en Schepers verbonden aan het Missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel, de eerste al vanaf 1937 voor het „liefdewerk", de tweede sinds 1959 als econoom. Van de overigen vertrokken de paters v. d. Salm, Komen, v. Beek en Stienen reeds in 1937 naar de missie in Indonesië, de eferste naar Borneo, de anderen naar Ja va. In 1949 ging ook pater Busse- makers naar Borneo. Pater van Bergenhenegouwen vertrok in 1938 en pater de Jong in 1939 naaf Chili. Allen verrichtten in deze landen met hart en ziel hun zegenrijk werk. Pater Fritschy is thans aalmoezenier op de vlieg basis Gilze-Rijen, na van '46 tot '49 in Indonesië als zodanig ge werkt te hebben. Tenslotte is pa ter Ehler.t sinds 1957 pastoor van de parochie van de Goddelijke Voorzienigheid te Helmond. Tentoonstelling „Internationale grafische kunst". De tentoonstellingsdienst beel dende kunst van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Bra bant komt in samenwerking met het gemeentebestuur en onder auspiciën van de V.V.V. Kaats heuvel een tentoonstelling gra fiek in kleur en zwartwit inrich ten. De expositie, Welke zal wor den gehouden in de zaal van het patronaat St. Jan van 21 juli tot en met 6 augustus, omvat 32 wer ken in zeven verschillende gra fieken van 27 kunstenaars uit 5 landen, terwijl enkele prenten uit de verzameling van de Konink lijke Academie voor Kunst en Vormgeving te 's Hertogenbosch in bruikleen zijn afgestaan. De opening zal plaats vinden op vrijdag 21 juli 's avonds om 7 uur, waarna het hoofd van bo vengenoemde dienst, de heer D. van Gent, het werk bij de geno digden zal inleiden. Op dinsdag 25 juli zullen spe ciale rondleidingen verzorgd wor den voor de niet-leerpiichtige jeugd van diverse scholen. Duivensport. Uitslag van de wedvlucht van uit Duffel. In concours 1469 dui ven. F. v. d. Linden 1 7 18; F'. Da- men 2 20; J. Damen 3; W. Em mers 4; M. Ververs 5; H. v. Hel- voirt 6; Jac. Vloemans 8; J. van Riel 9 38; P. v. d. Velden 10 36; P. Schoenmakers 11; J. Pijnen burg 12 62 69; H. Snoeren 13; Th. Netten 14; M. Lensvelt 15 21; Th. Zeebregts 16; J. Witteveen 17P. Dirksen 19; H. v. d. Linden 22; J. v. Dongen 23; M, Sulsters 24 60; A. Mertens 25 49; A. v. d. Hoven 26 39; J. v. Wanrooij 27; M. van Corstanje 28 30- J. Ligt- voet 29 31 55 68; A. Heijs 32; M. de Vries 33; G. Kuis 34 66; A. Couwenberg 35 40 51 57; F. Din- gemans 37 41 44; Th. Schaafstra 42; Th. v. d. Houdt 43; J. Klis 45; B. v. Heesch 46; G. v. d. Linden 47; J. v. Heeswijk 48 52 63 70; M. Hoevenaars 50; F. v. d. Assem 54 65; C. Moreval 56; J. Evers 58 K. Schaafstra 59; M. v. d. Velden 61; L. Hamers 65; M. v. Boxtel 67 Mooie prestatie van de Jarico's. Na het succes, behaald te Breda en Terheijden en de voorwedstrij den te Eindhoven, komt het jeug dige trio „de Jarico's" op maan dagavond 17 juli uit in de finale van het songfestival in zaal Carl ton te Eindhoven, waarvoor zij zich hebben geplaatst. Deze wed strijden zullen worden overgeno men door radio Luxemburg voor uitzending, terwijl over een tele visieuitzending nog besprekingen gaande zijn. Jaarvergadering R.K. v.v. DESK. De R.K. v.v. DESK zal op zater dag 15 juli haar algemene jaar vergadering houden in haar club lokaal van café-restaurant „De Steenbakker", 's Namiddags om half zes is er eerst een plechtige H. Mis in de St. Jozefkerk, ge volgd door een gezamenlijke maaltijd in het clublokaal, waar aan ook de dames van de scnio- renleden zullen deelnemen. Om streeks half acht begint dan de jaarvergadering. Naast de gebrui- Voor een op advies van uw oogarts, vakkundig gezet in een mo dern montuur, naar Gasthuisstr. 44 Kaatsheuvel Direct alle verzekerdenkoS- ten. Ook voor ZONNEBRILLEN het adres van vertrouwen kelijke punten, zoals jaarversla gen van secretaris en penning meester bevat de agenda o.a. hul diging van een vijftal jubilaris sen, alsmede prijsuitreiking van het rikconcours. Tot besluit volgt dan een genoeglijk samenzijn met dans op muziek van de Wavo's. Biljartsport. J.L maandag werd gestart met de zomercompetitie om de „Vriend schapsbeker", waaraan deelgeno men wordt door de biljartvereni gingen NAS, Euphonia, de Dreef en de Efteling. De uitslagen wa ren als volgt: Groep A: Euphonia 1-de Efte ling 1 6-2; NAS 1-de Dreef 1 4-4. Groep B: de Efteling 2-Eupho- nia 2 4-4- de Dreef 2-NAS 2 4-4. Het is in beide groepen, op en kele uitzonderingen na, een kal me strijd geworden. H. Soeter- boek wist met een goede 7.77 Ber- tus Dekkers de baas te blijven. Een prachtige prestatie leverde het kersverse lid van Euphonia Jan Kemmeren, die met 5.71 B. Laros letterlijk onder de tafel veegde. Goede partijen werden ook gespeeld door „Koose" (4.16) M. Groenendaal (3.91) en ons Toontje Voogd (5.43). In groep B wist A. Netten met een goede 3.59 te zegevieren over

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 13